Tm fiTKM^jQCrvC korting Is Mode Hegemonie biljarters Platjouw en Dallinga lijkt weer hersteld BRABANDERS HEERSEN IN TENNISTOERNOOI GOES Boeiende duels tijdens jeugdtoernooi in Hulst IERKOOP Wilssens winnaar St. Niklaas- Graauw ondanks verslapen Miranda de Zeeuw breekt record Marleen Knoester Voor zevende maal Indoor Zeeland GEGEVEN Zeeuwse records indoor \R\ a.s. DONDERDAG 2 JANUAR11986 '.DINGEN (erartikelen Hvertentie luw kassabon Iaat 16 4701 at BABY-UITZET 10% KORTING Axelse 'elite' te weinig in beweging Trimloop TC Hulst Oudejaarsloop in Philippine: knap sluitstuk Mark Willaert Toernooizege Kota Radja A62 T14 PAGINA SPORT 2 Van onze biljartmedewerker DRAAIBRUG - Met de eind zege van Theo Platjouw en de tweede plaats van Louis Dal linga In het BCD-toernooi te Draaibrug, lijkt de hegemonie van dat tweetal hersteld. Een aantal jaren terug kon er nau welijks een districtkampioen schap verspeeld worden of Theo Platjouw en Louis Dal linga, meestal in die volgorde, gingen met de hoogste klasse ringen lopen. Dat was nu ook in café Tramzicht te Draai- burg het geval, al moet er di rect aan toe gevoegd worden dat de concurrentie ditmaal van een heel wat zwaarder kaliber was dan destijds toen Platjouw en Dallinga op een zame hoogte stonden. Nu was daar Jean-Paul de Bruijn, van te voren getipt voor de absolute eindzege, maar dit seizoen minder op dreef dan in voorgaande jaren. En dan mocht men ook nog op de nodige tegenstand rekenen van Belgische zijde met regio nale kleppers als Armand Goethals, Freddy Staelens en Benny Bijlemans. Zeker ook Frits Bakker en Johnny Rot tier, beiden de laatste jaren aanzienlijk verbeterd, moch ten niet buiten beschouwing gelaten worden. Het hielp allemaal niet, want Platjouw en Dallinga wisten dit kampioenschap in de spelsoorten kader 38/2, bandstoten en driebanden vol ledig naar hun hand te zetten. Platjouw overheerste op alle fronten. Anders mag er niet geconstateerd worden, want de Axelaar moest geen enkele ontmoeting, met welke tegen stander dan ook, uit handen geven. Hij mag dan wel niet zo vaak meer tijdens district wedstrijden in beeld verschij nen, het spelletje zelf is hij nog niet verleerd. Uiteraard, ge zien de zekerheid waarmee Platjouw speelde, kon niet aan de veronderstelling voorbij gegaan worden dat hij goed voorbereid aan dit kampioen schap begon. Dat moest wel, gezien zijn verrichtingen en de veerkracht die hij op kon brengen om in de vaak nach telijke uren nog sterk voor de dag te komen. Hij werd onbe dreigd poulewinnaar voor Johnny Rottier en dat hield in dat dit tweetal naar de finale ging- Dat gold ook voor Dallinga (poulewirvnaar) en Frits Bak ker in de andere poule. Een compleet Nederlands onder onsje werd het in die finale poule, waarin verrassend Jean-Paul de Bruijn ontbrak. Nederlagen tegen Piet Corne lls, Dallinga en Frits Bakker hadden hem het uitzicht op de finalepoule ontnomen. Ook de eerder getipte Belgische kans hebber Benny Bijlemans zag vrijdagavond zijn mogelijkhe den om door te dringen naar de finalepoule tot nul geredu ceerd worden. Voor hem het sein om het bijltje er bij neer te gooien en zijn heil in een ander toernooi, waar mogelijk „meer te verdienen" was te zoeken. Het verhaal over de finale poule is snel verteld. Ook daarin deelde Platjouw de la kens uit. Zowel Frits Bakker als Louis Dallinga moesten hun meerdere erkennen in de ex-ereklasser en toen was al duidelijk dat de zege hem nau welijks meer kon ontgaan. Al leen Johnny Rottier zou de ambities van Platjouw nog kunnen dwarsbomen door hem in de slotpartij te klop pen, maar ook die was niet bij machte Platjouw te laten struikelen. Eindstand: 1. Theo Platjouw, 2. Louis Dallinga, 3. Johnny Rottier, 4. Frits Bakker, 5. Jean-Paul de Bruijn, 6. Johan de Taeye, 7. Jac de Maat, 8. Armand Goedhals, 9. An- toine Versluys, 10. Freddy Stae lens, 11. Koos Zwanink, 12. Piet Cornelis, 13. Denis Standaert. lontenarie en Van Schelven sterke troeven A.s. moeders! op uw Z AXEL - In de rayoncompetitie blijven de zaalvoetbalforma ties van het Axelse ZVA en van Gent het niet best doen. De Axelse selectie kreeg in eigen huis klop van de ZA- VlO-selectie met 3-1. Gezien het vertoonde een terechte zege voor de Oostburgers, om dat de Axelse 'elite' te weinig beweging kende. In Hulst deed de HuZaVo- selectie het beter tegen de con currenten uit Sas van Gent. Met 7-3 wonnen de Hulsterna ren die in Hans Picavet en Benny van de Brande de top- schuters hadden. Beiden scoorden drie keer. Stand: Hulst 3-6, Terneuzen 2-4 Oostburg 3-4, Axel 3-0, Sas van Gent 3-0. Van onze sportmedewerket HULST - Zondag 5 januari houdt de trimclub Hulst een trimloop over een afstand van acht kilometer. Aan deze ont moeting kan worden deelge nomen door iedereen die iets met fietsen te maken heeft. Hetzij trimmer, amateur, ju nior, nieuweling of toertoch trijder. De uitslag van deze trim loop op de Liniedijk telt tevens mee voor het TC Hulst- trimklassement. Deelnemers kunnen zich inschrijven bij de Hulsterse tv-mast aan de Koolstraat. Het startschot valt om 10.30 uur. UW ie Idi LT mmm ol# BENNY TIELEMAN uit Kloosterzande reed in de A- cross te Beernem naar een tiende plaats. Dit op 46 deelne mers met de Belg Paul de 3rauwer als winnaar. In Mol- iillegem klasseerde TIELE- HAN zich als dertiende. Hier twamen 72 deelnemers aan de tart en won Paul Herreijgers. FREDDY DE MUIJNCK uit IJzendijke eindigde in de A- :ross te Jezus-Eik als veer- iende, dit op 42 deelnemers net Ivan Messelis als win- laar. ITLETIEK - De Zuidzandse portvereniging houdt dit winterseizoen een prestatie- p op zaterdag 4 januari in et Erasmusbos in samenwer- ing met AV De Wielingen. Door Kees Hamelink GOES - In de hoogste B-categorie van het door TSI gehouden tennistoernooi te Goes, stuitten de Zeeuwse favorieten op een sterke Bra bantse deelname, terwijl ook een in Goes aan wezige Gelderse ploeg van invloed was op het verloop van dit succesvolle toernooi. Tennis van hoog niveau was er in Goes voorname lijk in de B-categorie, maar het was niettemin een Zeeuw die favoriet Hans Felius het uitzicht op een eindzege ontnam. van Liesbeth Voeten, maar waarbij de Gelderse Jolanda van de Linden eensterke in druk maakte. Na zeges op Jea- net Engelse en Chantal van Schelven toonde zij zich ook in de finale de meerdere van An gela Latuheru, hoewel zij drie sets nodig had om de Sou- burgse uiteindelijk achter zich te laten: 6-1,4-6,6-3. Chantal van Schelven mocht dan in de Cl-categorie niet verder komen dan een eervolle halve finale, bij de C2-dames verdiende zij ruim schoots de hoofdrol. Met 6-4, 6- 1 bleef zij in de finale de ge routineerde Rosa Iwema de baas, terwijl Bart Felius win naar werd bij de C2-heren, nadat hij in de halve finale met drie sets had gezegevierd over Maharisj Papilaja met 5- 6, 6-3, 6-3. Een geblesseerde Alex Greeve, die nog wel de jeugdige Arno van Helden kon bedwingen, moest uiteindelijk opgeven tegen Felius, nadat hij in de eerste set weliswaar de tie-break won, maar daarna niet meer in staat was verder te spelen: 5-6,6-2). Bij de Dl-heren ging de winst naar Roel Schuringa via een 6-4, 6-2-overwinning op Steven Dikker, terwijl Frans Schouw de finale won bij de 25+-categorie van Gerrit Ver waal met 6-1, 6-3. Jenny Kuijs werd de verrassende winnares bij de Dl-dames. Zij won in drie sets van Ingrid de Vries met 6-3, 4-6, 6-1. Joyce Schol ten pakte met 6-5, 6-2 bij de ouderen de overwinning. Overige uitslagen: DE-E 17+: 1. Willy de jager. HE-E: Peter Evers- dijk-Jaap van Schaik 6-0, 6-5. GD- E: Van Iwaarden/Van Iwaarden- Lichtendahl/Melse 6-5, 6-5. HD-E 17+: 1. Antes/Huijbrechts, 2. An- röchte/Van Dijk. HD-B: Maan- dag/Thoorenaar-Carpentier/Fe- lius 6-5, 6-5, DD-B: Wieling/Van de Linde-Verrijzer/Van Maarle- veld 6-5, 6-4. GD-B: Van de Ber- ge/Carpentier-Kaan/Van Zundert 5-6, 6-3, 6-5. HD-C: Van Stolwijk/ Doeleman-Wolfert/Lentink 6-5, 6- 2. DD-C: Moerland/Kaan-Petit/ Schumann 6-4, 3-6, 6-1. GD-C: Voeten/Goense-Van Schelven/ Lentink 5-6, 6-4, 6-5. HD-D: Schrier/In de Wey-Bremmer/ Blommaart 5-6, 6-4, 6-5. DD-D: De Haan/De Haan-Kuiper/Meerhoff 6-3, 6-2. GD-D: Scholten/Scholten- Blommaard/Visser 6-2,1-6,6-4. Middelburger Joost Thoore- naar, die eerst in de kwartfi nale al afrekende met Remco Maandag, bleek ook dit keer in staat Felius af te troeven. En evenals vorig jar zag deze de eindzege aan zich voorbij gaan. Thoorenaar won met 6-3, 6-3, terwijl onderin het schema Tonnie van Rijt hoven er geen twijfel over liet bestaan, dat hij de meeste aamspraak maakte op een fi naleplaats. Met 6-1, 6-2 stopte hij de zegetocht van Jaap Moermans bekwaam af en ook in de finale tegen Thoorenaar eiste hij de zege voor zich op met 6-3,6-2. Het schema bij de B-dames kende weinig echte krachts verschillen, maar hoe miniem ook, de overwinningen moes ten door de favorieten worden prijsgegeven. Annemarie Verrijzer stuitte op de Bra bantse Carmen Kaan, terwijl Martine van Maarleveld werd gewipt door de Gelderse Herma Wiling. Ook Barbara du Fossé had zich niet staande kunnen houden tegen Eme- rence van Wingen, zodat Kaan en Wiling de uiteindelijke fi nalisten werden. Met 6-3, 6-4 pakte Carmen Kaan de winst. In de Cl-categorie ging naar verwachting de winst naar een van de Zeeuwse favorie ten, althans bij de heren. Hoe wel hij niet als eerste was ge plaatst, toonde Walter Monte- narie zich de sterkste. De Mid delburger had zich in de halve finale al gepresenteerd als een mogelijke winnaar via een 6-5, 6-3-winst op Antoine van Boc- kel. De als tweede geplaatste Diederik van den Heuvel had gedaan wat van hem werd verwacht, hoewel hij in de halve finale de grootste moeite had met een in dit toernooi sterk spelende Marcel Wolfert. In drie sets (6-3, 4-6, 6-5) won Van den Heuvel uiteindelijk, die het daarna tegen Montena- rie net niet haalde met 6-5, 5-6, 6-4. Bij de Cl-dames gelukte het Angela Latuheru door te drin gen tot de finale, waarop zij volgens haar plaatsing ook recht had. Bovenin het schema was de plaatsing verstoord door een vroege uitschakeling formatie: ie over de unieke VGZ lnstappolis. ir) ankeerde envelop zenden aan: szorg-VGZ' )VC NIJMEGEN DS2/1 «RAAUW - Jean-Pierre Filssens uit het Belgische Be- eren pakte met ruime voor- prong de winst in de "Onklassieker St.-Niklaas- iraauw. Met Wilssens kreeg eze 26 kilometer lange loop epaald geen verrassende 'innaar. Wel verrassend was e wijze waarop „Jempi" de 'inst naar zich toe haalde. Toen het deelnemersveld op besneeuwde Grote Markt in -Niklaas zich in beweging tte, lag Wilssens nog een Likkie' te doen in zijn auto. Wakker geschrokken door it startschot trok hij haastig jn schoenen aan om vervol- ins achter het kleurrijke lint et een sneeuwlandschap als icor aan te snellen. Toen na 5 lometer de eerste kruitdam- :n waren opgetrokken, liep ilssens aan de leiding. Wel moest hij op dat mo- ent nog het gezelschap dul- !n van zijn landgenoot Ga- 'iël Dauwels. Daarachter een 'oenie bestaande uit Romain Poppe, een opnieuw sterk lo pende Arnold Polderman, Bob Terlaak en Peter Steengen. Bij kilometerpaal tien waren die posities vrijwel ongewijzigd gebleven, alleen was toen Wilssens al op zijn eentje, want voor Dauwels ging het allemaal te hard. Hij pakte in de sneeuwbuien op een glad parkoers maar goed begaan baar, nog bijna 3 minuten op Dauwels, terwijl het kwartet daar achter in de slotkilome- ters ook nog uiteen spatte. Ar nold Polderman die het lange afstandlopen voorlopig laat voor wat het is en zich gaat voorbereiden op het wereld kampioenschap voor visueel gehandicapten in Gothenburg op de afstanden 1500 en 5000 meter, werd knap vierde en eerste Zeeuws-Vlaming. Ondanks de bizarre weers omstandigheden kwamen toch weer 253 deelnemers aan de start van het door De Sterre uit St.-Niklaas en SV Aloy uit Graauw georganiseerde eve- npmpnt. rv* vijftig vrijwilligers, het Hul sterse Rode Kruis en de politie van St.-Niklaas voor een vlek keloos verloop. Op deze men sen hadden zelfs de weergoden geen greep. Uitslag heren 1. Jean-Piere Wilssens, Beveren, 26 kilometer in 1.31.32; 2. Gabriël Dauwels, Zelzate 1.34.14; 3. Romain Poppe, Antwer pen 1.35.16; 4. Arnold Polderman, Vogelwaarde 1.35.20; 5. Bob Ter- laak, Vlissingen 1.36.24; 6. Peter Steengen, Lelystad 1.37.43; 7. Frans van de Eijnden, Antwerpen 1.38.26; 8. Marcel van Vliembergen, St.- Niklaas 1.40.35; 9. Adrie van Rooyen, Biggekerke 1.40.50; 10. Pa trick de Sutter, Berghem 1.41.00;, 13. Bertus Gelderland (Terneuzen) 1.42.01; 18. Jo David, Koewacht 1.44.20; 19. Ko Snoek, Terneuzen 1.44.22; 20. Frans van Remoortere, Oostburg 1.44.36; 24. Johan Zee- gers, Breskens 1.45.45; 27. Jan Nee- teson, Kapellebrug 1.46.08; 28. Os wald van Overloop, Hulst 1.46.15; 29. Hans Jasperse, Axel 1.46.47 39. Jan de Jong, Terneuzen 1.49.48; 41. Jac de Braai, Terneuzen 1.50.18; 43. Andrê Maas, Graauw 1.50.48. Da mes: 1. Lilian Coole, St.-Niklaas 2.06.19; 2. Christiene de Lok, Berg hem 2.08.38; 3. Marie-Christien van der Erin der», Antwernen 2 23.06. Van onze zwemmedewerker TERNEUZEN - Miranda de Zeeuw van De Bruinvis uit Sas van Gent heeft in het Belgische St.-Niklaas de 'wed strijd van de laatste kans', de 200 meter wisselslag, ge wonnen in de nieuwe Zeeuwse recordtijd van 2.30.45. Zij benutte hiermee zeker haar laatste kans, want dit num mer zal dit jaar niet meer worden gezwommen, waar door haar naam op de Zeeuwse recordlijst voor aspiran ten blijft staan. Nog geen week geleden gehaald voor deelname aan de bracht de Vlissingse Marleen Nederlandse kampioenschap- Knoester dit record op 2.30.8. pen. Peter Claes won eveneens Miranda de Zeeuw heeft door een nummer voor De Bruinvis deze tijd ook een startbewijs en wel de 200 meter wisselslag. waarvoor hij een tijd van 2.27.1 liet afdrukken. De prestaties van de overige Bruinvis-leden waren: 100 meter vlinderslag: Ronnie Babijn 1.03.6 Luc Claes 1.11.1; Miranda de Zeeuw 1.0.3; Nicole van Haelst 1.15.2; Silvia Schmitt 1.17.3.100 me ter vrije slag: Ronnie Babijn 58.2. Peter Claes 59.0; Stefan Verdonck 1.02.5; Mario Willaert 1.02.6; Mi randa de Zeeuw 1.03.6; Nicole van Haelst 1.05.2; Silvia Schmitt 1.07.6, Ilse Passemiers 1.09.7; Ilse Schramm 1.12.0. 100 meter school slag: Stefan Verdonck 1.17.4; Petei Claes 1.17.5; Miranda de Zeeuw* 1.20.9; Ilse Schramm 1.22.7. 100 me ter rugslag: Luc Claes 1.07.7; Peter Claes 1.0.8.5; Ronnie Babijn 1.13.6. Van onze atletiekmedewerker PHILIPPINE - Met Mark Willaert kreeg de 8100 meter lange oudejaarstrimloop in Philippine een keurige win naar. De RKHAV-atleet uit 'De Kouter' liep op het fraaie 900 meter lange parkoers rond het voetbalveld van Philippine onbedreigd naar de winst. Zijn clubmakker Jo van Waes- berghe kwam eveneens afge scheiden als tweede binnen voor Mark Groosman, die ah eerste niet-KNAU-atleet fi nishte. Naast deze langste afstano stond er ook een tweetal jeugdlopen op het programma In de leeftijdscategorie 12 t/rr 15 jaar zegevierde Axelaai Bas Jasperse. Hij liet op hei 5400 meter lange parkoers df concurrentie ruim twee minu ten achter zich. De kortste af stand -2700 meter- voor d< jeugd tot en met 11 jaar were gewonnen door Edwald Mar- teijn. Voor deze door de voet balvereniging Philippine ge organiseerde loop kwamen 11.' lopers en loopsters opdagen. Door Kees Hamelink HULST - Boeiende duels vormden het sluitstuk van het vierde indoor-jeugdtennis- toernooi in de Hulsterse sport hal Den Dullaert. Met name in de oudste leeftijdscategorieën was er volop te genieten van goed tennis, waarin Jeroen Verstraeten en Sandra Begijn uiteindelijk met de hoofdprij zen naar huis gingen. Gemak kelijk ging het overigens niet. Verstraeten moest twee keer aantreden tegen Tim van Veldhoven, terwijl Begijn het moest opnemen tegen de Bel gische Kathy van der Gucht. Op papier waren de beide Hulsterse talenten de favorie ten, maar vooral Verstraeten zal vooraf nimmer gedacht hebben dat hij de beide titels zonder meer zou binnenhalen. Afgelopen zomer nog tijdens de Zeeuws-Vlaamse jeugd kampioenschappen moest Verstraeten ervaren dat Van Veldhoven wel degelijk een te genstander van formaat was geworden, want die pakte toen de winst. In Hulst stond eerst het duel bij de 13-jarigen op het programma, een partij met lange games, waarin Ver straeten met 6-3, 6-3 de winst pakte. Het tweede duel leek eenzelfde kant uit te gaan. Verstraeten, die na afloop van de partij stelde dat hij reke ning had gehouden met een felle Van Veldhoven, nam in de eerste set een 4-1-voor sprong. Het tempo dat in deze partij hoog was, speelde Van Veldhoven in de kaart en dankzij een flinke portie door zettingsvermogen krabbelde Van Veldhoven langszij, maar Verstraeten kon de aanval tij - dig keren. Met 7-5 in de tie break pakte hij ternauwer nood de eerste set. Van Veldhoven nam dit blijkbaar op de koop toe, want de winning-mood straalde af van zijn spel, hetgeen ook een 3-0-voorsprong tot resultaat had. Maar net zoals Verstrae ten het moest dulden dat zijn opponent in de erste set langs# zij kwam, moest Van Veldho ven dit ook ervaren. Sterker nog, Verstraeten dwong hem tot een regelrechte overgave bij een 4-3-voorsprong. De be ruchte 'zevende' game werd toepasselijk, hoewel Verstrae ten zes match-points nodig had om Van Veldhoven ook de tweede keer te verslaan: 7-6, 6-4. Bij de 15-jarige meisjes moest Sandra Begijn haar titel verdedigen. Ging vorig jaar het duel tegen Mirjam Brak man, dit keer was de Belgische Kathy van der Gucht degene die haar van deze titel moest afhouden. Een tegenstandster overigens, die vast van plan was zich niet bij voorbaat neer te leggen bij de suprematie van de Hulsterse. Zij leek zelfs op een verrassing af te gaan, want zij bouwde een 5-2-voor- sprong op tegen Begijn, die duidelijk te kampen had met concentratieverlies. Ondanks dat liet zij het echter niet zover komen en herstelde zich tijdig om met 7-5 de eerste set te pakken. Ook in de tweede set reageerde Begijn met een te losse hand, hetgeen ook weer resulteerde in een 0-3- achterstand, maar de klasse heeft zij nu eenmaal in huis, zodat ook deze tweede set met 7-5 naar Begijn ging. Bij de 13-jarige meisjes werd Stephanie Rottier de verwachte winnares tegen een met een schouderblessure kampende Francesca Adriaansens. In een goed ge speelde eerste set kon Adriaansens nog twee games Enkele deelnemers aan het jeugdtennistoernooi in Hulst. Staand vlnr: E. Ver met, St. Rottier, T. van Veld hoven en J. Verstraete. Zit tend vlnr: M. Copier, A. Eve- rix, Se. Rottier en B. de Buysser. - fotowimkooyman voor zich opeisen en, hoewel zij de eerste game in de tweede set won, bleek de tegenstand van Rottier te groot. Met 6-2, 6-1 besloot zij het finaleduel. Bij de 11-jarige meisjes legde Nathaly Tijssen beslag op de titel. Met duidelijke 6-1, 6-1-cijfers liet zij Ester Ver- vaet achter zich, terwijl bij de jongens de winst naar België werd meegenomen. Bart de Buijser, die ook verdienstelijk bij de 13-jarigen acteerde, was te sterk voor Sebastien Rot tier, hetgeen hij uitdrukte in 6-1,6-0. Uitslagen jongens tot en met 9 jaar: Bart van Leemput-David Lambreehts 10-3. Meisjes tot en met 9 jaar: Marion Copier-Anne- lies Everix 15-2. Verliezersronden: Jongens tot met 9 jaar: Eduard van de Wiele-Alessandra Nanna 11-3. Meisjes tot en met 9 jaar: Simone Tijssen-Astrid Koen 7-4. Jongens tot met 11 jaar: Milan Albicher- Marino Bolssens 8-7. Meisjes tot en met 11 jaar: Veronique Verhulst- Claudia Haak 14-4. Jongens tot en met 13 jaar: Bernd van Quekel- berghe-Sebastien Rottier 17-1. Meisjes tot en met 13 jaar: Nathaly Tijssen-Cindy van Goethem 13-3. Jongens tot met 15 jaar: Jeroen van de Walle-Wim Wuijts 17-2. Meisjes tot en met 15 jaar: Nancy Blok-Marisa Adriaansens 9-3. Van onze paardesportmedewerker KAPELLE - De landelijke rij- vereniging en ponyclub De Weelruiters uit Borsele houdt vrijdag 3 en zaterdag 4 januari voor de zevende keer het springspektakel voor pony's en paarden: Indoor Zeeland in manege De Braanjenhoek te Kapelle. Vrijdag komen vanaf 's morgens elf uur de pony's in de ringen van parkoersbouwer Liesbeth Kodde. Er komen in tolaal ruim 50 combinaties aan het vertrek, waaronder het merendeel Westbrabantse combinaties. Van de tien deelnemers in de Z-klas zijn er maar vier Zeeuwse springers. Deze vier zijn Ilja Swets met La Eanair van Luctor et Emergo; Arianne Hanse met Liza van De Schouwseruiters; Sandy den Exter met Sapai van Noord-Beveland en Sanda van Dijk met Peter Pan van Brui- nisse. Zij zullen een hele kluif hebben om de Westbraban ders van het lijf te houden, omdat dit ware barrage-spe cialisten zijn. Vrijdags na de middag komen de paarden in de B-klas aan het vertrek, te vens ook voor het Zeeuws in doorkampioenschap. Er staan niet minder dan 24 combina ties op de startlijsten. Zaterdag is het dag van de paarden in de klassen L, M en Z. Hier staat de hoofdprijs 'De Gouden Mossel' centraal. Deze hoofdprijs wordt verreden over twee parkoersen. Voor iedere klas een klassiek par koers, met voor de L-klas een progressief parkoers, de M- klas een jachtparkoers en voor de Z-klas een Force and Speed-parkoers. Naast deze Gouden Mossel- strijd, strijden de Zeeuwse deelnemers voor het provin ciaal indoorkampioenschap. In de Z-klas zijn niet minder dan 14 kanshebbers, waaronder de huidige reservekampioen Bram Klaasse met Polstar van Walcheren. Hij moet het opne men tegen onder andere Peter Kosters met Varant van Graeve Jan; Ad Bergs met Sandra van De Vossereyers; Harold Cornelissen met Amon van Hulst en Luc Cornelissen met Vazal van Luctor et Emergo. Uitslagen: Jeugd t/m 11 jaar - 27(X meter - 20 deelnemers: 1 Edwald Mar teijn (Philippine) 13.50. 12 t/m 15 jaar - 5400 meter - 15 deelnemers: 1. Bas Jas perse (Axel) 24.15, 2. Erwin Pielaet (Phi lippine) 26.37, 3. Aido Visser (Philippine 26.50. Senioren - 8100 meter - 80 deelne mers: 1. Mark Willaert (Nieuw-Namen 28.34, 2. Jo van Waesberghe (Axel) 29.03 3. Mark Groosman (Hoek) 30.00,4. Angek Obrie (Sas van Gent) 30.59, 5. Fram Smits (Terneuzen) 31.12, 6. Mark van dei Meulen (IJzendijke) 31.17,7. Johan Huigh (Schoondijke) 31.24, 8. Jaap Fremauv, (Breskens) 31.30, 9. Sjaak Boekhout (Ter neuzen) 31.46,10. ex aequo Oswald Haers (Philippine) Peter Snelders (Sas var Gent) 32.10. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Tijdens in- doorwedstrijden in het West- duitse Dortmund sneuveldei twee Zeeuwse atletiekrecords Bart van Haeringen verbe terde zijn eigen record ver springen. Dit met een sprong van 6.95 meter. Zijn oude re cord stond op 6.75 meter. Bij de A-junioren verbe terde Peter van de Broek he: Zeeuws record op de 1500 me ter. Zijn recordtijd was 4.02.9 Het oude record dateerde var 1977 toen Henk Lindner ir Zwolle de 1500 meter liep ir 4.04.1. Ook de overige Zeeuwer presteerden knap. Bij de C-ju- nioren liepen Arjan de Feitei en Reinier de Waal de 60 me ter beiden in 7.8. Christa Logghe -A-meisje- liep de 80( meter in 2.23.5. Van onze sportmedewerker AXEL - Door in de finale Wil ton met 3-1 te verslaan, heef) het zaalvoetbalteam van Kota Radja het Kerckhaert-toer- nooi gewonnen. Achter dil tweetal eindigden de forma ties van Primus/Pluym, Moy Fa, Kerckhaert, Deho'80, Die- leman en Corretje. De arbitrale leiding van di' sportieve treffen in de Axels: sporthal 't Sportuus, was ir handen van het duo Hermar Snoeck/Adrie Scheele.

de Stem | 1986 | | pagina 9