pel Betere regeling Tamils gevraagd Slachtoffer krijgt naam van dader(s) Stichting verwacht miljoenen kopieergeld VESTIGING IN EMMEN SLUIT IN 1990 Eerste gipsvlucht gearriveerd GASPRIJS TUINBOUW 37 CENT ^Afkomst mag niet meer herkenbaar zijn' I )e$re|yd infris Proef met zesbaks- duwvaart >AGINA 2 MEEN ZATERDAG 4 JANUAR11986 BINNENLAND1 Lubbers staat achter Van Zeil Lubbers: nog teen besluit Moskou-reis Janmaat voert li st Centrum democraten aan lege BV's EMMEN (ANP) - Akzo-dochter Enka heeft be sloten tot sluiting van haar fabriek voor po lyamide textielgarens in Emmen. KLM CENTRA WILLEN AL VAN BESTAANDE SITUATIE 3E STEM COMMENT A AR POSTBANK: NOG GEEN CIJFERS Benzine wordt weer goedkoper Af w NIEUWE RICHTLIJN BIJ MISDRIJVEN Wegenwacht vrachtverkeer nu definitief CAO machinale overslag havens is goedgekeurd Imissie van |fc aan het - FOTO ANP periode 1974 li verlies van (verwezenlij- leine organi- pen aan kos- gigantisch omdat de Iran de NOM ^ïde bedrijven i tot 200 mil- IWat dat be- 1 is geen con- I Appels, past Tiendheid ten I beleid waar- tichzelf pro- luwen in de |en. Ton Appels lartkijker. Hij "rbeelden van Iverlening zo- ar en Fokker, fur van zijn dat het aantal eroot is. Zijn |is dan ook dat zwakke on- lin de eerste werkt op het I en daarnaast ke aanpassing de bedrijfs- I vindt dat het lals de politici lewust zouden het schadelijk beslissingen politieke rede- met Amerika- en Britten za- zijn er 'geluk- Inen. |in va n^ het eind bonanza' is het nen dat werk- Libië snel terug- ffr op dit moment nog zo'n 14.000. jibiërs wonen en xalië, veel zitten landel. Khadaffi I ilj arden guldens in Italiaanse be belangrijkste (s die in de Fiat: autoreus is van mochten er dus Iharde woorden 'isseld tussen de maar dat is gegaan dat de indel erdoor in |m. Nu, na Kha- erlijking van het terrorisme (dat ft in Italië toe- Ie Italiaanse hou- Jeren. De laatste [it Tripoli wijzen ladaffi het niet zo ledoeld en dat hij orisme dat on- ichtoffers maakt i. Maar deze ver innen het anti- j in de Italiaanse 'larschijnlijk niet Khadaffi kan :ijn enige 'vriend' erse kamp verlie- de meeste Ita- aaraan niet meer n, hoe pijnlijk de ior de handel ook T28 PAGINA 3 Van onze parlementaire redactie (EN HAAG - Premier Lub- ers deelt de opvatting van ijatssecretaris Van Zeil (Eco- omische Zaken), dat deze zou ienen af te treden indien de [ficier van justitie een straf- echtelijke vervolging tegen 'an Zeil zou instellen. Tijdens zijn wekelijkse (ersconferentie voegde de temier daaraan echter toe, L hij er alle vertrouwen in Lft dat het onderzoek naar Lgelijke strafbare feiten, die Van Zeil gepleegd zou hebben, 'geen probleem zal opleveren'. Lubbers: „Voor mij is het een vrij theoretische discussie omdat staatssecretaris van Zeil, die uiteraard het dossier goed kent, er echt voor hon derd procent van overtuigd is dat hij geen dingen gedaan heeft die tot een strafrechte lijke vervolging zouden moe ten leiden. De Utrechtse officier van justitie, mr. A. Herstel zal bin nen veertien dagen zijn con clusies uit het onderzoek trek ken. Het onderzoek betreft de handel en wandel van be stuurders van de woning bouwvereniging Prinses Ju liana in Utrecht, waarvan Van Zeil van 1974 tot september 1981 (toen hij staatssecretaris werd) commissaris was. Hij zou toen schilderwerkzaamhe den en ander onderhoud aan zijn woning in IJsselstein heb ben laten uitvoeren op kosten van de woningbouwvereni ging. AMSTELVEEN (ANP) - De Stichting Reprorecht rekent dit jaar voor het eerst op enige miljoenen guldens inkomsten uit de heffing van kopieergelden bij hogere en lagere overhe den, bibliotheken en onderwijsinstellingen. Ook van in het algemeen belang werkende instellingen die voor tenminste zeventig procent door de overheid wor den gefinancierd moeten kopieergelden gaan betalen. Al hoewel de wettelijke regeling formeel in oktober van kracht werd, zal de heffing daadwerkelijk pas vanaf 1 januari wor den berekend. Dit zegt mr. R. Veltman Fruin, woordvoerder van de Stichting Reprorecht in Amstelveen. Hij verwacht dat bin nen enkele jaren ook het bedrijfsleven kopieergelden zal moeten betalen. De Rijksoverheid heeft sinds 1978 een finan ciële regeling met de stichting. Veltman Fruin verwacht dat met de overkoepelende orga nisaties van de betrokken instellingen een regeling kan wor den getroffen over een heffing op basis van een geschat aan tal kopieën. Binnenkort zal het overleg hiervoor van start gaan. Of de betrokken instanties de hogere kosten voor het ko piëren doorberekenen aan de gebruikers, is volgens Veltman Fruin een zaak die de instellingen zelf moeten uitmaken. Hij wijst erop dat tien jaar geleden al bekend was dat de rege ling zou worden ingevoerd, zodat tijdig maatregelen geno men konden worden. DEN HAAG (ANP) - Premier lubbers is er nog lang niet Ler uit of hij gehoor geeft aan je uitnodiging van de Sovjet unie om te komen praten over iet vraagstuk van de kruisra- Itten. Het wel of niet gaan naar [oskou hangt onder meer af de agenda voor de ont- fcoeting, aldus de minister- (resident gisteren op zijn we- Jelijkse persconferentie na af loop van de ministerraad. 1 i Lubbers stelde dat een be- luit over wel of niet gaan to tal los staat van het tijdstip Eaarop de Tweede Kamer met de regering de degens zal jruisen over de goedkeurings wet met de Verenigde Staten izake de plaatsing van 48 musraketten op Woens- techt. Volgens de premier is er zowel nader overleg met (oskou als met de NAVO- artners geboden voordat een Isluit volgt. lEN HAAG (ANP) - Drs. J. inmaat wordt de lijstaan- rder van de Centrumde- locraten bij de komende ver- iezingen voor de Tweede Ka- er. Dat maakte hij vrijdag ikend na een vergadering in het hoofdbestuur van de ntrumdemocraten. Een precies verkiezingspro- •amma kon hij nog niet be- ind maken maar „het accent zal blijven liggen op het eemdelingenbeleid", aldus de nieuwe lijsttrekker. Half jftnuari komt het verkiezings- •ogramma uit. Voor de verkiezingscam- gne is een bedrag uitgetrok- :n van 60.000 gulden. De Cen- imdemocraten zullen verder ih ongeveer tien steden in de ndstad mee gaan doen aan de gemeenteraadsverkiezin- gei„ zo zei hij. De Centrumdemocraten [erd gevormd uit een afsplit van de Centrumpartij. In 184 werd Janmaat uit deze rtij gezet en sindsdien zit hij persoonlijke titel in de 'eede Kamer. K de regio Midden-Gelder- |nd zijn de afgelopen twee jaar meer dan 120 'lege' chtspersonen, vooral bv's, bgespoord en door de rechter htbonden uit vrees dat er frauduleuze handelingen mee Êpleegd zouden kunnen wor- Jpn. Het komende jaar wach- I ter nog zeker 45 lege bv's het zelfde lot, terwijl ook andere leg< rechtspersonen spoedig zullen worden doorgelicht. 650 banen weg bij Enka De 13-jarige Danny Joorn uit Haarlem, het jongste slachtoffer dat met de eerste gipsvlucht naar Nederland kwam, wordt naar een gereed staande ambulance ge bracht. - FOTO ANP SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is gistermiddag de eerste gips vlucht van dit wintersportseizoen gearriveerd. Op de luchtha ven kwam een toestel van Tyrolean Airways aan met veertien slachtoffers uit wintersportgebieden in Oostenrijk en Noord- Italië. De vlucht was georganiseerd door de hulporganisatie SOS International BV uit Amsterdam. De slachtoffers die dit keer met de gipsvlucht arriveerden, hadden in vrijwel alle ge vallen beenletsel. Het jongste slachtoffertje was een jongen van dertien jaar. De sluiting, in 1990, zal ten koste gaan van ongeveer 650 banen. Enka streeft ernaar gedwongen ontslagen zoveel mogelijk te voorkomen. Dit heeft een woordvoerder van Enka in Arnhem gisteren meegedeeld. De sluiting van de afdeling in Emmen zat vol gens hem overigens al ge ruime tijd 'in de pen'. In de ja ren zeventig sloot het concern al fabrieken voor polyamide- textielgarens in West-Duits- land (Oberbruch) en Ierland (Antrim). De markt voor po- lyamide-textielgarens (onder meer toegepast bij de fabri- kage van lingerie en founda tions) is volgens de woord voerder de afgelopen tien jaar steeds verder ingezakt. Over de sluiting van de En- ka-vestiging in Emmen vindt volgens de woordvoerder al geruime tijd overleg plaats met de vakbonden. De fabriek voor polyamide-textielgarens is de enige fabriek voor dit soort garens die Enka nu nog heeft. De Enka-vestiging in Breda werd in oktober 1982 gesloten. De andere fabriek in West- Brabant, de relatief kleine vestiging in Steenbergen, draait nog steeds. Overigens is er bij de vesti gingen van Enka in Emmen niet alleen sprake van verlies van arbeidsplaatsen. Een nieuwe fabriek voor Enka's recent ontwikkelde supervezel 'Twaron', waar de komende maanden met de produktie wordt gestart, leverde onlangs tweehonderd nieuwe arbeids plaatsen op. MINISTER Smit-Kroes (ver keer) heeft twee nieuwe leden namens de staat benoemd in de raad van commissarissen van de KLM. Het gaat om oud-premier B.W. Biesheuvel en mr. B. Geersing, aldus gis teren een mededeling van het ministerie. De benoemingen zijn al ingegaan. De raad van commissarissen van de KLM bestaat doorgaans uit elf le den. ASSEN (ANP) - Eind deze maand zullen de in ons land bestaande elf opvangcentra voor Tamils geza menlijk een petitie aanbieden aan het parlement, waarin zij vragen de brood-bed-bad-regeling, offi cieel de RVYT-regeling (de Regeling Verzorgd Ver blijf Tamils) af te schaffen. In plaats daarvan moet de Tamil-vluchtelingen een posi tie gegeven worden die gelijk waardig is aan andere asiel zoekers. Dat betekent dat de groep van nu ongeveer 1400 Tamils in plaats van 20 gulden per week zakgeld die voortvloeit uit de brood-bed-badregeling, recht krijgt op een bijstands uitkering en het recht op huis vesting. Dit hebben organisa toren van een bijeenkomst e verschillende riten. ring en vergrij- in de toekomst ■ijke rol bij de sa- van het huis- van de staat, jrote trend in de Tntwikkeling lijkt iit de groei van 1 van de alleen- let aantal gehuw- alle prognoses t de huishoudens- teeds duurder it met name we en weduwen en en wonen alleen n huishouding, et met zoveel ze- orden gezegd van len', want dezen oer gaan samen- daardoor economi- huishouden gaan e vooruitbereke- in op dit gebied ech- dan op de twee de, zodat hier nog Bk in zit. Dat neemt it weg, dat onze ver- e bevolkingssamen- Dg voor zeer ingrij- inomische gevolgen N man in Amsterdam ligt anderhalf jaar dood in zijn woning. Zijn buren en de straatbewoners hebben niks gemerkt. Ze dach- er dat hij in het ziekenhuis lag. Een bejaarde zit anderhalve land dood achter de kachel. De buren waarschuwen de GGD fdat het zo 'onfris' ruikt. Dat laatste gebeurt ook in Breda, waar n 42-jarige man weken dood in zijn flat ligt na een ongelukkige 3ij Sonja zit in de show op Nieuwjaarsdag een Amsterdamse jD-broeder. Hij blijkt dagwerk te hebben aan mensen die of °d in hun woning liggen of totaal vervuild zitten te verpieteren, iderland en de gasten van Sonja 'genieten' van de 'smakelijke 'halen' van de man. Dat hij ook zegt, dat al die ellende komt 'dat de mensen geen aandacht meer voor elkaar hebben, ngt duidelijk minder door. Daar valt tenslotte ook niet om te la- en. :en Westbrabantse ex-burgemeester zei jaren geleden eens een dodenherdenking op een militair kerkhof: „Eigenlijk zijn in onze maatschappij verkeerd bezig. Hier staan we te her- ïken en op zichzelf is dat goed. Alleen krijg ik wel steeds vaker akelige gevoel dat we meer eerbied hebben voor de doden i voor de levenden". Hij legde later uit dat hij daarmee had wil- zeggen, dat het de hoogste tijd werd dat mensen zich eens it meer betrokken moeten gaan voelen bij elkaar. Dat ze elkaar it alleen de laatste eer moeten bewijzen, maar ook eens wat Jnr attent moeten zijn op eikaars nood als ze nog leven. La n daar draait het ei9enliik om-ln onze ik-gerichte maatschap- jPÏ weten we o zo goed op te komen voor ons eigen belang, vooral als de portemonnaie in het geding is. En als het gaat om "fze portemonnaie' vinden we elkaar wonderwel, want dan is er gtseling sprake van een groepsbelang. Waar als het gaat om immateriële zaken blijkt de communicatie sn stuk stroever te verlopen of zelfs helemaal achterwege te blij ven Dat de buurman of buurvrouw zit te vereenzamen in zijn Me is niets om je druk over te maken. Sterker nog, als je je bu- jren weken niet ziet, valt dat niet eens op. Hij of zij zal wel bij zijn Tiilie zitten of in het ziekenhuis liggen. Dat hoef je niet te con iferen, want lk-aanbidders horen zich niet met elkaar te be- geien, dat hoort niet. "e tijd dat je een kopje suiker ging lenen bij je buren of even Bnenwipte om eens even bij te praten is kennelijk in veel geval- 1 voorbij. Sociaal contact is leuk voor de praatgroep of voor in kroeg, maar verder geen gezeur. Geen echte betrokkenheid ^•En zolang dat zo blijft, zullen mensen onopgemerkt weken Pd in hun woning blijven liggen. Tot het weer 'onfris' ruikt. DEN HAAG (ANP) - De gas- prijs voor de Nederlandse glastuinbouw bedraagt in het eerste kwartaal van 1986 37,295 cent per kubieke meter. Een woordvoerder van het Landbouwschap heeft dit gis teren meegedeeld. Dat is ruim vier cent lager dan de prijs die in de laatste drie maanden van 1985 moest worden betaald (41,341 cent). De gasprijs voor de glas tuinbouw is nu weer terug op het niveau van enkele jaren geleden. De hoogste prijs die de glastuinbouw tot nu toe heeft betaald was 46,4 cent per kubieke meter in het derde kwartaal van 1984. De ener- gielasten vormen in de glas tuinbouw een van de belang rijkste produktiekosten. Het Landbouwschap praat volgende maand verder met de Gasunie over het eenzijdig schrappen door de laatste van het maximumprijsplafond van 45 cent per kubieke meter in het lopende leveringscon tract. De Gasunie heeft dit ge daan omdat de bepaling strij dig zou zijn met de beschik king van begin vorig jaar van de Europese Commissie, hetr dagelijks bestuur van de Europese Gemeenschap, over de gasprijs voor de Neder landse glastuinbouw. Tegen die beschikking zelf loopt bij het Europese Hof van Justitie in Luxemburg nog steeds een bodemprocedure. In de beschikking bepaalde de commissie dat een eerder con tract tussen Gasunie en Land bouwschap moest worden ge wijzigd, omdat de daarin overeengekomen gasprijs con- currrentievervalsend zou zijn ten opzichte van glastuinders in andere EG-lidstaten. over Tamils in Assen gisteren meegedeeld. Volgens de organisatoren is de huisvesting van de Tamils over het algemeen slecht, ter wijl de 1400 Tamils in veel te grote aantallen van ongeveer honderd in elf centra (waar onder dat in Oud-Gastel) ver blijven. Op 18 januari zal de proble matiek van de Tamils zowel in ons land als in hun land van herkomst centraal staan. Op die dag zullen op het Dr. Nas sau College in Assen inleidin gen worden verzorgd, video en diapresentaties worden ge geven en lezingen worden ge houden. De organisatoren, een aantal vrijwilligers dat op komt voor de belangen van de Tamils, willen met de mani festatie zoals die vorig jaar al in Lochem plaatsvond en de komende week in Maastricht zal worden gehouden, ook een protest laten horen tegen het beleid van de Nederlandse re gering inzake deze ontheemde groep mensen. Sinds er in maart 1985 3.500 Tamils in ons land aanwezig waren, hebben inmiddels 2.100 ons land ont vlucht vanwege het discrimi natoire beleid van de overheid, aldus de organisatoren. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - Klantgericht, slagvaardig, modern. Zo wil de nieuwe Postbank zich pre senteren. „Onze afkomst als overheidsinstantie mag niet meer herkenbaar zijn", aldus drs. Ph. Leenman, waarne mend voorzitter van de raad van bestuur gisteren bij zijn eerste optreden als bankier. Zonder openingsbalans en nog maar op halve kracht trad de directie van de Postbank gisteren voor het voetlicht. Die balans wordt binnen enkele weken openbaar, zo beloofde drs. Leenman. Er is eerst nog beraad nodig hoe daarin de stroppenpot wordt verant woord. De banken maken im mers alleen de toevoeging aan deze voorziening voor alge mene risico's (VAR) bekend en houden het totale bedrag van deze reserves geheim. De Postbank doet nu haar eerste reservering en zou daarmee dus ook de inhoud van de VAR als geheel prijsgeven. Drs. Leenman erkende dat deze start zonder openbare cij fers niet gelukkig is. Dat de raad van bestuur nog niet compleet is, schreef hij toe aan de late besluitvorming in het parlement. Naast hem fun geert momenteel alleen drs. C.J. Schotsman, hoofddirec teur van de voormalige PTT- gelddiensten. Uiterlijk half april komt mr. H.W. Unger van de Rabobank naar de Postbank. Per 1 juli tenslotte komt G.J.A. van der Lugt, nu nog topman van de Neder landse Credietbank, om enkele maanden later drs. Leenman op te volgen. De Postbank zal in haar eerste jaar meer winst maken dan de 450 miljoen gulden die de PTT-gelddiensten in 1985 opbrachten, zo verwacht de directie, dit ondanks de 50 mil joen die de gedaanteverwisse ling van de Postbank kost. De nieuwe bank zal vooral een 'thuisbank' zijn. De klanten kunnen ook terecht op de post kantoren, waar de bank nu ruimte huurt. Voor meer uit gebreide persoonlijke dienst verlening kunnen de klanten terecht in de veertien dis trictskantoren (onder meer Breda en Middelburg). Het gaat daarbij vooral om zake lijke cliënten. Die kunnen des gewenst ook een Postbank medewerker op bezoek krij gen. Die zakelijke markt bena dert de Postbank voorlopig voorzichtig. De bank moet op dat terrein nog veel leren en mag van de overheid ook nog niet zoveel. Volgens drs. Leenman zul len die beperkingen in 1986 nog geen probleem vormen. Als de bank zich echter goed ontwikkelt, zal de behoefte aan uitbreiding van het dien stenpakket gauw voelbaar worden. Op dit moment kun nen zakelijke relaties alleen rekening courant-krediet krijgen en kort en middellang krediet. ROTTERDAM (ANP) - Met ingang van 6 januari worden de prijzen van benzine en olie verlaagd. De adviesprijs voor superbenzine aan de zelftank- pomp gaat drie cent neer be neden, normale benzine wordt twee cent goedkoper en diesel daalt met 1,6 cent. De literprijzen voor huis brandolie en petroleum gaan 1,6 cent omlaag bij afname van een hoeveelheid van 1500 liter. De verlagingen zijn een gevolg van de ontwikkeling van de internationale prijzen en de veranderingen van de dollar koers. Daar is-ie dan: de Postbank. Terwijl alle andere banken nogal laat zijn met hun dagaf schriften, is de post van de Postbank altijd vliegensvlug bij u. Dat is geloof ik het be langrijkste voordeel. Of het be langrijkste nadeel. De PTT en de postgiro gaan de zaken groot aanpakken. Ze willen meer armslag en zullen volgend jaar inflitreren in het bakkerij-wezen. Dan wordt de eerste Postbanketzaak ge opend. Meneer Leenman is waarne mend voorzitter. De bank mag tijdelijk over hem beschikken. Eigenlijk leent de Postbank hem dus en dat waarschijnlijk tegen een forse rente. Zoiets klinkt, door de bank ge nomen, niet erg betrouwbaar. En ze hadden het kunnen we* ten. De man heet al Leen-man. Een casino neemt toch ook geen directeur in dienst die Dobbel-man heet? Als Leenman vertrekt, schuift een nieuwe voorzitter in het Postbankje. De naam? Van der Lugt! Het is toch niet waar! Waaruit bestaat de top de Post bank dan? Uit lucht. Oei, ik kom adem tekort. Nederland wordt volgebouwd met banken. Naast de spaar banken heb je de spermabank, de mestbank en natuurlijk de oude, vertrouwde leugenbank. Ons land is zo veilig als de bank en wie het zijn hoofd haalt zich langs besneeuwde bergen naar beneden te laten glijden, wordt keurig per gips vlucht naar huis gebracht. MERIJN DEN HAAG (ANP) - Het openbaar ministerie vaar digt voor 1 maart een nieuwe richtlijn uit waardoor aan slachtoffers van misdrijven gevraagd zal worden of ze de namen van de daders willen weten. De politie moet dan bij het opmaken van een proces-ver- baal uitdrukkelijk aan het slachtoffer vragen of deze schadevergoeding wil hebben en of prijs wordt gesteld op rapportage over de gang van zaken na de aangifte. De poli tie gaat bovendien aanbieden te bemiddelen bij schade als die verhaald moet worden op het Schadefonds Geweldsmis drijven of het Waarborgfonds Motorverkeer. Dit heeft een woordvoerster van het ministerie van justitie gisteren meegedeeld. Tot de nieuwe richtlijn is besloten door een vergadering van de vijf procureurs-generaal in ons land, onder wie de arron dissementsparketten ressorte ren. De nieuwe regeling bete kent een actiever beleid van het openbaar ministerie. Tot dusver moet het initiatief om de namen van de daders te verkrijgen van het slachtoffer uitgaan. In Nijmegen is een proef gaande waarbij slacht offers van vermogensdelicten de naam van de dader(s) onge vraagd krijgen. De nieuwe richtlijn bete kent volgens de woordvoerster meer werk omdat in het pro cesverbaal alle relevante in formatie over het slachtoffer vermeld zal moeten worden zodat het openbaar ministerie daarmee rekening kan hou den. Tevens zal de officier van justitie een standaardbrief aan het slachtoffer sturen waarin nogmaals wordt ge vraagd of prijs wordt gesteld op een regeling tot schadever goeding binnen het strafpro ces. Ook kan een gesprek met de behandelend officier plaatsvinden, al zal dat door gaans beperkt blijven tot de ernstige misdrijven. De namen van de daders worden uitein delijk prijsgegeven door het openbaar ministerie. ROTTERDAM (ANP) - Met toestemming van de gemeente Rotterdam starten half ja nuari Nederlandse en Duitse rederijen op het traject Rot- terdam-Duitsland op de Waal eenproef met zesbaksduw- vaart. De proef, die een jaar duurt, wordt uitgevoerd met tien konvooien van elk zes bakken. De vaarroute naar Duitsland loopt via de Oude Maas, de Dordtse Kil, de Nieuwe Mer- wede en de Waal. Het Centraal Bureau voor de Rijn- en Binnenvaart had om de proef verzocht. Het mi nisterie van verkeer en water staat heeft thans meegedeeld ermee in te stemmen. Tijdens de proef worden de vaarten gevolgd vanuit posten bij Nij megen, Tiel, Dordrecht en Rotterdam. Waarnemers con troleren de effecten van de zesbaksvaart. Bij de proef worden ertsen en andere bulk goederen van Rotterdam naar het achterland vervoerd en de bakken varen leeg terug. DEN HAAG (ANP) - De ANWB is deze week van start gegaan met een definitieve wegenwacht voor vrachtau to's. De proef in 1984 en 1985 met twee truckserviceauto's van de toeristenbond is goed be vallen. De Wegenwacht heeft thans de beschikking over acht bestelbussen die ingericht zijn voor hulp aan het vracht verkeer. De auto's zullen landelijk opereren, hoewel niet elk We genwachtstation over een eigen truckservicewagen be schikt. Een deel van de auto's bedient echter twee WW-dis tricten. Ze kunnen ook worden ingezet voor hulp aan perso nenauto's. Uit de proef is de ANWB ge bleken dat mankementen aan assen en wielen het meest voorkomen bij vrachtauto's. ROTTERDAM (ANP) - De le den van de Vervoersbond FNV hebben de onderhandelingsre sultaten voor een nieuwe CAO voor de sector machinale over slag (ertsen en kolen) zowel in Rotterdam (1500 werknemers) als Amsterdam (200 mensen) per referendum goedgekeurd. Meer dan de helft van de le den bracht een stem uit en in Rotterdam en en Amsterdam stemde tachtig procent in met het akkoord. Dit heeft de Vervoersbond FNV gisteren meegedeeld. Bij de onderhandelingen was de hoofdschotel de arbeidstijd verkorting, Overeenstemming werd bereikt over een geleide lijke opvoering van het aantal extra vrije dagen tot zeven in 1987.

de Stem | 1986 | | pagina 3