WK VOETBAL '86 IN WARM MEXICO 1.49 ar 99 5.95 1.75 59 P"' rEDA - Volgend jaar 31 mei begint het WK (letbal in Mexico. De finale wordt 29 dagen iter in Mexico City, plaatselijke tijd 12 uur in it schitterende Azteken-stadion, gespeeld. Guadala- QNezahualcóyotl jara Toiuca©^A PU MexicoCity •fueb^ l;:;PACÏFICl FRANCE CANADA RUSSIA HUNGARY Group A rei ITALY BULGARIA ARGENTINA S. KOREA MEXICO BELGIUM PARAGUAY IRAQ BRAZIL SPAIN ALGERIA N. IRELAND POLAND MOROCCO PORTUGAL ENGLAND R QQ UTS A71 hAANOAG 30 DECEMBER 1985 T50 - uid-Amerika levert de favorieten Door Romain van Damme tfexico heeft precies twee en een half jaar de tijd iliad om het gigantische evenement, voor de tweede >er nemen 24 landen deel, te organiseren. Normaal <eft het organiserend land ruim zes jaar de tijd de [FA gelukkig te maken met een perfect draaiboek. f gemeester Geirnaerdt- lorpsstraat en Gentse- maakt ter voldoening 121 van de Wet op de dat met ingang van 31 psecretarie, afdeling al- er ter inzage liggen, de laad van 19 december Isloten te verklaren dat |d: St. Jansteen. voor de 3/tuinhuisje bij de wo- kerdtstraat 22; an Landelijke Bebou- »r de bouw van een hterrein te Paal en voor rrein bij het vervoer- en bart 69 te Kapellebrug (ceel; Graauw, voor het ge- I als chemische stomerij 63. Imber 1985 |er voornoemd, obs. V H rik lr, V, Mexico is de vervanger van jlombia dat aanvankelijk de jganisatie van het WK in jiden had. Colombia zag iter dermate veel proble- 4n op zich afkomen dat het november '82 de organisatie jug gaf. Aan de eisen van de f A kon niet voldaan wor- ji. Onmiddellijk na het be- ■nd worden van dat nieuws srd FIFA-baas Havelange sonfronteerd met een aantal nden dat bereid was het ft'86 binnen te halen. Onder jeer het geboorteland van avelange, Brazilië dat lange id in de race was, maar uit- ndelijk afhaakte. Bleven Canada de Ver- Staten en Mexico over. k VS pakten het groots aan. Ie bekende Henry Kissinger uerd aangezocht om het spek- tel naar het land waar voet- lal nauwelijks populair is, te jlan. Kissinger meende dat tm dat zonder meer zou luk- en. Het verhaal gaat dan ook at Kissinger nog voor het be- Juit van de FIFA een banket eregeld had om de overwin- ing te vieren. Vandaar dat de 'erenigde Staten woedend ageerde toen de FIFA Me- ico aanwees. De FIFA had iet eens de moeite genomen en kijkje te gaan nemen in de 'Sen Canada. Mexico werd wel bezocht, anvankelijk werden twee tadions afgekeurd. Het sta- ion in Toluca en de arena Ta- laulipas in Tampico. Het or- anisatiecomité zorgde er ech- er snel voor dat alle stadions raar straks gespeeld wordt, loldoen aan de strenge FIFA- sen. Dat Mexico de organisa- ie in handen kreeg, is overi- 'ens niet zo verwonderlijk, let Midden-Amerikaanse ind haalde eerder het WK in WO binnen, was twee jaar erder gastheer voor de Oiym- ische familie en organiseerde i'75 de Panamerikaanse Spe- 31 Gebrek aan ervaring kan faico derhalve niet ontzegd «orden. Bovendien staat het 1VK'70 te boek als een van de nooiste toernooien die ooit op nondiaal niveau gespeeld is. irazilië werd destijds wereld- ampioen door Italië met 4-1 Ie kloppen. Desondanks zag het er even somber uit. Maar de aardbe ving die in Mexico aan zeker 30.000 mensen het leven kostte, is inmiddels alweer naar de achtergrond gedrongen. Aan gezien de stadions nauwelijks schade opgelopen hadden, hield Mexico vast aan de orga nisatie. Uiteraard werd er tijdens de loting die onlangs gehouden werd, wat gegoocheld. Gast land Mexico kwam bijvoor beeld niet in de sterkste groep terecht, terwijl Brazilië even eens ontzien werd. Dat Brazi lië is opnieuw een van de favo rieten voor de wereldtitel. Brazilië wordt hoog aangesla gen omdat het zich vooral wil wreken voor de uitschakeling in Spanje door Italië. Vandaar dat de 'oudjes' uit zijn op een passend afscheidscadeau. Bra zilië komt met een vrij 'oud' team naar Mexico. De gemid delde leeftijd van de ploeg is 30 jaar. Zico, aanvoerder Socra tes, Junior, Toninho Cerezo, ze zijn er weer bij. Renato, de pingeldoos van Atletico Minei- ros en Casagrande zijn de nieuwelingen in het team. De baltovenaars uit Zuid- Amerika krijgen in groep D (Guadalajara) onder meer te maken met Algerije, dat voor de tweede keer op een WK present is. De Noordafri- kaanse ploeg schreef in '82 ge schiedenis door in Gyon West- Duitsland met 2-1 te kloppen. De Algerijnen, die de Franse voetbalschool aanhangen, kunnen een redelijk team op de been brengen. Mensouri, Kourichi en Madjer, spelend in de Spaanse competitie, zijn uitstekende spelers. De grote vedette is Belloumi die na het WK in Spanje begeerd werd door tal van Europese clubs maar nog altijd bij Mascara speelt. Noord-Ierland neemt voor de derde keer deel aan het WK. De ploeg van trainer Billy Bingham moet het vooral hebben van inzet. De meest bekende spelers zijn doelman Pat Jennings, 41 in middels, en Norman Whitesi de, spelend voor Manchester United. Spanje completeert groep D. 'Pigue', de mascotte voor het WK in Mexico. - potoanp Twee spelers die er in Spanje bij waren en volgend jaar ook in Mexico in het veld verschij nen. Links de Italiaan Marco Tardelli die de Argentijnse doelman Fillol passeert. FOTO ANP. GÜLFÖF MÉXICO ..v.v.v.v,v.v\Le°Q^©0Uer®*®T9' r De ploeg van trainer Miquel Munoz verraste in '84 door in Frankrijk de EK-finale te ha len. Munoz is er na het mis lukte WK in eigen land in ieder geval in geslaagd een hecht team binnen de lijnen te brengen. Echte vedetten, of het moeten Gordillo en de zeer po pulaire maar eigenzinnige Bu- tragueno zijn, herbergt de ploeg niet. Naast Brazilië is ook Argen tinië favoriet. De wereldkam pioen van '78 moet het in groep A opnemen tegen Bulgarije, Italië en Zuid-Korea. Argentinië, dat overigens met moeite de kwalificatie duels overleefde, drijft op de inbreng van Maradona. De duurste speler aller tijden doet het bij zijn werkgever Napoli voortreffelijk. Verder kan trainer Billardo ook nog bschikken over de spijker harde Daniel Pasarella (Fio- rentina) en Valdano die zijn brood bij Real Madrid ver dient. Argentinië kan zeer ge disciplineerd spelen en heeft daarnaast voldoende spelers die een wedstrijd naar hun hand kunnen zetten. Bulgarije verschijnt voor de vijfde keer op het WK. De ploeg uit het Oostblok speelt altijd technisch voetbal, korte combinaties en gokkend op de counter. Petrov speelt in die tactieck een belangrijke rol. Titelverdediger Italië is een typische toernooiploeg. De Ita lianen, die voor Mexico geen kwalifiactiewedstrijden moes ten spelen, bewezen dat in Spanje. Na een aantal misera bele wedstrijden, onder meer tegen Kameroen, kwam Italië pas goed los. Zelfs Brazilië moest er aan geloven. Trainer Bearzot houdt niet van veran deringen. Vandaar dat Scirea, Conti, Tardelli, Cabrini en Coillovati nog altijd van de partij zijn. Zuid-Korea zal wellicht geen hoofdrol spelen. Al is het wel een ploeg die voor verras singen kan zorgen. Portugal weet daarover mee te praten. In '66, WK in Engeland, moest Portugal tot op de bodem gaan om de Aziaten uit de halve fi nales te houden. Eusebio boog destijds een achterstand van 0-3 om in een 4-3 overwinning. Een van de bekendste spelers is Jung Moo Hu die enkele sei zoenen voor PSV uitkwam. Nog een Zuidamerikaans land dat straks in Mexico hoge ogen kan gooien, is Urugay. De tweevoudige wereldkam pioen, ingedeeld in groep E was er in West-Duitsland voor het laatst bij ('74). Urugay zakte daarna weg, maar heeft nu weer de beschikking over een uitgebalnceerd team. Kei hard als het moet, maar ook zeer balvaardig. Barrios is de man die de lijnen uitzet. Voor aan zorgt Ramos voor het meeste gevaar. Urugay zit wel in de zwaar ste groep. Een uitgesproken zwakke natie zit er niet bij. Denemarken, debuterend op dit niveau, werd weliswaar ingedeeld bij de zwakkere broeders, maar iedere trainer zit likkebaardend te kijken naar al dat talent. De ploeg van Piontek liet in Frankrijk op het EK al zien wat het in zijn mars heeft. Spelers als Ol- sen, Arnesen, Lerby, Preben Elkjaer Larsen, Laudrupp, Frimann enz. zijn gebrand op een goed WK. Van de Denen mag het een en ander ver wacht worden. Wat minder hoog genoteerd staat Schotland. Een altijd stugge ploeg die steunt op een ijzeren wilskracht en de inval len van Strachan en Souness. Een ploeg die negentig minu ten lang doorgaat. Dat geldt ook voor West- Duitsland. Evenals Italië een typische toernooiploeg. Franz Beckenbauer kan bovendien beschikken over een levensge vaarlijk aanvalsduo, Karl- Heinz Rummenige en Voller. In groep B huist gastland Mexico. De traditie wil dat het gastland sterk voor de dag komt. Al kon dat in Spanje niet gezegd worden. Mexico lijkt niet het land dat de ge vestigde machten echt kan be dreigen. Al heeft de Joegosla vische trainer Milutinovic er wel voor gezorgd dat Mexico beduidend beter speelt dan in voorgaande jaren. Met het fa natieke publiek achter zich kan Mexico misschien voor een stuntje zorgen. Negrete is het grote talent. Sanchez (Real Madrid) de man met de erva ring. Mexico krijgt te maken met België. In Nederland wel be kend. Al jaren volgens een vast patroon spelend. Daar wordt nooit van afgeweken. België heeft in deze groep ze ker kansen. Vandereycken, Ceulemans, Vercauteren en Vandenberg lijken ervaren genoeg om de tweede ronde te halen. Dat moet dan ten koste gaan van onder meer Paraguay. Van dat land is niet zo gek veel bekend. Paraguay ver schijnt pas voor de tweede keer op het WK. Paraguay speelt bikkelhard, niets ont ziend voetbal. Irak is de debutant in deze groep. Technisch sterk, maar op de beslissende momenten vaak het hoofd verliezend. Irak, dat drie keer winnaar van de Panarabische Spelen werd, draagt Hussein Said op handen. In groep C gaat de aandacht vooral uit naar Frankrijk. De Europees kampioen heeft op papier een team dat ver kan reiken. In de twee jaar na het behalen van de Europese titel is er weinig veranderd. Het elftal draait nog altijd rond het voortreffelijke midden veld Tigana, Platini, Giresse en Fernandez. Frankrijk zal 718 W.GERMANY URUGUAY SCOTLAND DENMARK De plaatsen waar gespeeld wordt. FOTO ANP. het in Mexico echter niet ca deau krijgen. Hongarije, WK- finalist in '38 en '54, hoopt ein delijk weer eens hoog te sco ren. Met voetballers als Nyila- si, Esterhazy, Nagy en Detari heeft Hongarije voldoende kwaliteit om in ieder geval de tweede ronde te bereiken. Dat geldt eigenlijk ook voor de Sovjet-Unie. De laatste Euro pacupwedstrijden hebben la ten zien dat het voetbal in de Sovjet-Unie duidelijk in de lift zit. Protassov, Litovtsjenko, Demianenko en ook nog Blo- chin kunnen het iedere tegen stander moeilijk maken. Canada lijkt derhalve in deze groep het kind van de re kening te worden. Canada, dat ooit (1904) Olympisch zilver won, heeft geen profvoetbal competitie. In LA was Canada echter ook van de partij. Toen werd er aanvallend voetbal gespeeld. Pas in de kwartfina les haakte het af. Carl Valen tine, voetballend bij West Bromwich Albion, is de man die moet scoren. Engeland moet het kunnen redden in groep F. De wereld kampioen van '66 heeft in ieder geval genoeg ervaren spelers die de aanvallen van Polen, Portugal en Marokko kunnen afslaan. Robson en Wilkins zijn de steunpilaren op het middenveld. Vooraan zijn alle ogen gericht op de bij AC Milan gerijpte Hateley. Polen zal niets nieuws bren gen. Voorzichtig voetbal met af en toe een uitschieter van Boniek en Smolarek. Van Por tugal mag wat meer verwacht worden. In Frankrijk (EK'84) was Portugal een van de smaakmakers. De basis van dat succesvolle team is ook in Mexico aanwezig. Blijft nog over Marokko. Een gevaarlijke outsider. Ma rokko speelt op 'zijn Frans'. Technisch zeer bedreven. Ti- moumi is een goede spelverde ler, Krimau een spits die in Frankrijk de nodige ervaring heeft opgedaan. Bouderbala en Haddaoui deden dat in Zwitserland. Aziz is een ra zendsnelle vleugelspits die vaak scoort. Bovendien is Ma rokko gewend aan de hitte. In Mexico een groot voordeel. gram ■Xs 1.49 ignons/ 1.99 11 overheidsmaatregelen enzijde voorbehouden. aandag 30 mber 1985 GROEP A (Puebla, 2162 meter hoog)) ARGENTINIË Erelijst: Tiende deelneming aan wereldkampioenschap (1930, 1934, 1958, 1962, 1966, 1974, 1978, 1982, 1986). Finalist in 1930. Wereldkam pioen in eigen land in 1978. Aangesloten spelers: 310.000. Kleuren: gestreept shirt (blauw en wit), zwarte broek, witte kousen. Voornaamste clubs: River Plate, Boca Juniors, Argentinos Juniors, Independiente. Trainer: Carlos Billardo. Meest voorkomende opstelling: Fillol, Clausen, Trossero, Pasarella, Garre; Barbas, Burruchaga, Giusti, Maradona; Pasculli, Valdano. BULGARIJE Erelijst: Vijfde deelneming aan wereldkampioenschap. (1962, 1966, 1970,1974,1986). Aangesloten spelers: 118.000. Kleuren: wit shirt, groene broek, witte kousen. Voornaamste clubs: Vitocha (voorheen CSKA), Sredets (voorheen Levski), Trakia Plovdiv, Lokomotiva Sofia. Trainer: Ivan Voutsov. Meest voorkomende opstelling: Valov; Koev, Stravkov, Gueorgui Di- mitrov, Petrov; Cerniakov, Gospodinov, Guetov, Sadkov; E.Dimitrov, Iskrenov. italië Erelijst: Elfde deelneming aan wereldkampioenschap (1934, 1938, 1950,1954,1962,1966,1970,1974,1978,1982,1986). Drie keer wereldkam pioen (1934,1938,1982). Aangesloten spelers: 2.100.000 Kleuren: blauw shirt, witte broek, blauwe kousen. Voornaamste clubs: Juventus, Inter Milan, AC Milan, Torino, AS Ro ma. Trainer: Enzo Bearzot. Meest voorkomende opstelling: Tancredi (of Galli); Cabrini, Scirea, Collovati, Bergomi; Tardelli, Di Gennaro, Vierchowood; Conti, Alto- belli, Rossi. zuid-korea Erelijst: Tweede deelneming aan wereldkampioenschap (1966 en 1986). Aangesloten spelers: 2500 Kleuren: rood shirt, rode broek, rode kousen. Voornaamste clubs: Hyundai, Daewoo, Lucky-Gold-Star. Trainer: Kim Jung-Nam. Meest voorkomende opstelling: Cho Byung Duk, Park Kyung Hoon, Jung Yong Hwan, Kim Pyung-Suk, Cho Min Kook; Lee Tae Hoo, Cho Kwaeng Rae, Park Chang-Sun; Kim Jong Boo, Kim Joo Sung, Choi Soon-Ho. GROEP B (Mexico Stad, 2260 meter hoog)) belgie ErelijstDerde deelneming aan wereldkampioenschap (1970, 1982, Verliezend finalist EK in 1980. Aangesloten spelers: 250.000. Kleuren: Wit shirt, witte broek, witte kousen, of rood shirt, rode broek, rode kousen. Voornaamste clubs: RSC Anderlecht, Club Brugge, Standard Luik. Trainer: Guy Thijs. Meest voorkomende opstelling: Pfaff; Gerets, Plessers, Grün (of Renquin; Vandereycken, Scifo, Ceulemans, Vercauteren; Vanden- bergh, Claessens. irak Erelijst: Debuteert op wereldkampioenschap. Winnaar Aziatische Landenbeker, drie keer winnaar Panarabische Spelen, twee keer winnaar Golf-beker. Aangesloten spelers: 4500 Kleuren: groen shirt, witte broek, groene kousen. Voornaamste clubs: Al-Rachid, Al-Shortah, Al-Tayaran, Al-Tala- bah. Trainer: Georges Silva de Yera (Bra). Meest voorkomende opstelling: Raad Hammoudeh; Ghaneb Arabi, Bassel Korbise, Adnane Derjale, Mahmoud Chaker; Khalil Allawi, Kazem Moukachar, Hussein Said; Ali Hussein, Ahmed Radi, Hares Mohammed. MEXICO Erelijst: Tiende deelneming aan wereldkampioenschap (1934, 1950, 1954, 1958, 1962, 1966, 1970, 1978, 1986). Kwartfinalist in eigen land in 1970. Aangesloten spelers: 17.000 Kleuren: groen shirt met witte strepen, rode broek, rode kousen. Voornaamste clubs: America, Puebla, Guadalaraja. Trainer: Velibor 'Bora' Milutinovic (Joe). Meest voorkomende opstelling: Larios; Servin, Cruz, Quirarte, Trejo; Espana, Boy, Munoz, Negrete; Sanchez, Hernandez (of Aguirre). PARAGUAY Erelijst: Vierde deelneming aan wereldkampioenschap (1934, 1950,1958 en 1986). Aangesloten spelers: 140.000. Kleuren: rood-wit gestreept shirt, blauwe broek, blauwe kousen. Voornaamste clubs: Olimpia Asuncion, Cerro Porteno, Nacional, Sportivo Luqueno, Guarani. Trainer: Cayetano Ray. Meest voorkomende opstelling: Fernandez; Torales, Delgado, Zavala, Schiattina; Romero, Nunes, Canete; Ferreira, Hicks, Cabanas. GROEP C (Leon, 1885 meter hoog) CANADA Erelijst: debuteert op wereldkampioenschap. Aangesloten spelers: 224.500. Kleuren: rood-wit shirt, rode broek, witte kousen. Voornaamste clubs: In feite geen omdat de NASL-competitie opge heven is. Manic, Montreal, Vancouver, Toronto zijn de voetbalsteden. Trainer: Tony Waiters. Meest voorkomende opstelling: Lettieri; Wilson, Lenarduzzi,James, Pak os; Vrablic, Norman, Regan, Valentine; Samuel, Norman. FRANKRIJK Erelijst: Negende deelneming aan wereldkampioenschap (1930,1934, 1938, 1954, 1958, 1966, 1978, 1982, 1986). Halve finalist in 1958 (derde plaats) en in 1982 (vierde plaats). Europees kampioen in 1984. Aangesloten spelers: 1.800.000. Kleuren: blauw shirt, witte broek, rode kousen. Voornaamste clubs: Paris Saint Germain, Nantes, Bordeaux, Saint Etienne. Trainer: Henri Michel. Meest voorkomende opstelling: Bats; Ayache, Le Roux of Specht), Bossis (of Battiston), Amoros; Fernadez, Tigana, Giresse, Platini; Ro- cheteau, Touré (of Bellone). HONGARIJE Erelijst: Negende deelneming aan wereldkampioenschap (1934, 1938, 1954,1958,1962,1966,1978,1982,1986). Finalist in 1938 en 1954. Aangesloten spelers: 139.000. Kleuren: rood shirt, witte broek, groene kousen. Voornaamste clubs: Honved, Ferencvaros, Videoton, Ujpest Dosza, Tatabanya, Vasas. Trainer: Gyoergy Mezey. Meest voorkomende opstelling: Disztl; Sallai, Roth, Garaba, Peter; Detari, Nagy, Kardos, Nyilasi; Kiprich, Esterhazy. SOVJET-UNIE Erelijst: Zesde deelneming aan wereldkampioenschap (1958, 1962, 1966,1970,1982,1986). Halve finalist in 1966 (vierde plaats). Aangesloten spelers: 4.600.000 Kleuren: rood shirt, witte broek, rode kousen. Voornaamste clubs: Dinamo Kiev, Dynamo Moskou, SPartak Mos kou, Dynamo Tbilisi. Trainer: Eduard Malofeev. Meest voorkomende opstelling: Dassaev; Morozov, Chivadze, Demia nenko, Boubnov; Zavarov, Gosmanov, Tsjerenkov, Litovtsjenko; Protassov, Blochin. GROEP D (Guadalajara, 1540 meter hoog) ALGERIJE Erelijst: Tweede deelneming aan wereldkampioenschap (1982,1986). Winnaar Afrikaanse beker in 1978. Aangesloten spelers: 60.000. Kleuren: groen shirt, witte broek, groene kousen Voornaamste clubs: Jeunesse des electroniciens de Tizi-Ouzu (JET), Mouloudia des Petroliers Algiers (MPA), CM Belcourt, MP Oran en EP Setif. Trainer: Rabah Saadane. Meest voorkomende opstelling: Drid; Sadmi, Kourichi, Guendouz, Mansouri (of Megharia); Kaci Said, Maroc, Belloumi; Madjer, Menad (of Bensaoula), Assad. BRAZILIË Erelijst: Deelnemer aan alle wereldkampioenschappen. Driemaal wereldkampioen. In 1958,1962 en 1970. Aangesloten spelers: 560.000. Kleuren: geel shirt, blauwe broek, witte kousen. Voornaamste clubs: Flamengo, Fluminense, Botafogo, Santos, Sao Paulo, Vaco da Gama, Corintians, Atletico Mineiros, Gremio Poro Alegre. Trainer: nog niet bekend., wordt wellicht Zagalo Meest voorkomende opstelling: Carlos; Leando, Oscar, Edinho, Ju nior; Cerezo, Socrates, Zico, Eder; Renato, Casagrande. NOORD-IERLAND Erelijst: Derde deelneming aan wereldkampioenschap (1958, 1982, 1986). Aangesloten spelers: 25.000 Kleuren: groen shirt, witte broek, groene kousen. Voornaamste clubs: Linfield, Glentoran, Coleraine. Trainer: Billy Bingham. Meest voorkomende opstelling: Jennings; Nicholl, O'Neill, McDonald, Donaghy; Penney, McCreery, Mplllroy, Quinn; Whiteside, Stewart. SPANJE Erelijst: Negende deelneming aan wereldkampioenschap (1930, 1934, 1950,1962,1966,1970,1978,1982,1986). Finalist EK 1984. Aangesloten spelers: 210.000 Voornaamste clubs: Real Madrid, FC Barcelona, Atletico Madrid, At letico Bilbao. Trainer: Miguel Munoz. Meest voorkomende opstelling: Zubizarreta; Gerardo, Goicoechea, Maceda, Camacho; Victor, Gordillo, Marcos, Gallego; Butragueno, Rincon. GROEP E (Queretaro, 1820 meter hoog) DENEMARKEN Erelijst: debuteert op wereldkampioenschap. Halve finalist EK in 1964 en 1984. Aangesloten spelers: 208.000 Kleuren: rood shirt, witte broek, rood-witte kousen. Voornaamste clubs: Velje BK, BK Kopenhagen, Lingby, AGF Aar- hus. Trainer: Sepp Piontek. Meest voorkomende opstelling: Qvist; Olsen, Busk, Sivebaek; Berg- green, Bertelsen, Arnesen, Simonsen, Lerby; Larsen, I^audrup. SCHOTLAND Erelijst: Vierde deelneming aan wereldkampioenschap (1974, 1978, 1982,1986). Aangesloten spelers: 100.000. Kleuren: donkerblauw shirt, witte broek, rode kousen. Voornaamste clubs: Celtic, Glasgow Rangers, Dundee United, FC Aberdeen. Trainer: Alex Ferguson. Meest voorkomende opstelling: Leighton; Nicoll, Malpas, McLeish, Miller; Souness, Strachan, Aitken; Cooper, McAvennie, Dalglish. URUGAY Erelijst: Achtste deelneming aan wereldkampioenschap (1930, 1950, 1954,1962,1966,1970,1974,1986). Twee keer wereldkampioen in eigen land in 1930 en in 1950). Aangesloten spelers: 134.100 Kleuren: Lichtblauw shirt, zwarte broek, zwart-blauwe kousen. Voornaamste clubs: Nacional Montevideo, Penarol Montevideo. Trainer: Omar Borras. Meest voorkomende opstelling: Rodriguez; Diogo, Gutierrez, Perrei- ra, Batista; Santin, Barrios, Francescoli; Cabrera, Da Silva, Ramos. WEST-DUITSLAND Erelijst: Elfde deelneming aan wereldkampioenschap (1934, 1938, 1954, 1958, 1962, 1966, 1970, 1974, 1978, 1982, 1986). Wereldkampioen in 1954 en in eigen land in 1974. Finalist in 1966 en 1982. Europees kam pioen in 1972 en 1980. Aangesloten spelers: 3.600.000 Kleuren: wit shirt, zwarte broek, witte kousen. Voornaamste clubs: Bayern Mücnhen, Borusia Mönchengladbach, Werder Bremen, Hamburg SV, Fc Köln. Trainer: Franz Beckenbauer. Meest voorkomende opstelling: Schumacher; Brehme, KH Förster, Augenthaler (of Jakobs), Briegel; Littbarskio, Thon, Matthaus, Rahn; Rummenige, Voller. GROEP F (MoDterrey, 530 meter hoog) ENGELAND Erelijst: Achtste deelneming aan wereldkampioenschap (1950, 1954, 1958,1962,1966,1970,1982,1986). Wereldkampioen in eigen land in 1966. Aangesloten spelers: 2.500.000. Kleuren: wit shirt, blauwe broek, witte kousen. Voornaamste clubs: Liverpool, Manchester United, Tottenham Hot spurs, Everton, Arsenal. Trainer: Bobby Robson. Meest voorkomende opstelling: Shilton; Stevens, Butcher, Fenwick, Sansom; Robson, Wilkins (of Reid); Waddie, Hateley, Lineker. MAROKKO Erelijst: Tweede deelneming aan wereldkampioenschap (1970 en 1986). Winnaar Afrikaanse landenbeker in 1976. Aangesloten spelers: 20.000. Kleuren: rood shirt, rode broek, rode kousen of groen shirt, groene broek, groene kousen. Voornaamste clubs: FAR (legerploeg), WAC Casablanca, MAS Fes, KAC Kenitra. Trainer: Jose Far ia (Bra). Meest voorkomende opstelling: Zaki; Fadili, Biaz, Bouyahaoui, Lem- riss; Dolmy, Haddaoui, Timoumi; Laghrissi (of Merry), Krimau, Aziz Bouderbala. POLEN Erelijst: Vijfde deelneming aan wereldkampioenschap (1938, 1974, 1978, 1982, 1986). Halve finalist in 1974 (derde plaats) en 1982 (derde plaats). Aangesloten spelers: 235.000. Kleuren: wit shirt, rode broek, witte kousen. Voornaamste clubs: Widzew Lodz, Legia Warschau, Ruch Chorzow, Lech Poznan. Trainer: Antoni Piechniczek. Meest voorkomende opstelling: Mlynarczyk; Pawlak, Wojcicki, Ostrowski, Urban; Matysik, Buncol, Komornicki, Boniek; Dzieka- nowski, Smolarek. PORTUGAL Erelijst: Tweede deelneming aan wereldkampioenschap (1966 en 1986). Halve finalist in 1966 (derde plaats). Aangesloten spelers: 40.815. Kleuren: rood shirt, groene broek, rode kousen. Voornaamste clubs: Sporting Lissabon, FC Porto, Benfica. Trainer: Jose Torres. Meest voorkomende opstelling: Bento; Joap Pinto, Morato, Venancio, Inacio; Litos, Carlos Manuel, Jaime Pacheco, Sousa; Gomes, Jordao.

de Stem | 1985 | | pagina 15