ïgbert Audenaerd zwemtrainer \]0HAN VAN ESPEN STAAKT FLUITEN UIT ONVREDE OVER KNVR *47/1 EX-VOETBALLER RIA NU BIJ DE BRUINVIS ACTIEF Indoor Vlaanderen 'L |ar bij ion op r Jakobsl Dat levert u elke maand een stukje extra inkomen op. verenigde spaarbank KÏINASPORT1 ïs-selectie Verboom HIJPAG 10 JANUAR11986 T14 PAGINA SPORT 2 VEERTIENDE DELTA CROSS VAN ZEELAND lp bestaat uit acht wielren- T zijn- Heieen Hage (Arn- Jiique de Bruin (Hoogland),1 Immermans (Den Bosch), ïoen (Nieuw-Lekkerland), oor< spen CHOONDIJKE - Met nog een half seizoen de boeg staat het voor arbiter Johan van uit Schoondijke vast dat hij stopt met Waardering Reactie efenduels Lssen verton Juventus Renners naar trainingskamp in Playa d'Aro SV Aloy start training voor triathlon Wegtraining wielerclub T oernooi-zege van De Sterre Kalendervergadering KNWU-district U wilt uw maandelijkse inkomen aanvullen met de rente van uw spaargeld? Dat kan met de vijf jaar vaste Maandrente- rekening van de Verenigde Spaarbank. De minimum inleg is f 15.000,- en u krijgt 63A% rente per jaar (6,96% effectief) Wij maken de rente elke maand automatisch aan u over. ortze sportredactie - KNWU-coach erboom heeft in sa- ak met de wielren- imissie zijn nationale jeiectie voor het ko- Vegseizoen samenge- 7 oss yoit [gTENSCHOUWEN - Za- in'Westenschouwen dë Crosscompetitie weer helemaal open JuWSe crosscompetitie her- J[ X Een crosscompetitie die t, helemaal open is. Lange bet er naar uit dat Pe- nrobleemloos 'titel naar zich toe zou halen, uuers, Leon van der Velden -scheen wegens een enkel- ,55ure niet op de toernooi en terwijl ook Frank Koo- mmaar sporadisch aantrad evenals zijn clubmakkers Vermeule en Reynierse geen belang scheen te hechten aan de Zeeuwse crosstitel. Na afloop van de Goese Wallenloop van afgelopen za terdag gaven Kooman en Van der Velden te kennen dat Ha- meeteman het vuur nog na aan de schenen gelegd zal worden. Beiden kunnen nog de benodigde vijf crossen voor het eindklassement halen en de komende Delta-cross in het unieke duingebied van Wes tenschouwen kan het Cross- kampioenschap een nieuwe impuls geven. Naast dit trio mogen ook Piet Westerweele en Sam Polderman nog niet afgeschreven worden. Ook Ad Courtin en Jan de Wilde pres teren de laatste tijd knap en mikken op een hoge klasse ring. Voor Hameeteman, die in de Goese Wallenloop afgelo pen zaterdag totaal vast kwam te zitten, dus werk aan de winkel. Hij ontmoet er niet alleen de mannen van de crosscompetitie maar ook thuisloper Simon Blom en een buitenprovinciale delegatie met Jan Zethof aan het hoofd. Bij de veteranen zal er za terdag wellicht niet getornd worden aan het meesterschap van Ad Tierie. Zijn voornaam ste belager is Ron Abuijs. Ve teranen en senioren gaan van start om 15.20 uur voor hun 9900 meter op het heuvelach tige parkoers. Een uur eerder, 14.20 uur, komen de dames in actie voor hun 3300 meter ver deeld over drie ronden. Jopie Daane is hier de te kloppen fa voriete. Naast de wedstrijd is er ook een prestatieloop. Dit op een ander parkoers dan de wedstrijd. Zij starten om half drie voor naar keuze vier of acht kilometer. Inschrijven vanaf 13.00 uur in 'Zeelust' waar alle secretariaatswerk zaamheden worden verricht. van Vliet (Elshout), Con- ler (Vlaardingen), Gonnïe 1 (Nieuwkoop) en Linda van (Amsterdam). eg van Verboom rijdt vegseizoen een aantal toersen ter voorbe- lp de deelname aan de 1 France en het wereld- >1 fensehap. Verboom Inder andere de Six je Saint Ambroix, de Noorwegen, de Tour [min d'Aquitaine en de (.Classic in zijn pro- opgenomen. moet kijken naar capaciteiten' ïediger Jos Bongers is nationale titelstrijd in Ijle muziek langs de af- uiten. De reden zoals hijzelf stelt: „Een groeiende onvrede et bepaalde toestanden binnen de KNVB ten op- chte van de scheidsrechters." den en daar is de KNVB naar mijn mening ook niet mee ge diend." mm it te talent Raymond m, die het horeca-exa- lacht, werd reserve Ro- lemmens door de goed- Ite maar niet erg na- fde technische commis- de KNBB als zesde ge- Door deze grillen regerend kampioen fs in een groep terecht katige, redelijke en ta pe ereklassers, van wie al gesproken (nog) nie- aan zijn klasse en erva- [an tippen. De andere creeg met Vultink, Ar- [Van de Ven en Vet, die :ie doen allen kansheb- Eltiof meêr Ijn voor een plaats bij de ■ecllel meer' vier, een onnatuurlijk, at. (ie B-poüle was de finale lt 47/2 in Berkel-Enschot leningswedstrijd. Hans Ik, de biljarter met de Tte prijzenkast van Ne- [d, moest wel even wen- an het achtergrondmu- maar gaf toch Noord- |der Piet Vet onvol- gelegenheid revanche Imen. De voorzichtige eenaar, die een hekel aan foord favoriet heeft DoorRinus Verberkmoes Waar Johan van Espen zich jt meest aan geërgerd heeft, de invoering, of beter gezegd n verlaging van een leef- dsgrens waarbij promotie rgeten kan worden. Voor m betekende deze ingreep in m lopend seizoen het ver- rijnen van de kans om ooit eens KNVB-arbiter te orden. „Als sportman en ar reken ik ook een scheids- chter onder, is het streven !t hoogst bereikbare te halen, jor mij was dat op mijn 42e omoveren naar de KNVB." Na op 37-jarige leeftijd be nen te zijn met fluiten, kon gezien de toenmalige glementen nog net. En aan zien ik aan alle voorwaar- m voldeed, reken ik daar dan ik op. Helaas werd plotseling idden in het seizoen de leef- dsgrens voor de overstap rzet van 43 naar 40 jaar. Een daging op verzoek van dis- ctscommissie Zuid 1 inge- ird met als argument: Bo rn de 40 jaar is er geen per- „Naar mijn mening een wei- g humane houding ten op- ihte van de arbiters. In een ip werden zodoende alle Mies die ik had de grond leboord. Een dreun die toe- diend werd zonder dat er It overleg met de COVS ge lest was," aldus de ge- inkteSchoondijkenaar. Wat maximum leeftijdsgrens treft, is Johan van Espen het ineens niet eens met de 1VB. Van Espen: „Naar Ijn visie moet je mensen be- ;delen naar prestaties en hem slaat verklaarde De leeftijd doet ïoeite te hebben gehad» dan raet toe- Want klJk le concentratie, maar se- an 101 en 115 duiden niet bte nonchalance. iar eens welke scheidsrech- de overstap hebben mo maken. Dat zijn er de itste jaren steevast die niet Nederlands kampioenschap "kwamen in de top-drie uit rep 1 van de afdeling Zee- )d. Het zijn dus mindere go- Dat de Schoondijkenaar hoog gewaardeerd wordt in de regio valt op te maken uit de hoeveelheid uitnodigingen die hij krijgt uit KNVB-kringen. Zo mocht hij diverse malen optreden als arbiter in duels als Sluiskil-FC Den Bosch, zo wel jeugd- als topteam en staat hij op de lijst om Sluikil- Heerenveen te leiden. Naast deze duels leidde hij vele wed strijden van zondag-twee- deklasser Breskens en andere regionale KNVB-teams zon der ooit maar een keer in de problemen te geraken. Kreeg Van Espen door het reeds beschrevene de indruk machteloos te zijn in het KNVB-apparaat, deze indruk werd nog verstevigd toen hij in 'aanvaring' kwam met een rapporteur. „Deze man, tevens commissielid, werd zonder meer in het gelijk gsteld. Als scheidsrechter had ik geen poot om op te staan," aldus Van Espen. Dezelfde machte loosheid komt eveneens tot uiting bij een strafoplegging. Van Espen: „De speler kan na de uitspraak nog in beroep gaan, een arbiter kan dit niet. Zeker met de huidige opge legde schorsingen, zoals bij molest, zou een scheidsrechter dat recht moeten hebben. Het geklaag over het geringe aan tal duels dat een speler aan zijn broek krijgt, na het slaan of trappen van een scheids rechter, komt tenslotte niet zo maar uit de lucht vallen. Bin nen de scheidsrechtersvereni- ging is daar veel onvrede over." (In een brief aan de KNVB-afdeling Zeeland deed de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen hier- Johan van Espen: .Voor mij is het niet verwonderlijk dat er een tekort aan scheidsrechters is- foto de stem/cor j. de boer over al eerder haar beklag red.) „Het gevoel als nummer be handeld te worden, wordt daar alleen maar door verste vigd. Voor mij is het dan ook niet zo verwonderlijk dat er een tekort aan scheidsrechters is." Al met al zullen de Zeeuwse afdelings eerste- en tweedeklassers Van Espen volgend seizoen niet meer als arbiter moeten ontvangen. Die 'sleur' bespaart hij hen. En daarmee komt er tevens een eind aan de sportcarriëre van Johan van Espen. Een loop baan die 30 jaar voetbal, in eerste klas afdeling Zeeland en in de derde klas KNVB en acht jaar arbitreren, inhield. Nog vijf jaar fluiten in de af deling Zeeland is daarmee van de baan. Dat de KNVB-afdeling Zee land niet blij is met het voor nemen van Van Espen mag duidelijk zijn. „Wij hebben kennis genomen van Johans klachten. Klachten die wij hebben besproken tijdens onze bijeenkomst op 23 december 1985 en waarop hij per brief antwoord zal krijgen. Het is jammer dat het zo heeft moe ten lopen. Johan wordt ge waardeerd, doch krijgt geen promotie meer," aldus KNVB- bestuurder Dick Mooy. Over de vele klachten betreffende de vaak te geringgeachte strafopleggingen zegt Mooy: „Wij als bestuur zijn het ook vaak oneens met de uitspraak van de tuchtcommissie. Di verse malen zijn wij al in be roep gegaan tegen een naar onze gedachte te lage strafop legging. Desondanks blijft de tuchtcommissie een autonome groep gekozen door de clubs. Wij als afdelingsbestuur kun nen daar niets aan verande- 250 62 27,77 - 'I 6,88 250 - 11 - 22,72 192 - 11 - 17,45 - SI 250 - 6 - 41,66 97 - 6 - 16,16 -1' 250 158 250 221 6 - 41,66 - Jj| 6 - 26,33 - 11' 4 - 62,50 - 2jj 4 - 55,25 - 211 250 - 7 - 35,71 - lSj| 129 18,42 Door Peter Snelders ngers spers iorevaar n Deventer.. 1-2 62,50 - 2j l 1-2 27,77 - I 2-0 27,53 - 2 I 2-0 11.93 - s VAN GENT - Velen zul- vreemd opgekeken hebben via deze kolommen mel ig werd gemaakt dat Egbert lenaerd trainer van de zwemclub De Bruinvis ..Egbert Audenaerd, dat lech die voetballer van werd er met enige ver- jriog gereageerd. Dat is '1 A-speler, maar tevens ren man die een wijde in- "Te heeft voor al wat naar vuikt. En dat zwemmen, 14 voetbal, een vooraan- nde plaats in die interesse 'redt, zal duidelijk zijn. och vraagt die binding met zwemsport om enige ver- 11*?™]king. Audenaerd: „Dat E1laatste jaren gegroeid, en Nicole van Haelst zijn le van mij. Hoe gaat dat? n vader Walter vroeg eens fi interesse had om mee j. r ren wedstrijd te gaan. waakte indruk op me en B rn'.660 iaar of vier te- Ertv 'k zwemmen op i net gaan volgen. Als het 11011 was ik bij vrij- ledere wedstrijd aanwe- rtom, het zwemmen /"eerde me". :°en De Bruinvis-trainer tj°ethals al ruim van te- i,kennen gaf met zijn 'ten te zullen kappen, ,c „ilUWtn Sasse zwemclub op ap in het Heizelstadion Jggnaar een vervanger. Voor loten van Europees voe;."CT*irs was het dan ook niet ban op vriendschappe'v.*^ verrassend dat Egbert moetingen werd vor-jgnenaerd in de picture and opgeheven. "Toch heb ik enigszins rd van Kempen (De Hoef), 3. Ru toffers (Vlaardingen), 4. Lex (Den Horn), 5. Jan Eise Kror holtpade), 6. Oege Kroi- is), 7. Rein Jonker (WijtgaanJ, Bakker (Groningen), 9. Evert iem (St. Jansklooster), 10. ien (Wapserveen). RICH (RTR) - Everton :e vriendschappelijke jden spelen tegen Juyl Er zal zowel in Liverf in Turijn worden geV' d. Speeldata zijn nog end. Ingelse clubs werden na Egbert Audenaerd, de ex-voetballer van het Westdorpse RIA, heeft zich als trainer van De Bruinvis enthousiast op de zwemsport gestort. - foto de stem/cor j de boer schoorvoetend ja gezegd", laat hij zich ontvallen. „Niet dat ik enthousiasme mis, maar ik wilde zekerheid dat de zwem mers en zwemsters achter de keus stonden en dat ook de ouders, de stimulerende krachten achter de sporters, mij wel zagen zitten. Dat bleek geen enkel probleem te vor men en dus ben ik er in ge stapt". Egbert Audenaerd begint natuurlijk niet zonder enige kennis aan dit karwei. Hij zegt: „In de jaren dat ik de zwemsport nu volg heb ik tal van signalen opgevangen die me nu van pas kunnen komen. Daarnaast is Henk Goethals me al geruime tijd aan het in werken. In feite zou ik per 1 januari beginnen, maar Henk heeft men nu al de verant woording gegeven. Wel is hij vaak aanwezig om me met raad en daad terzijde te staan. Ook verslind ik veel lectuur die over de zwemsport uit komt en als er hier binnenkort een cursus in Zeeland gegeven wordt, zal ik daarbij' zeker niet ontbreken. Kennis is be langrijk, maar ik denk toch dat enthousiasme en het kun nen motiveren peilers zijn waarop de resultaten groten deels steunen". Het wordt een fiks karwei waar Egbert Audenaerd aan begint, in feite al bezig is. Vijf keer per week trainen en dan nog met regelmaat de wed strijden in het weekeinde. Een belasting? „Nee helemaal niet. Als dat zo zou zijn dan was ik er niet aan begonnen. Je weet wat je te wachten staat, dat mag geen probleem zijn". Samen met Walter van Haelst, een van de stuwende krachten achter de zwemsport in Sas van Gent, verzorgt Eg- bert Audenaerd het technische gedeelte bij De Bruinvis voor de wedstrijdsporters. Toch zijn ze er allebei van over tuigd, dat ondanks de succes sen van de laatste tijd (De Bruinvis staat op het punt naar de landelijke C-competi- tie te promoveren) de jeugd veel aandacht moet krijgen. Walter van Haelst: „Van de jeugd moet het komen. Dat is een categorie waar we veel aandacht aan besteden. Wil je niveau op langere termijn be houden dan ben je dat wel verplicht. En dat doen we ook, want Janine Goethals, de dochter van Henk en Sandra Schauwvliege houden zich in tensief met de kleinste jeugd bezig. In nauwe samenwer king proberen we te verwe zenlijken dat daarvan zoveel mogelijk talent doorstroomt naar de senioren". De Bruinvis werkt dus aan een goede basis. Dat lijkt een vereiste, wil de club blijven presteren zoals dat nu het ge val is. Egbert Audenaerd: „We hebben een sterke club. Dat valt zo maar niet weg. Dat duurt nog wel enkele jaren. Het is zelfs niet uitgesloten dat er nog beter gepresteerd wordt. De meeste zwemmers en zwemsters zijn natuurlijk al gevormd. Conditie bijhou den, op de juiste wijze naar een piek toewerken en hier en daar zo mogelijk nog wat ver fijning aanbrengen, kan het totale resultaat bevorderen. Maar inderdaad, belangrijk op langere termijn is dat we aandacht aan de jeugd blijven schenken. Daar zitten de mo gelijke toppers van de toe komst. Dat garandeert niet dat we over een aantal jaren niet eens een wat mindere periode meemaken. Talent, zoals dat nu gebundeld is, komt natuur lijk niet bij iedere lichting voor. Ik maak me echter toch sterk om De Bruinvis op spor tief gebied zo goed mogelijk te laten presteren". Van onze paardesportmedeiverker AXEL - In manege Magrette te Axel wordt zaterdag de tweede competitiewedstrijd gehouden van de vijfde uit voering Indoor Vlaanderen. De organisatie is in handen Van onze sportredactie KOEWACHT - Ook dit jaar staat er in Spanje een trai ningskamp voor wielrenners op het programma, dat geor ganiseerd wordt door Peter van Acker. Een dertigtal ren ners heeft zich reeds aange meld. Onder de deelnemers aan dit trainingskamp zijn be kende namen zoals Karei van Goethem, Ab Verplanke, Jan Mobach en Patrick van Passel. Naast tal van Nederlanders gaan opnieuw ook enkele sterke Belgen mee naar Span je. De trip begint op donder dag 6 februari. Het gezelschap keert zondag 17 februari terug. Van onze sportmedeiverker TERNEUZEN - De triathlon- vereniging SV Aloy begint za terdag 11 januari met de voor bereidingen voor het nieuwe seizoen meteen zwemtraining (van twaalf tot half een) in het Terneuzense overdekte zwem bad 'De Honte'. Daarna is er een bespreking betreffende het komende sei zoen. Naast leden zijn ook an dere belangstellenden voor deze sporttak van harte wel kom. HOEK - Dit weekeinde, ijs en weder dienende, start de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen met de wegtrai ning. Zaterdag staat er voor de amateurs en tweedejaars ju nioren een tocht over 90 kilo meter gepland. De start is om 10.00 uur bij de MTS/MEAO aan de Terneuzense Zelden- rustlaan. Zondag trainen amateurs en junioren vanaf half elf gezamenlijk op een parkoers bij De Griete, waar tevens het verzamelpunt is. Van onze volleybalmedewerker TERNEUZEN - De Sterre is winnaar geworden van het sterk bezette Dré Vermeulen- toernooi, dat traditiegetrouw werd gehouden in de MTS/ MEAO in Terneuzen. YVC was bij de competitie teams tweede, gevolgd door Scheldesport. Bij de recrean ten werd Mash de winnaar. Eindstanden: recreanten: 1. Mash, 2. Voorwaarts, 3. Personeel MTS/ MEAO, 4. Leerlingen, 5. Sluvoc, 6. familie Van Laere; competitie teams: 1. De Sterre, 2. YVC, 3. Scheldesport, 4. Morres 1,5. Morres 2,6. All Stars. van de landelijke rijvereni- ging en ponyclub Graeve Jan uit Sas van Gent. Voor zaterdag staan er zo'n honderd combinaties, zowel pony's als paarden, op de startlijsten, die bijna alle tweemaal in actie komen, een maal voor een klassiek en een maal voor een alternatief par koers. Parkoersbouwer is Bram Maljaars uit Gapinge. Daar er van de vier wedstrij den drie meetellen voor de eindklassering, is de strijd nog helemaal open. Bij de paarden in de Z- klasse (14 deelnemers) staan Luc Cornelissen met Vazal van Luctor et Emergo met een punt, en Peter Kosters met Varant van Graeve Jan met twee punten in het klassiek bovenaan. Maar Bram Klaasse met Polstar van Wal cheren (vorige week reserve kampioen indoor geworden) en Piet Huige met Salerno van de Weelruiters zullen het tweetal toch het vuur na aan de schenen leggen. In de klasse Z pony's ligt dit geheel anders. Hier is maar een klein gedeelte van de springcombinaties in training. Vandaar dat er maar zes deel nemers op de startlijsten staan: Annemieke Boone met Romeo van de Gouwe Reyers, Ilja Swets met La Eanair van Luctor et Emergo, Jeroen Goossens met Ramora Kayam en Marco Quaak met Goldstar, beiden van de Haringruiters, Sandy den Exter met Sapai van Noord-Beveland en Sandra van Dijk met Peter Pan uit Oude Tonge. Van deze combinaties heeft Jeroen Goossens twee eerste plaatsen, Ilja Swets twee tweede en Marco Quaak een derde plaats bij het klassiek. Annemieke Boone met Ro meo van de Gouwe Reyers start nu voor de eerste keer. Het is bekend dat zij goed strijd kan leveren. Dat geldt ook voor Sandra van Dijk met Peter Pan, die nationaal kam pioene samengestelde wed strijd is. Alexandra van der Peyl met Viavita van de Zwinruiters, de kersverse indoor-kampioene klasse M, dient het zaterdag op te nemen tegen Eric Swage- maker met Sapporo van de Tilburgse rijvereniging, die net met een punt zaterdag in Indoor Zeeland de Gouden Mossel misliep, en Ida de Braai met Talmoet van Rei- merswaal, die daar ook zeer sterk voor de dag kwam. Zaterdag dus volop springs- port voor pony's en paarden in manege Margrette is Axel. Om 9.00 uur gaan de pony's van start met de klasse B. In het middagprogramma komen de paarden aan bod, te beginnen om 13.00 uur met eveneens de klasse B. Van onze sportmedewerkerk ZUIDZANDE - Zaterdag 11 januari houdt het district Zee land van de KNWU zijn jaar lijkse kalendervergadering. Men komt deze keer naar West-Zeeuwsch-Vlaanderen om de kalender samen te stel len voor het komende wegsei- zoen. Plaats van handelen is het Hofzichttheater aan de Koninginnestraat te IJzendij- ke. De aanvang van de verga dering is 15.00 uur. (ADVERTENTIE) m "'WüCHTli^Nr^Ricf^NTOREN BREDA. CATHARINASTRAAT 15, TEL 076-222433. GOES, GROTE MARKT 40, TEL. 01100-30870.

de Stem | 1986 | | pagina 7