Koppigheid bij comité's Kortgene en Oud-Vossemeer a NEDER DUBBELE ZEGE VIVIANI BLANCKAERT ONTSPANNEN ONTBIJTEN Sluiskil te licht voor Heerenveeii|marihuana NAC moeizaam langs Goes Periodetitel Jong Morrel Zeeuwse wielerkalender Klassement 24 DAGEN TT I I wee ton gevonden in haven Antwerpen Merijntje MAANDAG 13 JANUAR11986 PAGINA SPORT 6 KALENDERVERGADERING KNWU DISTRICT ZEELAND I Klei"''03 door to Freddy Lammens wint in Graauw DE STEM „de 4in1 krant IN BEVOBO HULST Adrie van Kraay uit het veld gestuurd Sikhs hadden vervalste Nederlandse paspoorten T8 leUEN TIJD LEZEN? Door Fred Habout IJZENDIJKE - Het wielcrvolk heeft karak ter. Dat werd nog maar eens bewezen tijdens de kalendcrvergadering zaterdag in het IJ- zendijkse Hofzicht-theater. Een vergadering, die rustig verliep tot '9 augustus' op tafel kwam. Op die datum immers hadden de co mité's van Kortgene en Oud-Vossemeer hun wedstrijd gepland. Aangezien er wedstrijden voor dezelfde categorieën waren gepland, stokte het ritme. „Laat ons eerst dan maar de rest afhandelen", stelde Arjaan de Schipper. Het distriets-sportcommissielid wist intus sen allang hoe laat het was. De rest van de vergadering verliep weer vlekkeloos en ter wijl iedereeen al aan de terugreis begon te denken, kwam de kwestie Kortgene/Oud- Vossemeer weer aan de orde. Eerst kreeg Wim Timmermans van het comité Oud-Vos semeer het woord. Kort en duidelijk gaf Tim mermans te kennen, dat hij om organisatori sche redenen 9 augustus niet zou afstaan. Het betoog van Hans Vogelaar (Kortgene) was langer, maar ook hij kon om dezelfde rede nen de datum niet wijzigen. Wel haalde hij uit naar De Schipper, die volgens hem vorig jaar al had beloofd dat Kortgene dit jaar op 9 augustus mag organiseren. De Schipper, die vond dat hij in bedekte termen voor leuge naar werd uitgemaakt, stelde dat dit niet exact de weergave van het gebeuren was. „Ik Van onze sportmedewerker IJZENDIJKE - Er zal komend wielersei- zocn een klassement over de Zeeuws- Vlaamse amateurkoersen worden opge maakt. Initiatiefnemers zijn Machiel de Footer en Jan Koovcrs. Zij hebben een bank als sponsor gevon den, terwijl de comité's, die mee willen doen een bijdrage van vijftig gulden moe ten leveren. De Zeeuws-Vlaamse juryleden stoppen elk 25 gulden in de pot. Er wordt nog uitgekeken naar meer geldschieters. De bedoeling is dat er een voorjaars- en najaarsklassement komt. Deze twee volko men los van elkaar. Ook zullen er punten worden gegeven aan een renner, die aan de start komt. Dit alles om de teruglopende interesse de laatste jaren in de Zeeuws- Vlaamse koersen nieuw leven in te blazen. ■Men wil voorkomen dat de comité's er het bijltje bij neergooien, zoals het wielercomi- té Schoondijke al deed. Vorig jaar kwamen daar nog amateurs aan de start. De belang stelling was echter dermate gering, dat men een KNWU-koers in Schoondijke in de nabije toekomst niet meer ziet zitten. heb die toezegging gedaan met de aanteke ning dat, mocht er nog een comité voor die datum komen, er overleg zou komen. Dat heb ik gedaan. Vogelaar was niet thuis, dus toen heb ik secretaris Van de Velde gebeld", bracht hij naar voren. „Die was akkoord met het feit, dat Oud-Vossemeer die datum zou krijgen. Dus voor mij was de kous af". Niet voor Vogelaar. „Onze secretaris wist niets van de afspraak tussen ons. Ik dacht dat die er duidelijk lag". Een 'padstelling' dus en aangezien de rest van de vergadering naar huis wilde, stelde De Schipper voor om eerst te pauzeren en om dan na de rondvraag de partijen alsnog in de juiste baan te brengen. Het voorstel was goed, maar de afkoelings periode werkte niet. Ook in kleinere kring bleef men lijnrecht tegenover elkaar staan. Timmermans beriep zich er op dat hij de af gelopen jaren steeds met zijn datum had moeten schuiven en Vogelaar vond dat hij in het verleden voldoende rechten had opge bouwd. „Neem dan 26 juli, dan is er in West- Brabant geen enkele koers. Uitermate gun stig voor jullie en dan zijn ook wij gered", gooide Vogelaar Timmermans voor de voe ten. Ruim een half uur verstreek, het werd een uur en nog steeds was er van beide par tijen van toenadering geen sprake. Nadat Arjaan de Schipper met het voorstel kwam om te loten, iets waaarpp hij nader hand weer terugkwam („Het is voor de wie lersport toch geen oplossing") gingen beide partijen weer verder. Het gevolg was dat De Schipper uiteindleijk koos voor de enig mo gelijke, maar voor de Zeeuwse wielerport niet gelukkige beslissing, dat beiden op 9 augustus organiseren. Toen de Kortgene-delegatie al aanstalten maakte om te vertrekken, gaf Timmermans zich nog niet gewonnen. „Ik neem hier geen genoegen mee. Ik zoek het hogerop", ver trouwde hij De Schipper toe. Voor het overige kende de kalenderverga dering weinig problemen. Wel vroeg De Schipper de comité's om het punt parkoers- opbouw ter harte te nemen. De veiligheid van de renners was in 1985 niet optimaal geweest. Voorts cjeed hij een oproep aan de renners om present te zijn op de Zeeuwse wedstrijden. Ook deelde hij mee, dat de KNWÜ zich soe peler gaat opstellen wat betreft de trimkoer- sen op dezelfde dag als- de KNWU-wedstrij- den. „De KNWU-koersén mogen echter nooit ondergeschikt worden gemaakt of de dupe worden vap de trimwedstrijden, maar sa menwerking moet toch kunnen". Van onze sportmedewerker IJZENDIJKE - Het Zeeuwse wielerseizoen 1986 start 1 maart, wanneer de drie provinciale wielervere nigingen hun gezamenlijke clubkampioenschappen houden. Onder voorbehoud worden die afgewerkt in Re- tranchement. Hulst is ook komend seizoen weer tradi tioneel het sluitstuk van het wielerseizoen. Op 7 oktober komen daar de amateurs voor in aanmerking. De wielerkalender ziet er als volgt uit (P profs, A amateurs, J junioren, N nieuwelingen, LV liefheb bers/veteranen, D dames, ND nieuwelingen-dames, JD jeugd en R recrean ten): 1 maart: gezamenlijke clubkam pioenschappen voor alle categorieën in Retranchement; 23 maart: Graauw, ND en A 29 maart: Vlissin- gen, JD; 29 maart: Sluiskil, A, 5 april: Philippine, Omloop van De Braakman voor clubs, A; 9 april: Groede, J en LV; 19 april: Nieuw- dorp, districtskampioenschap voor alle categorieën; 26 april: 's-Heeren- hoek, Omloop van Borssele, N; 27 april: Koewacht, Wim Hendriks-tro fee, A; 3 mei: Yerseke, A, N en LV; 9 mei: Lewedorp, A en J; 10 en 11 mei: Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen A; 10 mei: Terneuzen, afwachting onbekend; 11 mei: Oostburg, at. I wachting, JD en LV13 mei: Hulst, a en LV; 16 mei: IJzendijke, avondcri. terium, A; 17 mei: Kloosterzande, P en D; 19 mei: Hansweert, A, 1' i D; 19 mei: Eede, J20 mei: Axel, A en J; 24 mei: Goes, Ronde van Midden. Zeeland, A en P; 24 mei: Goes, af wachting, J, N en D, 25 mei: Water, landkerkje, A en J29, 30 en 31 nu en 1 juni: Axel, internationale drie- daagse voor junioren; 30 mei: Sluis, avondcriterium, A; 31 mei: Kapellek N, LV en D; 1 juni: Aardenburg, Nen I LV; 7 juni: Lamswaarde, avonderi- terjum. A, J en N; 14 Juni: Biggeker- ke, N en LV; 14 juni: Nieuworkerk, A en J; 15 juni: Oostburg, A onder voorbehoud, 16 Juni: Zuiddorpe, A,J en N; 21 juni: Vogelwaarde, Omloop van Vogelwaarde, N en LV; 21 juni: Vogelwaarde, avondcriterium, A, juni: Kruiningen, P; 28 Juni: Krul- .ningen, A; 29 juni: Hoofdplaat, A, 1 Juli: St.-Jansteen, A; 2 juli: Westka- pelle, A en LV; 4 juli: Breskens, A, 5 Juli: Wemeldinge, A, J en LV8 juli: Westdorpe, A, 9 Juli: Zoutelande, A, 12 juli: Poortvliet, A en D; 19 juli: St.-Maartensdijk, A en J; 21 juji; Philippine, A; 22 Juli: Clinge, A, LV I en D; 24 juli: Bruinisse, A en LV, 28 Juli: Biervliet, A; 30 Juli: Aagtekerke, A, 1 augustus: Kwadendamme, A, j' N en LV3 augustus: Sas van Gen) P; 6 augustus: Renesse, A; 7 augus tus: Domburg, A; 9 augustus: Cort- gene, A, J en LV; 9 augustus: Oud- Vosmeer, A, J. N en LV; 10 augustus: l 's-Heerenhoek, R, A, J en P; 12 augustus: Zierikzee, A; 16 augustus: j Koudekerke, A, LVB en ND; n augustus: Heikant, A en LV; 2? augustus: Zuiddorpe, P; 29 augustus: jOost-Souburg, A en LV; 31 augustus: Axel, JD; 31 augustus: Koewacht, A; I 7 september: Cadzand, A; 14 septem- ber: Eede, A, 16 september: Nieuw- Namen. A; 7 oktober: Hulst, A. I v«r8«" dan Eralaolvout lots von "W 8adiln° b,)" Ook vandaag I 126ste jaargang Kanto Van een onzer verslaggevers ROOSENDAAL - Kleur stoffen in maden, die ge bruikt worden door sport vissers, kunnen kanker ver wekken. Vissen die derge lijke maden hebben gegeten, zijn dan ook ongeschikt voor consumptie. Dit is een van de conclu sies van een onderzoek dat het Rijksinstituut voor Vis- Inv- Wegman heren-kampioen Van onze atletiekmedewerker GRAAUW - Freddy Lammens was zaterdag zonder twijfel de sterkste tijdens de 14,8 kilome ter lange nieuwjaarsloop in Graauw. Tot kilometerpaal zes kon Frans van Mieghem, toch ook geen kleine jongen in het trimmerspeloton, Lam mens bijbenen. Toen bezweek hij in de winderige polders rondom Graauw onder het tempo, dat Lammens ontwik kelde. Peter Picavet was de eerste Zeeuws-Vlaming in al dit geweld. De Hulstenaar kwam als zevende binnen. Een sterke prestatie leverde ook Fons Warrens. Hij legde als tweede Zeeuws-Vlaming op een tiende plaats beslag. Trees Roegiest was de snelste dame. Pascal de Graeve uit Sas van Gent zag een knappe 5500 meter beloond met winst. Hij hield Harold Platjouw ruim op afstand. Voor deze vierde loop uit de reeks van vijf (de carnavalsloop 15 fe bruari is de laatste) kwam de massa naar Graauw. Zeshon derdvijftig deelnemers pas seerden de inschrijvingstafel. Uitslagen; 2 km: 1. L. Meyers, St.-Gilles Waas 6.10; 3. Andrè Dieleman, Terneu zen 6.15; 4. S. Hennekey, Trneuzen 6.20; 5. Jo Buys, Graauw 6.40; 5,5 km: 1. Pascal de Graeve, Sas van Gent 20.13; 2. Harold Platjouw, Lamswaarde 20.40; 3. C. van Immerceel, Hulst 21.20; 7 km: 1. Rudi Willems, Bassevelde 23.56; 2. Angelo Obrie, Sas van Gent 24.02; 4. Mark Groosman, Hoek 24.52; 5. Ivo de Bruijn, Hulst 25.00; 14,8 km: 1. Freddy Lammens, Zelzate 48.57; 7. Peter Picavet, Hulst 51.54; 10. Fons Warrens, Sluiskil 52.54; 13. Eddy Vink, Westdorpe 53.24; 14. Arnold Polderman, Vogelwaarde 53.25; dames: 1. Trees Roegiest, Sas van Gent 1.03.00. Van onze tafeltennismedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwse tafeltennistitel in het heren-enkelspel is in sporthal 't Zwaantje, waar gisteren de Zeeuwse tafeltenniskam pioenschappen werden voortgezet, terecht in handen gekomen van de voor het Brabantse Valkencourt spelende Wim Wegman. In de laatste partij van het langdurige toernooi hield hij met twee keer 21-17 de Middelburgse onder wijzer Koen de Vries van MZ van zijn zoveelste po ging af. Het mondde derhalve alle maal niet uit in de verwachte finale tussen titelhouder Jan Henk Bomhof en zijn oppo nent Wim Wegman, want Bomhof had na het spelen van de poule, die hij overigens wel won, teveel last gekregen van een rugblessure, die hem ver hinderde voluit te spelen. Een Terneuzense sportmasseur trachtte nog wat uitkonst voor de Middelburger te brengen, maar tenslotte moest hij te leurgesteld afhaken. Daardoor werd Koen de Vries de representant voor Bomhof, maar de lange verde diger kon de messcherpe smashes van Wegman niet al tijd volledig retourneren en het gevecht werd dan ook in twee ronden beslecht. Een op merkelijke progresie etaleerde overigens op dit toernooi vooral Peter Roeland, die in de senioren 1-klas doordrong tot de finale, na het ook wegval len van Bomhof hierin. In die eindstrijd klopte de jeugdige Terneuzenaar de voor Wilno uitkomende Wim Wegman in Dal kan mei DE STEM GIDS. mei z'n onthullende showbizz-interviews. dal overzichtelijke radio en l.v.- program. kunst én kuituur En da's dan nog maar één van die fijne onderdelen van De Slem. die wakkere 4 in I kram mei daarnaast - DE STEM ALGEMEEN - DE STEM SPORT - DE STEM REGIO Naam; Adres Postcode Woonplaats BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DF. HALVE PRIJS f 10.- (Mei betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). a Deze bon in een open enveloppe zonder postzegel opsturen naar Dagblad De Slem. Antwoordnummer 112, 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911. 4 twee games sterk, waarmee hij iets afhaalde van de glans van de eindzege die Wegman later tegen De Vries had geïn casseerd. De verbetenheid waarmee de beide damesfinalisten in de strijd om de officiële Zeeuwse titel elkaar bevochten, ty peerde de overigens sportieve rivaliteit tussen Vivian Blanc kaert van St.-Aloysius en In- grid van Osselaer van MZ. AI in de finale senioren 1 had de Zeeuws-Vlaamse kans gezien om deze combinatieklas tegen de Middelburgse naar zich toe te halen. Hierbij werd Vivian sterk gemotiveerd door een te veel op zichzelf mopperende Ingrid van Osselaer, die fout op fout stapelde en er dan ook onderdoor ging. In de strijd om de 'echte' Zeeuwse titel ruim een uur la ter, begon titelverdedigster Van Osselaer echter beter en een stormachtige start, bete kende dan ook 1-0. Vivian kwam echter naderbij geslo pen en scoorde 1-1 en in de be slissende derde game, haast traditoneel tussen beide speel sters, liep de contra-aanval van de Zeeuws-Vlaamse iets gesmeerder. Na vier jaar was de Zeeuwse titel dus weer voor de Graauwse, die haar fana- Vivian Blanckaert, die een dubbele zege behaalde, in actie in sporthal 't Zwaantje. - FOTO WIM KOOYMAN tegen zijn clubgenoot Mare Hackenberg. Uitslagen: dames enkelspelen: AB: 1. V. tieke inzet terecht beloond zag. Vivian kon overigens geen hattrick scoren omdat in de damesdubbelfinale de hoogste eer ging naar de MZ-combina- tie Van Osselaer-Kersten. Bij de heren grepen Wegman en Jeras de hoogste titel. Winst was er bovendien nog-in de se nioren 3-klas voor Johan 't Hooft van SAR, terwijl Eric Roeland van MZ in de eind strijd van de B-klas sneuvelde Blanckaert, Aloy; 2.1. van Osselaer, MZ. CDE: 1. M. Castel, MZ; 2. E. Geljow, MZ. Senioren 1: 1. V. Blanckaert, Aloy; 2. I. van Osselaer, MZ. Senioren 2: 1. M. Cas tel, MZ; 2. E. Geljow, MZ. Dubbelspelen: AB: 1. Van Osselaer-Kersten, MZ; 2. Blanckaert-Van de Vijver, Aloy. CD: 1. Castel-Meertens, MZ; 2. Geljow-Min- naart, MZ EFGH: 1. Dekker-Van de Sande, Big Smash; 2. Wijkhuys-Van Du ren, Big Smash/Effect. Heren enkelspe len: A: 1. W. Wegman, Wilno; 2. K. de Vries, MZ. B: 1. M. Hackenberg, MZ; 2. E. Roeland, MZ. C: 1. J. Goudszwaard, MZ; 2. H. Meulmeester, Zand. D: 1. R. Kasse, MZ; 2. J. Roeland, Effect. E: 1. L. Leunis, Westerzicht; 2. E. Tieleman, Aloy. F; 1. P. Blok, Westerzicht; 2. J. Corver, MZ. H: 1. De Winter, Arnemuiden; 2. Hollestelle, GP. Senioren 1: 1. P. Roeland, MZ; 2. W. Wegman, Wilno. Senioren 2:1. J. 't Hooft, SAR; 2. J. van Veen, Laurens. Senioren 3: 1. M. Roovers, Oudelande; 2. H. Jansen, STV. Dubbelspelen, ABC: 1. Wegman- Jeras, Wilno; 2. Neve-Heeren, SAR/Wil- no. D; 1. Franeke-Trommelen, 2. Hen- drikse-Ydens. E: 1. Van Veen-Van Flie- renburg, Laurens; 2. De Jonge-El Khata- bi, GP. F: 1. Blok-Ten Broek, Wester zicht; 2. Delforge-De Maat, STEEN- Aloy. G: 1. De Mol-Roovers, Oudelande, 2. Bakker-Tange, IJzendijke. H: 1. Holm- De Winter, Scaldina/Arnemuiden; 2. Leendertse-Spies, GP. Door Rinus Verberkmoes SLUISKIL - Dat Sluiskil zou verliezen van eerste divisieclu Heerenveen stond eigenlijk al bijvoorbaat vast. Alleen met ho veel en op welke wijze was nog een vraagteken. Het antwo was tegenvallend, althans aan Heerenveen-zijde. Dat het meU 1 won, was niet meer dan normaal. „Over ons spel ben ik helt maal niet ontevreden. De jongens hebben de zaken goed opgt vangen", aldus Sluiskil-trainer Han van der Hooft. Gerard Dellaert aan het werll Een uitspraak, die blijk gaf van de onmacht in de Heeren- veen-ploeg. Éen formatie, die ondanks het feit dat het met name in de tweede helft veel meer balbezit had, nauwelijks gevaarlijk kon worden voor de Sluiskil-veste. Een treffer en een hoekschop waren alles wat het na de thee kon force ren. En dat is uiterst pover te noemen. Temeer daar de blauw-witten uit Heerenveen in de eerste helft een 3-1 voor sprong opbouwden. Deze voorsprong kwam op het scorebord door een doel punt van Adema na onnodig balverlies van Sluiskil-verde diger Boerjan aan de hard werkende Pieter Bijl. De ge lijkmaker viel een kwartier daarna. Aan de basis hiervan lag Eddy van der Hooft. Hij reageerde attent op een knul lig genomen Heerenveen-vrije trap. Via zijn onderschepping zette hij de uiterst bedrijvige Deze Sluiskil-middenveldei speelde vervolgens de gel vrijstaande Paul van Hooft aan om daarna de panklaar terug te krijgen ej in te schieten. Deze treffer zetten Heere» veen aan tot energieker opi bal jagen. Een tactiek, die ko na de gelijkmaker result opleverde. Eddy Bosmal kwam na een sliding in batbei zit en schoot vervolgens raak™ Kort daarop bepaalde dezelfè speler de ruststand op 3-1. Kort na rust werd het d« Van de Wildenberg 4-1. Zoa!| al vermeld kreeg deze prki goal geen vervolg meer. Hij was dan ook jammer, dat Pat] van der Hooft een kans op Sluiskil-treffer miste en de knal van zijn ploeggen» Peter Zwart rakelings ovi| het Heerenveen-doel zoefdi Want juist dat had de wa strijd open kunnen breken, BRUSSEL (ANP) - Rijks- Iwacht, havenpolitie en doua- nebeamten in Antwerpen heb- [ben samen in het afgelopen weekeinde in de Antwerpse l.haven twee ton marihuana [ontdekt. De drugs bevonden zich in [een laadkist. De totale han delswaarde ervan wordt ge- [raamd op ruim vijf miljoen I gulden. Waar de marihuana van- |daan kwam en welke bestem- Iming deze had is niet gezegd. De vondst is uitgelekt op een moment dat de rijkswacht er nog geen ruchtbaarheid aan had willen geven. Van onze sportmedewerker HULST - Een punt had We- molin nog nodig om periode kampioen bij de heren in het Hulsterse bedrijfsvolleybal te worden. In het treffen met concurrent Jong Morres slaagde het er niet in dat ene puntje te pakken. Het zestal van trainer Everaert behaalde zodoende de periodetitel. „Een set pakken tegen Jong Morres leek geen enkel pro bleem. Deze 'wetenschap' is Van onze sportmedewerker GOES - NAC, dat enkele da gen in trainingskamp ver toefde aan de Walcherse kust en ter afsluiting daar van gisteren een wedstrijd in Goes speelde tegen de club van die naam, kwam in dit duel tot- een moeizame overwinning. De eindstand werd 1-2. De Bredase eerste divisie club, die een dag eerder op het strand bij Zoutelande een 5-2 zege had geboekt op vierdeklasser Meeuwen, liet in Goes een zeer povere in druk achter. Van teamver band was nauwelijks sprake en bovendien werd er in veel te traag tempo gespeeld. Ook wat produktiviteit be treft lieten de bezoekers het afweten. Aan het uitstapje naar Goes zal NAC dan ook geen prettige herinneringen bewaren. Want dertien mi nuten voor tijd werd Adrie van Kraay ook nog eens uit het veld gestuurd en kreeg Wim Flight een boeking van scheidsrechter Hopmans uit Hoogerheide. De leidsman pikte het namelijk niet, dat hem onwelvoeglijke taal naar het hoofd werd geslin gerd door Van Kraay en hij tolereerde evenmin het neerleggen van een tegen stander door Flight. NAC- trainer Bob Maaskant stelde daar tegenover, dat som mige spelers van de Zeeuwse derdeklasser ook meermalen over de schreef gingen. Goes stelde zich welis waar niet zachtzinnig op te gen zijn tegenstander, maar kweet zich speltechnisch goed van zijn taak. Vooral de hechte defensie van de thuisclub was een struikel blok voor de gasten. Uit één van de weinige fouten, die de Goese verdediging maak te, scoorde Guus van de Borgt overigens al na vier NAC-speler Wim van Dongen tracht een Goese tegenstander te passeren. - FOTO WILLEM MIERAS minuten 0-1. Kort daarop moest aan de andere kant Ton van Eenennaam zijn ta lenten tonen bij een gevaar lijke kopbal van Tonno Wondergem. Nadat de NAC- doelman zich in de 17e mi nuut, na een botsing met Ron Krijger, had moeten la ten vervéngen door Christol van Campenhout kreeg Jac ques Sweres een fraaie kans NAC op 0-2 te zetten, maar door te lang aarzelen bleef deze mogelijkheid onbenut. Het werd zelfs 1-1, toen Marcel de Nijs met een spet ter van twintig meter af stand doel trof. Gezien de krachtsverhoudingen was dit niet eéns onverdiend. Na de hervatting, toen Van Kraay zich steeds meer naar voren waagde, was hij het ook, die NAC na veertien minuten op voorsprong bracht. Maar de bezoekers, bij wie Tom Smits, Edy de Schepper en Danny Schrij vers door blessures aan de kant moesten blijven, slaag den er daarna niet meer in om de score nog te verhogen. Daarvoor bleef het spel aan hun kant te zwak. Ook Geert Meijer, die na de rust had mogen opdraven, kon geen nieuwe impulsen geven aan Bredase kant. ons echter opgebroken", alda| Wemolin-aanvoerder Burm. Van deze lichtvaar instelling maakte Jong Morn dankbaar gebruik. Ter daar in het Heikantse toen het even tegenzat, tevr| gepraat werd en te weinig! volleybald. Zo gebeurde hetj de eerste set, dat Wemolin» 7-1 achterstand omboog in» voorsprong om deze uitein lijk toch nog uit handen teS ven. Met de hakken over] sloot wonnen de Everaert-jj gens met 15-13. In de tw« set keek Jong Morres langj gen een achterstand aan. I een prima opslag won het" nog ruim met 15-10. Deze? slag was een wapen, waar] Wemolin geen antwoord I Met name Elly de They? enige dame in de herencoif titie, maakte daar prima l] bruik van. Zo serveerde zij J een 10-8 stand in het voort van Wemolin dermate dat zij zeven punten aan] totaal toevoegde. Dit kende tevens de 15-10 seWj en de periodetitel. Voor J| Morres speelden Marcel f Eric de Bruin, Peter Rudy Schillemans, Anton let en Elly de Theye. Bij de dames werd de MS CVC Tiptop - Morres 1 me:| door de Clingse formatie] wonnen. Pech had het hier] dat aanvoerster Bernadf Willaert haar enkel vers#l te. Een blessure, die haat] ker enkele weken aan del' houdt. En dat betekent 1 fikse aderlating voor de -f cesvolle CVC Tiptop-fort'" Uitslagen: dames: eerste klas: f 1 me-Lybeert/Verstraeten 3-0, Wl Verstraeten niet opgekomen; [I mann-Morres 2 1-2 (13-15, Jong Mrores 1-W Heyndrickx JI 11, 15-5, 15-8), CVC Tiptop-Morr^J (12-15, 15-7, 15-9); tweede kl»> I Morres 3-ABN 3-0 (15-3,15-6,1HJ ko-Voorwaarts 1-2 (6-15,. Rijk-W Heyndrickx 2 0-3 (7-15.®! 15); derde klas: Donkere Beyaert 2-1 (15-7,16-14,8-15), A£ Van de Klundert 1-2 (15-9, 8-RI Jong Morres 4-Morres 3 1-2 (^vT 14-16); heren: eerste klas: W f Athanatos 1-2 (0-15, ,o iL Brandax-CVC Fassaert 2-1 (15-J1 15-1); tweede klas: Morres - De 2-1 (15-8, 1-15, 16-14), Rijk-vv^ drickx 2 2-1 (15-6, 10-15, 15-11). TL Van Wesemael 3-0 (15-7,15-3,15*1 WENEN (UPI) - Drie vermoe- delijk extremistische Sikhs j zijn op de luchthaven van We nen aangehouden omdat zij in het bezit waren van valse Ne- derlandse paspoorten. Dit heeft het Oostenrijkse tinisterie van binnenlandse Izaken maandag meegedeeld, j De drie zijn zaterdag opge pakt toen zij aan boord van een vliegtuig wilden gaan. Dat ze gearresteerd konden wor den, hangt samen met de extra veiligheidsmaatregelen die op Wenen-Swechat van toepas sing zijn sinds de aanslag eind december waarbij drie men- fsen omkwamen. Men zag dat de drie niet 'ver de juiste identiteitsspa- neren beschikten. De arres- inten, Amrurpersad Jagesar, tchael Mallee en Kuldig singh, zijn naar eigen zeggen van een extremistische nkh-groepering. De Oostenrijkse woordvoer- K 2e' dat de drie waarschijn- l'Jk alleen berecht zullen wor- n voor het dragen van valse aspoorten, omdat de autori- 'to niet hebben vastgesteld I ft zij crimineel gedrag in 9?tenrijk in de zin hadden, vüt arrestanten hadden t geld op zak", aldus de stenrij kse woordvoerder, tót Indische persbureau PTI te in New Delhi gemeld dat I,. mannen bij hun aanhou- hg 20.000 gulden bij zich «aden. ^ADVERTENTIE)' modehuis [jD^haat iu. Breda .Tel.076-135469 Lozen, daar zijn ze goed in I

de Stem | 1986 | | pagina 14