TEXTIELE WERKVORMEN BIJ ZIKV IN HULST Kerst-instuif houdt jeugd bezig BEKENDMAKING OP 4 JANUARI WHEUST HMUMmR® Veel belangstelling voor vogelshow Axel DE STEM Sfeervol kerst concert N.-Namen ZATERDAG 28 DECEMBER 1985 BlOfüM VAN ZEELAND 'Op hoop \an zegen in Dullaert Hulst Belfortrit van WZA Weekenddienst Stem-redactie Plaatselijk nieuws Sint-Jansteen Kloosterzande Terhole Graauw Axel Clinge Schietingen Hulst Koewacht Vogelwaarde KLOOSTERZANDE - De Kloorianen hebben uiteindelijk toch een nieuwe prins weten te strikken. Wie het is blijft nog even geheim tot zaterdag 4 j anuari. TRITSKALKOEN ACHTERVOLGD DOOR DOUANE Nieuw-Namen Hulst T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers HULST - Het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige Vor ming (ZIKV) afdeling Hulst start vanaf 14 januari met een cursus textiele werkvormen. De cursus omvat 17 lessen en begint op dinsdagmiddag 14 januari van 13 tot 15 uur in Van ome correspondent NIEUW-NAMEN - Tweede kerstdag werd in Nieuw-Na- men een sfeervol en afwisse lend kerstconcert gegeven. Meer dan 300 bezoekers waren naar de r.k. kerk gekomen om de genieten van het muzikale aanbod. De fanfare De Scheldezonen onder leiding van Pierre van Hecke en het zangkoor St. Ce cilia onder leiding van Gerard Pollet brachten afwisselend verschillende liederen en ge- tangen naar voor. Veel aan dacht kreeg het optreden van Hansje, een 10-jarige jongens sopraan, die onder andere 'De kleine trommelaar' van E. House zuiver ten gehore bracht en daarnaast nog een 'kerstwiegeliedje' samen met het koor vertolkte. De uit Nieuw-Namen af komstige meisjes Christien Kerckhaert en Katrien Forno- ville bracht op dwarsfluit de stukken 'Menuet Italien', 'Me nuet Allemande' en 'Saraban- da'. Een zeer aandachtig ge hoor kregen de gastsolisten Werner Dageleer en Lutgarde Bloemen met hun viool en Hugo van de Velde en Martine van de Berghe met cello. Bij hun optreden viel vooral een selectie uit zes dansen voor strijkorkest van Richard Klein in de smaak. Een kerst verhaal, gedeclameerd door A. van Damme, completeerde het concert, dat door Nadia van Damme-de Kind werd gepre senteerd. Van onze correspondente HULST - Na vijf voorstellin gen in Sint-Jansteen staat to neelclub St. Jan ten Steene ko mend weekend op de planken in Hulst, met het stuk 'Op hoop van zegen'. De voorstel lingen zijn zaterdag en zondag in Den Dullaert, om 20 uur. In de loop van de jaren heeft de Steense Camere zich op de theaterkalender van Den Dul laert een vaste plaats verwor ven met een succesvolle reeks voorstellingen. Met hoopt deze met 'Op hoop van zegen' te kunnen voortzetten. Bij de vijf tot nu toe ver toonde opvoeringen werd twee maal gespeeld voor de Janse- niusjeugd, hetgeen een aparte ervaring was. Zowel positief als negatief. Bij de eerste voorstelling bleek de zaal niet zo geïnteresserd en dat werkte door op het toneel. De tweede keer ging het een stuk beter. De voorstellingen op zaterdag en zondag waren een succes en vooral in het vierde bedrijf wist men de zaal te 'pakken'. Naast een lachje werd hier en daar ook een traantje wegge pinkt. Vooral reder Bos kreeg fit de zaak enkele verwensin gen te horen vanwege zijn hardvochtig optreden ten op zichte van Kniertje en haar familie. Wie aan het eind van het jaar een sfeervolle toneel avond wil beleven, kan dus komend weekeind terecht in Den Dullaert. Den Dullaert te Hulst. Vanaf 18 jaar kan men er aan mee doen. Voor uitkeringsgerech tigden geldt een sterk geredu ceerde prijs. Bij deze cursus gaat het vooral om creatief bezig te zijn met verschillende stoffen, ga rens en plastics. Afhankelijk van de voorkeur van de deel- De Carnavalsstichting ver wacht een grote toeloop aan belangstellenden. Ook al om dat de prins afgelopen weken het gesprek van de dag is ge weest in carnavalminnend Kloosterzande. Verschillende raden van elf met prinsen en hofhouding worden verwacht bij de inhuldiging. Ook buurt verenigingen, wagenbouwers medewerkers van de stichting zijn uitgenodigd. Aansluitend aan de bekendmaking van de Kloorianenleider, rond 21.30 uur, is er een receptie, waarop nader met hem kan worden kennis gemaakt. Voorzitter Wil Duerinck en zijn bestuur kunnen na een tijd van onzekerheid nu opge lucht ademhalen. Zoals be kend besloot prins Wannes I (Wies Boogaart) zijn scepter voorgoed in de kast op te ber gen. Een paar jaar geleden, toen er ook geen kandidaten waren, werd hij gevraagd om opnieuw de prinsfunctie te aanvaarden, maar nu zet hij er definitief een punt achter. In totaal heeft Wannes I acht jaar de scepter gezwaaid. Nu wordt hij ceremoniemeester. Het aardige van de beslomme ringen rond de prins, zo meent het bestuur, is dat er al heel wat namen over de tong zijn gegaan, maar dat degene die het echt wordt tot nu toe niet is genoemd. Wagenbouwers Eind vorige week hebben het Klooriaans carnavalsco mité en de groep wagenbou wers een vergadering gehou den met het oog op de grote optocht, die traditiegetrouw op carnavalsdinsdag door de straten van het Kloorianenrijk trekt. Tijdens deze vergade ring is gebleken dat men ver zekerd kan zijn van veel eigen wagens. Een nieuwe bouw- groep onder de naam Familie Vervaet is toegevoegd aan de reeks buurten, die telkens meedoen. Om de grote bouwkosten te helpen dragen, biedt de carna- Van ome correspondent RETHRANCEMENT - Morgen (zondag) 29 de cember houdt de West Zeeuwsch-Vlaamse Autoclub (WZA) haar jaarlijkse Belfortrit. De rit is de laatste die in dit seizoen meetelt voor het clubkampioen schap van de WZA en heeft voor de a- en de b-klasse een lengte van ongeveer 44 kilometer, terwijl de c-klasse 40 kilometer krijgt te rij den. Inschrijven voor deelname, ook voor niet WZA leden, is mogelijk vanaf 13 uur in café Bij Jopie aan de Zwinstraat waar na afloop van deze foto-oriëntatierit ook de prijsuitreiking is. Voor redactionele zaken, dus .niet voor adverten ties of bezorgklachten, kunt u dit weekeinde contact opnemen met Jan Jansen, 01153-1554. B.g.g. 01153-1534. nemers komen technieken aan de orde als batikken, weven, applikatie, borduren, verven, spinnen, knopen en viltmaken. In overleg met de cusisten wordt bekeken in wat voor werkstuk de technieken ver werkt zullen worden. Dat kan variëren van wandkleden, kussens en tafelkleden, tot valsstichting de bouwers een loterij aan. De leden van de buurtverenigingen brengen de loten aan de man en van de opbrengst mogen zij een deel besteden aan hun carnavals wagen. Buurten die al met ze kerheid weten dat ze met een grote binnenwagen deelnemen aan de optocht, zijn Walsoor den, KPJ, Disco Love, Nieuw- Centrum en Familie Vervaet. De Anjerbuurt komt weer met een grote loopgroep. De bou wers van Groenendijk en het Witte Huis zijn er nog steeds niet uit hoe zij deelnemen. Personenauto's en busjes wor den in een aparte categorie in gedeeld bij de jurering van de optocht. Nieuw Het carnavalsfeest van de Kloorianen 1986 bevat nog een aantal nieuwe elementen. Uit bater Jac de Waal van café De Reizende Man zet op carna valszondag een zogenaamd kleintje carnaval op, waarbij Windkracht 9, de geprezen hofkapel van de prins, de mu ziek verzorgt. In café Rue du Nord in de Noordstraat wordt een play back-wedstrijd ge houden, waarbij leden van de raad van elf in de jury plaats nemen. Op carnavalsmaandag is er bij De Reizende Man een bowling in carnavalssfeer. (ADVERTENTIE) Nieuwe methode in inbraakbeveiliging. Bel voor gratis offerte. 076-143986 Wilhelminastraat 4, Breda Tafeltennis - Voor de derde keer in successie werd het Jan Weemaes toernooi voor junio ren gehouden voor leden van TTV Steen. Er deden 12 junio ren mee. Na een sportieve strijd van ruim 316 uur kon den Steven Dierick en Bianca de Poorter tot winnaars wor den uitgeroepen. Tweede wer den Eric Roels en Heidi Aude- naerd en derde Marco Ottj es en Wendy Hofman. Keuring - De uitslag van de prijskeuring van de postdui venvereniging De Zwaluw ziet er als volgt uit. Oude doffers: 1. Ben Danckaert, 2. Pat Sturm, 3. Th. Kints. Jaarling doffers: 1. Ben Danckaert, 2. Pat Sturm, 3. Den Danckaert. Jonge doffers: 1. Ben Danckaert, 2. Ben Danckaert, 3. Pat Sturm. Oude duivinnen: 1. Rene Danckaert, 2. Ben Danckaert, 3. Pat Sturm. Jaarling duivinnen: 1. Jos van Daele, 2 .Jo Rottier, 3. Em. de Kind. Jonge duivinnen: 1. K. Bol en Co, 2. Jos van Daele, 3. K. Bol en Co. Be ker voor de mooiste doffer ging naar Ben Danckaert, de beker voor de mooiste duivin naar Rene Danckaert. Voetbalwedstrijd - Zondag 29 december wordt om 14 uur de vriendschappelijke voetbal wedstrijd STEEN I - Vlissin- gen I gespeeld. Ook komen dan de teams van STEEN II en Vlissingen II tegen elkaar in het strijdperk. Kaartavond - Aan de kaart avond van de FNV Groenen- kleding, accessoires en ruim telijke vormen. Belangstellenden kunnen vooraf alvast een voorproefje nemen van wat er allemaal mogelijk is. Van 7 tot 14 ja nuari worden in Den Dullaert namelijk werkstukken ten toon gesteld uit vorige cursus sen. Voor informatie kan men contact opnemen met stafdo cente J. Bartsch-Heirbaut (01140-14071), of op dinsdag 14 januari even binnenlopen tij dens de eerste les. Overigens biedt het ZIKV Hulst van januari tot eind mei alle belangstellenden de mo gelijkheid om nog voor een korte periode mee te doen met verschillende cursussen. Voor jongeren van 12 tot 18 jaar zijn dat tekenen, schilderen en grafiek en klassiek en jazz ballet. Wie 17 jaar en ouder is, kan zich nog melden voor boetseren/ pottenba kken, beeldhouwen/houtsnijden, te kenen en schilderen en klas siek en jazz ballet. Inlichtin gen bij de stafdocente. Piet Brand er de nodige uitleg bij gaf. De middag werd beslo ten met een uitgebreide kof fiemaaltijd. Kerstviering - De afdeling Terhole van de ouderenbond heeft donderdag de jaarlijkse kerstviering gehouden. Pater Van Acker verzorgde de ope ning in het Dorpshuis. Na een goed verzorgde koffietafel werd een verloting gehouden. Ook trad een muziekgezel schap van de bond van oude ren uit Hulst op. De middag werd rond 17.00 uur afgeslo ten. Kaarting - Aan de kaarting in café J. van. Grol deden 72 kaarters mee. Uitslag: 1. M. de Jonge, Nieuw- Namen; '2. J. van Hooye, Zandberg; 3. mevrouw L. Molders-Dhaens, Graauw; 4. mevrouw C. Plas- schaert-de Clercq, Graauw; 5. Piet Steyaert, Graauw. Soos - De soos voor alleen staanden van Axel en omge ving houdt zaterdag 28 decem ber een eindjaarsavond in De Vlaschaard te Koewacht, aan vang 20.00 uur. Ook gehuwden vanuit de soos zijn hierbij welkom. Er wordt bingo ge speeld en een loterij gehouden. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door het dansorkest The Williams. Biljarten - In het kader van 'S-HEERENHOEK - Bejaarden- schieting, zaal De Korenbeurs, lig gende wip, 34 schutters: eerste hoge vogel: P. Pantus, Zeelandia: tweede hoge vogel: B. van de Dries, Eensgezindheid: eerste zij vogel: J. Rijk, Concordia; tweede zij vogel: H. de Jonge, Soranus, derde zijvo gel: Ch. Korstanje, Doel naar Ho ger; vierde zijvogel: A. Rentmees ter, Willem Teil; grootste aantal (7): H. de Jonge, Soranus; vlie gende vogel: C. Rentmeeser, Wil lem Teil. De volgende schieting is 14 januari. het nederlaagtoernooi hielden de ouderen in het gemeen schapscentrum Malpertuus een wedstrijd op het biljart te gen de ouderen van Koewacht. De Clingse biljarters maakten in totaal 605 caramboles, tegen de bezoekers Uit Koewacht 525 caramboles. Kaarting - In gemeenschaps centrum Malpertuus werd een prijskaarting voor ouderen gehouden, waarvoor meer dan twintig extra prijzen ter be schikking waren. Er waren 37 deelnemers. Uitslag: 1. R. Steel, 2. R. van de Branden, 3. J. van de Henden, 4. J. Remortei, 5. P. Letens. Stand kam pioenschap heren: 1. A. van de Ke len, 2. P. Lelaert, 3. R. van de Bran den. Dames: 1. P. Vermeulen, 2. J. de Guchteneire. Wafelactie - De fanfare Wel doen door Vermaak houdt vrijdag 27 december een spe ciale wafel-bakdag. Behulp zame dames beginnen 's mor gens in zaal de Troubadour op tijd met bakken, zodat al om half tien de verse en warme wafels op de bestelde adressen thuis bezorgd wordne. Majo- retten en leden van de fanfare bezorgen de gehele dag de wa fels. Sportdagen - De jeugdcom missie van de VV Clinge hield op het sportterrein een sport dag voor pupillen van de la gere elftallen. Er deden 46 pu pillen mee. Er werden allerlei balspelen gedaan, met als hoogtepunt het trappen van penalty's. Doelman Siegfried van den Bergen van het eerste elftal verdedigde de goal. In de kantine kregen de pupillen AARDENBURG - Hoge vogel: niet af: zij vogels: J. Heijboer en tweede niet af; grootste aantal (5): H. Geernaert; kleppen: Th. Lampaert, W. Scheele en R. Rijckaert, ieder 3 kleppen. AARDENBURG - Zesde punten- schieting, kleppen: R. Pielaet en Th. Lampaert ieder 4 klep a -n, W. Scheele 3 kleppen. Grootst'. lanta] A. Worst. Stand kampioenschap: Th. Lampaert 44, W. Veldkamp 34, F. Lampaert 27, R. Pielaet 25 en H. van Iwaarden 23 punten. Stand kampioenschap klepschietingen: Th. Lampaert 21, G de Vriend 13 en W. Scheele 12 kleppen. voetbaltheorie. Vandaag (dinsdag) worden de junioren in Den Dullaert verwacht voor verschillende spelen. Na de middag is het de beurt aan de senioren. Zaalvoetbal - De jeugdcom missie Groot Hulst heeft voor vandaag (zaterdag) een pupil len zaatvoetbaltoernooi geor ganiseerd. Het toernooi wordt tussen 8 en 18.39 uur afge werkt in Den Dullaert. Snoek - Visser Frank Dullaert uit Stekene, lid van de Koe- wachtse Hengelvereniging, heeft een snoek aan de haak geslagen van 106 centimeter. De reuzevis woog 9.200 gram. De snoek liet zich verschalken met als aas een levend visje. Voor Frank Dullaert was het de eerste 'grote' vangst uit zijn hengelloopbaan. Oud papier - Voetbalvereni ging Clinge haalt zaterdag 28 december weer oud papier op. Om negen uur vertrekt de wa gen, voorafgegaan door een voetballid met bel om iedereen te waarschuwen. Kindje wiegen - Op tweede kerstdag wordt in de paro chiekerk te Stoppeldijk het traditionele 'kindje wiegen' gehouden. Aanvang 15 uur. Alle kinderen zijn welkom met een muziekinstrument. Kloorianen hebben toch nieuwe prins Van een onzer verslaggevers Dan wordt de nieuwe prins feestelijk ingehuldigd en voorgesteld tijdens een groot carnavalsbal in zaal Van Leuven. Dat begint om 20 uur. AXEL - De kerstvogelshow in De Halle te Axel werd zeer druk bezocht. De bezoekers konden ruim 400 vogels bewonderen van 34 inzenders en verdeeld over 76 soorten. De kampioenen van deze show, georganiseerd door de Zeeuws-Vlaamse Vogelvrienden waren: klassement van ver dienste: C. Saman, hoofdgroep 3: W. Goossen, hoofdgroep 4,5: J. Platteeuw, hoofdgroep 6: M. Meijers, hoofdgroep 7: M. van Al ten, hoofdgroep 9-13: J. Fokke, hoofdgroep 14-i6:W. Goossens, hoofdgroep 17-19: V. Herwegh-van Rijsbergen, hoofdgroep 20: C. Saman, hoofdgroep 21: C. Saman, hoofdgroep 22-23: V. Her wegh-van Rijsbergen, hoofdgroep 24: L. de Vos, hoofdgroep 25: niet aangewezen, hoofdgroep 26-27: niet aangewezen, hoofd groep 28-29: J. Platteuw, stammen kanaries: J. Platteeuw, stam men tropen: J. Platteeuw. Voetbaljeugd speelt op tafelformaat. Van een omer verslaggevers SINT-JANSTEEN - Kerst vakantie is leuk, maar bij het saaie winterweer slaat de verveling snel toe. Van daar dat gisteren in Sint- Jansteen voor de vierde keer een kerst-instuif op touw werd gezet. Zo rond de honderd jon gens en meisjes waren naar het gemeenschapscentrum De Warande gekomen waar ze bezig werden gehouden met allerlei spelletjes. Dit alles mogelijk gemaakt door zo'n twaalf vrijwilligers van de jeugdafdeling van de VV STEEN en de evenementen commissie van de Warande. Gratis meedoen aan bil jarten, tafeltennis, voetbal spel, sjoelen, dammen of kaarten. En wie het liever wat rustiger aan deed, kon terecht in de leeshoek. Veel aandacht trokken de com puterspelletjes, beschikbaar gesteld door de twee plaat selijke electro-winkels. Daarnaast kon de jeugd meedoen aan een vierkamp tritsen, pieren, ringwerpen en sjoelen of het gewicht ra den van de twaalf organisa toren van de instuif. Boven dien was er voor iedere jeugdige bezoeker een gratis consumptie en een lollie. Een beetje pech had de or ganisatie door het feit dat tegelijkertijd een jeugd voet baltoernooi werd gehouden in Den Dullaert in Hulst. Veel voetballertjes moesten daardoor de instuif laten schieten. Degenen die vroeg klaar waren kwamen in de loop van de middag overi gens nog snel een kijkje ne men. Volgend jaar, zo nam men zich voor, moet het met wat onderling overleg toch beter geregeld kunnen wor den, zodat beide evenemen ten niet samenvallen. Ook gisteravond was het een drukte van belang in De Warande, waar een schie ting werd gehouden. Met name de leden van de voet balclub waren massaal op gekomen. Om de kosten van de kerst-instuif de dekken, kon er getritst worden om een kalkoen. Het transport - FOTO WIM K00YMAN van deze vogel van Belgi sche nationaliteit over de grens zorgde gisterochtend nog voor enige hilariteit. Een van de organisatoren, die het dier ging ophalen, probeerde via een sluipweg een grenscontrole te omzei len, met het gevolg dat de douane de achtervolging in zette. De hoop een heuse smokkelaar aan de haak te hebben geslagen vervloog, toen uit de grote doos op de achterbank de kalkoen te voorschijn kwam. dijk deden 46 kaarters mee. Uitslag: 1. Alf. Pauwels, 2. R. Verschuren, 3. mevr. Jonkers, 4. C. van Kruissen-Franse, 5. mevr. Hiel. Kaarting - Zondag 29 decem ber wordt in zaal Thilleman een vleeskaarting gehouden. Aanvang 14.30 uur. DJ-wedstrijd - Equinox heeft in samenwerking met Radio Reijnaert een DJ-wedstrijd georganiseerd waarvoor grote belangstelling bestond. Uitslag: 1. Nico van Vlaanderen (Reijnaert), 2. Frank de Graaf (Reijnaert), 3. Thierry Claus, Kiel- drecht, 4. Frank van Zeeland (Reij naert), 5. E. Spitters (Nightingale). De jury bestond uit A. Pollet, D. Goossens, H de Maeyer, A. de Winkel en P. Kools. De organisatie was in handen van C Boussen van Equinox-drive-in uit Nieuw-Na men. Topbiljart - In café Praet- Verras werd een topbiljart- wedstrijd gehouden voor de leden en supporters van w. Hulsterloo. Uitslag: 1. Theo Praet en Karei van Damme, 2. Patrick Staes en Paul Staes, 3. Hub. Serie en Theo Praet Sz., 4. A. de Block en me vrouw Burm-Warrens, 5. K. Leen- knecht en Et. van Puy velde. Nieuwjaarsreceptie - Tradi tiegetrouw houdt W Hulster loo voor de leden en suppor ters de jaarlijkse nieuwjaars receptie. Dat gebeurt op zater dag 4 januari, om 15 uur in de kantine van W Hulsterloo. Kaarting - Aan de kaarting van VV Hulsterloo, ter gele genheid van Kerstmis, deden 70 kaarters mee. Bij de win naars gingen de prijzen naar: 1. A. de Block en J. Klippelaar, 2. W. Schelfhout en Em. Willaert, 3. K. van Waterschoot en P. d'Haens, 4. J. de Loos en Flor. Penneman, 5. E. van Damme en R. Robbrecht. Zang - Het Ouderenzangkoor heeft afgelopen week op vier afdelingen van De Blaauwe Hoeve kerstliederen gezongen. Na het gezang kregen de zie ken kerstgeschenken. Kaarting - De kaarting van kaartclub Harten Aas, waar aan 25 liefhebbers deelnamen, leverde de volgende uitslag op: l.mevrouw Van de Ha, 2. mevrouw Buyze, 3. G. Gijzel,-4. M. van Kerk hoven, 5 mevrouw Van Mullem. Vrijdag 3 januari wordt in café De Vilder opnieuw gespeeld. Sjoelen - Sjoelclub 'Wij blij ven actief' speelde vorige week een clubwedstrijd. Uitslag: 1. mevrouw De Vilder, 2. mevrouw Van Ecke, 3. mevrouw Leenknecht, 4. mevrouw Van Koert, 5. mevrouw Kayser. Vrijdag 3 januari wordt opnieuw gespeeld. Kerstviering Zonnebloem - In het dienstencentrum De Lieve hielden de gasten van De Zon nebloem een geslaagde kerst viering. Er waren meer dan honderd anawezigen. Men be gon met een eucharistievie ring, waarin pastor Verhey- den voorging. Hierna werd af scheid genomen van pastor Verheyden, die in januari naar zijn nieuwe parochie in Teteringen vertrekt. Hem werden enkele cadeaus aange boden. Vervolgens werden dia's vertoond over oud-Hulst door Eddy Taelman, terwijl WjBlAD VOQR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: °'30-12.3O/13.3O-17.OO uur. Redactie Jerneuzen: Rein van der ,elm (editie-chef), Jan J^sen (p|V. chef), Emile Qa'on, Co Meertens, Cor de r°er (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, riigène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. es: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie 'aspecteur Zeeland: 95839nU'PriVétel' 01150" 85-10

de Stem | 1985 | | pagina 15