:genhei[ '7 stansen; Nieuwe diersoorten toneelspel van respectabel niveau, maar Plaatselijk nieuws Ummer.|™, I George g Sponselee 2; J van voetbalclub Clinge DE STEM REN CONTAINER Zaamslag TEURS Afscheid E. de Deckere I A12 WOENSDAG 8 JANUAR11986 VAN ZEELAND PROFICIAT VERONIQUE LIEVE SCHAT 1QQC'I immers op pagina 2. imunicatie Hulst Nieuw-Namen Koewacht Sint-Jansteen Uitslagen schietingen Weer triathlon in IJzendijke STUDIECLUBS BELEGGERS IN ZEELAND Paculla bernhardi Bospaard Sensatie Kweekstation T22 PAGINA ZEELAND 2 ticu lieren Icje, |ubileum, receptie, ferloving, overwinning, labam, openbare dank, I mag best eens in de tgina familieberichten. 1 duur hoeft het niet te Jsten nog geen tientje), lom 1,85. Eén grote lp ,35 Voor het plaatsen leiding met een formaat Ven wijf 13,00 toeslag lp aanvraag Bij niet- Irdt 3,00 adm.kosten Iden met geretourneerd. Igeef uw tekst 2 dagen Kén van onze kantoren, pn stuurt u eveneens 2 mg naar Postbus 3229, liftelijke opgaven worden pteerd indien naam en bok indien Uw betaling .lehouden ons het recht I r opgaaf van redenen te lugeren lingsnieuws roiotn op donderdag. Ondanks alle aandacht vandaag voor Abraham vergeten wij ook jouw verjaardag niet van Pa, Ma, Marianne, Kees, Jean, Karin, Guido, Rakker. ik mis jou zo. Laat iets van je horen. "Adv, dverteren helpt u op weg. relsleldeE.99 Inlichtingen: De Stem, 076-236911 "Ja we zetten de tijd even stil om u in de maand januari '86 nog te la ten profiteren van ons reserve ringsaanbod van december 1965. Want door de gigantische aanloop van de afgelopen weken heeft mis schien niet iedereen tijdig een keuken-naar-wens kunnen reserve ren tegen prijzen van 1985 voor le vering wanneer dan ook in 1986. Daarom heb ik de fabrikant kun- nen overhalen om ons nog 4 we- ken extra reserverings uitstel te geven. Tot 31 januari kunt u dus nog beslissen voor levering van 1 een echte Hebaform-keuken te gen oude prijs." Da's nou typisch CVT, geen "hoge- drukverkopen" met ongewenste toeters en bellen, maar 'n goed doordacht keukenvoorstel naar üw budget en leefwijze. Nu dus maar doen wat u al zo lang van f plan was... 'n echte CVT-keuken bestellen! of °WL t b.v. [6-225349 Roosendaal Ittervoort IMES PRODUKTIE B.V. aan 153, 2274 CE Voorburg 'Wudder' wordt nooit gevraagd Repetitie van toneelgroep Wudder. Van een onzer verslaggevers AXEL - Jalouzie speelt geen rol. Maar toch doet het de le den van toneelgroep Wudder uit Axel zeer dat ze eigenlijk nog nooit gevraagd zijn om een avondje te komen spelen. Een eer die bijvoorbeeld de Ca- mere van Rhetorica uit Sint Jan steen, die momenteel volle zalen trekt maakt met Heyermans' Op Hoop van Zegen, wel regelmatig ten deel valt. Waarom?. „Omdat ze dialect spelen", oppert Mien van Malen penningmeester en souflleuse van het hoofdzakelijk uit vrouwen bestaande toneelgezelschap. „Onze stukken zijn misschien wat te hoog gegrepen. Wij spelen geen dijenkletsers of aanvullende dialectstukken, zoals dat heet. We kiezen liever voor deze vorm. Een keer per jaar een goed stuk spelen en dan met wat luchtigere stukken langs de bejaardentehuizen. Dan komen we ook aan onze trekken", vult Sarie Koster aan. Aan het spel kan het niet liggen. „Voor een amateurvereniging zijn we nog elk jaar goed uit de verf gekomen. Ze moeten zachtjesaan toch wel weten wat we in huis hebben", zegt Sarie. Wudder bestond vorig jaar vijf jaar. In dat eerste lustrum kreeg de Axelse to neelgroep een aanmoedigingsprijs van j het Zeeuws Centrum voor het Amateur toneel (ZCA). Voor de best gekozen stuk- hen. Erkenning was er ook tijdens de Speelspiegel, een tweejaarlijkse toneel - I Manifestatie, georganiseerd door het ZCA. Het 'optreden' van de Axelaarse daar resulteerde in een uitnodiging van het Nederlands Centrum voor Amateur toneel om tijdens een culturele uitwisse ling met België in Mechelen, het toneel mekka van België, Nederland te verte genwoordigen. Maar de toch wel droevige balans tot nu toe is dat enkel de Rotary Club van de Kanaalzone het telefoon nummer van Wudder heeft gedraaid. Toneeltraditie Maar Wudder hoeft zich nauwelijk verwijten te maken. Toneel trekt geen volle zalen meer. Zelfs kopstukken als Kees Brusse en Marijke Merckens ston den november vorig jaar in Axel voor twee honderd man hun tekst op te dreu nen. Datzelfde aantal haalt Wudder ook. Sandra Reinders, die ooit semi-profes- sioneel actief was en die nu voor het eerst sinds lange tijd weer een rol heeft geac cepteerd, drukt het wat milder uit. „Axel heeft weinig toneeltraditie. In Hulst en Sint Jansteen gaan ze allemaal lekker kijken. Dat komt ook omdat in die kleine dorpjes bijna iedereen iedereen kent. Het is heel belangrijk dat men de spelers goed kent". Zo heeft Hulst bijvoorbeeld in de fi guur van komiek Frans de Schepper een waardig representant uit het volk. De Schepper alleen is al goed voor een volle zaal. Als zo'n man de kar trekt, kan er weinig verkeerd gaan. En ook ODI uit Vogelwaarde speelt voornamelijk met eigen volk. Axel mist een coryfee als De Schepper, maar mist ook de inbreng van rasechte Axelaars. Vooral aan mannen is een schrijnend tekort. FOTO DE STEM COR J DE BOER Niettemin heeft Wudder zich opnieuw gewaagd aan een stuk van niveau. Woensdag 22 en vrijdag 24 januari wordt in De Halle de tragie-komedie 'Pas op dat je geen woord zegt' van Dimitri Frenkel Frank voor het voetlicht gebracht. Een stuk dat van de volgende gedachtengang uitgaat: Om te kunnen leven is contact met andere mensen nodig. Al zijn die contacten nog zo slecht, alles is beter dan eenzaamheid. De tragedie-komedie vertelt het ver haal van een weduwe met de fruitige naam Clementine Jaffa. Ze heeft haar man op zee verloren en omdat ze moeilijk alleen kan zijn verhuurt ze een kamer. Clementine wordt gespeeld door Reina Sanderse. De rolbezetting ziet er verder ais volgt uit: mevrouw Blok wordt ge speeld door Ellen Vis, Martha door Tinka Navarro, Theo door Vico Hoorman, de tweeling Eva-Marie en Eva Jeanne door Christine Maas, Paultje door Veronique Piesssens. De regie is in handen van Fons Pierssens. Met de twee optredens is het seizoen voor Wudders overigens nog lang niet af gelopen. Het traditionele rondje langs de bejaardentehuizen is weliswaar al achter de rug maar begin februari wordt de jaarvergadering van de NCB Axel opge luisterd. Met welk stuk is nog niet vast gesteld. Op drie mei is Wudder present op het een-akter festival in het Zuidland- theater in Terneuzen. Daar wordt een stuk van Herman Heyermans, niet Op Hoop van Zegen, gespeeld. De voorstelling in Axel, het stuk van Dimitri Frenkel Frank, begint op beide avonden om 20.00 uur. Kaarten zijn a 7,50 verkrijgbaar aan de kassa. io Rotterdam zit van rijbewijs BE, irvarmg niet reflecteren, a 19.00 uur, tel. 070-864359. DVV - Leden van de kaartver- j eniging DW speelden in café Het Wapen van Zeeland de laatste wedstrijd meetellend voor het clubkampioenschap 1985. Winnaar hiervan was N. Knol, die daardoor ook de kampioenstitel won. Tweede DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. I_ Adressen en telefoon- IvUUf Openingstijden: 8 30-12.30/13.30-17.00 uur. Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jansen (piv. chef), Emile Oalon, Co Meertens, Cor de iqanqsnummer van het ®°er(toto), Ton Koomen ten mn I Lsport)- Huist: Frank Deij, P50-62333. ■EugèneVerstraeten. Middelburg: Henk Postma. «oes: Clé van Katwijk. ^dvertentle-exploltatle I k'specteur Zeeland: |0. Menu, privé tel.01150- 95839. werd J. Hamelink, 3. Jac. de Koeijer, 4. J. van Doorn, 5. M. de Vos. Eindstand clubkam pioenschap bieden zonder roem. 1. N. Knol met 541 pun ten, 2. M. de Vos 522, 3. J. Ha melink, 4. J. van Doorn,geiden met 510 punten, 5. Jac. de Koeijer 481, 6. mevrouw Smo- lenaars 472, 7. Jac. van Doorn 470, 8. A.C. de Zeeuw 467, 9. B. van de Bos 465, 10. mevrouw Gelderland 461 punten. Eind stand jokeren: 1. mevrouw Menheere 46 punten, 2. me vrouw Pladdet 44, 3. mevrouw De Vos 32. De supercup, waar aan mag worden deelgenomen door leden die in een van de maandelijks gespeelde ronden het maximum van zestig pun ten behaalden, werd gewon nen door J. Hamelink, voor Joh. van de Bos en mevrouw Gelderland. Vrouwengilde - Vandaag luidt het Katholiek Vrouwengilde Hulst het nieuwe jaar in met een gezellig koffieuurtje. In het Bonte Hert komen de leden samen tussen 10.00 en 12.00 uur. Het eerste kopje koffie, vergezeld van een warme ap- ie Tinnv volronina T TO M het gilde. De andere consump ties zijn voor eigen rekening. Deze bijeenkomst is vooral op gezet om goede wensen uit te wisselen en kennis te maken met de nieuwe leden. Buurtvereniging - De buurt vereniging Den Dullaert uit Hulst gaat maandag weer op pad. Zij proberen met de jaar lijkse collecte weer voldoende kapitaal bijeen te garen om alle aktiviteiten die zij op het programma hebben staan uit te voeren. De gelden worden alleen besteed voor de evene menten die voor de jeugd op touw worden gezet (spelendag, filmmiddag, Songfestival, dis- co-avond en anderen). In de komende twee weken komen de vrijwilligers langs. Het be stuur en de werkgroep ver wacht dat de collecte vol doende op zal brengen. In voorgaande jaren bleken de Dullaertbuurtbewoners zeer gulle gevers te zijn. Oud papier - Voetbalvereni ging Hulsterloo haalt zaterdag 11 januari weer oud papier op. De ophaling begint om 9 uur 's nchtpnfls Carnaval - Vrijdag 10 januari houdt de carnavalsvereniging De Mollen een vergadering met de buurten van Nieuw- Namen. Dat gebeurt in café Praet-Verras en begint om 20.30 uur. Op deze bijeenkomst wordt de volgorde geloot van het optreden van de verschil- lènde zangroepen. Bond voor Ouderen - Zater dag 11 januari wordt door de Bond voor Ouderen weer een dansavond georganiseerd, lederen boven de 50 jaar is van harte welkom. De muziek wordt als vanouds verzorgd door de Williams. Tijdens de pauze is er een loterij met leuke prijzen. De dansavond vindt plaats in de Vlaschaard en begint om 20.00 uur. Ophalen oud papier - De voet balvereniging Steen haalt za terdag II januari weer oud pa pier op. De junioren en senio ren zijn vanaf 8.30 uur hier voor op pad. Het is gemakke lijk als het papier dan gebun deld klaar staat. Bejaardenschieting - Morgen is er een bejaardenschieting in het gemeenschapscentrum 't Heike. Inschrijven vanaf 13.00 uur. Aanvang 13.30 uur. 's-HEERENHOEK - In 'de Koren beurs' hield de handboogvereni ging V.I.O.S. een schieting op de liggende wippen met 78 deelne mers. Uitslag wip 1: beide hoofd vogels F. Koens Spes Nostra, eerste zij vogel A. van Koever inge Edele Handboog, tweede zij vogel O. Geys, Vrije Schutters, derde zij vo gel H. van de Dries, Eensgezind heid, vierde zij vogel J. Westdorp Soranus 2. Vliegende vogelprijs mevrouw H. Verdonk, Concordia. Wip 2: eerste hoofdvogel W. de Jonge Concordia, tweede hoofd vo gel K. Schouwenaar Juliana, eerste zij vogel J. van de Dries Eensge zindheid, tweede zij vogel P. de Winter V.I.O.S., derde zij vogel G. Haasdonk, Willem Teil, vierde zij- vogel B. Rijk, Wilde Schutter. De vliegende vogelprijs R. van Eijke ren, Vrije Schutters. HEINKENSZAND - In 'La Palo ma' hield de handboogvereniging Soranus 2 een schieting op de lig gende wippen met 33 deelnemers. Wip 1: eerste hoofd vogel F. Koens Spes Nostra, tweede hoofdvogel G. van Garsel Soranus 2, eerste zij vo gel C. van de Dries Soranus, tweede zij vogel G. Haasdonk Wil lem-Teil. Meeste kleine vogels (6) W. Boudens Willem Teil. Wip 2: eerste zij vogel F. Koens Spes No stra, tweede zij vogel G. van Garsel Soranus 2, derde zij vogel J. de Rijke Edele Handboog. Meeste kleine vogels Jac. de Baar, Willem Teil. De vliegende vogelprijs was voor Ko Menheere Soranus 2. OUDELANDE - In café 'Centrum' hield de handboogvereniging Ju liana een schieting op de liggende wippen met 48 deelnemers. Wip 1: eerste hoofdvogel J. Harinck Dia na, tweede hoofd vogel P, Repkes Victoria, eerste zij vogel H. van Stee, Diana, tweede zij vogel C. Rentmeester Willem Teil, derde zij vogel mevrouw J. de Jonge A.D.L.M., vierde zij vogel J. Ha rinck, Diana. Meeste kleine vogels (6) P. Maat Zorgvlied. De vliegende vogelprijzen waren voor C. Rent meester Willem Tell, J. de Koeyer, Diana en J. Kosten, Doel n Hoger. Wip 2: eerste hoofdvogel R. Beu- kema St. Andries, tweede hoofdvo gel J. Bos Soranus 2, eerste zijvqgel C. Baas Juliana, tweede zij vogel C. Rentmeester Willem Teil, derde zij vogel J. van de Guchte Spes No stra, vierde zij vogel J. Harinck Diana. OVEZANDE - In 'Bar R2' hield de handboogvereniging Spes Nostra een schieting op de liggende wip pen met 73 deelnemers. Wip 1: hoofdvogel J. Hoondert Spes No stra, eerste zij vogel J. Bos Soranus 2, tweede zij vogel B. de Jonge Spes Nostra. Meeste kleine vogels (7) M. Koens Spes Nostra. De vliegende vogelprijzen waren voor C. Rent meester Willem Tell en J. Rijk A.D.L.M. Wip 2; eerste hoofdvogel C. Stouthamer, Edele Handboog, tweede hoofdvogel J. van de Dries Eensgezindheid, eerste zij vogel P. Vette, Concordia, tweede zij vogel L. Rentmeester, Willem Teil, derde zij vogel J. Bongers, Zeelandia, vierde zij vogel H. Rentmeester. Meeste kleine vogels (9) A. Rijk A.D.L.M. Kwadendamme. IJZENDIJKE - De familie De Maertelaere is er ook dit jaar weer in geslaagd een triathlon te organiseren. De tweede editie wordt ge lopen op zaterdag 21 juni. Er zijn twee mogelijkheden: een start om 9.30 uur en om 12.30 uur voor 500 meter zwemmen, 30 kilometer fietsen en Tk ki lometer lopen of 250 meter zwemmen, 15 kilometer fietsen en 4 kilometer lopen. De start is weer aan het plaatselijke sportpark. Inschrijving is ge steld op uiterlijk 7 juni. Er is deze maal geen na-inschrij ving. ZIERIKZEE - De Nederlandse Centrale Vereniging van Be leggingsclubs, die zo'n 300 be leggingsstudieclubs in Neder land bundelt, heeft in Zeeland 18 van dergelijke clubs en twee in oprichting. Door ons was abusievelijk vermeld dat er in Zeeland zes van derge lijke clubs zijn. „Officieel zijn er 84.000 soor ten spinnen beschreven. Naar schatting zijn er nog 30.000 onbekende soorten. Als we in Indonesië zoeken, vinden we iedere dag wel tien nieuwe soorten. En na een maand is dat nog steeds zo. Nooit hebben daar we tenschapsmensen geïnven tariseerd." Woorden genomen uit 'n gesprek dat de Ossen- drechtse biologe Christa Deeleman had met de jour nalist John Bas. Er worden dus kennelijk nog steeds nieuwe diersoorten ontdekt! We hebben wel eens de in druk dat alle dieren al lang bekend zijn. Het tegendeel blijkt waar, zoals uit het verhaal van mevrouw Dee leman naar voren komt. Zij heeft het over haar speciali satie: spinnen. Maar voor de diergroepen die behoren tot de wormen, slakken, kreef ten, insecten en dergelijke geldt hetzelfde. Ook daar valt nog veel nieuws te ont dekken. Dat ontdekken kan in de biologie op twee manieren gebeuren. Allereerst: je vindt echt een dier dat nog nooit eerder is beschreven. Zoals de Deelemansen, die een op Borneo ontdekt spin netje genoemd hebben naar Prins Bernhard: Paculla bernhardi. Niet om het uiterlijk van het dier, grie zelig, klein en harig, maar uit respect voor de inspan ningen van ZKH voor het natuurbehoud. Over deze vorm van ontdekken zo meer. De andere vorm ge beurt in de studeerkamer. Een verzonnen voorbeeld: we kennen voor Europa één soort meikever. Iemand be studeert honderden gepre pareerde dieren en ontdekt dat er zijn met vier haren op de kop en ook met vijf. Blijkt nu dat die onderling niet paren, ander gedrag vertonen, etcetera, dan kan dat leiden tot splitsen: er ko men twee soorten. Iedereen kende ze al maar het ver schil viel niet op. Eigenlijk is het meer 'n administratieve kwestie. Dat er binnen de onge- wervelden nog wel wat te ontdekken valt, is wel be grijpelijk. Maar worden er bijvoorbeeld nog nieuwe vo gelsoorten ontdekt? Enkele jaren geleden, op de Philip- pijnen drie nieuwe soorten. Echt dieren dus die nog nooit door 'n onderzoeker waren gezien. Wel door de inlandse bevolking natuur lijk. Dus dat ontdekken is ook alweer betrekkelijk. Dat ook grotere diersoorten ja renlang over het hoofd kun nen worden gezien, moge blijken uit het volgend ver haal. De okapi. huid rondzwierf die ooit aan zo'n okapi toebehoorde. Johnston was net te laat: de zwarte soldaten hadden de huid versneden tot patroon tassen en gordels. Twee stukken werden achterhaald en na vergelijking met ma teriaal uit 't Londense mu seum leerde men dat het om een nieuw dier ging. De onderzoeker Sclater beschreef 't nieuwe dier on der de naam Equus johnsto- ni, hetgeen betekent: het paard van Johnston. Dat bleek al gauw. De Belgische militairen van het fort Beni hadden toegezegd voor meer materiaal te zorgen. Al in juni 1901 bereikten twee schedels en 'n volledige huid Londen. Toen kwam het uit: de laatste vertegenwoordi ger van 'n korthalzige giraf- fenfamilie, reeds meer dan 10 miljoen jaar uitgestorven in Azië en Europa, had in Afrika zijn laatste toe vluchtsoord gezocht en ge vonden. Ofwel: daar had één vertegenwoordiger van de familie zich weten te hand haven. Een beest met een hoogte van 5.80 meter en toch onopgemerkt gebleven. In de ondoordringbare Ituri- wouden wel begrijpelijk. De naam moest veranderd wor den natuurlijk: Okapi john- stoni. Rond 1890 trok de bekende Stanley door de oerwouden van Kongo. Hij ontmoette er de pygmeeën en sedertdien verschijnen er verhalen over bospaarden. De gouverneur van Oeganda, Johnston, die later een expeditie leidde, ondervroeg de pygmeeën naar het bospaard dat zij in hun vallen vingen en okapi noemden. Een blanke mis sionaris, Lloyd, kende het dier ook uit eigen aanschou wing. In een nabijgelegen fort, Beni, waren Belgische militairen gelegerd en zij wisten dat er in het fort een De ontdekking van het dier was een sensatie, niet alleen onder biologen. Ja gers trachtten 'de eer te be halen' de eerste blanke te zijn die dit dier zou schieten. Een bekend jager en reiziger uit die tijd Hertog Adolf Friedrich von Meckelenburg deed ook zijn best. Het lukte hem niet er een te schieten goddank mogen we wel zeg gen) maar wel bracht hij vijf huiden en 'n skelet mee; ge kregen van de pygmeeën. De eerste levende okapi - een veulen - werd in 1909 gevan gen. Het stierf vrij snel. Een tweede exemplaar, eveneens in 1909, onderging hetzelfde lot. Een enkele dagen oud jong werd door pygmeeën gevangen in 1919. Op 9 augustus 1919 arriveerde het dier in de Antwerpse die rentuin. Vijftig dagen heeft 't er geleefd. Negen jaar la ter was er een onderweg voor Londen. Tijdens 'n on derbreking van de reis stierf het dier (alweer) te Antwer pen. Ook enkele andere die ren stierven tijdens het transport. Tele, 'n vrouwtje, kwam in 1928 in Antwerpen aan. Ze stierf in de honger winter van 1943. 't Jaar te voren was dg hengst Congo in New York overleden. Waarom moesten die die ren zo nodig naar Europa en Amerika? Menselijke nieuwgierigheid. Dierentui nen waren toen nog verza melingen waar het volk met stomheid kon worden gesla gen. Later en nu zijn het centra van onderzoek en na tuurbehoud. Dit laatste speelde bij de okapi een rol. Zijn betrekkelijk kleine ver spreidingsgebied is zeer kwetsbaar. Denken we maar aan de Kongolese opstand destijds en de huidige ver woesting van de oerwouden. Verspreiden over de wereld kan totaal uitsterven voor komen. Alleen 't overbren gen bleek niet zo gemakke lijk te gaan. Daarom heeft men later 'n opvang- en ge- wenningsstation gesticht in Kongo, 'n Kweekstation is het zelfs geworden. Vanuit dat station heeft men gelei delijk aan alle dierentuinen van naam kunnen bevolken. Eenmaal gewend planten okapi's zich voort in dieren tuinen. Volgende week de ontdek king van enkele andere soorten: 'n vogel die men nog niet kende en een vis waarvan men dacht dat hij miljoenen jaren geleden was uitgestorven. VLISSINGEN - Economie - De Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel, departement Zeeland houdt donderdag 16 januari een lunchbijeenkomst in restau rant De Schouwburg, Molen water 99a te Middelburg. Spreker op deze bijeenkomst is dr. J.van Duijn research en vermogensbeheer Robeco Ad ministratie Mij B.V. De titel van zijn inleiding luidt „Beurs en Economie". De lunch begint om 12.00 uur. MIDDELBURG - Oprich tingsbijeenkomst - In de Zeeuwse Bibliotheek, Kous- teensedijk in Middelburg wordt zaterdag 11 januari de oprichtingsvergadering van de Partij voor Socialisten en Ontwapening (PSP) afdeling Zeeland gehouden. Deze partij Is een afsplitsing van de PSP. Het is de bedoeling dat een be stuur a.i. gekozen wordt. Op deze openbare bijeenkomst die om 10.30 begint, bepaalt men ook het standpunt met betrek king tot de landelijke oprich tingsbijeenkomst van de PSO op 18 januari. GOES - Ontwikkelingssamen werking - De regionale werk groep Ontwikkelingssamen- werldng Zeeland van het CNV vergadert morgen in vereni gingsgebouw de De Schakel, Bachtensteene 14 in Middel burg. Op de agenda staat on dermeer nieuws van het pro ject Burkina Fasso en een be spreking over het verslag van het Tribunaal van de Vrede. „Wat heeft het internationaal recht ons te zeggen inzake de bewapening. De bijeenkomst begint om 7.30.uur. MIDDELBURG - SVRZ - De Stichtingsraad van de Stich ting Verpleeg- en Rusthuizen Zeeland (SVRZ), houdt vrijdag 10 januari een extra openbare vergadering. Deze begint om 14.30 uur in de aula van het verpleeghuis Der Boede in Koudekerke. De agenda ver meldt slechts een onderwerp: de verkiezing van een nieuwe voorzitter op voordracht van het Stichtingsbestuur, noodza kelijk omdat de huidige voor zitter A. Kaland per 1 januari 1986 het voorzitterschap van de SVRZ heeft neergelegd. Hij vervulde deze functie ruim 17 jaar. GOES - Het Zeeuwse Kruis - Tijdens de Algemene Verga dering van de Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis zijn de volgende perso nen benoemd tot lid van het Algemeen Bestuur: Als opvolger van de heer J. Blok uit Axel is benoemd Me vrouw M. Sparreboom-Du- pain uit Phillippine. Als op volger van de heer J.Kole te Yerseke is benoemd de heer H. Don te Krabbendijke. Tot lid van de ledenraad zijn be noemd: Mevrouw W.Langeraert- Hofstee te Hoek Mevrouw C. Bruggeman- Dellaert te Philippine Mevrouw R. van Waes-Gee- rards te Westdorpe De heer G van Mullem te Clinge ajlllllillllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllg Van onze correspondente CLINGE - De voetbalvereniging heeft afscheid genomen e van Etienne de Deckere. Na 17 jaar secretaris te zijn ge- weest en 23 jaar het jeugdsecretariaat te hebben vervuld, 5 stopt hij ermee. e E Het werd een drukbezochte receptie. Voorzitter R. Wil- e laert memoreerde in zijn speech de vele verdiensten die 5 de scheidende secretaris voor de vereniging heeft gehad. e Namens het bestuur en de verschillende eftallen werden e g geschenken aangeboden. e 5 De heer De Deckere zei in zijn dankwoord dat hij terug e kon blikken op een aangename en sportieve periode en j§ haalde daarbij vele voorbeelden aan. Daarnaast stelde hij dat de steun van medebestuurders en spelers onontbeer- lijk waren. Tenslotte wenste hij zijn opvolgers J. Ras en 5 L. van de Voorde veel succes bij hun werk voor de voet- E g balclub. g llllllillllinini

de Stem | 1986 | | pagina 11