stjes leren! Jubilarissen EMM Koewacht onderscheiden Hulst wil hogere personeelkosten nu toch betalen Gouden insigne voor Piet Verwer Hu< bandent TAKEN ONDERBRENGEN BU BESTAANDE Bibliotheken mogen minder uren open SCHERPGEPRIJSD TOTAAL ASSORTIMENT BIJ UW BANDENVAKMAN! len, Open dag Hulster Handy-club DE STEM CITROËNA Nog bouwgrond genoeg in gemeente Hontenisse VAN ZEELAND VAN WELZIJNSINSTELLINGEN Kerstviering voor Gehandicapten organisatie Zeeland ALS BEZUINIGINGEN DOORGAAN i W. DE BLOCK WISSE B.V. VEERTIG JAAR ACTIEF VOOR AMATEURTONEEL Lamswaarde St.-Jansteen B. PAUWELS LIJSTTREKKER H. Bruggeman tweede man CDA Hontenisse A12 nu zo op 1 alnd i 'n ozl gavan", zegt Coo» I „Al» u plannon |n 1986 uw kaukan i ol to vertjou - dan nu vaat nlavaring vla onza art u veel geld want lar worden alle keu- rijs verhoogd. Daar CVT Keukens niets Reseneer dus nog legen oude prijs, ing wanneer u maar ills nog geen defini te Ie maken uit kleur eslissen want na 30 Ijs het te laat." Haal - Ittervoort IGLAS VOOR jrrasoverkappingen I, DEUREN irijsopgaaf voor I - MIDDELBURG 80-29056 r nilMSUALa 1/ UtLtMBth lUOO KAlallMA ZCtLANU Z Van onze correspondente KOEWACHT - Het tweede concert van muziekvereniging Eendracht Maakt Macht uit Koewacht, werd zaterdag druk bezocht. De zaal was vol met donateurs, ere-leden, mu ziekliefhebbers en enkele leden van het college van B en W uit Axel. De heer De Deckere en mevrouw Van Hooi je waren namens de Zeeuwse Muziekbond aanwezig. Zij reikten na de pauze aan twee jubilarissen een oorkonde en speldje uit. De heren M. van der Sijpt en C. de Block kregen dit alles voor hun 50-jarig lidmaatschap. M. van der Sijpt is momen teel ere-lid en C. de Block speelt tot op heden nog zijn deuntje mee. Er werd een woord van lof voor Koewacht uit gesproken omdat ze in een nu zo moeilijke tijd, de jongeren hebben tegenwoordig de keuze uit zoveel vrijetijdsbestedin gen, toch nog een bloeiende vereniging hebben. Na het openingswoord ging de thuisclub het eerst van start, gevolgd door muziekvereniging Weldoen Door Ver maak uit Clinge, na de pauze de drumband van de muziek- verenigng uit Koewacht en last but not least de vrienden vereniging De Vrije Verenigde Vrienden uit het Belgische Schilde. Die vereniging sloot het officiële gedeelte muzikaal af. Er was en afwisselend programma met muziek die va rieerde van populair tot licht klassiek. Na afloop was het de beurt aan de Hulsthakcer Bub'n uit Hulst, die voor een dansmuziekje zorgden. De heer G. de Deckere speldt de twee Koewachtse mu- ziekjubilarissen hun onderscheiding op. Midden de heer M. van der Sijpt, recht de heer C. de Block. - fotowimkooijman Geen beroepskracht bij jeugdwerk Hulst Van onze correspondent HULST - Zaterdag vierde de Handy-club voor kinderen van 10 tot en met 12 jaar in de werkplaats van het Houten kwartier het eerste lustrum. Terwijl de kinderen druk aan het werk waren, kwamen vele belangstellenden, waaronder ook Lts-directeur P. Hame link, een kijkje nemen. De Handy-club is een on derdeel van het Jeugd Vakan tie Werk, dat de huur van de werkplaatsruimte voor zijn rekening neemt. Voor het ove rige moet de club het stellen met de vier gulden contributie per maand van de 25 a 30 kin deren die lid zijn van de club. De kinderen hebben een eigen bestuur gekozen, waarvan de voorzitter Annemiek Bies- broeck is. Eenmaal per maand wordt er vergaderd en dan heeft ieder lid het recht om het kasboek, dat bijgehouden wordt door de penningmeester R. de Waal, in te zien. De oprichter van de club is L. Steffens, die de gehele tech nische leiding op zich heeft ge nomen. Hij wordt mede gehol pen door F. van Denderen (scheepsbouw), W. Verschue- ren (electra) en F. Hobbelink (bankwerken). Zij helpen de Op de vele werkbankjes staan schuurmachientjes, las- en soldeerapparaten, allerlei zaagmachientjes, blik- en draadvormers, kortom veel te veel om op te noemen. Het stof wordt automatisch opgezogen. Het te bewerken materiaal is geschonken door goedwillende mensen, want veel geld om iets aan te kopen is er niet. Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster organisaties en instellingen die in het welzijnsprogramma zijn opgenomen krijgen volgend jaar de hogere personeelskosten toch betaald. Eerst hadden B en W ieder een laten weten dat ook op dat punt de nullijn zou worden ge hanteerd, maar de storm van bezwaarschriften heeft hen snel op andere gedachten ge bracht. Die nullijn is overigens ook voor volgend jaar niet zo strikt als het college aanvankelijk deed geloven. Behalve de al genoemde afwijkingen willen B en W ook een uitzondering maken voor activiteiten waar bij sprake is van een achter standsituatie. Ze noemen Mensen Zonder Werk, Alfabe tiseringsproject, Educatieve Activiteiten Culturele Min derheden, project voor licht geestelijk gehandicapten en emancipatie-activiteiten. Vreemd daarbij is dat de Werkgroep Emancipatorische Vrouwenactiviteiten geen subsidie krijgt voor de organi satie van een nieuw vrouwen leerjaar, terwijl dat volledig aansluit op de beleidsuit gangspunten in het welzij ns- plan. Maar volgens B en W is er eenvoudig weg geen geld voor. Het college vindt dat de her- bezettingsgelden als gevolg van de arbeidsduurverkorting niet aan de betrokken instel- Van onze correspondente HULST - De Gehandicapten organisatie Nederland, afde ling Zeeland houdt jaar kerst viering in de aula van de lts aan de Poorterslaan te Hulst. De viering is 21 december en vanaf 12.00 uur is de zaal open. Om 13.30 uur wordt een eucharistieviering gehouden, voorgegaan door pater Colsen. De liederen worden door de Gehandicaptenorganisatie zelf verzorgd, de muzikale omlijs ting is in handen van de fan fare Weldoen door Vermaak uit Clinge. Om half drie is er koffie en een toneelstukje door de eigen leden. Hierna volgt een loterij met mooie prijzen en een koffietafel in kerst sfeer. Om half zeven is de slui ting. De handwerkclub van deze organisatie heeft tijdens haar bijeenkomsten allerlei spul letjes vervaardigd. Op deze kerstmiddag worden ze alle maal te koop aangeboden ten bate van de handwerkfdeling. Van de opbrengst worden dan benodigdheden gekocht om ;opnieuw dingen te kunnen maken. Van een onzer verslaggevers HULST - Burgemeester en Wethouders van Hulst willen proberen om zonder de aanstel ling van een beroepskracht toch gestalte te ge ven aan het jeugdbeleid binnen de gemeente. Ze willen binnenkort daarover enerzijds met het Jeugd- en Jongerenwerk en anderzijds met het Ge- meenschapswerk, VEJV en Maatschappelijk Werk gesprekken gaan voeren. Daaruit moet blijken welke jeugdactiviteiten door deze drie instellingen 'opgepakt' kunnen worden en welke rol de gemeente zelf zou kunnen gaan spelen. Voorshands vindt het college dat de inbreng van de genoemde instellingen ver der moet gaan dan hèt bieden van morele steun of huisves ting. „Immers", zo redeneert men, „ze worden geacht voor de gehele gemeenschaps te werken en derhalve ook voor de jeugd". Minimale respons Dat wil overigens niet zeg gen dat ze zelf alle activiteiten zouden moeten gaan verrich ten. „Ze kunnen immers ook gebruik maken van mogelijk heden die andere instellingen in huis hebben". B en W den ken aan het project Mensen Zonder Werk, Stichting Vor- Van een onzer verslaggevers HULST - De kans is groot dat de bibliotheken in Hulst en Kloosterzande volgend jaar minder uren open zullen zijn. Zekerheid daarover komt de komende maanden, als de ge meenten met het bibliotheek- bestuur een duchtig woordje gaan spreken over de toe komst van de leeszalen. In afwachting daarvan wil- ,len B en W van Hulst in ieder jgeval de beslissing over de be- groting en de besteding van nerbezettingsgelden een half Jaartje vasthouden. Jten heroverweging van de bibliotheek is volgens het col- ^BLADVOORZUiDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon- immers op pagina 2. Openingstijden: 8-30-12.30/13.30-17.00 uur. jrviet erisicc „«anvuui arbeeld door alleen afstand te nemen t en nóóit zo in je ha an en vooral nietdeh -uuiy. nenK kos st goede voorbeeld- j. es: Clé van Katwijk. Ot:Ut;»,. O iff!® e Stichting Consuh1 3 Ideële Reclame j T kneuzen: Rein van der I ,elnl (editie-chef), Jan I ia"sen (Plv- chef), Emile Balori' Co Meertens, Cor de kner(!ot°)'Ton Koomen (sPort). Hulst: Frank Deij, 2ne Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Advertentie-exploitatie ^specteur Zeeland: 9583e9nU'PriVétel0115°- lege noodzakelijk, gezien de in te toekomst te verwachten las tenverzwaringen voor de ge meente. Voorlopig hebben B en W wat water in de wijn ge daan door de extra personeels kosten, als gevolg van de rijksbezuinigingen, volgend jaar toch te accepteren. Ten minste, tot juli. Dit jaar heeft de gemeente die tegenslag op gevangen, maar voor 1986 wa ren B en W dat eerst niet van plan. Er moet trouwens toch nog een stevig robbertje worden gevochten met het biblio- theekbestuur. Immers, ook de begroting van dit jaar willen B en W niet goedkeuren. Daarin wordt extra geld opge voerd voor de huisvesting. Maar volgens het college was afgesproken dat de verbou- wingskosten voor Hulst en Kloosterzande de gemeenten niets zouden kosten. Ook voor 1986 probeert het bibliotheek- bestuur die kosten weer te claimen, al is er op andere za ken als de bibliobus en lectuur wel flink bezuinigd. Daardoor heffen beide begrotingsposten elkaar op. De bibliotheek heeft ook ge vraagd de ruim 10.000 gulden te mogen houden, die men van het rijk heeft gekregen voor herbezetting als gevolg van arbeidsduurverkorting. Dit om de dienstverlening op het huidige peil te kunnen hand haven. Maar daar komt voor lopig niets van in huis. B en W willen was half volgend jaar over .de herbezettingsgelden een beslissing nemen. Al met al trekt Hulst voorlopig voor de bibliotheek zo'n 162.000 gul den uit. Dat is overigens ruim 25.000 gulden meer dan eerst was geraamd. mings- en Ontwikkelings werk, ZIKV en andere organi saties die met jeugd werken. Bij de benadering van de jeugdproblematiek moet vol gens het college niet uit het oog worden verloren dat heel wat jongeren al bij vereni gingen zijn aangesloten en geen behoefte hebben aan nog meer activiteiten. De mini male respons op de enquetes van het Jeugd- en Jongeren werk sterkt het college in die mening. Verder vragen ze zich af of er bij de oudere jeugd wel behoefte is aan bepaalde op hen teogesneden nieuwe acti viteiten. De afdeling Welzijns zorg kan in de ogen van B en W gaan fungeren als coördi natie en aanspreekpunt met betrekking tot jeugdproble matiek. Als het lukt om het jeugd werk onder te brengen bij be staande instellingen wordt er een speciale werkgroep in het leven geroepen met vertegen woordigers van die instellin gen. Zo'n werkgroep kan dan volgens B en W bijdragen aan een meer projectmatige aan pak van het voorgestane jeugdbeleid in de gemeente. In afwachting van het on derzoek, dat nog wel een maandje of drie zal duren, komt het college nu nog niet met een definitief voorstel op de proppen over het wel of niet aanstellen van een jeugdwer ker. (ADVERTENTIE) AUTOBEDRIJF Tivoliweg-Hulst Tel. 01140-12058 AUTOBEDRIJF Mr. F.J. Haarmanweg 55 Terneuzen Tel. 01150-94300 Regisseur Piet Verwer krijgt uit handen van de heer Dobbelaer het gouden NCA-insigne. FOTOWIMKOOIJMAN Van onze correspondente STEEN - Voor een stampvolle zaal bracht de Camere van Retorica 'St.-Jan ten Steene' de première van 'Op hoop van zegen' van Herman Heijermans. Toen het applaus voor de zeer geslaagde opvoering ge klonken had nam de voorzitter, de heer Dobbelaer het woord. Hij feliciteerde regisseur Piet Verwer met het feit dat hij veertig jaar actief was in het amateurtoneel. Tegelijk met deze gelukwens overhandigde de voorzitter hem het gouden insigne van het Nederlands Centrum voor Amateurtoneel met een oorkonde. Velen maakten daarna van de gelegenheid gebruik de jubilaris te feliciteren. Het woord werd onder andere gevoerd door Frans de Schepper, die berekend had dat mevrouw Verwer zowat 3160 avonden alleen had gezeten omdat haar man elders bezig was aan het toneel. Verder spraken nog Toine Pollet van de Hulster transfiguratie en Piet Polspoel, de prince soeverein der Steense Cameri. Vertegenwoordigers van de toneelverenigingen ODI (Vo gelwaarde), toneelgilde Hogerop (Aalst) en Siesa (Sas van Gent) kwamen de heer Verwer gelukwensen. De jubilaris sprak in zijn dankwoord van 'overweldigend' en ook zei hij„Ik deed het altijd met plezier". Zijn toneelbe zetenheid en tomeloze inzet bleken ook deze avond bij de eerder genoemde première. Dat is bepaald geen kleinigheid met een bezetting van achttien rollen en vrij ingewikkelde decorwisseling. Maar als er met inzet en liefde gewerkt wordt, dan slaat dat op een gegeven moment toch over op het publiek en als zodanig mag er gesproken worden van een geslaagde première. Het komende weekend zijn er nog twee voorstellingen in De Warande en men hoopt nogmaals op een volle bak, zoals de voorzitter in zijn slotwoord opmerkte. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - In de gemeente Hontenisse ligt nog bouwgrond genoeg om de ko mende jaren vooruit te kun nen. Enkel in Kloosterzande wordt verwacht dat volgend jaar de laatste perceeltjes voor bungalows en twee onder een kap-huizen zullen worden uit gegeven. Een en ander blijkt uit een overzicht dat voor de raadsle den ter inzage ligt. In Kloos terzande is in totaal nog grond voor 14 huizen, in Vogel waarde voor 44 en in Terhole voor 12 woningen plus vijf percelen voor rijtjeshuizen. Lamswaarde, Ossenisse en Hengstdijk hebben nog ruimte 'voor respectievelijk 26,13 en 15 woningen. De gemeente heeft dit jaar tot 1 oktober in totaal 16 bouwpercelen verkocht. De tijd dat uw bandenvakman alléén banden leverde is r lang voorbij. Ook voor uitlaten, schokdempers en accu's is hij uw beste partner. Goede service, beste kwaliteit en een scherpe prijs. Wat wilt u nog méér? Tivoliweg 63 - HULST - Tel. 01140 - 12461 sPecialist ERKEND lingen moeten worden doorbe taald. Dat bedrag is aanzien lijk kleiner dan de bezuinigin gen die het rijk de afgelopen jaren heeft toegepast. Bezuini gingen, die de gemeente gro tendeels voor eigen rekening heeft genomen en nauwelijks heeft doorberekend aan de ge subsidieerde instellingen. Wie wil herbezetten, zo menen B en W, moet dat maar zien te doen door te schipperen met de subsidie die men krijgt. Na behandeling van alle be zwaarschriften blijkt dat er volgend jaar voor het wel zij nsprogramma ruim 49.000 gulden meer moet worden uit getrokken dan eerst de bedoe ling was. Daar komt nog eens 20.000 gulden bij, om het be- laardendienstencentrum De Lieve een kwastje te geven. Plaatselijk nieuws Kaarting - In zaal De Vier Jaargetijden werd een kaar ting gehouden, waaraan 52 personen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Goossen, Kloos terzande; 2. D. van Driesche, 3. G. de Deyn, beiden Lams waarde; 4. mevrouw De Waal, Kloosterzande; 5. R. de Kort, Ossenisse. Amusementsclub - De amuse mentsclub St.-Jan hield het derde bal van het seizoen. Voor een uitverkochte zaal verzorgde het orkest Holy- wood Combo de muziek. Het was een gezellig avond, die herhaald wordt 11 januari. Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Wet houder H. Bruggeman heeft een spectaculaire entree ge maakt op de verkiezingslijst van het CDA Hontenisse. Bruggeman, nu nog in de raad voor de fractie A. Roetus, is door de ledenvergadering op een tweede plaats gekozen. De huidige fractievoorzitter B. Pauwels is ook volgend jaar lijsttrekker voor het CDA Hontenisse. Met deze eerste twee op de kandidatenlijst volgden de le den het advies van het be stuur. Dat geldt overigens niet voor de overige 'topposities'. Om de kandidaten zoveel mo gelijk over de verschillende kerkdorpen te spreiden op perde het bestuur om op de derde, vierde en vijfde plaats respectievelijk E. van Goe- them, Th. Leenknegt en A. Sponselee te zetten. De leden vergadering besliste echter anders. Derde en vierde staan nu de huidige raadsleden A. Sponselee en E. van Goethem, vijfde Th. Leenknegt. Omdat het CDA, nog nijdig om de collegevorming, de af gelopen vier jaar weinig goeds voor het collegebeleid heeft overgehad, is het opmerkelijk dat Bruggeman nu de tweede man wordt van de christen de mocraten. En dat met een overgrote meerderheid van stemmen. „Het CDA heeft in derdaad steeds het beleid aan gevallen", zegt voorzitter P. Everaert, „maar niet Brugge man zelf. In onze fractie kan hij anders en mag hij anders functioneren dan nu". Zoals bekend is Bruggeman, zoals hij zelf zegt, door zijn huidige fractiegenoten 'buiten spel' gezet voor de komende verkiezingen. Hem werd mee gedeeld dat hij niet op een ver kiesbare plaats hoefde te reke nen en geëist werd dat hij zich van alle politieke activiteiten zou onthouden. Bruggeman besloot zich daarop bij het CDA aan te sluiten. Daar wordt nu al voorzichtig ge hoopt dat Bruggeman in z'n eentje een raadszetel kan bin nenhalen. Dat zou het aantal CDA-zetels op 4 brengen en daarmee de kansen op een wethouderspost voor deze partij aanmerkelijk vergroten. De CDA-lijst ziet er als volgt uit; 1. B. Pauwels, 2. H. Bruggeman, 3. A. Sponselee, 4. E. van Goethem, 5. Th. Leenk negt, 6. T. Maas-Lauret, 7. A. Vink, 8. A. Vervaet, 9. I. Strooband, 10. M. Bayings. In totaal prijken 20 mensen op de lijst.

de Stem | 1985 | | pagina 13