Zweden blijven smaakmakers Kemkers haakt af voor EK duur betaald wordt. GEEN HECHT TEAM DOOR GEBREK AAN VOORBEREIDING Sportieve problemen bij ijshockey post PTT Post Infocentrum. Daar hebt u alles op'n rijtje. (/I A AN DAG 30 DECEMBER 1985 PAGINA SPORT 2 t Gerard Kemkers en Ria Visser verrassen op drie kilometer APELDOORN (ANP) - Gemeten naar de cij fers is het 13e Dynamo-toernooi voor de Ne- VoBo op een mislukking uitgelopen. De Rooy wint proloog vrachtwagens Hoe komt u aan een sportvisakte en wat kost die? Waar moet.u op letten als u iets koopt? Op simpele, maar praktische vragen als deze vindt u voortaan een even simpel als praktisch antwoord bij het FTT Post Infocentrum op uw postkantoor. Daar krijgt u dit soort informatie - van de overheid, Postbus 51, de Postbank, in stellingen en het bedrijfsleven - keurig op een rijtje. Gratis en geheel vrijblijvend. Deze maand zijn er folders over o.a.: Postbus 51Kopen met 't koppie, Premie koopwoningen Aen B, Welkom in de openbare bibliotheek, Sportvissen met de juiste papieren, Zomervakantie 1986. Postbank: Girorekening, Sparen, Lenen, Hypotheken. PTT Post: Postzegels verzamelen, Verhuisbericht, Handige tips voor iedereen die post verstuurt. T14 De Fransman Eric Bouvier probeert in zijn eentje een mash, van de Oostduitser Dassier (12) te blokkeren. - fotoanp 1PELDOORN (ANP) - Het Zweedse nationale heren- eam heeft zich ook op de tweede en derde dag van het lertiende internationale Dynamo-toernooi, opgewor- ien als de smaakmakers van het toernooi. De Scandi- laviérs bleven in Apeldoorn in hun poule ongeslagen door overwinningen op Cuba (2-1), DDR (2-1) en Voor- iurg (2-0). Ook in de kruisfinale tegen de nummer livee van de tweede groep, de Italiaanse ploeg Santal Parma, waren de Zweden oppermachtig (3-0). In de eindstrijd van het toernooi treffen zij de de num mer drie van Europa, Frank- lijk. De Haantjes begonnen iet evenement matig met een ege van 2-1 op Spanje. Tegen Dynamo (2-0) en Canada (2-1) ■mg het nauwelijks beter. Pas aen het er echt op aan kwam, n de laatste wedstrijd in de loule, werd de klasse van de 'ransen duidelijk. Santal 'arma werd eenvoudig aan de ant geschoven (15-3, 15-8). De licelblessure van de Poolse vedette van de Italianen, Woj- towicz, deed weinig aan de overwinning van de Fransen if. In de eerste kruisfinale van londag liep de aanvalsma- iiine onder aanvoering van ipelverdeler Fabiani redelijk toeren. De jonge Oostduitse ieg hield lang stand maar ging uiteindelijk toch met 3-0 tenonder. Bij de dames was het spelta- kel een stuk minder. Na een achterstand van 0-2 in sets wonnen de Cubaanse dames alsnog van de nummer een van poule A, de DDR. In de eindstrijd komen de dames uit het Caraibische gebied uit te gen Olimpia Teodora. De kop loper in de Italiaanse competi tie en bekerwinnaar versloeg opvallend eenvoudig Tsjecho- slowakije, de nummer vier van de laatste Europese ttel- strijd, met 3-0. Voor de Ita liaanse dames, die hun sterk ste speelster Bernardi aan het wereldteam hebben afgestaan, is het de eerste keer na vier jaar dat zij de laatste twee hebben gehaald na de derde plaats in '82 en de vierde plaatsen in '83 en '84. INZELL (ANP) - Gerard Kemkers heeft tijdens de trainings wedstrijden in Inzeil de 3000 meter gereden in 4 minuten 07,5 se- tonden. Leo Visser noteerde een tijd van 4.07,9. Het wereldrecord staat met 4.03,31 op naam van de Oostduitser André Hoff mann. De beste tijd op de baan ATLETIEK lltslag halve marathon Westerwolde: 1. Wim de Weerdt (PEC Zwolle) 1.09.57, 2. Okke Bosker (GVAV Groningen) 1.10.0,3. ^eerd Doorenbos (GVAV) 1.10.22,4. Rian Arends (Argo Groningen) 1.11.16, 5 Bert Kruisinga (Aquilo Winschoten) 1.13.04, 6. Herik^ Eeftink (HAC '63 Hoogeveen) Mslag halve marathon Marrum: 1. yhris Semplonius (Lionitas Leeuwar- tÏÏll 1W.35, 2. Maarten Wakelkamp (V& LTC Den Haag) 1.08.38, 3. Kees Greida- [|us (Spargo Franeker) 1.10.22, 4. Kees de Haan (Lycurgus) 1.11.47,5. Tjirk Fokkens [uonitas) 1.13.O, 6. Sietse van der Ley IAV'55 Heerenveen) 1.13.11. Mislagen tien Engelse mijl Heerhugo- waard Beren: 1. Dick Bakker (Hera, Heerhugo- "aard) 51.03, 2. Gerard Huynen (Noord- kop, Den Helder) 52.34, 3. Frans Smit Pera) 53.03, 4. Paul Kraakman (AV •dam) 5314, 5. Aldert Vos (Hylas, Alk- ?aar) 54.18, 6 Rinus Smit (Hera) 54.26; «mes: 1. Ria Goed (Hera) 1.05.05, 2. er"a Jong (Hollandia, Hoorn) 1.06.05 schaken plagen ek junioren enae ronde: Khalifman (Sov) - Dimi- JpQV (Bul) l-o, Howell (Eng) - Blatny 'sl) 1-0, Arlandi (Ita) - Marcel Piket JM) 0,5-0.5, Zysk (WD1) - Kuczynski r01' 05-0,5, Burgess (Sch) - Fernandez tëpa) 1-0, Miralles (Fra) - Lev (Isr) 1-0, eroen Piket (Ned) - Erdogan (Tur) 1-0, (Fin) - Bruin (Ned) 1-0, Nikolic David (Lux) 0.5-0.5, Calinescu noe) - Grivas (Grie) 0-1, Schlosser (Oos) nansen (Den) 1-0, Winsnes (Zwe) - Ri- P'ro (por) 1-0, Hom (Zwi) - Wets (Bel) ;.u: Djurhuus (Noo) - Hynes (Ier) 1-0, Rin j n (IJs> O'Neill (Wal) 1-0. and: 1. Khalifman 9,5 punt, 2. Howell 3. Arlandi 6,5, 4. J.Piket, M.Piket, [esse Dimitrov- Zysk. Miralles, Bur- ^aaktoernooi Brussel blagen tiende ronde: Van der Wiel - aoul l-o, Spassky - Polgar afgebroken, Hodgson 1/2-1/2, Grünfeld - IIbV?001 °-1, Speelman - Nunn 1/2-1/2. and aan kop; 1 Kortsjnoi 9 punten, 2. Passky 7 1/2+1 afg., 3. Van der Wiel 7 'M. Sax en Nunn 6 1/2. I>i,o1 basketbal v„'®?en Haarlemse Basketbalweek ranadjans Amsterdam - Gent 79-100, v, fe der - Washington 91-75, Hapoel wL*vlX Gent 87-77, Den Bosch - )i a ^n 104-83, Lafayette Hustlers - lel^^rdam 101-75, Joegoslavië - Den tennis .ir-^rnooi Apeldoorn aulrgeii: enkelspel: halve finales: CL" 0Ni)ssen 6-7, 6-4, 6-2, Ousting - -2 ft TL finale: Sauer - Oosting erlft m' dubbelsPel: finale: Sauer/Bie- rasNijssen/Sie 3-6,6-2,6-3. van Inzeil is in het bezit van de Noor Oyvind Tveter, die vorig jaar in het voorseizoen 4.03,5 klokte. Kemkers (18) en Visser (19) verbeterden hun persoonlijke toptijden aanzienlijk. In regen en wind noteerde Kemkers vo rige week tijdens de landen- wedstrijd in Gothenburg 4.18,59. Visser had 4.18,66 staan. De in Inzeil verwezenlijkte tij den zijn de beste van dit sei zoen. De wedstrijden werden in gelast, toen de omstandighe den op de Beierse kunstijs vrijdagavond ideaal bleken. De officieuze races leverde een stroom van persoonlijke re cords op. Achter de twee jeugdschaatsers finishte Eric Stecher in 4.10. Beste rijdster was Henriet van der Meer in 4.37,8. Zij werd gevolgd door Jolanda Grimbergen in 4.39,2. Zaterdagochtend legde In- grid Haringa de 500 meter af in 42,52 seconden. De rijdster uit Velsen bleef een-honderd ste seconde boven haar beste (Nederlandse) seizoentijd. Ha ringa maakt deel uit van de kernploeg van het gewest Noord-Holland/Utrecht van Egbert van 't Oever, die even als de nationale jeugdselectie van Leen Pfrommer in Inzeil een trainingskamp heeft opge slagen. INZELL/DEN HAAG (ANP) - Vier schaatsers zijn nog kandidaat voor twee start plaatsen voor de Europese titelstrijd/<lie op 25 en 26 ja nuari in Oslo wordt gehou den. Gerard Kemkers heeft laten weten niet voor selectie in aanmerking te willen ko men. Het achttienjarige schaatstalent uit Eelde vreest met een al te zwaar programma te worden be last. Op 11 en 12 januari nemen de kernploegleden Yep Kra mer, Robert Vunderink en Emiel Hopman en de ge- westelijke rijder Egbert Post deel aan een kleine vier kamp (500, 3000, 1500 en 5000 meter) in Davos. De winnaar plaatst zich rechtstreeks voor het toernooi in Oslo. De vierde deelnemer wordt na afloop aangewezen door' de Begeleidings Commissie Kernploegen (BCK). Tijdens de landen wed strijd in Gothenburg verze kerden titelhouder Hein Vergeer en Frits Schalij zich al van een deelnemersbe- wijs. Kemkers miste recht streekse kwalificatie op twintigduizendste punt. De Drentse schaatsenrijder heeft zijn beslissing geno men na overleg met jeugd- coach Leen Pfrommer. Kemkers verblijft mo menteel met de junioren kernploeg in Inzeil. Vol gende week is hij kopman in de Nederlandse junioren- ploeg, die in Fagernes aan treedt tegen Noorwegen. Met Leo Visser (Haastrecht), Henri Kraayenbos (Bleis- wijk) en Hans van Egmond (Rijnsburg) vormt Kemkers (Eelde) de delegatie bij de A- junioren. B-schaatsers in de interland zijn Jac. Orie (Den Haag), Thomas Bos (Den Haag), Angelo Cara (Gor- cum) en Peter de Vries (Hee renveen). Via het nationaal juniorenkampioenschap (in hetzelfde weekeinde als het toernooi in Oslo) en de senio- renstrijd een week later in Assen, kan Kemkers desge-, wenst een plaats afdwingen voor het toernooi om het we reldkampioenschap, half fe bruari in Inzeil. De leden van de kernploeg luisteren vandaag en mor gen de selectiewedstrijden in Heerenveen voor het Euro pese damestoernooi op. Ma rieke Stam, Thea Limbach,. Grietje Mulder en Alie Boorsma rijden voor twee plaatsen. Yvonne van Gen- nip en Ria Visser starten al zeker in Geithus. Een wed strijd over tien kilometer, die de allrounders in de week voor de nationale titel-^ strijd op de sprint (4 en 5 ja nuari in Utrecht) zou afwer ken, heeft bondscoach Gem- ser van de agenda afgevoerd. Hij acht een race over de langste afstand voor 'Oslo' niet meer nodig. Damesvolleyhaltean stelt teleur Het herenteam schitterde door afwezigheid en werd nauwelijks accuraat vervangen door een clubploeg, Voorburg. De herenploeg van coach Pierre Mathieu werd zesde en liet daarmee slechts de organiserende vereniging en het in opbouw zijnde nationale team van Canada achter zich. De prestatie van de natio nale damesploeg oogt op het eerste gezicht eveneens uiterst mager. De vijfde plaats in een veld van acht ploegen, is voor de nummer drie van Europa een slecht resultaat. Zeker omdat interim-coach Johan van der Haar in alle wedstrij den begon met vijf speelsters van de Europese titelstrijd in de basis. Als zesde speelster fungeerde meestal nieuweling Henriet Weersing. Toch kan de prestatie van de bronzen ploeg niet worden beoordeeld zonder de voorgeschiedenis in ogenschouw te nemen. Direct na de verrassend verlopen Europese kampioenschappen maakte trainer Peter Murphy bekend niet langer als coach van de dames te willen funge ren. De inspanningen die hij zich meer dan twee jaar had veroorloofd om het team op Europees topniveau te bren gen, waren voorlopig meer dan genoeg. Gelijk met Mur phy maakte een aantal speel sters direct of via omwegen bekend niet meer voor het na tionale team in aanmerking te willen komen. Als opvolger van Murphy werden genoemd Rene Striekwold, coach van Orion, en Hans van Wijnen, succesvol bij Olympus. In eer ste instantie bedankten bei den. Later zei Striekwold ech ter alsnog de deur op een kier te willen zetten. Hij zou echter pas beschikbaar zijn in 1986. Tot die tijd diende een ander te erfenis van Murphy over te nemen en het team voor te be reiden op en begeleiden tijdens toernooien in Sindelfingen, Apeldoorn en Bremen. Als noodoplossing werd Jo han van der Haar, al eerder de verantwoordelijke man bij de vrouwen, bereid gevonden voorlopig de honneurs waar te nemen. Hij moest gaan wer ken met een door Murphy vanuit Japan samengestelde voorlopige selectie. In de groep waren als vervangers van de gestopte Els Tuynman, Marin Hagen, Irene Klunder en Ag nes Brunninkhuis opgenomen de jeugdspeelters Dennis Kraan, Linda Moons en Hen riet Weersing. Het eerste optreden van Oranje in Sindelfingen, wer.d een matig succes. Van de Westduitse dames werd met 3- 0 verloren. Tegen Hongarije (2-3) en Cuba (1-3) liep het al wat beter. Overtuigend waren de resultaten echter niet. Dat werden ze ook in Apeldoorn niet. Hoewel spelend met vijf speelsters van de Europese ti telstrijd, stond er in geen van de vier wedstrijden een hecht team. Van der Haar duidde daar na het verlies tegen Cuba al op. „Hier wreekt zich het absolute gebrek aan voorbe reiding". De matige prestaties werden ook in de andere duels voortgezet. Tegen Tsjechoslo- wakije werd een voorsprong onnodig uit handen gegeven en de laatste kans op een plaats in de kruisfinales verlo ren. Opvallend in de wedstrij den waren de grove fouten met de opslag, het stoppen en de passing. Voor Murphy was dat geen openbaring. „Het is het zelfde verschijnsel dat je steeds ziet bij het nationale team. Ais de spelers een tijd bij hun vereniging zijn ge weest, waar minder wordt ge traind, zie je zo'n terugval. Het valt mij toch weer tegen. Want eigenlijk is het zonde van al het werk dat je er eerder in hebt gestoken". Buiten de traditioneel korte voorbereiding had het Neder landse team nog een handicap. De vaste spelverdeelster van de ploeg bij het EK, Petra van der Linde, loopt al weken op krukken na een operatie aan haar rechterenkel. „Als zij niet op tijd fit wordt en er mocht eens iets met Martje de Vries (nu set-upster) gebeuren, stort het hele team in", verwoordde Murphy zijn angst voor de toekomst. Want zowel het toernooi in Sindelfingen als dat in Apeldoorn behoren eigenlijk te staan in het kader van de voorbereiding op de strijd om het B-wereldkam pioenschap. Begin mei vindt in Rome het toernooi plaats waarvoor de Nederlandse da mes zich voor het eerst hebben geplaatst. Volgens Murphy is het ech ter niet fair veel eisen aan het nieuwe team te stellen. „Dit toernooi heeft voor ons nooit meer waarde gehad dan een selectie. Er is nooit een voor bereiding geweest". Toch be gint over vier maanden het B- wereldkampioenschap. Enige mate van voorbereiding is vooralsnog nauwelijks in zicht. De bond is druk bezig enige lijn in zijn organisatie van bondscoaches en techni sche leiding te krijgen. Na alle problemen moet er nu binnen twee weken een oplossing worden geregeld. Er moeten dan een technisch-coördinator zijn en twee nieuwe bondscoa ches. Na een eerdere afwijzing door de bondsraad is voorzit ter Piet de Bruyn in overleg met de praeses van de ver schillende districten overeen gekomen toch een technische baas aan te stellen. De nieuwe trainer van de dames zal hard moeten vechten om zijn team geruime tijd bij elkaar te krij gen. Pas half april staat het einde van de competitie op het programma. Voor het begin van de B-titelstrijd rest dan nog iets meer dan een halve maand. Slechts als de nieuwe man extra trainingen en meer geld kan regelen, lijkt de strijd om een plaats bij de echte we reldtitelstrijd, later het jaar in Tsjechoslowakije, geen utopie. En wat misschien nog belang rijker is, blijft er iets over van het vele werk dat Murphy en zijn team dit jaar hebben ver richt. UITSLAGEN ROUEN - Jan de Rooy heeft hij de vrachtwagens de proloog van Parijs- Dakar gewonnen. Uitslagen proloog: personenwagens: 1. Dayraut/Deshahulles (Fr.) Porsche 9 min. 34 sec, 2. Arias/ Aumehdi (Fr.) Suzuki op 25 sec., 3. Boubet/Cheray (Fr.) Range Rover op 33 sec., 4. Deladriere/Schellens (België) Range Rover op 43 sec, 5. Lartique/Giroux (Fr.) Lada op 46 sec.; vrachtwagens: 1, Jan de Rooy (Ned) DAF in 11 min. 36 sec., 2. Groine (Fr.) Mercedes op 34 sec., 3. Capito (Did) Mercedes op 49 sec. Voor twee Nederlandse coureurs is de achtste Parijs - Dakar nog voor de start op nieuwjaarsdag een ware ontgoocheling. De speciaal geconstrueerde wagens van Jim Vermeulen en Jan van der Marei kwamen vrijdag niet door de technische keuring. Problemen met de benzinetanks en de buiten de carosserie ste kende wielen waren er de oorzaak van dat beide rijders in Brussel achterbleven. HEREN Poule A: Zweden-Bondsteam 2-0 (15-3, 15-11), DDR-Cuba 2-0 (15-9,15-6). Eindstand Is: 1. Zweden 6 punten, 2. DDR 4,3. Cuba 2,4. Bonds team 0. Poule B: Santo Parma-Dynamo 2-0 (15-4, 15-6), Spanje-Canada 0-2 (5-15, 13-15), Frankrijk-Santo Parma 2-0 (15-3,15-8). Eindstand: 1. Frankrijk 8 punten, 2. Santo 6, 3. Canada 4, 4. Dynamo 2, 5. Spanje 0. Kruis wedstrijden, 5e t/m 8e plaats: Cuba-Dynamo 2-0 (15-7 15-4), Canada- Bondsteam 1-2 (20-18,10-15,9-15). Om vijfde plaats: Voorburg (Ned)-Cuba 0-2 (6-15,11-15). Om zevende plaats: Dynamo (Ned)-Ca nada 2-1(15-7,8-15,15-5). Kruisfinale: Frankrijk-DDR 3-0 (15-8, 15-10, 15-5); Zweden-Santal Parma (Ita) 3-0(15-10,15-3,15-11); DAMES Poule A: Martinus-Clamart 0-2 (12-15,6- 15), DDR-Olympia 2-1 (10-15,15-11,15-6). Eindstand: 1. DDR 6 punten 2. Olympia 4, 3. Clamart 2,4. Martinus 0. Poule B: Nederland-Dynamo 2-0 (15-7, 15-11), Cuba-Tsjechoslokije 0-2 (7-15, 5- 15). Eindstand: 1. Tsjechoslowakije 6 punten, 2. Cuba 4,3. Nederland 2,4. Dynamo 0. Kruiswedstrijden, 5e t/m 8e plaats: Cla- mart-Dynamo 2-1 (15-11, 8-15, 15-3); Martinus-Nederland 0-2 (13-15,3-15). Om vijfde plaats: Clamart (Fra)-Neder land 0-2 (9-15,13-15). Om zevende plaats: Dynamo (Ned)-Mar- tirius (Ned) 2-1 (11-15,15-4,15-8). Kruisfinale: DDR-Cuba 2-3 (15-^0,15-13, 4-15, 8-15, 11-15); Olimpia Teodora (Ita)- Tsjechoslowakije 3-0 (15-12,15-6,15-2). GRONINGEN (ANP) - De sportieve problemen hebben de financiële moeilijkheden binnen de Nederlandse ijs- hockeywereld afgelost. Het nationale team, van 20 tot 29 maart in Eindhoven één van de acht deelnemers aan de strijd om de wereldtitel in de B-groep, eindigde zondag in het eerste toernooi van Gro ningen als vierde en laatste. Dat Nederland het sterke Woskresensk uit de Sovjet- Unie moest laten voorgaan, was nog niet zo'n ramp. Dat het matige Dukla Trencin uit Tsjechoslowakije zich ook boven Oranje plaatste, kon al minder geslaagd wor den genoemd. Maar dat Gro ningen, in de nationale com petitie tot de middenmoot behorend, niet kon worden gestopt, was des te erger. Te gen de gastheren leed Ne derland zijn derde neder laag: 3-5. Na dit duel ontstond in de perskamer een woordenwis seling tussen technisch di recteur Dummy Smit van de Nederlandse IJshockey Bond (NIJB) en de Groninger spe ler/coach Leo Koopmans, die ook nog international is. Smit maakte zich zorgen over de beschikbaarheid van spelers voor de komende oefen wedstrij den. De lage klassering bete kende niet alleen een tegen valler voor Smit en de Cana dese coach Cliff Stewart, maar ook voor de bond, be gin december in overleg met de rijksoverheid begonnen aan de reorganisatie van de boekhouding. Een aanspre kende prestatie van de na tionale ploeg zou het ijshoc key eindelijk eens positief in het nieuws hebben gebracht na de opschudding over fi nanciële malversaties bin nen de NIJB. Daar is weinig van terecht gekomen. De oorzaak lag deels in het spel letje zelf. Nederland bleek vooral in aanvallend opzicht nog niet rijp voor een krachtmeting van een der gelijk kaliber. Logisch, om dat de groep sinds, het toer nooi om het B-wereldkam pioenschap in Zwitserland, waar in maart de zesde plaats werd behaald, niet meer op internationaal ni veau had gestreden. Bovendien hadden enkele toonaangevende spelers zich om uiteenlopende redenen - blessures en werk - en fami lieomstandigheden - afge meld. Homburg, Mason, Van Heumen en Buchly bleven thuis. Klooster, Tij nagel en Berteling verschenen zater dag wel in de partij tegen Dukla. Op die dag werd ech ter een klimaat geschapen, verbintenis. Mopperend ver dwenen Smit en Koopmans uit de perskamer, Cliff Ste wart achterlatend. Stewart, half december in Nederland gearriveerd, bleef gezien de omstandigheden kalm. Vandaag keert hij te rug naar zijn woonplaats Thunder Bay, waar hij zijn werk als makelaar in onroe rend goed hervat. In zijn vrije tijd zal Stewart zich te lefonisch op de hoogte hou den van de Nederlandse' competitie. De 38-jarige Ca-, nadees kent het nationale- ijshockey van twee jaar geg leden, toen hij Nederland iK Boedapest van de C- naar de B-poule loodste. Ruud Molenaar (11) van het Nederlands team volgt de verrichtingen van de Tsjechoslowaakse doelman Cacas. - fotoanp dat niet bepaald geschikt was voor top-ijshockey. De Veronica Omroep Organisa tie had er vijftienduizend gulden voor over het duel tussen Nederland en Dukla naar Eindhoven te halen voor televisie-opnamen. Ve ronica hield immers een ijs- gala in de hal, waar het we- reldtiteltoernooi in maart plaats vindt. De wedstrijd begon al een uur te laat, doordat de Tsjechoslowaken in de mist tussen Groningen en Eindhoven het spoor bijs ter waren geraakt. Met hulp van de rijkspolitie belandde Dukla in de juiste hal. Het door de vertraging ontstane concentratieverlies werd nog groter door de optredens, die in de pauzes tussen de perio des werden verzorgd. Eerst door een in een nauwslui tend pakje gestoken kunst rijdster, later door zangeres Margriet Eshuis, die op een podium in wintersfeer werd bijgestaan door vijf luchtig geklede danseressen. Toen de teams vervolgens op het ijs verschenen, moesten ze toekijken hoe de verlichting tergend langzaam aanging. Het was al met al geen toe val, dat er bijzonder weinig werd gescoord. Nederland verloor ondanks een ople ving in de laatste periode met 2-3. „De spelers werden in ver warring gebracht door die show", vertelde Stewart. „Maar het was voor ons wel de kans ijshockey via de TV te promoten. Vandaar dat we besloten hebben mee te werken". Ook Smit gaf toe dat de vertoning van alles veel weg Jiad, behalve van een serieuze voorbereiding op de wereldtitelstrijd: „Ik had Veronica evenwel alle steun toegezegd". Half ja nuari zal Veronica een sa menvatting uitzenden. Van de rel die vrijdag avond ontstond, zijn geen beelden beschikbaar. Hal verwege de tweede periode tegen Groningen stapten de Tsjechoslowaken van het ijs, omdat ze arbiter Van Berkel te lankmoedig vonden optre den tegen hun gastheren, met name Wayne van Dorp. Na tien minuten verscheen Dukla weer binnen de boar ding. De verzoeningspoging van de Westduitse scheids rechter Kompalla was ge lukt. Smit en Koopmans voch ten zondag een verbale ruzie uit. De technisch directeur vindt het oefenprogramma van zijn team te beperkt en heeft de clubs gevraagd hun internationals in januari twee keer af te staan voor partijen tegen Denemarken (14 en 15 januari) en Frank rijk (28 en 29 januari). Hij wenst voor 5 januari ant woord. „De ellende begint maandag al", zei Smit. „Ik moet met twaalf man naar Den Haag voor die partij te gen Woskresensk, dat dins dag naar huis gaat". Hierop reageerde Koopmans fel: „Je weet dat de spelers van Gro ningen altijd meewerken. Alleen in dit toernooi niet. We hebben ons al enkele maanden geleden contractu eel verplicht voor ons eigen team te spelen". Óok Vangog en Toren hielden zich aan de „De uitslagen van het Ne derlands team zeggen mij niets. De ploeg die ik hier had, is niet de ploeg die aan het WK deelneemt. We mis ten immers enkele topspe- lers. Voor mij tellen alleen de prestaties, die we dadelijk in Eindhoven leveren. Het was deze week in Groningen toch duidelijk dat de Hollan ders nog lang niet op hun ni veau zitten. Ik kom eind fe bruari terug, dan zal ik zeer intensief met de jongens be zig moeten zijn. Ik heb de 22 namen voor Eindhoven al in mijn hoofd. Met die spelers mik ik op de top-vier van de B-groep". Stewart liet doorscheme ren dat Tony Collard op een basisplaats kan rekenènT Collard ontbrak in Gronin gen. Zijn club Klagenfurt had hem geen toestemming- gegeven te komen. „Collard is onze topscorer, hem moet ik erbij hebben". NEDERLAND - DUKLA TRENCIN (TSJ) 2-3 (6-0,0-2,2-1). Scheidsrechter: Douwes, geassisteerd door Van Gooi en Schuurkes (allen Ned). Strafminu- ten: Nederland 10, Dukla 16. Scorever loop: Cerny 0-1, Sikora 0-2, Rehak 0-3, Tij nagel 1-3, Van Gerwen 2-3. NEDERLAND - GRONINGEN 3-5 <2- 1, 0-1, 1-3). Scheidsrechter: Kompalla (WD1), geassisteerd door Van Agtmael en Splinter (beiden Ned). Toeschou wers: 600. Strafminuten: Nederland 12', Groningen 8. Scoreverloop: Sproxton 0-1, Stoer 1-1, Tenbult 2-1, Cuomo 2-2, Van Dorp 2-3, Berteling 3-3, Koop mans 3-4 en 3-5. GRONINGEN - WOSKRESENSK (SOV) 6-16 <1-7,4-7,1-2). Scheidsrech ter: Kompalla (WDI), geassisteerd door Plas en Van der Meer (beiden Ned). Toeschouwers: 1200, Strafminu ten: Groningen 8, Woskresensk 4. Scoreverloop: Bragin 0-1, Jakovenko* - 0-2, Bragin 0-3 en 0-4, Jakovenko 0-5, Davidkin 0-6, Vangog 1-6, Sjoerenko 1-7, Toren 2-7, Koopmans 3-7, Sjoe renko 3-8, Troetsjno 3-9, Toren 4-9, Marinenko 4-10, Karpov 4-11, Kierna'fj 5-11, Misjoekov 5-12, Kvartalnov 5-13, Bragin 5-14, Ginetti 6-14, Karpov 6-15, Marinenko 6-16. WOSKRESENSK (SOV) - DUKLA TRENCIN (TSJ) 4-1 (2-0, 1-1, 1-0). Scheidsrechter; Van Berkel, geassis teerd door Van der Meer en Plas (allen Ned) Toeschouwers: 1000. Strafminu ten: Woskresensk 12, Dukla 16. Score verloop: Troetsjno 1-0, Kvartalov 2-0, Jiroutek 2-1, Salomatin 3-1, Misjoekov 4-1. Eindstand: 1. Woskresensk 3-6 (30-9), 2. Groningen 3-4 (17-23), 3. Dukla Trencin 3-2 (8-12), 4. Nederland 3-0 (?- 18). (ADVERTENTIE)

de Stem | 1985 | | pagina 13