Commissie Terneuzen presenteert derde lp van Piet Brakman tweede Belangrijk JAC. HER! Concert Zelzaatse harmonieën in Sas van Gent HAMELINK, REMIJNSEN EN VAN DE VELDE STOPPEN Tarweleiding eind januari in gebruik Wagenbo u w ersbal Sas druk bezocht kabel-tv abonnees! in Hulst DINSDAG 14 JANUAR11985 VAN ZEELAND CULTURELE COMMISSIE SAS ACTIEF TERNEUZEN - Het ziet ernaar uit dat drie oudgedienden van de PvdA in Terneuzen in de komende zittingsperiode niet terugkeren in de gemeenteraad. markten Twee vrouwen DIRECTEUR WALSENMOLEN: Feestavond internaat Koningin Juliana OP 1 FEBRUARI IN ZUIDLANDTHEATER UIT HET ZAKENLEVEN Etalage wedstrij d December-actie Printerij Axel in nieuw pand Bitac/tectyleer bij Van Haperen Sluiskil Terneuzen Westdorpe Zandstraat DINSDAG 14 JANUAR1191 OOSTBURG - Het Wesj waterschap 't Vrije van Sli dure om de bestemming vaj de grond van twee Biervlie anderen doorzetten. Tilburger manager Infocentrum Neeltje Jans Voorlichtingsavond sport-onderzoek voor donderdag 16 januari a.s. bv kabeltelevisie nederland Mn Huis Hl ERGEBEUI „j T16 PAGINA ZEELAND 3 Van onze correspondent SAS VAN GENT/ZELZATE - On der auspiciën van de gemeentelijke culturele raad van Zelzate in België en de culturele commissie van de gemeente Sas van Gent geven drie Zelzaatse muziekgezelschappen vrijdag 24 januari samen een con cert in cultureel centrum De Speye te Sas van Gent. In het verleden hebben belde commissies al meer dere keren samengewerkt. In november gaven de harmo nieën samen een uitvoering in de Eurohal van Zelzate. Nu doen de ko ninklijke harmonie Vredekring on der leiding van Henk Mulder, de harmonie Noorderlicht onder lei ding van Th. de Pauw en de harmo nie Vooruit onder leiding van A. van Hulle hetzelfde inSas van Gent. Aan het concert, dat om acht uur begint en voor iedereen gratis toe gankelijk is, werken in totaal ruim 65 muzikanten mee. De drie gezel schappen spelen, als een gezamen lijk harmonie-orkest, alle werken samen. De drie dirigenten leiden ieder een gedeelte van het program ma. Naast een paar pittige marsen worden ouvertures, symfonieën en suites uitgevoerd van bekende com ponisten, zoals Hoffmann, Bach, Holst en Moerenhout. Men heeft ge kozen voor een niet te zwaar pro gramma. „Het is mooie, voor ieder een goed te beluisteren muziek", verzekert Joseph Peirens, voorziter van de gemeentelijke culturele raad van Zelzate en zelf een groot mu-' ziekliefhebber. „En na afloop gaan we in een gezellig samenzijn nog even napraten over het concert en een pintje pakken", voegt hij eraan toe. In het kader van de culturele uit wisseling tussen Sas van Gent en Zelzate werden eind vorig jaar in beide plaatsen succesvolle tentoon stellingen gehouden van kunstwer ken van amateurkunstenaars uit alle kernen van Sas van Gent en Zelzate. Oudgedienden PvdA Terneuzen haken af Van een onzer verslaggevers Uit onvrede met de gang van zaken binnen de fractie hebben in ieder geval J. Hamelink, P. Remijnsen en J. van de Velde zich niet meer verkiesbaar gesteld. Ha melink was vier keer lijsttrekker van de PvdA in Ter- neuzen en jarenlang fractievoorzitter. „Ik kan niet camoufleren dat de veranderde mentaliteit bij een aantal fractieleden mij niet aanstaat. Men toont geen enkele bereidheid om compro missen te sluiten, maar zonder kun je geen politiek bedrij ven," aldus Hamelink in een eerste reactie op de afgelopen weekend vrij gegeven advies- lijst, waarop de namen van de drie ontbreken. Op een besloten ledenverga dering beslist de afdeling Ter- neuzen morgen (woensdag) over de definitieve samenstel ling van de lijst. Het advies is opgesteld door een lijstcom- missie en goedgekeurd door J. Hamelink - foto archief de stem AMSTERDAM, 13 jan. - Aardap- peltermijnmarkt: In bintje 50mm werden 381 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ20,10 tot 19,30 per 100 kg en voor levering mei 153 contracten tegen ƒ21,20 tot ƒ20,50. De stemming was nauwelijks prijshoudend. het algemeen bestuur van de afdeling. De verdeeianeia Dinnen ae fractie sluimerde al geruime tijd. In de raadsvergadering van december kwam het tot een uitbarsting, toen de drie nu uittredende raadsleden en wethouder W. van Walraven tegenover de overige drie fractieleden kwamen te staan De subsidiëring van de peu terspeelzalen vormde de aan leiding. Onder aanvoering van mevrouw J. Leunis keerden de drie 'rebellen''zich principieel tegen het voorstel van het col lege. Een woordenspel mondde uit in een twistgesprek, waar bij de oudgedienden zich na drukkelijk distantieerden van mevrouw Leunis. Dat incident, waarbij de on derlinge verdeeldheid voor het eerst naar buiten kwam, is volgens Remijnsen sympto matisch. „Het is in de hele raadsperiode bijzonder moei lijk geweest, in de afdeling, maar vooral in de fractie. De laatste tijd is het nog erger ge worden. De tegenstellingen worden enorm verscherpt, en daar pas ik voor, daar doe ik niet meer aan mee," aldus het raadslid dat overigens ook vindt dat 'je niet te lang op die stoel moet blijven zitten.' „Hoewel ik het raadswerk enorm zal missen. Maar ja, ik voelde dat er geen plaats meer voor mij zou zijn, en dan hou je de eer maar aan jezelf. Oud gedienden, die moet de partij niet meer." De PvdA-lijst zal bij de ko mende raadsverkiezingen worden aangevoerd door twee vrouwen. Eerste staat, althans op de advieslij st, het huidige raadslid mevrouw A. Stahl- Hemelsoet uit Hoek, tweede is mevrouw Leunis, derde wet houder W. van Walraven (die men ook een hogere plaats had toebedacht), vierde afdelings voorzitter T. Bruin en vijfde het zittende raadslid S. de Pooter. Met de dames Stahl en Leunis keerde deze zich in de cember ook tegen het college voorstel over de subsidiëring van de peuterzalen. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De nieuwe tarwe-transportlei- ding, die loopt tussen de losserij aan het Kanaal Gent-Terneuzen en meelfabriek Walsenmolen in Sas van Gent, wordt eind januari definitief in ge bruik genomen. De aanleg van de leiding was in december voltooid maar er is vertraging ontstaan door het laattijdig leveren van bedieningskasten. Dit voorjaar wordt begon nen met de bouw van een tweede bulkverlaadstation. Dit zei directeur F. Ver- schaffel van de fabriek Wal senmolen tijdens de traditio nele nieuwjaarebijeenkomst in zijn bedrijf. Hij schetste 1985 als een gunstig jaar voor de meelfabriek, hoewel het eerste half jaar zeer onbevre digend was. Hij sprak over on verantwoorde concurrentie op de Nederlandse markt, hoofd zakelijk veroorzaakt door im port van overschotten uit Duitsland en België. De resul taten van de tweede helft van het jaar noemde Verschaffel 'zeer bevredigend'. Het nieuwe jaar is ingezet met een zeer goede afzet maar met lagere marges door stij gende grondstoffenkosten. „Deze zullen in de loop van fe bruari gedeeltelijk worden ge compenseerd door een alge mene bloemprijsverhoging", zo zei hij. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Met nog slechts een paar weken voor de boeg voor het echte carna val in Sas van Gent losbarst, namen De Betekoppen zater dagavond alvast een voor proefje. In cultureel centrum De Speye werd zaterdag het door een aantal fervente Sasse wagenbouwers op touw ge zette wagenbouwersbal ge houden. De organisatoren, die dit jaar voor het eerst de organi satie van dit bal op zich had den genomen, mochten een flink aantal Sasse carnavals vierders verwelkomen. Met de klanken van de Sasse bóeren- kapel, Tandsjen bei uit West- dorpe en Nie mooi maor leutig, maakte men er zaterdag in De Speye een gezellige boel van. Organisator Ronald Mö- ring: „Onze nieuwe formule is wat ons betreft prima aange slagen. Het was lekker druk en de mensen amuseerden zich best. Zo'n feest is dan voor ons geslaagd". De Sasse wagen bouwers moeten met deze 'ar beidsvitaminen' de komende weken de laatste hand leggen aan hun carnavalswagens. Zondag 9 februari zijn die in Sas, dan Betekoppenstad, te bewonderen tijdens de jaar lijkse grote carnavalsoptocht. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het internaat voor schippersjeugd Koningin Juliana houdt vrijdag 7 fe bruari in cultureel centrum De Halle te Axel haar jaar lijkse feestavond, aanvang ze ven uur. Opgevoerd wordt deze avond het toneelspel Meester Schoenlakker, ge schreven door C. Spek. In het stuk speelt een hon derdtal kinderen mee, terwijl de hoofdrollen worden ge speeld door Dennis Ooms, Francoise Eier en Martin van de Broek. Eerder deze dag wordt om 13.00 uur de jaarver gadering gehouden. De voorzitter van De Vliegende Hollander, P. Gerreman (met snor), schudt Piet Brakman de hand, onder toeziend oog van de andere leden van de evenementencommissie - fotowimkooyman Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Voor de pre sentatie van zijn derde LP - 'Un straotje om'- komt de Breskense zanger/conferen cier Piet Brakman naar Terneuzen. Hij is daartoe uitgenodigd door de plaatse lijke evenementencommis sie De Vliegende Hollander. Het is de bedoeling om van de presentatie op zaterdag 1 februari in het Zuidland- theater .aanvang 20 uur, een waar festijn te maken. Speciale gasten zijn de burgemeesters C. Ockeloen van Terneuzen en W. Du- sarduyn van Sas van Gent. De laatste is ook uitgenodigd omdat het vooral aan hem is te danken dat Brakman meer landelijke bekendheid heeft gekregen. Hij atten deerde Gerrit den Braber op de Zeeuws-Vlaamse liedjes zanger. Achter de coulissen van het Zuidlandtheater zullen de burgemeesters plaats ne men op de bok van een rij tuigje, waarin ook Brakman zit. Kinderen die meewerk ten aan de plaat, duwen de kar het toneel op, waar Oc keloen en Dusarduyn de lp ten doop houden, alvorens Brakman zelf de microfoon ter hand neemt. „We zijn trots dat we dit in Terneuzen kunnen doen. De plaat is zowel qua tekst als muziek erg goed. De pre sentatie in het Zuidland is dus een goede manier om zo wel onszelf als Brakman weer eens in het zonnetje te zetten. Ook wat de kosten verdeling betreft zit het goed. Wij organiseren alles, Piet Brakman treedt voor niets op," aldus P. Gerre man, de voorzitter van de commissie. De zanger zelf is ook con tent. Hij ziet het als een be vestiging van zijn groeiende populariteit in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen, vooral Terneuzen en omge ving. „Ik ben er trouwens voor heel Zeeuwsch-Vlaan deren, kijk ook maar eens waar alle medewerkers aan de plaat vandaan komen," aldus Brakman, die ingeno men is met de accommodatie in het Zuidlandtheater. „Al ben ik wel van plan om er een typische Brakman avond van te maken. Het gaat nog altijd om de her kenbaarheid, dus moet ik inspelen op het publiek." Brakman heeft inmiddels uitnodigingen liggen uit Hil versum en ook in België is hij in de markt. Hij is ver eerd, maar geeft voorlopig het publiek waaraan hij zijn succes heeft te danken, het Zeeuws-Vlaamse, voorrang: Op de derde LP zijn negen van de elf nummers gezon gen in dialect. Vanaf I fe bruari zal Brakman's show worden aangevuld met lied jes van 'Un straotje om', waarop volgens hem de mu ziek 'simpeler' is dan op de voorgaande plaat. OOSTBURG - De winkeliers vereniging Oostburg hield in de week tussen Kertmis en nieuwjaar een etalagewed strijd. Een tevreden voorzitter J. Bogaert memoreerde don derdag tijdens de prijsuitrei king de duizenden inzendin gen en J. Verduin reikte daarna de prijzen uit in res taurant in De Eenhoorn. Joop van de Branden (bloemsierkunst) won met zijn etalage de eerste prijs, een weekend Parijs. Tweede werd de firma Fierens, die een etentje won voor twee perso nen. De derde prijs ging naar Van de Ameele (huishoud- /luxe-artikelen en speelgoed). Verder waren prijzen be schikbaar voor het publiek dat de mooiste etalages had moe ten aanwijzen. Mevrouw A. van Gorsel-Verploeg won daarbij een stereotoren, Maddy Buijsse kreeg een kleurentelevisie en Luc Hin- neman sleepte een draagbare radio in de wacht. SLUIS - De trekking van de decemberactie in Sluis heeft traditiegetrouw plaats gevon den tijdens de nieuwjaarsre ceptie op 2 januari in patisse rie Petrus Paulus. Burge meester mr. J. Asselbergs, die de trekking verrichtte, liet zich positief uit over het mid- denstandsgebeuren in Sluis. De Stichting Sluis Promotion kon zich met deze woorden verenigingen, want ook daar bestaat de indruk dat het steeds beter gaat met Sluis. Tijdens de decemberactie gaven zestig bedrijven in vier weken tijd 450.000 loten uit. Er waren in totaal zestien prijswinnaars voor wie waar devolle prijzen beschikbaar waren gesteld (televisies, vi deo's, fietsen etc.) AXEL - De offset- en zeef- drukkerij annex kantoorvak handel Printerij in Axel is verhuisd van Kerkdreef 12 naar Kerkdreef 13. De zaak (gespecialiseerd in zeefdruk), wordt geleid door Chris en Corry 't Gilde. Het echtpaar is er zeer gelukkig mee, dat zij in hun nieuwe pand in staat zijn om hun klantenkring een nog uitgebreider assortiment dan voorheen aan te bieden. „We hebben nu de ruimte om alles overzichtelijk te pre senteren", vinden zij. Zowel particulieren als bedrijven kunnen bij hen rekenen op uitstekend vakwerk. Als van ouds is er ook hier gelegenheid om fotokopieën te maken. Tenslotte is er ook nog een ruime voorraad kranten en tijdschriften. Printerij is al leen op maandagmiddag ge sloten. KOEWACHT - Autoschadebe- drijf Van Haperen te Koe wacht heeft met ingang van 1 januari 1986 een nieuwe bitac- en tectyleerinrichting in ge bruik genomen. Deze uitbrei ding achtte men noodzakelijk om de cliënten meer een to taalpakket te kunnen bieden bij het onderhoud en herstel van hun auto. Van Haperen heeft nog geen officiële opening gehouden omdat in de loop van dit jaar een open huis zal worden ge organiseerd met medewerking van het overkoepelend orgaan voor autoschadebedrijven, de FOCWA. Er zal dan genoeg gelegenheid worden geboden om het gehele bedrijf, inclusief de bitac- en tectyleerinrich ting, te bezichtigen. Naast autoschades kan men bij Van Haperen ook terecht voor de in juli vorig jaar verplicht ge worden APK Il-keuringen. Plaatselijk nieuws Muziek - Het kwartet Guust Schelfaut treedt woensdag 22 januari op in De Sterre, het Sluiskilse gebouw van stichting Welzijn voor Oude- ren'. Het optreden begint om 14.00 uur. Het repertoire be staat uit operette-melodieën en bekende volksliedjes. Voor vervoer van en naar De Sterre wordt gezorgd als de ouderen naar de stichting bellen. Kaartclub - Afgelopen dins- dag hield de kaartclub 'de Vriendschap' uit Terneuzen haar eerste kaartavond en te vens jaarvergadering. Tijdens deze jaarvergadering werd de kampioen van de kaartclub 1985 bekend gemaakt. beste kaarter, bieden zonder roem, kwam D. Kaijser uit de bus. Op de tweede plaats ein digde P. van Driel. De verdere uitslag was als volgt: 3. E. Ver: straeten, 4. P. Schippers, 5. A. Florussen. Tevens werden C. van IJk en D. Kaijser herko zen als bestuurslid van de kaartclub. Na de vergadering werden weer vijf bomen ge kaart voor het nieuwe jaar. EHBO - In verenigingsge bouw Concordia hield EHBO- vereniging Sint-Raphaël in samenwerking met de stich ting Consument en Veiligheid een lezing met diavoorstelling over de veiligheid in en om de woning. Er was een goede be langstelling voor deze lezing. Provinciaal consulente D. Hol benadrukte het grote be lang van veiligheid in en om de woning, zowel voor volwas senen als kinderen. Zij liet de bezoekers daarbij een interes sante diaserie zien en ver strekte folders met nuttige tips. De' stichting Consument en Veiligheid stelt zich ter. doel het bevorderen van de veiligheid in de privé-sfeer Dat wil zeggen in en om de woning, op straat en bij sport spel en recreatie. Het doel wordt nagestreefd door onder zoek, voorlichting en advies. Kaarten - Zondag 19 januar. wordt in het wijkgebouw De Straete een open prijskaartinj in bieden zonder roem gehou den, aanvang 14.30 uur. He wordt de eerste in dit jaar die gaat meetellen voor het klas sement voor de beker 1986 var. De Straete. Inschrijven voor deelname tussen 14.00 en 14, uur, kosten vijf gulden po deelnemer. 'tVr 4ont Van een onzer verslt Een dezer dagen zal het schaf aan Gedeputeerde Staten om de onteigening, in gang te zetten. Dij Doelder gisteren desgevraagd me Volgens hem gaat het niet om een echte onteigening. „De bestemming van de grond wordt veranderd. De grond gaat niet in andere handen over. Wij moeten een vergoe ding geven alsof we de grond overnemen. We passen ge woon de waterschapswet toe", aldus de griffier. Anderhalve maand geleden rhaakte dijkgraaf Th. Cambier tijdens een algemene vergade ring van het waterschap be kend dat 't Vrije overwoog om tot onteigening over te gaan. Het schap wil een watergang in de Paulinapolder verbete ren. Die verbetering staat al jaren lang op het zogenaamde slotenschema genoteerd. Om het werk uit te kunnen voeren loet 't Vrije de bestemming van de grond naast de water gang veranderen. Ondanks vele gesprekken met de desbe- effende boeren is het schap iet tot overeenstemming kunnen komen. Het waterschap heeft aan getekende brieven naar de eide boeren gezonden. Een van de twee heeft daarna con- act opgenomen met het schap naar wederom is niet tot overeenstemming gekomen. Ie andere boer heeft niets van ach laten horen. Hij heeft Van een onzer verslaggevers ZIERIKZEE - Binnenkort de benoeming te verwacht van F. van Spaendonk (33) Tilburg tot algemeen-mam- ger van het Infocentrum ow de Deltawerken op het wei- keiland Neeltje Jans. Van Spaendonk is hoofd bibliobus van de vinciale Bibliotheekcent: in Tilburg. De Delta-expo, thans or gebracht in enkele houten) bouwen op het werkeilandi de Oosterscheldemond verhuist dit j aar naar het shuis, het dienstengebouw t de stormvloedkering. De nieuwe expositieruirsj wordt op 4 oktober gelijktijd met de stormvloedkering t de koningin geopend. De exploitatie van het centrum is in handen van' vervoersonderneming Zn West-Nederland te Zierikzee| Het voorlichtingscent] trekt jaarlijks honderddi den bezoekers. Van een onzer verslaggevers (ADVERTENTIE) In verband met het ingebruikstellen van een nieuw ontvangstation kunnen op tussen 08.00 uur 's morgens en 16.00 uur 's middags geen radio en tv-programma's via het kabelnet worden ontvangen ISTBURG - In de burger aal van het Oostburgse ge- necntehuis vindt vandaag een voorlichtlngs-bijeenkomst over het Preventief Sport Me- disch Onderzoek. De bijeen komst begint om 19.00 uur en ia bedoeld voor alle gemeente lijke sportverenigingen. Met ingang van 1 juli vorig jaar is de medische sportkeu ring oude stijl opgehouden te es taan. Onderzoek heeft uit- ewezen dat de tot nu toe ge hanteerde eisen van sportkeu ringen niet meer voldoen aan de eisen die de sport aan de beoefenaars stelt. In plaats van de sportkeu ring is het Preventief Sport Medisch Onderzoek ingevoerd. Jit onderzoek is vooral be doeld om blessures te voorko men. Gezien de onduidelijk heid die er op dit moment nog hestaat bij de sportvereni gingen en de beoefenaars wil de gemeente Oostburg trach ten door middel van de voor lichtingsbijeenkomst meer duidelijkheid te verschaffen. Vanavond zal door de Sport dedische Regio Zeeland een nforma ties tand ingericht worden, waar voldoende voor lichtingsmateriaal over de iportgezondheidszorg ver krijgbaar zal zijn. Plaatselijk nieuws - Het Sluise hand- oogschuttersgüde 'Willem hit or1 dlnsdag 21 januari DiesvLjÜug best330 vieren, avond houdt de vereniging Set Obaanvane 18 30 uur. «uur6 gedeeUe beglnt boerq dan gewq fier. i slech gron| De' napol genoi zorgef behe schap! mm kunn| het alle tie ve 'De bui van w; te spre 'helt eèn kei verdwil Door Er mees geme klein soon door die) meesij keer een geme genw| geme aan. „Ik niet i wel. actue houtj speel doe. hebb van ring. dagen dan verge| nieuv Steil Bui Oost kere van „Vro mees| leid. nieuv verslj en k<j neme! i

de Stem | 1986 | | pagina 14