NU Wij zijn talende toekomst van het podium DE KERKUIL ile ESTEM Plaatselijk nieuws JEUGDCABARET TWEEMAAL IN GILDEHUIS SUISKIL iOp hoop van Zegen knappe prestatie van Lamere van Rhetorica 39.90 39.90 39.90 29.90 39.90 25.00 25.00 15.00 25.00 25.00 50.00 ONDERDAG 2JANUARI1986 JUllHfl efiL'JffiJKflL VAN ZEELAND ns en Helle- deze enor- 'V Clinge neemt fscheid van eugd)secretaris )LOGIE I I Sterftefactor Aardenburg Zandstraat Clinge GESCHENKEN van BLIJVENDE - WAARDE VAN DUYSE-MAHU Hulst Gelukwensen op hoog niveau voor Kloorianenprins Schietingen T16 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondente LINGE - Morgen, vrijdag 3 nuari, neemt VV Clinge tij- ens de nieuwjaarsreceptie (fscheid van jeugdsecretaris en secretaris Etlenne te Dec- ere. Na 23 jaar secretaris van de mgdcommissie en 17 jaar se- Iretaris van de voetbalclub „pt hij ermee. Om persoon- jke redenen. Het begon met de jeugdcom- lissie. Zoals Etienne vertelt jn 'leutige periode, plezierig Jergaderen en intesieve bege- 3iding van de jeugd'. Denk an het jaarlijkse Clitex-toer- ooi en de spelen op koningin edag. De Deckere was een an de stimulators van deze ctiviteiten. Op verzoek van het bestuur lam hij het secretariaat van voetbalclub op zich, toen V. Jolsen zijn functie neerlegde. rooral de liefde voor de voet- ilsport zorgde ervoor dat hij :retaris bleef, ook toen het t de club minder goed ging. [aar er waren ook hoogte- lunten. „De beslissingswed- j-ijd om het kampioenschap in de vierde klasse tussen Clinge en Steen in Hulst, het 50-jarig bestaan en het beha len van het kampioenschap in de vierde klasse". De Deckere is blij dat de vereniging voor beide functies inmiddels al >volgers heeft gevonden. J. is wordt de nieuwe secreta- van de voetbalvereniging L. van de Voorde neemt het iretariaat van de jeugdcom- iissie op zich. Het Talent tijdens een repetitie. Von ooze correspondent SLUISKIL - Jeugdcabaret het Talent in Sluiskil brengt vrijdag 3 en zaterdag 4 januari voor de derde keer een gevarieerd programma op de plan ken In het Gildehuls. Ook nu brengen de 25 jonge ren een avondvullend programma met zang, dans en sketsches. De muzikale omlijsting staat onder leiding van Diederick Bejaminsz. Diederick: „De jeugd kiest zelf de liedjes uit. Naast Engelstalige liedjes zijn het vooral de Nederlandse liedjes die bij de jeugd goed in het gehoor liggen". Onder de sketches zitten enkele bestaande wer ken, er zijn echter ook zelf geschreven stukjes in het programma opgenomen. Bij beide ligt de na druk op het komische effect. Het openings- en sluitingslied van Het Talent zeggen al genoeg over de wensen van de jongeren: „Wij zijn talenten, de toekomst van het podium". Veel steun krijgen de jongeren dan ook van de 'volwassen' cabaretgroep BAC, die de jongeren van harte steunt. Volgens de statuten van Het talent wordt er afscheid genomen wanneer iemand 16 jaar geworden is. Velen nemen dan de overstap naar BAC. Het decor is tot stand gekomen mede door de hulp van veel ouders. Het is voor het eerst een ver wisselbaar decor. Sinds kort heeft de cabaretgroep een eigen bestuur. Hoewel Het Talent resorteert over het SKW, heeft men het nodig geacht een eigen bestuur op te richten. „Om nog meer ouders erbij te betrekken en de jongeren te verlichten van al het administratiefe werk hebben we een eigen - FOTO DE STEM ,'COHJ DE BOER bestuur opgericht met nog meer zeggenschap voor het jeugdcabaret. Natuurlijk zijn en blijven we af hankelijk van het SKW", aldus Teuni Benjaminsz, woordvoerster van Het Talent. Het bestuur bestaat uit C. Josse, voorzitter; A. de Meester, secreatris en J. Maas, penningmeester. Verder telt het bestuur zeven leden. Voor het nieuwe programma heeft men 10 weken gerepe teerd. De choreogerafie is verzorgd door Peter Notschaele, Irene Ensick en Véronique Obrie. De butanten zijn Cindy Seghers, Cindy Klaassen, Chantal Philipsen en Conrad Obrie. De twee voor stellingen van Het Talent beginnen om 19.00 uur in het Gildehuis. Kaarten zijn verkrijgbaar in de Vo- gelschorsstraat 8 en Drostlaan 10 te Sluiskil. Hulst - Den Dullaert. "Op hoop van zegen", van H. HeUermans door de Camere van Rhetorica Sint Jan ten Steene. Gezien op zaterdag 28 december. Door Jeanette Vergouwen JLST - De Camere van letorica Sint Jan ten Steene eft na ettelijke keren blij den en kluchten te hebben gespeeld de liefhebbers van it toneel de afgelopen dagen eens een echt ouderwets, r-Hollands drama voorge- hoteld. In Sint-Jansteen trok het zeischap met Herman Heij- ■mans 'Op hoop van Zegen' ie maal een bijna volle zaal, leelde voorts twee maal voor leerlingen van het Janse- uslyceum en het afgelopen eekend in Den Dullaert in tdst. Ondanks het slechte eer liep de zaal beide avon- n redelijk vol. Het publiek werd niet te- argesteld. Al bij het begin eek de aandacht voor de be- venissen van Kniertje en ar gezinsleden groot te zijn. in een zeer smaakvol decor, Waarbij veel aandacht besteed Was aan de authentieke spul len uit de tijd van Heijermans, letten de acteurs en actrices een zeer aannemelijke presta- jfe op de planken. De twee ®dere mannetjes vielen daar bij op door het feit dat ze het tje wat ze uit moesten lden nooit of te nimmer lieten. Regisseur Piet Ver- r was een ontroerende antje en Frans de Schepper 1st in dit zeer dramatisch ge- "en stuk toch af en toe een :h uit de zaal te ontlokken. GBlAD VOQR ZUIDWEST NEDERLAND 3zine t >n heb 50. el antoren femeuzen, Hulst en Goes. bressen en telefoon- Mmmers op pagina 2. Peningstljden: 130-12.30/13.30-17.00 uur. Klactle kneuzen: Rein van der -lm (editie-chef), Jan insen (plv. chef), Emile Hon, Co Meertens, Cor de 3er (foto), Ton Hoornen Port). Hulst: Frank Deij, Jgène Verstraeten. iddelburg: Henk Post ma. des: Clé van Katwijk. frertentle-exploltatie specteur Zeeland: Menuprivé tel01150- >839. Zeer goed was de karakterrol van Geert: Henk van den Branden boeide de toehoor ders, zijn acteertalent kwam vooral uit in de stille momen ten die hij zeer geladen en emotievol wist uit te buiten. Ook Anny Coppieters leverde een prestatie op hoog liefheb bersniveau. Haar verwerking van de persoon van Kniertje, de door het leven getekende vissersvrouw die zich plooit naar de wil van haar bazen, was sober en juist. Zij bleef nadrukkelijk aanwezig en dit kwam de spanning die dit to neelwerk moet hebben ten goede. De andere spelers presteer den allen naar vermogen en de sturende hand van de regis seur was vele malen duidelijk. Drama spelen vergt een gro tere concentratie en inzet van de spelers dan een blijspel. De Camere Sint Jan ten Steene heeft dit toch aangedurfd en velen zullen hier dankbaar voor zijn. Natuurlijk zijn er enkele dingen die voorkomen hadden kunnen worden: reder Bos droeg een zeer modern brilmontuur en de landkaart van Nederland dateerde uit de tijd van na de drooglegging van de Braakman. Jelle was met een trek- of mondharmo nica waarschijnlijk overtui gender geweest dan met een viool die akelig ver weg klonk en de zeemeeuwen leken meer op een volle volière. Velen zul len zich hier echter niet aan gestoord hebben, omdat het verhaal hen, gezien de reac ties, meesleepte. Een hoogte punt was het tweede bedrijf waarin de dreiging goed voel baar was. Jammer dat dit in het derde bedrijf niet ten volle werd doorgezet, zeer mooi was in dit gedeelte de vertolking van Marietje (Christian Sturms) die stil in haar hoekje het noodlot verpersoonlijkte. Ook Kniertje was hier op haar best. Het vierde bedrijf, een niet zeer sterk geschreven gedeel te, toonde een onverbiddelijke Clemens Bos en een goed gety peerde boekhouder Kaps. Door de korte fragmentjes werd de opgebouwde spanning wel aangetast maar dit lag niet aan de spelers. Emmy de Bot kwam hierin veel beter uit de verf dan in het eerste bedrijf waarin ze door een overmatig heen en weer geloop te onstui mig overkwam. In totaliteit is deze uitvoe ring een goede prestatie van dit toneelgezelschap, de tekst vastheid is bewonderenswaar dig en het enthousiasme groot. Zaterdag 18 januari speelt men 'Op Hoop van Zegen' voor de laatste maal. Deze keer in de Halle in Axel. Aanvang 20.00 uur. Een winter zonder vorst is natuurlijk evenveel als een uitvaart zonder witte koe ken, maar niet iedereen zit direct op die vorst te wach ten. Onder de mensen niet, onder de dieren evenmin. Dat door een beetje winter de zwakke en zieke broeders onder de dieren er uitgepikt worden, is niet verontrus tend. Integendeel zelfs. De natuurlijke selectie is nodig om de populatie gezond te houden en om al te uitbun dige uitbreiding wat in te tomen. Door de band geno men kun je dus zeggen dat een gezond dier dat hier thuishoort een fatsoenlijke winter kan overleven. Een vogelsoort die we toch echt wel tot onze avifauna rekenen is de kerkuil. Mo gen we de verhalen geloven dan was er tot in de jaren vijftig ggen boerderij, geen kerk, geen vlasschuur of er zat een koppel kerkuilen. De oogst tot ver in de winter in de schuur, veevoer alom te genwoordig: het stikte dus van de muizen. Daar moet de kerkuil het van hebben. Liefst veldmuizen, als het moet huismuizen en als het helemaal niet anders kan spitsmuizen. Na de tweede wereldoor log, het opkomen van de combine, concentreren van vee op enkele plaatsen, ver anderde het boerenbedrijf. Dat was een! De toenemende ophoping van vergiften van het type DDT deed de ker kuil ook geen goed en ten slotte deed de strenge winter van 1963 hem de das om. Nu schreven we zojuist dat een beetje beest aange past is aan zijn milieu, aan een koude periode dus en ook dat de kerkuil tot onze vogelwereld behoort. Heeft de kerkuil die aanpassing dan niet? Dat klopt en daar moet natuurlijk een verkla ring voor zijn. De kerkuil is van huis uit een zuidelijke soort. Oorspronkelijk echt uit de tropen en (ruim geno men) uit de subtropen. De toenemende menselijke be volking na het jaar 1000 ver anderde in West-Europa het landschap. 'Van een dicht bebost gebied werd het door landbouwactiviteiten een half open landschap. Precies wat de kerkuil verlangt, evenals zijn prooi dieren. De kerkuil schoof in de middeleeuwen op in noordelijke richting. Na tuurlijke rotsspleten om in te nestelen vond hij hier niet. Wel volop kunstmatige: de reeds genoemde bouw werken, holten in bomen et cetera. Hij kon zijn woonge- bed sterk uitbreiden. Enge land (zonder Schotland), Frankrijk, de Benelux en Duitsland werden gekoloni seerd. In Denemarken en Scandinavië ontbreekt hij. Ook in nagenoeg geheel Rusland en het Alpengebied. Het is er te koud. Sinds de middeleeuwen hoort de ker kuil er dus bij wat onze stre ken betreft. We mogen hem terecht tot onze vogelwereld rekenen. Vanwaar dan toch die wintereevoeligheid nog altijd? We kleden ons op de winter, dieren doen in ze kere zin hezelfde: zij leggen een (dikke) onderhuidse vet laag aan. Die noodzaak ont breekt bij dieren uit warme streken, dus u voelt al; de kerkuil is geen geweldige vetvormer. Zijn reserves zijn gauw uitgeput. Dan komt ook dat gif weer voor de ag. Dat wordt namelijk sterk opgeslagen in vetlagen. Laat je die met rust dan blijft dat spul ook waar het zit. Spreek je ze wel aan, dan komt het vrij met alle ellende vandien. Het is dus eigenlijk één lita nie van droevenissen. Half vergiftigde, verzwakte die ren moeten voedsel zoeken. Voedsel dat in sterk wisse lende aantallen voor handen is. En zoeken op plaatsen waar dat voedsel is. Dat zijn voornamelijk de tamelijk ongestoorde wegbermen. Zo'n meter, anderhalve meter boven de grond jaagt de kerkuil. Boven en langs autowegen, u voelt al: een betere kans om doodgereden te worden is er bijna niet. Verkeer is dan ook de vol gende sterftefactor. Geen geringe factor. De meeste kerkuilen die we de laatste jaren gezien hebben, kwa men uit een wegberm: dood. Jarenlang hebben we ge vreesd dat er in onze streken geen broedplaar meer over was. Gelukkig weten we nu dat er enkele zijn: paren die ook daadwerkelijke jongen voortbrengen. Maar....de wintersterfte kan oplopen tot tachtig pro cent. Van de vier jongen uit een broedsel blijven er dan 0,8 over. Nul komma acht kerkuil: valt het goed uit dan wordt het één, zit het te gen wordt het nul. Zoals voor 1963 zal het spijtig ge noeg nooit meer worden. Uiteraard een voorspoedig 1986 en wie weet komt de volgende oude wijsheid u of mij nog eens van pas dit jaar: Geen praatje zo groot; 't Bloedt in acht dagen dood! In Groningen zelfs nog veel sneller: 't grootste nieuws duurt maar drie dagen.' Benoeming - H. Riemens uit Aardenburg is met ingang van 1 januari benoemd tot direc teur van het bijkantoor van de Amrobank. Hondenclub - De hondenclub Aardenburg start zondag 5 ja nuari met een nieuwe trai ning. Belangstellenden kun nen zich opgeven bij H. Rijk," Romanlaan 19. De bijeenkom sten worden gehouden op het terrein van De Elderschans aan de Herendreef. Boiling - De Ware Vrienden hield de achtste clubbolling bij De Zwaan. Uitslag: 1. R. de Geeter-Th. Vermeulen-R. Ha- verbeke, 2. J. de Vreeze-W. Gijsel-M. de Rijcke, 3. H. Mar- clé-G. Dhoore-E. de Sloover. Stand na acht bollingen: 1. Hubert Marclè 22 punten, 2. J. van Hoecke en Th. Vermeule 19, 4. Eug. Rijckaert 18, 5. E. de Sloover 16 punten. Kampioenschap - Op de banen van De Zwaan werd gebold om het Nederlands kampioen schap. Er namen 126 boilers aan deel. Uitslag: 1. P. Wante, 2. E. de Vreeze, 3. E. Standaert, 4. R. Schoonacker, 5. G. Dhoore. Plattelandsvrouwen - De af deling Aardenburg van de Ne derlandse Bond van Platte landsvrouwen houdt dinsdag 14 januari een voorlichtings avond met medewerking van kapsalon Van de Veire. De avond begint om half acht in café De Zwaan. Kaarting - In wijkgebouw De Straete werd een puntenkaar- ting gehouden, waaraan 86 kaarters deelnamen. Uitslag: 1. C. van der Heijde, 2. E. Buysse, 3. P. Houlez, 4. Iz. Rie mens, 5. M. Buysse. De vol gende kaarting is zondag 19 januari. Boerenbond - Het bestuur van de Boerenbond Clinge heeft voor het begin van dit jaar een aantal activiteiten op touw ge zet, waarvan enkele in samen werking met de afdeling Nieuw-Namen. Donderdag 9 januari is er om 14.00 uur in De Kauter te Nieuw-Namen een lezing over verzekeringen door een vertegenwoordiger van Interpolis. De heer Cool- sen van het boekhoudbureau van de NCB vertelt maandag 13 januari in De Troubadour over zaken als fiscale wetge ving, tweeverdieners en boek houding. Aanvang 19.30 uur. Samen met de afdeling Nieuw-Namen wordt donder dag 23 januari een bezoek ge bracht aan de kerncentrale in Doel. Vrijdag 24 januari ten slotte is er een gezinsdag, die begint met een eucharistievie ring in de parochiekerk te Clinge. Daarna wordt de avond voortgezet in café de Troubadour. Tennisclub - Bij het verschij nen van het laatste clubblad van tennisclub Game '78 zag het er naar uit dat dit blad, 't Perrepluutje, tot de ondergang gedoemd was. Op een oproep om medewerkers is echter door een gehele familie gerea geerd en hebben nog enkele le den medewerking toegezegd. Het blad kan nu weer verder. Het wordt gecoördineerd door bestuurslid F. de Blijzer. Prijskaarting - In de kantine van de voetbalvereniging wordt zaterdag 4 januari een prijskaarting gehouden. Te vens kan er getritst worden om een konijn. Aanvang 14 uur. Zangkoor - Het parochieel ge mengd zangkoor verzorgt za terdag 4 januari de gezangen tijdens de eucharistieviering (ADVERTENTIE) DELFTS BLAUW Port. liet MAKKUM - Tichelaar WEDGWOOD Strvimn ROYAL ALBERT HUMMELFIGUREN LUXE GESCHENKEN Staanstraat 19- Hulat Talaloon 01140-14376-12068 in de parochiekerk van De Klinge. Het repertoire zal voornamelijk bestaan uit kerstliederen. Het koor staat onder leiding van Jo van Vlie- berghe. De mis begint om 18.30 uur. Gouden bruiloft - Donderdag 2 januari zijn Cyriel Hageman en Philomien Smet 50 jaar ge trouwd. Om 14 uur is er een eucharistieviering in de paro chiekerk, waarna in de Trou badour gelegenheid is om het gouden paar te feliciteren. Na de receptie wordt het feest in familiekring voortgezet. Jongerendienst - In de Henri- cuskerk wordt zaterdag 4 ja nuari om 19 uur een jongeren- dienst gehouden. Het jonge- renzangkoor onder leiding van Marleen Willaert verzorgt de liturgische gezangen. Het thema van de dienst is 'Samen zoeken'. Prijskaarting - In café De Landbouw werd een serie- prijskaarting gehouden waar van de opbrengst ten goede kwam aan de carnavalsvere niging de Nieuwe Steen. De prijzen bestonden uit hanen en suiker. Er waren 80 deelne mers. KPJ-toernooi - Op tweede kerstdag werd in Den Dullaert te Hulst het voetbal en hand- baltoernooi van de KPJ kring Hulst gehouden. Uitslag he ren: 1. Philippine, 2. Graauw, 3. Kloosterzande, 4. Lams- waarde. Dames: 1. Klooster zande II, 2. Kloosterzande I, 3. Lamswaarde. Rectificatie gemeenschaps dienst - In het parochieblad Tintinnabulum staat vermeld dat op zaterdagavond 4 ja nuari een gemeenschapsdienst zou worden gehouden. Deze gaat niet door. De eerstvol gende gemeenschapsdienst is gepland voor 18 januari. Kerstboomverbranding - Vrijdag 10 januari wordt in Hulst de jaarlijkse kerstboom verbranding gehouden. Dat gebeurt om, 19.00 uur nabij de hoek Zoutestraat/Zeildijk. In tegenstelling tot voorgaande jaren worden de kerstbomen niet opgehaald. In plaats daar van worden in de verschil lende kernen verzamelplaat sen ingericht. Alleenstaanden - De soos voor alleenstaanden 'Contact' houdt zaterdag 4 januari weer een bijeenkomst in Den Dul laert. De muziek wordt ver zorgd door de Mandicas. Aan vang 20.00 uur. Er is bingo en verloting. De gehuwden van alle andere sozen zijn welkom. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Nog voor de inhulding, ko mende zaterdag, van de nieuwe prins der Klooria- nen, zijn de eerste geluk wensen al binnengekomen. Oud-burgemeester So- mers liet vanuit Ooster hout weten met vreugde kennis te hebben genomen van het feit dat er naast een nieuwe burgemeester nu ook een nieuwe prins is. Hij sprak de hoop uit dat Kloosterzande onder deze twee gezagsdragers een carnavalsfeest mag vieren, zoal dat in het verleden succesvol heeft plaatsge had. De nieuwe burge meester mr. A. Kessen, die op 1 februari wordt geïn stalleerd, liet de Klooria- nen desgevraagd weten dat de traditie rond het carnaval in ere moet wor den gehouden. Hij zal dan ook graag de vier Honte- nisser prinsen en hun hof houding op het gemeete- huis ontvangen. „Ik ben blij", aldus de burgerva der, „dat de Kloorianen een nieuwe prins hebben, dan ben ik niet de enige die een beetje onwennig op het ge meentehuis zal staan bij de sleuteluitreiking. Zoals gemeld wordt de nieuwe prins zaterdag in gehuldigd tijdens een ver laat elfde van de elfdebal in zaal Van Leuven. Dit begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Boven dien krijgt iedere bezoeker een gratis consumptie. HULST - Zaal W. Blommaert, 39 schutters: hoge vogel: H. Geerts; beide zij vogel: E. de Cock, beiden Moerbeke; grootste aantal (5): L. van Kerkhoven, Hulst. HULST - OZO, 40 schutters: hoge vogel: P. Verstiggel; eerste zij vo gel: A. Lourensen, beiden Hulst; tweede zijvogel: J. de Waal; groot ste aantal (5): P. de Caluwé, beiden Koewacht. KOEWACHT - Zaal R. van Steene, 37 schutters: hoge vogel: D. Win- dey, Eksaarde; eerste zij vogel: R. de Smet, Koewacht; tweede zij vo gel: P. van Moer kerke. Ossenisse; grootste aantal (4): Rita van Stee ne, Koewacht. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 33 schutters: hoge en tweede zij vo gel: J. de Waal, Koewacht; eerste zij vogel: E. Bakker, St.-Jansteen; grootste aantal (4): N. Fierens, Lo keren. KLOOSTERZANDE - Zaal De Kastanje, 51 schutters: eerste hoge en tweede zij vogel: A. de Waal, Kloosterzande; tweede hoge vogel: mevrouw Van Meelen, Graauw; eerste zij vogel P. Maas, Klooster zande; derde zij vogel: C. van Gas sen, Hulst; grootste aantal (5): E. Picavet, Kloosterzande. ZUIDDORPE - Zaal De Herberg, 38 schutters: eerste hoge en tweede zij vogel: R. van Kerkhoven, Hei kant; tweede hoge vogel: E. Jans- sens; eerste zij vogel: L. van Dam me, beiden Moerbeke; groitste aantal (3): O. de Moor, Hulst. BOSCHKAPELLE - Zaal J. van Schaick, 36 schutters: Wip 1: eerste hoge en eerste zij vogel: E. Luykx, Hulst; tweede hoge vogel: R. Sterkx, Zelzate; tweede zij vogel Ronald Verschoten; derde zij vogel A. de Waal; grootste aantal (7) mevrouw De Waal, allen Klooster zande. Wip 2: eerste hoge vogel: Ronald Verschoten, Klooster zande; tweede hoge vogel: J. Dob belaar, Boschkapelle; eerste zijvo gel: Rudi Verschoten. Hulst; tweede zij vogel: C. Visser; derde zij vogel P. Boeter, beiden Bosch kapelle; grootste aantal (6): G. de Gucht, Koewacht. KOEWACHT - Zbal R. van Steene, 38 schutters: hoge vogel: R. Smet; eerste zij vogel O. Saman; tweede zij vogel: P. Martens, allen Koe wacht; grootste aantal (4): E. Fie rens, Lokeren. HULST - Zaal W. Blommaert, 35 schutters: hoge vogel: E. de Bak ker, St.-Jansteen; eerste zijvogel: E. de Kort, Ossenisse; tweede zij- vogel: W. Blommaert, Hulst; grootste aantal (4): A. Geerts, Moerbeke KAPELLEBRUG - Zaal Fabie, 66 schutters: eerste hoge vogel: R. de Kint; tweede hoge vogel: L. de Kint, beiden Kemzeke; eerste zij- vogel: J. Leeraert, Hulst; tweede en derde zij vogel: J. Stuurs, St.- Pauwels; vierde zij vogel: J. Pies- sens; grootste aantal (4): Betsy Kotvis, beiden Kemzeke. OSSENISSE - zJÊÊfrter Nesse, 9 schutters: hoge^^^erste zij vogel: J. de Kort, OssJ(Bse; tweede zij vo gel: J. Hoop, Kloosterzande; groot ste aantal (6): A. van Gassen, Osse nisse. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 32 schutters: hoge vogel: P. Ver schoten; eerste zij vogel: R. Ver schoten; tweede zij vogel: G. Ver schoten, allen Kloosterzande; grootste aantal (5): R. de Waal, HOOFDPLAAT - Zaal De Vriend schap, 28 schutters: eerste hoge vo gel: B. Woens, Bentille; tweede hoge en tweede zij vogel: L. Mar tens, Hoofdplaat; eerste zij vogel en grootste aantal (4): R. van de Voor de, Bentille. OSSENISSE - Zaal Hof ter Nesse, 32 schutters: hoge vogel: F. de Meyer, Ossenisse; eerste zij vogel: T. de Waal; tweede zijvogel: W. de Waal, beiden Kloosterzande; derde zijvogel: J. van Dijk; grootste aan tal (5): J. Mei, beiden Boschkapelle. KOEWACHT - Zaal P. de Vlieger, 32 schutters: hoge vogel: E. Fie rens, Lokeren; beide zij vogels: F. Martens; grootste aantal (5): G. Verstraten, beiden Koewacht.

de Stem | 1986 | | pagina 15