Dagen van Bastia geteld Arjan Brouwer: 'Ik was heel erg in paniek' Beenhakker experimenteert beperkt Bearzot gelooft in nuttig oefenduel L SPAANSE BANK LAAT BESLAG LEGGEN OP VILLA EN BANKTEGOEDEN [tl ÏÉNSDAG 8 JANUARI 1986 Nederland met vier debutanten ONDERZOEK NAAR OMKOPING BIJ TOULON UITSLAGEN Gerrie Knetemann blijft op kop SPORT IN 'T KORT Voetbal DE ROOY SLAAT SLAG Campomanes in Moskou IAAF corrigeert wereldrecords LOTTO CIJFERSPEL en tachtig, i WINES NE- Walraven 3rechtsdeur- Breda en al- jis Walraven jis Walraven pe Boer, foto- Walraven deurwaarder, de jaargang je controlée, bouteille au dntrolée, pro- 3nde - (Fran- Jhateau Pou- kenteken HP i één fles wijn en deze fles- glazen pyra- aatse gemon- twee flessen arzien van het Lis het houten 1 ijzerdraad en I en deze dicht ahtbaar wordt, sgeld door het ;.J. Rosmalen, laakt dit pro- Van onze speciale verslaggever GENUA - De interlandwedstrijd van woensdag in Genua, door de Italianen be schouwd als een krachtmeting voor een ex perimentele ploeg, wordt door Leo Been hakker niet in de eerste plaats aangegrepen als een proeftuin-duel. Beenhakker koos de drie beschikbare volwaardige internationals (Gullit, Van Breukelen en Van Tiggelen) plus vier man, die al eerder tenminste een keer in het na tionale elftal speelden, Lokhoff, Wouters, Van Loen en Van der Gijp. In overleg met de Italianen is afgespro ken dat de vijf wisselspelers kunnen wor den ingezet. Beenhakker zal het van de wedstrijd laten afhangen of hij van dat recht gebruik maakt. Volgens hem biedt het in ieder geval de kans zonder aarzeling of beperking in te grijpen, wanneer de noodzaak zich daartoe zou voordoen. Gisteren hebben de zestien spelers een half uur buiten Genua geoefend op een goed bespeelbaar veld. In het Marassi-sta- dion zijn de oefenmogelijkheden zeer be perkt, omdat de zon er nog lang niet in was geslaagd de sneeuw op het veld te doen smelten. De Italiaanse coaches Bearzot en Maldini zullen vermoedelijk meer gebruik maken van de mogelijkheid te wisselen. Uit de groep van vandaag moet namelijk de aan vulling komen voor de Mexico-ploeg. Prak tisch zeker van de reis naar Mexico zijn de doelverdedigers Galli en Tancredi, Nela, Ancelotti (na een blessure op de weg' terug) en de aanvallers Vialli en Serena. Maar ook de vier veldspelers zullen zich vermoedelijk in de resterende vijf maanden niet kunnen opwerken tot basisspelers. Italië begint de wedstrijd in Genua, die rechtstreeks in Italië op de televisie wordt uitgezonden, met: Giovanni Galli (Fiorenti- na); Ferri (Inter), Tricella (Verona), Filippo Galli (Milan) en Nela (Roma); De Napoli (Avellino), Matteoli (Sampdoria) en Ance lotti (Roma); Vialli (Sampdoria), Serena (Juventus) en Baldieri (Pisa). Van onze speciale verslaggever GENUA - Enzo Bearzot, de langst actieve Europese bondscoach, beschouwt het Nederlands 'toevalselftal' afs een waardevolle tegen stander in zijn selectiepro cedure. „Italianen hebben altijd moeilijkheden gehad met de manier waarop Nederland voetbalde. Het is voor Ne derlanders niet ongebruike lijk naar de buitenspelval te grijpen en daar hebben wij weinig ervaring mee. Bo vendien kunnen Neder landse elftallen over het ge hele veld druk uitoefenen op de tegenstander en wij zijn niet gewend aan het soort spel, waarin veel gejaagd wordt. Ik neem aan dat een groot aantal van de Neder landse spelers, die misschien de deur naar groter interna- tionaal voetbal kunnen open maken, zich woensdag zal willen bewijzen. Zo'n tegen stander is alleen maar goed". Bearzot zou in zijn oefen programma graag nog een wedstrijd opgenomen zien voor een experimenteel elf tal. In zijn kalender is in april nog ruimte voor een dergelijk oefenduel, maar ook in Italië zijn de clubs niet te gretig met het af staan van spelers. De wereldkampioen heeft, om naar Mexico te gaan, geen kwalificatieronde moe ten afwerken. Desondanks is er in de tweede helft van het seizoen maar een vrij be perkt oefenprogramma voor het A-elftal. Bearzot ziet dat niet als een bezwaar. „Wij hebben al een toernee naar Mexico gemaakt en daar drie wedstrijden gespeeld. Wij hebben in Chorzow te gen Polen geoefend en bo vendien staan ons nog drie wedstrijden te wachten. In februari tegen West-Duits- land (in Avellino), ruim een maand later Oostenrijk (Udine) en als afsluiting van de oefenperiode op 12 mei (Napels) tegen Joegoslavië of Tsjechoslowakije. Dat moet voldoende zijn". De trainingscampagne van de Italianen begint echt op 1 mei, wanneer de ploeg zich verzamelt in Roccaraso in de Abruzzen op 1400 me ter hoogte. Van daar reist de ploeg naar Napels voor de laatste oefenwedstrijd in Europa, drie dagen voor het vertrek naar Mexico. In Midden-Amerika blijft de ploeg dan bijna twee we ken in Puebla, waar twee wedstrijden uit de voor ronde moeten worden ge speeld na het openingsduel in Mexico Stad tegen Bulga rije. Het ligt in de bedoeling in Puebla nog een semi-offi- ciële landen wedstrijd te spe len, tegen het elftal van Honduras, een paar dagen voor de eindronde van de strijd om de wereldtitel van 1986 begint. Van onze speciale verslaggever GENUA - In het Nederlands B-elftal, dat woensdag in Ge nua tegen een Italiaanse selec tie speelt, staan vier spelers opgesteld, die nooit eerder het Oranje-shirt in een A-elftal droegen. Het zijn: Blind (Sparta), Plomp (FC Utrecht), Verkuyl (FC Groningen) en Van Rooy (PSV). Opstelling Nederland: doel: Van Breukelen (PSV); Blind (Sparta), Plomp (FC Utrecht), Van Tiggelen (FC Groningen) en Verkuyl (FC Gro ningen); midden: Lokhoff (PSV), Wouters (FC Utrecht), Gullit (PSV) en Van Rooy (PSV); voor: Van Loen (FC Utrecht) en Van der Gijp (PSV); .wisselspelers: Hiele (Feyenoord), De Wolf (FC Groningen), Godee (FC Utrecht), Gorter (Roda JC) en Van Herpen (FC Den Bosch). iHiijff op 'bijstandsniveau' Door Jean Nelissen INKEVEEN - Sinds enkele dagen leeft de etbalmiljonair Johan Cruijff officieel op |jstandsniveau', want de Banca Catalana in Barcelona heeft via de Tilburgse advo- r in niet-onbonder.^gmr a.A.A van Rooij en dé arrondisse- intsrechtbank in Utrecht beslag laten leg- |n op de villa van Ajax' technische directeur JVinkeveen, op al zijn bank- en giro-saldi en )pde tegoeden bij Ajax en het sportkledingbe- fijf, waarvan Cruijff met zijn compagnon ins Muller eigenaar is. tohan Cruijff mag tot aan de eis van de Spaanse ik, ongeveer 400.000 betalen, is voldaan, of totdat jt geschil op een andere manier is opgelost, niet over :er beschikken dan strikt noodzakelijk is om met dat in de grafka.. Lij, gezjn minimaal te kunnen leven. maar een spoor vaip pselijk stoffelijk over-l gevonden. Een beetje! Ichtig is het allemaal! len overleden katte:! [gevonden zijn, maai fedroogd, gemummifi- zou dus geneigd zijn) loeden, dat de Iren over een ver-! 1 kennis hebben be- fant, zo mag je veron-| r, de pyramide en er waren dus bedoeli| |mmmificatieproces houden of op zijn] £n handje te helpen moet ik er meteen! fermesjes Ln boek 'Parapsycholc-I 1 ontdekkingen achteil eren Gordijn' beschrij-f iila Ostrander en Lyml lier naast andere on-f (rbare verschijnselen! te kwestie die nu tot uit- :sting dreigt te komen, :pt zich al voort sinds de ite november 1979. Op die betaalde de Banca Cata- a S.A. aan de Spaanse fis- 16.439.566 peseta's, zijnde belasting die alsnog werd even over het inkomen van lijff tijdens zijn gouden ja- bij FC Barcelona. Sinds- !n heeft de bank dit bedrag, Bat het niet door Cruijff rd terugbetaald, naar tans recht vermeerderd heel aparte scheer-Bt rente en kosten, zodat het tlijper die in Tsjech ijuim zes jaar tijds is aange- ije jaren geleden heeferoeid tot ongeveer ƒ400.000. schijnt te zijn geweest p dan heeft Johan Cruijff nog het geluk dat de peseta per bestond slechts u- m'ri eind is gezakt, anders zou line, lege, kartonnen pk to bedrag nog veel hoger I. Telkens als het mesjf 5)n zegt de Tilburgse advo- [bruikt, werd het terne aatmr. Van Rooij. ramide geplaatst en di I dag was het steed Boem :ven scherp als voor-» oorwaarde was wel on g, het testaan van dit geschjl tsje precies noord-ziften juist daglicht te plaat- tsen en wel op eender p-, verdient het aanbeveling hoogteeen brokje voetbalgeschiede- n|aan de vergetelheid te ont- blfde auteurs beschnj- p serie proeven die me] modellen van de py"' van Cheops zijn gedaar gebeurd met eieri en vis. Wat in de pyr' werd gestopt, werd kóst opgesteld. Alles pyramide verbleef, niet maar droogde nificeerde dus. Wat stond, ging rotten ven. Als je de auteuj geloven was dat bij nen van een schaap W ant. Hersenen schijf ;e ontbinden en dat buiten de pvrami' naar de 93 kilo in de PlB^elijk dat Barcelona de na le woog na een verbit tot- meest bewonderde voet- 9 dagen in de pyranwWei er wereld aan het in- naar 33 gram en had -, was en dat er donkere chting ondergaan voor Ajax dreigden. ■lif de zomer van 1973 ston- Johan Cruijff en Ajax op I toppunt van hun roem. In Tgrado had Ajax voor de ide keer de Europacup ge- tien en zijn stralende ster- er werd bij de première gjjy de aan hem gewijde film "nmer 14' in het Amster- se City-theater op grootse ite gevierd. Bij die gelegen- P stuurde het rijke FC Bar- >na een afgevaardigde naar sterdam, die Cruijff een ttien karaats puur gouden Matuur van het stadion Ï.Camp in Barcelona aan- Voor insiders werd toen ninder dan 75 procent-1 een spoor van ontbind est zijn. ifjonair er dan een onbekend van energie werkzat® ;nin een pyramide? N'j schijnt er het fijne v' |e tijd later speelde Ajax f een kwart miljoen gulden goeding in het voetbaltoer- van La Coruna aan de i sciujm er nei ujuy :^rfvan Biscaye en daar werd -ten. Maar ik heb in iedt^'otte de 'transfer van de 1 onomstotelijk kunn]^» tot stand gebracht. Voor itellen, dat er met wijnugi m'ljoen gulden, in 1973 yramide iets gebeurt. IfV fantastisch bedrag voor leuks. ■voetballer, vertrok Cruijff En wie mij nietig ®fcelona. Ajax kreeg n wil, moet maar eens c of drie vier in de «5] ngskamer van de PI e van Cheops gaan ligl wijn natuurlijk. miljoen gulden en Cruijff mg volgens de overeen- st drie Pgeld jaar lang een van 800.000, hij g bovendien een maand- >bs t>an 6.000 en de pre- CrF, «°°r de overwinningen. B1! mde bovendien nog H: groot kapitaal door re- en Public relation-akti- I U-v4-^1^ T nirl broeken hem 100.000, omdat Cruijff zijn naam aan het pro- dukt leende. Dertien jaar geleden was de belastingmoraal in Spanje en zeker in Catalonië nog zeer losjes. De mensen moesten zelf maar aan de fiscus opgeven wat ze naar hun idee verdiend hadden. Dan volgde een aan slag. Over de fiscus maakte Cruijff zich bij zijn entree in Nou Camp op 5 september 1973 in het vriendschappelijk duel tegen Cercle Brugge voor 80.000 enthousiaste sauppor- ters dan ook het minst zorgen. Want de toenmalige zeer in vloedrijke voorzitter van Bar celona, Agustin Montal had alle vragen over de belastin gen van Johan Cruijff en diens schoonvader Cor Coster lucht hartig weggewuifd. Barcelona zou vanzelfsprekend de belas tingen betalen, hetgeen trou wens ook al tevoren aan trai ner Rinus Michels was toege zegd.'En bovendien: wie zou in die dagen Cruijff, 'El Salva dor' (de verlosser), zoals hij genoemd werd, iets in de weg durven leggen. Geen ambte naar die dat in zijn hoofd haalde. Een enkele krant, 'Ya', meldde enigszins zuur dat met de zeven miljoen die aan de transfer van Cruijff was be steed, het onderwijsprobleem in Catalonië praktisch opge lost had kunnen worden. Maar de volksmassa stond pal ach ter Cruijff. De belastingdienst werd door niemand serieus genomen. Want in die dagen deed een Spaans spreekwoord opgang: „Hecha La Ley, He- cha La Trampa", hetgeen zo veel wil zeggen als: de wet ge maakt, de ontduiking gevon den. Maar de tijd verstreek en de euforie rond Johan Cruijff zakte na zijn afscheid weg. Andere sterren veroverden de gunst van het publiek in Bar celona en Cruijff werd ge schiedenis. Echter niet voor de fiscus. Jaren later haalde een ambtenaar een stoffig dossier uit zijn bureaula en fabri ceerde alsnog de belastingaan slag voor Cruijff, die deze pa pieren prompt naar FC Barce lona doorstuurde. Daar was inmiddels voor zitter Agunstin Montal opge volgd door de heer Nunez en die had geen boodschap aan de afspraken van destijds. Intus sen had Cruijff grote finan ciële pYoblemen gekregen door verkeerde investeringen in o.a. een varkensfokkerij, waar voor hij garant was gebleven. De miljoenenschade voor De villa van Cruijff in Vinkeveen, waarop beslag is gelegd. i<4/> nioU nn drukkelijker af. In die sfeer tekende Cruijff op de Banca Catalana S.A. een 'borgstel ling', zodat in afwachting met de regeling met FC Barcelona de bank alvast de fiscus tevre den zou stellen. Een kopie van deze borgstelling ligt thans in het dossier vna de Tilburgse advocaat mr. Van Rooij en deze borgstelling is het be wijsstuk geweest, waardoor de rechtbank in Utrecht toestond dat er beslag werd gelegd op alle bezittingen van Johan Cruijff. De Banca Catalana S.A. heeft nog een tweede, minder grote vordering op Cruijff die ach ter de hand wordt gehouden in afwachting van het incasso resultaat van de eerste schuld. Aangezien Cruijff in Spanje officieel geen bezittingen meer heeft, is de Spaanse bank tot actie in Nederland overge gaan. De bank zegt officieel niets te weten van een over eenkomst tussen Cruijff en FC Barcelona over het betalen van de belastingen. Het is altijd een vurige wens van Johan Cruijff geweest nog ooit als technisch directeur bij Barceloina terug te keren. Daarin moet ook de reden worden gezocht dat Cruijff tot nog toe geweigerd heeft de rijke voetbalclub juridisch aan te pakken, want van de gesprekken tussen voorzitter Agustin Montal en Cruijff waarin overeengekomen werd dat zijn salaris belastingvrij zou zijn, zijn nog' verschillende getuigen. Gisteravond bevestigde Jo han Cruijff tegenover zijn ad vocaat mr. M.M. Flesseman in Amsterdam nog eens de af spraken met FC Barcelona. Mr. Flesseman: „In de ko mende dagen gaan we ons be raden over de stappen die wij ondernemen. Gelukkig gaat Cruijff, mocht hij uiteindelijk tot betaling gedwongen wor den, niet stuk aan ƒ400.000, maar het is wel een heel ver velende kwestie". En Johan zelf? Hij houdt voorzichtig de weg open voor ooit een terug keer naar Catalonië en stelt zich daarom zo neutraal mo gelijk op. De kwestie dient op 15 januari a.s. voor de T T+tq^Vt+oo r-acVrtVrca rrlr Van onze sportredactie PARIJS - De dagen van de eens zo roemruchte Corsi- caanse voetbalclub Bastia lij ken geteld. De oude vereniging van Feyenoorder Johnny Rep zit tot aan de nek in de schul den en het ziet er niet naar uit dat de gemeenteraad van Bas tia en de sponsor opnieuw zul len bijspringen om de enorme tekorten aan te vullen. Nog steeds wachten de spe lers van de club, uitkomend in de Franse eerste divisie (ver gelijkbaar met de Nederlandse eredivisie) op hun salaris over h'et laatste kwartaal van 1985. De weinige vedetten, die de club nog onder contract had, zijn inmiddels naar andere verenigingen opgestapt en trainer Moizan heeft laten we ten dat doorgaan geen zin heeft. Voor de komende thuis wedstrijd tegen Metz zal Bas tia, dat in degradatiegevaar verkeert, met een veredeld jeugdelftal binnen de lijnen komen. In de Franse pers gaan geruchten dat de Corsicanen nog deze maand zullen beslui ten zich uit het betaalde voet bal terug te trekken. Bastia was in 1981 Frans bekerwin naar en stond in 1978 in de fi nale van de UEFA-Cup tegen PSV. Behalve Bastia is op dit nog een Zuidfranse voetbalclub in opspraak. Het ambitieuze Toulon zou in 1983 zijn promo tie naar de eerste divisie heb ben gekocht. De beslissende wedstrijd tegen Grenoble kon met 1-5 worden gewonnen, omdat er steekpenningen wa ren betaald. Althans oud voorzitter van Toulon, Jac ques Leterreux, heeft dit vo rige week gezegd op een lokaal radiostation. Pas drie dagen nadat alle Franse kranten het nieuws hadden gebracht, ont kende Leterreux zijn sensatio nele uitspraken. Volgens hem was er een imitator aan het werk geweest, die Toulon in diskrediet wil brengen. Bij de club is al enige tijd onrust als gevolg van een bestuurscrisis, die ontstond na de onver wachte terugkeer van de ont slagen trainer Dalger. Jean Sadoul, de voorzitter van de Franse voetbalbond, heeft gisteren laten weten de kwestie-Toulon ernstig ge noeg te vinden voor een gron dig onderzoek. Hij kondigde strenge sancties aan indien de beschuldigingen van Leter reux op waarheid mochten be rusten. Sponsor De Engelse voetbalbond heeft een nieuwe mokerslag te verwerken gekregen. De firma Canon liet weten dat de spon sorovereenkomst niet wordt verlengd. De Engelse voetbal bond kreeg de laatste drie sei zoenen 3,2 miljoen pond ster ling, een slordige dertien mil joen gulden. Het contract loopt in mei af. Vorig jaar werden de En gelse clubs voor onbepaalde tijd geweerd uit de Europese competities, was er een lang durige vete met de televisie over uit te zenden competitie wedstrijden en daalden de toe schouwersaantallen schrikba rend. De Japanse geldschieter ontkende, dat het niet voort zetten van de overeenkomst iets te maken had met de tra gedies in Brussel en Bradford, die negentig mensenlevens kostten. Zaalvoetbaltoernooi in Ahoy' te Rot terdam Eerste ronde: FC Den Bosch - All Stars 0-0 (All Stars wint na straf schoppen), Sparta - FC Utrecht 4-3, Feyenoord - FC Groningen 5-2. Geplaatst voor de halve finales: All Stars, Sparta, Feyenoord en FC Gro ningen, dat via series strafschoppen de andere verliezers, FC Den Bosch en FC Utrecht, uitschakelde. Halve finales: Sparta - All Stars 1-2, 1-0 Olde Riekerink, 1-1 Van Veen, 1-2 Van der Ley; Feyenoord - FC Gro ningen 3-3 (Groningen w.n.s.), 0-1 Mason, 1-1 en 2-1 Eriksen, 2-2 Goble, 2-3 Roossien, 3-3 Been. WK dubbelspel tennis in Londen Rode groep: Ken Flach/Robert Se- guso (VSt) - Pavel SIozil/Tomas Smid (Tsj) 6-4,3-6,7-5,3-6,6-3. MADRID (AFP) - Een dag voor het einde van de zes daagse van Madrid voert Ger rie Knetemann en zijn Spaanse partner José Luis Na varro het deelnemersveld nog steeds aan. Het koppel heeft een ronde voorsprong op Peter Pieters en de Fransman Alain Bondue, die een koppel vorm den na het uitvallen van Fig- non, en twee ronden op Leo van Vliet en de Spanjaard Jo sé Luis Moreno. Het duo Noel de Jonckheere en Frederic Vichot heeft de strijd gestaakt met blessures. De Jonckheere liep net als Fignon een dag eerder een sleutelbeenbreuk op. Vichot klaagde over pijn in de schou der. Stand: 1. Knetemann (Ned)/Navarro 115 punten, op een ronde: 2. Pieters (Ned)/Bondue (Fra) 118, op twee ron den: 3. Van Vliet (Ned)/Moreno (Spa) 110. VOOR DE derde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker is dinsdagavond de wedstrijd Plymouth - Hull gespeeld. Hull plaatste zich door een overwinning met 1-0 voor de vierde ronde, waarin het uitkomt tegen Brighton. Van onze sportredactie TAMANRASSET - De ellende van Parijs-Dakar schoot gisteren allemaal nog eens voorbij aan Arjan Brouwer, de Nederlandse motorcoureur die twee dagen spoorloos was. Een nachtmerrie die de 28-jarige monteur uit Nijkerk nog wel enige tijd zal vol gen. In huilen uitbarstend ver klaarde Brouwer gisteren aan de rand van de Sahara: „Ik heb twee dagen lopen dwalen, nadat de brandstof van mijn motor op was geraakt. Toen niemand op kwam dagen, heb ik de motor achtergelaten. Na zes uur lopen, die wel dagen leken, ben ik uiteindelijk bij een oude ruïne in een kleine oase terecht gekomen". Daar aangekomen hing Ar jan Brouwer als uit een jon gensboek zijn onderbroek op aan het hoogste punt en schreef met grote letters in het zand de noodkreet 'SOS'. To taal ontredderd wachtte hij daar op zijn redding. De beide nachten groef hij zich in het zand om de koude woestijn nachten te kunnen trotseren. Toen Brouwer gevonden werd, vertoonde hij reeds bevrie zingsverschijnselen. „Ik kon bijna niet meer lopen. Ik ben heel erg in paniek geweest", aldus een huilende Brouwer, die herhaaldelijk op zijn knieën is gegaan om de goede God te smeken dat hem niets zou overkomen. In een naamloos gat in de eindeloosheid van de Sahara aan het kampvuur van een geïmproviseerd bivak kreeg Brouwer gisteravond enigzins de tijd weer op krachten te ko men. Organisator Thierry Sa bine liet hem niet met het eer ste het beste vliegtuig naar huis terugkeren. Het was een represaille voor het feit dat Brouwer willens en wetens zonder veiligheidskoffer op stap was gegaan. Brouwer, die vandaag naar zijn familie in Nijkerk vertrekt gaf gisteren ook toe de veiligheidskoffer opzettelijk niet te hebben meegenomen. „Ik vond dat pakket veel te zwaar om mee te nemen". Op de zevende dag van de rally Parijs-Dakar hebben de leiders in het motor- en autoklassement de strijd moe ten staken. De Belgische mo torrijder Guy Huynen viel in de 380 kilometer lange tijdrit door het Assekrem-gebergte in de omgeving van Taman- rasset (Algerije) uit met mo- torpech. De Franse coureur Zaniroli, vorig jaar winnaar van de rally, overkwam het zelfde. Nieuwe leider bij de motor rijders werd de Italiaan Bale- strieri op Honda. Gerard Rond leverde op KTM in de tijdrit een goede prestatie af door als dertiende te eindigen. De Fries Anne Kies eindigde vijf plaat sen lager. In de algemene rangschikking neemt Kies de achttiende plaats in. Rond be zet de 21ste plaats. Bij de auto's voert de Frans man Gabreau in een Range Rover het klassement aan. Het echtpaar Tijsterman is de beste Nederlandse equipe op de 86ste plaats. Vrachtwagenchauffeur Jan de Rooy reed alle concurren ten op een half uur achter stand en neemt nu in het ge combineerde auto/vrachtwa gen-klassement de dertiende plaats in. MOSKOPU (UPI) - FIDE- voorzitter Campomanes is gis teren onverwacht in Moskou opgedoken. De Filippijn wei gerde bij zijn aankomst ver slaggevers te woord- te staan. Algemeen wordt aangenomen dat de voorzitter in de hoofd stad van de Sovjet-Unie over leg zal voeren met wereld kampioen Kasparov over de impasse inzake de revanche om de wereldtitel tegen Kar- pov. Kasparov weigerde gehoor te geven aan de wens van de FIDE voor 7 januari zijn be reidheid uit te spreken over de derde tweekamp tegen Kar- pov. Bovendien diende de Ar meniër voor die datum zijn voorkeur aan te geven voor de speelplaats, Londen of Lenin grad. De 22-jarige wereld kampioen ging op beide ver zoeken niet in. De FIDE heeft gedreigd Kasparov de wereld titel te ontnemen indien hij' volhardt in zijn weigering op nieuw tegen Karpov aan te tredpn LONDEN (Rtr) - Bij de erken ning van drie wereldrecords heeft de IAAF, de wereldatle- tiekfederatie, kleine correcties aangebracht. De Engelsman Steve Cram en de Marokkaan Said Aouita waren volgens de IAAF eenhonderdste seconde minder snel dan de electroni- sche tijdwaarneming in de stadions van respectievelijk Oslo en West-Berlijn aangaf. Het wereldrecord op de mijl van Cram werd officieel in de boeken geschreven op 3.46,32 en het wereldrecord op de 1500 meter van Aouita op 3.29,46. Daarentegen was de Oost- duitse Sabine Busch eenhon derdste seconde sneller dan aanvankelijk aangegeven, toen ze het wereldrecord op de 400 meter horden op haar naam bracht. Dat record ging in de boeken met een tijd van 53,55 seconden. le prijs: 1 winnaar, die bruto f. 371.447,50 ontvangt; 2e prijs: 3 win naars, die elk bruto f. 50.000,- ont vangen; 3e prijs: 91 winnaars, die elk bruto f. 1.656,70 ontvangen; 4e prijs: 4.747 winnaars, die elk f. 31,70 ont vangen; 5e prijs: 79.101 winnaars, die elk f. 5,- ontvangen. le prijs: 1 winnaar, die bruto f. 24.366,80 ontvangt; 2e prijs: 11 win naars, die elk bruto f. 1.104,60 ont vangen; 3e prijs: 205 winnaars, die elk f. 148,10 ontvangen. Het winnend nummer was; 60 67 69. 6 cijfers goed: geen winnaar; 5 cijfers goed: 1 winnaar, die bruto f. 10.000,- ontvangt; 4 cijfers goed: 23 winnaars, die elk f. 1.000,- ontvangen; 3 cijfers goed: 203 winnaars, die elk f. 100,- ontvangen; 2 cijfers goed: 1.967 win naars, dié elk f. 10,- ontvangen.

de Stem | 1986 | | pagina 7