DRENT HEERST IN NK VELDRIJDEN AMATEURS Hockeywinst India in toernooi Dubai WEN KIJKI Nederlander Arjan Brouwer vermist Ahoy' op zondag W Roswitha Steiner wint in Maribor Zesdaagse van Madrid Puikkonen wint in Innsbruck [oetinge ïrk in ernooi oor jeugd PTTP( .MAANDAG 6 JANUAR11986 T12 PAGINA SPORT 4- IAANPAG 6 JANUAR11986 MOTORCOUREUR DOOLT ROND IN OUARLGLA SPORT IN 'T KORT Uitgesteld Wereldtitel Top Twaalf LOCHEM - De profsponsor Skala heeft aan amateur kampioen veldrijden Martin Hen driks (20) uit Assen gisteravond een contract aangeboden om beroepsrenner te worden. Hendriks krijgt tot 1 februari a.s. de tijd om op het aanbod, dat voor twee seizoenen geldt, in te gaan. Heeft hij voor 1 februari geen be slissing genomen, dan wordt in zijn plaats Frank van Bakel door Skala gecontracteerd. Elly van Hulst voldoet aan limiet EK indoor Dames Swift gelijk in EC 2-duel Parlevliet niet mee naar Koeweit Liboton met overmacht Belgisch kampioen BED Ploegen voor Yredeskoers en Ronde Cuba inst voor roosman IJZEN petitie met CVC: UITSLAGEN Ven topc Hoe u iets koop simpel als f Daarl stellingen er Deze koopwonir papieren, Z( PTT Post: P tips voor ie< Door Jos Maas INSALAH - Gisteravond laat heerste er nog altijd volstrekte onduidelijkheid over het lot van de Nederlandse motorcou reur Arjan Brouwer in de rally Parijs-Dakar. Brouwer die aan zijn eerste woestijna- vontuur bezig is, wordt sinds zaterdagmiddag vermist. Twee vliegtuigen die gisteren de hele dag over de piste cir kelden en een tiental 'woes- tijnratten' van La douce France kamden het gebied rond Ouargla, waar de Neder lander voor het laatst werd gesignaleerd, uit. Elf andere vermisten werden wel terug gevonden. Van de 28-jarige monteur uit Nijkerk ontbreekt tot nu toe nog ieder spoor. Arjan Brouwer is, zo is uit een gesprek met Anne Kies gebleken, zaterdag zelfs zon der zijn veiligheidskoffer met vuurpijlen en radiobakens vertrokken. Bovendien heeft hij vergeten water mee te ne men. Dat is bepaald niet de meest intelligente manier om de woestijn in te trekken. Het laatste wat de organisatie, die vandaag de- zoekaktie met vliegtuigen nog doorzet, kan doen, is wachten op een moge lijk telefoontje uit Frankrijk dat Brouwer mischien in een vrachtwagen naar dat land is ingestapt. Brouwer die deel uitmaakt van het Dutch National Paris- Dakar Team, waarvoor ook Anne Kies en Gerard Rond rijden, kwam op het laatste moment nog in het team om dat Arno Bosch wegviel. De beide auto-équipes Jim Vermeulen/Bernie Hutchin son en Jan van der Marei/Pe ter Hemmes, die aanvankelijk ook deel uitmaakten van het Dutch National Paris-Dakar Team werden door de organi satie wegens technische man kementen geweerd. Door de veel te korte voor bereiding zijn op de motoren van Kies, Rond en Brouwer geen kilometertellers en kom passen gemonteerd, wat de navigatie uiterst moeilijk, zo niet onmogelijk maakt. De enige goede raad die het drie tal voor de start meekreeg was, indien zij het spoor bijs ter raakten, via hetzelfde spoor rechtsomkeert te maken om vandaaruit de goede weg te vinden. Het gebied waar Arjan Brouwer ronddoolt, staat in het routeboek als uiterst ruw omschreven en wordt alleen maar door rondtrekkende Be- doeienen-karavanen bevolkt. Het is juist in dit gebied, nog ruim 1000 km. van de echte verschrikking, de Teneré- woestijn verwijderd, waarvan Thierry Sabine zei dat daarin eenderde van de woestijnrid ders zou sneuvelen. Toen za terdagavond de melding kwam dat Arjan Brouwer vermist werd zei Sabine dat hij verwachtte dat de verloren zoon binnen 48 uur gevonden zou worden. Gistervond laat bleek dit nog niet bewaarheid. Geplaagd door zandstormen en lekke banden kwam Anne Kies zaterdag als eerste Ne derlander binnen. Zijn team- makker Gerard Rond moest drie lekke banden repareren. Hij legde de laatste 100 kilo meter toch nog af op zowel een lege voor- als achterband. In de etappe van gisteren werd Kies op een afstand van 21 mi nuten en 28 seconden 19e en fi nishte Rond als 23e. De rit van zaterdag werd gewonnen door de onbekende 32-jarige Belg Guy Huynen die gisteren 5e werd en daar mee voorlopig de leiding in het motorenklasement heeft. To renhoog favoriet Gaston Ra- hier, de Belgische sportman van het jaar, raakte het spoor bijster en verloor dit week einde ruim een half uur. Bij de personenwagens is het vrijwel zeker afgelopen De Fransen Pescarolo (l) en Fourtico kijken beteuterd naar hun uitgebrande auto. Voor hen is het avontuur voorbij. - fotoap met het Belgische favorieten duo Guy Colsoul/Lopez die za terdag ruim twee uur verloren door materiaalpech. Patrick Zaniroli (Mitsubishi), de win naar van vorig jaar, die zater dag de etappe won, en gisteren achter de Brit Andy Cowan (Mitsubishi) tweede werd, voert het voorlopige klasse ment aan. Jacky Ickx, zater dag derde op 7 min. en 14 sec. achterstand, verloor zondag opnieuw een halfuur. De Range Rover van de Franse favoriet Henri Pescarolo brandde geheel uit. Bij de vrachtwagens heeft Jan de Rooy, zaterdag tweede achter de Westduitser Capito (in Mercedes) zijn achterstand ruimschoots goed gemaakt. De Rooy staat met zijn DAF turbo Twin in het totaalklassement op de 13e plaats en is virtuoos leider bij de vrachtwagens. In de etappe van gisteren reed De Rooy zijn naaste bela ger Capito op 20 minuten ach terstand. „Eigenlijk ben ik nog niet op mijn eigen terrein. Dus dat belooft nog wat te worden. Ik zie met verwachting uit naar de strijd met Porsches en de Mitsubishi's", aldus de Ne derlandse DAF-coureur. PrDf-aanUeding voor Martin Hendriks ROTTERDAM (ANP) - Groo- tegoed en Van Baarle zijn de eerste winnaars in het nieuwe jaar geworden bij Ahoy' op zondag. Het tweetal won de internationale koppelkoers. Greupink en Pieters waren, voor 2100 toeschouwers, het sterkst in het koppelomnium. Uitslagen: koppelkoers: 1. Groote- goed/Van Baarle, 2. Cornelissen/ Rasenberg, 3. Meuleman/Primo, 4. Van de Kruisweg/Legrand, 5. Lar- sen/Jörgensen, 6. Huveneers/Kor- tekaas; koppelomnium: 1. Pie ters/ Greupink, 2. Moorman/Mar tens, 3. Van de Kruisweg/Legrand. MADRID (EFE) - Na de tweede nacht van de wieier- zesdaagse van Madrid heeft de Nederlands/Liechtensteinse combinatie Peter Pieters/Sig- mund Hermann de leiding vóór de Fransen Laurent Fig- non/ Alain Bondue. Het Nederlands/Spaanse koppel Gerrie Knetemann/ Jo sé Luis Navarro raakte in de jachten een ronde achter. De stand van zondagmorgen: 1. Peter Pieters/Sigmund Hermann (Ned/Lie) 48 pnt, 2. Laurent Fig- non/Alain Bondue (Fra) 31, op één ronde: 3. Gerrie Knetemann/Jose Luis Navarro (Ned/Spa) 32, op twee ronden: 4. Jean L. Vanden- broucke/Avelino Perea (Bel/Spa) 14, op drie ronden: 5. Leo van Vliet/Jose Maria Moreno (Ned/ Spa) 28, 6. Bruno Vicino/Antoni Bincoletto (Ita) 12. GREGOR BRAUN heeft zijn derde aanval op het uurrecord van Francesco Moser uitge steld. De Westduitser, die in Mexico Stad lucht te kort kwam en doorreisde naar La Paz in Bolivia, is voorlopig door griep uitgeschakeld. DE SOVJET-UNIE is in het Canadese stad Hamilton we reldkampioen ijshockey bij de jeugd geworden. In zeven wedstrijden bleven de jeug dige Russen ongeslagen. Het zilver ging naar Canada en het brons naar de Verenigde Sta ten. DE SOVJETRUS Marinke- vitsj heeft in de Oostenrijkse plaats Mödling het Top Twaalf-tafeltennistoernooi voor junioren gewonnen. Hij zegevierde negenmaal. De Ne derlander Boute werd met drie overwinningen elfde. Door Jean Nelissen Martin Hendriks staat niet afkerig tegenover de profstatus. Hij leeft eigenlijk al sinds het behalen van zijn Havo-diploma in juni 1985 als beroepsrenner. Martin Hendriks, oppermachtig bij de amateurs. - FOTODESTEM/DICKDEBOER DORTMUND (ANP) - EUy van Hulst (PAC, Rotter dam) heeft zondag tijdens internationale indoor-atle- tiekwedstrijden in Dort mund voldaan aan de li miet op de 800 meter voor uitzending naar de Euro pese indoorkampioen schappen, die op 22 en 23 februari in Madrid worden gehouden. De Rotterdamse won in de Westduitse stad de 800 meter in 2 minuten en 04,5 seconden. Zij bleef daar mee een halve seconde bin nen de eis, die de KNAU voor uitzending naar de indoorstrijd in de Spaanse hoofdstad heeft gesteld. Achter Elly van Hulst werd Krista Aukema (Sparta, Den Haag) in 2.09,6 op meer dan vijf se conden achterstand twee de. Martha Derby (Sparta) won de 60 meter in 7,2 se conden. Tanja van der Wal (Sagitta, Amsterdam) be zette in 7,4 seconden de tweede plaats. Alles is bij de Assenaar af gesteld op veldrijden. Hij traint twee keer per dag in de overtuiging dat hij zeker het komend seizoen de aansluiting bij de wereldtop der beroeps- renners tot stand kan brengen. In Lochem gaf Hendriks za terdagmiddag een gave de monstratie van zijn stuurvast- heid. Hij handhaafde op het door sneeuw en ijs gevaarlijk gladde parkoers een perfecte balans op zijn fiets. De handen losjes bovenop het stuur joeg Hendriks vooral in de afdalin gen tenslotte naar een winst van driekwart minuut op Noël van der Ley uit Mechelen. Deze student weg- en water bouwkunde had Hendriks in de explosief gereden eerste ronde als enige kunnen vol gen, maar raakte het spoor van de Drent in de tweede ronde kwijt toen hij even on deruit gleed. Het verschil tussen Hen driks en Van der Ley is dat de laatste na de schooluren nog moet zien te trainen. Dit ge beurt vaak als het al donker is met een lamp op de fiets of op een verlicht weiland. Van de ruim honderd ama teurs die zich in Lochem voor het nationaal kampioenschap veldrijden aandienden, vor men Hendriks en Van der Ley de hoop voor de toekomst. Vooral Hendriks heeft op in drukwekkende wijze zijn mo gelijkheden in het veldrijden uitgebouwd. Als de winter aanhoudt, is hij op 24 januari inliet Belgische plaatsje Lem- beek een serieuze rivaal voor de Tsjechoslowaken in de strijd om de wereldtitel. De progressie van Noël van der Ley is wat minder opvallend, maar toch ook onmiskenbaar. Hendriks en Van der Ley torenden hoog uit boven de rest, al wordt dit in de uitslag niet zozeer in seconden ver schil vertaald. De derde man op het podium, Huub Kools uit Baarle-Nassau, is in feite in zijn groei stil blijven staan. Kools, vorig seizoen goed voor een vijfde plaats in de eind stand van de Super Prestige bij de amateurs, heeft de afge lopen zomer veel krachten verspeeld op de weg, waar hij tot acht overwinningen kwam. Sneeuw en ijs liggen hem van nature niet, zodat Kools ach teraf toch tevreden op het schavotje klom. Het amateurkampioenschap heeft aangetoond dat het veld rijden in Nederland tot in alle uithoeken van het land een brede basis vindt en dat de doorstroming vanuit de junio ren vlot verloopt. Zo werden de debutanten Marcel Gerrit sen uit Hooglanderveen en de Tilburger Edward Kuiper (on danks een lekke band) zevende en achtste. Theo van der Velde uit Rijs- bergen handhaafde zich ver rassend in de top, reed drie ronden lang in vierde positie en moest in de slotfase, gehin derd door een schouderbles sure die hij had opgelopen bij een val tijdens het verkennen van het parkoers, twee plaat sen in het klassement prijsge ven. Uitslag amateurs: 1. Martin Hendriks (Assen) 1 uur en 5 seconden, 2. Noël van der Ley (Mechelen) op 46 seconden, 3. Huub Kools (Baarle-Nassau) op 1.01, 4. Rini Pley (Wierden) op 2.01, 5. Jo Mar tens (Deurne) op 2.32, 6. Theo van de Velde (Rijsbergen) 2.38, 7. Martin Gerrit sen (Hooglanderveen) 3.33, 8. Eddy Kuy- per (Tilburg) 3.37, 9. Hans Boom (Enter) 4.07, 10. Gerard Möhlmann (Apeldoorn) 4.12. Uitslag dames: 1. Hanneke Lieverse (Baarn). DUBAI (RTR) - India heeft het vierlanden-hockeytoer- nooi in Dubai gewonnen. De Indiërs speelden hun laatste wedstrijd tegen wereld- en Olympisch kampioen Pakis tan gelijk: 2-2. Bij de rust stond India nog met 2-0 voor. India en West-Duitsland, dat 3-3 speelde tegen Groot-Brit- tannië, bleven met vier punten uit drie wedstrijden ongesla gen. Door betere doelcijfers kreeg India de eerste plaats toebedeeld. Pakistan werd derde, Groot-Brittannië vier de. De deelnemende teams wer den gelokt door een startgeld van 20.000 dollar (ongeveer 56.000 gulden) en een gratis verblijf. Het organisatie-co mité, geleid door Abdul Reh- man Falaknaz, beschikte over een hoofdsponsor (de lucht vaartmaatschappij van de Verenigde Arabische Emira ten) en vier subsponsors: een drankenfirma, een hotel, een horlogezaak en een dagblad. Op die manier kwam een be drag van 180.000 dollar in kas. Alle zes wedstrijden voor het toernooi werden op de televi sie uitgezonden en bovendien live naar India en Pakistan doorgestuurd. Het doel van dit alles was de hockeysport in de Verenigde Arabische Emiraten, met zijn talrijke gastarbeiders uit In dia en Pakistan, van de grond te tillen. Onlangs werd de na tionale hockeybond van de Emiraten opgericht. Als doel voor de wat verder verwij derde toekomst ziet de uiterst welgestelde Falaknaz de op richting van een vertegen woordigend team en de orga nisatie van de strijd om de we reldbeker of Champions Trop hy. In ieder geval wil men van dit vierlanden-toernooi een jaarlijks evenement maken. Een probleem is nog het veld, waarop gespeeld moet worden. Nu vonden de wed strijden plaats op de 'knollen tuin' van het Al-Wasl-voet- balstadion. „Daarop was geen hoogstaande hockeywedstrijd mogelijk", aldus Klaus Klei- ter, coach van de Westduit sers. „Als het de bedoeling is hockey in Dubai populair te maken, moet er een kunst grasveld komen. Anders heeft promotie geen zin". Woensdag begint in Koe weit een soortgelijk vierlan den-toernooi. Drie deelnemers van Dubai reizen door: Pakis tan, India en Groot-Brittan- nië. Daarbij komt Nederland, dat zijn winterslaap voor de dollars en het avontuur wel even wil onderbreken. Eindstand: 1. India 3-4 (7-4), 2. West-Duitsland 3-4 (8-6), 3. Pakistan 3-3, 4. Groot-Brit tannië 3-1. INNSBRUCK (SID) - De Fin Jari Puikkonen heeft zaterdag in Innsbruck de derde wed strijd van het vier-schansen- toernee gewonnen. Op de 90- meter bleef hij door Noor Hroar Stjernen en zijn land genoot Anssi Nieminen voor. Puikkonen kwam twee keer tot een afstand van meer dan 100 meter: 104 - 106. De meeste meters werden vliegend afge legd door Nieminen. In zijn tweede sprong landde hij pas na 110 meter. De eerste keer dat de Fin de schans afgleed, kwam hij al na 99 meter aan de grond. Na drie van de vief wedstrijden bezet de Oosten rijker Ernst Vettori nog steeds de eerste plaats. Tweede is Puikkonen en derde Stjernen. In de strijd om de wereldcup leidt de Joegoslaaf Ulaga. Uitslag 90-meter schans: 1. Puik konen (Fin) 212,3 punten (104-106); 2. Stjernen (Noo) 207,2 (103-103); Nieminen (Fin) 204,9 (99-110); 4. Vacek (TSi) 202,9 (99,5-104,5); 5. Trooen (Noo) 201,3 (102-103); 6. Wiegele (Oos) 200,3 (103,5-101,5); 7. Ulaga (Joe) 199,5 (102,5-102); 8. Steiert (WD1) 199,0 (99-104). Stand na drie wedstrijden: 1. Vet tori 614,1; 2. Puikkonen 605,4 3. Stjernen 596,8; 4. Neulandtner (Oos) 591,4; 5. Fijas (Pol) 587,4; 6. Steiert 585,7. Stand in de strijd om de wereldbe ker: 1. Ulaga 94; 2. Surosa 83; 3. Neulandtner 79; 4. Vettori 75; 5. Opaas 66; 6. Puikkonen 53. ARNHEM (ANP) - De dames- ploeg van Swift Arnhem is za terdag in de eerste (thuis)wed- strijd van de tweede ronde van de strijd om Europese handbalbeker voor bekerwin naars niet verder gekomen dan een gelijk spel tegen En- gelskirchen uit West-Duits land: 16-16 (rust 11-8). DEN HAAG (ANP) - Erik Parlevliet zal maandag niet met het Nederlands hockey team afreizen naar het vier- landentoernooi in Koeweit. De speler van Tilburg kreeg za terdag tijdens een wedstrijd in de zaal een bal in het gezicht. Naar het zich laat aanzien, zal hij moeten worden geope reerd. Gepoogd wordt Patrick Fa- ber (Amsterdam) als vervan ger van Parlevliet alsnog een visum te bezorgen. Lukt dat niet, dan reizen slechts vijftien hockeyers af. In Koeweit speelt Oranje van woensdag tot en met vrijdag tegen Pa kistan, India en Groot-Brit- tannië. KOERSEL (ANP) - Roland Li boton heeft zondag voor de ze vende keer in successie het Belgisch kampioen veldrijden bij de professionals veroverd. Op het moeilijke parkoers in Koersel had de vijfvoudige wereldkampioen geen concur renten in zijn eigen categorie. De drie die na ruim een uur achter hem over de streep gin gen waren de amateurs De Rey, Pauwels en Vervaet. Uitslag Belgische kampioenschap: 1. Roland Liboton, 2. Ludo de Rey (am), 3. Dirk Pauwels (am), 4. Eric Vervaet (am), 5. Pol de Brauwér, 6. Rudi de Bie. In Keulen gingen de Westduitse kampioenschappen naar de hou ders van de wereldtitels. Mike Kluge, de amateur, ging vooj- Klaus-Peter Thaler over de streep in de strijd van amateurs en profs gezamenlijk. Thaler, die zestien se conden had moeten prijsgeven, veroverde zijn tiende Westduitse titel bij de professionals. |an onze sportmedewerker gT - In het Hulsterse be- ivolleybal werd een be- n programma afgewerkt. |r meer een aantal duels 7>e Stern-beker. Succesvol n de formatie? van We- en Tiffany's. Lmolin had als. tegenstan- tTV Heyndrickx getroffen. Jet Wemolin-team spelen /volleyballers die uitko- i in het Clingse CVC-top- 1 Die vier, Eric Burm, hy Heuten, Patrick van hem en Edwin van Duyse (hij viel omdat h een enke groot aa lijke 2-1 Wemolir derheid, plaats va erdeg Van onze urielermedexverker ALMELO - Bondscoach An dre Boskamp heeft zes ama teurrenners aangewezen voor de Ronde van Cuba (voor het eerst betwist) en de Vredes- koers die dit jaar zes mei be gint met een proloog in Kiev over zeven kilometer, gevolgd door een ploegentijdrit over 50 kilometer. De finish is is op 21 mei en 2106 km verder in de Tsjechi sche hoofdstad Praag. In Cuba wordt vijf februari gestart met een proloog in Ha vanna en duurt de etappe koers tot en met 21 februari. Boskamp wil Ton Cordes, Rob Harmeling, Arjan Jagt, Eddie Schuren, John Tales en Gerrit de Vries beide etappekoersen laten rijden. „Een aardige test, want aan beide etappekoersen doen ook de Oostblok-landen èn natuurlijk Rusland mee." Voor Cuba mochten zeven renners worden aangewezen, waardoor Herbert Dijkstra ook deze verre trip mag mee maken. Van onze sportmedevoerker )ES - Het zaalvoetbaltoer- >1 voor de jeugd, dat rond rstmis en Nieuwjaar werd ewerkt in het Sportcen- m te Goes, is succesvol ver- voor de voetbalvereni- Joetinge. wel bij de A- als bij de B- >ren eindigde deze vereni- op de eerste plaats tijdens nalewedstrijden. Bij de B- >ren zorgde Kloetinge 3 ivens ook nog voor een de plaats in de eindstand, idat Goes en Kloetinge di- tegenstanders onder de hadden gelopen bij de A- >ren, troffen deze teams ar voor een beslissende itmeting. Kloetinge nam een 2-0 voorsprong, maar zorgde nog voor een nende slotfase door de ba- in evenwicht te brengen, ndelijk trok Kloetinge 3-2 aan het langste eind. land A-junioren: 1. Kloetinge 1, 2. 3. Goes 2,4. Apollo 1, 5. Kloetinge Qoetinge 5. B-junioren: 1. Kloetinge tloetinge 3, 3. SSV 2, 4. Goes 1, 5. Sge 4,6. Robur 2. MARIBOR (Reuter) - De Oos tenrijkse Roswitha Steiner heeft zondag in Maribor haar tweede overwinning in een wedstrijd tellend voor de strijd om de wereldbeker sla lom gewonnen. De 22-jarige Oostenrijkse had voor de twee manches een tijd van 1 minuut en 19,12 seconden nodig. In het totaalklassement werd Erika Hess, de houdster van de wereldbeker en ook nu weer leidster in de stand, tweede. Uitslag: 1. Roswitha Steiner (Oos) 1.19,12 (40,89 38,23), 2. Erika Hess (Zwi) 1.19,89 (41,96 37,93), 3. Ida Ladstatter (Oos) 1.20,33 (41,28 39,05), 4. Brigitte Gadient (Zwi) 1.20,37 (41,80 38,57), 5. Maria Epple (WD1) 1.20,69 (41,85 38,84), 6. Clau dia Strobl (Oos) 1.21,27 (42,37 38,90). Stand wereldbeker slalom: 1. Hess 65 punten, 2. Steiner 50, 3. Gadient 32. Stand algemene wereldbeker: 1 Hess 101, 2. Michaela Gerg (WD1) 60,3. Maria Walliser (Zwi) en Stei ner beiden 50. [>ZANDE - De door de vereniging Zuidzande in nwerking met AV De ngen gehouden nieuw- icross, een trimloop over meter, is gewonnen door t Groosman. ex-amateur wielrenner Hoek hield in het fraaie nusbos' Adri Versluys fer zich. De derde plaats .voor Rudi Snouwaert, die i na zijn voetbalcarrière jopt als een sterke trimlo- last deze langste afstand len er ook een 6800 en 3450 ter op het programma, rk van der Meulen uit IJ- dijke finishte als eerste op 8800 meter en Jeroen Pro legde in zijn 'achtertuin' 150 meter het snelst af. stonden er twee jeugdlo- 'P de agenda. Hier waren lelsten Jan-Jaap van Pe- "aten op 820 met en Iris •ost op de 15.40 meter. |en 820 meter: 1. Jan-Jaap van Pe tten Breskens 4.00; 2. Angelique jns, Hoofdplaat 4.10; 3. Paul van de Oostburg 4.25. 1540 meter: 1. Iris hst, Cadzand 6.10; 2. Abi van Lare, 3. Arno Duysserinck, Oostburg 1. Jeroen Provoost, Cad- iq'ik o steven Schilders, IJzen- v«Ronny de Martelaere, IJ- J-?8'»,4- Rudi Re bout, Zuid- i* ni ;*o,^aarten Schilders, IJzen- £5.01 6800 meter: 1. Mark van der IJzendijke 26.45; 2. Jacco Dek- m 3' Piet Pladdet, Bier- rw-11 ^aak Flik weert, Breskens Willy van Hee, Oostburg 29.20. Mare Groosman, Hoek Adri Versluys, Oostburg 38.32; 3. nouwaert, Breskens 39.46; 5. Jo- -Ugn, Schoondijke 40.59; 6. Johan Breskens 41.21; 8. Peter Snel- ■fw.l" Gerrt 41-41; 9. Jan van de I10' Jacq den Ha" In de 3-0 van Pro SC MO) (12-15, echte dei res goed schikte slag en Morres Aanvalle thuisploe letjes, wé laag begr ARDITO 10-15, werd het dan een Goese combinat maar dat dito kree waardooi simpel kon houd Pro VERDEG 9, 15-4, kwakkelf wedstrijd Ier Piet teld. Sav normaal van de kon Verc scoren, seldedel Iers, maa uit. In de vok heler aan de gr SCHELD (15-6,15-1 terdag HULST zaalvoetbi de kans door met verliezen, gen heeft op het kan Het tear wedstrijd punt van deze kopl De winst tot stand Frits Ven raert. Bij de i van Klaus koploper eens opm sterke ter Gym. Uitslagen: BLZ/Bilderbe hout/De Visse Biesbroeck-Sf Pierrot 3-7. I Klaus-AZWZ Gym 3-2, Han Disco Love-V« Stand: Pierrot Movies 15-26, mann 15-20, B Storme 14-14, paal 13-10, Kl{ Walhout/De beek 13-6, Shii; Bogaert 14-0. Dames: Thet AZWZ 13-18,1 herberg 13-15 Bouhlé 14-12, vignet/DAMMEN De uitslagen van de eerste ronde van de halve finales van het Nederlands kam pioenschap dammen voor heren en da mes zijn: Heren Groep 1: Tjeerd Harms ma - Ge rard Jansen 1-1; Ruud Palmer - Jeroen Goudt 1-1; Frits Luteyn - Cock van Leeuwen 1-1; Hein Meijer - Bert Raven 2-0; Jos Stokkel - Jules Gajadhar 2-0. Groep 2: Rob Geurtsen - Gerrit Boom 2- 0; Hans Jansen - Bauke Bies 1-1; Ingol Greveraars - Paul Oudshoorn uitgesteld; Wim van der Kooy - Wieger Wesselink 1-1; Auke Scholma - John van den Borst 2-0.. Dames Groep 1: Noelle Visscher - Erna Wanders 0-2; Gerrie Vonk - Jeanette Weerts 1-1; Zwaantje van der Werff - Marion Schutte 2-0; Ypie Poepjes vrij. Groep 2: Cato van Setten - Nicole Schou ten 0-2; Jacqueline Schouten - Ans Wij ma 2-0; Joke Hartkamp - Jadranka Clerc uitgest; Anita van Rooy - Ad8 Dorgelo 0-2. Groep 3: Leny Göbel - Annemieke van der Kraats 0-2; Marijke Manders - An nie Lanters 1-1; Trees Elzinga - Esther Rijndertse 0-2. Karin van Lith vrij. Tweede ronde: Heren Groep 1: Gerard Jansen - Stokkel 1-1, Goudt - Harms ma 1-1, Gajadhar - Luteyn 0-2, Van Leeu wen - Meijer 1-1, Raven - Palmer 1-1. Stand aan kop: l. Meijer, Stokkel en Lu teyn 2-3. Groep 2: Boom - Scholma 1-1, Bies Geurtsen 2-0, Wesselink - Hans Jansen 0-2. Stand aan kop: 1. Scholma, Biés en Hans Jansen bezitten 2-3. Dames Groep 2: Nicole Schouten - Ada Dorgelo 2-0, Ans Wij ma - Joke Hart kamp 0-2, Cato van Setten - Jacqueline Schouten 0-2. Groep 3: Anneke Lanters - Trees Elzinga 2-0, Annemieke van der Kraats - Ma* rijke Manders uitg., Karin van Lith - nie Göbel 2-0.

de Stem | 1986 | | pagina 12