Hockeyteam verliest van Pakistan Bacou breekt dijbeen 1AM oetbalinterland op losse schroeven AMERIKAANSE SCHAATSSTAYER ZET ALLES OP WORLD CUP ifiintie intle Loting WK volleybal KNAU rond met sponsor Nederlandse winst ie WK kadet 41VS OP DOORGAAN VANDAAG GERING Vergeten Eten Sehouwena&r en Tffllan naar Vitesse RAHIER DOOR VAL KANSHEBBER AF Voorbereiding Materiaalgebrek AEK Athene klaagt arbiter aan Zesdaagse T47 i^UA (ANP) - De weersom- tndigheden hebben het ab- Euut onmogelijk gemaakt Eieren de wedstrijd tussen T B-elftallen van Italië en iderland te laten doorgaan, tregen die de gehele dag met tine beetjes was gevallen, kg tegen acht uur 's avonds i,er in een hagel- en natte Etuwstorm, die de overstro- van de grasmat voltooi- kesloten is af te wachten of |een verbetering in het weer Itreedt. Wanneer dat ge urt, zal de wedstrijd van- j om half drie in Genua Irden gespeeld. Vanmorgen om negen uur wordt de beslis sing genomen. Zijn de vooruit zichten nog ongunstig, dan zal de ploeg vertrekken om nog de vlucht van twee uur uit Mi laan naar Amsterdam te kun nen halen. Gezien de weerbe richten voor Genua en omstre ken - sneeuwval, gevolg door regen - lijkt het onwaar schijnlijk dat er vandaag wel gespeeld kan geworden. Leo Beenhakker vertelde dat de afgelasting voor de groep een geweldige tegenval ler was. „De stemming in de ploeg was dat men het liefst wel het veld was op gegaan. Je komt niet drie dagen naar Ge nua om zonder wedstrijd ge speeld te hebben naar huis te rug te keren. De Italianen wil den ook wel, misschien ook omdat de wedstrijd direct op de televisie zou worden uitge zonden. Maar het was werke lijk onmogelijk, 's Middag was al gesproken over afgelasting, omdat het veld er dramatisch slecht bij lag. Toen werd be sloten tot 's avonds te wachten, in de hoop dat het enigszins mogelijk zou zijn. Maar je kunt het de spelers, die hun eerste kans krijgen, niet aan doen op zo'n veld te voetbal len. Ik heb begrip voor het uit stel. Het lijkt mij niet dat er afstel van zal komen. Wan neer donderdag spelen onmo gelijk is, zullen wij proberen een andere datum voor de wedstrijd te vinden". Scheidsrechter Sostaric, die een klein uur voor het begin van de wedstrijd in het vrij wel lege stadion - 800 toe schouwers - verscheen, maakte om precies acht uur met zijn grensrechters en de aanvoerders Ancelotti en Gul- lit zijn entree op het veld. Hij probeerde een paar keer de bal op het doorweekte gras te la ten stuiteren, maar het bleven vergeefse pogingen. Daarna besloot hij tot afgelasting. Het beslissende moment voor de afgelasting. Scheidsrech ter Sostaric laat de bal in het 'moeras' vallen, hetgeen geen stuiten tot gevolg heeft. Geheel links Oranje-aanvoerder Ruud Gullit en geheel rechts aanvoerder Ancelotti van Italië B. - foto anp |iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii)iiiiiuiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiuiiniiiuiiiiiii!iiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiuniiiiiMiiiMiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| Silk op jacht naar veel geld I Door Rob van Deursen I DAVOS - Dave Silk, de Amerikaanse I stayer op de schaats, oogt niet zoals de Ne- I derlandse vertaling van zijn achternaam (zijde) zou doen vermoeden. Een wat robuuste jongeling van negentien jaar, die wat onbehouwen overkomt. Maar wel recht door zee zoals een Amerikaanse topsporter be taamt. Sinds hij begin dit jaar is teruggekeerd in Europa (Silk onderbrak zijn begin oktober '85 begonnen trai ningskamp in Inzeil voor de traditionele selectie-wed strijden in de Verenigde Staten voor de internatio- nale toernooien) is Davè Silk bezig met de jacht op veel geld. Silk moet zich finan cieel zelf bedruipen en met de steeds meer in waarde verminderende dollar wordt dat moeilijker en moeilijker. Vandaar dat Silk zijn doel- stelling noodgedwongen I heeft moeten wijzigen. Ging hij er bij zijn internationale debuut vorig seizoen vanuit dat hij wereldkampioen all round zou moeten worden om in Amerika Eric Heiden maar enigszins te doen ver geten, dit jaar richt hij zich geheel op de wedstrijden om de World Cup. En dat louter en alleen omdat er puur geld mee te verdienen valt. --TT geworden. Op die cate- ij proberen de mensen kerken niet meer wor- alleen maar de laagste g. Dat is al lang niet middenstand behoren het Leger zich inzet, ir sociale contacten. Er een of andere manier mate je bekender wordt om je heen, groeit het jeroep op je doet. Het is r hoe groot de nood is. raar niet machteloos ga eens voelen, uiterlijk is ,et aan te zien. Ze straalt ptimisme uit/ „Ik denk ard moet zijn, wil je dit blijven doen. Ik denk iets moet voelen, waar- beschouwt de boodschap iefde is. Zo werk ik hier en blijheid. En dat, ter- Se makkelijkste buurt is. ve kloosterzustertjes uit doen". [haar eigen woorden. Een s plaats inneemt van dë tant haar 'gezicht' vormt, gewild. Ik kan niet zon- ?r in de buurt. Ons good- voor iedereen. De man de vrouw die door haar troost. Het meisje dat in d, de zeeman die een ka de provincieman wiens /il een treinkaartje. En de tje aandacht. Dan infor- n goed lopen. Ja, kijk, als it, kan ze beter goed dan Afgelopen zondag in Oslo pakte Silk met een tweede plaats achter Tomas Gustaf- son op de 5000 meter in de WC-wedstrijd een kleine I~i duizend gulden mee. Een be- I drag dat hij zeker hoopt te I overtreffen als op 18 en 19 I januari de strijd om de we- I reldbeker in het Zwitserse Davos een vervolg krijgt. De 11 uit Buffe (Montana) afkom- I stige Silk: „Ik moet naar 11 mezelf toe gewoon eerlijk T blijven. Door mijn zwakke sprint, vergeleken bijvoor- beeld met een Hein Vergeer, kan ik een wereldtitel eigen- I lijk vergeten. Daarom richt H ik me helemaal op de World I Cup. Nu met die wedstrijden geld te verdienen valt, is de I keus wat mij betreft logisch. 11 Ondanks het feit dat we dit seizoen voor het eerst weer wat geldelijke steun krijgen van het Amerikaans Olym pisch Comité, met het oog op de Olympische Winterspelen van 1988 in Calgary, moet ik uit eigen zak veel bijpas sen". „Ik ben wel eens jaloers op de Russen. Die hoeven zich nergens anders zorgen over te maken dan over het schaatsen. Ik ben verplicht om naast mijn school in de zomer ook nog eens een baantje te nemen. Anders kan ik 's winters niet rond komen. En volgens mij zal daarom een Amerikaan nooit meer zo ver kunnen komen als Eric Heiden. Die had de mazzel dat zijn ouders rijk zijn. En dat die mensen met hun afstam ming uit Nederland enthou siast waren voor het schaat sen. Dus Eric en zijn zus Beth konden hun gang gaan. Hadden geen geldzorgen. En dan is het fijn om te schaat sen. Ik lig echt wel eens wakker met de vraag hoe ik de volgende dag aan eten moet komen. Niet bevorde- lijk voor de prestaties na tuurlijk". De inmiddels afgezette Noorse schaatscoach Finn Halvorsen noemde Dave Silk 'de wereldkampioen van het voorseizoen'. „Die jongen gaat te vroeg veel te hard", zo oordeelde de Noorse 'professor'. Dave Silk zelf is daar echter niet bang voor. „In Europa vergeten de rrifensen wel eens dat bij ons de selectie keihard gaat. Als je je in december niet bij de eerste drie weet te plaatsen op sommige afstanden, dan kun je het vergeten. Dan val je gewoon af. In Europa ge- Dave Silk: „Op de sprint heb ik nog een lange weg te gaan, wil ik gaan meetellen in een all-round-toernooi. - foto leovogelzang nieten de topschaatsers wat dat betreft meer bescher ming. Als ze hun coach laten zien dat de vorm er aan komt, is het al goed". Dave Silk, die sinds zijn negende op de schaats staat en die sinds hij begon onder leiding staat van Mike Cro we, die dit seizoen bij de Amerikaanse ploeg Diane Holum opvolgde, gelooft in die keiharde aanpak. „Daar wordt je als sportman vol wassen van", zegt hij mei nadruk. „Je weet dat je moet presteren en niet met de handrem aan mag schaat sen". Om dit seizoen internatio naal weer een trapje hoger te komen, begon Dave Silk in mei van 1985 al met de training. In een veertien daags trainingskamp in Co lorado Springs kneep Crowe zijn pupillen af, waarna hij ze met een map vol schema's naar huis stuurde. „En hij belde elke week of je wel ge noeg trainde. Hij stelde be paalde vragen waaruit voor hem duidelijk werd of je zijn opzet wel of niet volgde", zo grijnst Silk, die in de trai ning voor het seizoen veel aandacht aan zijn sprint be steedde. „Mijn persoonlijk record staat sinds vorig jaar op 39.4. Dat betekent dat ik nog een lange weg te gaan heb, wil ik op een all-round- toernooi kunnen mee draaien in het carrousel om de eerste drie plaatsen. Daarvoor is een 38'er pure noodzaak. Zo ver ben ik nog niet. Eerlijk gezegd doet me dat pijn, want op deze ma nier voel ik me als schaatser beperkt. Maar ja, een mens heeft zichzelf niet gemaakt. Dus daarom stel ik me te vreden met de World Cup. En vooral met het geld". In zijn achterhoofd speelt daarbij mee dat de rossige Dave Silk zich vooral richt op de lange afstanden van het Olympisch schaatstoer nooi in Calgary. „Ik heb aan Heiden gezien dat een we reldtitel in ons land niet zo veel zegt. Maar een gouden Olympische plak wel. Dan tel je als schaatser plotseling mee. Daarom mag ik het duurwerk in de training niet verwaarlozen. Dit seizoen robeer ik tien seconden van mijn persoonlijk record op de tien kilometer (staat op 15.00.56. red.) af te knabbe len. Misschien dat ik hier in Davos daartoe al de kans krijg. Dat zou voor mij een mooie opsteker zijn. Dan raak ik dat gevoel van een beperkte schaatser te zijn tenminste even kwijt". ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiuiiiiiiiiuiiHiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiin KOEWEIT (ANP/Rtr) - Het Nederlands hockeyteam, dat in vergelijking met de andere deelnemers aan het vierlandentoer- nooi in Koeweit laat arriveerde, heeft het gisteren in de eerste wedstrijd net niet kunnen bolwerken tegen Pakistan. Het elftal van de bondscoaches Van Heumen en Bellaart verloor met 0-1 door een doelpunt van vleugelaanvaller Waseem Feroze na 25 minuten. De verrassing van de eerste dag was de zege van Groot-Brittannië op India: 1-0. Wereld - en Olympisch kampioen Pakistan trad, in vergelijking met Los Angeles 1984, aan met een op de toe komst gericht elftal. De Ne derlandse selectie week maar op een enkele plaats af, verge leken met het toernooi om de Champions Trophy, dat no vember vorig jaar jn Perth werd afgewerkt en waar Ne derland met 3-4 van de Pakis tani verloor en als voorlaatste eindigde. In Koeweit, waar de organisatoren een aardig prij- zenbedrag bijeen hebben ge bracht, hadden de hockeyers, gewend aan synthetische on dergrond, vooral moeite met het grasveld van het Al- Arabi-voetbalstadion in Koe weit. Oranje, dat kennelijk geen enkele hinder had van de reis naar de Golfstaat, begon over tuigend. Een groot gedeelte van de eerste helft werd Pa kistan onder druk gezet, maar een moment van verslapping leidde tot de tegentreffer. Het was tevens de enige keer dat de Pakistaanse aanval, geleid door schutter Waseem Feroze, de Nederlandse defensie voor problemen stelde. Na het doel punt golfde het spel voortdu rend op en neer, zonder dat een van beide teams erin slaagde een definitief stempel te zetten op de wedstrijd. Pa kistan, dat voor het laatst in november 1983 in Karatsji van Nederland verloor (2-3), had in de slotfase de marge nog kun nen vergroten. Een hevig aan gevochten strafbal, gegeven na een doelworsteling in de Nederlandse cirkel, werd ech ter naast gemikt. De Indiase manager Govin- dan weet de nederlaag van zijn ploeg tegen de Britten, die bewezen nog wel degelijk uit de voeten te kunnen op ge woon gras en de tegenstanders erg weinig ruimte gaven, vooral aan de terrein-omstan digheden. Vorige week won India bij een vergelijkbaar evenement in Dubai nog dui delijk (4-1) van Groot-Brit- tannië. India, dat drie sleutel spelers miste wegens een vorig jaar opgelopen schorsing na incidenten bij het toernooi om de Asia Cup in Dhaka, had grote moeite met een juiste ti ming, terwijl tien strafcorners ook niet waren besteed. De Britten, die er zes kregen te nemen, deden het iets beter. Aanvoerder Richard Dodds mikte na een strafhoekslag in de derde minuut van de bles suretijd raak. Nederland treft vandaag in de tweede wedstrijd India. Groot-Brittannië speelt dan tegen Pakistan. ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft zich tijdens de winter stop versterkt met drie spe lers. Door de komst van Roger Schouwenaar (FC Den Bosch) en Ricky Talan (AZ'67) hoopt trainer Hans Dorjee de aan- valskracht van de onderin de eerste divisie vertoevende Arnhemse club te vergroten. Eerder had Vitesse al de in Belgische dienst spelende Chris van den Dungen gecon tracteerd. Het drietal vormde ooit (tijdens het traditionele toernooi in Toulon) de voorli nie van Jong Oranje. ATHENE (Rtr) - Het Neder lands damesteam is bij de lo ting voor het toernooi om het wereldkampioenschap volley bal voor B-landen, dat van 2 tot 11 juni in Italië wordt afge werkt, ingedeeld bij onder meer Hongarije en West- Duitsland. JosMaas jADEZ - De rally Parijs- kar begint stilaan de vol- iders het zwart voor de te toveren. Gisteren, in achtste etappe en tevens ste echte woestijnrit, open- irde zich met name voor de torrijders pas de ellende. ^Jeevoudig winnaar van de Gaston Rahier, viel van motorfiets, en liep een >cnschudding op. Rally- ien vrezen dat de 37-jarige |g vandaag niet zal kunnen oen. „Mijn hele lichaam Pijn. Als het vannacht met beter wordt, vrees ik het ^Tte. Mocht ik toch kunnen ™en, dan zal morgen geval voorzichtig iden worden", aldus redderde Rahier, v sen op een trilogie vrijwel Jkeken zijn. fe,y°e onfortuinlijker dan Ra- mer was de Franse Yamaha- eur Serge Bacou, de meest .'tante coureur in de histo- wan de rally. Bacou brak r ^n val bij het Algerijnse in aan een wiens stadje Iferouane een dijbeen. Hij werd per helicopter naar een ziekenhuis overgebracht. Vorig jaar verspeelde Bacou ook al bij Iferouane een moge lijke overwinning in de zware woestijnrally. Hij had op het moment dat hij daar ver dwaalde, en 48 uur ronddool de, een voorsprong in het klas sement van tweeënhalf uur op de latere winnaar Rahier. Ook de tweevoudige Franse winnaar Hubert Auriol, maakte een fikse buiteling. Ondanks zware schade aan zijn motorfiets wist hij met de nodige vertraging de finish te halen. Winnaar bij de motoren werd de drievoudige Franse winnaar Cheryl Neveu. Jan de Rooy, die gisteren opnieuw zijn directe tegen standers een knock-out toe diende, heeft alleen maar pro blemen met zijn kleren. De kleding van de equipe werd tijdens de overtocht naar Al giers van het schip gestolen. Verschonen is daardoor al een volle week achterwege moéten blijven. Volgens Jan de Rooy vormt dit geen enkel pro bleem, al merken zijn team makkers op dat het nu in de cabine langzaamaan begint te ruiken. Maandag tijdens de rustdag in Niamey krijgt het team nieuwe kleren. De hele rally-karavaan heeft versteld gestaan van het moedige volhouden van de Zwitser Regazzoni. In het bi vak toonde de Zwitserse ex- formule I-coureur zich gister avond echter een teneergesla- gen man. Regazzoni, die in 1980 tijdens de Grand Prix in Long Beach (VS) crashte en aan beide benen verlamd raakte, kan in het mulle zand van het rennerskwartier niet verder komen dan zijn tent. Dat de techniek hem gisteren in deze meedogenloze race in de steek liet, gaat het verstand van deze 46-jarige doorzetter te boven. Regazzoni noemt Pa rijs-Dakar een belangrijke er varing. Met zijn vrachtwagen werd Regazzoni gisteren uit de strijd gezet. Regazzoni had al een achterstand van meer dan 40 uur op het door Jan de Rooy aangevoerde vrachtwa genklassement. De tegenval lende prestaties hebben vol gens Regazzoni niets te maken met zijn handicap, 'maar met de slechte voorbereiding van zijn team'.'Het meest ergert de ex-Formule I-coureur zich aan het geringe motorvermo gen dat zijn Iveco leverde, slechts 135 PK. „Daarmee be reikte ik op het asfalt bergaf waarts en na een aanloop van drie kilometer slechts een top snelheid van 90 km. per uur". Dat was lang niet genoeg om De Rooy bij te kunnen benen. Regazzoni moest het in het zand met 40 km. per uur doen. Hij was er inmiddels aan ge wend geraakt door alle andere deelnemers voorbij gereden te worden. Zijn Waterloo be leefde Regazzoni gisteravond toen hij op moest geven, en en kele dagen eerder, toen hij door een Algerijnse keepwa- gen, die zand ging halen, werd ingehaald. Aan gebrek aan geld kan de matige voorberei ding niet hebben gelegen. Im mers, de winnaar van vijf Grand Prix werd door diverse geldschieters gesteund. Regaz zoni geeft de schuld van zijn opgave aan de garage die beide wagens van zijn team heeft geprepareerd. „Het enige wat normaal functioneerde, waren de bedieningshandels in de cabine". Om van zijn rol stoel in de cabine te kunnen klimmen, had Regazzoni een takel op de truck laten monte ren. Ook die installatie begaf het. Helpers en monteurs moesten gisteren voor de start de gehandicapte Zwitser in de auto tillen. Door alle tegensla gen moest Regazzoni gister avond de strijdbijl in het woeste zand begraven. On danks de opgave kondigde hij aan volgend jaar met beter materiaal terug te komen. Bij de wagens eindigden de drie deelnemende fabrieks- Porsches vooraan. Winnaar werd de Fransman René Metge voor de Duitser Kuss- mall en Ickx. De Rooy werd dertiende en eerste vrachtwa gen. De Nederlander Rikus Lubbers werd met zijn vrachtwagen door de organi satie uit het kamp gezet. Dit betekent materiaalgebrek voor de beide Nederlandse motorcoureurs Anne Kies en Gerard Rond, die hun mate riaal van Lubbers betrokken. ATHENE (AFP) - De Griekse voetbalclub AEK Athene heeft woensdag bekend gemaakt scheidsrechter Meletis Vout- saras te zullen aanklagen voor een bedrag van 50 miljoen drachme (ongeveer een mil joen gulden). Het bestuur van AEK is van mening ernstig te zijn bena deeld door Voutsaras in de be langrijke wedstrijd tegen lijstaanvoerder Panathinaikos (1-2). Atheense officials zeiden dat ze Voutsaras, die al twin tig jaar fluit en internationaal arbiter is, niet alleen voor de rechter zullen dagen wegens het verzaken van zijn plicht, maar er tevens bij de voetba linstanties op zullen aandrin gen hem te straffen. Als AEK zondag van de plaatselijke ri vaal Panathinaikos had ge wonnen, waren beide teams in de competitie op gelijke hoogte gekomen. DEN HAAG (ANP) - Na bijna een jaar touwtrekken zijn de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie (KNAU) en de Ne derlandse importeur van het sportkledingmerk Converse tot overeenstemming gekomen over een sponsor-contract. MELBOURNE (ANP) - Robert Drontmann en Matthijs van Velden zijn woensdag in Mel bourne wereldkampioen zei len in de Kadet-klasse gewor den. Het Haagse duo zegevier de, nadat het in de eerste race achtste was geworden, in de resterende zes wedstrijden. De Australiër Purnell eindigde als tweede en de Argentijn Fres werd derde. MADRID (AFP) - Gerrie Kne- temann heeft woensdagavond met zijn Spaanse koppelge- noot Jose Luis Navarro de lei ding in de zesdaagse van Ma drid behouden. Stand: 1. Knetemann/Navarro (Ned/ Spa) 120 punten, 2. op een ronde: Peter Pieters/Bondue (Ned/Fra) 150, 3. op twee ronden: Van Vliet/Moreno (Ned/Spa) 134,4. Vicino/Bincoletto (Ita) 93, DUITSE LOTTO Het resultaat van de trekking voor de Westduitse midweeklotto '7 uit 38' is: 1-6-12-16-26-30-35. Reserve getal: 20.

de Stem | 1986 | | pagina 7