DE/ STEM Indoor-Vlaanderen sterk bezet XHVOGEL CEES BOTERMANS BLIJFT OPTIMISTISCH Eerman v.d. Voorde: 'De leeftijd begint nu te werken SPRINGCONCOURS VOOR PAARDEN EN PONY'S ZILVEREN SCHOEN DE Liniecross RKHAV in Hulst |G \NDEREN iCH IICUS M/V JANA ZIEKENHUIS ZATERDAG 14 DECEMBER 1985 VOOR MU? PuU Ski: tendeling is tegen VaU Veldhoven PHILIPPINE - „Dit seizoen nog spelen is uit gesloten", was de boodschap die Philippine- vrije verdediger Cees Botermans in het zie kenhuis te horen kreeg. Een melding die voor de technisch begaafde verdediger een extra tik betekende, nadat hij een dag eerder in West- dorpe geblesseerd het veld afgedragen moest worden. I TSTEMAN VAN OOSTBURG HfUDT HET VOOR GEZIEN Pijpis leeg' Eenheid Toernooi Dethon in Axel Doesburg verrast Timmerman SPORT IN'T KORT Stelleduikers staan voor zware opgave Jan Dooms verlengt contract Deelnemende verenigingen HUIS abeth Ziekenhuis in fenhuis in Terneuzen is 1st plaatsingsmogelijk- i betrekking op: onderhoud van medi- aratuur. |ktrische veiligheidsas- dienaar. worden vanuit de Revoerd t.b.v. beide zie- tronica, bij voorkeur j op het gebied van de |n kennis van meet- en Itaal. en 25 en 30 jaar. der op dit vakgebied te ten, of bereid om zich pt vinden van passende i bemiddeld.) |van opleiding en erva- deeld in FWG groep 40, Ziekenhuiswezen is van Itrekt door: dhr. J.T.M. Jche dienst (tel. 01157- |tel. 01150-12642). |gen zenden aan de af- 41 EC Sluiskil. kaal- tier- i(o.a. )aamaast [jenwoordigtzij [zoeken wij voor 1 salaris. i en gratificatie. I de zaak. alf in bovenstaan- li, schrijf dan een rider vermelding t)69 aan lollandB.V., Ir dam. [jbetaald moet worden uitgevoerd wat U zelf erzekerd, niet volledig iirkoop is; laartpolis de beste en por begrafenis als voor heeft nog een belang- Iloten wordt bij Uw uit- (jke assurantie-adviseur. I heeft en hun deskun- i vertrouwen en deskun- Ik bij een deskundige en 1 van Uw uitvaartverzor- I goud waard en kost U age premie. Antwoordnummer 17, I il nodig) Stem j AARTONDERNEMINGËÜ Rijen Begrafenis- en ,j( Crematieverzorging B,ul B V. 01612-2439 Tholen D. Schot Zonen B 01660-2650 B.V. T14 PAGINA SPORT 2 Philippine slaat zich er doorheen V» onze tennismedewerker TERBEUZEN - De dames team! van Sluis en Van Veld- hovel speelden gelijk in de Adordamestenniscompetitie en «egden daarmee twee pun tri aan hun totaal toe. In ten spannende partij ze- geveie het duo Marijke Ver- vaet/Bep van de Vijver over de ombinatie Henry/Van Maelt maar het koppel De Kraner/Schouppe trok de stand gelijk door met 15-3 te winnin van het duo Van Spar- renbom/Van Veldhoven. Uitlagen: Oostburg 1-Van Veld- hoveiï-1, Verplanke-Oostburg 2 4-0, Bosscbr-Temeuzen 0-4, Ador 2-De Vissel4-0, Sluis-Van Veldhoven 2-2. Standaan kop: Poule A: 1. Siewert 13- 2J)eij 12 punten. Poule A2: 1. Verpljnke 16; 2. Slaghoutje 14 pun ten. Rule B: 1. Boskreek en Terneu zen liunten. Poule B2:1. Ador 2 16; 2. Phifcpine 12 punten Door Rinus Verberkmoes De opgelopen blessure in het duel tegen RIA leek in eerste instantie mee te vallen. Botermans kermde flink, maar eenmaal in het ijs gezet, keerde hij snel terug in het land der levenden. „Een forse bloeduitstorting, was mijn eerste gedachte. Daarom ben ik ook rustig naar huis gegaan om daar vervol gens 's avonds te moeten con stateren dat mijn been en voet behoorlijk begonnen op te zwellen. Zo erg zelfs, dat het vanonder de tape uitpuilde. De nacht duurde daarna een eeuw", aldus pechvogel Boter mans. De volgende gang was dus richting ziekenhuis, waar de zaak bekeken werd. De uitslag viel voor de Philippinenaar akelig tegen. Want wat hij eerst dacht, bleek een peule schilletje te zijn vergeleken bij de werkelijkheid. „De diag nose viel voor mij bijzonder Door Fred Rabout OÖSTBURG - Herman van de Voirde stelt zich niet meer be- scUkbaar voor het keurkorps afdelingseersteklasser Itburg. „Het is me allemaal te veel geworden. De her- xiode na een wedstrijd dagen voor mij, een te- om het op een wat lager au te gaan zoeken", aldus 40-jarige libero van de -zwarte brigade. :n besluit dat nog vrij on- acht komt, al liet hij al in eerder stadium doorsche nen dat de ambitie tanende |s. „Voor aanvang van het :oen heb ik dit al doorge stoken met Wies van Aver- :ete, maar door een enorme hoeveelheid blessures, die we oj ons dak kregen, is daar nfets van terecht gekomen. Willy de Wever viel tijdens di oefenperiode al met een neniscus we}», Sjaak Monteau am met een rugblessure na f wedstrijden buitenspel te s4an, terwijl dbk nog Rini Bidin, Erik de Rijcke, Tonnie e Wever, Boudewijn Corijn, ohnny Moerman en Johnny e Waele in de lappenmand ;recht kwamen. Begrijpelijk at van mijn besluit niets te- echt kwam". Deze uitgebreide blessure- taat is er ongetwijfeld de oor aak van dat de hooggespan- ïen verwachtingen van Oost- >urg tot op heden niet waar- [emaakt konden worden. Van le Voorde: „Wat wil je. We lebben nog geen twee wed strijden achter elkaar met ïetzelfde team kunnen spelen. 2e waren dan wel niet alle- naai tegelijkertijd gebles seerd, maar we hebben toch al vedsttijden gehad dat we vijf basissjelers moesten missen en welke ploeg kan dat op dit niveaucompenseren? Het pleit in feitealleen nog maar in ons voordefl dat we nog nooit weggespeeld zijn. Tegen Wal- cherenJPatrijzen en Zeelandia djn we zeker niet de mindere gewees, maar we verloren. Tegen staartclubs als Kwa- jkndanme en Hulsterloo heb ben wede wedstrijd voor ne gentig procent in handen ge- bad, mar we gingen wel het schip ji. Daarnaast beschik ken ve over een jeugdige P|°eg. Ir zijn te weinig spelers rie in Ben dergelijke pechsi- tuatie ten team omhoog kun nen tilin". Hij sal dat in de toekomst n°k nii meer doen. „Op de al- jereerse plaats denk ik dat als Jfestbirg blessure vrij is, ze -J «urnen missen. Daarnaast 'spjp leeg. Natuurlijk zijn lonjens die ouder zijn dan en log hun partijtje mee heer, Ik denk echter dat dit Persopsgebonden is. Mijn ge- ™ndhtid staat voorop. Als ik ®e na een wedstrijd een drie- Ven niet op mijn gemak eel, s dit voor Herman het sem on te kappen. Bowndien ben ik nog nooit ,n tjainingsfanaat geweest. Herman van de Voorde vindt het welletjes. De routi nier en laatste man van Oostburg zet er een punt achter. Tenminste wat zijn optreden in het eerste elftal betreft. - foto de stem/cor j. de boer. Zeker in de grauwe winter maanden kost het moeite en ik acht het als een morele ver plichting om te trainen als je in het eerste team staat"! Ove rigens vindt hij wel dat som mige trainers een voetballer vroeg oud vinden. „Ik herin ner me nog goed dat ik tien jaar terug bij IJzendijke te oud bevonden werd om in het eerste te spelen. Voor de meeste voetballers is dit nog in de bloei van hun loopbaan". IJzendijke was inderdaad zijn eerste club, want ondanks dat hij met zijn veertig jaar al een lange carrière achter de rug lijkt te hebben, is niets minder waar. Hij begon im mers pas met het competitie voetbal op 25-jarige leeftijd. Voorheen trapte hij wel een balletje op het internaat St.- Louis, maar het echte compe titievoetbal was taboe tot hij zijn opleiding voor onderwij zer had voltooid. Na een paar jaar als basketballer actief ge weest te zijn, kwam hij terug in zijn geboortestreek en meldde zich aan bij IJzendij ke, waar hij tot zijn 34e actief was. Vervolgens kwam hij in Oostburg terecht waar hij van spits tot linkervleugelverdedi ger werd omgevormd. Zoals bij zovele voetballers eindigde zijn loopbaan als laatste man, tenminste in een eerste elftal, want de schoenen gaan nog niet in de motteballen. „Ik doe het spelletje nog altijd graag. Alleen de ambitie voor een eerste, elftal ontbreekt. Het werd op een gegeven moment een verplichting en dan ben je denk ik verkeerd met je sport bezig". slecht uit. De binnenbanden van mijn enkel waren afge scheurd. Het enkelgewricht was ontzet en er was een splinter afgesprongen. Daar naast bleek mijn kuitbeen ge broken te zijn. Al met al een fikse domper. Een tegenvaller die de nodige tijd zal vergen omdat eerst de zwelling weg getrokken moet zijn wil men overgaan tot de noodzakelijke operatie", verduidelijkt de 35- jarige zijn onvrijwillige ac tieve voetbal-onderbreking. Een genadeloos neerleggen van de tegenstander op een moment dat er weinig meer te winnen of te verliezen was, viel voor hem zodoende com pleet verkeerd uit. Een over treding die mogelijk het einde van de voetballoopbaan van Botermans betekent. Cees Bo termans: „Of dat het geval zal zijn, is afwachten. De tijd zal het uit moeten maken of ik weer de oude zal worden, want dat is toch het liefste wat ik zou willen. Temeer, omdat wij in Philippine als hechte groep optraden en optreden". Dit als eenheid optreden maakte Botermans voor het vierde seizoen bij de Philippi- nenaren mee. Zijn komst naar het toen in de eerste klas van de afdeling spelende Philippi ne, was meteen prijs. Met zijn maats werd hij tweede in de eindstand en dat betekende promotie naar de vierde klas. Een klas waarin zijn team mo menteel keurig meedraait. Voor Botermans, die daar een fors aandeel in had, betekende dit optreden een voortzetting van zijn succesvolle carrière als voetballer. Een carrière die hij als jeugdig talent begon bij VOAB. In deze club uit Goirle speelde hij zelfs in de tweede klas van de KNVB. Een over stap naar SVG in Tilburg maakte hij wegens werk zaamheden. Eenmaal in Til burg genesteld, moest hij weer verkassen. Deze keer was het naar Ossendrecht. Bij ODIO speelde hij daarna enige jaren zijn partijtje in de derde klas •nee. Tot hij opnieuw werd over geplaatst. Deze keer naar een bankfiliaal in Sas van Gent. Philippine werd zijn woon plaats, zodat hij daar, als ras echte voetballer, op zoek ging naar een voetbalclub. Het kon niet anders dan Philippine worden. En zodoende maakt hij al enige tijd deel uit van de rood-groene formatie. Dat hij in het verleden ooit een B-con tract bij FC Den Bosch wei gerde, is een publiek geheim. Zijn voorkeur voor het voet ballen leed daar echter niet onder. Overal waar hij kwam, paste hij zich aan. Of beter ge zegd, trok hij het team mee omhoog. Want dat is wat zeker in Philippine gebeurde. De vraag die dan naar voren komt is, wat gaat Philippine doen nu Botermans er niet bij is? „Ik ben me er van bewust dat er een gat valt. Zo ij del ben ik wel, maar ik ben er even eens van overtuigd dat dit goed op te vullen is. Zeker nu Peter de Bock weer blessure- vrij is, Kurt van de Akker zijn schorsing achter de rug heeft en Peter van Veldhoven moge lijk weer begint. Voor trainer Koch, die toch al niet gauw in paniek raakt, moet het moge lijk zijn een goede oplossing naar voren te brengen. Wat dat betreft, zie ik geen proble men. De enige zorgen die kunnen ontstaan, zijn van organistori- sche aard in de verdedigings linie. Mijn eerste zorg is snel zien te herstellen. Want met een been in het gips naar bo ven liggen wijzen, verveelt toch eerder dan het went. Dat inmiddels vrijwel alles wat Philippine is over de vloer is geweest, maakt het een stuk draaglijker. Trouwens daaruit blijkt zonneklaar dat we, zoals ik eerder al zei, een goede groep vormen. Een reden te meer te trachten daar weer actief deel van uit te gaan ma ken", is de wens van deze sym pathieke 'import'-Philippe- naar. De onfortuinlijke Cees Botermans, vrije verdediger van Philippine, kan het voetballen voorlopig wel vergeten. - fotodestem/corj deboer. Van onze sportredactie AXEL - In sporthal 't Spor- tuus in Axel wordt zaterdag 14 december een zaalvoetbaltoer nooi gehouden, georganiseerd door de personeelsvereniging van Dethon Hulst. Het toer nooi begint om 19.00 uur en duurt tot 20.30 uur. De deelnemende teams zijn: Dethon Terneuzen, Dethon Oostburg, Dethon Hulst en Buitendienst Dethon. De wed- strijdduur bedraagt vijftien minuten en er wordt een halve competitie afgewerkt. Als scheidsrechter tijdens dit toer nooi fungeert Jen Francken. 1. B. v. Craenenbroek Clinge met 9 doelpunten; 2. E. Nagelkerke Steen met 8 doelpunten; 3/5. E. de Block Koewacht, P .v.d. Hooft Sluiskil, W. Blanckaert Steen met 7 doel punten; 6/9. E. Duysserinck Bier vliet, H. Ottens Breskens, P. de Waard Kapelle, M. v.d. Bosse Tem. Boys met 6 doelpunten; 10/18. F. Verstraete Axel, G. Maas AZW, P. Lindenberg Goes, F. v.d. Pyl Hoek, G. Buysrogge Hontenisse, B. Eme- leer HVV '24, M. Soethaart Ria W, R. Scheele Tern. Boys, G. Lokhorst Zaamslag met 5 doelpunten; 19/32. F. v. Kouteren Clinge, R. Kryger Goes, N. v. Houten Hoek, M. Qua- teart Hoek, S. Soulimans Hoofd plaat, J. v.d. Walle HW '24, T. Warrens HW '24, A. Uitterhoeve Lewedorpse Boys, P. v.d. Hekke Philippine, M. de Kunder Sluiskil, P. Dobbelaar Steen, F. Boogaard Terneuzen, C. de Jong Vogelwaar de, R. Boeyer IJzendijke met 4 doelpunten; 33/48. M Verhelst Axel, E. Dey Axel, D. de Poorter Axel, H. Mookhoek Breskens, H. de Nys Goes, J.P. Hubregse Hoek, F. Baart Hoofdplaat, J. Leendertse topscorerscompetitie amateurvoetbal HW '24, H. de Waard Kapelle, A. den Dekker Kloetinge, A. Krijger Lewedorpse Boys, C. de Mul Phi lippine, F. Sturm Steen, J. v. Re- mortel Steen, J. Romeynsen Tem. Boys, E. v. Poucke IJZendijke met 3 doelpunten. Clubscore: 1. Steen met 28 doel punten, 2. HW '24 met 23 doelpun ten, 3. Hoek met 21 doelpunten. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Het damesteam van Doesburg bracht Timmer man een verrassende en gevoelige nederlaag toe in de Terneu- zense damestenniscompetitie. Beide partijen leverden overwin ningen op voor het Doesburg-team, hoewel de verschillen mi niem waren. Met 12-9 moest het koppel Maggie Timmerman/Vicky Eve- raert het onderspit delven tegen de combinatie Jo Ysebaert/ Trees Smolders. Het duo Carla Doesburg/Liesbeth van Sters ze gevierde met krappe cijfers over het koppel Corrie Capelle/ Yvonne van Straaten. Uitslagen: Doesburg-Timmerman 4-0, De Visser-De Rooy 2-2, Roelofs- Ter Stege 4-0. Stand aan kop: 1. Veraart 22; 2. Roelofs 6-16; 3. Timmerman en De Rooy 7-16. Wereldspelen DE INTERNATIONALE paardensportfederatie (FEI) is van plan in 1990 hippische we reldspelen te houden, die zo wel springen als dressuur en military omvatten. Stockholm mag over ruim vier jaar een dergelijk evenement voor het eerst herbergen. De Britse FEI-voorzitter Prins Philip maakte dat gisteren tijdens de jaarvergadering in Lissabon bekend. Prins Philip ver klaarde dat volgend jaar sep tember in Rome voor het eerst een wereldkampioenschap en- durance-rijden op het pro gramma is gezet. De Britse prins, zei tijdens de persconfe rentie voorts dat zijn dochter prinses Anne, die de vergade ring bijwoont, een van de kan didaten is voor het voorzitter- schap van de FEI wanneer volgend jaar zijn mandaat ten einde is. HEINKENSZAND - De zwemploeg van De Stelledui kers uit Heinkenszand staat zaterdag 14 december in Zie- rikzee voor een zware opgave. De Stelleduikers moet daar de eerste plaats in de rangschik king voor de Zeeuwse compe titie van niet-startvergun- ninghouders verdedigen tegen Onderdak, De Zuidwester en De Stormvogel. HOEK - Jan Doorns, bezig aan zijn vijfde seizoen als trainer van zaterdagtweedeklasser Hoek, heeft zijn verbintenis met deze club met een jaar verlengd. „Nu we in de problemen zit ten, vond Doorns het een uit daging bij ons te blijven. En aangezien wij als club de ver bintenis eveneens wilden ver lengen, was er snel een over eenkomst", aldus Hoek-voor- zitter Tom van Vugt. HULST - De Hulsterse atle tiekvereniging RKHAV houdt zaterdag 14 december de zesde uitgave van de Liniecross, een prestatieloop voor zowel de jeugd als de ouderen. De jeugdprestatieloop met als af standen 600 of 1200 meter, start om 14.45 uur. De andere loop wordt om 15.00 uur op gang geschoten. Hier zijn de afstanden 2,5, 5, 7,5 of 10 kilometer. Start en fi nish zijn gesitueerd aan de Koolstraat bij de grote tv- mast. Inschrijven vanaf 14.00 uur in het schoolgebouw De Brug nabij de start, waar te vens was- en kleedgelegen heid is. Van onze paardesportmedewerker AXEL - In manege Ma- grette in Axel wordt zater dag 14 december een begin gemaakt met Indoor-Vlaan deren, een internationaal springconcours hippique voor paarden en pony's. Het betekent de vijfde editie van dit springfestijn, dat in to taal over vier wedstrijden gaat. Indoor-Vlaanderen is de enige springcompetitie die in Zeeland op de indoor- kalender voorkomt. De beste drie resultaten tellen mee voor de eindrangschikking voor de fel begeerde Indodr- Vlaanderen-trofee. De organisatie van dit hippische evenement is in handen van de landelijke rij vereniging en' ponyclub Graeve Jan uit Sas van Gent. De vier wedstrijden die meetellen in de strijd om de Indoor-Vlaanderen-tro- fee staan op het programma voor 14 december, 11 janua ri, 1 en 22 februari. Het programma is iets ge wijzigd. In tegenstelling tot voorgaande edities, toen de deelnemers steeds twee klassieke parkoersen moes ten springen, is nu voor een andere opzet gekozen. Naast een klassiek springparkoers werken de B-klassers een progressief parkoers af, de L-klassers doen een 'Heen en weer-' en de M- en Z- klassers een 'Kies uw lijn- parkoers'. Parkoersbouwer in manege Magrette is de bekende Bertus Kommers uit Halsteren, die zijn spo ren in het ruitersportwe reldje al ruimschoots ver diend heeft. Ruim honderd combina ties komen in actie, waarbij het aantal paarden groter is dan dat van de pony's. In de Z-klasse paarden is de win naar van vorig jaar, Piet Huige met Salerno van De Weelruiters, opnieuw van de partij. Er staan niet minder dan veertien Z-combinaties ingeschreven. Daarbij klin kende namen. Streekvedet- ten zijn Peter Kosters met Varant van Graeve Jan, Ha rold Cornelissens met Amon van Hulst, Luc Cornelissens met Vazal van Luctor et Emergo en Ad Bergs met Sandra van De Vossereyers. Zij zullen het op moeten ne- Van onze paardesportmede werker AXEL - De deelnemende verenigingen aan de vijfde editie van Indoor-Vlaan deren, het internationale springconcours hippique voor paarden en pony's in manege Magrette in Axel zijn: De Vossereyers, Abs- dale; De Zwinruiters, Nieuwvliet;,De Oranjerui- ters, Axel; Schouwse Rui ters, Dreischor; Luctor et Emergo, Zaamslag; De Ha- ringruiters, Biervliet; Walcheren, Arnemuiden; Reimerswaal, Kruiningen; Prins Auvergne, Halste- ren; De Paardebloem, Kloetinge; Vlaandertse Ruiters, Heinkenszand; Noord-Beveland, Wissen- kerke; Vroonruiters, West- kapelle; Prins Karei, Woensdrecht; Tilburgse Rij vereniging, Tilburg; Tassijnsridders, Haasdonk België; Graeve Jan, Sas van Gent; Wouw Vooruit, Wouw; Ponyclub Schou- wen-Duiveland; Hulst en Eendrachtruiters, Tholen. Het programma voor de vijfde editie van Indoor- Vlaanderen ziet er als volgt uit: 09.00 uur: B-po- ny's; 10.00 uur: L-pony's; 11.15 uur: M-pony's; 12.15 uur: Z-pony's; 13.00 uur: B-paarden; 14.30 uur: L- paarden; 16.15 uur: M- paarden; 16.45 uur: Z- paarden. Het bestuur van de orga niserende landelijke- rij- vereniging en ponyclub Graeve Jan uit Sas van Gent is als volgt samenge steld: Willy de Groot (voorzitter), Nel Halle- graeff (secretaresse-pen- ningmeesteresse), Martine de Groot, Frida van Vuu- ren, Piet Kosters en Adrie van de Velde. men tegen sterke Brabantse springcombinaties, zoals Frank en Caron Kommers met hun paarden Ratsja en Rakker van Prins Auvergne en Eric Swagemakers van de Tilburgse rij vereniging, die met twee paarden in de Z-klasse start. In de Z-klasse pony's valt het aantal inschrijvingen te gen. Tenminste als men na gaat hoeveel Z-combinaties Zeeland telt. Er komen in manege Magrette slechts ze ven combinaties aan het vertrek in de Z-klasse, met daarbij de winnaar van vo rig jaar, de bekende Jeroen Goossens met Ramora Kayam van De Haringrui- ters uit Biervliet Hij kan veel tegenstand verwachten van zijn clubgenoot Marco Quaak met Goldscar, vorig jaar nog winnaar van In door-Vlaanderen in de M- Het bestuur van de landelijke rijvereni- ging Graeve Jan. Van links naar rechts: Mar tine de Groot, Frida van Vuuren, Willy de Groot, Nel Hallegraeff, Piet Kosters en Adrie van de Velde. - fotowim koovman klasse, die nu ook in de Z- klasse actief is. Eveneens present is de nationale kam pioene samengestelde wed strijd, Sandra van Dijk met Peter Pan van Schouwen- Duiveland. Peter Pan, een pony waarmee Marie Paule Picavet uit Zaamslag enkele jaren geleden nog furore maakte. Kanshebster in de Z-klasse pony's is eveneens Ilya Swets met La Eanair van Luctor et Emergo. Slechts zes combinaties in de M-klasse paarden. Streekfavorieten zijn Ale xandra van der Peyl met Viavita van De Zwinruiters en haar clubgenoot Luc Sa- vat met Phidora. Zij zullen zware concurrentie mogen verwachten van Ida de Braai met Tamoet van Rei merswaal, een combinatie die voor het nodige vuur werk kan zorgen.

de Stem | 1985 | | pagina 29