IQ RINUS MICHELS:HOUDING AJAX ONAANVAARDBAAR' Dries van Wijhe dolt met marathontop Goede dag voor Mancunians Prof-wielerkalender 1986 Ploc verrassing op schans Garmisch Marathonschaatsers testen 10 kilometer Interesse 'SV voor ichuster Leihtie intie T26 PAGINA SPORT 1 3volg een auto >als veiligheid, e kombineren. Waarbij u ook op uw gemak s u dat doet fiEIST - Op initiatief van hondsmanager tinus Michels heeft bondscoach Leo Been- kakker besloten geen beroep te doen op |pelers van Ajax voor de oefeninterland 2gen Italië op 8 januari in Genua. Dit jioudt in dat Ronald Koeman en Sonny Si- joy zijn verwijderd uit de selectie van lestien spelers. engeland uitslagen plus standen buitenlands voetbal schotland Angerer Stamsnijder stapt af in Killaar Limbach en Stam completeren EK-kwartet Da Silva wint Silvesterloop 36882 ran rtrm snott rpONPERDAG 2 JANUAR11986 •"■V .-üv. v- )P DE TOEKOMST. Von onze sportredactie Leugen op zoom - Er zal |oor Roger vail Es, de secreta ris van de sectie Bcroepswlel- ennen van de KNWU, nog keel wat werk moeten worden lerricht, alvorens de nationale slender van profwedstrijden cht helemaal rond is. Glste- en sloot Van Es de voorlopige nventarlsatle af en maakte de (alender, zo ver die gereed pas. openbaar. Opvallend is dat er, ondanks (p druk die op de kalender aat, toch weer drie aanvra ten zijn voor 'nieuwe' wed strijden: de ronde van Bra- lant (een stad-tot-stad-wed- Ttrijd vanuit Eindhoven, Laartoe Jan Gisbers het ini tiatief heeft genomen), een koppel-tijdrit in Kerkdriel en Ie ronde van Oldenzaal. Daar tegenover staat dat de organi satoren van de ronde van Kwadendamme en die van 'Dwars door Meerssen' hebben laten weten komend wegsei- zoen geen belangstelling te hebben voor de toewijzing van een datum. En verder dat de comité's van de rondes van Zuiddorpe, Voerendaal, Kam pen, Thorn, Tegelen en Oost voor ne zich nog niet bij Van Es gemeld hebben voor een plaatsje op de kalender. Daar naast zal Roger van Es in de komende weken nog data moeten zoeken voor Leende, Maasland, Helden-Panningen, Eede, Voorthuizen (demy's) en Venhuizen. De kans bestaat dat enkele van deze koersen niet kunnen worden 'gehol pen'. Van Es: „Al die organisaties willen per sé na de Tour de France zitten. Enkele zal ik misschien kunnen helpen als ze samen met een andere wed strijd op een en dezelfde dag willen gaan zitten, maar be staat voor dat compromis geen belangstelling, dan zal ik die wedstrijden moeten afvoe ren". Nieuw is ook dat 'Rondom het IJsselmeer', tot nu toe een koers achter derny's, komend seizoen individueel zal worden Verreden. De voorlopige kalender ziet er als volgt uit: 26 februari: Grote Prijs Wie lerrevue; 30 maart: profronde van Gal- der; 2 april: Friese Elfstedentocht; 26 april: Amstel Gold Race; 8 mei: prof ronde van Wouw;l7 mei: profronde van Kloosterzunde; 18 mei: prof ronde van Ba vel; 19 mei: prof ronde van Hans weert; 21 mei: prof ronde van Apeldoorn; 24 mei: Internationale profronde van Midden- Zeeland; 1 Juni: profronde van Made; 6 juni: profronde van Hengelo; 7 Juni: profronde van Oud-Gastel;14 Juni: om nium Langendijk, dernykoers Groot Ammers; 22 Juni: nationale kampioen schap op de weg; 23 juni: profronde van Woerden; 28 Juni: Rondom het IJssel meer; 29 Juni: profronde van Amster dam; 5 Juli: profronde van Kruiningen (onder voorbehoud); 6 t/m 11 Juli: Zes van Rijn en Gouwe; 23 juli: Wielergala van Ulvenhout; 25 Juli: profronde van Simpelveld; 27 Juli: profronde van Schijndel; 28 Juli (eerste dag na afloop van de Tour de France): prof rondes Bos- meer en Elsloo; 29 Juli: prof rondes Stip hout en Steenwijk; 30 Juli: Acht van Chaam en dernykoers Noordwijk aan Zee; 31 juli: profronde Wateringen en 1 augustus: nationale kampioen schap op de baan en profronde Venhui zen (Venhuizen onder voorbehoud); 2 augustus: profronde van Kortenhoef; 3 augustus: profrondes Heerhugowaard en Sas van Gent; 4 augustus: Draai van de Kaai Roosendaal; 5 augustus: profronde vun Tiel; 6 augustus: prof ronde van Lin- ne, 7 augustus: profronde van Maarhee- ze; 8 augustus: profronde van Deurne; 9 augustus: profronde van Kamerik; 10 augustus: profronde van 's-Heerenhoek; 11 augustus: profronde van Maastricht (onder voor benoud); 12 augustus: prof- ronde van Emmen; 13 augustus: prof- ronde van Surhuisterveen; 14 augustus: profronde van Almelo; 15 augustus: prof rondes Leiden en Pijnacker; 17 augustus: profronde van Dongen; 18 t/m 23 augustus: profronde van Nederland; 24 augustus: Scheldeprtfs Bergen op Zoom; 3 september: Veenendaal-Vee- nendaal; 6 september: wereldkampioen schap op de weg voor profs (Colorado Springs, Verenigde Staten); 13 septem ber: prof ronde van Hoevelaken; 14 sep tember: profronde van Eindhoven; 20 september: prof ronde van Oudenbosch; 27 september: profronde van Aalsmeer; 28 septemer: profronde van het Splnveld Breda. 1 Oranje taboe voor i Ajacieden Van onze sportredactie In een eerder stadium had Ajax meegedeeld, dat Ie eveneens uitgenodigde spelers Frank Rijkaard, [ierald Vanenburg, Rob de Wit en Marco van Bas en niet beschikbaar zijn voor de wedstrijd tegen |e Italianen. HEERENVEEN (ANP) - Niets was Dries van Wijhe te dol in de marathon van Heerenveen, de dertiende in de strijd om de KNSB-beker. Op 40-jarige leeftijd was 'Dolle Dries' niet meer de sterkste. Voor zijn eerste zege van het seizoen moest hij het hebben van zijn boerenslimheid. Daarmee dolde hij de complete mara thontop, incluis de vedetten- in-vorm Van der Duim, Chris- toffers eq Van Kempen. In de 80e ronde zette Van der Duim aan voor zijn zo veelste ontsnapping. Vier man sloten aan: Ruud Christoffers, Bennie van der Weide, Lex Cazemier en Jan Kooiman. Het vijftal passeerde het pelo ton voor de derde keer en nestelde zich vervolgens aan de kop van de groep om de wedstrijd te kunnen controle ren tot de finale. Het was dit eminente vijftal ontgaan, dat een viertal, be staande uit Dries van Wijhe, Rick van Kempen, Jos Pronk en Frans Boon, eveneens voor de derde keer een ronde uitliep Bondsmanager Rinus Mi- hels achtte de houding van jax onaanvaardbaar. Een se ctie van het nationaal team lient tot stand te komen op luur technische gronden, lindt hij. Michels noemde de Weigering een viertal spelers te staan een ernstige in- Ireuk op het voetbaltechnisch Telectiebeleid van de bonds- bach. Michels en Beenhakker, |ie de opvattingen van de ondsmanager volledig deelt, linden de gang van zaken ]ond de Ajacieden teleurstel end. I Na gesprekken van de tech- Jische staf te Zeist met de le- leranciers, zowel op bestuur- Tjk niveau (25 november) als technisch niveau (16 de- jember), bestond de overtui- |ing dat men in alle geledin- ]en van de Nederlandse voet- allerij wilde werken aan een Ituatie, waarin het nationale pftal zich optimaal kon voor- ereiden op de voorronden |an het Europees kampioen- phap. Op 25 november reeds gaven clubleidingen toestemming loor het spelen van een aantal Van onze sportredactie Barcelona - De Spaanse ers tipt PSV als één van de neest serieuze gegadigden loor de overname van Bernd (Luster, de Duitse ster, die ijn club Barcelona komende naand wil verlaten, hoewel jijn contract pas op 30 juni (988 beëindigd is. 'De club die het meest in chuster is geïnteresseerd' - zo Ichrijft de Barcelonese och- Tendkrant El Periodico - 'is jSV Eindhoven. De multina tional Philips heeft een spe- liale begroting goedgekeurd |m het team te versterken en helpen bij het terugkeren laar de competitie van de Europa Cup'. ÏARMISCH PARTENKIR- HEN (SID) - De Tsjechoslo- vaak Pavel Ploc heeft op üeuwjaarsdag in Garmisch 'artenkirchen zeer verras end de traditionele wedstrijd chansspringen gewonnen. De tweede plaats was voor Ie Oostenrijker Ernst Vettori, leste in de eerste reeks spron- [en, en de derde positie voor le Joegoslaaf Primoz Ulaga, le leider in het klassement om Je wereldbeker. Na de wed- tri j den in Oberstdorf en Gar- nisch werd Vettori de leider n het klassement om de vier- chansen-trofee. oefeninterlands gedurende het eerste halfjaar van 1986, inclu sief de wedstrijd tegen Italië. Michels en Beenhakker hechtten eraan te verklaren, dat ze hopen op een snelle op lossing van het geschil. Tot die tijd echter geven beiden er de voorkeur aan geen spelers te selecteren van Ajax voor ver tegenwoordigende Neder landse elftallen. Als gevolg van dit alles komt de opzet van het duel te gen Italië enigszins op losse schroeven te staan. De bedoe ling was om tegen Italië, dat zich presenteert met een expe rimenteel WK-team, uit te ko men met een kern van jongere internationals van rond de 23 jaar. De groep werd aange vuld met enkele dispensatie spelers en enige debutanten. Zo moest een begin gemaakt worden met de ontwikkeling van een vaste basisformatie, een eigen speelwijze, alsmede het testen van enige debutan ten op het hoogste niveau. Leo Beenhakker: „Het ac cent komt nu meer te liggen op het laatste. Met als realiteit dat buiten Hiele, Van Breuke- len, Van Tiggelen, Gullit en Van der Gijp zelfs het meren deel van de spelers zal bestaan uit debutanten. Hetgeen zeker op dit niveau kan worden aan gemerkt als een extra moei lijkheidsfactor. Ondanks alle ontwikkelingen vertrekken we met veel interesse naar Italië. Wie weet welke nieuwe spelers zich aandienen voor een plaats in de A-selectie. De opzet blijft onveranderd om te komen tot een vaste groep met een eigen spelstijl teneinde zo goed mogelijk voorbereid de kwalificatie in te gaan voor het Europees kampioenschap. Dat moment breekt zoals be kend al aan in september". Beenhakker zal in de loop van vandaag de twee vervan gers aanwijzen voor Silooy en Koeman. Eerder al riep hij Godee, Verkuil, Gorter en Van der Gijp op voor de vier niet beschikbare Ajax-spelers. In tussen meldde zich Wilbert Suvrijn (Fortuna S) af met een liesblessure. Voor hem roept Beenhakker vandaag even eens een vervanger op. Gary Mabbutt (Tottenham) torent hoog uit boven Viv Anderson (Arsenal). Gescoord werd er op Highbury niet en dat was lang geleden in de duels tussen de twee clubs. - fotoap LONDEN (RTR) - Chelsea heeft buiten zijn schuld de kans gemist het nieuwe jaar te openen met de eerste plaats in de Engelse eerste divisie. De Londen.se club, die twintig jaar niet aan de kop van de ranglijst vertoefde, ging te vergeefs op bezoek bij stadge noot West Ham United. De wedstrijd werd, in weerwil van de vele toegestroomde toeschouwers, op het laatste moment afgelast vanwege de vorst in de grond. Elders in de Britse hoofd stad kregen 45.000 belangstel lenden wel hun zin: zij zaten bij Arsenal - Tottenham. In deze partij werd niet gescoord. Dat was deze teams in hun on- derlinge ontmoetingen op Highbury 49 keer niet ge beurd. Omdat de concurrenten Li verpool en Everton gelijk speelden (2-2 tegen respectie velijk Sheffield en Newcastle), begon het jaar voor Manches ter United gunstig. De koplo per, die zijn ruime voorsprong in de afgelopen weken ver speelde, won met 1-0 van Bir mingham. Het doelpunt werd gemaakt door de in november van Aston Villa gekomen Co lin Gibson. Het was zijn eerste treffer voor de Mancunians. De uitslagen: Arsenal - Tot tenham 0-0, Aston Villa - Manchester City 0-1, Ipswich - Watford 0-0, Liverpool - Shef field Wednesday 2-2, Luton - Leicester 3-1, Manchester United - Birmingham 1-0, Newcastle - Everton 2-2, Not tingham Forrest - Coventry 5- 2, Queen's Park Rangers - Ox ford 3-1, Southampton - West Brom wich 3-1. De stand: 1. Manchester Uni ted 24-52, 2. Chelsea, Everton en Liverpool 25-47, 5. West Ham United 23-45, 6. Sheffield Wednesday 25-43, 7. Arsenal 24-42, 8. Luton 25-41, 9. Not tingham 25-37, 10. Tottenham en Newcastle 24-35, 12. Wat- ford 24-33, 13. Southampton 24-30, 14. Queen's Park Ran gers 24-30,15. Manchester City 25-29, 16. Leicester 25-25, 17. Coventry 24-24, 18. Oxford 24- 23, 19. Aston Villa 25-23, 20. Ipswich 25-20, 21. Birmingham 24-18, 22. West Bromwich 25- 12. De uitslagen: Celtic - Glasgow Rangers 2-0, FC Dundee - Aberdeen 0-0, Hearts - Hiber nian 3-1, St. Mirren - Clyde bank 3-0. De stand: 1. Hearts 22-28, 2. Dundee Un. 19-24, 3. Celtic 19- 24, 4. Aberdeen 20-24, 5. Glas gow Rang. 21-21, 6. FC Dundee 21-21,7. St. Mirren 19-18, 8. Hi bernian 19-17, 9. Clydebank 22-13,10. Motherwell 18-10. Alpiger 55; 4. Mair 47; 5. Girardelli 44. Klassement algemene wereldbeker: 1. Girardelli 91 punten; 2. Wirnsberger en Midler 90; 4. Petrovic 62; 5. Nilsson 57 De anders zo gevreesde Oostduitse ploeg beleefde een lichte afgang. Tweevoudig winnaar Weissflog werd slechts vierde. In Oberstdorf had hij het nog slechter ge daan met de negentiende plaats. Ulf FindeiSen overtrof zichzejf, maar werd toch slechts zesde, vlak voor de Fin Pekka Suorsa, recent winnaar in Oberstdorf. De Oostduitsers hadden slechts één troost: het baanrecord van Weissflog, 108 meter, bleef overeind, al wa ren Vettori en Ulaga er met 107 meter in de eerste reeks dichtbij. De uitslag-' L Pavel Ploc (Tgj) 212,8 punten (105,5 en 103 meter); 2. Ernst Vet tori (Oos) 211,5 (107 en 97); 3. Primoz Ulaga (Joe) 208,9 (107 en 98); 4. Jens Weissflog (DDR) 208,0 (107 en 97,5); 5. Jiri Parma (Tsj) 201,4 (102,5 en 95); 6. Ulf Findeisen (DDR) 200,9 (101,5 en 98,5); 7. Pekka Suorsa (Fin) 197,7 (100,5 en 99); 8. Bohumil Vacek (Tsj) 197,3 (98 en 98); 9. Pjotr Fijas (Pol) 196,5 (99 en 98); 10. Horst Bulau (Can) 195,4 (99 en 96). Stand vierschansen-toernooi: 1. Vettori 416,3; 2. Ploc 415,7; 3. Suorsa 414,6; 5. Neu- landtner 402,1. Stand wereldbeker: 1. Ulaga 87; 2. Suorsa 83; 3. Neulandtner 79; 4. Vettori 75; 5. Opaas 63. De Oostenrijker Peter Wirnsberger was bij de jaar wisseling de snelste wed- strijdskiër ter wereld. In Schladming overklaste de 27- jarige Wirnsberger dinsdag de totale concurrentie. De Zwitser Peter Müller werd tweede met bijna een volle seconde achterstand. Schladming was de vijfde af daling voor de wereldbeker. De uitslag: 1. Peter Wirnsberger (Oos) 3408 meter in 1.56.87; 2. Peter Müller (Zwi) 1.57.84; 3. Erwin Resch (Oos) 1.57.92; 4. Michael Mai (Ita) 1.57.98; 5. Marc Gi rardelli (Lux) 1.58.24; 6. Daniel Mahrer (Zwi) 1.58.27;,7. Helmut Höflehner (Oos) 1.58.31; 8. Frahz Heinzer (Zwi) 1.58.57; 8. Danko Sbardelotto (Ita) 1.58.76; 10. Anton Steiner (Oos) 1.58.80. Klassement wereldbeker afdaling: 1. Wirnsberger 86 punten; 2. Müller 84; 3. De Westduitse skiloper Pe ter Angerer heeft de Silvester- marathon van Ruhpolding, die voor de 21e keer werd gehou den, gewonnen. De Olympisch kampioen op de biathlon had voor de dertig kilometer lange tocht door de sneeuw I uur, 11 minuten en 30 seconden nodig. Zijn landgenoot Franz Schöbel en de Oostenrijker Josef Rehrl volgden hem op de voet. op het grote peloton. Zij kwa men dus op gelijke hoogte met het Van der Duim-quintet. Gewoontegetrouw bepaalde de wedstrijdleiding, dat de ge- dubbelden voortijdig moesten afsprinten voor de ereprijzen. Op dat moment zag Van Wijhe zijn kans schoon. Hij sprintte met de achterblijvers mee. Van der Duim, Kooiman, Christoffers, Cazemier en Van der Weide reageerden niet, want zij gingen er vanuit dat 'Dolle Dries' een ronde achter stand op hen had. Toen de achterblijvers de eindstreep waren gepasseerd en de douches opzochten, reed Van Wijhe plotseling 150 meter voor de rest uit. Op het mo ment dat duidelijk werd dat Van Wijhe wel degelijk nog in de wedstrijd hoorde, was het voor de anderen te laat hem nog van de overwinning af te houden. De ultslsgen: A-riJdera: 1. Dries van Wijhe (Oosterwolde); 2. Hilbert van der Duim (Heerenveen); 3. Ruud Christoffers (Vlaardingen); 4. Rick van Kempen (Den Hoef), 5. Bennie van der Weide (Heeren veen); 6 Jos Pronk (Oost-Graftdijk); 7. Frans Boon (Hem); 8. Lex Cazemier (Den Horh), 9. Jan Kooiman (Ammerstol); 10. Dirk Maarssen (Rijsenhout); 11. Andries Kasper (Driel); 12. Jan Eise Kromkamp (Oldeholtpade); 13. Rein Jonker (Wijd- gaard); 14. Erik van den Boogaard (Eind hoven); 15. Jos Niesten (Heemskerk); Iduwement KNSB-beker: 1. Christoffers 214 punten; 2. Maarssen 184,3; 3. Van Kempen 175,1, 4. Van der Duim 158,2; 5. Pronk 153; dames: 1 Erna Uitham (Zuid laren), 2. Tilly Alberts (Heerenveen); 3. Elske van der Meer (Jubbega); klasse ment KNSB-beker: 1 Uitham 91,4; 2. Al berts 80,13. Van der Meer 51. Van onze sportredactie HEERENVEEN - Zes mara thon-schaatsers zullen zich zondagmiddag na afloop van het Nederlands kampioen schap sprint in Utrecht testen op de tien kilometer. Die zes KILLAAR (ANP) - Hennie Stamsnijder is woensdag bij het ingaan van de laatste ronde van de nieuwjaarsvel- drit in Rillaar (België) afge stapt. De oud-wereldkam pioen bij de profs, die in zes tiende positie reed, was al een paar keer gevallen en wilde geen risico meer nemen. Zon dag rijdt de wielrenner uit Enter in Lochem voor de na tionale titel. Roland Liboton won voor eigen publiek in Rillaar, ge volgd door zijn landgenoot Pol de Brauwer en Nederlands kampioen Reinier Groenen- daal. De uitslag: 1. Roland Liboton (Bel); 2. Pol de Brauwer (Bel) op 0.17; 3. Reinier Groenendaal (Ned) op 1.00; 4. Peter Ha- rings (Ned) op 1.40; 5. Klaus-Peter Thaler (WD1) op 1.50; 8. Frank van Bakel (Ned) op 2.45. De Westduitse wielrenner Gregor Braun heeft niet veel geluk bij zijn pogingen het werelduurrecord van 51,151 kilometer, op naam van de Italiaan Francesco Moser, te verbeteren. Op nieuwjaarsdag kwam hij niet aan een tweede aanval toe, omdat op het voorziene tijdstip de Olympische wieler baan in Mexico Stad in smog gehuld was. Braun sprak er over de smog te ontvluchten en zijn heil te zoeken op de 3417 meter hoog gelegen wie lerbaan van La Paz, de hoofd stad van Bolivia. Daar wil hij op 5 januari eerst proberen het wereldrecord vijf kilometer van de Deen Hans-Henrik Oersted (5.45,65) te verbeteren om op 6 januari het uurrecord aan te vallen. De Nederlander René Pij nen en zijn Deense koppelge- noot Gert Frank, die in de nieuwjaarsnacht een jacht over een uur wonnen en daar door aan de leiding kwamen, zijn in het middagprogramma van nieuwjaarsdag gezakt naar de tweede plaats. De lei- De stand: 1. ('lark/Doyle (Aus/GBr) 166 punten: 2 Pijnen/Frank (Ned/Den) 84; op één ronde: 3. Roman en Sigmund Hermann (Ue) 14»; 4. Toumé/De Wilde (Bel) 90; op twee ronden: 5. Thurau/ Kristen (WD1) 131. HEERENVEEN (ANP) - Ma rieke Stam heeft zich dinsdag in Heerenveen verzekerd van een startbewijs voor de Euro pese schaatstitelstrijd. De 21-jarige rijdster uit Eg- mond aan Zee bleef in een driekamp Thea Limbach, Grietje Mulder 'en Alie Boorsma de baas. Limbach, die dinsdag de 1500 meter won in 2.17.8, verwierf met Stam het recht om op 11 en 12 ja nuari in het Noorse plaatsrje Geithus aan het Europese toernooi deel te nemen. Tij dens de landenwedstrijd in Stockholm, anderhalve week geléden, kwalificeerden Yvonne van Gennip en Ria Visser zich al voor het kam pioenschap. zijn Hilbert van der Duim, Gerard Rietveld, Richard van Kempen, Ruud Christoffers, Jan Kooiman en Jos Pronk. De test is bedoeld om uit te vinden in hoeverre de mara thon-specialisten in de ko mende twee jaar voor de Olympische Winterspelen van Calgary kunnen concurreren op de lange afstanden met de leden van de kernploeg van Henk Gemser. De Nederlandse schaatsbond wil op deze ma nier de mogelijkheid om een Olympisch startbewijs te ver werven over een zo'n breed mogelijk front uitspreiden. WK marathon De Russische schaatsbond onderzoekt op het ogenblik de mogelijkheid om een ploeg af te vaardigen naar het offi cieuze wereldkampioenschap marathon, dat op 15 maart op de ijsbaan 'De Uithof' in Den Haag wordt verreden. De Rus sen zijn, als er een redelijke fi nanciële vergoeding tegenover staat, van plan om Olympisch kampioen op de tien kilometer Malkov, Bozjev en Botskaijev in te zetten. SAO PAULO (AFP) - De Bra ziliaan Jose Joao da Silva heeft honderdduizenden land genoten een prettige jaarwis seling bezorgd door voor de tweede keer in zijn atle- tiekloopbaan de beroemde Sil vesterloop in Sao Paulo te winnen. Hij liep de 12,640 kilo meter lange route door de bin nenstad in 36 minuten en 48,96 seconden. Bij de dames had Rosa Mota het nog nooit zo gemakkelijk. Zonder tegenstand van bete kenis liep de Portugese atlete, die bij de Olympische Spelen van Los Angeles brons won op de marathon, in recordtempo naar de eindstreep. Na precies 43 minuten kon ze worden ge huldigd, alweer voor de vijfde maal in successie. De uitslag: heren: 1 Jose Joao da Silva (Bra) 36 minuten en 48 seconden; 2. Rolando Vera (Ecu) 37.37 3 Adauto Do- mingues (Bra) 37.42; 4. Joao Alves da Souza (Bra) 37.43; 5 Eloi Scheleder (Bra) 37.44, 6. Raul Ceja Aguilar (Mex) 38.07; 7 Carlos Reinz Gutierrez (Mex) 3815; 8 Claudio Ribeiro (Bra) 38.27 9. Chnstoph Herle (WD1) 38.35; 10 Diamantino dos Santos (Bra) 38.43; dames: 1. Rosa Mota (Por) 43.00; 2, Carmen Oliveira (Bra) 44.08; 3. Jorilda Sabino (Bra) 45.00; 4. Santa Velazquez (Mex) 45.24 5. Angelica de Almeida (Bra) 45.50,6. Yolanda Quim- bito (Ecu) 46.48; 7. Rita Borralho (Por) 46.53; 8. Silvania Pereira (Bra) 47.30; 9. Evany Dulcineia (Bra) 47.55; 10. Debora Medina (Col) 48 00 LOTTO Lotto 52: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 9 winnaars, die elk bruto f. 33.333,33 ont vangen; 3e prijs: 107 winnaars, die elk bruto f. 1.874,30 ontvangen; 4e prijs: 6.620 winnaars, die elk f. 30,20 ontvangen; 5e prijs: 89.991 winnaars, die elk f. 5,00 ont vangen. CIJFERSPEL Cijfer»pel 52: 6 cijfers goed: geen win-1- naar; 5 cijfers goed: 4 winnaars; 4 cijfers goed: 21 winnaars; 3 cijfers goed: 191 winnaars; 2 cijfers goed: 2.060 winnaars. Toto 52: le prijs: geen winnaar; 2e prijs: 10 winnaars, die elk bruto f. 1.842,00 ont vangen; Vprij.: 125 winnaars, die elk f. 284,70 ontvangen. TOTOGELIJK Toto-gelijk 52: le. prijs: 1 winnaar, die bruto f. 3.364,50 ontvangt; te prijs: 5 win naars, die elk f. 79,00 ontvangen; 3e prijs: 92 winnaars, die elk f. 21,40 ontvangen; 4e prijs: 902 winnaars, die elk f. 3,50 ont vangen.

de Stem | 1986 | | pagina 7