3 GEERT KUIPER: KAMPIOEN NA DRIE AFSTANDEN Mij n mooiste nationale titel' Haastrecht viert te vroeg feest Resultaten NK sprint heren &PBNA HJTER S1GEN B1J v\vvvv/ Van der Duim valt werelduurrecord aan kleintje irrtje Adrie van der Poel reserve voor WK MAANDAG 6 JANUAR11986 MmmmammsL- llDINGSCENTRA IN: Knetemann in ploeg Schuiten WIATIEBON JTER DICHTERBIJ gemeenti Werkgeversorganisatie voetbal: 'Spelerssalarissen moeten omhoog' LTC zoekt steun voor plannen STAMSNIJDER BLIJFT HET BEST OVEREIND A6 DE STEM I "i (riputeropleidingen in 33 in uw eigen omgeving, in beroeps- en gebruikers- (matiseringsgebied volgens :thode. Vaste mondelinge ruik van computers, om de met schriftelijke lessen. manier van opleiden met ingen. Start: medio februa| |et programma: COBOL-programmeur leiding AMBI) programmeur. Vooropleiding: if toelatingsbewijs 4e klas Havo. programmeren in BASIC nden over computerwerking en :een specifieke vooropleiding vereist. Computerkunde en rmatieleer nding van ca. 6 maanden voor :omputers en automatisering, s Tekstverwerking maand voor het leren omgaan i tekstverwerker. tnputerboekhouden 5 maanden voor ondernemers ter de boekhouding willen doen imputerboekhouden willen leren. Voortgezet Computer- ekhouden ig van ca. 5 maanden voor wie iouden beheerst en volledig wil op computerboekhouden. UTRECHT/HAASTRECHT - De inwoners van het Zuid» hollandse Haastrecht, woonplaats van Hein Vergeer, hebben zaterdagavond te vroeg feest gevierd. Als voorschot op de voor de Vergeer-aanhang zekere prolongatie van de Nederlandse sprinttitel door hun fa voriet waren met toestemming van de autoriteiten in Haastrecht de horeca-bedrijven tot zondagmorgen vroeg open. Achteraf echter te voorbarig, omdat Vergeer dus de titel aan Geert Kuiper moest laten. De horeca-bedrijven bleven langer geopend op verzoek van de supportersvereniging (ruim 600 leden) van we reld- en Europees kampioen Vergeer. „We wilden zater dag feesten, omdat anders velen in problemen zouden ko men met hun werk op maandag, met een duffe kop naar de baas zouden moeten. Daarom pakten we dat voorschot. Achteraf niet terecht, maar het plezier pakken ze ons niet meer af", aldus een woordvoerder van de supporters-ver- eniging van Vergeer. Hein Vergeer tijdens de sneeuwjacht, die vroegtijdig een einde maakte aan het sprintkampioenschap in Utrecht. Van onze sportredactie LOCHEM - Gerrie Knete mann rijdt dit jaar voor PDM. In het weekeinde kwam de winnaar van de Amstel Gold Race tot over eenstemming met Roy Schuiten, die dit seizoen debuteert als ploegleider. In zijn formatie was nog plaats en geld vrij voor een renner van gevestigde waarde, nadat de Pool Lech Piasecki, wereldkam pioen bij de amateurs, de voorkeur aan een profde buut in Italië had gegeven. Eerst kwam Johan Lam- merts voor die positie in aanmerking. Lammerts gaf eveneens de voorkeur aan Italië, de oude ploeg van Johan van der Velde. Knetemann zou aanvanke lijk bij Skil blijven en zelf een nieuwe Nederlandse ploeg formeren. Hij ver loor voor de rechtbank van Breda echter een kort ge ding tegen zijn oude spon sor over de beschikbare fi nanciën. Van onze sportredactie UTRECHT - Hilbert van der Duim zal op zaterdag 15 februari in Inzeil het werelduurrecord aanvallen, dat sinds 8 maart 1983 met 38.558.45 meter op naam staat van Jan Kooiman uit Ammer- stol. Kooiman vestigde het record van ruim 38 kilometer inder tijd eveneens op het Inzeller ijs. Van der Duim heeft voor de datum van 15 februari gekozen omdat in dat weekeinde in Inzeil het wereldkampioenschap voor heren all-round wordt verreden. „Het gaat mij namelijk niet alleen om het record, maar ook om de publiciteit voor mijn sponsor", zo verklaarde de 28-jarige Fries eerlijk. „En door dat WK zullen in Inzeil zo'n beetje alle Nederlandse schaatsjourna- listen verblijven. Dus ik vang dan twee vliegen in één klap". Panden geluk schaatst niemand wel ONINGEN iARLEM ERENVEEN IERLEN .NGELO tUWARDEN IDEN LYSTAD sAASTRICHT IDDEU3URG 1ERM0ND ROTTERDAM SITTARD SLEEUWUK SOESTERBERG UTRECHT VEENENDAAl VENLO VENRAY WINSCHOTEN WORMERVEER ZWOLLE Geert Kuiper in actie op de tweede 500 meter van het NK sprint en op weg naar de titel. - foto'S anp iet gratis informatiepakket met de imputeropleiding: 500 Koninklijke can ook: 085-575757 ..-.--'.Ktffi HEREN puntentotaal 500 m 1. Geert Kuiper (Oldeholtwolde.)118.965 39.33 2. Hein Vergeer (Haastrecht)119.145 39.57 3. Jan Ykema (Harlingen)119.425 39.75 4. Tjerk Terpstra (Engelum)121.230 40.04 5. Hans Kaats (Houten)122.145 40.85 6. Jan Nieuwenhuizen (Nieuwkoop)122.220 41.86 7. Bouke Jonkman (St.Nicolaasga)122.495 41.69 8. Lieuwe de Boer (Ureterp)122.700 41.18 9. Hans Janssen (Delft)122.740 41.74 10. Harm van der Pal (Oosterzee)122.750 41.84 11. Peter de Kant (Zuidlaren)122.800 40.97 12. Yep Kramer (Nieuweschoot)123.365 40.95 13. Jaco Mos (Rhoon)123.590 42.37 14. Attie Sarelse (Deventer)124.205 41.19 15. Victor van 't Hoff (Haarlem)124.695 42.51 16. Emiel Hopman ('t Zand)124.925 41.49 17. Raymond Brugmans (Rotterdam)125.535 42.96 18. Gerard Aardema (Ureterp)125.605 42.64 19. Ben van der Feltz (Enter)125.785 42.91 20. Dirk van Hameren (Vleuten)125.845 43.42 21. Henk Hospes (Heerenveen)125.995 42.32 22. Ron den Braber (Zoetermeer)126.085 42.52 23. Marco de Groot (Ede)149.675 67.45 24. Frits Schalij (Weesp) gediskwalificeerd. van de gemeente Terneuze -at de raad van deze gemeente an 19 december 1985 heeft bes! it worden voorbereid erziening van het Jenrust"; erziening van het lort"; erziening van het aart-Noord"; erziening van het )en"; ierzlenlng van het bestemming' bestemming' bestemming' bestemming' bestemming1 a. voorziet in de mogelijkheid jtorie bij het reeds aanwezige kef oelaannr 40teTerneuzen. b. voorziet in de mogelijkheid jngalow op het perceel Mauritsw c. voorziet in de mogelijkheid „eengezinshuizen In gesloten o celen gelegen aan de Akkerwif" elijk bestemd waren voor de W" uizen in gesloten bebouwing jj en" en voor „bungalows met bij® d. voorziet in de mogelijkheid een nieuwe bedrijfsvestiging 1 J. op een perceel gelegen aan Terneuzen. r e. voorziet In de mogelijkheid een nieuwe openbare basissen joorstraat nr. 40 te Sluiskil. gsbesluiten met de daarbij be, liggen op het stadhuis, afdelingj rlanologie), kamer 504, vanaf henf inzage, uari 1986. De burgemeester voornoemd, Ockeloen 1000 m 1) 1.22.47 5) 2) 1.21.31 2) 3) 1.21.97 4) 4) 1.23.40 (12) 5) 1.22.69 8) (15) 1.20.90 1) (12) 1.21.85 3) 9) 1.24.66 (19) (13) 1.22.68 7) (14) 1.22.62 6) 7) 1.22.86 (10) 6) 1.24.17 (17) (17) 1.22.80 9) 1.24.99 (20) 1.23.69 (14) (11) 1.25.19 (21) (22) 1.22.99 (11) (20) 1.27.03 (24) (21) 1.24.37 (18) (23) 1.23.79 (15) (16) 1.26.79 (23) (19) 1.26.45 (22) (24) 1.23.91 (16) (10) (18) 500 m 38.40 1 38.92 3 38.69 2 39.49 6 39.95 (12 39.91 (11 39.88 (10 39.19 4 39.66 8 39.60 7 40.40 (18 40.33 (15 39.82 9 40.52 (19 40.34 (16 40.84 (22 41.08 (23 39.45 5 40.69 (21 40.53 (20 40.28 (14 40.34 (16 40.27 (13 DEN HAAG (ANP) - De salarissen van de Neder landse profvoetballers moeten omhoog. Dat zei voorzitter Eugène Lem- mens van de Federatie van Betaald Voetbal Organisa ties (FBO) zaterdag. Hij deed dat in zijn toe spraak tijdens de jubi leumreceptie van de 25 jaar oude spelersvakbond VVCS in een hotel in Sche- veningen. „Als werkgever zeg ik misschien iets raars, maar wij vinden dat de voetballers ten opzichte van hun buitenlandse col lega's te weinig verdie- nen", verklaarde Lemmens wiens organisatie een uit tocht van talenten vreest. „Een salarisverhoging kan zoiets tegen gaan. Bij deze roep ik alle partijen in het betaald voetbal op serieus na te denken over een mo gelijke loonsverhoging". De voorzitter wees voorts op de goede samen werking tussen de 1 ja nuari 1961 opgerichte VVCS en de acht jaar jon gere FBO. Vervolg pagina 1 VOLGENS Simon Smit heeft het plan een brede ondersteu ning nodig vanuit alle gelede ren binnen de KNSB om de vaak traditioneel ingestelde schaatsbestuurders te kunnen overtuigen. Smit: „De kalen der zit tegenwoordig zo vol, dat we wel naar vereenvoudi ging moeten zoeken. Om bij voorbeeld de World Cup-wed strijden in Eindhoven en Utrecht de status te geven, die ze verdienen, zullen we van die vele seleetie-wedstrijden af moeten. Het wordt volgend seizoen het één of het ander, maar we zullen wedstrijden moeten inleveren om ruimte te scheppen op de kalender". Het plan sluit uitstekend aan bij het idee van heren- coach Henk Gemser over de eventuele voorbereiding op de Olympische Winterspelen van 1988 in het Canadese Calgary (alle Olympische afstanden worden op deze manier via een apart kampioenschap afge werkt). „Het is een erg goede gedachte. En om eerlijk te zijn: ik loop al maanden te lobbyen om medestanders te krijgen, want oorspronkelijk komt het plan uit mijn koker. Op deze manier krijgen de specialisten meer kans om zich te plaatsen voor de Winterspe len. En daarnaast kun je wel een regiementje bedenken, waarmee toch de Nederlandse kampioenen sprint over in dit geval twee afstanden en de nationale kampioenen all round over de meerkampen worden aangewezen. Het bete kent gelijk ook dat je van die ellenlange selectie-procedures afbent. Direct na die week in januari kun je de ploegen aan wijzen voor de EK's en de WK's. Dan ontstaat er ruimte voor de World Cup-wedstrij den". Henk Gemser zag nog een voordeel en dat was voor het publiek. Wijzend op het ijs van Utrecht: „Hier duurt het ook weer te lang om het publiek echt te boeien. Vandaar dat het aantal toeschouwers vol gens mij tegenvalt. Breng je kampioenschappen per af stand in de vroege avonduren in het tijdsbestek van een week, dan is het voor de men sen gemakkelijk te volgen. En zo'n programma mag je nooit langer dan twee-en-een-half uur laten duren. Het moet tak- tak-tak zijn en klaar..." Overigens zal de in het vol gend seizoen overdekt zijnde (en dus niet weer-gevoelige) Thialf-ijsbaan in Heerenveen geen uitzonderingspositie in nemen in de toewijzing van de kampioenschappen per af stand. Simon Smit: „We heb ben nu al een bepaald roula- tie-systeem over de diverse kunst-ijsbanen in Nederland. Met de nieuwe opzet is het grote voordeel, dat iedere baan eerder aan de beurt komt voor een nationale titelstrijd. We hebben er dan namelijk zeven of acht, daar zijn we nog niet helemaal uit, te vergeven". Door Rob van Deursen UTRECHT - Bij zijn binnenkomst gistermid dag in de hal van de Vechtsebanen in Utrecht stapte Ruud Christoffels, de leider in het ma rathon-klassement om de KNSB-cup, pardoes op Hein Vergeer af. „Gelukgewenst met je derde sprinttitel", zo klonk het oprecht. De ogen van de Vlaardingse fysio-thera- peut vielen bijna uit zijn kassen, toen de zojuist ont troonde kampioen van de laatste twee jaar hem op de hoogte stelde van het feit, dat niet hij, Vergeer, eerste was geworden, maar Geert Kuiper. En wel na drie afstanden, omdat scheidsrechter Jan Charisius na twee paren (Yke- ma-Vergeer, Kaats-Van den Hof) op de het toernooi van de heren afsluitende duizend me ter de handdoek gooide. De sneeuwval op de Utrechtse kunstijsbaan maakte verder gaan onmogelijk. Charisius, heel het weekeinde al ge plaagd door de weersomstan digheden, wist geen oplossing meer te bedenken om de kwa liteit van de ijs(sneeuw)vloer nog enigzins redelijk te hou den., „Dit had met sprinten niets meer te maken. Zelfs niets meer met schaatsen". Deze woorden vielen te horen uit de monden van Charisius (hij nam het besluit), de winnaar Geert Kuiper plus de twee voornaamste 'slachtoffers', Hein Vergeer en Jan Ykema, tweede en derde nu in de eind rangschikking. Charisius: „Een zware beslissing, maar het kon echt niet anders. Je kan moeilijk een duizend me ter inkorten tot 200 meter. Dat gaat niet. We wisten echt niet meer wat te doen. Dweilen kon niet en er waren alleen houten schuivers. Die maakten het juist erger. En daarom heb ik het afgelast". En Geert Kuiper: „Het was zaterdag op de kilometer al hardlopen. Toch voel ik me de terechte sprintkampioen. Ten slotte heb ik de twee. 500 me ters gewonnen. De laatste twee jaar werd ik steeds twee de, nu heb ik eens een keer ge luk gehad. Over vijftien jaar staat toch mijn naam als Ne derlands kampioen in de boe ken en is iedéreen vergeten onder welke omstandighe den". Kuiper vond de rechtvaar diging van zijn titel vooral op de sprint van gisteren, die hij afraffelde in 38.40, de beste prestatie op deze afstand op Nederlands ijs van een Neder lander ooit. In de boeken staat weliswaar al 38.40 van Lieuwe de Boer (17-l-'82), maar te recht merkte Kuiper op dat dat een handtij d was. En die van gisteren werd electronisch geregistreerd. Dus exact, al bestaat daarover sinds zater dag wel lichte twijfel. Toen immers toonden vertraagde tv-beelden aan dat Geert Kui per in 38.9 in plaats van de hem toebedeelde 39.33 over de finish kwam. „Die tijd is van mij gepikt", zo wist Kuiper ze ker. Maar nadat coach Henk Gemser gisterochtend de vi deo-band na een protest van hem samen met scheidsrechter Charisius bekeek, oordeelde de trainer: „Niets aan de hand. Alles is correct gegaan". En NOS-regisseur Martij n Lin- denberg: „Er is in de studio een beetje aangeklooid. Er zit nu eenmaal tijdsverschil, hoe minimaal ook, tussen het pas seren van de electronische ogen en het registreren door de computer. Dat is in elke sport zo". Hein Vergeer, die dus wel vier afstanden reed, baalde als een stier. „Het is een zure ne derlaag, omdat die buiten mij om ontstond. Ik was graag kampioen geworden. Maar ja, als er volgens anderen niet meer te schaatsen valt, houdt het op. Op die duizend meter was de buitenbaan zo ver schrikkelijk slecht, dat kon zelfs een leek zien. In mijn race tegen Jan Ykema lag die vijf meter voor. Normaal be slissend op de kilometer. Maar ik kon hem in de binnenbaan met gemak achterhalen. En nog winnen. Er viel niet op te rijden, de ijsmachines hadden diepe gleuven in de bovenlaag getrokken". De wereld- en Europees kampioen all-round had er op gerekend, dat hij ondanks die 38.40 van Kuiper toch zijn sprinttitel zou kunnen behou den. „Zelf zat ik met 38.92 ook niet slecht. Die halve seconde verlies verontrustte mij niet. Volgens mij hadden ze het toernooi toch kunnen afma ken, want iedereen had met die slechte omstandigheden te maken, maar als de scheids rechter het niet ziet zitten, heb je niets meer te vertellen. Dat het zo gelopen is, vind ik ook jammer voor Kuiper. Die zal altijd te horen krijgen, dat hij mij niet echt heeft verslagen". Troostprijs voor Vergeer vormde het feit, dat hij zich samen met Kuiper automa tisch plaatste voor de Neder landse ploeg voor het WK- sprint eind februari in het Ja- pense Karuizawa. De aller grootste pechvogel van afgelo pen weekeinde, Jan Ykema (zaterdag kwam hij als eerste op de 500 meter sneeuw 'tegen', zondag viel hij buiten zijn schuld op dezelfde afstand) moet op 6 en 7 februari in Hee renveen aan de bak om alsnog te proberen een plaatsje in het vliegtuig naar het land van de rijzende zon te veroveren. Ykema: „Het leek meer op klunen dan op schaatsen. Dit was vreselijk. Het lijkt wel of de duivel er mee speelt, maar op een Nederlands kampioen schap heb ik nooit een klein beetje geluk. Daar zal ik ken nelijk mee moeten leren leven. Het verstand op nul en ge woon verder'selecteren. Het is niet anders". Door Jean Nelissen LOCHEM - Om beurten smakten Reinier Groenen- daal, Frank van Bakel en Adrie van der Poel tegen de grond. Dit gebeurde telkens als ze in tweede positie vlak achter Hennie Stamsnijder reden. De kampioen uit En ter joeg kennelijk zijn te genstanders naar een tempo dat ze in de sneeuw net niet aankonden. Fatale stuurfouten waren het gevolg, zodat Stamsnij der na een uur en tien minu ten koers ruim tien seconden overhield om zijn zevende kampioenschap in het veld rijden te vieren. Bij de start koesterde niettemin Reinier Groenen- daal nog hoop dat hij op de gevaarlijke omloop Stam snijder zou kunnen ver slaan, zoals het vorig jaar in Gieten was gebeurd. Inder daad meldde Groenendaal zich in de tweede ronde re soluut aan de leiding, maar ditmaal had hij minder ge luk. Een oneffenheid in het parkoers werd hem fataal. Groenendaal krabbelde snel overeind, forceerde tijdens zijn terugkeer, waardoor hij luttele kilometers verderop opnieuw tegen de grond sloeg. Ditmaal met zeer ern stige gevolgen. Want de ket ting lag naast het rijwiel en het duurde zeker 15 secon den eer Groenendaal het de fect zelf hersteld had. Reinier Groenendaal was verslagen en toen had Stam snijder alleen nog af te reke nen met Frank van Bakel, dit seizoen goed op dreef ge zien zijn vierde plaats in het klassement om de Super Prestige. Van Bakel klampte zich verbeten vast aan de grote favoriet en het zag er niet naar uit dat hij spoedig het tempo niet meer zou kunnen bijbenen. In de gevaarlijkste afda ling echter, waar de renners van een hoogte van 20 meter op het spekgladde paadje naar beneden slipten, viel Van Bakel zwaar op zijn rug. Vanaf dat moment was Stamsnijder alleen en rukte de verrassend sterk rijdende Adrie van der Poel naar de tweede plaats op. De win naar van Parijs-Brussel had voor de titelstrijd slechts zes crossen gereden, omdat hij het in opdracht van Jan Raas deze winter rustig aan moest doen. Raas piekt met Van der Poel immers op de voorjaarsklassiekers en het vorig seizoen was gebleken dat na 25 zware crossen Van der Poel in het voorjaar niet zichzelf was. Ondanks zijn gebrek aan wedstrijdritme toonde Van der Poel weer eens zijn grote klasse. De zilveren medaille-winnaar van München '85 naderde Hennie Stamsnijder op kop, met in zijn wiel Frank van Bakel. - fotoanp Stamsnijder in de voorlaat ste ronde tot 20 seconden, maar toen zag ook Van der Poel zijn illusies verstoord door een val, waardoor hij een plaats op het podium miste. „Ze zeggen aitijd dat ik alleen maar in de modder goed kan presteren", zei de breeduit lachende Stamsnij der na afloop. „Maar als het echt moet, kan ik op alle parkoersen uitblinken. Het is alleen zo dat ik niet altijd risico's neem. Ik ben vrij voorzichtig geworden naar mate de jaren verstrijken en ik ga alleen voluit als het echt moet. Hier in Lochem moest ik inderdaad. Duizen den supporters waren uit onze streek opgekomen om mij te zien winnen. Dit was voor mij een thuiswedstrijd. Mijn prestige was in het ge ding. Ik mocht gewoon niet verliezen. Uiterst geconcen treerd heb ik gereden, ik heb steeds voor me uitgekeken om te zien waar ik mijn voorwiel naar toe moest stu ren en omdat ik op kop reed, had ik het beste zicht. Ik ben dan ook maar een keer ge vallen, helemaal niet ern stig. Van Bakel kwam daar door even op kop. Maar ik kon hem spoedig weer pas seren. Achter mij is daarna de een na de ander gesneu veld. Dat is het risico van dit vak. Ik had al zes titels, maar deze zevende is de mooiste. Ik verbaas me er over dat ik na al die jaren nog zo blij ben met de kam pioenstrui. Dit betekent dat ik vol ambitie ben en dit op 31-jarige leeftijd. Ik voel nog geen sleet en ik ga ook wel gemoed naar het wereld kampioenschap in Lembeek, waar ik eindelijk weer eens op een grote dag hoop, zoals destijds in Tolosa, toen alles lukte. Roland Liboton is op dit moment beresterk, dat valt niet te ontkennen, maar ik weet dat ik toch dichtbij hem sta en er hoeft maar iets te gebeuren of ik pak de regenboogtrui". In de bossen rond Lochem werd nog lange tijd door de duizenden supporters van Hennie Stamsnijder zijn naam gescandeerd. Ook de honderden Brabantse fans van Henk Baars, die als tweede was geëindigd, roer den zich geducht. Intussen droop Reinier Groenendaal verslagen en stilletjes af. „Ik ben zes keer gevallen", mompelde de onttroonde kampioen, „en bij de tweede val verloor ik behalve mijn ketting ook mijn zelfver trouwen en dat was veel er ger. Ik was immers gekomen om te winnen. Toen kwam vast te staan dat dit niet meer kon, heb ik niet verder aangedrongen, want een ereplaats zegt mij niets". Uitslag: 1. Hennie Stamsnijder (Enter) 1 uur 13 minuten en 18 se conden, 2. Henk Baars (Diessen) op 12 seconden, 3. Frank van Bake! (Deurne) op 0.18, 4. Adrie van der Poel (Hoogerheide) op 1 minuut en 5 seconden, 5. Reinier Groenendaal (St. Michielsgestel) op 1.52, 6. Ma- thieu Hermans (Heerewaarden) op 2.09, 7. Peter Harings (Sibbe) op 2.54, op een ronde (10 minuten): 8. Erwin Nijboer (Denekamp), 9. Kees van de Wereld (Alphen aan den Rijn), 10. Johan van de Velde (Rijsbergen), 11. Jos Lammertink (Wierden). Van onze sportredactie LOCHEM - Adrie van der Poel, vice-wereldkampioen veldrijden, is voor de volgende wereldtitelstrijd, in het laatste weekeinde van januari, in Lembeke (België) reserve voor de Nederlandse profploeg. De Brabander werd niet direct geselecteerd, omdat hij te wei- nig wedstrijden reed. Hij wilde zich dit jaar meer op de weg richten. Van der Poel werd zondag vierde in bet Nederlands kam pioen te Lochem, met slechts twee veldritten als voorberei ding in de benen. Zonder in de laatste ronde was hij achter Stamsnijder zelfs tweede geworden. Van der Poel vertrok na het Nederlands kampioenschap in Lochem voor een wintersport vakantie. Dat zou hij ook ge daan hebben als hij in Lochem kampioen was geworden. „Het veldrijden heb ik deze winter ondergeschikt gemaakt", zei hij. Hennie Stamsnijder, Rei nier Groenendaal, Henk Baars en Frank van Bakel vormen de Nederlandse profploeg voor de wereldtitelstrijd in Lembe ke. Voor de amateurs zijn ge selecteerd Huub Kools, Jo Martens, Martin Hendriks en Noël van der Leij. In het we reldkampioenschap voor ju nioren rijden Nederlands kampioen Wim de Vos, Rudie Nagelgast, Arno van Boeyen en Erwin Stofmeel.

de Stem | 1986 | | pagina 9