van de ai raad wacht voorstel af Geen besluit bejaardenwerk in Hontenisse eerste lading in nieuwe loods [loterij. Lg- rkans aatsloterij. DESTEM GPVtwee wethouders is voor Axel voldoende Terminal De Meyer in januari klaar Nieuwe activiteiten bij Tiffany Hulst Hulst maakt direct gebruik reservepot Kleine buit bij brutale roofoverval I 2 1 522 1 3 I 334 1 prijzen: pen gulden. bij elkaar iljoen prijzen DONDERDAG 19 DECEMBER 1985 VAN ZEELAND Greenpeace doet onderzoek naar lozingen in Westerschelde A) 't VOSKE JT, Hulst RESERVEER TIJDIG VOOR KERSTAVOND Ie en 2e KERSTDAG en OUDEJAARSAVOND VAN DÜYSE-MAHÜ VOOR DRINGENDE WENSEN UIT HET ZAKENLEVEN Kerstman in 'Hartje Hulst' Clinge Geen verhoging contributie Kruis vereniging Première Hulster speelfilm Graauw Hulst Kloosterzande Ii8 december 1985. hummer: 032089 032089 030480 030480 ummers: 033005 ummers: 039879 ummers: 050937 ummers: 005735 ummers: 028515 ligende op 7694 iigende op 1359 ligende op 2533 ligende op 6636 ligende op 4502 ligende op 431 ligende op 561 iigende op 538 ligende op 744 ligende op 33 ligende op 69 ligende op 35 iigende op 36 ligende op 5 Totaal jier(s): prijzen bedrag: I 431 500 1 561 100 B121 1.000 It 181 50.000 15 115 kl502 1.015 14002 20.015 [4932 5.015 20 33 70 1 93 70 [2533 1.070 pOI 43 1.020 61-483 2.020 [7823 1.020 [6173 2.020 100 744 100 |7694 1.000 5 25 35 75 865 275 D5735 5.075 [8515 2.025 [3005 100.025 64515 5.025 36 50 56 50 746 500 6636 1.050 [1506 1.000 67 50 50937 25.000 538 100 73308 1.000 9 10 69 60 909 110 1359 1.010 3089 1.010 32089 500.010 32089 5.010 39879 50.010 50 50 70 50 930 100 30480 250.000 30480 2.500 >86520 25.000 Zetfouten voorbehouden ot meer dan één prijs is tummer, dat de hoogste totale bedrag vermeld. f 1.000,- wordt 25% kans- tg gebracht De hoofd- 'schoon' uitgekeerd. worden m.i.v. 1986 elke n uitgegeven. En elke liljoen prijzen uitgeloofd, j in de Gouden Gids. uw bank- of girorekening 5,- per lot overmaakt op 14 of girorekening 5151 oterij te Den Haag en het van de maand van en, dan speelt u al in de :e. Een paar dagen voor de tw lotnummerfs) thuisge- rijzen worden na de laatste f postrekening bijgeschre- het om de Staatsloterij te atische overschrijving Dan kans mist Alle inlichtingen- T22 PAGINA ZEELAND 2 Van een oneer verslaggevers j^XEL - Volgens het GPV hiett de gemeente Axel aan twee wethouders genoeg, jlaar omdat het politiek on haalbaar is nam GPV'er J. de Putter dinsdagavond tijdens je gemeenteraadsvergadering louter genoegen met de moge lijkheid zijn grief publiekelijk te maken. „We zijn ons ervan bewust dat inkrimping van het aantal wethouders niet de steun zal vinden van een van de andere partijen. Ze zouden in eigen vlees snijden. Verder zult u stellen dat andermans werk vlug bekeken is. Echter niet alleen de omvang en grootte van onze gemeente, maar vooral de bedrijvigheid, helaas geen grote industriën, geeft ons aanleiding de overtuiging te hebben dat twee wethou ders voldoende is", zo las hij bij de behandeling van de al gemene beschouwingen voor uit eigen werk. Op de wethouderskwestie werd vanachter de bestuur stafel amper gereageerd. Bur gemeester Hack vond dit geen zaak voor het college maar eerder een punt van discussie voor politieke partijen bij de komende gemeenteraadsver kiezingen. „We zijn er bewust niet op in gegaan. Zoiets is niet aan het college zelf", aldus Hack. Overigens functioneert de huidige opzet, drie wethou ders, een weerspiegeling van de drie grootste partijen, vol gens De Putter naar alle te vredenheid. Ook het gefilosofeer van de GPV'er over het welzijnsbe leid werd niet echt serieus ge nomen. De Putter kantte zich opnieuw tegen het uitgangs punt van het college om voor zover dat haalbaar blijft geen kortingen door te voeren op welzijnswerk. „Overal bezui nigen, maar niet op welzijn. Nee toch", schamperde hij. „Verbetering van de positie van vrouwen en/of jongeren lees ik", vervolgde hij zijn mo noloog. „Ik zie de tijd nog ko men, hopelijk veraf, dat groe pen gewapende jongelui gaan schreeuwen: 'weg met de ge vestigde orde' en het niet bij woorden zullen laten. Dat ge beurt meer in de wereld. Veel gesubsidieerde aktviteiten sturen in deze richting, laat ons voorzichting zijn dat we het graf van onze eigen demo cratie niet zelf delven". Voorbeelden in de praktijk binnen de gemeentelijke gren zen had hij echter niet voor het grijpen. Een hele gerust stelling voor wethouder J. van Schaik van Sociale Zaken, die er anders meteen een onder zoek naar had ingesteld. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - De verschillende frac ties in de Hontenisser gemeenteraad hebben zich gisteravond nog niet gewaagd aan een standpunt over de mogelijke oprichting van gecoördineerd bejaardenwerk. Ze besloten te wachten tot B en W volgende verga dering met een uitgewerkt voorstel op de proppen ko men. W. Gelderland: als enige al een standpunt - FOTO ARCHIEF DE STEM Van een onzer verslaggevers OOSTBURG Een geslaagde greep in de kas van het Shell- benzinestation aan de Brede- straat (Buitenlust) in Oost burg leverde een brutale over valler gisteravond een bedrag van tussen de 500 en 1.000 gul den op. De overvaller was de duo passagier van een motorrijder, die even voor negen uur ben zine had getankt. Zonder de argwaan van cassière me vrouw J. van S. op te wekken kwam de man de verkoop ruimte van het benzine-sta- üon binnen. In plaats van te betalen duwde hij de vrouw echter op zij en deed zijn greep in de kassa. Direct na de overval reden beide mannen weg op de mo tor, richting centrum, vermoe delijk naar Sluis. De overvallers bereden een vrij zware motor, met overwe gend rode kleur, het licht van de koplamp was geel. De man die het geld wegnam droeg een 'htegraalhelm, rood, met een witte bies vanuit de nek naar het voorhoofd. Daaronder droeg hij en bivakmuts. Hij was kleiner dan de bestuurder yan de motor, die een witte in- tegraalhelm droeg. De technische recherche van 1 district Middelburg en de I I]i P°'ilie West-Zeeuwsch- vlaanderen stellen een onder- Zoek in. gGjLAOjQQR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der I m (editie-chef). Jan i Jansen (plv. chef), Emile on, Co Meertens, Cor de «er (foto). Ton Koomen gPort). Hulst: Frank Deij, Sèneverstraeten. 1 A le|burg: Henk Postma. I Goes: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie I 'nsPecteur Zeeland: 9«aonu'privé,el-01150- Enkel W. Gelderland (lijst L. Mangnus) sprak zich alvast positief uit over gecoördineerd bejaardenwerk, vanwege het grote belang dat zo'n voorzie ning kan hebben voor de ouderen. „Het is aardig om met Kerstmis een pakketje te bezorgen", aldus Gelderland, „maar met zaken als 'tafeltje dek je' zijn de ouderen veel meer gebaat". Zijn fractiegenoot L. Mang nus dacht er anders over. Hij had zijn licht eens opgestoken in Stoppeldijk en daar blijken de bejaarden niets voor veran deringen te voelen. „Bij de stukken lag een pak papier van zes centimeter dik ter in zage", aldus Mangnus, „maar er blijven een boel vraagte kens". Hij bleek meer te por ren voor het alternatief van het open bejaardenwerk. P. Kindt (lijst A. Roctus) liet namens zijn fractie weten dat de gemeente het huidige sub sidiebedrag voor bejaardenbe leid best mag verdubbelen. „Maar", meende hij, „de be- Van onze correspondent OOSTBURG - De milieu-or ganisatie Greenpeace gaat volgend jaar een onderzoek doen naar de lozingen in de Westerschelde. Dit maakte gisteravond Ton Matze van de Zeeuwse afdeling van Green peace bekend tijdens een bij eenkomst in Den Hoekzak te Oostburg. „Het gaat ons ook vooral om de controle van de waterkwaliteit." Greenpeace heeft sinds enige tijd de beschikking over een laboratoriumboot, waarop moderne apparatuur aanwe zig is om onderzoeken te ver richten. „Het gaat er bij dit onderzoek ook om wie er loost en wat er zoal geloosd wordt in de Westerschelde, via lo zingspijpen en eventueel smeerpijpen," aldus de Green- peace-vertegenwoordiger, die gisteravond een uitvoerige spreekbeurt hield over het werk van deze organisatie. Tijdens de spreekbeurt kwamen natuurlijk verschil lende aspecten van dit werk aan de orde. Matze sprak aan de hand van dia's over de wal- vissenmoord, radio-actief en chemisch afvaldumping en atoomkernproblemen. Ook de eventuele vestiging van een opslagplaats voor ra dio-actief afval in Vlissingen- Oost kwam aan de orde. „Bur gemeester Van de Heuvel van Borsele beweerde altijd, dat hij tegen kernenergie is zolang het afvalprobleem niet is op gelost," aldus Matze. „Met een opslagplaats is dat probleem zeker nog niet opgelost en nu zou hij er misschien nog een kerncentrale bij willen heb ben. Ongelooflijk. Een opslag plaats is maar een tijdelijke oplossing. Het echte probleem bestaat, nog jaarden moeten daar zelf in vulling aan kunnen geven". J. Menu (Gemeentebelangen) waarschuwde ervoor dat de bejaarden niet de dupe mogen worden van een politiek spel. Hij opperde daarom eerst maar eens in het geheim over de kwestie te praten. Hij kreeg steun van L. Mangnus, maar wethouder P. Mangnus (eigen lijst) verzette zich tegenhet plan. „Ik vind dat we over be leidszaken geen besloten ver gaderingen moeten houden". Hij wees verder op het le vende misverstand dat bij keuze voor gecoördineerd be jaardenwerk de subsidie per iedere oudere inwoner wordt teruggebracht tot 5 gulden. „Het is niet zo dat ze dan die 12,50 gulden niet meer krijgen, maar die 7,50 gulden krijgen ze dan niet meer via de bonden, maar via het gecoördineerd bej aarden werk" Loco-burgemeester H. Bruggeman wist nog mee te delen dat de toegezegde subsi dies nog tot februari beschik baar blijven. Geen enkele re den dus om overhaast te han delen. Wellicht dat volgende vergadering een voorstel uit de bus komt in de geest van CDA-er A. Sponselee. „Mis schien is het het beste om uit de twee voorliggende moge lijkheden te combineren". „Het feit dat Hontenisse op bejaardenbeleid in Zeeland een witte vlek is zegt mij ge noeg", concludeerde W. Gel derland. „Ik zou zeggen, laten we snel dat vlekje wegwer ken". „Dat kunnen we straks wel na de vergadering", be sloot de loco-burgemeester de discussie. Het gezelschap bekijkt de eerste lading kunstmest die in de nieuwe loods is gestort - FOTO'S DE STEM/COR J DE BOER Directeur M. van der Ban van De Meyer overhandigt een ingelijst exemplaar van de vrachtbrief aan direc teur Horstra van Zuid-Chemie. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Eind januari, een paar maanden later dan aanvankelijk voorzien, zal Aug. de Meyer bv in Terneuzen de nieuwe bulkterminal aan de Zevenaarhaven officieel in gebruik nemen. Daaraan voorafgaand moet eerst nog wor den proef gedraaid met de nieuwe installaties. Dat gebeurt pas begin januari. De absolute primeur van het gebruik van de terminal is echter voor Zuid-Chemie Sas van Gent. Dit bedrijf heeft al enkele duizenden tonnen kunstmest gedeponeerd in de nieuwe loodsen. Dat die wel al gereed zijn voor opslag was gisteren voor De Meyer, moedermaatschappij Nedlloyd en Zuid-Chemie reden om een met champagne besprenkelde kleine plechtigheid op touw te zetten. Directeur Horstra van Zuid-Chemie en directeur J. Geer- lings van de vervoersmaatschappij kregen een ingelijst ex emplaar van de vrachtbrief aangeboden door directeur M. van der Ban van De Meyer. Voor het diner nam het gezel schap vervolgens een kijkje in de nieuwe loods. Zuid-Chemie slaat de kunstmest op in Terneuzen om in het voorjaar van '86 aan de grote vraag te kunnen voldoen. De volgende gebruiker van de nieuwe loodsen zal Norsk Ne- felin zijn, producent van grondstoffen voor de glasindustrie. Woordvoerders van de gisteren vertegenwoordigde bedrij ven toonden zich zeer ingenomen met 'deze aanwinst voor de regio', die overigens pas tot stand is gekomen na een gedegen marktonderzoek. HULST - Bert Brood van zalencentrum Tiffany' in Hulst is er weer in geslaagd om een nieuwe produktie van het Multatuli- theater naar de Reynaertstad te halen. Momenteel oogsten de actri ces onder de artistieke leiding van Guido Maeremans veel succes met 'De drie Jeannes' van de auteurs Boëri, d'Arlan en Pelletier in café theater de Steenhouwer in Antwerpen. Het stuk, dat rond de moderne vrouw draait, laat de Jeannes aan het woord, die een reeks sketches en situaties uit het dagelijkse leven van de he dendaagse vrouw ten tonele voeren. Ze vertellen over 'hun' mannen van echtgenoot tot toevallige kennis. Dit stuk loopt tot eind '85 in Antwerpen en de uitbater van Tiffany is er trots op dat de première voor Nederland in zijn zalencentrum doorgang vindt. „Na het succes van 'Hoerenleed' door hetzelfde theater verwacht ik een groot aantal fijnproevers uit de to neelwereld", laat Bert Brood weten. Hij heeft nog drie an dere activiteiten op zijn pro gramma van de komende maanden heeft staan. Na het inluiden van 1986 in de nieuwjaarsnacht zelf (een heildronk in een sfeervolle ruimte voor hen die met vrienden en kennissen het jaar ludiek willen inzetten), volgt op 4 januari het traditionele Nieuwjaarsbal. Deze keer zor gen niet alleen de leden van The Tiffany Band voor de dansmuziek. De Hulster in strumentalisten Sjef Neve en Mare Verschelden zorgen voor een versterking en geven en kele solonummertjes weg. Grote attractie is de zanger Albert West. De eerste dag van februari tenslotte wordt bij Tiffany voor de derde maal het Bu- trednersfestival gehouden. De mannen uit Hulst overgieten hun conferences, met de ver kiezingen voor de deur, met een politiek sausje en uit Noord-Brabant enbf Limburg komt een van de groteren op butrednersgebied. (ADVERTENTIE) -<i Caté-Restaurant -ijl Bierkaaistraat 8 Tel. 01140-13444 (ADVERTENTIE) GESCHENKEN van BLIJVENDE WAARDE DELFTS BLAUW Porc. lies MAKKUM - Tichelaar WEDGWOOD - Serviezen ROYAL ALBERT HUMMELFIGUREN LUXE GESCHENKEN Steenatraat 19 - Hulat Telefoon 01140-14376-12068 HULST - Het bedrag van 850.000 gulden dat Hulst nog in de al gemene reservepot heeft voor volgend jaar zal, als het aan B en YV ligt, vlug op zijn. HULST - Evenals voorgaande jaren deelt de kerstman weer surprises uit aan het winke lend publiek in het centrum van Hulst. De winkeliers van de winkeliersvereniging 'Het Hart van Hulst' hebben de kerstman genoeg cadeautjes toegestopt om deze om zondag 22 december tussen 14 en 18 uur uit te kunnen delen. Het varieert van kaarsen, taarten, snoep, kalenders en kookboek jes, tot gereedschap, toilet spullen, geschenkbonnen en reiswekkers Het geld moet worden ge bruikt voor dringende wensen en noodzakelijke uitgaven op korte termijn. Volgens het college moet ze ven ton alvast worden ge bruikt voor de sanering van het grondbedrijf, met name het industrieterrein Hogeweg. Een ton is er nodig voor de vertimmering van de kleuter school De Blokkendoos en voor de huisvesting van de afdeling welzijnszorg. De 50.000 gulden die dan nog overblijven den ken B en W te besteden aan broodnodige vervanging van vervoermiddelen, machines en gereedschappen van gemeen tewerken. Genoemde prioriteiten zijn nog maar het topje van de wensenlijst, maar voor de ver vulling van de rest is er geen geld. Van de bezuinigings woede wordt alvast de Neder landse Vereniging Bescher ming Voetgangers het slacht offer. Die kon tot nu toe reke nen op een cent per inwoner subsidie. Volgend jaar wordt de club van lijst afgevoerd. Ook het dierenasiel in Terneu zen klopt tevergeefs aan voor meer geld, evenals de Zeeuwse Volksuniversiteit. Over een heel rijtje andere nieuwe sub sidieverzoeken en aanvragen om hogere subsidie buigen B en W zich nog. Nog wel wat geld is er ge vonden voor de reparatie van de dorpshuizen in Nieuw-Na- men en Clinge. In Nieuw-Na- men moet de vloer van het gymnastieklokaal worden op geknapt. In de Clingse sport zaal moet veiligheidsglas wor den gestoken in de bovenra men. Regelmatig gaan daar ballen doorheen, maar tot nu toe is nog niemand door rond vliegende scherven gewond geraakt. Vanavond komen de financiële perikelen van de gemeente uitgebreid aan de orde tijdens de raadsvergade ring. Die begint om 19 uur in het stadhuis. Van onze correspondent HULST - De contributie voor de kruisvereniging Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen blijft volgend jaar op 42 gulden. Daarvan wordt 39 gulden af gedragen de financier van de vereniging, het AWBZ. De rest kan worden besteed voor niet begrote uitgaven, zoals het or ganiseren van cursussen. Dit werd besloten tijdens de algemene vergadering in het gezondheidscentrum aan de Tabakstraat te Hulst. Met het handhaven van de contributie zit men meteen op eenzelfde tarief als de kruisorganisaties in de Kanaalzone en West Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij de bestuursverkiezingen werd de periodiek aftredende voorzitter P. de Schrijver met grote meerderheid voor een nieuwe periode van drie jaar herkozen. Voor het algemeen bestuur werden de periodiek aftredende leden W. de Brou wer (Sint-Jansteen), A. de Block (Nieuw-Namen), C. Roctus (Kloosterzande) en O. Verstraeten (Clinge) herkozen en als nieuw lid A. Bun- Baecke (Vogelwaarde). Van een onzer verslaggevers HULST - De speelfilm 'De derde man', gemaakt door de filmclub Hulst, gaat vandaag, donderdag, in première. Dat gebeurt bij restaurant Cantecleer en voor de eerste vertoning zijn zo'n zeventig genodigden uitgenodigd. Af hankelijk van de reacties zul len er dan meer voorstellingen van deze rolprent volgen. Zoals bekend vonden de op names vorig jaar plaats in Heikant. Zes dagen lang wer den er meters film volgescho ten. Dat heeft nu geresulteerd in een half uur durende film. Een thriller over een moord, waarbij blijkt dat de ver keerde om zeep is gebracht. Ouderenkaarting - Op vrijdag 20 december is er weer een prijskaarting voor ouderen in het gemeenschapscentrum Malpertuus. Vanwege het kerstfeest zijn er dit keer ex tra prijzen. Vanaf 13.00 uur kan men zich laten inschrij ven. Om 13.30 uur begint de kaarting. Plaatselijk nieuws Adventsviering - Door de Bond van Ouderen wordt vrij - dag om 14.00 uur een advents viering gehouden. De viering gaat vooraf aan een eucharis tieviering in het gemeen schapshuis. Mevrouw Baar- endse uit Putte voert daarna verschillende toneelstukjes op en mevrouw Weemaes vertelt een kerstverhaal. De zang- en dansgroep van ouderen uit Graauw geeft ook enkele uit voeringen. Dansgroep - De dansgroep van de Bond van Ouderen had de dansgroepen van Clinge, Nieuw-namen en Axel uitge nodigd. De dansgroep Graauw presenteerde zich in de nieuw ste uniformen, zodat met ge noegen gezegd kon worden 'Hoe ouder hoe mooier'. Tij dens de pauze bracht me vrouw Weemaes een ode aan de dansers in de vorm van een gedicht. Kaarting - In zaal Aloy werd een kaarting gehouden waar aan 20 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Dumez- Van Bunder, 2. C. Dumez, 3. G. van Geertruy, 4. mevrouw Van Immerseel-Buys, 5. F. Staal, allen Graauw. Bridgedrive - Bridgeclub Hulst houdt vanavond een wild-drive. De kaartwedstrijd is in Den Dullaert en begint om 19.30 uur. Fancy fair - Het bestuur van showband Kloortje is al in volle gang met de voorberei dingen voor de jaarlijkse rom melmarkt en fancy fair van 1 en 2 maart. Evenals voor gaande jaren wordt een grote tent bij het clubgebouw aan de Emmastraat geplaatst en het bestuur onderzoekt de moge lijkheid om een extra tent bij te plaatsen om alles nog over zichtelijker te kunnen uitstal len. De leden van de showband gaan langs de deuren om loten te verkopen voor de jaarlijkse loterij, waarvan de trekking zoals gewoonlijk geschiedt tij dens de rommelmarkt. De rommel-ophaalzaterdag is ge pland 22 februari. Kaarting - In zaal De Kas tanje werd een kaarting ge houden waaraan 26 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Goossen-Hoop, Kloos terzande; 2. P. van Vooren, Os- senisse; 3. F. van Kruyssen, 4. P. Rijk, 5. mevrouw Lucasse, allen Kloosterzande. Kaarting - In zaai De Rei zende Man werd door kaart- 4 club De Stoere Spelers een kaarting gehouden waaraan 20 personen deelnamen. Uit slag: 1. T. Kegels, 2. Th. van Cauteren, 3. T. Peters.

de Stem | 1985 | | pagina 19