0^1 CITROËN.^ Recordaantal profs in NK veldrijden Grote Prijs Nederland van de kalender VERLENGING BRENGT UITKOMST Becker zet Duitsland op z'n kop Ploeg Jan Raas onderhandelt met multinational fERIEENCX-SERIEIchi; /ANAF F19.900-! WON wil uitspraak in 'zaak' Cruijff HONDERPAG 19 DECEMBER ER1985 |pEC Zwolle I verdringt Willem II EERSTE DIVISIE UITSLAGEN Tegenvallers voor I Borussia MG tezen voor schaatsles j11 Nederland AAN VOORAVOND DAVIS CUP-FINALE ADVOCAAT VILÉ INGEZET UITSLAGEN EN STANDEN SPORT IN 'T KORT A54 1 -A~ X. DE STEM-SCXSt^ T26 PAGINA SPORT 1 DEN HAAG (ANP) - PEC I Zwolle heeft gisteren door een „verwinning op Cambuur (3-1) jC tweede plaats op de rang- j |{jst in de eerste divisie over genomen van Willem II. Telstar verloor op de inhaal- jag de aansluiting met de kop door een onverwachte neder laag, 1-3, tegen Wageningen. SVV, in de strijd om de tweede periodetitel nog zonder neder laag, verloor in Heerenveen van de rode lantaarndrager met 3-0. Het betekende voor de thuisploeg de tweede zege van het seizoen. De karakteristieken van de I gespeelde wedstrijden voor de a'rste divisie zijn: Ueerenveen-SW 3-0 <1-0). 37. Kist 1-0 (strafschop). 63. Schultlng 2-0,65. Bijl 3-0. I Scheidsrechter: Van de Meyden, toe- I schouwers: 2500. Gele kaart: Salari en Marco van Buuren (SW), Schuurmans I (Heerenveen). I Telstar-Wageningen 1-3 (1-0). 19. Buma I i-o, 40. Lok 1-1, 66. Krommedijk 1-2, 90. Budding 1-3. Scheidsrechter: De Vrieze, toeschouwers: 1800. Gele kaart: Vink (Wageningen). Emmen-Helmond Sport 1-0 (1-0). 31 Ve- I ncma 1-0. Scheidsrechter: Bannet, toe- I schouwers: 2500. Gele kaart: Driebergen I (Emmen). PEC Zwolle-Cambuur 3-1 (2-0). 15. Wilco I van Buuren 1-0, 44. Foeke Booy 2-0, 67. I Van der Linden 2-1, 90. Alex Booy 3-1. I Scheidsrechter: Smeenk, toeschouwers: I Heerenveen-SW I Telstar-Wageningen J Emmen-Helmond Sp. IPEC Zwolle-Cambuur Stand I Den Haag I PEC Zwolle I Willem II Irkc I Telstar I Veendam I Graafschap Isw Inac I Volendam I Helmond Sp. J Eindhoven I Wageningen 1 Emmen IRBC I Vitesse I Cambuur I Heerenveen Ids'79 3-0 1-3 1-0 3-1 17 13 4 0 30 42-16 17 10 4 3 24 32-12 17 10 3 4 23 39-26 17 9 4 4 22 34-23 17 7 6 4 20 25-22 16 7 4 5 18 24-17 17 6 6 5 18 30-26 17 5 7 5 17 29-30 16 5 6 5 16 25-26 16 6 4 6 16 22-26 17 6 3 8 15 29-28 17 6 3 8 15 20-34 16 5 4 7 14 23-27 17 4 6 7 14 14-20 17 3 6 8 12 22-30 16 3 5 8 11 19-32 17 1 9 7 11 14-25 16 2 6 8 10 15-23 14 2 4 8 8 15-30 KREFELD (DPA) - Borussia Mönchengladbach kreeg gis teren in Krefeld de zoveelste tik van de laatste weken te verwerken. In de inhaalwed strijd tegen Bayer Uerdingen werd niet alleen een punt ver loren (1-1), maar raakte het ook libero Bruns voor een aantal wedstrijden kwijt. Bruns kreeg twee keer geel en werd van het veld gestuurd, waardoor de defensie van Mönchgengladbach voor de eerste weken na de winterstop zijn leider kwijt is. De rode kaart viel overigens twaalf minuten voor tijd. Toen had Uerdingen de achterstand van 0-1 (strafschop Hannes) al §oed gemaakt door een treffer van de IJslander Edvaldsson. Bayern München kwam in zijn laatste wedstrijd van dit jaar in de kwartfinales van de westduitse bekercompetitie terecht. In de replay uit de achtste finales werd in Mün chen, voor de magere coulisse van 6500 toeschouwers, VFL Bochum met 2-0 verslagen. ohlfarth en uitblinker Lerby zorgden voor de doelpunten. Bundesliga: Bayer Uerdingen- i Mönchengladbach 1-1; stand n kop i Werder Bremen 19-20, 2. EnlM"nchen 'a-25, 3- Borussia MG EL Bamburger SV 19-25; uitalag JTijtea DFB-beker: Bayern Munchen-VFL Bochum 2-0. uw huidige auto. Itorot van een Citroen CX-versie ui en horen. Maar de basisprijs van de CiW®11 kunnen houden, teds voor f19.900,-* aanschaften jdan in voorgaande jaren. lat nu uit 14 versies, onder andere loste auto onder de 13 mille*, is even' L-ringen scoort ook al zo hoog- n (pen tot "bestelauto van het jaan feestelijk. Dat zult u aan alles mei* 1 hartelijk uitnodigen. chiud „llfvffmgsko.tt-n ,-n extra (G15. SCHENDIJK195. I/EG 55. ILnSIOORT Een negen e" tellende Chinese ^Lpioeg arriveert vrijdag 1 wr een trainingsstage in In,! en Haarlem. De Chi- wn verblijven twee weken "i Nederland. 1 a samenwerking met de ^ndseoaehes Henk Gemser en Vsrü rommer heeft Eddy fel een trainingspro- Riamma opgesteld. Ook zullen VLu ezen °P 28 en 29 de- b r iri Alkmaar en op 2 en |J,a"uari in Haarlem aan ;„(n tnJden meedoen. Vervol- Ka bet gezelschap af ^uidduitse schaats- TO Inzeil. Ben 6 S^?e maakt deel uit van IVan X^hsselingsprogramma |j? Bet ministerie van WVC. [V(-rr("lmaanc®en geleden bracht Ea '3en een bezoek van tien Bet ,„fan be Volksrepubliek. L,!1 "J de bedoeling, dat de Lrr, °llandse schaatslessen £vh" geruild tegen een vol- ir, Chin 6 V°°r Nederlanders ZANDVOORT (ANP) - De formule-I-race om de Grote Prijs van Nederland is voorlo pig van de internationale autosportkalender geschrapt. Bernie Ecclestone, de Engelse topman van de organisatie van renstallen (FOCA), heeft dat bepleit in de desbetref fende commissie van de FISA, de internationale autosportfe deratie. Namens de FOCA sloot Ec clestone begin dit jaar nog een contract met het circuit van Zandvoort .tot 1992 voor het houden van acht GP-races, waarbij zijn organisatie het financiële risico droeg. De Brit breekt met dat contract, om dat hij de accommodatie in Zandvoort onder de maat vindt. Met name de voorzieningen voor het publiek, de pers en de veiligheidsdiensten (brand weer, rode kruis en politie) voldoen niet meer aan de hui dige eisen van de FISA. Op 3 januari van het nieuwe jaar publiceert het uitvoerend co mité van de federatie de defi nitieve kalender voor 1986. De formule-I-agenda had vrijdag jongstleden al bekend moeten zijn, maar de moeilijkheden met de organisaties in Brazilië en Mexico hielden een snelle besluitvorming tegen. Deze zomer liet Ecclestone zich al kritisch uit over de om standigheden in Zandvoort, die door hem als een stoffige boel werden gekarakteriseerd. Slechts de baan is nog van ni veau. De exploitant van de 'enige permanente autosport accommodatie van ons land, de CENAV, is zich bewust van die situatie. „Maar we kunnen er op dit moment weinig aan veranderen. We zoeken inves teerders. Ecclestone is er één van, maar de al jaren durende onzekerheid over de verlening van een vergunning voor de geluidshinder blokkeert alles", liet woordvoerder Buwalda gisteren desgevraagd weten. Met de gemeentelijke over heid praat de CENAV al enige tijd over de verlenging van het pachtcontract voor een pe riode van veertig jaar. De af wachtende houding van de provinciale en landelijke overheid houdt een beslissing op dat gebied tegen. Buwalda: „We gaan nu op korte termijn praten met die gecombineerde overheden. De beslissing is nog niet definitief. De renstal len komen nog altijd graag naar onze baan, maar Eccles tone zegt na vier jaar van in vesteringen nu wel eens een stap van de Nederlandse in stanties te verwachten". De Grote Prijs van Neder land was voor het komend jaar op zondag 31 augustus vastgesteld. Die datum wordt voorlopig nog wel vrij gehou den. FC Groningen bekert verder GRONINGEN (ANP) - In een spannende, maar povere ontmoeting is FC Groningen er in een zeer laat stadium in geslaagd AZ'67 in het bekertoernooi uit te schakelen. Evenals in de eerste wedstrijd tussen beide clubs fi nishte het gebeuren na de normale speeltijd in 0-0. Vervolgens toonde FC Groningen zich in de tweemaal vijftien minuten durende verlenging de sterkste: 2-0. Invaller De Koek en Houtman maakte de dure doel punten. AZ heeft in de eerste helft de kans laten liggen om FC Groningen definitief van zich af te schudden. Nadat de thuisclub in de openingsfase had geheerst, trok AZ halver wege de regie naar zich toe. De Groningers hadden geluk, dat doelman Storm in grote vorm stak. Hij hield zijn ploeg in de race. AZ dook via Guyt, Nor tan, Kist en opnieuw Nortan in vrije positie voor de goalie op, die evenwel weigerde te capi tuleren. Na de pauze was er een stuk minder te beleven in het door slechts 4015 toeschouwers bij gewoonde treffen. FC Gronin gen controleerde de wedstrijd, maar slaagde er niet in tot grote daden te komen. AZ schiep zich één kans, de thuis club twee. In de verlenging was het al binnen één minuut raak ten gunste van FC Gro ningen. De nog geen vijftig se conden in het veld zijnde De Koek kopte onhoudbaar voor De Koning in en vlak voor het einde velde Houtman defini tief het vonnis over de Alk- maarders. FC Groningen-AZ'67 2-0 n.v. (0-0). 91. De Koek 1-0, 117. Houtman 2-0. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 4.015. Gele kaarten: Van den Berg en Van Tiggelen (Groningen), Patrick (AZ). Groningen: Storm; Van Tig gelen, De Wolf, Van den Berg en Verkuyl; Mason, Huizingh (Huistra, De Koek), Van Dijk en Roossien; Goble en Hout man. AZ'67: De Koning; Castelijn, Guyt, Haar en Heus; Kleton (Pronk), Patrick en Nortan; Lens, Kist en Tol (Baltus). De karakteristieken van de andere gespeelde wedstrijden voor de tweede ronde van het toernooi om de KNVB-beker zijn: Haarlem-WOG 4-1 (3-1). 7. Balm 1-0, 14. Collewijn 2-0, 20. Keur 3-0, 41. Krop 3-1, 82. Jan- Peter Houtman van FC Groningen glijdt onderuit in het duel met Martin Haar van AZ'67. - FOTO ANP sen 4-1. Scheidsrechter: Reyg- wart, toeschouwers: 1500. Gele kaart: Hendriks (WOG). De Graafschap-Veendam 2-1 (0-0). 47. Brace 1-0,65. Cooke 2- 0, 86. Wiebing. Scheidsrechter: Hobé, toeschouwers 1400. Gele kaart: Gall (Veendam) en Stu ring (De Graafschap). Fortuna Sittard-ASWH 3-0 (1- 0). 41. Koevermans 1-0, 60. Thijssen 2-0, 88. Holverda 3-0. Scheidsrechter Van Vliet, toe schouwers: 2400. Van onze correspondent Gerard Kessels BONN - Als ze eenmaal een sportidool hebben, doen de Duitsers in fanatisme en verdwazing niet onder voor warmbloedige Spanjaarden, Italianen en Zuidamerika nen. De natie drukt de acht tienjarige tennis-vedette Boris Becker zo nadrukke lijk aan de borst, dat 'das Wunderkind' dreigt te stik ken. Aan de vooravond van de Davis Cup-finale in München staat het land op zijn kop. Dat Becker en de zijnen tegen de sterke Zwe den vrijwel kansloos zijn, wordt met Duitse hooghar tigheid nauwelijks ter ken nis genomen. Ongeveer 400 journalisten uit de hele wereld zijn naar de Beierse hoofdstad geto gen om de strijd om de 'le lijkste sla-kom ter wereld' op de voet te volgen. „Dat zijn er meer dan er ooit aan betalende toeschouwers naar de Davis Cup-wed strijden zonder Boris Becker kwamen", zei de woordvoer der van de Duitse Tennis- bond sarcastisch tegen een weekblad. Na de Olympi sche Spelen van 1972 en het wereldkampioenschap voet bal van '74 wordt de Davis Cup-finale bejubeld als het grootste sportfestijn van na de oorlog. De 13.000 gelukkigen die een kaartje hebben kunnen bemachtigen voor een van de drie dagen zijn werkelijk uitverkorenen. Meer dan 120.000 aanvragen voor kaarten moesten terzijde worden gelegd. Op de zwarte markt wordt tot dui zend mark betaald voor een toegangskaartje. Een adver teerder vroeg om een drie kamerflat in het door wo ningnood geteisterde Mün chen in ruil voor vier kaar ten. Een ander bood 'een avond met mijn zus aan' als tegenprestatie voor twee kaartjes. Chique hotels ad- Bom Becker: dit jaar vijf miljoen gulden verdiend. - FOTO DE STEM/BEN STEFFEN verteerden met een Davis Cup-weekend met cham pagne en kaviaar voor 3000 mark. Alles is op Becker toege sneden. Speciaal voor Boris is er in de hal voor 55.000 mark een zeer snel tennista- pijt gelegd. Opdat nog meer mensen het fenomeen live kunnen zien is de ijshal uit gebreid met 3.000 extra plaatsen. Nooit eerder heeft een Duitse sportman in zo korte tijd zoveel verdiend als de rossige jongen uit Leimen bij Heidelberg. Zijn inkom sten in dit jaar worden op vijf miljoen mark geschat. Eén miljoen aan prijzen, vier miljoen uit reclame-in komsten. Becker lijkt wel een 'Goldfinger', die alles in zijn omgeving in goud ver andert. Want of het idool dan goed of slecht speelt, volgend jaar zal de geld stroom nog veel rijkelijker vloeien. Met de schatrijke Deutsche Bank is een lang lopend reclame-contract af gesloten voor meer dan drie miljoen. Niet veel minder heeft de Nederlandse elec- tronica-reus Philips betaald voor een overeenkomst om over de hele aardbol met 'Bum-Bum-Boris' te kunnen adverteren. Eindelijk dus weer eens een goede erva ring met Nederlanders na Beckers' pijnlijke afgang in Melbourne tegen de Neder lander Michiel Schapers. Van Beckers' succes profite ren ook anderen. De Duitse tennisbond bijvoorbeeld, die aan het spektakel van Mün chen zo'n vijf miljoen mark overhoudt. De Duitsers gunnen Bec ker zijn geld. Dat de jonge prof inmiddels om fiscale redenen in Monte Carlo woont, wordt hem graag vergeven. Dat heeft de so ciaaldemocratische parle mentariër Dieter Spöri ge merkt toen hij sprak van toenemende kapitaalvlucht uit de bondsrepubliek en Beckers' naam liet vallen. Spöri kreeg honderden woe dende brieven. „Typisch so cialistische nijd", was de te neur van de reacties. Som migen stelden zelfs voor dat Becker geen pfennig belas ting meer zou moeten beta len „omdat hij zo veel voor Duitsland doet". Boris Becker is de held, de afgunst van het publiek con centreert zich op manager Ion Tiriac. De droevig ogende Roemeen met de walrussnor, die het ene na het lucratieve contract af sluit, wordt gezien als een misselijke duitenpletter die de brave Boris genadeloos exploiteert. Boris vindt het al lang goed. Hijdie zo van Tiriacs' zakelijke kwalitei ten profiteert, is de 'Sauber- mann', de Roemeen de kwaaie pier. Een rolverde ling waarbij Tiriac, die twintig a dertig procent van elk contract krijgt, en Bec ker zich best happy voelen. In West-Duitsland is in middels elke taxi-chauffeur en ober gepromoveerd tot een tennis-expert. Met de opmerking dat de Duitsers ondanks de grote kwalitei ten van Becker met veel ge luk in de finale zijn geko men, worden in de 'Kneipe' weinig nieuwe vrienden ge wonnen. Dat de Amerikanen in de kwartfinale zonder hun azen McEnroe en Con nors aantraden en dat de nummer een van de wereld ranglijst, de Tsjech Ivan Lendl, in de halve finale niet van de partij was, dat alles is vergeten. Dat achter Bec ker een groot gat gaapt en dat de Zweden over vier, vijf spelers van wereldklasse be schikken, wil er bij het pu bliek niet in. Het opinie-on derzoek van het Emnid-in- stituut laat aan duidelijk heid niets te wensen over: 68 procent is er van overtuigd dat Duitsland wint. Van onze sportredactie TILBURG - De Vereniging van Voetbal Oefenmees- ters Nederland (WON) wenst op korte termijn een uitspraak van de tuchtcommissie van de KNVB in de zaak-Cruijff. Ter bespoediging van dat vonnis, heeft de WON deze week zijn rechtskundig adviseur, mr. Eric Vilé, de opdracht gegeven alle middelen aan te wenden voor een snelle afwikkeling. te horen. Het gezelschap ver liet de séance in Zeist ijlings. In een later stadium is een Ajax-afvaardiging gehoord door de commissie alsmede door Jan Kasper, hoofd oplei dingen van de voetbalbond. Bovendien heeft de commissie kennis kunnen nemen van de nota van de werkgroep Tech nische Functies over de tech nische en leidinggevende functies in de voetbalsport. Johan Cruijff is tot nu toe niet meer gehoord. De WON laat weten, dat het onderzoek nu al vier maanden duurt zonder dat er tot een uitspraak is gekomen. Advocaat Vilé heeft 'carte blanche' gekregen. Hij zal schriftelijk een termijn stel len, binnen welke de commis sie een uitspraak dient te doen. De WON heeft zich bij monde van algemeen secreta ris Jaap van der Leek ver baasd over het uitblijven van een uitspraak over de al op 20 augustus schriftelijk gemelde overtreding van de reglemen ten door Cruijff. Naar de me ning van de WON fungeert Johan Cruijff bij Ajax reeds van begin juli als oefenmees- ter zonder daarvoor de be voegdheid en een trainersli centie te bezitten. De aanbrengers van de overtreding, drie WON-le- den, werden begin september individueel ieder één uur ge hoord door de tuchtcommissie. De nadien opgeroepen delega tie van het Ajax-bestuur en Johan Cruijff gingen niet ak koord, toen het tuchtcollege ook Cruijff individueel wenste LOCHFM (ANP) - Een recórdaantal wielerprofs heeft inge schreven voor de strijd om het Nederlands kampioenschap veld rijden, die in het weekeinde van 4 en 5 januari op het Landgoed Rulghenrode in Lochem wordt gehouden. Door het grote aantal inschrijvingen heeft de Koninklijke Ne derlandse Wielrenunie (KNWU) toestemming gegeven de titel strijd over twee dagen te vetdelen. De organisatie van het eve nement, dat in totaal 347 inschrijvingen telt, is in handen van de wielerverenigingen De Paesberg Lochem en RTV Wichmond Vierakker. Op de eerste dag komen de liefhebbers (80), nieuwelingen (50), dames (5) en amateurs (111) in actie op het 2700 meter lange par koers op het recreatiecentrum Ruighenrode. Een dag later star ten veertig veteranen. Op dezelfde dag komen ook de junioren (40) en de 41 professionals in actie. Bij de profs starten onder meer titelverdediger Reinier Groenendaal, Frank van Bakel, Jos Lammertink, Henk Lubberding, Peter Harings, Eric Nij- boer, Adrie van der Poel (tweede bij de wereldtitelstrijd van dit voorjaar), Stephan Rooks, Peter Winnen, Johan van de Velde en Hennie Stamsnijder. Van onze sportredactie 's-HEFRFNHOEK - „Er is niets aan de hand, onze wie lerploeg blijft nog drie jaar bestaan, dit staat zwart op wit op papier". Jan Raas is, kort voor zijn vertrek naar zijn ski-vakantie-oord in Oosten rijk, allerminst ongerust over de op handen zijnde overname van sponsor Kwantum door de multinational Macintosh. Het persoonlijk contract dat Jan Raas aan sponsor Kwan tum bindt, heeft ook nog een looptijd van drie seizoenen. Van de renners lopen evenwel de contracten aan het einde van het volgend jaar af. Jan Raas werd door Joop Steenbergen, de grote baas van Kwantum, op de hoogte gesteld van de ontwikkelin gen. „Het kwam voor mij niet als een verrassing", zei Raas, „want Steenbergen had mij al eens eerder laten doorscheme ren dat hij niet eeuwig de zaak zelfstandig zou voortzetten. Hij blijft voorlopig wel ge woon bij Kwantum op zijn Dammen Wereld titels tijd voor junioren in Puget- Sur-Argens: de uitslagen van de twaalfde ronde zijn: Bader (Fra)-Tsent- ner (VSt) 2-0, Delforche (Bel)-Piconese (Ita) 1-1, Hubner (Bel)-Ba (Mal) 0-2, Jag- goe (Sur)-Bude (Ned) 1-1, Schwarzman (Sov)-Zeba (Ivo) 1-1, Roethof (Sur)-Ca- mare (Ivo) 0-2, Valderis (Sov)-Wesselink (Ned) 2-0, Delhom (Fra)-Manzana (Ita) 0- 2. Stand: 1. Bude en Valderis 21 punten, 3. Schwarzman 20, 4. Camare en Ba 20, 6. Zeba 15,7. Wesselink 13, 8. Roethof 12, 9. Bader en Manzana 10, 11. Delhom en Hubner 9,13. Jaggoe 7,14. Piconese 6, 15. Delforche 5,16. Tsentner 0. Schaken Europees jeugdkampioenschap: de uit slagen van de eerste ronde: Bruin (Ned)- Blatny (Tsj) 1-0, Kuczynski (Pol)-Nikolic (Joe) 1-0, Ribeiro (Por)-J. Piket (Ned) 0-1, Lev (Isr)-Winsnes (Zwe) 0-1, Kekki (Fin)-Calinescu (Roe) 1-0, Horn (Zwi)- Schlosser (Oos) 1-0, Erdogan (Tur)-Gri- vas (Gri) 0-1, Hynes (Ier)-Olafsson (IJs) 0-1, Arlandi (Ita)-Hansen (Den) 1-0, Da vid (Lux)-Howell (Eng) 0-1, Wets (Bel)- Zysk (Fra) 1/2-1/2, Khalifman (Sov)-M. Piket (Ned) 1-0, Dimitrov (Bul)-Burgess (Sch) 0-1, Fernandez (Spa)-O'Neill (Wal) 1-0, Djurhuus (Noo)-Miralles (Fra) 1-0. post. En hij heeft mij verze kerd dat voor 1986 alles bij het oude blijft. Kwantum zal op de tricots staan, het stichtingbe- stuur van de wielerploeg blijft gewoon aan en we beginnen normaal aan het seizoen". Jan Raas houdt wel open of in de komende jaren mogelijk Macintosh of Super Convex als hoofdsponsors gaan optre den en Kwantum als co-spon- sor. „Ik hoop in januari een gesprek te hebben met de he ren van Macintosh en dan ver neem ik wel wat ze van plan zijn". Zoals bekend rijden voor de Kwantumploeg onder meer wereldkampioen Joop Zoete melk, Adrie van der Poel, Jac Hanegraaf, Ad Wijnands, Ludo Peters, Cees Priem, Leo van Vliet, Jelle Nijdam en Maarten Ducrot. Sponsor Joop Steenbergen verklaarde dat in de voorbe sprekingen met Macintosh na drukkelijk ook over de prof- wielerploeg is gesproken. Steenbergen: „De heren van Macintosh hebben zeer veel belangstelling voor de wieler ploeg. Deze blijft minimaal nog drie jaar bestaan en wel licht langer. Het is ook niet uitgesloten dat er in de toe komst meer geld ter beschik king komt om de ploeg verder uit te bouwen. Want ik had met wielersponsoring vrijwel alleen het oog op Nederland gericht, Macintosh heeft ech ter ook grote belangen in bij voorbeeld België. Dus wordt de ploeg internationaler inge steld". Tenslotte onthulde Joop Steenbergen nog zijn persoon lijke motief om zijn zaak te verkopen aan Macintosh: „Ik ben enig aandeelhouder van Kwantum en ons bedrijf is voor een man alleen te groot geworden. We zitten nu in een fase van uitbreiding die zulke vormen heeft aangenomen, dat het onverantwoord is om een man alleen nog eindver antwoordelijkheid te laten dragen. Vandaar dat ik deze stap genomen heb". Josten JACQ. JOSTEN ontbreekt in de selectie van het Nederlands handbalteam, dat van 27 tot 29 december deelneemt aan een vier-landentoernooi in België. Bondscoach Ton van Linder heeft de doelman van Blauw Wit vrij gegeven. Jos tens keuze als eerste doelman is boven alle twijfel verheven. In Hasselt en Saint Vith ontmoet de Nederlandse ploeg Zwitser land, Frankrijk en België. Ook Kees Boomhouwer, Joop Fiege en Remco Vijgeboom ontbre ken in de veertien handballers tellende selectie. Volleyselectie DE SELECTIE van het Neder lands damesvolleybalteam voor de internationale toer nooien in Sindelfingen (WD1) en Apeldoorn kent een groot aantal wijzigingen. Van de ploeg, die in oktober de bron zen medaille veroverde bij de strijd om de Europese titel, zijn nog maar vijf speelsters over. Jantien Berg, Ingrid Piersma, Martje de Vries, He lena van Eykeren em Carolien Keulen zullen het in de Gel derse gemeente moeten doen zonder onder andere de ge blesseerde Petra van de Linde, Agnes Brunninkhuis (voorlo pig bedankt), Bianca Hooy- mans, Marian Hagen, Els Tuynman, Irene Klunder en Ellen van Eyk. Michielsen DE EERSTE divisie-vereni ging DS'79 heeft Hennie Mi chielsen aangetrokken. De 34- jarige verdediger, die bij DS de libero-positie moet inne men, was de laatste negen jaar actief in België bij Waregem en Beerschot. Daarvoor kwam hij uit voor Sparta. Michielsen tekende een contract van an derhalfjaar. Renq tuin MICHEL RENQUIN mag van dit weekeinde weer uitkomen voor zijn oude en nieuwe ver eniging Standard Luik. De ge rezen problemen na de trans fer van de verdediger van Ser- vette naar de Belgische ver eniging, werden gisteren op gelost.

de Stem | 1985 | | pagina 9