Becker: vijf miljoen in drie jaar 'Dan maar het diepe in' IC predikt revolutie in tenniswereld Koeweit huurt arbiters Wijziging AANVALSLUST AMSTERDAMMER WORDT BELOOND EERSTE WEL Zege voor Jeunesse kleintje intje WOENSDAG 18 DECEMBER SPORT IN 'T KORT Duindigtcross Putz Föhn Racket Gorman Nykanen Squash Profploeg rond Knetemann in oprichting Haan begint per januari Indeling wereldbeker hockey '86 UITSLAGEN LOTTO T0T0GELIJK SCHAATSJUNIOR GERARD KEMKERS NAAR GGOTHENBURG: WOENSDAG 18 DECEMB Titelstrijd hoofdklasse driebanden Hameeteman tweede in Spado-cross rrcTarrrawGi rrrrwsi de ^ivmsoctlc R1985 T26 T26 PAGINA SPORT 1 DEN HAAG (ANP) - Een week geleden werd ir. Ton Tienstra door de bondsledenvergade- ring van de KNLTB in welge teld twaalf seconden herbe noemd tot de machtigste tech nische man binnen het be stuur. Hij had niet anders ver wacht: „Ik zou niet weten wat ik verkeerd heb gedaan". Dat is hem gisteren verteld op een personferentie in Schevenin- gen door de Internationale Lawn Tennis Club van Neder land (IC), die door het verras send aanblijven van Tienstra op het verkeerde been is gezet. De club van vroegere en huidige internationals maakt zich bezorgd over de wijze, waarop in Nederland door de bond met aankomende talen ten wordt omgesprongen en heeft na jaren van soebatten een ogenblik geloofd enige in vloed ten goede te kunnen uit oefenen. Namens de IC namen begin dit jaar de oud-spelers Louk Sanders en Rolf Thung plaats in de commissie, die een nieuwe beleid zou voorberei den. Onder voorzitterschap van Tienstra, maar met de uit drukkelijke belofte van KNLTB-voorzitter Koen He- henkamp, dat de Noordwij- kerhouter aan het eind van het jaar zou opstappen. Zonder de IC op de hoogte te stellen, veranderde het het KNLTB-bestuur van inzicht. Het stelde Tienstra unaniem kandidaat voor herbenoeming. Gevolg was dat Sanders, Thung en ook Tine Zwaan uit de commissie toptennis stap ten, voordat deze officieel was benoemd. De IC beschuldigt Hehen- kamp nu van woordbreuk, maar wil daar niet vervelend over doen, gezien de ambities van de man, die momenteel burgemeester van Borne is. „Ik gun hem graag een ge meente met 300.000 inwoners", aldus IC-voorzitter Tonny Reidt, die toegaf dat urenlange telefoongesprekken uit Borne mede zijn tamelijk milde op stelling hadden bepaald. „An ders zou ik veel harder hebben uitgepakt". Die terughoudendheid werd niet in acht genomen ten aan zien van Ton Tienstra. Reidt sprak over 'een man, die er in dertien jaar niets van heeft gemaakt en in geen enkel op zicht voldoet aan de eisen, die zijn neergelegd in de profiel schets, goedgekeurd door de voorzitter van de KNLTB zelf'. Voorts sprak hij van een 'diep en diep beschamend gebrek aan beleid'. De anders zo bed achtzame Hans van de Weg gewaagde van 'de zeer onbe kwame heer Tienstra, die van ons allen voor de bijl mag' en veronderstelde, dat de ambte naar in ruste is blijven zitten voor het invullen van zijn de claraties. In de korte periode dat San ders, Thung en Zwaan actief waren binnen het bondsappa- raat, werkten zij mee aan de procedure een opvolger te vin den voor het verdwenen trai ners-trio Hemmes/De Rook/ Smit. Zij kwamen met Stanley Franker, momenteel bonds coach in Oostenrijk, aan wie de bond bij zijn indiensttre ding per 1 oktober van het vol gend jaar vergaande bevoegd heden wil toekennen. Het is echter de vraag of Franker nog komt, nu het tot een breuk met de IC is gekomen. De rechtlijningheid van Franker kennende, schat Thung de kans daarop klein. Er is nog geen contract getekend, alleen een principe-overeenkomst. De IC voelt zich - althans tijdelijk - buitenspel gezet. Voorzitter Reidt wil daar via beïnvloeding van de districten verandering in brengen. Voor alsnog zal zijn actie gericht zijn tegen het functioneren van Ton Tienstra als voorzit ter van de werkgroep topten nis. Maar als hij zijn eigen woorden gelooft („Hehenkamp en Steensma bepalen het be leid en Tienstra is de loopjon gen van die twee"), moeten er meer koppen rollen. Toevallig zijn de bedoelde voorzitter en vice-voorzitter van de KNLTB lid van verdienste bij de IC. „Nog wel", aldus Reidt. MEXICO STAD (AFP) - In het programma voor de eerste ronde in het eindtoernooi van het wereldkampioenschap voetbal is een wijziging aan gebracht. Polen - Engeland (groep F, Monterrey, 24.00 uur) wordt gespeeld op 11 juni in plaats van een dag later. Spanje - Al gerije (groep D, Monterrey, 24.00 uur) gaat naar 12 juni. RIA VAN LANDEGEM (Bel) en Christoph Herle (WD1) heb ben zondag op de renbaan van Duindigt de jaarlijkse inter nationale Duindigt cross ge wonnen. Herle maakte zich in de slotfase van de wedstrijd over tien kilometer los van de Amerikaan Bruce Bickford en de Nederlander Rob de Brou wer, die het grootste gedeelte van de race gezamenlijk op kop haddden gelopen. Bij de dames bepaalden Ria van Landegem en Elly van Hulst het wedstrijdbeeld. Na onge veer twee kilometer slaagde de Belgische erin zich van Van Hulst, die de wedstrijd vorig jaar op haar naam bracht, los te maken. Zij finishte uitein delijk met tien seconden voor sprong. IN DE toestand van de Oos tenrijkse skister Christine Putz is een lichte verbetering ingetreden, hoewel zij nog steeds in coma is. Zij kwam vorige week tijdens een wed strijd in Val d'Isère zo zwaar ten val, dat ze bewusteloos naar een ziekenhuis in Greno ble moest worden overge bracht. WEGENS DE heersende föhn zijn de wereldbeker-wedstrij den reuzenslalom dames, die vrijdag en zaterdag in Haus bei Schladming gehouden zou den worden, afgelast. VOOR EEN rechtbank in Brussel heeft het tennisracket, dat Ivan Lendl na het laatste ECC-toernooi in Antwerpen mocht houden, in het middel punt gestaan. De organisato ren hadden zich voor 700.000 dollar laten verzekeren voor het geval, dat een tennisser de trofee na driemaal winst in vijf jaar zou meenemen. De verzekeringsmaatschappij vindt echter, dat er een veel te hoge waarde voor het racket is opgegeven en eist hertaxatie. TOM GORMAN is de nieuwe chef van het Amerikaanse Da- vis Cup-team. De 39-jarige New Yorker is opvolger van Arthur Ashe, die na het verlies van het team tegen West- Duitsland ontslag nam. Gor- mans eerste daad zal zijn een gesprek met McEnroe en Con nors in een poging het tweetal terug te krijgen in het team. OLYMPISCH KAMPIOEN Matti Nykanen, sportman van het jaar in Finland, is wegens alcoholmisbruik uit het natio nale skiteam gezet. De 22-ja- rige schansspringer heeft zich .volgens de Finse skibond tij dens wedstrijden in de Ver enigde Staten zo misdragen, dat hij niet meer was te hand haven. TRISTAN NACORROW heeft in Amsterdam het squash toernooi om de open Neder landse titel gewonnen. De kampioen van Australië, die zes maanden geschorst is ge weest wegens wangedrag, versloeg in de finale de Egyp tenaar Gamal El Amir met 3- 1. Bij de dames zegevierde de voor Engeland uitkomende Martine le Moignan, tweede op de wereldranglijst, over de Australische Rae Anderson met 3-0. Tinman klopt Kasparov HILVERSUM (ANP) - Jan Timman heeft Garry Kasparov de eerste nederlaag als we reldkampioen schaken toegebracht. In de derde partij van de KRO-tweekamp gaf de Armeniër gisteren in Hilversum na de 41e zet van wit in totaal verloren stand op. Door zijn zege halveerde Timman zijn achterstand. Op de helft van de enerverende strijd leidt Kasparov met 2-1. Timman behoedde de match gisteren voor een saaie tweede helft. De eerste twee dagen had de tweekamp meer het karakter van een ko-match, waarin 'the best of the west' murw geslagen werd door 'the beast of the east'. In schaak- technische zin dan. Beide da gen werd de verkouden Tim man na de gong in de verdedi ging gedrongen om vervolgens op even subtiele als meedo genloze wijze gevloerd te wor den. Het spookbeeld van een naderend fiasco werd op de derde speeldag door de pas 34 jaar geworden Amsterdam mer voorlopig verdreven. Het nationale schaakidool toonde zich niet aangeslagen door de zware nederlagen. An dermaal bleek dat verlies op Timman de uitwerking van een stimulerend middel heeft. Waar behoudzuchtige groot meesters groggy gebeukt ang stig op remise zouden afstu ren, koos Timman onvervaard en agressief de aanval. Tot verrassing van Kaspa rov opende hij de vijandelijk heden opnieuw met de ko ningspion. De wereldkam pioen nam de uitdaging aan en net als in de eerste partij kwam wederom het Spaans op het bord. Pas op de 23ste zet week Timman van het eerste treffen af. Het door Hans Ree aanbevolen Pc2 bleek een aan zienlijke, strategische, verbe tering ten opzichte van het door Timman maandag ge speelde b5. Kasparov talmde en dacht ruim dertig minuten na, alvorens hij zijn dame te rugtrok naar c7. Na die ma noeuvre oordeelde Ree dat wit een minuscuul voordeeltje be zat. Zijn stukken stonden be ter gecoördineerd, maar echt problematisch was de stelling voor zwart niet. In het middenspel was de stelling buitengewoon gecom pliceerd, met talloze mogelijk heden voor beide grootmees ters verrassende wendingen aan te brengen. Zo had wit op de 26ste zet de mogelijkheid voor Pd4, maar Timman ging niet in op dit gewaagde, enigs zins verdacht uitziende avon tuur. Tot de 30ste zet slaagde zwart er in de witte aanval- spogingen te neutraliseren. Timman dacht zelfs dat zwart in die fase een fractie beter stond. „Ik was bezorgd over eventuele complicaties", gaf hij later aan. Wellicht daarom stak hij op de 30ste zet het bord in brand met het kwaliteitsoffer Pe4. 'Is dit briljant of een ordinaire fout', vroeg menigeen zich af. Het fundament van de vrijge vigheid bleek gebouwd op drijfzand. Een pure misreke ning van wit, omdat hij na zw arts antwoord Pd3 op zijn Tal de repliek met De7 over het hoofd zag. De offervaardig heid van wit liet zwart even wel niet onberoerd. Kasparov vermoedde allerlei valstrik ken, ging niet in op het aanbod en blunderde vervolgens op de 31ste zet met Ta3. 'A terrible mistake', een vreselijke ver gissing, stamelde de jonge we reldkampioen na afloop. Achter het bord zag Tim man in een flits, wat in de commentaarzaal en in de perskamer door het verza melde meestersgilde niet werd gezien: het verbluffende Pf6. „Die zet leidde geforceerd tot beter spel voor wit", gaf de Amsterdammer tijdens de op pervlakkige analyse aan. Klare winst leverde krachtzet niet direct op. de Het wonderlijke was dat Kasparov zo overdonderd werd door die brute ingreep, dat hij in tijd nood juist die voortzetting koos, die wit de gelegenheid gaf de zwarte stelling vlot in een ruïne te herschapen. Na de 41ste zet van wit, na iets meer dan vijf uur spel, gaf zwart ontredderd op. Het zettenverloop (wit Timman): 1. e2-e4 e7-e5, 2. Pgl-f3 Pb8-c6, 3. Lfl-b5 a7-a6,4. Lb5-a4 Pg8-f6, 5. 0- 0 Lf8-e7, 6. Tfl-el b7-b5, 7. La4-b3 d7-d6, 8. c2-c3 0-0, 9. h2-h3 Lc8-b7, 10. d2-d4 Tf8-e8, 11. Pf3-g5 Te8-f8, 12. Pg5-£3 Tf8-e8, 13. Pbl-d2 Le7- f8, 14. a2-a3 h7-h6, 15. Lb3-c2 Pc6- b8, 16. b2-b4 Pb8-d7, 17. Lcl-b2 g7- g6,18. c3-c4 e5xd4,19. c4xb5 a6xb5, 20. Pf3xd4 c7-c6, 21. a3-a4 b5xa4, 22. Lc2xa4 Dd8-b6, 23. Pd4-c2 Db6- c7, 24. La4-b3 Lb7-a6, 25. Tal-cl Lf8-g7, 26. Pc2-e3 La6-b5, 27. Pe3- d5 Pf6xd5, 28. Lb2xg7 Kg8xg7, 29. e4xd5 Pd7-e5, 30. Pd2-e4 Pe5-d3, 31. Ddl-d2 Ta8-a3, 32. Pe4-f6 Te8xel 33. Tclxel Kg7xf6, 34. Dd2-c3+ Pd3-e5, 35. f2-f4 Lb5-a4, 36. f4xe5+ d6xe5,37. d5-d6 Dc7xd6, 38. Dc3-f3+ Kf6-e7, 39. Df3Xf7+ Ke7-d8, 40. Tel-dl Ta3-al, 41. Df7- f6+ zwart geeft op. Garry Kasparov maakte 'a terrible mistake' en verloor daardoor indirect van Jan Timman. - foto archief de stem Van onze sportredactie BREDA - Er blijkt een profploeg in oprichting rond Gerrie Knetemann. Een internationale bank- firma, waarmee Knete mann en zijn adviseur Piet van de Heuvel in gesprek zijn, heeft toegezegd mini maal drie jaar te willen sponsoren. Daarnaast zouden een importeur van televisie- apparatuur en de Lim burgse zakenman Pierre Boels bereid gevonden zijn gezamenlijk 500.000 gulden in de nieuwe formatie te steken. In de ploeg, die zich wil richten op de klassiekers en de kleinere etappe wedstrijden, zou plaats zijn voor veertien renners. Gedacht wordt aan het contracteren van Peter Schroen, Martin Ver schuur, Fons van Katwijk, John van Asten, Ron Snij ders, Frits Bindsbergen, Peter van de Knoop, Wies van Dongen en Jos Alberts. KOEWEIT (RTR) - De voet balcompetitie van Koeweit kan na drie weken onder breking weer worden voort gezet. De nationale bond heeft vijftien buitenlandse scheidsrechters ingehuurd, omdat de eigen arbiters in staking zijn gegaan. De scheidsrechters legden de fluit neer als protest te gen het wegsturen van het volledige bestuur van de voetbalbond. Het Ministerie van Sociale Zaken van Koe weit, dat sport in zijn pakket heeft, had de voetbalbe stuurders, die jaarlijks een budget hebben van ongeveer twaalf miljoen gulden, er van beschuldigd malversa ties te hebben gepleegd. Het nieuwe scheidrech- terskorps van Koeweit telt zes Joegoslaven, twee in Ka tar wonende Engelsen en ar biters uit Libië, Oman, Syrië, en Soedan. MÜNCHEN (AFP) - Het drie jarige sponsorcontract dat Bo ris Becker heeft afgesloten met Philips, levert hem, vol gens Westduitse dagbladen, over die periode ruim vijf mil joen gulden op. Onzeker is overigens nog waar de winnaar van Wim bledon de minimale reclame boodschap zal moeten uitdra gen. Op shirt, broek en rech terpols draagt Becker het merkteken van Ellesse (330.000 kermouw en eventueel de rechter. Daar namelijk heeft BASF een plekje gehuurd en er in het afgelopen seizoen 110.000 gulden voor betaald. Manager Ion Tiriac wil de overeenkomst slechts verlen gen, wanneer er vijf keer zo veel zal worden betaald. Daarnaast is voor de acht tienjarige tennisser nog een contract afgesloten met de Deutsche Bank en werden zijn 'memoires' verkocht aan Bild gulden per jaar), om zijn lin- Zeitung. kerpols is een Zwitsers hor loge bevestigd (110.000 gulden). Vrij bij Becker zijn nog de lin- BRUSSEL - Arie Haan begint op 1 januari zijn werk als trai ner bij Anderlecht. Maandag avond heeft het bestuur van FC Antwerp zijn vertrek kende trainer laten weten, dat het hem niet aan de opzegter mijn van zes weken zal hou den. Aangezien de eerste hulp trainer van Anderlecht, Mar tin Lippens, een blindedarm operatie heeft ondergaan en ongeveer een maand uitge schakeld is, zal Haan wellicht eerder met zijn werkzaamhe den beginnen. LONDEN (RTR) - De Interna tionale Hockey Federatie (FIH) heeft in Londen de inde ling bekend gemaakt voor het toernooi om de wereldbeker, dat van 4 tot 19 oktober 1986 in de Engelse metropool wordt gehouden. Nederland krijgt in groep A onder meer te maken met Pa kistan, de Sovjet-Unie en En geland. De selectie van de bondscoaches Van Heumen en Bellaart speelt verder in de voorronde nog tegen Argenti nië en Nieuw-Zeeland. In groep B treffen Australië, onlangs in eigen land winnaar van de Champions Trophy, Canada, West-Duitsland, In dia, Polen en Spanje elkaar. De FIH maakte ook de zes landen bekend, die in Karachi (4-11 april) aantreden voor de achtste editie van het toernooi om de Champions Trophy. Het zijn dezelfde landen, die in no vember in Perth in actie kwa men: Nederland, dat voorlaat ste werd, Australië, Groot- Brittannië, India, West-Duits- land en Pakistan. Toto-gelijk 50: eerste prijs: winnaar; tweede prijs: 3 winnaars, I f. 498,90; derde prijs: 69 winnaars f. 50,90; vierde prijs: 1140 winnaars, I f. 4,40. Door Rob van Deursen UTRECHT - Het wekte be vreemding dat de achttienja rige Gerard Kemkers uit Eelde („Dat ligt echt in Drente, niet in Groningen") maandag avond niet stond te juichen, toen hem door Dirk van Zan ten, de voorzitter van de Bege- leidings Commissie Kernploe gen, na afloop van de strijd om de Dom-trofee gevraagd werd of hij zin had om komend weekeinde in de schaatsinter- land tegen Noorwegen en Zweden, in Gothenburg, te starten. Een kans toch, die verstrek kende gevolgen kan hebben, omdat in de Zweedse haven plaats twee startbewijzen voor het Europees kampioenschap, eind januari in Oslo, te verge ven zijn. Gerard Kemkers, sinds de eerste World Cup wedstrijd, in het Noorse Trondheim, uit de anonimiteit van Jong Oranje getreden, vroeg echter even bedenktijd, waarna hij pas zijn ja-woord gaf. „Dat mag misschien raar zijn overgekomen, maar voor mij betekende het een hele be slissing. Kijk, ik voel me pret tig in het sfeertje van Jong Oranje. Vroeger hing onze ploeg er maar een beetje bij, zo heb ik uit verhalen van ande ren begrepen. Maar nu Leen Pfrommer aan het roer staat, wordt er serieus gewerkt. En het programma dat Jong Oranje biedt, is best aantrek kelijk. Door in Gothenburg te starten, loop ik de kans mijn junior-status te verspelen. Misschien wat ver doorge dacht, maar stel dat ik de mazzel heb om achter Hein Vergeer tweede Nederlander te worden in het eindklasse ment. Dan plaats ik me voor het EK en dan moet ik over naar de senioren. Gebeurt dat, dan ben ik bang dat het alle maal veel te hard gaat. Ik wil nog een seizoen voorzichtig bouwen. De kans dat je tussen de grote jongens verzuipt, blijft aanwezig. Daarom had ik mijn twijfels. Maar ja, eens moet je toch leren zwemmen in het diepe. Vandaar dat ik overstag ben gegaan", aldus Gerard Kemkers, die ook in zijn overpeinzingen betrok, dat hij afgelopen zomer zakte voor zijn eindexamen Athe neum en dat hem thuis te ver staan was gegeven, dat hij er goed aan zou doen zijn studie dit schooljaar niet onderge schikt te maken aan het schaatsen. „Als junior kom ik tijdens de winter eigenlijk al tijd te kort om mijn school werk naar behoren te verzor gen. En bij de senioren wordt dat natuurlijk nog een stukje erger". Voorlopig heeft Gerard Kemkers zijn zorgen echter opzij gezet en bereidt hij zich voor op de interland in Go thenburg, waar zaterdag en zondag niet in het Ullevi-sta- dion zal worden geschaatst, maar op een kunstijsbaantje op een industrie-terrein. „Ik zie wel hoe ver ik kom. Kijk, als ze mij voor dit seizoen had den gezegd dat ik jongens van de kernploeg achter me zou la ten, had ik iedereen voor gek verklaard. Alleen na Trond heim (Kemkers versloeg daar op de 1500 meter in een per soonlijk duel de Noor Rolf Falk-Larsen, RvD) begon het een beetje te kriebelen. Toen dacht ik: misschien kun je wel meer dan je denkt. En ook, omdat Hein Vergeer vorig sei zoen zo'n plotselinge groei doormaakte. Dat zijn dingen waar je ineens bij gaat stil staan. Ik was voor de World Cup-wedstrijden in Eindho ven en Utrecht meer gespan nen dan anders. Ik had het ge voel dat de mensen wat van me verwachtten. Dat legt een druk op je". Kemkers deed het tijdens de wedstrijden om de World Cup in Nederland uitstekend. Ze ker gezien het feit dat de KNSB van het geheel een war rige selectie-stamppot had ge maakt, waarin de aandacht verdeeld moest worden. Natio naal gezien eindigde de Drentse jongeling in het klas sement over beide ontmoetin gen op de derde plaats achter Hein Vergeer en Yep Kramer, maar met een behoorlijke voorsprong op Schalij en Vun- derink, die zesde en zevende werden. In schaatskringen wordt nu al gefluisterd, dat Gerard Kemkers binnen af zienbare tijd Hein Vergeer zal Gerard Kemkers (links), met Leo Visser (midden) en Henri Kraayenbos: „Ik voel me een gewestrijder, die via Jong kans krijgt zich verder te bekwamen Oranje de sport". bedreigen als het gaat om de troon in het Nederlandse schaatsen. Niet zo'n gekke ge dachte, als men beseft dat de pupil van Leen Pfrommer op alle schaatsmarkten goed uit de voeten kan. Dus zowel op de in zijn - foto anp korte als de lange afstanden. „Die geruchten heb ik ook gehoord, maar dat gaat mij veel te ver. Vergeer is op het ogenblik in Nederland, en vol gens mij ook ver daarbuiten, onaantastbaar. En dat zal nog wel een tijdje zo blijven. Dif I vent straalt een kracht uit I waar de tegenstanders bi; voorbaat al bang van worden I Nee, ik ga me beslist niet rad hem vergelijken. Laat maar gewoon doen. Ik voel me I meer een gewestrijder, die vil I Jong Oranje een kans krijgt zich verder te bekwamen i»| zijn sport". Dat Gerard Kemkers zich» I het gewest thuis voelt, is lo-1 gisch. Immers, de opzet van Pfrommer richt zich juist het geven van trainingsadvie-1 zen naar de brede onderMl toe. Vandaar dat de leden van I Jong Oranje slechts eenmai'l per week onder leiding van i' I beroepsmilitair trainen voor de rest hun heil moet®| zoeken bij de gewesttrainers I in het geval van Kemkers I Dienus Vos. „Voor een outsi- f der is die constructie mis-1 schien een beetje vreemd! maar voor ons zelf de ideale oplossing. Het mes snijdt deze manier aan twee kantel I Wij worden niet onmiddellijk I uit onze vertrouwde omgevin! gehaald en daarnaast kunne»! de andere gewestrijders profl-1 teren van de schema's van de I zeer ervaren Pfrommer. Daa'l hebben bijvoorbeeld Post Koopmans, die ook naar G°J thenburg gaan, hun voordee l mee gedaan". Gerard Kemkers wil dar l wel niet graag met Verg®'! vergeleken worden, één dinll hebben beide schaatsers meen: een heuse supporter»! club. Die van Vergeer telt 1»' middels 600 leden, die vajl Kemkers nog 'slechts' „Dat geeft aardig aan hoe ve'l ik als schaatser nog van Vët-1 geer afsta", besluit Gert Kemkers met een glimlach. Van onze waterpolomedewerker ZUIDZANDE - Als er één ■oeg in het districtspolo toe is aan de winterstop, is het wel (,et herenteam van Ganze. Af gelopen weekeinde werd in Vught tegen Dommelbaarzen de zesde nederlaag op rij geïn casseerd. De komende vier weken kan men zich in Goes beraden op de tweede helft van de compe titie. Stormvogel 2 verloor eveneens weer en wel van DEZV. In de eerste klas ver- 1 „jng het Stormvogel beter. Het won van BZ&PC. De Schelde- dames blijven het knap doen. 2e wonnen in Waalwijk van WZV en duiken in leidende positie de winterstop in. De Schelde-jeugd verloor met mi nimaal verschil van Nautilus. Dit alles met de winterstop tot 18 januari in het vooruitzicht. UicCo WK jeugd-dammen: elfde ronde: Bah (Mal) - Roethof I (Sur) 1-1, Piconese (Ita) - Schwarz- man (Sov) 0-2, Budé (Ned) - Bader I (Fra) 2-0, Zeba (Ivo) - Delforche I (Bel) 2-0, Camare (Ivo) - Hubner (Bel) 2-0, Wesselink (Ned) - Del hom (Fra) 2-0, Manzana (Ita) - I Valderis (Sov) 0-2, Tsentner (VSt) - Jaggoe (Sur) 0-2; stand: 1. Budé 201 punten, 2. Schwarzman en Valne- f ris 19, 4. Bah en Camare 15, 6. Zeba I 14, 7. Wesselink 13, 8. Roethof 12, S Delhom en Hubner 9, 11. Bader er Manzana 8, 13. Jaggoe 6, 14. Pico- I nese 5,15. Delforche 4,16. Tsentner 0. Slalom Madonna di Campiglio (he ren): 1. Jonas Nilsson (Zwe) 1.37.04 (46.70 1 50.34), 2. Bojan Krizaj (Joe) I 1.37.67 (47.36 50.31), 3. Paul From- melt (Lie) 1.38.48 (47.85 50.63), 4 Ivano Edalini (Ita) 1.38.49 (47.30 51.19), 5. Hubert Strolz (Oos) 1.38.91 I (48.21 50.70), 6. Robert Erlacher I (Ita) 1.38.98 (47.75 51.23), 7. Gün- I ther Mader (Oos) 1.39.04 (48.04 51.00), 8. Johan Wallner (Zwe) I 1.39.15 (49.06 50.09), 9. Klaus Hei degger (Oos) 1.39.21 (48.76 50.45), I 10. Robert Zoller (Oos) 1.39.30 (48.76 1 50.54); stand wereldbeker: 1. Pe-1 ter Müller (Zwi) 70 punten, 2. Marc Girardelli (Lux) 68,3. Peter Wirsri- berger (Oos) 65. Jubileum-lotto 49a: eerste prijc geen winnaar; tweede prijs: i winnaar; derde prijs: 39 winnaars, bruto f. 7235,20; vierde prijs: 3022 I winnaars, f. 93,30; vijfde prijs: I 44.267 winnaars, f. 5,00. Naar de I jackpot van lotto 51 gaat ruim 46.000 gulden. Lotto 50: eerste prijs: 2 winnaars bruto f. 202.328,60; tweede prijs; 11 winnaar, bruto f. 150.000; derde I prijs: 109 winnaars, bruto t| 1532,90; vierde prijs: 5338 winnaars I f. 31,30; vijfde prijs: 77.845 win-f naars, f. 5,00. Toto 50: eerste prijs: geen winnaar I tweede prijs: 6 winnaars, bruto f I 5483,40; derde prijs: 284 winnaars f. 231,60. Naar de jackpot van toto I 51 gaat 11.000 gulden. Van onze tennismedewerker HULST - Door de 6-2-winst op Dow, verschafte Jeunesse zich een eerste plaats in de A-poule van de Hulsterse bedrijfsten- niscompetitie naast Champs Disques 1. Winst voor zowel Annemarie als Coen Dobbeleir luidde de eindzege in tegen respectievelijk Annelies Hoek (9-3) en Fred Elliott, 12-5. Het duo Annelies Hoek/ Wouter Hoek redde de eer door met 7-4 te zegevieren over Loes Asselman en Paul Boeijkens. De combinatie Dobbeleir/Boeijkens stelde de zege veilig via 11-5-winst op Elliott/Hoek. Uitslagen A-poule: Peer van de Walle-Delforge 1-7, Champs Disques 2-De Vilder 3-5, Jeunesse-Dow 6-2. B-poule: L S 1-Schelde Lin 2-6, Walhout/De Visser-Bleyenbergh 7-1, Elma 1-Iris 6-2. C-poule: d'Aubioul- Westerterp/Hemelaar 6-2, Schelde- list-L S 2 6-2, Elma 2-Bleyko 2-6. D-poule: Neckermann 3-NSM 0-8, Korenbeurs-Interj ute 6-2, NCB-Ine Fassaert 2-6. Stand na 5 wedstrijden A-poule: Champs Disques 1 en Jeunesse 32 punten, El. Weemaes 31, Jansenius 29, Delforge en Dow 24, Peer van de Walle en Fysio Tennis 16, Pulsar/De Vilder 15, Gini 9, Champs Disques 2 7, Kredietbank 5. B-poule: Walhout/De Visser 30, Iris 24, El. van de Walle 23, Neckermann 1 22, Elma 1 21, Goossen 19, Le Bouquet, Bleyenbergh en Dan- kaart/Hoefeijzers 18, L S 1 en Schelde Lin 17, Neckermann 2 13. C- poule: d'Aubioul 32, Luctor en Huvial 28, Bleyko 25, AZV 22, Rademakers 19, Scheldelist 18, Westerterp/ Heme- laar 17, Elma 2 15, De Meerpaal 14, L S 2 13, Rabo Nieuw-Namen 9. D- poule: Ine Fassaert 29, Van Tienen 28, Terra Nova 27, De Korenbeurs 23, ETEC, NSM en Rabo Hulst 22, NCB 21, EESI19, Interjute 11, Neckermann 3 9, Credit Lyonais 7 punten. Van onze biljart-medewerker LEWEDORP - De biljartvere niging LBV uit Lewedorp heeft vrijdag 20, zaterdag 21 en zondag 22 december de or ganisatie in handen van het kampioenschap hoofdklas driebanden van het district Walcheren/De Bevelanden van de Koninklijke Neder landse Biljart Bond. Voor deze eindstrijd, die in café De Goede Verwachting te Lewedorp wordt gehouden, nebben zich de volgende spe lers geplaatst: 1. M. Oostdijk, ONDA Krabbendijke, moyenne 0.820; 2. G. Blom, OKK Kwadendamme, 0.813; 3. J- Bruynzeel, ONDA Krabben dijke, 0.786; 4. P. Koek, OKK Kwadendamme, 0.779; 5. M. Vermue, LBV Lewedorp, 0.762; A. van Iwaarden, ONDA Krabbendijke, 0.735; 7. C. van Ltee, LBV Lewedorp 0.647 8. A. Weeland, VEG/ABV Sou burg. Ge wedstrijden beginnen Vnldagavond om zeven uur en zaterdag en zondag wordt om een uur begonnen. De slotparij wordt zondagmiddag om streeks vijf uur afgewerkt. Van onze atletiekmedewerker bergen op ZOOM - Peter "ameeteman legde op een ach? ,plaats inslag op de opo meter lange Spado- de^f «Bergen op Zoom. Hij JjT/ «iet een tijd van 28 m«uten en 4 seconden. Da,e ^ge was voor de Brit Cameron. Frank Koo- etiAx'^dlgde als derde in 28 07 dp vd finishte als vijf- 7-ijn tijd was 28.31.

de Stem | 1985 | | pagina 8