Subsidie voor Vrouwen Gezondheids Centrum IN ZEE RAAD TERNEUZEN AKKOORD Oude kersttraditie herleeft in Terneuzen Tweedracht bij PvdA Terneuzen RT ZEEUWS Verdachte 'opgejut' do Kerstritten stoomtram Z.-Beveland Gevarieerd programma jongeren centrum Ovezande Raad Sas verheugd over verkoop 'maanlandschap' R. de Houck in raad Sas VRIJDAG 20 DECEMBER 1985 VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 3 ./qUDAG 20 DECEMB MEERDERHEID GEMEENTERAAD OOSTBURG AKKOORD TERNEUZEN - Als Terneuzen straks kabel-tv krijgt, moet de burger daarvan wel in alle vrijheid gebruik kunnen maken. Lhno-school Schoondijke houdt actie voor Columbia Cokesfabriek huldigt vijf jubilarissen NA RUZIE MET COLLEGE Oud-Terneuzenaar gepromoveerd Plaatselijk nieuws Philippine I i»jiDENBURG - Het Aar- Lnburgs raadslid P. van t|gele (Sint Kruis) gaat aan de I temende gemeenteraadsver kiezingen meedoen met een Belgische kandidaat, J. Root- *Vert, op de tweede plaats van (ijn iüst' Rootsaert woont in Biervliet markten TERNEUZEN - De Sai saties Zeeuwsch-Vlaa Koophandel, KNOV, W en Brabants-Zeeuwse vers) zijn fel gekant te zeven waterschappen stuks te concentreren. IKANTONGERECI Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De Stichting Vrouwen Gezondheids Centrum Zeeuws-Vlaan deren krijgt subsidie van de gemeente Oostburg. De meerderheid van de ge meenteraad ging hier gisteravond mee akkoord. Alleen de fracties van VVD en CDA keerden zich tegen het col lege-voorstel om ruim 3.000,- aan de stichting te geven. Het centrum wil de emancipatie van vrouwen op het gebied van gezond heidszorg bevorderen, onder meer door voorlichting te geven en het ver zamelen van informatie en documen tatie. De CDA-ers en de liberalen ver klaarden zich tegen omdat er volgens hen voldoende instanties zijn en het centrum voor overlapping gaat zor gen. A. Rosendaal (WD) zei dat de doelgroep van het centrum vrij klein is, volgens hem nog geen 15 procent. Hij pleitte er dan ook voor om het voorstel van het college aan te houden en te onderzoeken of een bestaande in stelling het werk van zo'n centrum niet op zich kan nemen. „We gaan met zo'n centrum terug naar vroeger, mannen apart en vrou wen apart," zei de christen democraat R. Calon. I. de Hullu D&T) deelde mee dat zijn fractie voor het voorstel zal stemmen omdat het centrum drempelverlagend gaat werken voor de gehele gezondheidszorg. „In het be gin zal waarschijnlijk een kleine groep vrouwen deelnemen, maar de kans is niet onaanzienlij k dat er steeds meer gebruikers zullen komen. Daarom geven we de stichting het voordeel van de twijfel." Volgens hem zou het misschien ook goed zijn als er een mannengezondheidscentrum zou komen. J. van Ree-Slabbekoorn (PvdA) be nadrukte dat het voorstel een logisch uitvloeisel is van de onlangs aangeno men emancipatienota. Verder zei ze dat vrouwen op het gebied van de ge zondheidszorg nog steeds in een ach terstandsituatie verkeren. Wethouder J. Vergouwe (PvdA) vertelde dat hij blij was dat het hele college de emancipatienota wilde vol gen. „Het is een tekortkoming van de maatschappij dat zo'n centrum nodig is. Momenteel ontbreekt bij andere in stellingen de kennis." Met de stemmen van PvdA en D&T tegen ging de raad akkoord met het voorstel om het IJzendijkse hotel Hof van Koophandel toestemming voor uitbreiding te geven. I. de Hullu: Ook een ge zondheidscentrum voor mannen. - foto archief de stem Geen antenne-verbod Von een onzer verslaggevers Dat betekent dat er geen sprake kan zijn van een verbod om individueel antennes te plaatsen. Die kanttekening plaatste de gemeenteraad gisteravond bij het overigens vrijwel una niem ondersteunde voorstel om voor de aanleg van kabel- tv in zee te gaan met Onak bv. De verantwoordelijke wet houder drs. A. Doorduyn had er weinig moeite mee. Hij be loofde dat de kwestie van het antenne-verbod binnenkort nog apart aan de orde komt. Dat is nodig omdat de Terneu- zense bouwverordening, vast gesteld door de raad, op het ogenblik wel een antenne-ver bod bevat. „Maar dat wordt niet fanatiek toegepast," aldus Doorduyn gisteravond. Ongerustheid Ongerustheid van de raads leden over het verbod viel te Van een onzer verslaggevers SCHOONDIJKE - De lhno- school Prinses Marijke te Schoondijke houdt 22 januari een actie voor jonge slachtof fers van de vulkaanuitbar sting in het Zuid-Ameri kaanse land Columbia. De jeugdafdeling van het Nederlandse Rode Kruis, heeft op verzoek van het Colum- biaanse Rode Kruis, een flink aantal scholen benaderd met het verzoek om geld in te za melen. In Schoondijke houden de leerlingen een rommel markt. Het ingezamelde geld zal gebruikt worden om hygiëne- sets aan te schaffen, zoals tan denborstels, zeep en andere spulletjes. De leerlingen van de lhno-school gaan de ko mende tijd materialen verza melen voor de rommelmarkt. Inwoners van Schoondijke en omstreken die ook nog spul letjes hebben die ze kwijt wil len, kunnen de 'rommel' afge ven bij de school. De rommelmarkt vindt tus sen 14.00 en 17.00 uur plaats in de kantine van de school. Van een onzer verslaggevers BORSELE - De stoomtram Goes-Borsele maakt ook dit jaar weer speciale kerstritten. Van 26 tot en met 30 december rijdt de tram dagelijks twee maal heen en weer tussen Goes en het 11 kilometer ver der gelegen Hoedekenskerke. Verstrek steeds om 11.00 en 14.30 uur vanuit Goes. Voorop rijdt een locomotief uit 1928. Er rijdt ook een loco motief uit 1921 mee. De kerst man is ook present. Hij deelt aan de kinderen cadeautjes uit'. In de tram is erwtensoep verkrijgbaar. Voor 7,50 gulden extra kan ook een speciale kerstmaaltijd worden genut tigd. De prijs van een retourrit is vijf gulden. Kinderen tot en met drie jaar mogen gratis mee. De tram vertrekt aan de zuidzijde van het spoorweg complex, vlakbij het NS-sta- tion te Goes. Plaatsreservering is van daag (vrijdag) nog mogelijk tussen 10 en 15 uur via tele foonnummer 01100-283307. herleiden tot een zinsnede uit het voorstel van B en W, dat spreekt over het 'bevorderen van het gebruik van de kabel'. Iedere fractie vond dat iedere burger een keuzemogelijkheid moet houden. Daarbij betrok men ook de huurders van de woningbouwvereniging en le den van particuliere vereni gingen, die centrale antennes beheren. Doorduyn deed des gevraagd hetzelfde: „Niemand kan worden gedwongen aan te sluiten." De wethouder voorzag ook dat bij het bijna elf miljoen gulden vergende project zo veel mogelijk lokale bedrijven zullen worden betrokken ten behoeve van de werkgelegen heid. De enige' tegenstemmen kwamen van de twee SGP- raadsleden, van wie W. Kolijn vaststelde dat er voor de ka- bel-tv is geijverd met 'een in zet alsof het hier een primaire levensbehoefte betrof'. Ontgelden Voor de andere kandidaat exploitanten van de kabel in Terneuzen, Casema en Zekatel had de raad weinig goede woorden over. Vooral de laat ste -een PZEM-dochter- moest het ontgelden, vanwege de ul tieme pogingen om alsnog za ken te doen met de gemeente. „Onwaardig en mosterd na de maaltijd," vond men. Onak daarentegen werd omschreven als 'duidelijk, voortvarend en deskundig'. Het plan om met Onak, een nieuweling aan dit front, za ken te doen, behelst de oprich ting van een CAI Terneuzen bv. De gemeente houdt een be hoorlijke vinger in de pap, maar draagt geen financiële risico's, en dat was steeds een van de uitgangspunten van het gemeentebestuur. Het aanvangstarief is bepaald op ruim 17 gulden per maand. Van een onzer verslaggevers GOES BORSELE - Het jon gerencentrum De Klomp te Ovezande heeft voor het pu bliek een gevarieerd pro gramma in petto. Vrijdag (vanavond) treedt de absurdistische theater groep Alex d'Electrique op. De groep brengt de nieuwe pro ductie Schokland (21 uur). Op tweede kerstdag treedt de walcherse popgroep Covers op. De band speelt bekende hits en swingnummers (21.30 uur). Verder staat een aantal filmdagen op het programma. Zaterdag wordt de film War games gedraaid, handelend over de gevolgen van een kernoorlog, zondag wordt Man of Flowers vertoond, een Australische film. Dinsdag draait men korte films, die tot stand kwamen middels finan ciële steun van het ministerie van WVC. Alle voorstellingen beginnen om 20.30 uur. Op het programma staat verder: zaterdag 28 december: Hollywood Feest ter afsluiting van de filmdagen. 31 decem ber/1 januari: Van oud op nieuw feest. Zondag 5 januari: film Paris Texas. Kinderen van basisschool De Meerpaal bezorgen kerststukjes bij de bewoners van De Veste. Van onze correspondent SAS VAN GENT - Westdorpe is binnen afzienbare tijd ver lost van het 'maanlandschap'. De gemeenteraad van Sas van Gent ging gisteravond ak koord met de verkoop van een stuk grond aan de Bernhard- straat dat in de volksmond 'maanlandschap' genoemd wordt omdat er reeds jaren een fundament ligt en een aanzienlijke hoeveelheid grond gestort is. Het college kreeg gisteravond niets dan lof voor het voorstel. M. Weemaes van Gemeente belangen Groot-Sas: „Dat is knap van het college." G. de Buck van het CDA voegde hieraan toe: „Onze fractie deelt de vreugde," en de PvdA-er P. Roskam was ook 'blij' met de verkoop aan KABU BV die acht woningen op het stuk grond heeft gepro jecteerd. Deze vriendelijke woorden aan het adres van het college 'vergenoegden' burge meester W. Dusarduijn, en hij 'aanvaardde deze heilig verklaring'. De raad Sas heeft gister avond ook ingestemd met de verkoop van 16 percelen en pachtgrond. De verkoop een stukje grond, dat op de Molen berg vlak voor de molen ligt, is aangehouden. W. Roskam vroeg het college deze grond (30 m2), vanwege ligging in een openbaar park in eigendom te houden. Het college komt later op het voorstel terug. In zijn kerstrede wees bur gemeester W. Dusarduijn de leden van de raad op het alge meen belang: „Het optellen van dorpsbelangen is duidelijk geen algemeen belang," stelde hij. Verder vroeg hij de raad met het oog op de verkiezingen 1986: „In de hitte van de strijd vooral de fair-play niet uit het oog te verliezen en die altijd te betrachten." Van onze correspondent TERNEUZEN - Leerlingen van de openbare basisschool De Meerpaal uit Terneuzen verrasten gisteren 35 oude ren die deel uit maken van de telefooncirkel van de stichting Welzijn voor Ouderen met een kerststuk je. Was het vroeger gebrui kelijk dat de jeugd in de de cembermaand voor de oude ren een kerststukje vervaar digde, dan is deze traditie verwaterd. „Rond deze tijd is het goed om naast alle ge zelligheid, die de komende feestdagen met zich mee brengt, ook eens stil te staan bij de eenzaamheid van an deren. In dit opzicht waren de leerlingen erg enthou siast om voor deze groep ouderen een kerststukje te maken," aldus Th. Bril, di recteur van De Meerpaal. Er werd gelijk een les so ciale vaardigheid van ge- - foto de stem/c0rj.de boer maakt. In tegenstelling tot vroeger mochten de leerlin gen het kerstwerkstukje zelf, onder begeleiding van een leerkracht, bij de oude ren thuis bezorgen. Gistermiddag bezorgden de eerste leerlingen de kerststukjes bij een aantal ouderen van de telefooncir kel in de Veste-flat. Aange daan door deze leuke geste reageerden de ouderen vaak emotioneel. Hier en daar werd zelfs een traan wegge pinkt. Anderen reageerden meer in materiële zin. De kinderen kregen uit dank baarheid dan ook het een en ander toegestopt. De leerlin gen waren zichtbaar onder de indruk van het gebeuren. Men vond het een leuk ini tiatief dat zeker voor herha ling vatbaar is. Morgenochtend worden de resterende kerststukjes naar de plaats van bestem ming gebracht. HULST - Op de Minderbroe dersstraat vond gisteren na middag om ongeveer 14.40 uur een aanrijding plaats tussen twee personenauto's. Hierbij ontstond materiële schade. Be stuurster C. R. uit Graauw stond stil op de uitrit naast het postkantoor. Zij wilde linksaf de Minderbroedersstraat in rijden. Daarbij werd haar zicht belemmerd door een an dere auto, waardoor zij be stuurster M. C. uit Klooster- zande niet aan zag komen rij den, waarop een botsing volg de. GOES - Op de kruising Noordhoeklaan - Hogewei verleende de 15-jarige fietser P. N. uit Goes geen voorrang aan een personenauto, be stuurd door de 30-jarige J. H. J., eveneens woonachtig te Goes. Door de aanrijding liep P. N. een bovenbeenbreuk op en is overgebracht per ambu lance naar het Bergzichtzie- kenhuis. VLISSINGEN - In de nacht van woensdag op donderdag is een inbraak gepleegd in de vi deotheek van A. J. V. in de Bo- nedijkestraat. Door het ver breken van een deur aan de achterzijde is men binnenge komen. Er worden 359 casset tes en een krat bier vermist. De politie stelt een onderzoek in. MIDDELBURG - Op de vent- weg van de Nieuwe Vlissings- eweg ontstond een aanrijding tussen een personenauto en een bromfietser. Het ongeluk ontstond toen de personenau to, bestuurd door de 26-jarige mevrouw A. S. de J. vanaf een parkeerplaats de weg op reed en daarbij de achter haar ko mende bromfietser, de 16-ja- rige R. F. P. uit Vlissingen niet opmerkte. Door de aanrijding die volgde werd P. gewond, doch kon na behandeld te zijn in het Bethesdaziekenhuis te Vlissingen weer naar huis. AARDENBURG - Op de rijks weg tussen Aardenburg en Eede is mevrouw G. C. M. L. van de G. uit Aardenburg met haar auto tegen een boom ge reden. De auto werd totaal vernield. NIEUW VLIET - In de wijk Termoere is een aantal grana ten van 15 bij 5 cm gevonden. De Mijnopruimingsdienst zal zich over de projectielen ont fermen. BIERVLIET - Op de kruising Isabellaweg - Driesprong kwamen twee auto's, bestuurd door G. M. O. M. uit Biervliet en J. V. uit Siegen (D.) met el kaar in botsing. Dit gebeurde toen V. de afslag bij de Drie sprong miste en rechtdoor reed. Dit werd te laat bemerkt door M. en zodoende ontstond er een aanrijding. SLUISKIL - Bij de Cokesfa briek in Sluiskil zijn gisteren vijf 'zilveren' jubilarissen in het zonnetje gezet. In de feest zaal van het bedrijf bedacht financieel directeur W. Oranje het vijftal met een envelop met inhoud. Ze kregen boven dien een medaille en een ge tuigschrift van de maatschap pij voor nijverheid en handel. De vijf jubilarissen zijn M. Cousin, M. Vennin, C. Wiemes, P. Bergsma en P. den Exter. Bij dezelfde gelegenheid nam het bedrijf afscheid van de heer G. van Drongelen die ge bruik maakt van de VUT-re- geling. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Een fikse ruzie met het college van B en W en tweedracht binnen haar eigen PvdA-fractie. Dat hield het Ter- neuzense raadslid Jannie Leunis gisteravond over aan haar principiële stellingname over de subsidiëring van peuterspeel- zalen in de gemeente. Zij meende dat B en W de subsidie ver keerd hadden berekend waardoor een aantal peuterzalen tekort zou worden gedaan. Toen zij de term 'onzorgvul dig bestuur' in de mond nam, kwam het haar te staan op een felle reactie vanachter de be stuurstafel, waar wethouder J. van Rooyen zich zwaar bele digd voelde en onmiddelijk bijval kreeg van burgemeester C. Ockeloen. „Als u spreekt van onzorgvuldig bestuur, dan moet u ook zeggen: ik heb de intentie om de wethouder te beledigen. Ik mag van u toch zorgvuldigheid verlangen, waar u dat in zo grote mate ook van het college verlangt," zei de raadsvoorzitter. Mevrouw Leunis weigerde op haar woorden terug te ko men. Toen Ockeloen daarop aannam dat zij sprak namens de hele fractie, sprong raads lid P. Remijnsen bijna over eind: „Sorry, dit komt volledig voor rekening van mevrouw Leunis. Ik steun het voorstel van het college." Hij bleek ook te spreken namens J. Hame link en J. van de Velde. Alle drie deze socialistische raads leden komen naar alle waar schijnlijkheid niet terug in de volgende zittingsperiode van de Terneuzense raad. De twee andere fractiele den, mevrouw A. Stahl-He- melsoet en S. de Pooter steun den hun fractiegenote Leunis wel. De consequenties van deze tweedracht werden gis. teravond nog niet duidelijk. Het drietal tegenstemmers j kreeg overigens alleen bijval van de twee man sterke SGP- fractie, die echter om heel an dere redenen tegen het voor stel van B en W stemde. Dat I voorstel houdt in dat de negen I peuterspeelzalen ieder 1895 gulden vast plus 20 gulden per kleuter krijgen. Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN - In Nijmegen is de oud-Terneuzenaar dr. J. Nuytinck gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde. Hij deed dat op een proef schrift over middelen die de ontsteking kunnen remmen en die een bijdrage kunnen leve ren aan de vermindering van het aantal sterfgevallen in de chirurgische kliniek. SAS VAN GENT - De ge meenteraad van Sas van Gent verwelkomt kort voor de ver kiezingen nog een nieuw lid. Het is R. de Houck uit Philip pine die de plaats zal innemen van het onlangs overleden raadslid J. Rijnders. Het gaat hierbij om de enige zetel van de groepering Ge meentebelangen, die enige tijd geleden al besloot om op te gaan in Gemeentenbelangen Groot-Sas, de fractie van wet houder L. Marquinie. Het is nog niet duidelijk welke rol De Houck de komende maanden gaat spelen en of hij na de ver kiezingen zal terugkeren in de raad. Samenzang - Zondag wordt in de Rooms Katholieke kerk te Philippine een interkerkelijke kerstsamenzang gehouden, aanvang 17.00 uur. Medewer king hieraan wordt verleend door het r.k. kerkkoor uit Phi lippine, het Nederlands her vormd kerkkoor uit Sas van I Gent, Edwald Segers (trompet) J en Jan Neeteson (orgel). Van een onzer verslaggevers ^pe andere kandidaten van Van Maele wonen ook alle maal in het grensdorp Eede. np de derde plaats staat A. ygrbeke. Hij wordt gevolgd door J- Timmerman en S. nhondt. Door een wijziging van de grondwet kunnen bui tenlanders die vijf jaar of lan ger in ons land wonen zowel actief als passief meedoen aan Org; fusie Oecumenische dienst - Zondag wordt in de RK kerk in Bier-1 vliet een oecumenische dienst,; gehouden. De harmonie Bier vliet, het dameskoor Floria Deo en de oecumenische werk groep verlenen hieraan hun medewerking. In tegenstelling tot eerdere berichten begin: deze dienst om half tien in plaats van om tien uur. AMSTERDAM - 19 December Aardappeltermijnmarkt: In bintje 35-50 mm werden 4 contracten ver handeld voor levering april tegen 11,50. De stemming was kalm. binfje 50 mm werden 91 contracten verhandeld voor levering april een prijs van 21,30 tot 21,10 per 100 kg, voor levering mei 30 con tracten tegen 22,60 tot 22,50 als-1 mede 10 contracten voor levering november tegen ƒ23,00. De stem ming was prijshoudend voor aprü en mei en kalm voor november. GOES - 19 December. Appelen di versen: kil 70, 69, 40. Cox Orangel Pippin: kil 233, 227-268,160-171, 95,37, kl2 181-184,104-130,56-65, 38. Jonathan: kil 43, k!2 81, 44-461 Winston: kl2 50-52, 36, 31. Odin: kill 56. Zoete Ermgaard: kil 188, 190,1 137-148, 66-124, kl2 24-49. Golden) Delicious: kl2 27-29. Goudreinettq kl2 73, 62-85, 61-63, 51-95, 45-54 Rode Boskoop: kl2 111,113-114,1OT- 110, 92-94, 62-64, 38. Jonagold: kil 174, 191-192, 170, 102. Conference kl2 63-98, 55-70, 26. Saint Remy: kill 103, 108. Doyenne du Cornice, kll| 90-99,75-117, 68-111,41-49,41,41,41.1 Totaal aantal colli 10000. Van een onzer ver In een brief aan Gedepui worden de argumenten die die concentratie bestreden. Die argumenten zijn dat concentratie leidt tot: -verkleining verschillen in ta rieven van waterzuivering; -vergroting doelmatigheid; -eenheid van beleid. De SOZ vindt verkleining van verschillen in tarief een oneigenlijk argument omdat de sanering niet bij alle wa terschappen op dezelfde wijze verloopt, omdat de problema tiek per waterschap verschilt. Verkleining van tariefsver- schillen betekent bijvoorbeeld voor de ingelanden van De Drie Ambachten een oneven redige tariefstelling. Dat concentratie zou leiden tot grotere doelmatigheid wordt betwijfeld. Gewezen wordt op de concentratiedrang in jaren zestig die ertoe geleid hebben dat momenteel decen tralisatie en privatisering on derdeel van het overheidsbe leid zijn geworden. De eenheid van beleid zou betekenen dat de invloed, die de direct betrokkenen nu heb ben op het waterschapsbeleid, zou verdwijnen. „Te vaak is bewezen dat concentratie leidt tot bureaucratie en juist een geringere betrokkenheid." De SOZ verwijten GS dat de argumenten voor concentratie niet zijn onderbouwd en dat O GOES - Nieuwjaarsbijeen komst - Op vrijdag 3 januari zal in 'De Prins van Oranje' de nieuwjaarsbijeenkomst van de gemeente Goes worden ge houden. De bevolding en ver tegenwoordigers van de in Goes gevestigde instellingen en bedrijven kunnen dan hun goede wensen voor het nieuwe jaar uitwisselen. De bijeen komst duurt van vier tot zes uur. GOES - Spuitdag - De Zeeuwse Spuitdag 1986 wordt op vrijdag 10 januari gehou den in 'De Prins van Oranje' te Goes. Aanvang 10.00 uur. 's Morgens zal ing. D. van der Wal van het Consulentschap in Algemene Dinest voor Ge wasbescherming te Wagenin- gen een actualiteitenlezing verzorgen en tijdens de mid dagvergadering, die om 13.30 uur begint, zal dr. ir. L.. Da- vidse van de vakgroep phyto- pathologie van de Lanbouw- hogeschool te Wageningen een inleiding houden over 'Phy- tophtora, optreden en bestrij ding'. GOES - Katholiek Vrouwen Gilde - Het Katholiek Vrou wengilde houdt maandag in de Oosterkerk te Goes een kerst avond. Aanvang 19.30 uur. De kleuters van de Jacintha- school zullen onder leiding van zuster Maria Goretti een kerstspel opvoeren. Daarna is er een kerstmaaltijd. BORSELE - Subsidies Cultuur - De gemeente Borsele stelt jaarlijks ongeveer ƒ25.000,- beschikbaar voor het subsidië ren van culturele activiteiten. De gemeente doelt hierbij niet op activiteiten die via de be staande subsidies worden be reikt, maar wil nieuwe vor men van culturele activiteiten en/of experimenten op dit ge bied ondersteunen. Het totaal bedrag moet verdeeld worde» over de goedgekeurde aanvra gen. De commissie Welzijn!- j aangelegenheden van de meente Borsele adviseert over] de toewijzing van de subsidie Verenigingen of instellinge»| die van mening zijn in merking te komen voor cet| subsidiebij drage, kunnen aanvraag indienen voor 31 nuari 1986. Deze aanvraasl dient te bestaan uit een be schrijving van de aktiviteite:] een overzicht van de kosten, MIDDELBURG - Middeleeu wen - 'Herkennen wij de K deleeuwen'. Dat is de titel een vijftal cursusavonden de Vrije Universiteit Amsterj dam gaat verzorgen in i'l Zeeuwse Bibliotheek te IV delburg. Dr. C. van Leeuwei) geeft op donderdag 30 januari een algemene inleiding. Pro'| dr. A. H. Bredero spreekt donderdag 6 februari over godsdienst en de kloosters) Drs. R. Zemel behandelt donderdag 20 februari de pre) fane cultuur in de Middeeu] wen. Dr. P. van Dael geeft donderdag 27 februari een tof) lichting met dia's op plaats functie van het religiei beeld. Tenslotte behandelt J. Davidse 'de middeleeui kijk op de geschiedenis. MIDDELBURG - VNO - Verbond van Nederlandse 0' dernemingen heeft de heer "j Nieuwkerk benoemd tot sect? taris van het VNO-Zeelao- Nieuwkerk vervulde dezelfj functie elders in den lande, volgt C. Haasbroek op. De; gaat naar een andere provtt cie. Aan de mutaties ligt gewijzigde taakverdeling de VNO-secretarissen grondslag. OOSTBURG - Een kwestie van te hard gereden of te laag gevlogen. Zo omschreef offi cier van justitie mr. Van Ma rion de snelheid waarmee de Oostburger D. de R. 13 maart van dit jaar met zijn motorrij wiel over rijksweg 58 raasde. Daarbij werd door de poli tie, die de man over een af stand van ruim twee kilomder had gevolgd, een snelheid ge meten van zo'n 160 kilometer Per uur, waarvoor hij zich gis termorgen voor het Oost- burgse kantongerecht moest verantwoorden. Van Marion els*e sen boete van 320 gulden 7 dagen. ..Normaal rij ik 120, maar de Politie zat me op te jutten en kwam zelfs naast mij rijden", zo verweerde De R. zich. Kan tonrechter mr. De Mul stelde nat het enige wat De R. had moeten doen was „gas terug- emen en niet laten opjujten". '1 yonniste dan ook conform de eis. uit Waterlandkerkje oktober van het vorig hif de foto gegaan', toen J met zijn motorrijwiel over ue Breedestraat te Oostburg iot 6n snelheid van 84 kilo- ter per uur had gereden en at waren er 34 te hard. Op 6 j ',Y®n dit jaar reed hij over zelfde straat maar dan met snelheid van 90 kilometer of o j gulden boeten eiste dagen. Kantonrechter De P W3S het daarmee eens. >0 ao V' uit Terneuzen ging Oen h-- Van dit •'aar op de bon ,VBP nq met zijn personenauto 'aa„o' eg 58 reed met een >n nu Van 135 kilometer. Eis lagen 220 gulden of 5 'et Üe uit Souburg zei tomheid geslagen te zijn

de Stem | 1985 | | pagina 16