Sluiskil straks zonder hoofdveld VIJFENTWINTIGSTE WALLENLOOP IN GOES ONISPANNEI ONTBUÏÏ Miranda de Jonge in vorm Favorieten winnen in Goes lOtGlF; 'Gouden Mossel' naar West-Brabari Wim Coussement wint veldrit in Koewacht rEZIN PR 24 DAGEN Merijntje Indoortitels ZEEUWSE TENNISTITELSTRIJD VOOR DE JEUGD MAANDAG 6 JANUAR11986 Stomme fout ZEVENDE EDITIE INDOOR ZEELAND GROOT SUCCES Apeldoorn (anp) - zendvermogen DE STEM „de 4in1 krant" Van onze sportmedeiverker SLUISKIL - Zondagtwee deklasser Sluiskil kan de com petitie wellicht niet op eigen veld afwerken. 1 April wordt het veld gesloten. „We worden getroffen door een sluiting van ons hoofdveld, omdat dit terrein onderhoudstechnisch gezien verouderd is. Dit bete kent dat het eerste en tweede team uit moeten wijken naar een andere accommodatie", al dus Sluiskil-voorzitter Harry van Tiel. Welke accommodatie dat wordt, is nog niet helemaal duidelijk. De uitwijkmogelijk heid sportpark 'Oudé Vaart' is nog niet gereed voor voetbal duels omdat er een omheining ontbreekt De kans dat de ge meente Terneuzen, die alle medewerking toezegde, dit terrein alsnog geschikt maakt, is aanwezig. Een tweede mo gelijkheid is, spelen op het ter rein van de voetbalvereniging Terneuzense Boys. „Wij heb ben met die vereniging contact gehad," maar beslist is er nog niets", aldus Van Tiel. Naast het missen van com petitieduels op eigen terrein kan Sluiskil dit jaar geen en kel toernooi houden. Tevens moet het de jaarlijkse NSM- sportdag missen. En dat is naast éen sportief verlies ook een forse financiële aderlating voor de mannen uit het ka naaldorp. „Het komt erop neer dat we zeker in sportief op zicht een forse tik krijgen", weet Van Tiel. Een positief bericht uit Sluiskil is het aanblijven van Han van der Hooft als trainer. Camiron leest Zeeuwen de les Door Fred Rabout GOES - De Schot Dave Cameron gaf zaterdag in de 25e editie van de Goese Wallenloop de Zeeuwen in eigen huis een geweldig pak slaag. De 27-jarige atleet, getrouwd met een Nederlandse en al vier jaar in Delft wonend, liet van begin tot eind niets aan het toeval over. Kamikazeloper Gert van de Weele was de enige die de in Aberdeen geboren atleet één van de zes ronden mocht ver gezellen. Toen van der Weele's kruit traditiegetrouw na een kilometer verschoten was, be gon Cameron aan een magi strale solo. Als een hinde raasde hij over de Goese wallen en toen de einduitslag werd opge maakt, had nummer twee Frank Kooman veertig secon den aan zijn atletiekbroek. De Middelburger won het in de spurt om de tweede plaats van thuisatleet Leon van der Vel den, die langzaam maar zeker weer naar zijn oude niveau klimt. Favoriet Peter Hamee- teman maakte dit allemaal niet meer mee. De leider in de Zeeuwse crosscompetitie, waar deze Wallenloop overigens niet voor in aanmerking kwam, kwam totaal vast te zitten en stapte in de vierde van de zes af te leggen ronden uit de wedstrijd. „Ik zat totaal vast. Waarom zou ik me forceren. De crosscompetitie blijft mijn hoofddoel", aldus Hameete- man. Die crosscompetitie kan overigens nog interessant worden, want Frank Kooman en Leon van der Velden lieten na afloop weten dat de Vlis- singer het niet op een presen teerblaadje zal krijgen. Al bij de eerste doortocht waren de posities vrijwel in genomen. Op kop Dave Came ron en Gert van de Weele. Daarachter Frank Kooman, Leon van der Velden, Peter Hameeteman, Bart Hartog, Rian van de Broecke en een langgerekt lint. Bij de tweede doortocht liep Cameron al vijftig meter voor Van der Weele uit. De atleet uit 's-Heer Arendskerke, van huis uit een middenafstands loper, kan het nu eenmaal niet laten om de gaskraan gelijk vol open te draaien. „Ik weet dat het zelfmoord is, maar kan mijn temperament niet in be dwang houden", stelde hij na afloop met een 14e plaats als resultaat van zijn te offensief optreden. Achter Cameron vonden Van der Velden en Kooman el kaar. Ze bleven broederlijk bijeen tot de laatste meters met Kooman als beste spurter. Piet Westerweele was met een tiende plaats de eerste Zeeuwsch-Vlaming, terwijl een steeds beter draaiend Mark Willaert van RKHAV in dit veld knap als zestiende binnenliep. Bij de veteranen staat Ad Tierie dit moment op eenzame hoogte. Hij onderstreepte dat meesterschap via één minuut en 17 seconden voorsprong op zijn naaste belager Cor Peute. Wilma van Onna maakte haar favorietenrol bij de dames volledig waar. De Diomedon- atlete liet Jopie Daane nooit aan de zege ruiken. Uitslagen: Meisjes-pupillen A 100 meter: 1. Anjolie Wisse, AV'56 4.33; 2. Rachel Stone, AV'56 4.56.8; 3. Belia Verbeem, AV'56 5.03.6. D-meisjes 1000 meter: 1. Tisha Abuys, Dynamo Dave Cameron (links) was superieur in de Goese Wallenloop. Van de Weele kon hem slchts even volgen. - foto willem mieras. Van onze sportmedewerker KOEWACHT - De laatste veldrit in Zeeland werd zater dag gewonnen door de Belgi sche kampioen van de WAOD, Wim Coussement. Dat ge beurde in een sterk bezette cy- clo-cross in Koewacht waar bijna veertig renners om de hoogste eer streden. Beste Zeeuwsch-Vlaming werd Pa trick van Hulle. Hij werd zes de. Zeeuws kampioen Wim Wolfert klasseerde zich als ne gende. De veldrit van de Trimfede- ratie in Koewacht was een succes. Heel wat Belgen waren naar Koewacht getrokken. En dat was maar een geluk ook, want zonder die Belgen was de cross een flop geworden. Immers, niet eens tien Zeeu wen verschenen aan het ver trek. Het bestuur van de Trimfederatie was dan ook niet blij met de geringe animo van de zijde van de renners uit eigen streek. „En daar hadden we eigenlijk deze veldrit toch voor georganiseerd", aldus het organisatiecomité. Wim Coussement maakte er een slijtageslag van. Onmid dellijk na de start nam hij de leiding. Hij kreeg gezelschap van Rudie Wille en Peter Van den Abeele. Zij moesten de volgende ronde echter al afha ken. Daarachter streed een groepje met onder meer Wim Wolfert en Patrick van Hulle voor een ereplaats. Stan Brooijmans kreeg met pech af te rekenen, maar reed zich toch nog naar een ver dienstelijke twaalfde plaats. Vooraan reed Coussement een halve minuut weg van Rudie Wille die door de jury tot de orde moest worden geroepen omdat hij de hindernissen ne geerde. Coussement won vlot en Wille werd tweede. Uitslag: 1. W. Coussement, Oude naarde; 2. R. Wille, Sleidinge; 3. E. van Steenberge, Zottegem; 4. P. Van den Abeele, Nevele; 5. P. van Breda, Zulte; 6. P. van Hulle, Sas van Gent; 7. E. Snoeck, Zulte; 8. J.M. de Roo, Evergem; 9. W. Wolfert, Sluiskil; 10. G. Thijs, Hofstade; 11. F. Willems, Wachtebeke; 12. S. Brooijmans, Ter- hole; 13. D. Fruytier, Moerbeke- Waes; 14. KL Harms, Axel; 15. C. de Wolff, Mossenem. 4.19.3; 2. Lenny Ossewaarde, AV'56 4.22.7; 3. Esther van Sluys, AV'56 4.26.1. Jongens-pupillen A 1000 me ter: 1. Pascal Meerman, Marathon 4.12; 2. Jean Claude Lamain, AV'56 4.13.1; 3. Mark Cambeen, Schelde- sport 4.26.6. Jongens-pupillen B: 1. Jeroen Bosschaert, AV'56 4.46.2; 2. Ivo Pleunis, AV'56 4.50.7; 3. Dennis Meer man, Marathon 4.51.7. C-meisjes 1000 meter: 1. Ingrid de Schipper, AV'45 4.04.3; 2. Cindy van Driessche, RKHAV 4.12.4; 3. Pauline Blom, AV'56 4.15. D-jongens 1000 meter: 1. Christian Beremans Dinmpdon KAPELLE - Tijdens het twee daags springconcours voor po ny's en paarden (Indoor Zee land), gehouden in manege De Braanjenhoek te Kapelle, werd ook het indoorkampioenschap springen voor paarden gehou den. In de M-klas reed Alexandra van der Peijl met Via vita van De Zwinruiters als enige deel neemster in deze rubriek de beide manches foutloos en greep uiteraard de titel. Reservekam pioene met vier strafpunten werd Simone Stahlie met Reto- nia van Noord-Beveland. In de Z-klas was Cees van Dalen met Ugoletto van De Een- drachtruiters uit Tholen de enige die ook de beide manches foutloos aflegde. Bram Klaasse met Polstar van Walcheren pro longeerde zijn reservetitel met acht strafpunten. De winnaars van de klassen M en Z verdien den een ticket voor de nationale indoorkampioenschappen die 22 maart in het Federatiecentrum in Uddel worden gehouden. De L-klas kende ook een in doorkampioenschap, maar niet nationaal. Vier deelnemers plaatsten zich voor de barrage, waarin Sjaak Boonman met Re becca van De Vlaandertserui- ters de lei schoon hield en zege vierde, terwijl Mirjam de Feber met Verano van De Vossereyers het reservekampioenschap naar zich toetrok. 3.54.5; 2. Elmar Sturm, Marathon 3.57.3; 3. Ronald Wisse, AV'56 4.04.9. C-jongens 1300 meter: 1. Miquel van Tongeren, Dynamo 3.53.9; 2. Walter Houtzager, Marathon 3.56.7; 3. Marco Hoogerland, Marathon 3.58.9. B-jon gens 3900 meter: 1. Sidney Sturm, Marathon 13.21.6; 2. Manfred Meul- meester, Marathon 13.30.1; 3. Michel Geysels, AV'56 13.49.3. A- jongens 5200 meter: 1. Armand van Smissen, Thor 16.25.; 2. Koen Logghe, Marathon 16.48.6; 3. Paul Dobbelaar, Diomedon 17.01.1. B-meisjes 1300 meter: 1. Ka ren Glerum, Marathon 4.05.7; 2. Ca roline Daane, Marathon 4.22.2; 3. Mi randa van Klaveren, Spado 4.22.2. Dames/A-meisjes 2600 meter: 1. Wil man van Onna, Diomedon 8.47.5; 2. Jopie Daane, Marathon 9.13; 3. Kristel Logghe, Marathon 9.25. Se nioren 7800 meter: 1. Dave Cameron, PAC Rotterdam, 22.43.2; 2. Frank Kooman, Dynamo 23.23.9; 3. Leon van der Velden, AV'56 23.27.2; 4. Herman Vercouteren, Volharding Beveren 23.42.3; 5. Rian van de Broecke, Ma rathon 23.42.3; 6. Bart Hartog, Mara thon 23.57.5; 7. Jan de Wilde, AV'56 23.59.9; 8. Ad Courtin, AV'56 24.12.3; 9. Sam Polderman, Marathon 24.22.7; 10. Piet Westerweele, Wielingen 24.24.9; 11. Albert Karstanje, Dynamo 24.27.4; 12. Gerard Bras, AV'56 24.32.1; 13. André Stroo, Marathon, 24.37.7; 14. Gert van der Weele, AV'56 24.47.1; 16. Mark Willaert, RKHAV 24.50.3; 17. John de Jonge, AV'56 24.53.6; 18. Wil Zweemer, AV'56 24.56.2; 19. Jan Louisse, AV'56 24.58.0; 20. Kees van Koeveringe, AV'56 25.00.7; 21. Henk Hamelink, Scheldesport 25.04.8. Vete ranen: 1. Ad Tierie 23.50.9; 2. Cor Peute 25.07.3; 3. Ron Abuijs 25.10.0; 4. Karl Spanier 26.24.3; 5. Kees Mar- cusse 26.41.7, allen Dynamo. Van onze paardesportmedewerker KAPELLE - Op de eerste dag van het tweedaags Indoor Zeeland, het springspektakel voor pony's en paarden, dat voor de zevende keer werd ge houden door de landelijke rij- vereniging en ponyclub De Weelruiters in manege De Braanjenhoek te Kapelle, werd goede sport geleverd. Deze eerste dag kwamen de pony's en de B-klas paarden aan bod. Hoewel er een goed te springen parkoers was ge bouwd door Liesbeth Kodde uit Nieuwdoop, kende de M- klas pony's geen barrage. In deze rubripk greep Mi randa de Jonge met Harold van De Zwinruiters met een foutloos parkoers het oranje lint vóór Stefan de Vetter met Efy van Hulst met drie straf punten. Vijf deelnemers wa ren er in de barrage in de Z- klas voor de wisselprijs van de gemeente Borsele. De prijs werd voor de derde keer gewonnen en nu defini tief door Corne Buikmans met Libram's Sorke van de Para- depaardjes uit St.-Willebrord. Xander Van Leeuwen met Danny van ponyclub Heerle werd tweede en de derde set bezette Sandy den Exter met Sapai van Noord-Beveland. Een grote en goede rubriek was de L-klas pony's, waar niet minder dan 13 combina ties zich voor de barrage plaatsten. De categorie C/D ging daarbij in handicap, waarbij natuurlijk de kleine maat in de barrage de leiding nam en deze niet meer af stond. Dat was de combinatie Karin Franken met Admiraal van La Chapelleruiters. Dertig combinaties waren er in de B- klas paarden, waarin tevens voor de Zeeuwse combinaties het indoorkampioenschap op het spel stond. Hier greep on betwist Anneke Phernambucq met Waldeck van De Weelrui ters het kampioenslint. Reser vekampioen werd Jolanda Goeree met Udy van De Vlaandertseruiters. Uitslagen B-klas paarden: 1. Peter Knobel met Tarco, Wouw Vooruit; 2. Anneke Phernambucq met Waldeck, Weelruiters; 3. José Luyks met Tako, Prins Auvergne. B-klas pony's: 1. Marloe Schoone met Dusty, Oranje- ruiters Moerstraten; 2. Chantella Franken met Larbay, Oranjeruiters Moerstraten; 3. Esther Wolf met Candy Flosse, Oranjezon. L-klas po ny's B-categorie: 1. Chantella Fran ken met Pasja, Oranjeruiters Moer straten. C- en D-categorie: 1. Karin Franken met Admiraal, La Chapel leruiters; 2. Marlou Franken met Pe- rone, Oranjeruiters Moerstraten; 3. Catherine Butler met Roeff, Noord- Beveland. M-klas pony's: 1. Miranda de Jonge met Harold, Zwinruiters; 2. Stefan de Vetter met Efy, Hulst; 3. Sandy den Exter met Sapai, Noord- Beveland. Door Kees Hamelink GOES/TERNEUZEN - Dat alle als eerste geplaatste spelers de Zeeuwse tennisti- tels voor de jeugd grepen, lag niet in de laatste plaats aan het plaatsingsschema. De krachtsverschilen in de finalepartijen waren schrikbarend hoog. Daar kwam dan ook nog bij dat er van een echte titelstrijd geen sprake was, gezien het feit dat een aantal van de Zeeuwse favorieten niet aanwezig was in verband met deelname aan een toer nooi in Heemskerk. Niettemin leverden de fi nales zaterdag in 'Hal Schelde International' te Goes aardige partijen op. In de oudste leeftijdscategorie gingen de titels naar de Hul- sterse favorieten Sandra Be gijn en Jeroen Verstraeten. De nog 13-jarige Ver straeten heeft de goede vorm blijkbaar weer hele maal te pakken. Na zijn twee toernooizeges in het jeugdtoernooi te Hulst vo rige week, sloot hij ook deze titelstrijd succesvol af. Een goed spelende Guido Tol- hoek werd door Verstraeten in de halve finales al terug gewezen. Het grote werk moest nog komen en dat was de eind strijd tegen Stefan Haver- mans die zich bekwaam naar een finaleplaats had gespeeld via een overwin ning op Bernd van Quekel- berghe. Beide finalisten hadden elkaar afgelopen seizoen in Sas van Gent ontmoet. Ver straeten won toen. Ook deze keer won Verstraeten de krachtmeting, hoewel het verschil klein was. Twee keer moest een tie-break de beslissing brengen: 6-5,6-5. Zoals voorzitter Cees Zuidweg bij de prijsuitrei king stelde: Sandra Begijn kwam, zag en overwon. Be gijn, die Goes alleen opzocht voor een finalepartij, heer ste overduidelijk tegen Ste phanie Rottier. Rottier, die in feite in haar eigen leef tijdscategorie tot en met 12 jaar op eenzame hoogte De finalisten van de Zeeuwse titelstrijd in Goes. Achter vlnr. Jeroen Verstraeten en Sandra Begijn. Voor vlnr Hans Huybregtse, Kees Oostrom, Nathaly Tijssen en Cora Cijvat. - foto willem mieras. staat, schreef een categorie hoger in. Met 6-1, 6-3 maakte Begijn het karwei af. In de 12-jarige leeftijdsca tegorie betekende dat dat Nathaly Tijssen het stempel van favoriete kreeg opge drukt. Pakte zij vorig jaar de titel bij de 10-jarigen, dit keer was zij goed voor de hoofdprijs bij de 12-jarigen. Femke Clerx, die vorig jaar haar tegenstandster in de fi nale was, werd vroegtijdig gewipt, zodat de één jaar oudere Manuela Jille tegen over Tijssen in de finale stond. Ofschoon zij goed te genspel bood, overheerste Tijssen in deze partij die zij winnend afsloot met 6-2,6-2. Kees Oostrom, Arno Jongsma, Marcel Schouw en Sebastien Rottier waren de favorieten bij de 12-jarige jongens. Of zij in de voetspo ren kunnen treden van hun voorgangers (Van Veldho ven, Tolhoek en Van Que- kelberghe) valt te betwijfe len. Nietttemin leverde de eindstrijd de nodige span ning op. Oostrom ontdeed zich in de halve finale, niet geheel zonder moeite, van Sebastien Rottier met 6-4,6- 3. De als tweede geplaatste Marcel Schouw strandde op Arno Jongsma met 6-3, 6-4. Drie sets had Oostrom nodig om de technisch mindere Jongsma uiteindelijk op de knieën te krijgen, waarbij de tie-break in de derde set voor een waardig slot zorg de: 6-3, 4-6, 6-5. Han Hui- bregtse toonde bij de 11-ja- rige jongens aan de sterkste te zijn. Hij versloeg Axelaar Patrick Kint met 6-3, 6-0 en Cora Cijvat greep de titel bij de jongere meisjes via een 6- 0, 6-4-overwinning op Jan tien Bremmer. Uitslagen 3e en 4e plaats, meis jes tot en met 10 jaar: Chantal de Veij-Michelle Drenth 6-4, 6-3; jongens tot en met 10 jaar: Ri chard van Tuijl-Marco Geels 6- 2,6-5; jongens tot en met 12 jaar: Marcel Schouw-Sebastien Rot tier 6-3, 6-3; meisjes tot en met 12 jaar: Lianne de Loof-Mireille Drenth 6-1, 6-2; jongens tot en met 14 jaar: Guido Tolhoek- Bernd van Quekelberghe 4-6, 6- 4, 6-4. Finales verliezersronden, meisjes tot en met 10 jaar: Moni que Walraven-Corine Janse 6-1, 6-3; jongens tot en met 10 jaar: Pascal van Driel-Virgil Greeve 6-1, 6-0; jongens tot en met 12 jaar: Milan Albicher-Sander de Klerk 6-2,6-1; meisjes tot en met 12 jaar: Corine Davidse-Ellen Verhulst 5-6,6-4,6-3; jongens tot en met 14 jaar: Timothy Poppe- Lodewijk Wijffels 6-0,6-4. T8 IN DE TWEEDE klas B he ren van de Zeeuwse vol leybalcompetitie maakten de spelers van Even Kijken wel een zeer domme fout. Volgens het programma boek moesten ze om 14.00 uur aantreden tegen At tack in Koewacht. Blijk baar is niemand goed wak ker geweest, want Even Kijken dacht, zo blijkt uit het volgende, dat het om 15.00 uur moest spelen. Om 14.20 uur arriveerden de Zuidzanderen in Koe wacht. Attack had samen met scheidsrehacter Mare Boon uit Sas van Gent de reglementaire wachttijd genomen, doch zonder re sultaat. Bij-het vertrek van Boon kropen de Attack-spelers onder de douche, terwijl tegelijkertijd Even Kijken zich meldde. Compleet ver- f IHIf MCTIf TON KOOMEN rast moesten de Zuidzan-I denaren vernemen dat zei te laat waren. Een slordig. heidje, dat Even Kijker! nog lang zal heugen. Heil krijgt wellicht drie puntenI in mindering, omdat At-I tack op dat moment wei-l gerde om alsnog aan del wedstrijd te beginnen! Even Kijken beseft dat heil een stomme fout heeft ge-l maakt, maar is diep teleu-l gesteld over de houding! van Attack. „We pakkecl die punten dubbel en dikl terug", aldus Art Kramer| zaterdagavond. AMSTERDAM (ANP) - Een pakje koffie van 250 gram wordt met ingang van mor gen 30 tot 35 cent duurder. De Vereniging van Neder landse Koffiebranders ei Theepakkers heeft dat mee gedeeld. De prijsverhoging is vol gens de vereniging het ge volg van de sterke stijging van de inkoopprijzen op de wereldmarkt. De daling van de dollarkoers in de afgelo pen weken heeft die prijs stijgingen overigens enigs zins gecompenseerd, aldus de vereniging. Overigens is de koffieprijs op 16 oktober met 20 tot cent verlaagd. Begin i vember verlaagden de grote koffiemerken hun prijzen nog eens met 20 tot 35 cent per 250 gram. Van onze paardesportmedewerker KAPELLE - De zevende editie van Indoor Zeeland, een ti daags springconcours voor pony's en paarden gehouden in nege De Braanjenhoek in Kapelle, is een succes geworden. Als vanouds tekende De Weelruiters uit Borsele voor de organsiatie. Zaterdag stond de strijd voor de Gouden Mos sel centraal in de klassen L, M en Z. De L-klas moest een klas siek en progressief parkoers rijden, voor de M-klas was dit gastarief voor gezinnen bieke meter is een 'navi l een periode dat er spi lulaire daling van de ol een klassiek parkoers met twee manches en een jacht- parkoers, terwijl de Z-klas ook een klassiek met twee manches en een kracht- en be hendigheidsparkoers moest afleggen. Het beste resultaat van beide parkoersen werd het uitgangspunt voor de Gou den Mossel. In de L-klas verzamelde Sjaak Boonman met Rebecca van De Vlaandertseruiters een tweede en een zesde plaats, maar werd in de M-klas door Erick Swagemakers met Sap poro van De Tilburgse rij vere niging met een derde en eerste plaats voorbij gestreefd. Het klapstuk was echter de Z-rubriek met dertig start nummers. Hier was de span ning tot de laatste combinatie te snijden. Die laatste combi natie was Cees van Dalen met Ugoletto van De Eendrach- truiters. Hij had al een eerste plaats op zak in het klassieke parkoers, maar hem is een kracht- en behendigheidspar koers niet op het lijf geschre ven. Hij gaf halverwege vrij willig op, zodat Ine Beukelaar met Valencia van De brordruiters met een en eerste plaats schitt zegevierde en de Gouden iRoging plaats, sel mee naar West-Bram mocht nemen. I Aldus drs. G. Groenewegi „Sport van de bovt niging van Exploitanten vt Ambagtsheer uit Zoeten oorn' en Pleun van der Mare, Omdat de gasprijs voor Wassenaar. Parkoersbou rrootverbruikers gekoppeld is Frans van Maren kon eno an de prijS Van olie, daalde parkoersen tevoorschijn 1 let grootverbruikerstarief in ren, waardoor de springs je laatste drie maanden van optimaal werd. Leon E rorig jaar met 8,3 cent per ku- nambucq, die twee dagen jje^e meter. In het eerste secreatriaat beheerde en :wartaal van dit jaar komt microfoon in de hand jaar volgens Groenewegen toonde zich een tevreden n 10g gen verlaging van Uitslagen: L-kJas klassiek: rier cent bovenop. Beukelaar met Sorbo, Willibro: ters; 2. Sjaak Boonman met Re! Vlaandertseruiters; 3. Kees Jai Groenewegen zei dat hier- klas'progrSsieh'f'icé^'jan! |°°r s.ituatie o^tond, dat Graaf met Lisbeth, Bruinissei gasbedrijven die aan de ter Kommers met Wosita, Pra ileinverbruikers leveren rel; 3. Theo van der Meer mil waalf cent per kubieke meter zichter. Duinzoom. M-klas kit j j l. Alexandra van der Peijl met neer moeten betalen dan de vita, Zwinruiters; 2. Simone S grootverbruikers, die evenveel met Retonia, Noord-Beveland, J if nemen. „Als een gasbedrijf SS&lXTi '«fin inkoop hetzelfde zou gen: 1. Eric Swagemakers met stalen als de grootverbrui- poro, Ti lburgserij vereniging;ters, dan ZOU het klein ver- de Braai met Talmoet, Reimers 3. Jan Paauwe met Sarina, Rei; waal. Z-klas klassiek: 1. Cee Dalen met Ugoletto, Eendraö ters; 2. Ine Beukelaar met Val ■- i Willibrordruiters; 3. Bert Swee; Tatrichta, Country Rider. 1 mpf kracht- en behendigheidspark» Ine Beukelaar met Valencia, i den Exter met Thyfoon, Ridderl Channel Dat kan met DE STEM GIDS. mei z'n onthullende showbizz-interviews. dal overzichtelijke radio en t.v.- program. kunst e'n kuituur. En du's dan nog maar één van die fijne onderdelen van De Stem. die wakkere 4 in I krant mét daarnaast - DE STEM ALGEMEEN - DE STEM SPORT - DE STEM REGIO Naam: I Adres: Postcode Woonplaats: 'ARIJS (ANP) - Twee satel lietkanalen (transponders) fan de communicatiesatelliet ECS-1 hebben te kampen met ten verlies aan vermogen. Het gaat om een kanaal dat s toegewezen aan België, vaarvan de Nederlandse ibonneetelevisie-organisatie pilmnet gebruik maakt, en een ian de Britse PTT toegewezen anaal, dat gebruikt wordt 'oor het commerciële Britse elevisiestation Sky Channel. Volgens een woordvoerder an de Europese organisatie lie de ECS-satellieten beheert, Sutelsat in Parijs, werd het 'ermogensverlies half decem- jer geconstateerd. Het verlies 'at zich voordeed bij het Geldtransport naar de aarde ton worden opgevangen door iet vermogen van het beeld- ransport naar de satelliet iets >P te voeren. Sindsdien heeft le situatie zich gestabiliseerd, /oor een vermindering van de leeldkwaliteit hoeft volgens liet .gevreesd te worden zo- anë het euvel zich niet op- lieuw voordoet. De precieze oorzaak van de itoring door Eutelsat nog niet vastgesteld. I BEZORG MIJ DE STEM VRIJBLIJVEND OP PROEF VOOR DE HALVE PRIJS 10.- (Met betalen wacht ik op uw acceptgirokaart). Deze'bon in een open enveloppe zonder postzegel opstu" I naar Dagblad De Stem. Antwoordnummer 112. 4800 VB BREDA. Bellen kan ook: 076-236911. Bonthandel tegen de haren in gestreken ■l

de Stem | 1986 | | pagina 14