Kasparov: 6Campomanesdoet alles voor geld' Lemmens:'Er moeten Pey OP!! 'RUIMING! Arjan Brouwer terecht DE VRIES: BENAMING JONG ORANJE BASIS MISVERSTAND' 1 1 meer iull-prois komen 100.- 200.- 250.- 495.- 995.- .195.- .995.- ;e schoener voordeel Kieft niet ierkiesbaar Race-team rond Boet van Duimen iPRIJSD Ikollektie Fignon breekt sleutelbeen Bijna drie miljoen voor springpaard Drie toppers vervangen voor EK driebanden Michiel Schapers ronde verder Schneider wint reuzenslalom A57 MSDAGTJANUARI 1986 |T 13 lEN 1476 lor alle rimofoonplaten. AMBURG (EFE/RTR/DPA) - Gari «sparov heeft opnieuw felle kritiek Luit op Fiorencio Campomanes, de orzitter van de wereldschaakbond IDE). Nadat de nieuwbakken we- «Sldkampioen schaken de laatste ■eken al in diverse media zijn hart kd gelucht, was het deze keer de Jeurt aan het Westduitse weekblad Der Spiegel om een openhartig inter- lew met de 22-jarige Kasparov te faatsen. ■Daarin laat Kasparov opnieuw "in hartgrondige afkeer van de door «mpomanes voor 10 februari veror dineerde revanchematch tegen ex- telhouder Anatoli Karpov blijken, pr komt geen revanchematch", is de ellige mening van Kasparov. „Niet ndat ik het niet wil. maar omdat de hele schaakwereld er falikant tegen is". Kasparov geeft in het vraagge sprek aan hoezeer Campomanes de Sovjetrussische schaakfederatie tij dens de vorige tweekampen met Karpov op onkosten heeft gejaagd. Louter voor de aanwezigheid van de FIDE-voorzitter in Moskou moest een honorarium van 25.000 Zwitserse franc (ongeveer 30.000 gulden) wor den neergeteld. Bovendien eiste de FIDE, volgens Kasparov, nog eens ruim een half miljoen gulden van het totale prij zenfonds op voor een spe ciaal fonds voor de promotie van de schaaksport in onderontwikkelde landen. De wereldkampioen zegt sterke vermoedens te hebben dat daar geen cent van naar de derde wereld is gegaan. Hij beschuldigt Campomanes er van de inkomsten van de FIDE 'naar eigen goeddun ken' te gebruiken. „Er zijn berichten, en het bewijs is zelfs geleverd, dat Campomanes met FIDE-geld heeft belegd in Zuidafrikaanse goudmij nen", aldus Kasparov. „Campomanes is iemand, die niets begrijpt van het schaken en de problematiek, die daarmee samenhangt. Hij doet alles voor geld". Nieuw in het interview is, dat Kasparov uit de doeken doet hoe zijn afdracht van het door hem verdiende prijzengeld is geregeld. Bij een prijs van 30.000 dollar moet hij 14.000 dol lar afstaan aan de Russische staat in ruil voor 11.000 'zachte' roebels (nor male omrekeningskoers). Over de resterende 16.000 'harde' dollars mag Kasparov vrijelijk beschikken zon der inhouding van belasting. Kasparov voorspelt voorts, dat de gewraakte revanchematch met Kar pov niet zal doorgaan, omdat de schaakwereld daartegen in opstand zal komen, hetgeen de FIDE grote schade zou kunnen berokkenen. De wereldkampioen zei dat de twee kamp een idee is van Campomanes en dat Kasparov er over denkt zich daarvoor terug te trekken. De FIDE heeft laten doorschemeren dat hij in dat geval de wereldkroon kwijt is. Kasparov: „Maar dan moet de FIDE ermee rekening houden dat er twee kampioenen zijn. Karpov bij de gratie van Campomanes en ik voor de reëel denkende schaakwereld. Bo vendien voorspel ik een enorme op stand, die het bestaan van de FIDE in gevaar zal brengen. Ik denk dat de FIDE het niet zover zal laten komen. Die absurde revanchematch zal dat niet waard zijn". Kasparov, die toegaf een verhou ding te hebben met de beeldschone Russische actrice Marina Nejolova, stemde er op het hoofdkantoor van Der Spiegel in Hamburg in toe en kele tests te ondergaan ter onder streping van zijn fenomenale geheu gen. Zo herkende hij ogenblikkelijk een serie stellingen uit partijen, die de laatste dertig jaar tijdens grote toernooien zijn gespeeld. Volgens Kasparov heeft hij ruim 12.000 par tijen in zijn 'persoonlijke opslagge- bied' zitten. Daar komen per jaar nog eens 2.000 partijen bij. Let Beenhakker: 'Gemiste kans' Van onze speciale verslaggever GENUA - De eerste stap op weg naar een nieuw Nederlands elftal is voor Leo Beenhak ker tenminste half mislukt. TOet ontbreken van het zestal Ajacieden doorkruist zijn opbouwplannen voor de ploeg, die in het najaar moet beginnen aan de kwalificatiecyclus van het toer nooi om het Europese kampioenschap van 1988. Kom dus vlug. De coach was van plan de période tot half mei, wanneer de Europese ploegen die Me- lo wel gehaald hebben, af- te gebruiken voor de uw van dë selectie, die op het Europese podium it waarmaken. In de besprekingen met de jbs, vijf dagen na de teleur- ling van België gehouden, ik het groene licht gekre gen voor zes wedstrijden in de Beede helft van dit seizoen. Er lagen vijf concrete aanbie- igen, waarvan er voorlopig je zijn aanvaard. De wed- ij d van woensdag in Genua laar één van. Twee andere, !en de Duitslanden, zijn ook ltstaand en misschien kun- er nog één of twee bijko- Het was mijn vaste plan ld mei een groep van ach- tot twintig spelers op pa- te hebben, waar in het }uwe voetbaljaar voor het ilftal mee gewerkt zou ten worden. Binnen die sp is natuurlijk ruimte r Ajacieden, maar de eer kans in de voorbereiding is 1st. Het betekent dat er twet wedstrijden overblij ven' Voor de wedstrijd van 1 Hiensdag in Genua, waar in net afgelopen etmaal ongeveer evenveel sneeuw is gevallen als in West-Nederland, vroeg de Italiaanse bond een B-elftal om een aantal van zijn moge lijke Mexico-gangers te kun nen testen. Het instituut van de B-ploeg is echter in Neder- and onbekend en daarom werd besloten een met een >aar ouderen versterkt Jong ran onze speciale verslaggever UA - Wim Kieft, die ook de jongere kandidaat-in- lationals behoort, was niet 'kiesbaar voor de wedstrijd woensdag tegen de Ita- nse B-ploeg. Kieft blijft voor vertegenwoordigende Wderlandse elftallen buiten •Pel tot het A-team twee offi- ■le landenwedstrijden heeft ipeeld. ladat de voetballer van «sa in Brussel in de eerste trijd tegen België door eidsrechter d'Elia uit het Ji werd gestuurd, schorste ^■FIFA hem voor drie wed- van de internationale ld. De tweede ontmoeting elgië was dus voor hem en eventueel waren er, een beter resultaat in Rot- rd am, nog twee ontmoetin gen m Mexico bijgekomen. Nu Nederland zich niet ft gekwalificeerd, heeft de A de straf bijgesteld. De nog uitstaande wedstrij- van Kieft zijn de eerstvol- ide twee A-wedstrijden van nationale elftal. Daarvoor de duels met de DDR en t-Duitsland aangemeld, er voor half mei, wanneer :n West-Duitsland wordt ®eld, niet nog een landen- strijd op het programma en dan is het Dortmunder het laatste uit Kiefts pfperiode. Oranje begin januari naar de Italiaanse havenstad af te vaardigen. „De benaming Jong Oranje is volgens mij", stelde Renze de Vries, sectiebestuurslid, be- slast met de technische zaken, „de basis voor het misverstand geweest. "Wij gingen ervan uit dat er gekozen zou worden uit alle spelers in de leeftijds groep tot 23 jaar. Bij sommige clubs, en vermoedelijk ook bij Ajax, heeft men gedacht dat de selectie gemaakt zou wor den uit jongeren die nog niet min of meer zeker waren van een plaats in de A-ploeg. Zo'n verschillende interpretatie en de consequenties daarvan zijn natuurlijk een weinig geluk kige zaak. Ik geloof dat de ont wikkeling van de laatste we ken ook weinig gunstig is be ïnvloed door vakanties van de leden van de technische staf. Niettemin zal de affaire met Ajax moeten worden uitge sproken en ook met de trai ners. Het zou niet in het be lang van het Nederlandse voetbal zijn, wanneer de te genstelling zou blijven voort bestaan". Het standpunt een ver jongde ploeg af te vaardigen leidde voor Beenhakker en Michels tot de beslissing geen beroep te doen op ouderen, zo als Wijnstekers, Tahamata, Van de Korput, Spelbos en ook Valke, „Maar", lichtte Been hakker toe, „wanneer je aan spelers onder de 23 jaar denkt, kom je automatisch terecht bij Ajacieden, van wie een aantal als volwaardig international kan worden beschouwd en an deren, zoals Vanenburg, die enigszins tussen de wal en het schip zijn gevallen". „Het plan voor Genua is nu volledig in duigen gevallen en ieder zal kunnen begrijpen dat ik daarmee helemaal niet ge lukkig ben. Vooral niet omdat ik het gevoel heb dat er andere zaken spelen dan blessures. Ik heb namelijk persoonlijk van drie van de vier spelers ge hoord dat zij graag hadden meegewild naar Italië. Op zo'n moment wordt het technisch beleid dat was uitgestippeld, op een kinderachtige manier door een club gedwarsboomd. Ik kan mij zeer goed voorstel len dat Michels, die tenslotte voor het totale beleid de ver antwoordelijkheid draagt, dat niet over zijn kant heeft willen laten gaan. Wij hebben over zijn beslissing ook de andere twee Ajax-spelers te schrap pen contact gehad. Reglemen tair is de procedure ook niet te verteren. Een speler kan af zeggen, om welke reden ook. De club echter kan dat niet voor hem doen. En dat is in dit geval duidelijk gebeurd. Jo- han Cruijff heeft een beslis sing genomen. Daardoor vie len Rijkaard, Van Basten, Va nenburg en De Wit af. Michels heeft daarnaast gezegd - en daar heb ik begrip voor - tot nader order geen Ajacieden in de selectie op te nemen. Vlak voor hij naar China vertrok, heeft hij nog contact met Ajax gehad en de club heeft hem toen meegedeeld, via vice- voorzitter Arie van Eijden, dat men niet meer zou dwarslig gen. Wij zullen natuurlijk nog moeten bekijken hoe wij ver der zullen gaan". Geweld vindt niet alleen plaats bij het op Europese leest geschoeide voetbal. Ook bij het Amerikaanse 'football' kan het er raak aan toe gaan, zoals bijgaande foto laat zien, waarop de grimmig kijkende Matt Millan (55) van Los Angeles Raiders juist een rechtse heeft geplaatst op de kin van Patrick Sullivan, de manager van New England Patriots. Het incident gebeurde na afloop van de onderlinge wedstrijd in het Coliseum in Los Angeles, waar Patriots met 27-20 won. - fotoap MADRID - De Fransman Laurent Fignon heeft de strijd in de zesdaagse van Madrid moeten staken. De oud-Tour winnaar liep bij een valpartij een gebroken rechter sleutel been op. Zijn deelname aan de zesdaagse van Rotterdam, 24 t/m 29 januari, is daardoor in gevaar gekomen. Gerrie Knetemann had maandag aan het eind van de middag met de Spanjaard Na varro de leiding in de rang schikking. Stand: 1. Knetemann/Navarro (Ned/Spa) 64 punten, 2. Fignon/ Bondue (Fra) 46, op twee ronden: 3. Pieters/Hermann (Ned/ Lie) 96, op drie ronden: 4. Vicino-Bincoletto (Ita) 30, 5. Vandenbroucke/Ferea (Bel/Spa) 21, op vier ronden: 6. Leo van Vliet/Moreno (Ned/Spa) 63. Laurent Fignon grijpt, terwijl het bloed uit een wond aan de wenkbrauw loopt, naar zijn gebroken sleutelbeen.- fotoanp NEW YORK (SID) - Ver enigde Staten blijft het land van de onbegrensde mogelijkheden. Dat werd zondag in New York an dermaal duidelijk. Voor 2,8 miljoen gulden wis selde het negen jaar oude springpaard The Natural van eigenaar. De internationale wei nig bekende Katherine Burdsall zal voortaan op de rug van de hannover- aan te zien zijn. De 27-ja- rige amazone nam The Natural over van Rodney Jenkins. Die combinatie was dit jaar goed voor een prijzengeld van 275.000 gulden. Het vorige record bij de verkoop van een springpaard bedroeg 1,5 miljoen gulden. Van onze sportredactie DEN HAAG - „Willen wij er voor zorgen dat het Neder landse voetbal kwalitatief op een hoger peil komt, dan zul len de salarissen van de Ne derlandse profvoetballers om hoog moeten gaan". Met die DEN HAAG (ANP) - Titelver dediger Blomdahl uit Zweden, de Fransman Bitalis en de Belg Ceulemans zullen niet deelnemen aan het toernooi om het Europees kampioen schap driebanden, dat van 29 januari t/m 2 februari in Mondorf-les-Bains (Lux) wordt gehouden. Zij worden vervangen door respectieve lijk de Nederlander Arno de Kleine, de Fransman Tachna- kian en de Belg Stroobants. Dit is het gevolg van de eis van Blomdahl, Bitalis en Ceu lemans om een bedrag van 30.000 Mark vooraf op tafel te leggen voor hun deelneming. Tijdens een gesprek in Kopen hagen heeft de Europese Bil jart Bond (CEB) het trio, dat sinds 31 december deel uit maakt van de tien topbiljar- ters omvattende World Bil liard Association (WBA), te verstaan gegeven, dat dat geld niet zal worden uitgekeerd. „Ik heb in Kopenhagen een uur met Ceulemans gespro ken", aldus Jean Graus, voor zitter van de CEB. „Hij zei mij het jammer te vinden, maar hij moest bij zijn eis blijven. Zo niet, dan zouden hij en de anderen zich terugtrekken. Ik heb daarop gezegd, dat we uit principe niet op de eis konden ingaan, al zou het om een be drag van één mark zijn ge gaan. Kortom, we kwamen niet tot elkaar". Volgens Graus zijn schor singen voorlopig niet aan de orde. „De Wereldbiljartbond voor amateurs, de UMB, heeft een overeenkomst gesloten met de nieuwe WBA", zei hij'. „Hierdoor zijn de betrokken biljarters in ieder geval bij een van de overkoepelende bonden aangesloten. Het is nu zaak te wachten op de stapel docu mentatiemateriaal van de WBA. Ik hoop dat over een week, hooguit tien dagen bin nen te hebben. Misschien zien we dan voldoende nieuwe ele menten, waarop we verder kunnen praten". De nieuwe World Billiard Association zal in het voorjaar vijf toernooien organiseren, waarbij er om aanzienlijke geldprijzen zal worden gestre den. Een Zwitserse sponsor stopt in 1986 in totaal een mil joen Westduitse mark in het profcircuit. AUCKLAND (RTR/ANP) - Michiel Schapers heeft zich maandag tijdens het met 100.000 dollar gedoteerde Grand Prix-toernooi van Auckland gekwalificeerd voor de tweede ronde. De als vierde geplaatste Rotterdammer, 100ste op de wereldranglijst, zegevierde in de eerste ronde met grote moeite over de Amerikaan Cary Stansbury: 4-6 6-4 7-5. Schapers moet nu aantreden tegen de sterke Australiër Mark Woodforde. Deze won met 6-4 6-3 van de Westduitser Henri Rittersbacher. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllilllllllllllllllllllliiiiiillllliiiiiiililiiiiii Door Jos Maas TAM ANK ASSET - Arjan Brouwer is terecht. 43 uur na zijn verdwijning werd de Ne derlandse motorcoureur door een vliegtuig van de organisa tie op ruim negentig kilometer van Ghardaia aan de rand van een kleine oase in Algerije ge lokaliseerd. Brouwer liep er dolend rond, zijn KTM-ma- chine die zonder brandstof kwam te staan, had hij achter gelaten. Nadat de piloot van het vliegtuig radiocontact had op genomen met het crisiscen trum steeg in In Salah (Allah zij met ons, betekent dit) een helicopter, met aan boord or ganisator Thierry Sabine en een medisch team, op om de onfortuinlijke Nederlander uit zijn benarde situatie te bevrij den. Ontredderd trof men en kele uren later Brouwer aan. Lichamelijk was hij danig verzwakt, doordat hij gedu rende 48 uur geen voedsel meer had kunnen innemen. Engelbewaarder Thierry Sa bine kon zich enige minuten later ontfermen over zijn ver loren woestijnzoon, die hij met een hartig woordje toesprak waarom hij zich niet aan voorschriften had gehouden. Zoals bekend was Brouwer zaterdag zonder de verplichte veiligheidskoffer met vuurpij len en radiobakens en zonder watervoorraad aan de vierde etappe begonnen. Ondanks het feit dat de etappe van gisteren niet be paald lastig was, moesten en kele favorieten met tegenslag afrekenen. Jackie Ickx verloor opnieuw ruim een uur op zijn grootste concurrent, de Frans man Zaniroli, die een van de twee speciale etappe-ritten won en ook in het algemeen klassement de leiding heeft. De Brit Andy Cowan (vorig jaar tweede) verloor met zijn Mitsubishi veel terrein door motorpech. Jacques Anquetil moest de strijd staken. Tot driemaal toe begaf de versnel lingsbak van zijn wagen het. Het was de eerste maal dat de vijfvoudige Tour-winnaar aan Parijs-Dakar deelnam. Bij de motoren ging de zege van beide speciale ritten naar de Italiaan Franco Pico. Ra- hier maakte enkele minuten van zijn achterstand goed en werd in de tweede special tweede voor de Fransen Auriol (tweevoudig winnaar), Neveu (drievoudig winnaar) en Serge Bacou. De Franse Yamaha-coureur Michel Parmentler kwam zwaar ten val. De 37-jarige commercieel directeur uit Vernon werd in zorgwekkende toestand met een schedelbreuk met een vliegtuig naar Parijs overgevlogen. Jan de Rooy kreeg met een snelheid van 180 kilometer per uur tweemaal een klapband. Door het moeten wisselen van de banden verspeelde De Rooy bijna een half uur op de Fransman Groine, die in het vrachtwagenklassement de Nederlander tot op enkele mi nuten naderde. De Westduitse winnaar van vorig jaar, Capi ta, verloor door materiaalpech veel tijd. Vandaag krijgt De Rooy de kans iets aan zijn enigzins ge schonden prestige te doen. De etappe over 500 kilometer voert de karavaan weer terug naar Tamanrasset. In het tra ject is de klim van de col Asse Krem (2500 meter hoog), die over treden van 80 centimeter trapsgewijs beklommen moet worden, opgenomen. In dit rotsachtige gebied met diepe dalen en ravijnen komen ieder jaar de meeste ongelukken van de rally voor. Wie Taman rasset bereikt, staat aan de poort van het Teneree, de meest verschrikkelijke woes tijn op aarde en mag een laat ste schietgebedje prevelen, voordat het grootste avontuur uit zijn leven begint. Algemene klassementen: Auto's: 1. Zaniroli/Da Silva, Frankrijk, Mitsubishi, tijd: 3.55,31 uur, 2. Gabreau/ Pipat, Frankrijk, Mitsubishi, 4.04,12, 3. Metge/Lemoyne, Frankrijk, Porsche, 4.19,41, 4. Raymondis/Bois, Frankrijk, Range Rover, 4.32,33, 5. Lartique/Girouy, Frankrijk, Lada, 5.01,53. Motoren: 1. Huynen, België, Yamaha, 9.09,31 uur, 2. Balestrieri, Italië, Honda, 9.11,36, 3. Bacou, Frankrijk, Yamaha, 9.27,12, 4. Lalay, Frankrijk, Honda, 9.32,51, 5. Neveu, Frankrijk, Honda, 9.35,01, 6. Haw, Duitsland, BMW, 9.35,13, 7. De Petri, Italië, Honda, 9.35,33, 8. Ra- hier, België, BMW, 9.44,38, 9. Auriol, Frankrijk, Cagiva, 9.58,38, 10. Joineau, Frankrijk, Suzuki, 10.12,38. Vrachtwagens: 1. De Rooy, Daf, 2. Groi ne, Mercedes, 3. Capito, Mercedes. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii opmerking kwam dit week einde voorzitter Eugène Lem- mens van de Federatie van Betaald Voetbal Organisaties (FBO) tijdens de jubileumre- ceptie van de 25 jaar oude spe lersvakbond VVCS in Scheve- ningen. Een mededeling die opmer kelijk mag heten als die van werkgeverszijde komt. „Maar in Scheveningen kreeg ik maar vijf minuten de tijd om iets te zeggen, dus toen kon ik mijn ideeën niet nader uitleg gen", aldus Eugène Lemmens gisteren in Amsterdam. „Met de spelerssalarissen omhoog bedoel ik dat de totale loonsom verruimd dient te worden. In de 'goede jaren' van het Nederlandse voetbal liep er hier een behoorlijk groot aantal profs rond. Maar toen kwamen de magere jaren en zag men een toenemende deprofessionalisering. Het aantal profs nam af en er kwamen steeds meer semi- profs. Voor het voetbalproduct blijkt dat geen goede zaak te zijn geweest. Daarom pleit ik ervoor de tendens weer om te buigen naar het onder con tract nemen van meer profs. Dat maakt het voor Nederland ook makkelijker om met het buitenland te kunnen concur reren. We moeten er voor zor gen dat we wat goed is zien te behouden voor Nederland; an ders krijgen we een exodus van onze grootste talenten". „Natuurlijk kan men dan wel wijzen op de weinig floris sante financiële positie van de meeste clubs, maar dan nog vind ik dat er in ieder geval een poging in de door mij voorgestelde richting onder nomen moet worden. De goede wil zal in ieder geval aanwezig dienen te zijn". „En dat ik dit als voorzitter van de FBO zeg, is nog niet zo vreemd. Je kunt wel proberen voor een dubbeltje op de eerste rang te gaan zitten, maar dat blijkt in de realiteit niet moge lijk te zijn. Wij zullen er dus voor dienen te zorgen dat er voetbal van goede kwaliteit op het veld voorgeschoteld wordt. Dat levert ook weer volle sta dions op en daar zijn wij als werkgevers bij gebaat. Men moet het beschouwen als een vicieuse cirkel: als wij voor beter voetbal meer geld uit willen trekken, verdienen we dat geld later weer terug. Nu de economie weer aantrekt, ziet men het bedrijfsleven toch ook weer meer investeren. Als FBO moeten wij dat ook dur ven te doen". Van ome sportredactie BREDA - Jan Huberts heeft rond de coureurs Boet van Duimen en Henk van der Mark een raceteam gevormd, dat gesponsord wordt door PDM, DAF en Shell. Het team zal dit jaar aan alle Grand Prix in de 500 cc-klasse deel nemen. Het is de bedoeling van de sponsors dat met het team drie jaar wordt doorgegaan. Boet van Duimen neemt aan het eind van komend seizoen af scheid als coureur en zal dan technisch manager van het team worden. Van der Mark en Van Dui men zullen dit jaar op nieuwe Honda's rijden. MARIBOR (SID) - De derde reuzenslalom voor de strijd om de wereldbeker is gisteren in de Joegoslavische winter sportplaats Maribor in een dubbele Zwitsere triomf geëindigd. Uitslag: 1. Vreni Schneider (Zwi) 2.31,90 (1.14,32 - 1.17,58), 2. Michela Figini (Zwi) 2.33,01 (1.14,21 - 1.18,80), 3. Marina Kiehl (WD1) 2.33,37 (1.15,07 - 1.18,30), 4. Michaela Gerg (WD1) 2.34,48 (1.15,15 - 1.19,33), 5. Traudl Hacher (WD1) 2.34,58 (1.15,60 - 1.18,98), 6. Maria Walliser (Zwi) 2.34,92 (1.15,62 - 1 19,30), 7. Mateja Svet (Joe) 2.35,07 (1.16,53 - 1 18,54), 8. Maria Beek (WD1) 2.35.33 (1.15,52 - 1.19,81). De Oostenrijker Ernst Vet- tori heeft de traditionele vier- schansentoernee gewonnen. In de laatste wedstrijd, in Bi- schofshofen, benadrukte de 22-jarige Vettori zijn positie als beste springer door met twee keer 111 meter en een puntentotaal van 229,0 de con currentie te verslaan. Uitslag: 1 Ernst Vettori (Oos) 229,0 pun ten (111,0 en 111,0 m), 2. Franz Neulöndt- ner (Oos) 221,6 (113,5 en 107,5), 3. Roll Age Berg (Noo) 216,6 (106,0 en 110,0). Eindstand vie r-schansen toe rnee: 1. Vet tori 843,1 punten, 2. Neulandtner 813,0, 3. Jari Puikkonen (Fin) 805,8.

de Stem | 1986 | | pagina 9