DIRECTEUR ARBEIDSBUREAU WAARSCHUWT: Kerstherberg CDA Axel blijft bang voor komst van streek-VYV PvdA Axel bepleit kleiner aantal woningstichtingen 'Te trage inning OGB kost Axel dikke ton Terneuzense kantonrechter wil politiemensen horen [Beter met elkaar praten lan elkaar verketteren' tasse wagenbouwers nemen organisatie bal zelf in handen gemeente VAN ZEELAND VOORDEEL HUURDERS EEN MILJOEN Sas verkoopt erfpachtgrond gemeentel IJAARSRECEPTIE ialer voor Zeeland en 3t-Brabant van: n - Solifer Digue >r Midden-Zeeland: EPARK STELLEPLAS Jonge Belgen (n Terneuzen aangehouden VVD SPREEKT BEZORGDHEID UIT Plaatselijk nieuws Westdorpe examens ZAAK TEGEN ZUIDDORPENAAR AANGEHOUDEN A71 ithouders van Terneuzen maken eden tot en met 31 december ecretarie van Terneuzen (afde- ter inzage van een ieder is ge- de raad dezer gemeente d.d. 29 •9 tot onttrekking aan het open- resterende gedeelten van de 1e rkeurd door Gedeputeerde Sta- besluit van 11 november 1985, bureau W. en V Gedeputeerde Staten staat voor nde beroep open op de Kroon, srtigste dag na heden. Het be- worden gericht aan Hare Maje- aar ingediend bi) de Commissa- le Provincie Zeeland te Middel- imber 1985 rethouders voornoemd, rgemeester C. Ockeloen :retaris, A.J van Pagee WOENSDAG 18 DECEMBER 1985 T16 PAGINA ZEELAND 3 Van een onzer verslaggevers ,01 - Het aantal woning- -juvvverenlgingen In r^uwsch-Vlaanderen moet »orden teruggebracht tot drie vier. Voor de huurders bete- 1(nt dat een voordeel van een nlljoen gulden ineens en een jtlf miljoen gulden structu- [K1 per jaar. Dat geld moet Kn goede komen aan het on- lerhoud van de woningen. Met deze suggestie kwam de PvdA Axel gisteren tijdens de behandeling van de gemeente begroting voor 1986. „Zoals ook in ons gemeentelijk apparaat een efficiënter beleid voorge steld wordt zo zou het ook uit gevoerd kunnen worden bij de woningbouwcorporaties in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het is in feite te zot wat daar in de loop der jaren is ontstaan. Een enorme lappendeken aan wo ningbouwverenigingen wat de huurders per saldo erg veel geld kost", zo betoogde fractie voorzitter J. Vink bij de be handeling van de algemene beschouwingen. „De regionale woningbouw vereniging werkt van d'Ee tot Hontenisse en daartussen zit nog een zestal wonigbouwcor- poraties. We schatten dat er door lange rijtijden ongeveer een half miljoen gulden verre den wordt waar de huurder niets aan heeft. Verder zal door het ineenvloeien van or ganisaties bij een herschik king nog eens zo'n bedrag vrijkomen. Bij een gelijk uit gavenpatroon van de vereni gingen zal de huurder vóór een miljoen gulden meer on derhoud aangeboden kunnen worden", cijferde Vink, die de gevolgen voor het personeel buiten beschouwing liet, voor. De fractievoorzitter spoorde het college aan zo spoedig mo gelijk overleg te openen met de verenigingen, de Zeeuws- vlaamse gemeenten en het mi nisterie van Volkshuisvesting. Het college, toch wel enigzins overrompeld door het voorstel van de PvdA, had gisteren nog geen kant en klaar antwoord. „Een woningbouwvereniging voor heel Zeeuwsch-Vlaande ren zou natuurlijk het mooiste zijn", vertolkte wethouder H. de Mul de gevoelens van het College, „maar dat lijkt me niet haalbaar. We zullen de plan nen eerst in het college nader uitwerken". SAS VAN GENT - Na alle pe rikelen rond de verhoging van erfpachtcanons in Sas van Gent gaat de erfpachtgrond in die gemeente grif van de hand. Tijdens de raadsvergadering van donderdag 19 december komen voorstellen aan de orde om maar liefst achttien perce len te verkopen. Ze liggen ver spreid door heel Sas van Gent. De Sasse raad moet donder dag ook het welzij nsplan voor 1986 vaststellen. Veel verande ringen ten opzichte van dit jaar doen zich niet voor. B en W hebben ook geen verdere bezuinigingen doorgevoerd. Het college stelt verder voor om de Westdorpse fanfare Eikels worden Boomen een in vesteringssubsidie van 3664 gulden te geven. Dit ten be hoeve van de aanschaf van nieuwe instrumenten. De raad vergadert om 19.30 uur in het gemeentehuis aan de Westka de. a v Dekend dat het bestuur van de irg Midden-Zeeuwsch-Vlaande- traat 17, Sluiskil, een verzoek is vergunning tot het bouwen van iet perceel Wielingenlaan 2, Ter- bekend gemeente Terneuzen, 1436 en 1455 (alle gedeeltelijk), strijd met het ter plaatse gel splan „Plan in hoofdzaak", eeft de raad van deze gemeente ttelijke herziening van het voor plan in voorbereiding verklaard, rmede wel in overeenstemming, de uitvoering van het bouwplan oben en uitstel ervan tot na het ien van het in voorbereiding ver- gsplan ongewenst wordt geacht, 3 reeds nu een bouwvergunning er te gaan stellen wij een ieder in it ingang van donderdag 19 de- urende veertien dagen ter ge- afdeling Algemene Zaken) van is te nemen en eventuele bezwa- Jurende de voormelde periode allege kenbaar te maken. ember 1985 wethouders van Terneuzen, irgemeester, Ockeloen icretaris, J. van Pagee GEMEENTE OOSTBURG wethouders van Oostburg ma- op donderdag 2 Januari 1986 00 uur in de „vide" (zgn. wan- 1 e verdieping van het gemeen- iadhuisplein 1 aldaar een open- worden gehouden ter gelegen- isseling. personen als leden van vereni- ze nieuwjaarsreceptie van harte ;ember 1985 en wethouders voornoemd, mr. C.T. Spijkerboer Geerse O pïïcucj einkenszand - Tel. 01106-2260 ir van stacaravans, bungalows r- en seizoenplaatsen. Ie jaar geopend en bovendien en dagen per week. Te weinig bouwvakkers oor nieuwe projecten' H. Cysouw: 'bezorgd' Von onze correspondent KNEUZEN - De gemeente- goltie van Terneuzen heeft Maandagavond in de Terneu- nse binnenstad vier jonge eigen, in de leeftijd van 17 tot 12 jaar aangehouden. Ze waren in het bezit van ten, overigens geringe, hoe- leelheid hasj en heroïne. De Vinapen, L.D. uit Floyennes, E.P., W.T. en S.V. allen uit Kortrijk, werden na verhoor kveer op vrije voeten gesteld. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Nu zich volgend jaar in Zeeuwsch-Vlaanderen een aantal grote bouw projecten aandient, dreigen de aannemers te worden geconfronteerd met een ernstig tekort aan bekwame bouwvakkers. „Van de LTS komt niet veel meer af. Ouders laten bun kinderen niet meer zo snel een bouwvak leren na alle rampzalige berichten. Maar nu de mensen van 57 jaar en ouder er uit liggen en er niet genoeg aanvul ling van onderaf is, gaat dat de bouwwereld wel op breken," aldus directeur J. Uylenbroek van het ge westelijk arbeidsbureau in Terneuzen. Projecten waarmee de aan- ziekenhuis, een vrijwel nieuw nemerij in Zeeuwsch-Vlaan deren volgend jaar te maken krijgt, zijn onder' meer de bouw van het nieuwe streek- MLTA-OVERLEG WIL NIET BUITENSPEL STAAN Zeeuwsch-Vlaanderen EENTE OOSTBURG iEMEENTESECRETARIE wethouders van Oostburg ma le gemeentesecretarie aan het Oostburg op donderdag 2 |a- 10.00 uur voor het publiek ge- erband met een met het perso- luwjaarsreceptie. p 2 Januari 1986 derhalve uit- sld van 9.00 tot 10.00 uur. iermede rekening te willen hou- ;ember 1985 en wethouders voornoemd, irboer, burgemeester; ;retaris. Door Jan van Zuilen pEN HAAG - „Het gaat ons er niet om gelijk te hebben, maar km gelijk te krijgen. Dat bete kent dat je bereid moet zijn jom naar anderen te luisteren. ook dat je weieens wat kloet toegeven". I Drs. E. Boissevain uit Tho- len heeft zojuist in het Tweede kamergebouw de voorzitters kan de vaste kamercommis sies voor Verkeer en Water staat, Milieubeheer en Land- »uw de nota 'De Delta, on deelbaar' aangeboden. De nota s een produkt van het Delta- overleg, een platform waarin leuwse, Brabantse en Zuid- Hollandse organisaties op het [gebied van natuur- en land schapsbehoud en milieubeheer fun krachten hebben gebun deld. Boissevain is voorzitter [van dit overleg. Het Delta-overleg heeft fveinig gemeen met de actie- Iroepen die tot voor enkele ja- l'en duchtig de trom roerden in [ket gebied van de Schelde-ar- Ihen en die een beruchte Spreekbuis hadden in het blad i Gouden Delta. Dit blad is niddels ten grave gedragen, Mtterlijk en figuurlijk. De fine fleur van de eens zo militante [hilieubeweging zwijgt. In van De Gouden Delta fhjgt milieu-bewust Zuid- fet-Nederland het burger- Me blad Wantij in de bus. Het Delta-overleg zit op die %i: pragmatisme overheerst. Gever met elkaar praten dan [elkaar verketteren, is het pa rool van Boissevain. „Zeg nou 'elf. De Gouden Delta ging ji/el verschrikkelijk tekeer, maar wat hebben ze daarmee bereikt Niets'toch. Ja, alleen dat je buitenspel wordt gezet. Dat er niet naar je wordt ge luisterd. Wij gaan anders te werk. We willen resultaten zien. Die kunnen we bereiken door in overleg met de over heid de belangen van natuur en milieu zoveel mogelijk vei lig te stellen". Als voorbeeld noemt Boisse vain de inrichting van het ge bied Krammer/Volkerak. „Natuurlijk zouden wij daar liever helemaal geen recreatie willen hebben. Maar we reali seren ons dat we dat toch niet tegen kunnen houden. Welnu, als het dan toch per se moeten, willen wij graag meepraten, zodat we het een beetje kun nen sturen in onze richting". Overleg heeft Boissevain ook geleerd dat belangen niet altijd tegenstrijdig zijn. „Neem het waterpeil in de Oosterschelde. Laten de wa terschappen het nu roerend met ons eens zijn dat daar straks een wisselend waterpeil moet zijn. Wij vinden dat om dat we bang zijn voor afkal ving van de schorren, de wa terschappen omdat ze bang zijn voor ondermijning van hun dijken. Maar het resultaat is hetzelfde. Het milieu is er bij gebaat". Pragmatisch is ook de slot conclusie in de nota 'De Delta, ondeelbaar'. Niet te lang stil staan bij wat verloren is ge gaan. Wat telt is de dag van morgen. Dus ervoor zorgen dat bij nieuw beleid natuur en mi lieu wel zoveel mogelijk wor den ontzien. Boissevain zegt dat zo: „De Delta-werken mo gen dan bijna klaar zijn, voor ons begint het nu pas". bejaardenhuis in Terneuzen, woningbouw in plan Java in Terneuzen, een nieuwe Schel- deflat en een groot aantal tweede woningen in West- Van onze correspondent VAN GENT - Zeven rse wagenbouwers, afkom- van vijf bekende Sasse lroavaUverenlgingen, heb- de organisatie op zich ge- pornen van het traditionele "genbouwersbal in januari. voor kort was de organisa- E S.handen van carnavals- chtlng de Betekoppen. Het I l„eUye Wa8enbouwersbal is "cultureel centrum De Speye, ^•krdag li januari, fo'iii 6 koeling is een groot L>,a wa8er>bouwersbal te L n voor alle wagenbou- eri .S' carna visverenigingen 0mJ'rr!ava'sv'eders uit Sas en lint, 6 a*dus Ronald Mö- mer' Van de Hritiatiefne- de rs'"Bovendien nodigen we Phil? van elf uit van Sas. D PP"16 en Westdorpe". ta>hK n'euwe organisatoren ri, ,wel degelijk een gat in tino i, willen vullen. Mö- Lt"Wewisten dat de Bete" [oirihf0 eiSenlijk een beetje bn,.,°°g zaten met het wagen- Door de geringe ben 6stelling was het voor m°eilijk financieel de eindjes aan elkaar te knopen. Zij kozen ook duidelijk voor een nieuwe formule van de carnavalsbals. Kijk maar eens naar het recente prinsenbal met medewerking van be kende Nederlandse artiesten. Voor ons was het duidelijk dat De Betekoppen van het wa genbouwersbal af wilden, vandaar dat wij de organisatie overgenomen hebben. We wil len de mensen weer warm ma ken voor het wagenbouwers bal". De Betekoppen zelf staan niet onwelwillend tegenover het initiatief van de wagen bouwers. Slaat het nieuwe wagen bouwersbal aan, dan wil men er een jaarlijks terugkerend gebeuren van maken. De nieuwe organisatoren zijn de gebroeders Van Abeele van De Zuipcilinders, Paul Neyt van Pijke Zot, Peter van Steenber gen van De Wilde Vangst, Frank van Ham van De Ventjes en Eddy Ranschaert en Ronald Möring van De Deurdouwers. „De continuïteit in de bouw is daarmee verzekerd, zeker als je bedenkt dat er ook nog heel wat aannemers vrijwel vast bij bepaalde bedrijven, zoals Dow, bezig zijn. Maar het betekent ook dat je heel wat mensen nodig hebt. En daarmee komen we in proble men," aldus Uylenbroek. Timmerlieden Volgens hem hebben de sa menwerkende aannemers in hun leerlingenstelsel op het ogenblik maar zo'n twintig as pirant-metselaars en -tim merlieden in opleiding. „Met pijn en moeite, en volgend jaar wordt het nog minder." Uylenbroek schat het aantal timmerlieden dat volgend jaar van de LTS-en in Zeeuwsch- Vlaanderen afkomt, op twee a drie. Veelzeggend genoeg. Een tekort aan vakmensen doet zich overigens ook voor in de metaal. Lassers en draaiers zijn zeer gewild. Er is welis waar meer aanvoer van de LTS-en, maar de doorstro ming naar MTS en HTS is groot. De procesindustrie wordt bij het zoeken naar mensen ook geconfronteerd met problemen, zeker als men minimaal MTS-niveau ver langt. In dat verband doet volgens Uylenbroek het centrum vak opleiding volwassenen in Ter neuzen goed werk. „Het is bij een aantal bedrijven mogelijk om havo-klanten aan te stel len nadat ze bij het centrum hun vapro-opleiding hebben gekregen." Duiventil Al deze ontwikkelingen dui den er op dat het met de werk loosheid in Zeeuwsch-Vlaan deren, vooral in de kanaalzone wel meevalt. Op 1 december was bijna negen procent van de mannen in de kanaalzone werkloos en dat is erg laag. Bij de vrouwen daarentegen scoort midden-Zeeuwsch- Vlaanderen heel slecht: ne gentien procent. In totaal stonden op 1 december 3766 werkloze Zeeuws-Vlamingen ingeschreven. „Een duiventil overigens," volgens Uylen broek. „Tot 1 december waren er 4800 inschrijvingen en 5600 uitschrijvingen bij het ar beidsbureau." Dat het goed gaat met de werkgelegenheid blijkt ten slotte uit de lotgevallen van de 1115 schoolverlaters, die Zeeuwsch-Vlaanderen dit jaar opleverde. 61 Procent daarvan is doorgestroomd, dat wil zeg gen: aan het werk in mili taire dienst of weer ergens in opleiding. Vorig jaar was dat percentage nog 47. MTS-ers komen het makkeljkst aan de bak, de geslaagden van een lhno-school het minst. Dat die cijfers zo gunstig liggen komt volgens de directeur van het arbeidsbureau overigens ook omdat de jongeren 'veel min der selectief en sterk gemoti veerd zijn.' Het comité hangt alvast het naambord aan de kerk. TERNEUZEN - Voor het eerst sinds vier jaar krijgt Terneuzen weer een Kerst- herberg. Een zes man sterk comité begon kortgeleden de voorbereidingen, toen bleek dat de voormalige gerefor meerde kerk aan de Noord straat 77 gratis beschikbaar was. Gisteren werd de tijde lijk andere bestemming van het gebouw 'uitgestald'. Het comité hing uithangborden aan de gevel, om alvast de weg te wijzen. Hoewel het gebouw gratis beschikbaar is, zijn er op an der terrein wel fikse onkos ten. Zo moet er heel wat geld worden uitgetrokken voor de inrichting en de opvang van de gasten tijdens de Kerstdagen, compleet met maaltijden en dergelijke, is ook prijzig. Om die reden hoopt het comité op steun van alle kanten, in natura en geldelijk, waarvoor een - FOTO WIM KOOYMAN speciale bankrekening is ge opend. Ook zijn vrijwilligers nog welkom. Een eventueel overschot komt ten goede aan drie stichtingen die zich bezig houden met evangelisatie. De Kerstherberg wordt op dinsdag 24 december om 15 uur geopend door mevrouw Ockeloen en duurt vervol gens tot 26 december, 24.00 uur. Van een onzer verslaggevers AXEL - De gemeente Axel doet zichzelf 120.000 gulden te kort als er geen snellere ma nier bedacht wordt om de on- rocrend-goedbelasting te In nen. Een jaar te laat innen le vert namelijk dat bedrag aan renteverlies op. Aan de hand van dat reken sommetje sprak VVD-fracie voorzitter H. Cysouw gisteren zijn bezorgdheid uit over de achterstand in de inning van de OGB. Hij was, met het CDA, ook enigzins ontevreden over de manier waarop het college het achterwege blijven van een verhoging van de OGB met drie procent aan de bevolking had gepresenteerd. De indruk was gewekt dat de burgers voor 1986 niet duurder zouden uit zijn terwijl toch een verho ging van de tarieven nodig is om de gemeente eenzelfde op brengst van de belasting te waarborgen als in voorgaande jaren. De tariefswijziging is te wijten aan de vijfjaarlijkse herwaardering van het onroe- rend-goedbestand. In vergelij king met het prijspeil van vijf jaar geleden is het bestand met tien procent in waarde ge daald. Het misverstand is volgens wethouder P. Apers (VVD) ontstaan door de redactie over dit onderwerp in de begelei dingsbrief voor 1986. Niette min hadden alle partijen er volgens hem toch uitgehaald wat de eigenlijke bedoeling was. De achterstand in de inning van de OGB kan de gemeente wel voor problemen stellen, maar Apers vond het niet no dig het tempo van inning al te hoog op te schroeven. De OGB wordt nu twee keer per jaar geïnd. „Daarmee verzachten we de pijn voor de burgers. Ik vind niet dat we met een ver snelde inning de burgers moe ten laten opdraaien voor het beleid waar we zelf verant woordelijk voor zijn". Die ge dachte was ook de PvdA toe gedaan. „Inderdaad", zei J.Jongepier. „We lopen in. En verder zien we wel waar we uitkomen". AXEL - De toekomst van de prille streek-VW voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen, die na drie jaar van voorbereiding ein delijk het levenslicht heeft aanschouwd, is gisteren tijdens de Axelse gementeraadsvergaderlng heel even op losse schroeven komen te staan. De CDA-fractie weigerde aanvankelijk haar goedkeu ring te geven aan de fusie van de beide streek VW's (Oost en West-Zeeuwsch-Vlaande ren), bang dat Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen door West zou worden onderge sneeuwd. De fusie staat of valt met deelname van alle Zeeuws-Vlaamse gemeenten. „Het totaal verschillende karakter van het toerisme in Oost en West maakt een fusie onmogelijk, tenzij er geaccep teerd wordt dat Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen niet aan zijn trekken komt", ver woordde A. Kesbeke het standpunt van de fractie. Portefeuillehouder P. Apers, zelf zeer nauw betrok ken bij de fusie, vond het on begrijpelijk dat het CDA daar nu pas mee op de proppen kwam. „We zijn ruim driejaar bezig, in alle openheid. Nog nooit hebben wij een reactie van het CDA gehoord". Het argument van het CDA kwam hem, zacht uitgedrukt, als lachwekkend over. „De reden is zo vreemd. Het is juist de bedoeling om heel nadrukke lijk rekening te houden met die verschillen", aldus Apers. In de nieuwe opzet wordt heel Zeeuwsch-Vlaanderen als één gebied aan de man ge bracht. West-Zeeuwsch- Vlaanderen is in de nieuwe streek-VW vertegenwoordig met zes mensen, Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen met drie. Dit gezien het aantal plaatselijk VW's dat in beide gebieden opereerde. Juist die ongelijke verdeling baarde Kesbeke zorgen. „Ik heb er angst voor dat West- Zeeuwsch-Vlaanderen gaat overheersen. Zijn er waarbor gen dat Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen voldoende aan zijn trekken komt". Die harde garanties zijn er niet, maar Apers is ervan overtuigd dat Kesbeke daar niet bang voor moet zijn. „In die drie jaar zijn we naar el kaar toegegroeid. Alle afspra ken zijn gemaakt op basis van vertrouwen". Trouwens, er was nauwelijks een andere keus. „Het functioneren van de streek VW Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen is noodlijdend, een fusie kan al leen maar positief zijn. We moeten daar gebruik van ma ken". Kesbeke bleeft echter zijn twijfels behouden maar wilde er geen halszaak van maken. Hij gaf de streek-VVV het voordeel van de twijfel. Gezinsdienst - In de kerk wordt zaterdag 21 december om zeven uur 's avonds een ge zinsdienst gehouden, die in het teken van Kerstmis staat. De naam luidt: Een ster, een boom, een stal. Kinderen van de basisschool zorgen voor de aankleding van deze dienst. De aangepaste liederen wor den gezongen door het jeugd koor en het gemengd koor. UTRECHT - Rij ksuniversiteit, tandarts, Peter Dam uit Ter neuzen. Van onze correspondent TERNEUZEN - De Zuiddor- penaar F. van K. was lange tijd de mening toegedaan dat hij er met één bekeuring zou afkomen. Toen de dagvaar ding in de bus viel bleek dat heel anders te zijn. Van K. stond gisteren voor het Ter neuzense kantongerecht, om dat hij 11 november van het vorig jaar in de gemeente Hulst had gereden in een auto zonder in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. De verbalistaen ontdekten echter dat er aan het voertuig heel wat mankementen wa ren. Zo zat er een gat in de vloer vlak bij de bestuurders plaats, zat een van de achter wielen alleen nog maar vast door de vering en verder lag de accu los onder de motorkap. Reden voor de politie om be slag op het voertuig te leggen. Van K. tekende een sloop- verklaring en dacht er hier mee vanaf te zijn. Volgens verdachte was hem dat toe- gezgd door de politiemensen. Officier van justitie mr. T. Stein trok dat laatste sterk in twijfel en eiste drie boetes tot een bedrag van 305 gulden of 7 dagen hechtenis. Kantonrech ter mr. H. de Mul daarentegen kwam nog niet tot een uit spraak, maar wilde eerst nog de betrokken politiemensen horen en dus werd de zaak aangehouden. Vrijspraak der van de vrachtauto zou op dat moment het licht op groen hebben gestaan. Mr. Stein gaf aan de hand van een fase-diagram uitleg over de werking van de ver keerslichten. Hij kwam dan ook tot de conclusie dat me vrouw F. niet door net-groen, maar door net-rood was gere den. Hij eiste een boete van 130 gulden of 3 dagen. Voor kan tonrechter De Mul bleven er twijfels en kwam hij tot de uitspraak: niet schuldig. Wie van beiden was er schuldig aan de aanrijding op Genept de met verkeerslichten bevei- ligde kruising Rijksweg N60- Absdaalseweg in de gemeente Hulst? Daar was mevrouw D. F. uit Axel 29 maart van dit jaar in botsing gekomen met een haar tegemoet komende vrachtauto, toen ze links af sloeg. „Ik ben gestopt omdat het licht op rood stond. Toen het groen werd ben ik gaan af slaan". Ook voor de bestuur- „Je komt er natuurtlijk niet vanaf door te zeggen je koopt een auto bij een garage en hij zal wel goed zijn", aldus mr. Stein tegen F.H. uit Vogel waarde. H. was 27 oktober van het vorig jaar op de Clingeweg Te hard te Hulst aangehouden toen hij reed in een auto waaraan spoorverbreders waren aan gebracht, zonder dat hiervan een aantekening op het kente kenbewijs stond, dus ontwet- tig. Ook geen goed werkende schokdempers en de loopvlak- ken van enkele banden waren geheel afgesleten. „Dat zijn toch dingen die je zelf kunt zien", zo was het oor deel van Stein. Hij eiste dan ook drie geldboetes tot een be drag van 330 gulden of 9 da gen. H., die zei te weten dat de spoorverbreders waren aan gebracht, maar ze er niet af kon krijgen, had het voertuig zes weken eerder voor 600 gul den gekocht. „Voor zo'n be drag kun je natuurlijk niet veel goeds rijden. Daar koop je een nieuwe fiets voor", zo kreeg hij van de kantonrech ter te horen. De Mul kwam tot een uitspraak van 265 gulden of zeven dagen. D. de M. uit Zaamslag was 30 juli van dit jaar met zijn personenauto over de Polder straat te Zaamslag 'geraced' met een snelheid van 119 kilo meter per uur, terwijl 50 maximaal was toegestaan. Mr. Stein herinnerde de man er aan dat het niet de eerste snel heidsovertreding van hem was. „Ik wil het nu nog laten bij een geldboete, maar bij herhaling ga ik toch denken in de richting van uw rijbewijs". Eis en uitspraak 330 gulden of zeven dagen. J. B. uit Sas van Gent had 28 juni van dit jaar op de krui sing Esdoornlaan-Axelse- straat te Terneuzen geen voor rang verleend aan een brom fietser, die bij de aanrijding letsel opliep. Hij kwam er met een boete van honderd gulden of twee dagen goed vanaf. O.K. uit Terneuzen werd bij verstek veroordeeld tot een boete van 130 gulden of drie dagen. Hij was 30 december met zijn personenauto door het rode licht gereden op de kruising Guido Gezellestraat- Rijksweg N60.

de Stem | 1985 | | pagina 17