'Beheerster zijn houdt niet op bij de voor Werken IJzendijkenaar belangrijk voor streek I m!j1nmario'fiM Aardappelter- I nTiS 6 Januari. In bintje 50 I beid v™^1? contracten verhan- I Priis on oüenng aPril bij een I verfne rn per 100 kg- voor >e- 122,60 tot1>21) contracten tegen Ikalm. stemming is Een wanhoopsdaad piNSDAG 7 JANÜAR11986 ZIJDEN DRAAD BLEEK STALEN KABEL VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 4 straat MARIETJE VAN HOF VAN EED Hard Gekke dingen Rode Kruis AARDENBURG Zeer veel reacties van teleurstelling, woor den van bemoediging en een massa aanbie dingen voor hulp bij de organisatie. Dat is de respons geweest op het bericht dat het carnaval in Aarden burg aan een zijden draadje hing. UIT HET ZAKENLEVEN Chez René heropent markten EXPO OVER CHAREL VARIN GEOPEND Winter Zware aanval Knokke Biervliet Plaatselijk nieuws Aardenburg Carnaval 1 erhandigt haar I li STEM/CORJ DE BOES l Ikrank van Harn, Verpoorte, 20 te ,ucas van Goe- va de Feijter, 31 i van den Berge, an den Hemel, 20 Jacobus Hamé- IJanna van der Terneuzen; Ge en Franchise perneuzen; Anto- |t, 36 en Elisabeth 32 te Terneuzen; gan, 29 en Stepha- 27 te Zaamslag; |>ijk, 25 en Ever- V 20 te Hengelo. I Jan de Putter, j»; Marrigje Ver- l' K. van Hermon, la Thomas, 78, ev Uberghe, Axel; Jo- tn, 78, Zaamslag; Jiaens, 81, wed v B. Sluiskil; Helena led v M. Riemens, J'lia de Blaeij, 78, lermon, Hoek; Al- Jmakers, 73, Ter- Inelis Drabbe, lMaria de Mul. liuwels, Axel; Jan Terneuzen; Corne- Rk, 79, wed v J. Zaamslag; Charles Axel; Johannes Sas van Gent; ons, 72, Terneuzen; Blaset, 54, ev H, t:r neuzen; Rosalia ed v J. Tieleman, Cornelis de Put- |J. Scheele, Zaam- lam van Doezelaar, ag; Elisabeth Ha- ev S. de Blaey, ■Cornells Naeije, I Isius Sponselee, I ■wig Doolaege, 56, phanna de Bruijne, i Jonge, Terneuzen; Overdulve, 79, ey ITerneuzen; Rosalia wed v 5. label, Hulst; Gijs- lyer, 23, Terneuzen; iner, 84, Terneuzen; Imet, 46, Terneuzen; pan Dropgelen, 90, Smidt, Terneuzen; Baart, 82, Sas van Huijssen, 78, Ter- atharina Dusebout, J. Cambier, Terneu- ina van Muijlwijk, alden, Hoek; Catha- >urg, 55, ev A. Smit, Levinus, Fritz, 70, I., Adriaan Pladdet, Johannes de Rijcte izen; Jan van Dron- Terneuzen; Adrians 83, wed v J. Hoebft Jacomina van der [ev G. Gort, Terneu- de Koeyer, 90, Ssj Janna Scheele, 87, l; Levinus de Leeg* st - De oliebollenacti ombia, die kinder' sschool 't Zand ia 1 rat op oudejaarsdafl heeft in totaal U®*jl ;ht. Mede dankzij "l rking van ou ,hten en bakkerij s de actie een graI1j cces geworden. De oPI gaat naar het Nede'J .ode Kruis, die met 1^' lettassen, gevuld "Lschaft, bestemd v? ntoffers van de rad vulkaan Nevado het Zuidamerikaan Door Laurine Vandepitte EEDE - Een ruwe bolster met een blanke pit, zo zou men mevrouw M. Stan- daert-Temmerman kunnen noemen, de beheerster van het multifunctionele cen trum Hof van Eede te Eede. Ondanks deze typering noe men de meeste inwoners van Eede en omstreken haar spontaan 'Marietje' en daar mee onderstrepen zij dan te vens het goede contact tus sen de beheerster en de vele verenigingen die van de Hof van Eede gebruik maken. Binnenkort fungeert me vrouw Standaert vijf jaar als 'gemeentelijk ambte naar' in de haar zo ver trouwde stek. „Sinds 1 juli 1981 ben ik officieel op part-time basis aanvaard voor het beheer van de Hof van Eede. De uren die ik er door bijkom stigheden insteek, maken er echter een dubbele full-time job van," meent zij, „Het houdt niet op met de deuren open te doen, maar gaat thuis gewoon door. Mensen bellen me op als ze hun jas of paraplu vergeten zijn, voor het maken van een af spraak, als ze het gebouw willen bekijken en derge lijke dingen meer. Ik ben als het ware een manusje van alles en daar heeft een bui tenstaander niet altijd erg in. Ik maak wel eens werk dagen van vijftien uur mee, bijvoorbeeld als ik 's mid dags begin en pas de vol gende morgen weer thuis kom. Er moet na een happe ning altijd opgeruimd wor den, weet je en ik ga nooit weg voordat alles er netjes bijligt. Daar staat tegenover dat ik sommige dagen slechts twee uur in de Hof van Eede nodig ben." Loeren Ook in haar vrije tijd blijft Marietje nauw bij het reilen en zeilen in en om de Hof van Eede betrokken. „Je blijft altijd een beetje ver antwoordelijkheid voelen," zegt mevrouw Standaert, „en daarom ga ik in mijn vrije tijd er ook wel eens loeren." Nog niet zo lang ge leden was dat maar goed ook. Toen waren enkele kin- deren een vuurtje aan het stoken bij de deur naast de gasinstallatie. „Gelukkig konden wij met z'n allen het vuurtje met onze voeten uit trappen, maar de deur zag toch al zwart doordat hij aan het smeulen was." Als het enigszins kan, probeert zij op zaterdag en zondag vrijaf te krijgen, uit gezonderd bij speciale gele genheden en dat zijn er heel wat. „Ik help alle vereni gingen zoveel als ik kan, maar soms moet je ook wel eens wat weigeren en dat word je dan niet in dank af genomen. Van de meeste verenigingen krijg ik echter bij de afloop van hun sei zoen of bij privé-gebeurte- nissen bloemen. Als de be- jaardensoos Sinterklaas viert, bedenken zij mij ook altijd met een cadeautje en zulke dingen doen mij enorm plezier." Voor mevrouw Standaert beheerster werd, onderhield zij ook al goeie contacten met het verenigingsleven. Zo was zij onder meer bij de oprichting van de Aarden- burgse carnavalsstichting 'De Nachtuuln' betrokken. Zij naaide destijds onder an dere capes voor de Raad van Elf en kleedjes voor de Aar- denburgse majorettes. Om al deze redenen fun geert zij thans als een soort moeder bij de meeste ver enigingen. „Het gaat er dik wijls plezierig aan toe in het dorpshuis en dan gooi ik wel eens een bitterballetje in de olie als zij een feestje te vie ren heben," lacht zij. „Toch gaat het er in de Hof van Eede ook wel eens hard aan toe, bijvoorbeeld tijdens de vergaderingen van de plaatselijke beheers commissie. Als ik gelijk heb, dan neem ik geen blad voor de mond en dat mogen zij met mij net zo doen. Het woord multi-functioneel is voor sommige mensen blijk baar een moeilijk begrip. Zo bestaat er al jarenlang ver warring omtrent het ge bruik van bepaalde lokalen in het scholencomplex. Dit heeft reeds herhaalde malen tot onenigheden over en weer geleid tussen het schoolhoofd en mij. De be heerscommissie bekijkt ech ter momenteel een aantal nieuwe reglementen die deze zaak in het reine moe ten trekken. Zo zou het schoolbestuur beheerder van de basisschool kunnen worden en dan zou ik alleen nog het dorpshuis in beheer hebben, maar dat is alle maal nog maar toekomst muziek. Met een beetje goede wil moet alles kun nen." Wat later, na een tweede kop koffie, geëmotioneerd: „Als beheerster beleef je werkelijk de gekste dingen. Ik heb ooit per toeval een dagboek in handen gekre gen, waarin iemand stiekem mevrouw M. Stan- daert-Temmerman, be heerster van het multi functionele centrum Hof van Eede te Eede. - FOTOWIMKOOYMAN mijn hele handel en wandel als beheerster opgetekend had. We hebben ons thuis kostelijk een paar uurtjes met de inhoud van dat 'dag boek' geamuseerd. Het zijn natuurlijk niet allemaal vrienden van me die van de Hof van Eede gebruik ma ken." Over het contact met de plaatselijke jeugd is Ma rietje een en al lof. Vooral het Kinderclubwerk Eede heeft haar hart gestolen. „Zoals die mensen met de kinderen omgaan, bewonder ik," zegt ze. „Zij betrekken mij bij al hun activiteiten en dat schept een stukje weder zijdse waardering. Het is jammer dat zij voor hun clubmiddagen nog steeds het vierde lokaai van de school niet mogen gebruiken. Zo lang de beheerscommissie echter nog niets beslist heeft, moeten zij van de ge meenschapsruimte gebruik maken en daar kan ik ook niets aan doen." In haar vrije tijd is me vrouw Standaert dag en nacht ook vele uren actief als ambulance-begeleidster van het Rode Kruis West Zeeuws Vlaanderen te Oost burg. „De daar opgedane kennis komt me wel eens van pas als beheerster," vindt zij. „Tijdens bijeen komsten krijgt iemand soms wel eens last van kuitkramp of een ander ongemak en dan bied ik hulp in nood. Je doet als beheerster en am bulance-begeleidster ook ontzettend veel mensenken nis op. Ik stel me vaak vrij willig paraat, want geld heeft bij mij nooit op de voorgrond gestaan." De Hof van Eede wordt niet alleen door Eedenaren gebruikt, maar ook door vele vreemden. „Het leukste vind ik dat binnenkort hoogst waarschijnlijk in ons cen trum een Europese Ronde Tafel-conferentie gehouden wordt. En dat in zo'n piete peuterig dorpje als Eede!" Het bestuur van de Aarden- burgse Carnavals Stichting De Nachtuul'n is bijzonder blij met al die positieve reacties en is nu met vereende krachten begonnen om in Aardenburg weer een carnavalsfeest als vanouds op touw te zetten. „Het zijden draadje bleek een stalen kabel", aldus het ver heugde bestuur. Allereerst wordt de aan dacht gericht op het inmiddels traditioneel geworden schuur- bal. Dat gaat door op zaterdag 18 januari in de verwarmde loods van Theo van Overloop aan de Paardenmarkt. Tijdens dit bal zullen zo'n zestig kan didaten meedingen of liever meezingen, naar de titel van het carnavalslied 1986. Tevens wordt bekend ge maakt wie zich dit jaar Prins van de Nachtuul'n mag noe men. Ook is er de trekking van de hoofdprijzen van de grote carnavalsverloting. De avond wordt muzikaal ondersteund door streekorkest Het Schel- dekwartet en door de boeren- kapel De Blaosuuln. Om het succes van het carnavalsfeest te garanderen, kregen de Nachtuul'n medewerking van Aardenburgse verenigingen, instanties en vooral van de plaatselijke bevolking. Behalve met het schuurbal is de Carnavals Stichting volop in de weer met de uit werking van het carnavals programma. Het ontwerppro gramma wordt 7 januari be sproken met de raad van ad vies, verenigingen, instanties en particulieren. Uitgangs punt blijft een programma waarin jong en oud aan zijn trekken kan komen. Succesvol gebleken hoogtepunten wor den gespreid over vijf dagen, met als absolute uitschieter de optocht op zaterdagmiddag. Een formule die Aardenburg de naam 'carnavalsstad van West Zeeuwsch-Vlaanderen' gegeven heeft. OOSTBURG - Vandaag hero: pent in Oostburg Chez René aan de Markt 23 de deuren. De familie Sanderse-Verstraeten of liever gezegd mevrouw D. Sanderse, neemt de exploitatie van dit bedrijf weer zelf in handen. „Voorlopig zetten we de zaak op de oude voet voort. De bedoeling is om er een eetcafé van te maken," aldus me vrouw Sanderse. Na de verbouwing, waarbij het pand aan de Markt een nieuwe pui krijgt, zal de hui dige bar naar de voorzijde van het etablissement worden ver plaatst. De toiletgroep ver huist en de huiskamer achter het huidige cafégedeelte wordt bij het zitgedeelte van het eet café getrokken. De sluitingstijden bij Chez René worden aangepast. In plaats van zondag is de zaak nu op maandag gesloten. De andere dagen kan men tot 24.00 uur bij Chez René te recht. I Rotterdam, 6 jan. - consump- I JlSaar aPpe'en' los verladen af I sWm! g"lden per 100 kg, exelu- 1wklei-aardappelen bintje ST™7-50"8.00. bintie 35/55mm InrJi bintje 50mm opwaarts I ifriï bintje 50mm opwaarts I 18,50-19,50 en eigenheimer I ™n,m opw. in zakken 24,00-26,00. 16^n f ^daPpelen bintje 35/50mm I I7nn k, ije 50mm opwaarts exportaardappelen j-d.oü. de stemming was rustig. I wS^?AM - In bintje 50mm I Vfmr i SB.contracten verhandeld I van ,feng opril bij een prijs VMr?2' 0 20,90 per 100 kg en sSïf?.ng mei 53 contracten te- sen 22,50. De stemming was kalm. Van onze correspondent IJZENDIJKE - „De werken van Charel Varin zijn zeer belangrijk voor onze streek. Hij wist met zijn eigen achter gronden sfeervolle plekjes uit die tijd vast te leggen, eigenlijk een stukje ge schiedenis." Dit zei de voorzitter van het Streekmuseum 'West Zeeuws-Vlaande ren presenteert' Pol van de Vijver za terdagmorgen tijdens de opening van de expositie over het leven en werk van Charles Varin. Onder een goede publieke belangstel ling gaf Van de Vijver nog enkele be langrijke overzichten van het werk van de IJzendijkenaar. „Hij had veel be langstelling voor de natuur en voor de mens en de natuur. Verder had hij altijd een goed humeur en zat boordevol hu mor," vervolgde Van de Vijver. Daarna verrichtte Liesje Varin, de echtgenote van de in 1984 overleden kunstenaar, fo tograaf en uitvinder Varin, de officiële opening door het schilderij Winterzicht vanaf de Veste, zijn laatste werk, te onthullen. Varin's leven was gevuld met een veelheid aan professies, liefhebberijen, interessen en nimmer aflatende pogin gen iets anders te doen dan anderen of anders dan anderen te zijn. Hij had een wagenmakerij, was timmerman, graf- kistenmaker, fotograaf en niet te verge ten: hij bouwde een zweefvliegtuig, een waterfiets en trapauto's. Ook was hij nog commandant van de brandweer en genoot de laatste jaren veel bekendheid als kunstschilder. Tijdens de tentoon stelling, die nog tot eind maart kan worden bekeken, zijn er foto's en schil derijen van de IJzendijkenaar te zien. Kortom een druk baasje, waar velen in IJzendijke nog een heel dierbare herin nering aan hebben. „Schilderijen van Varin, mijn vriend, zijn van groot belang," aldus de oud burgemeester van IJzendijke, L. van Bonninghausen. „Hij heeft er iedere keeer weer een tijdsbeeld in vastge legd," Van Bonninghausen, zeer goed bevriend met Varin, was van 1938 tot 1956 burgemeester van IJzendijke. Hij riep de aanwezigen op om de dorpsraad niet verloren te laten gaan. IJzendijke staat cultureel nu weer op goede hoogte. Mensen sta achter de dorpsraad." Tij dens de tentoontelling, die kan worden bezocht tijdens de openingsuren van het Streekmuseum, is er ook nog een diase rie over het leven van Charel Varin, een alleskunner en in zijn dorp zeer geliefd. Bij de voorbereidingen had het Oberkommando der Luftwaffe rekening te hou den met het weer. Het was hartje winter met veel kans op slecht weer. Het zicht moest goed zijn. Een tweecte factor: het moest een onver hoedse aanval zijn. Daarom werd de grootst mogelijke geheimhouding betracht. Als aanvalsdatum werd Nieuwjaarsdag 1945 geko zen. Dan had men oud en nieuw gevierd en was moge lijk de bewaking het slapst. De operatie kreeg de code naam Bodenplatte, letterlijk vertaald: bodemplaat of grondplaat, doch met de be doeling daarachter: vernie tiging op de grond. Er wer den 18 jachteskaders inge zet. Over het aantal inge zette vliegtuigen zijn de me ningen verdeeld. Een na de oorlog van Duitse zijde ge maakte secure berekening komt op 875, het Duitse op perbevel noemde een getal van 1035 en de geallieerden schatten het aantal tussen de 790 en 870. Het waren evenwel de laatste Duitse reserves. De piloten werden op het allerlaatste moment ingelicht: op Oudejaarsdag mochten ze hun onderko mens niet meer verlaten. Het eskader dat opdracht kreeg de vliegvelden in onze streken aan te vallen, was Jagdgeschwader 1. Het was gestationeerd op de vliegba sis Twente bij Enschede en de ten oosten daarvan in Duitsland gelegen vliegvel den Drope en Rheine. Het eerste gedeelte van de tocht zou over bezet Nederlands gebied gaan, rechtstreeks naar de kust. Bij Schevenin- gen afbuigen en langs de kust naar het zuiden. Tussen Knokke en Blankenberge zou men dan in de richting van Brugge vliegen en van daar naar het oosten. Een aanval uit het westen ver wachtten de geallieerden het allerminst en zou de grootste verrassingsfactor zijn. Jagdgeschwader 1 had als doelen de vliegvelden Mal- degem, Ursel en Sint Denijs- Westrem bij Gent, alle drie op vrij korte afstand van Zeeuwsch-Vlaanderen. De tocht over eigen ge bied, die 's morgens om half acht in de ochtenschemering begon, zorgde al voor verlie zen. Om de zaak zo geheim mogelijk te houden, werd de artillerie in Holland en op Schouwen niet ingelicht en toen daar een grote formatie vliegtuigen zo laag over kwam, dacht de Duitse luchtafweer dat dit niet an ders dan vijandelijke toe stellen konden zijn en schoot erop los. Drie eigen toestel len werden neergeschoten. Ter hoogte van Brugge gingen de eskaders uit el kaar. Door het lichte vorst- weer en de nog niet overal gedooide sneeuw was het moeilijk de vliegvelden te vinden. Op het vliegveld van Maldegem waren vijf aan vallen voorzien, doch een gedeelte van de aanvallers vond het vliegveld niet en verscheen boven Sint De- nijs-Westrem. Maldegem kreeg daardoor niet de volle laag, hoewel er behoorlijk wat schade werd aangericht. De golf toestellen die erna kwam, zag het vliegveld ge huld in vuur en rook en kon de doelen op de grond niet goed onderscheiden. Daarom werd het vliegveld bestookt met boordwapens. Elf Spitfires werden in brand geschoten en twee zwaar beschadigd. Slechts vijf toestellen bleven over. Oudere inwoners van Eede, Aardenburg en Sint-Kruis zullen zich wellicht de ont ploffingen en dikke zwarte rookwolken van toen nog herinneren. Het vliegveld van Sint Denijs-Westrem kreeg kort na negen uur de zwaarste aanval te verduren. Naast de 30 machines die voor dit vliegveld bestemd waren, kreeg het ook nog aanvallen te verwerken van de toestel len die Maldegem gemist hadden. Door de vlucht over Vlaanderen was de geal lieerde luchtafweer gealar meerd en volop in actie. Bo vendien waren op dit vlieg veld drie Poolse squadrons gestationeerd die in de lucht waren. Een daarvan was net bezig met zijn laatste restje benzine te landen toen de aanval begon. Door deze toe vallige gebeurtenissen kon den slechts achttien geal lieerde machines worden vernield en waren de Duitse verliezen zwaar. Het kleine tussen de bos sen gelegen vliegveld van Ursel, tien kilometer ten zuiden van Maldegem, werd door vijf Duitse vliegtuigen aangevallen. Het succes hier was niet groot. In totaal werden door Jagdgeschwa der 1, hoofdzakelijk op de grond, 32 Spitfires vernield. Nabij Zeeuwsch-Vlaan deren werden nog twee vliegvelden tijdens de ope ratie Bodenplatte aangeval len. Het waren Knokke en Woensdrecht. Beiden waren niet als aanvalsdoelen aan gewezen doch werden het doelwit van toestellen die uit de koers waren geraakt. Na de gedane aanvallen keer den de overgebleven vlieg tuigen via Zeeuwsch-Vlaan deren naar het bezette Ne derland en hun bases terug, waarbij de laagvliegende toestellen ook niet-militaire doelen bestookten als een soort intimidatie van de be volking. Over het resultaat van Bodenplatte zijn de menin gen verdeeld. Volgens de Duitsers werden 402 geal lieerde vliegtuigen op de grond vernield en tussen de 65 en 75 bij luchtgevechten neergehaald. Volgens de En gelsen werden 144 toestellen vernield en 84 beschadigd en volgens de Amerikanen 134 vernield en 62 zwaar be schadigd. De meest succes volle aanval was volgens de Duitsers die op het vliegveld van Eindhoven. De verliezen aan Duitse zijde bedroegen in totaal 255 piloten, waar van er 170 sneuvelden of werden vermist, 67 in krijgsgevangenschap ge raakten en 18 ernstige ver wondingen opliepen. Het eskader dat in onze streken opereerde, verloor 25 van de 80 vliegtuigen. Daarvan werden er 6 ver mist en van 4 daarvan weet men nu nog niet wat ermee is gebeurd. Eén toestel is neergekomen in Cadzand. De brokstukken van het vliegtuig lagen her en der verspreid. Gemeente-arbei ders hebben toen de li chaamsdelen van de piloot verzameld en in een kleine kist gedaan, welke op de Al gemene Begraafplaats te Cadzand werd begraven. Later zijn de stoffelijke res ten overgebracht naar de Centrale Begraafplaats voor Duitse gesneuvelden te IJs- selsteijn, gemeente Venray. Of er mogelijk meerdere toestellen, die bij deze ope ratie betrokken waren, in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn neergekomen, is niet be kend. Operatie Bodenplatte be tekende evenwel de genade slag voor de Luftwaffe. In vier uur tijds waren 255 er varen vliegers gesneuveld of vermist, in krijgsgevangen schap geraakt of ernstig ge wond. Zij waren niet meer te vervangen. De reserves wa ren uitgeput. Daarom kan men deze operatie een wan hoopsdaad noemen en als waanzin betitelen. De operatie Bodenplatte had tot doel het vernietigen van onder andere een aantal Belgische vliegvelden. Hoewel op veel vliegvelden brand uitbrak, liep de operatie uit gevoerd door Jagdgeschwader 1 op een fiasco voorde Duitsers uit. NIEUWJAARSMORGEN 1945 werden verschillende plaatsen in het bevrijde Zeeuwsch-Vlaanderen op geschrikt door vliegtuigla waai. Velen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, die de aanvallen van de Ty phoons hadden meege maakt, sloeg de schrik weer om het hart. Het bleken Duitse toestellen te zijn. Kwamen de Duitsers terug? Reeds begin november 1944 was door de Duitse Luftwaffe een massale aan val op geallieerde vliegvel den voorbereid. Het Arden nenoffensief, waarbij men deze toestellen nodig had, had dit toen doorkruist, maar nu dit offensief nage noeg was mislukt, moest nog een laatste wanhopige po ging worden gedaan om het tij te doen keren. Slechts weinig Duitsers geloofden nog dat een mas sale inzet van jachtvliegtui gen succes kon hebben, doch Hitier zette zijn zin door. De niet aflatende bombarde menten op Duitse steden en de massa's geallieerde vlieg tuigen die ongehinderd Duitsland konden binnen vliegen hadden bij hem de indruk gewekt dat het Duitse jachtwapen louter uit lafaards bestond. Ze moes ten nu maar eens laten zien dat ze ook nog wat konden presteren. Daarnaast moest getoond worden dat Duits land nog niet verslagen was en moest de bevolking van de bevrijde gebieden schrik aangejaagd worden. Daar tegenover stond dat dit de Duitsers 24 machines en piloten kostte. In de ruime omgeving van Gent werden 19 Duitse vliegtuigwrakken geteld. Aan geallieerde zijde verloren slechts twee piloten het leven. Bijeenkomst - Vandaag wordt in de kantine van de huis houdschool in IJzendijke een bijeenkomst, ter voorberei ding van de vastenactie, ge houden. Voor West- Zeeuwsch-Vlaanderen is als land Brazilië gekozen. Het project zal zijn 'wederopbouw van 't door watervloed bescha digd instituut Don Bosco te Hayai' te Brazilië. Frank Buysse, antropoloog, zal een diaserie vertonen en vertellen over de omstandigheden waarin de uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen af komstige emigranten leven in Brazilië. Op deze avond zal verder bekeken worden wat er in 't kader van de vastenactie gedaan kan worden. De bij eenkomst begint om 19.30 uur en iedereen is welkom. Gespreksgroep - De oecume nische gesprekskring Aarden- burg-Eeklo houdt morgen om 19.45 in de Ontmoetingsruimte in de Sassenstraat zijn eerste bijeenkomst in 1986. De heer W. Jansen, pastoraal werker te Schoondijke, zal spreken over 'Christelijke hoop in een bezeten wereld.' Zijn inleiding heeft als titel meegekregen: 'Vluchten kan niet meer.' Iedereen is van harte welkom. De toegane is

de Stem | 1986 | | pagina 17