ZEER DRINGEND NIEUWE LEDEN NODIG Gemeentelijk heil en zegen Moord op een Salzburger sbeurs tas Subsidies muzikale voorstellingen (mes VRIJDAG 3 JANUAR11986 i ZEELAND 2 VAN ZEELAND Breskens zoekt nieuwe trainer Pinokkio in Sas van Gent markten AGENDA CULTURELE RAAD N ieuwjaarsconcert galerie Breskens Ed Nijpels op YVD-vergadering Activiteiten Wewekabo- scouting Westdorpe Plaatselijk nieuws Philippine Sas van Gent. Westdorpe Zandstraat T16 PAGINA ZEELAND 2 reisbeurs die tot doel £t publiek te informe- r vakantiebestemmin- nieuwigheden op de |kt. Premier Wilfried opent deze beurs in island. de vertegenwoordi- n de toeristische dien- fi Duitsland, Frankrijk, k, Portugal, Oostenrijk ioslavië zijn er ook zo'n (toeroperators, hotelke- 1 luchtvaartmaatschap- Janwezig. In een apart I worden reisfilms ver- Live het informatieve 'te is er ook aandacht bet show-element. Zo demonstraties aerobic- n, modeshows en zater- ïond een kwis met Wal- ppiau. De toegangsprijs |agt 30 frank en de ope- uren zijn vrijdag 17 ja- J van 19.00 tot 20.00 uur, Bag 18 januari van 13.00 loo uur en zondag 19 ja- I van 10.00 tot 19.00 uur. 1615. Hontenisse - Tel. 01140- K^euwsch Vlaanderen - Tel. 3139 (boodschap inspreken [woordapparaat). Aer. Kanaalzone Zeeuwscn- ideren - Dag en nacht bereik- r'(Hir dringende hulpverlening I tel. 01150-19049. U kunt I en telefoonnummer inspre- odat de dienstdoende wijk- egkundige u kan bereiken. I DIERENARTSEN I Heinkenszand en Noord-Be id - Dierenarts M. Karelse, 's- I Kinderendijk 118, Goes, tel. -20656. Jt en Zaamslag - Dierenarts E. lijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, 11140-13004. Ben-Zeeuwseh-Vlaanderen, Keuzen en Axel - Dierenarts 1 Schaub, W. de Zwijgerlaan Terneuzen, tel. 01150-95017, za ng; Terneuzen, W. de Zwijger- Tab, tel. 01150-95017, spreekuur 1-14 u. en Axel Dierenkliniek, D1155-1488. Spreekuur 11-12 u. Bag volgens afspraak, tel. JÖ-95017. jieuzen e.o. - Praktijk J.P. en P. jjos, Kliniek voor kleine huis- fen en bijzondere dieren. Van nenstr. 83, Terneuzen, tel. 1-19628. Spreekuur: zat. van -14 u. Verder na telefonische Braak. Jis, Aardenburg en Oostburg - ïrenarts J.v.d. Vijver, Sirius 1, etburg, tel. 01170-2103. Spreek- r zat. en zond. om 13 uur. hktijk IJzendijke - Dierenarts X d. Vijver, Hoofdplaat, tel. L76-1388, bgg. 01174-424. Spreek- r zat. om 13 uur en zond. om 12 ,r in de dierenkliniek Minne- jórtstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN .cst-Zeeuwsch-Vlaanderen - Indarts C. Moons, Mr. Ris- Jeuwstr. 31, Oostburg, tel. 01170- Il5. Spreekuur zat. en zond. 12- 1.30 uur. lost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Endarts N. Verhelst, Lijster- Esstr. 14, Hoek, tel. 01154-1914. Lreekuur zat. 10—10.30 en 18-18.30 |zond. 12-12.30u. T luis en Oostburg - Tandarts Luc ■uysse Volderstr. 21, Oostburg, ll 01170-5092. Spreekuur zat. en pnd. 10-11 u. ■Valcheren - Tandarts J. Jansen, I v Hoofkwartier 90, Middelburg, jel. 01180-15595. Spreekuur zat en kond. 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tand arts J Chilla, Markt 11, Kruinin- fcen, tel. 01130-1443. Spreekuur zat. |»n zond. 10-11 uur. APOTHEKEN ■Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, ltel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en Il6-17 uur. Verder uitsluitend voor (spoedgevallen en recepten. I Goes - Goesche apotheek, Klokstr. 119, tel. 01100-27104. Geop. zat 8.30- 117.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. I Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 135, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 I uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 1 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen. Middelburg - Apotheek Stromen- wijk-'t Zand, Maasstr. 56, tel. 35565. J (vanaf vrijd. 17.30 uur). I Terneuzen Apotheek Klaassen, 1 tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30- 17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Ylissingen Apotheek J.v.d. Sande, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raad- j plegen f Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140-12651. L Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, j tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150- 12200. en Vernimmen-Heyens. De groep Verbeeck-de Bakker-de Baar moest in het holst van de nacht nog worden opgespoord. Ze waren een totaal verkeerde richting opgegaan en werden, uiteindelijk gevonden nabij Koewacht. Lamswaarde Kaarting - In zaal De VieiS Jaargetijden werd een kaarj ting gehouden waaraan personen deelnamen. Uitslag^ I. C. Verschuren, Lams-1, waarde; 2. M. Jonkers, Kloos- terzande; 3. A. SchillemanS' d Lamswaarde; 4. P. Jonkers,; té Kloosterzande; 5. P. Valent, le Heikant. r bij Boschkapelle 2g Kaarting - In zaal J. va s- Schaick werd en kaarting g®"| e- houden waaraan 24 personen ep deelnamen. Uitslag: 1. W. Ni": or colaas, 2. G. Gelderland. 3. F u- van Bellen, 4. W. Dobbe aar, 5 ize A. de Rooy. Dorpsraad IJzendijke ernstig in problemen BRESKENS - Cor van de Velde en Breskens gaan aan het eind van dit seizoen uit el kaar. De Breskens-trainer kreeg afgelopen week van het bestuur te horen dat zijn con tract niet verlengd wordt. Volgens Breskens-voorzit- ter Willy Vermeire is het feit dat Van de Velde nog niet over de gewenste papieren beschikt om een tweedeklasser te trai nen, van doorslaggevende aard geweest. Vermeire: „Het verkrijgen van dispensatie wordt steeds moeilijker. Ik weet dat dit ook bij een aantal andere verenigingen in het Zeeuwse voetbal steeds pro blematischer wordt en er al boetes zijn uitgedeeld. Wij hebben van onze kant al twee keer een dispensatie-aan vraag ingediend. Steeds werd die aanvraag afgewezen. Wij verwachten in de toekomst dan ook grote problemen en daarom hebben wij zijn con tract niet verlengd". De Breskens-voorzitter ont kent overigens niet dat er met name in het begin van het hui dige seizoen problemen zijn geweest tussen Van de Velde en een aantal spelers. „Dat heeft misschien in ons achter hoofd ook wel meegespeeld in de beslissing, maar het is ze ker niet de hoofdreden dat wij aan het eind van het seizoen uit elkaar gaan. Ik denk trou wens dat die problemen tussen spelersgroep en trainer tot het verleden behoren. De laatste tijd loopt het volgens mij erg goed". Wie de opvolger wordt van Van de Velde bij Breskens wordt, is nog niet bekend. Wel gaf voorzitter Vermeire toe datex-Arnemuiden-trainer Jaap van Maris zich tussen de kandidaten bevindt. SAS VAN GENT - Poppen theater Pinokkio uit Sas van Gent geeft vandaag, vrijdag, om 14.30 uur een voorstelling in De Roselaer te Sas van Gent voor kinderen van vier tot tien jaar. Het stuk heet 'Avonturen naar Kabouterland' en de or ganisatie is mede in handen yan het SKW. De entreeprijs 's zowel voor kinderen als ouders twee gulden. Zaterdag 4 januari is er een schaatsenruilbeurs in De Ro- De druk bezochte receptie in Oostburg - FOTO DE STEM /C0RJ DE BOER Van onze correspondenten HULST/OOSTBURG/SAS/ AXEL - Vier Zeeuwsvlaamse gemeentebesturen recipieer den gisteravond in verband met Nieuwjaar. Het was op de gemeentehuizen in Hulst, Axel, Sas van Gent en Oost burg en komen en gaan van mensen die met de diverse col leges, vrienden en bekenden de beste wensen uitwisselden. In Oostburg vond de recep tie niet plaats in de Burgerzaal maar op de zogenaamde 'vide', wat bijgaande foto opleverde. Vanavond vinden nieuwjaars recepties plaats in de gemeen tehuizen van Goes en Sluis. AMSTERDAM, 2 jan. - Aard- appeltermijnmarkt: In Bintje 50mm werden 81 contracten verhandeld voor levering april bij een prijs van f 21,00 tot f 21,40 per 100 kg. De stemming was kalm. DEN BOSCH, 2 jan. - Veemarkt: Prijzen: extra kw. dikbillen 9,30-12,80. stieren (resp. le en 2e kw.) 8,45-9,00 7,35-8,45. vaarzen (resp. le en 2e kw.) 7,30-7,95 6,00-7,30. koeien (resp. le, 2e en 3e kw.) 7,10-7,85 5,90-7,10 5,25-5,90. worstkoeien 4,90-5,90 (voor gaande prijzen per kg geslacht gewicht en ontvet), vette kal veren (resp. le en 2e kw.) 6,25- 6,50 6,00-6,25. schapen 170-250, per kg 5,10-7,50. lammeren (rammen) 130-250, per kg 9,75- 10,75. lammeren (ooien) 110- 230, per kg 9,10-10,10. zeugen (resp. le en 2e kw. 2,65-2,75 2,55-2,65. melk- en kalfkoeien (resp. le en 2e soort) 1800-2700 1350-1800. melk- en kalfvaar- zen (resp. le en 2e soort) 1750- 2675 1325-1750. guste koeien 1300-2000. enterstieren 1150- 2000. pinken 700-1175. graskal veren 500-1050. nuka's voor de mest roodbont stieren 290-610, vaarskoeien 170-410. nuka's voor de mest zwartbont stie ren 200-420, vaarskoeien 120- 315. weidelammeren 100-200. biggen 35-130. Aanvoer: slachtvee 1123. stieren 74. ge- bruiksvee 771. jongvee 108. nu ka's roodbont 879, zwartbont 821. slachtschapen en lamme ren 442. gebruiksschapen en lammeren 374. varkens 483. bokken en geiten 65. paarden 180. totaal 5320. Stemming (resp. handel en prijzen): slachtvee, stieren, jongvee en roodbonte nuka's rustig - ge- liilf <ToV>rnilfc\r n traqp Iqgpf V Van een onzer verslaggeefsters GOES - Op de agenda van de Culturele Raad Goes staat een aantal voorstellen om in Goes te geven muziekuitvoeringen te subsidiëren. De werkgroep Amateuristi sche Kunstbeoefening is van mening dat het Zeeuws Jeugdorkest meer uitvoerin gen in Goes kan verzorgen dan tot nu toe het geval was. Een subsidie is nodig om de huur kosten van de lokatie te ver lichten, deze behoeft echter niet hoger uit te vallen dan 600 gulden. De overige kosten die een concert met zich mee brengt kunnen worden gedekt uit de entreegelden. Gedacht wordt aan een toegangsprijs van tien gulden. Als alles naar wens verloopt komt het Zeeuws Jeugdorkest in het voorjaar naar Goes. Het bestuur van de stichting 'Goes helpt Polen', is tijdens een van zijn reizen in contact gekomen met de Poolse pia niste Hanna Jaszyk. Zij wil op 21 maart in Goes optreden, in samenwerking met een ge deelte van de Staatsfilharmo- nie van Poznan. De initiatief nemers kozen de Maria Mag- dalenakerk als meest ge schikte plaats voor de uitvoe ring. Ook voor realisatie van deze culturele aangelegenheid is subsidie nodig. Het bere kende tekort bedraagt ƒ3885. Gehoopt wordt op een zo hoog mogelijke bijdrage van de ge meente. Van onze correspondent BRESKENS - De leden van de kunstkring Breskens hadden voor de eerste dag van het nieuwe jaar een concert geor ganiseerd in Galerie Raiffei- sen te Breskens. Het concert duurde ongeveer een uur. De talrijke aanwezigen konden genieten van goed viool- en gi taarspel. Basil de Visser (viool) en Margo Fonteijne (viola da gamba), beiden- afgestudeerd aan het Conservatorium te Amsterdam, brachten een vierdelige sonate van Willem de Fesch ten gehore. Tonny Blaakman speelde een prelude in d-mineur van de componist Johan Sebastian Bach, een studie in E van Sor en een aantal andere bekende en minder bekende werken. De totale presentatie van de uit voerenden viel bij het publiek zeer in de smaak. Gezien het succes van deze middag zullen de leden van de kunstkring trachten om in de loop van het jaar 1986 nog een aantal dergelijke evementen te verzorgen. Naast deze luis teravonden zal ook weer een aantal exposities in het jaar programma worden opg=no- Ed Nijpels Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Ed Nijpels, fractievoorzitter van de VVD in de Tweede Kamer, is een van de sprekers op de alge mene vergadering van de VVD West-Zeeuwsch-Vlaan deren. De vergadering wordt 20 januari gehouden in het Le- deltheater in Oostburg. Op deze bijeenkomst, waar als spreekster ook minister mevrouw drs. E. Schoo aan treedt, zijn ook alle kandi daat-raadsleden uit Oostburg, Aardenburg en Sluis aanwe zig. De vergadering begint om 20 on ui ir Van onze correspondent IJZENDIJKE - De Dorpsraad IJzendijke heeft zeer dringend nieuwe leden nodig. Het voortbestaan van de dorpsraad zal van het aantal nieuw kandida ten afhangen. Door het aftreden van F. de Bie en T. Termont blijven er maar vier leden meer over, terwijl er volgens de statuten vijf leden nodig zijn. „Een wijziging van de statuten wordt door ons niet nagestaan. Een be- stuursbezetting van vier op een inwonertal van 2400 inwoners achten wij te ge ring", aldus de scheidende secretaris Turry ter Mont. De jaarvergadering van de dorpsraad wordt gehouden op dinsdag 21 januari in de Be- jaardensoos, aanvang 20.00 uur. Tijdens deze vergadering zal ook het omvangrijke eind rapport Dorpsplan IJzendijke worden overhandigd aan de Oostburgse burgemeester mr. C.T. Spijkerboer. Ook de poli tieke partijen van de Oost burgse gemeenteraad krijgen de gelegenheid om op dit eind rapport een reactie te geven. In het eindrapport worden de verschillende wensen van de plaatselijke bevolking, maar ook de problemen aan de orde gesteld. De scheidende dorpsraads leden De Bie en Ter Mont zijn speciaal voor de behandeling van dit rapport nog enkele maanden langer lid van de dorpsraad gebleven. Indien er geen nieuwe kan didaten zullen worden aange meld lijkt de dorpsraad zijn langste tijd te hebben gehad. Toch kan hieromtrent nog niet voldoende zekerheid worden verschaft. „Het zou gewoon erg jammer zijn dat de dorps raad zou moeten worden opge heven", aldus Nelly de Braai, een van de resterende vier le den. „We hebben met z'n vie ren nog niet het definitieve besluit genomen om dan te stoppen. De mogelijkheid, dat we dan nog verder zouden gaan, misschien in andere vorm, is nog aanwezig. Onze hoop is gevestigd op de jaar vergadering". De Dorpsraad IJzendijke kwam in de afgelopen jaren vooral in het nieuws in ver band met nieuwbouw in de Nieuwstraat, Graanbedrijf Doens-Vermue, glascontai ners en niet in het minst om zijn fanatieke werkwijze. Over de medewerking van de gemeente had de dorpsraad wel eens te klagen. „Op som mige brieven hebben we of geen of een zeer summier ant woord ontvangen", zei Turry ter Mont enkele maanden ge leden in deze krant. Op 21 ja nuari zal dus de beslissing vallen of de IJzendijkse Dorpsraad nog levensvatbaar is. Van ome correspondent WESTDORPE - De verken ners en gidsen van de West- dorpse welpen- en kabouter- groep maakten een leerzame en gezellige excursie naar het Verdronken Land van Saef- tinghe, waar onder leiding van een deskundige gids een vier uur durende tocht werd ge maakt. Bij terugkomst stond de erwtensoep te wachten. Zaterdag 4 januari 'vliegen' de oudste leden van de West- dorpse kabouters over naar de gidsen. De scouting geniet in Westdorpe grote populariteit. De steunkaarten, die door de leden verkocht worden, gaan vlot van de hand. De op brengst is bestemd voor het clubgebouw dat de Weweka- bogroep heeft gekocht. De groep wil in februari met een nieuwe speltak voor de dag komen. Dit voor jongens en meisjes vanaf vijf jaar. Het spel, 'de bevers' genaamd, wordt gespeeld rond het ver haal van Lange Doender. Lei ders en leidsters die interesse hebben om aan deze speltak mee te doen, zijn welkom. Be langstellenden kunnen contact opnemen met Truus Kindt, Pov-nVrnv(4r-+>'-ipf In 1733 arriveerde in Nieu- werhaven, ten oosten van Breskens, een groep immi granten uit Salzburg, Oos tenrijk. De groep was uit Oostenrijkverdreven door aartsbisschop Leopold Frei- herr von Firmian, tevens wereldlijk heerser van Salzburg. Zij waren evan- gelisch-luthers en werden, omdat ze niet katholiek wil den worden, als ketters be schouwd en verbannen. Salzburgers verhuisden ge dwongen naar Litouwen, Oost-Pruisen en Noord-Ca- rolina in Noord-Amerika. De groep die in West- Zeeuwsch-Vlaanderen aan land ging, was daar geko men op verzoek van de boe ren, die gebrek hadden aan arbeidskrachten. De mees ten Salzburgers woonden naderhand in Groede en Nieuwvliet. In 1756 had in de Baanst- polder nabij Nieuwvliet het Salzburgse echtpaar Hans Jurrien Kober en Mary Lehnerin een boerderijtje. In de nacht van 21 op 22 juli 1756 kwam de stadhouder van Nieuwvliet, Jacobus Mallefas, tussen twee en drie uur baljuw Servaas Loke wakker kloppen met het onthutsende bericht dat die nacht Kober was ver moord. Mary Lehnerin was geheel overstuur bij hem binnen komen vallen en had verteld dat haar man die nacht rond twaalf uur thuis door twee a drie mansper sonen was vermoord. Direct kwam het college van burgemeester en sche penen van Nieuwvliet bij een om een onderzoek in te stellen en te beslissen wat er moest worden gedaan. Het college was volledig: baljuw Servaas Loke, bur- gemeeser Abraham Luteyn en de schepenen Michiel Goethert, Izaak Lombaart, Jozias Basting, Izaak de Maillie, Abraham van de Putte en Daniël Jansen. Mary Lehnerin ver klaarde daar zij de avond tevoren ruzie met haar man had gehad voor die nacht op zolder was gaan slapen. Haar man, die ze een kwar tier later had horen thuis komen, was zoals gewoon lijk in de bedstee in de keu ken gekropen. Zij had hem niet meer gesproken. Rond middernacht was ze wakker geworden door een schreeuw van haar man, kort daarop gevolgd door het bonzen op de kast die in de keuken stond. Ze was bang geworden en had door het luik in de zolder een ke rel zien staat, die vuur sloeg en licht maakte. Die kerel hoorde ze nog met een an der in het Frans spreken, zo dacht ze althans, want ze kon er niets van verstaan. Ze was zo bang dat ze niet van de zolder durfde te ko men. Door de kieren tussen de planken van de gevel aan de kant van de schuur zag ze drie kerels in de schuur, die stro hadden aangesto ken. Toen ze stilletjes naar beneden was geslopen zag ze de drie kerels weggaan. Daarop was ze naar de schuur gelopen en had daar de twee brandende bossen stro met een tobbe water geblust. Het was aardedonker en ze kon haar lamp niet vin den. In de bakkeet haalde ze vuurslag, tondel en zwavel stokken en toen ze vuur ge slagen had en de zwavel stokken aangestoken, zag ze in de keuken haar man lig gen, voorover in zijn bloed. Hij was dood. Daarop liep ze inderhaast en overstuur naar het huis van Jan Weysser, maakte de mensen daar wakker en ging naar de hofstede van schepen Izaak Lombaart. Ze vertelde hem dat haar man was vermoord. De schepen stond op om aanstonds twee soldaten, die in zijn schuur sliepen, op te roepen om gewapend met hun sabel met haar mee naar huis te gaan, waar ze haar man zagen liggen. De sleutel zat nog op de huis deur. De magistraat van Nieuwvliet besloot nu de meester-chirurgijn Abra ham Strain de lijkschou wing te laten doen. Dit ge beurde in tegenwoordigheid van baljuw Servaas Loke, burgemeeser Abraham Lu teyn en schepen Michiel Goethert. Daarbij werd ge constateerd dat Hans Jur rien Kober voorover in zijn bloed lag in zijn onderkle- ren zonder broek of kousen aan en dat hem de strot was afgesneden. Verder werd geconstateerd dat de kast in de keuken was opengekapt en zich daar nog ordeloos wat goederen in bevonden. Op de grond lag de broek van de vermoorde en een mes in de schede terwijl op een tafeltje nog een bebloed mes lag, dat Mary Lehnerin verklaarde niet te kennen. Verder constateerde men in de schuur dat de planken iïannf .Xtunel, Juiif) - ipcrcf- inriftcr, itüs f>cfi myiimmtc Sourit fatsW t'jjrben wnb btr üjpojïcl (Vttmir tindttybï, bct/nilifriuttiintiVfi aüci) iverct lelxitu Salzburgers in Zeeuwsch-Vlaanderen van de pui hadden gebrand, de balk boven de pui door de vlammen zwart was ge worden, terwijl de gebluste bonden stro nog voor de schuif lagen. Bij controle bleek nu ook het een en ander te zijn ver dwenen, onder andere drie hammen van twaalf tot ne gentien pond ieder, vijf tar webroden, een lap wit lin nen van tien el lang, een drietal broeken, een bruine rok, twee nieuwe mans hemden en twee vrouwen hemden, twee trekmutsen, vijf schorten, vier halsdoe ken, vijf zakdoeken, vier overtogen, twee dassen, een wit tafelkleedje, vier paar manskousen en knotten wol in verschillende kleuren. De magistraat van Nieuwvliet nam nu de no dige maatregelen. De stad houder stelde een onderzoek in op de hofsteden in de om geving en bij de arbeiders in de Zwartepolder of er geen waren die de afgelopen nacht afwezig waren ge weest., Er werd een rond schrijven gezonden naar de besturen van het Vrije van Sluis, het Vrije van Brugge, de stad Brugge en van Oost burg, Watervliet en Water land-Oudeman, met een ko pie van de lijst van de ver miste goederen en met ver zoek om medewerking. Er werd een premie beloofd van twintig rijksdaalders aan degene die de daders zou aanbrengen. Beloofd werd ook dat, wanneer men dit wenste, de naam van de aanbrenger geheim zou blijven. Lijsten van het ge stolen goed werden ook aan de politiemannen van Groe de, Cadzand en Schoondijke verstrekt. De stadhouder van Breskens was 's nachts om drie uur al op de hoogte gebracht van de moord met de opdracht om te zorgen dat geen boot zou uitvaren voordat hij de passagiers had gecontroleerd. Verdachte werd een zeker Francois La Garde, die vier jaar tevoren gewelddadig heden had bedreven op Ba- missekermis. Toen hij zich verzette tegen aanhouding was Hans Jurrien Kober met anderen toegeschoten om de stadhouder te helpen en La Garde op te sluiten. Deze had toen gedreigd dat, wanneer hij weer vrij kwam, hen wel zou krijgen. La Garde werkte nu op de hofstede van Jacob Olivier in de Henricuspolder. Hij werd daar aangehouden en overgebracht naar Groede. De arbeiders die op de hofstede van Olivier werk ten, verklaarden evenwel eenparig dat zij hadden ge zien dat Francois la Garde die avond tussen negen uur en half tien in de schuur was gaan slapen en de vol gende morgen om vier a vijf uur was opgestaan en met hen was gaan werken. Hij moest dan ook worden vrij gelaten. De magistraat ver trouwde het niet helemaal en liet nog eens een onder zoek instellen in de hof, de boomgaard en het huis van Mary Lehnerin en op de hofstede van Jan Weysser, waar zij het eerst om hulp was gweest, maar er werd niets van de gestolen goede ren gevonden, noch werd er iets ontdekt dat er op kon wijzen dat deze goederen ergens zouden zijn verbor gen. Ook werd Mary Lehne rin alsnog aan een uitvoe rige ondervraging onder worpen. Het is niet tot een proces voor de magistraat van Nieuwvliet gekomen, zodat geconcludeerd moet worden dat de daders nim mer werden gevonden. Kaarting - De EHBO-afdeling Philippine houdt op zaterdag 4 en zondag 5 januari een serie- kaarting bij de heer C. Buyze. Beide kaartingen, beginnen om 15.00 uur. Kaarting - In café 't Brou wershuisje aan de Makt te Sas van Gent wordt zaterdag 4 ja nuari een open prijskaarting gehouden in bieden zonder roem. Elke deelnemer (ster) speelt vijf bomen. Er kan ook worden gejokerd. De avond begint om 20.00 uur. Karabijnschieting - Karabijn club Molenkreek hield de la- qatste schieting van 1985 in Het Oude Raedhuys. Hieraan namen 62 schutters deel. Uit slag wip 1; hoge vogel: A. Ing- hels, Molenkreek; rechter zij vogel; R. Geirnaert, Monte Christo; linker zijvogel: D. Re- niers, St.-Joris. Wip 2: hoge vogel: J. de Brauwer, Tivoli; rechter zij vogel: E. Achtergae- le, 't Groot Kanon; linker zij vogel: R. Inghels, Molenkreek; grootste aantal (4): M. Mar- nickx, Autobus en J. Knobel, Molenkreek. De volgende ka rabijnschieting is zondag 2 fe bruari. Zaalvoetbaltoernooi - Het oudej aars-zaalvoetbaltoernooi van de gemeente Sas van Gent in de sporthal De Vlaanderen is een sportief succes gewor den. Er deden vijf teams mee Er werd gestreden om de Fa milie Dusarduijn-wisseltro- fee. Uitslag: 1. Brandweer B, 2 Secretarie B, 3. Brandweer A 4. Onderwijzers, 5. secretarie A. Bolling - Bolclub Ons Genoe gen hield de jaarlijkse kerst- bolling, waaraan 22 boilers deelnamen. Uitslag: 1. H. Haers, 2. R. Cardon, 3. R. He- melsoet, 4. F. Pieters, 5. R. Warrens. Kaarting - Kaartclub d'Ouwe Smisse houdt zaterdagmiddag een kaarting in het gelijkna mige lokaal. Begonnen wordt om 14.30 uur, inschrijver, vanaf 14.00 uur. Gespeeld wordt: bieden zonder roem.

de Stem | 1986 | | pagina 13