VEEL KAMPIOENEN GEHULDIGD Zeeuws-Ylaamse schutters vierden feest in Clinge Feest in De Burght Subliem concert door Saint Johns College Choir in Aardenburg Kerstzangavond in Westdorpe verliep sfeervol Nieuwjaars concert in Breskens Ongeval NIEUWE OPENINGSTIJDEN VOOR ONS HOOFD KANTOOR HERENGRACHT 1 TE TERNEUZEN Trimloop in Philippine Reddingboot Oostburg is versleten MAANDAG 30 DECEMBER 1985 BSaBMM T6 PAGINA ZEELAND 2 VAN ZEELAND Zandstraat bakt oliebollen voor Colombia J eugdzaal voetbal in Sas van Gent Vanaf 2 januari 1986 is ons hoofdkan toor ook gedurende de middagpauze voor al onze cliënten geopend. Nieuwe openstellingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00 - 17.00 uur vrijdagavond 19.00 - 20,00 uur Rabobank Terneuzen-Axel Kantoor Herengracht 1 te Terneuzen Van onze correspondent SAS VAN GENT/ZANDSTRAAT - Op oudejaarsdag bakken de kinderen van ba sisschool 't Zand uit de Zandstraat oliebol len. De opbrengst van de verkoop daarvan komt ten goede aan de slachtoffers van de ramp met de vulkaan Nevada del Ruiz in Colombia. De oliebollenactie gaat uit van het Nederlandse Rode Kruis, dat speciaal voor genoemd doel de basisscholen in het land benaderd heeft met de oproep aan de actie mee te doen. Met het geld worden toilettassen aange schaft, die gevuld en wel door het Rode Kruis naar het rampgebied verzonden wor den. Behalve op bestelling (in de laatste schoolweek gingen de kinderen al de deuren langs met bestellijsten), zijn de oliebollen ook te koop op oudejaarsdag zelf. Tussen 11.00 en 13.00 uur kan men hiervoor terecht in de school. De bakactiviteiten staan onder leiding van de ouderraad en het onderwij zend personeel van de school. (ADVERTENTIE) Van een onzer verslaggevers BRESKENS - De Kunstkring Breskens houdt in het kader van de jaarlijkse Kerstsalon, op 1 januari een mini-Nieuw jaarsconcert in Galerie Raiff- eisen te Breskens. Het concert, geschatte duur duur ongeveer een uur, wordt verzorgd door Margo Fonteijne (viola da gamba), Basil de Visser (viool), beiden uit Amsterdam, en Tonny Blaakman (gitaar) uit Breskens. Gespeeld worden werken van Johan Seb. Bach, Kreidler en andere bekende componis ten. De toegang tot dit concert is gratis. Het ligt in de bedoeling van de leden van de Kunstkring Breskens een aantal van dit soort culturele evenementen in het programma 1986 op te nemen. Bovendien worden weer exposities voorbereid. Van een onzer verslaggevers CLINGE - Dat ze zeker zo goed kunnen feesten als schieten, bewezen de leden van de schietsportvereniging voor Zeeuwsch- Vlaanderen, SV De Schutterij, het afgelo pen weekeinde. In de gezellige kantine van schietcentrum 'Sta- tenboom' in Clinge kwamen de Zeeuws-Vlaamse schutters bijeen voor de prijsuitreiking aan de clubkampioenen in de diverse disciplines. De ge weren en pistolen bleven voor deze gelegenheid thuis. Nu kon er een stevige pint gepakt worden om de huldiging van de kampioenen extra glans te verschaffen. Tijdens de geanimeerde bijeenkomst werd een vier tal leden van De Schutterij tot 'lid van verdienste van het jaar 1985' gebombar deerd. „Dat hebben we gedaan", zegt Walter van Tienen, de voorzitter van De Schutterij, „om dit viertal te huldigen wegens hun bijzondere pres taties ten opzichte van SV De Schutterij en de schiet sport in het algemeen. We hebben een selectie toege past, omdat de normale win naars van de wedstrijden voor de vereniging, in het district of landelijk, reeds gehuldigd zijn of worden. Voorts was in het geding de opstelling van de toekom stige ereleden ten opzichte van SV De Schutterij en de manier waarop hij of zij de vereniging naar buiten toe uitdraagt". Eerste man die een fraai aandenken als erelid mocht ontvangen was de Terneu- zenaar Willy Kamoen. Met als argumentatie: zijn schietsportprestaties tijdens de wereldkampioenschap pen in Spanje, waar hij de hoogste Nederlandse score behaalde, en zijn positieve opstelling tegenover SV De Schutterij en de schietsport in het algemeen. Axelse An neke de Braai werd tot ere lid uitgeroepen wegens haar prestaties met de historische wapens en haar Belgische titel 'Lady Black Powder' (Percussie vrij geweer, 50 meter staand dames) met 350 van de 400 te behalen pun ten. Daarnaast aan Frans Hautphenne uit het Belgi sche Wommelgem voor zijn prestaties als Belgisch kam pioen en kampioen BBPA dienstgeweer categorie I (in Nederland gelijk aan de H- klasse), percussie militair geweer 50 meter staand en als vierde aan Terneuzenaar Willy Lauwers voor zijn prestaties in zowel categorie I dienstgeweer als in vrij ge weer. Het dagelijks bestuur van SV De Schutterij, bestaande uit voorzitter Van Tienen, secretaris Buijze en pen ningmeester De Cock had in samenwerking met Arnold van de Walle voor een zeer aantrekkelijke prijzentafel gezorgd met tal van fraaie bokalen. Opvallend was het grote aantal prijzen dat in de wacht werd gesleept op de diverse onderdelen door Anneke de Braai, Willy Ka moen en Arnold van de Wal le. Uitslagen Klein kaliber geweer, klasse H: 1. Ronnald Bultinck, Wilrijk; 2. Pierre Layten, Borgerhout. Klasse A: 1. Theo Andriessen, Axel; 2. Bram Vermeulen, Axel. Klasse C: 1. Fred Buijze, Axel. Klasse E: 1. J. Hamelink. Wissel trofee clubkampioen klein kali ber geweer: Ronnald Bultinck. Trofee voor verdienste: Fred Buijze. Klein kaliber pistool: 1. Arnold van de Walle, Clinge; 2. René de Visser, Antwerpen; 3. Willy Kamoen, Terneuzen; 4. Willie Mirrer, Terneuzen; 5. An ton van Boven, Kruispolderha ven; 6. Jos Nuyten, Goes. Wissel trofee clubkampioen klein kali ber pistool 25 meter: Arnold van de Walle Trofee voor verdien ste: Jos Nuyten. Groot kaliber pistool: 1. Arnold van de Walle, Clinge; 2. Willie Kamoen, Ter neuzen; 3. Kees Verhoef, West- dorpe; 4. Rudy de Windt, Aar denburg Wisseltrofee groot ka liber pistool 25 meter: Arnold van de Walle. Trofee voor ver dienste: Kees Verhoef. Dames klein kaliber pistool 12 meter: 1. Chantal Hamelink-Peirs, Axel; 2. Maria Ots, Kloosterzande; 3. Aurelia Kint, Kloosterzande. Wisseltrofee clubkampioen da mes klein kaliber pistool 12 me ter: Chantal Hamelink-Peirs. Zwart kruit vrij geweer: 1. Frans Hautphenne, Wommel gem; 2. Frank Monsauret, Hoek; 3. Anneke de Braai, Axel; 4. Willy Kamoen, Terneuzen; 5. Willy Lauwers, Terneuzen; 6. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De jeugd commissie van de sport- en ontspanningsvereniging Corn Boys heeft voor de komende tijd drie zaaivoetbaldagen op haar winterprogramma staan. Vandaag starten de zaalvoet balactiviteiten met een interne zaalvoetbaldag voor de pupil len- en juniorengroepen van Corn Boys in sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent. Deze zaalvoetbaldag start om negen uur en duurt tot 16.00 uur. Zaterdag 4 en zater dag 11 januari is de Sasse sporthal het decor van een in samenwerking met de voet balverenigingen RIA uit Westdorpe en Philippine op gezet zaalvoetbaltoernooi 'Groot Sas'. Zaterdag 4 januari spelen de juniorengroepen (A, B en C) van de drie vereni gingen en zaterdag 11 januari komen de D-, E- en F-pupillen aan bod. Beide dagen begin nen om negen uur en duren tot 's middags vier uur. Van onze correspondent OOSTBURG - Het oudejaars feest van radio Delta, dat dit jaar in het Oostburgse bejaar dentehuis De Burght werd ge houden, is plezierig verlopen. Vrijwel de gehele middag, van 14.30 uur tot 18.30 uur, was de gemeenschapsruimte in het tehuis vol. Met name het op treden van het orkest Inter- prise, aangevuld met zang van Eddie en Ella en de zusjes Wouterse, werd door de be jaarden op prijs gesteld. Ook de diverse interviews met be woners vielen in de smaak. Tijdens de feestmiddag kreeg Cees de Ruyter van Radio Delta (links op de foto) uit handen van Jan Zwart van de personeelsvereniging van de maatschappij De Schelde in Vlissingen een nagalmapparaat, om nog mooiere uitzendingen te kunnen maken. - fotowim kooyman „We doen dit voor de derde keer, en steeds opnieuw slaat het geweldig aan. Deze men sen herleven als de accordeon te voorschijn komt en „De klok van Arnemuiden" en „Daar bij die molen", staan hoog genoteerd op hun hitlij sten. Trouwens ook hulde aan het bestuur en directie van De Burght, want zonder hen kun je zoiets nooit in de juiste ba nen leiden". „Het doet een mens goed dit te aanschouwen", vatte Rinie Verhulst, een van de initia tiefnemers, na afloop samen. Het programma was ook te beluisteren via de radio in het St. Antonius ziekenhuis en verpleegtehuis De Stelle. Een vijftal clubkampioenen van SV De Schutterij. Staande van links naar rechts: Frans Hautphenne, Ronnald Bultinck, Willy Kamoen en Arnold van de Walle. Zittend Chantal Hamelink-Peirs. - fotowim kooyman Joop Kastelein, Axel; 7. Peter Bosch, Hulst; 8. Fred Hemelaar, Hulst; 9. Eddy Schovaert, Gent. Clubkampioen zwart kruit vrij geweer: Frans Hautphenne. Wisseltrofee beste dame zwart kruit vrij geweer: Anneke de Braai. Trofee voor verdienste: Frank Monsauret. Zwart kruit dienstgeweer: 1. Willy Kamoen, Terneuzen; 2. Willy Lauwers, Vrasene; 3. Joop Kastelein. Axel; Waardering oogstte ook het Westdorps gemengd koor, dat vijf mooie kerstliederen zong. Trompettist Cees Polfliet be geleidde het koor in het 'O, du Fröhlische'. Aan het eind van het concert werden door het gemengd koor, de kerkbezoe kers, de organisatoren en de trompettist vier bekende kerstliederen uitgevoerd, waarna deze kerstzangavond werd besloten met een geza menlijk zingen en spelen van 'We wish you a merry Christ mas'. 4. Anneke de Braai, Axel; 5. Wim van Oevelen, Goes. Wisseltrofee clubkampioen zwart kruit dienstgeweer: Willy Kamoen. Zwart lu'uit revolver: 1. Willy Kamoen, Terneuzen; 2. Anton van Boven, Kruispolderhaven; 3. Arnold van de Walle, Clinge; 4. Theo Andriessen, Axel. Wissel trofee clubkampioen zwart kruit revolver: Willy Kamoen. Trofee voor verdienste: Theo Andries sen. Zwart kruit pistool: 1. Willy Kamoen, Terneuzen; 2. Luck Kint, Kloosterzande; 3. Willy Lauwers, Vrasene. Wisseltrofee clubkampioen zwart kruit pis tool: Willy Kamoen. Skeet klasse B: 1. Philbert Verduit, Nieuw- Namen. Klasse C: 1. Erick Hoek water, Terneuzen. Klasse D: 1. Patrick de Graeve, Sluiskil. Wisseltrofee clubkampioen skeet: Erick Hoekwater. AARDENBURG - Rk kerk: Saint John's College Choir uit Cambridge. Door Walter Dierick EEN minutenlang dave rend applaus was de be loning vaor het optreden van het Saint John's Col lege Choir uit Cambridge vorige week in de rk kerk van Aardenburg. Van heinde en verre stroom den de muziekliefhebbers toe. Velen kwamen van uit Walcheren, Oost- Zeeuwsch- Vlaanderen en België, maar uiteraard waren er ook veel bezoe kers uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Met deze ruim 500 bezoekers was de kerk geheel gevuld. Dirigent Georges Guest, die ook drie jaar geleden in Aar denburg optrad met zijn 'boys', gaf er opnieuw blijk van het koor stevig in de hand te hebben. Feilloos werden zijn aanwijzingen opgevolgd in de af en toe toch wel moei lijke stukken, waarvan enige van de hand van de dirigent zelf. Het programma, be staande uit oude Latijnse en verder Engelse en Welshe lie deren, kreeg een aandachtig gehoor. De jonge organisten Philip Kenyon en Richard Morgan speelden verdienstelijk op het Aardenburgse kerkorgel en bewezen eens te meer dat dit deels uit de vorige eeuw stam mende orgel goede kwaliteiten bezit. In verschillende liederen waren de oude Gregoriaanse melodieën nog duidelijk her kenbaar. Het mooiste voor beeld daarvan was de bewer king van de adventshymne 'Creator alme Siderum'. Ais er een kritische noot geplaatst mag worden bij dit sublieme optreden, dan is dat met be trekking tot de uitspraak van het Latijn. Af en toe was niet duidelijk of een ae of s, een s of t gezongen werd. Mogelijk hebben de Engelsen wat moeite met de t. Het optreden te Aardenburg maakte deel uit van een serie van drie concerten, namelijk te Amsterdam, Utrecht en Aardenburg. De organisatie was in handen van de stich ting Coördinatie Oude Muziek te Utrecht en het Bachcomité Aardenburg, die om de kosten te dekken een beroep op de fi nanciële medewerking van de gemeenten in west- Zeeuwsch-Vlaanderen en de provincie Zeeland hebben ge daan. Gezien het hoge peil van de uitvoering en de grote belang stelling voor dit gebeuren, is het te wensen dat Aardenburg met de hulp van de buurge meenten, deze inmiddels tra ditioneel geworden kerstcon certen in de komende jaren voortzet. PHILIPPINE - Morgen houdt de voetbalvereniging Philip pine de oudejaarstrimloop. De afstanden die op het pro gramma staan zijn drie, zes en negen kilometer. Er kan worden ingeschre ven vanaf 14.00 uur in de kan tine op het voetbalveld. Het startschot voor alle drie de af standen is om 14.30 uur even- eehs op het voetbalveld. Nadat eerst de mannen van het gemengd koor een mooi lied vertolkt haddep, liet de vrouwelijke afdeling zich even horen in een apart kerstnum mer. Een uitstekende afwisse ling was een optreden van Van onze correspondente MIDDEN-SCHOUWEN - Bij een ongeval op de Delingsdijk nabij Eilemeet op Schouwen- Duiveiand raakte een man vrij ernstig gewond. Bij het ongeval waren twee personenauto's betrokken. Door de botsing geraakte P. S. ernstig gewond. Hij is via het Rode Kruisziekenhuis in Zierikzee vervoerd naar het Dijkzigtziekenhuis te Rotter dam. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Een van de reddingboten, die zomers ge bruikt worden door de Red dingsbrigade West-Zeeuwsch- Vlaanderen, vertoont ernstige gebreken. De boot, die dateert uit 1972, kampt onder meer met lekkages in de bodem waardoor hij dieper in het wa ter komt te liggen en log en moeilijk hanteerbaar wordt. De gemeente Oostburg wil daarom een nieuwe redding boot aanschaffen. B en W stel len de raad voor hiervoor een krediet van bijna 25 mille be schikbaar te stellen. De com missie Gemeentefinanciën zal zich vrijdagmiddag 3 januari hierover als eerste buigen. twee jonge dwarsfluitisten, Veronique van de Voorde en Esther Baecke. Ook een kerst verhaal, voorgelezen door E. van Laere, paste goed in het geheel. Organist Wim Gillis sen liet de aanwezigen twee orgel werkjes horen en tussen optredens van het bejaarden koor 't Verlaet en het koor van de bejaardenbond klonk het 'Ere zij God', gespeeld door trompettist Cees Polfliet, be geleid door Wim Gillissen. Van onze correspondent WESTDORPE - Voor het eerst werd in de O.L.V. Visitatiekerk van Westdorpe een kerstzangconcert gehouden waaraan vier plaatselijke zangkoren en enkele solisten meewerkten. De pu blieke belangsteling voor deze avond was meer dan bevredi gend, en het programma dat werd uitgevoerd was het beluiste ren waard en kende voldoende variatie.

de Stem | 1985 | | pagina 7