DIRECTEUR BOIDO: Zuid Chemie: meer en goedkoper produceren Jubilarissen zagen NSM zich vernieuwen OOSTBUR Staten verlengen proefperiode van Nieuwe Muziek Eerste paal school Zaamslag geslagen Plaatselijk nieuws B en W Slul uitbreiding IKS Terneuzen heeft goede naam opgebouwd W. Kayser lijsttrekker VVD Hulst FIETSTER ERNSTIG GEWOND ZATERDAG 14 DECEMBER 1985 NSM-DIRECTEUR HUYS: Jubilarissen VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 31 ZATERDAG 14 DECEMB1 SLUIS - De werkgroep land' krijgt geen subisie| Sluis. SLUISKIL/WACHTEBEKE - „Voor NSM was 1985 een moeilijk jaar. Toch zijn we erin ge slaagd deze moeilijkheden in de mate van het mogelijke het hoofd te bieden. OOK DIT JAAR POSITIEF RESULTAAT Biervliet Zandstraat Sas van Gent Terneuzen Hoek Hoofdplaat KUNSTGEBITl REPARATIE politierapport conclusie bij viering eerste lustrum Rijkswaterstaat luidde ir. Stevelink uit Nieuwe directeur KMS Vlissingen maatschappelijke dil Van een onzer verslaggevers SLUISKIL/W ACHTEBEKE - De Nederlandse Stikstof Maatschappij (NSM) in Sluis kil huldigde gisteren vijftig jubilarissen. Hiervan waren er zevenendertig 35 jaar in dienst en dertien 25 jaar. In zijn huldigingstoespraak schetste bedrijfsdirecteur ir. G. Huys de omstandigheden waaronder de jubilarissen in dienst kwamen en de huidige situatie. De NSM van toen vergelijken met nu is onmoge lijk. „Was er tussen 1950 en 1960 fors geïnvesteerd in nieuwe installaties en uitbrei dingen, in de 25 jaren die volg den werd die lijn continu doorgezet. NSM is in die kwarteeuw als het ware totaal vernieuwd", aldus Huys die erop wees dat in 1960 100.000 ton stikstof per jaar werd ge produceerd en in 1985 de jaar capaciteit 1 miljoen ton is. Sinds 1979 heeft de NSM ruim 550 nieuwe werknemers in dienst genomen, waarvan de overgrote meerderheid jon ger dan 25 jaar was. „Deze jongeren hebben meer scho lingsmogelijkheden gehad dan u indertijd", zo zei hij tot de jubilarissen. „Maar zij missen nog ervaring. En juist hierin is voor u een duidelijke taak weggelegd. Wij verwachten van u dat u uw kennis en er varing zult overdragen op onze jonge medewerkers". De secretaris van de onder nemingsraad J. Roelandt vond het huldigen van jubilarissen, bij NSM een jaarlijks terugke rend fenomeen, een 'positief gebeuren' dat nooit verveeld. Hij huldigde ook de echtgeno tes van de jubilarissen die al die jaren hebben meegeleefd met het wel en wee van hun man. Hij hoopte dat de jonge medewerkers hetzelfde en thousiasme en doorzettings vermogen zouden tonen als de 'oudgedienden'. De Vereniging van Jubila rissen heette bij voorbaat de aanwezige jubilarissen wel kom in de club, een organisa tie die de band tussen alle NSM-jubilarissen, gepensio neerd of niet, in stand tracht te houden. Na de toespraken bestond gelegenheid de jubilarissen en hun echtgenotes te feliciteren. Een koud buffet besloot de ge zellige bijeenkomst in het Pro vinciaal Domein te Wachtebe- ke. De gisteren gehuldigde jubila rissen bij de NSM zijn: 35 jaar in dienst: J. Bakker, J. Geerling, J. Jansen, E. de Kort, C. de Poorter, A. Kinn, A. de Koos, P. Verschelling, C. Wante, J. Weese- poel, G. de Wit, M. Wullems, Axel; C. Boeye, W. Bondewel, P. De Soomer, A. Karrenbeld, Terneu- zen; J. van den Branden, J. Burm, A. Emeleer, H. Jansen, G. Vermeu len, Hulst; J. van den Bulck, W. Goethals, J. Hamelink, J. de Rijk, J. van de Velde, W. van de Velde, W. de Vos, B. de Waal, Sluiskil; G. den Engelsman. Clinge: C. den Ha- Tlfci De jubilarissen van NSM. mer, Hoek; J. Hoop, Kloosterzande; J. de Jonge, Diever; J. van Leem put, Philippine; J. van Puyvelde, R. van der Veeken, Vogelwaarde; G. van der Sijpt, Koewacht. 25 jaar in dienst: A. van Avermae- .e, R. Maas, A. Millenaar, D. Over- dulve. Axel; G. van Avermaete, St. Jansteen; A. de Bakker, A. de Clerq, Sluiskil; A. de Dauw, Koe wacht; M. Francke, Zuiddorpe; K - FOTOWlMKOOlJMAfi L van Klinken, C. van de Walle, TerJ neuzen; J. de Koeyer, Zaamsla?! W. Taalman, Philippine. Gee voor Van een onzer vers Dit is althans een voorstel va W. Oostburg en Aardenburg aan de werkgroep en deze twe ten dat Sluis het zelfde zal Zeeuws-Vlaamse gemeenten tij wanneer het om subsidies gaat j Voor NSM was '85 een moeilijk jaar Van een onzer verslaggevers HULST - Wethouder W. Kayser wordt, zoals ver wacht, komende gemeen teraadsverkiezingen lijst trekker van de VVD in Hulst. De ledenvergadering zette hem vrijwel unaniem op de eerste plaats. Als tweede op de lijst komt evenals in 1982 A. de Booy. Van de eerste naar de derde plaats gaat A. Hou- ben. Nieuwe gezichten op de kandidatenlijst voor de verkiezingen zijn R. Boog- aert op een vierde, G. Mi- chielsen op een vijfde en C. Schrage op een negende plaats. De enige vrouw op de lijst is mevrouw M. Vel- gersdijk-van der Ven, op een zesde plaats. De goed bezochte leden vergadering sprak tijdens de bijeenkomst alle waar dering uit voor de Wijze waarop de drie huidige raadsleden, en lijstaan voerders, afgelopen zit tingsperiode hun taak heb ben verricht. De WD kandidatenlijst voor de verkiezingen in maart ziet er als volgt uit: 1. W. Kay ser, 2. A. de Booy, 3. A. Houben, 4. R. Boogaert, 5. G. Michielsen, 6. mevr. M. Velgersdijk-van der Ven, 7. J. Blommaert, 8. F. de Vos, 9. C. Schrage, 10 A. Koen en 11. J. Bosch. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Zeeuwse staten hebben gisteren nog een jaartje vastgeplakt aan de tweejaarlijkse proefperiode die de stichting Nieuwe Muziek Zeeland nu bijna achter de rug heeft. Alleen de streng-gereformeerde fracties en het WD-statenlid J. Thomaes stemden tegen. Men wil het dagelijks pro vinciebestuur en het stich tingsbestuur de gelegenheid geven om overeenstemming te bereiken over een beleidsplan, dat aan moet geven hoe Nieuwe Muziek in de toekomst verder wil. Uitgangspunt daarbij is de notitie van de landelijke commissie-Knop- per, die hoog opgeeft over de activiteiten van Nieuwe Mu ziek, maar tevens constateert dat de stichting onvoldoende financiële middelen heeft om echt goed te kunnen functio neren. Of Nieuwe Muziek van de staten geld krijgt om meer personeel aan te trekken is echter zeer de vraag. CDA- woordvoerder P. van den Bosse gaf aan dat zijn fractie er niet veel voor voelt de hui dige subsidies 150.000 voor apparaatskosten, inclusief de beroepskracht; 150.000 voor het jaarlijks Festival Nieuwe Muziek en 25.000 voor activi teiten in de gemeenten) te ver hogen. Maar hij erkende dat Nieuwe Muziek een functie kan vervullen in het 'bepaald niet rijkgeschakeerde cultu rele leven' van Zeeland. WD-woordvoerder J. van Zwieten waarschuwde dat er nog wel wat kritische noten te kraken zijn. Zo wil hij nog wel eens praten over verhoging van de eigen inkomsten van Nieuwe Muziek (nu door de staten begrensd tot minimaal 5 procent). A. Dij kwel (D'66) constateerde: „Nieuwe Muziek is goed bezig. Er zal toch iets op het personele vlak moeten gebeuren". Ook de PvdA en klein-links stelde zich welwil lend tegenover de stichting op. Heel anders reageerde woordvoerder H. Colijn van RPF/GPV en SGP. Volgens hem ontbreekt het in Zeeland aan een redelijke mate van belangstelling voor de activi teiten van de stichting. „Niet V,pt nrtrHool van buitenlander^ maar de belangstelling van de Zeeuwen moet maatgevend zijn". Hij memoreerde dat elke bezoeker bij Nieuwe Muziek 150 subsidie kost, maar zegde er eerlijkheidshalve bij dat de samenleving ƒ350 gaat neer tellen voor elke bezoeker van de Amsterdamse Stopera. De streng gereformeerde fracties keerden zich gisteren ook tegen volledige subsidië ring van de beroepskracht van Humanitas. Alle andere frac ties gingen er wel mee ak koord. Dat betekent dat Hu manitas de werktijd van de functionaris kan uitbreiden van 80 naar 100 procent. Van een onzer verslaggevers Ik kan hier zelfs zonder overdrijven getuigen dat wij daar in de meeste gevallen beter in slagen dan col lega-producenten onder meer dank zij de deskundig heid, motivatie en betrokkenheid van de medewer kers". Dit zei gistermiddag de al gemeen directeur van de Ne derlandse Stikstof Maatschap pij (NSM) in Sluiskil, ir. L. Boido, tijdens de huldiging van 50 jubilarissen, die respec tievelijk 25 en 35 jaar bij het bedrijf in dienst zijn. In zijn toespraak schetste hij de problemen waarmee de kunstmestproducenten het af gelopen jaar te kampen had den. Door de stijging van de dollarprijs en het produktie- overschot van de Ameri kaanse landbouw, kwamen landbouwers in financiële problemen en werd minder kunstemest gekocht. Ander zijds werd de kunstmestsector geconfronteerd met dramati sche daling van de prijzen van ureum in de verre-exportlan den. Landen als China en In dia hebben momenteel over schotten en bovendien krijgen ze aantrekkelijke aanbiedin gen uit Oosteuropese en Ara bische landen. Een andere ontwikkeling^ waar men op stuitte was de verschuiving van de ammo- niakprijzen. „Voor komende maanden verwachten we nog geen verbetering", aldus Boi do, die opmerkte dat op lan gere termijn - in de jaren ne gentig - er een tekort zal zijn. De Europese kunstmest- markt heeft zich echter vanaf vorig jaar versterkt, een ont wikkeling die in gevaar kan komen als de dollar te snel in waarde zou dalen waardoor buikimporten uit de VS de af zet van de lokale kunstmest producenten in gevaar kan brengen. Boido stipte nog even de produktie-verlagingen van bepaalde onderdelen bij NSM aan (zie De Stem van 12 de cember). „In de komende da gen zullen we misschien ver plicht zijn de produktie van ammonia verder te verminde ren". Bij de verkoop binnen de EEG wordt NSM nog steeds geconfronteerd met het Bel gisch verbod ammoniumni traat in bulk per schip te ver voeren. Dat levert extra transportkosten op. MIDDELBURG - Bij een aan rijding op de Langevieleweg te Middelburgis gistermiddag omstreeks 15.35 uur is de 15- jarige fietster P. P. ernstig ge wond geraakt. Het meisje fietste in de rich ting van het Banckertplein. Achter haar naderde de brom fietser P.K. de B. die plotse ling moest uitwijken voor een hem tegemoet komende perso nenauto, vermoedelijk een grijze Volvo. Deze auto reed met hoge snelheid langs twee dubbel geparkeerd staande personenauto's. De bromfiet ser schrok, week uit, raakte in een slip en reed achter op de fietster. Het meisje is overgebracht naar het Gasthuis ziekenhuis te Middelburg. De politie ver zoekt getuigen van dit ongeval speciaal passagiers die op dat tijdstip in het bushokje van lijn 52 stonden te wachten zich te willen melden om de ware toedracht van dit ongeval, daar de personenauto is door gereden. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Bij de kunstmestfabriek Zuid-Che- mie in Sas van Gent is een verdere verlaging van de ar beidskosten en een verhoging van de arbeidsproduktiviteit nodig om de stijgende lijn van de afgelopen twee jaar vast te houden. Dat klonk gisteren door in de toespraken van di rectiezijde tijdens de jaar lijkse eindejaarsbijeenkomst van het bedrijf in de Speye. Zuid-Chemie boekte in 1985 een winst van ongeveer 3,5 miljoen gulden, vergelijkbaar met vorig jaar en een reden tot tevredenheid volgens alge meen öirecteur ir. K. Horstra. „Maar voor de toekomst mo gen we ons niet met dit resul taat tevreden stellen," zei hij ook. Technisch directeur Y. Ko- morn voorspelde voor 1985 een record-afzet van ongeveer 425.000 ton, een mijlpaal die het bedrijf niet onopgemerkt zal laten passeren. Voor de toekomst kon hij geen specta culaire investeringen in het vooruitzicht stellen. Komorn benadrukte het belang van verdere kostenbesparingen. Tevens is een hogere produk- tiviteit nodig, bijvoorbeeld om in te kunnen spelen op onver wachte orders van een verre exportmarkt. Zo leverde Zuid- Chemie dit jaar 10.000 ton kunstmest aan China en 15.000 ton aan Rusland. Ir. Horstra liet er geen twij fel over bestaan dat kosten verlaging en verhoging van de produktiviteit 'nooit ophou den'. „Tevreden zijn over het verleden mag, maar in de toe komst moet het beter". De al gemeen directeur bepleitte be tere informatie, opleidingen en communicatie binnen het bedrijf, wat volgens hem door gaans zal leiden tot beter ge motiveerde werknemers. Bedrijfsleider J. Al, tevens voorzitter van de landelijk be kroonde ideeënbuscommissie van het Sasse bedrijf, zette gisteren de meest ideeënrijke werknemers van Zuid-Chemie in het zonnetje. Zij leverden vijf tot tien ideeën in, waarvan er in het beste geval 71 procent en in het slechtste altijd nog 40 procent werden gehonoreerd. Het ging om Y. Verplaetse, E. Samijn, R. de Smet, H. Ever- hartz, A. van de Bossche en J. Oosting. Onderwijswethouder W. van Walraven 'jast' de eer ste paal de grond in voor een nieuwe school in Zaain slag- FOTOWIMKOOYMAN Van een onzer verslaggevers ZAAMSLAG - In de striemende regen heeft onderwijs wethouder W. van Walraven van Terneuzen gisteren de eerste paal geslagen voor de nieuwbouw van de christe lijke basisschool de Torenberg in Zaamslag. Om de 183 leerlingen niet langer in kou en regen te la ten wachten dan strikt nodig, klaarde hij het karwei in een vlot tempo en ondanks de datum -vrijdag de dertien de- zonder tegenslag. Het gezelschap, kinderen en andere genodigden, haastte zich vervolgens naar binnen. De nieuwe school, een ontwerp van architectenbureau Gruisen, Klap en Sanderse, wordt door bouwbedrijf gebr. Simons uit Terneuzen gebouwd in het bestemmingsplan Torenberg. Het gebouw moet in de tweede helft van 1986 klaar zijn. Pas dan zal er sprake zijn van een volledige integratie van het christelijk onderwijs in Zaamslag. Nu is De Torenberg nog gehuisvest in de vier oude schoolge bouwen. De nieuwe basisschool ontstond op 1 augustus van dit jaar door samenvoeging van twee lagere en twee kleuter scholen, een ingrijpende operatie die zonder problemen verliep omdat bestuur en leerkrachten al in januari 1983 de voorbereidingen startten. De fusie kostte geen ar beidsplaatsen. Aan de Torenberg zijn nu acht groepsleer krachten verbonden, een kleuterleidster verhuisde naar de basisschool Reuzenhoek, die onder hetzelfde bestuur valt. 'Tegen haar Wil' wil voor fer het komende jaar van de zoë Zeeuwse gemeenten een subsi- aal die van drie cent per inwoner, sek De werkgroep helpt slachtof- te Speciale dienst - In de rk kerk in Biervliet wordt vandaag (zaterdag) om 19.00 uur een bijzondere dienst gehouden. Pastor Omer Gielliet uit Bres- kens zal dan dia's vertonen van zijn dertien nieuwe beel den: Jezus en zijn apostelen. Kaarting - De kaartvereni- ging D.O.S. houdt vandaag (zaterdag) in café d'Ouwe Smisse een open kerstkaarting in. bieden zonder roem. In schrijven voor deelname vanaf 14 uur. Aanvang 14.30 uur. Commissie - De commissie ge- meentefinanciën in Sas van Gent vergadert op maandag 16 december in het gemeentehuis aan de Westkade, aanvang 19.00 uur. Aan de orde komen onder meer de grondprijzen in enkele bestemmingsplannen en een investeringssubsidie voor de Westdorpse fanfare Eikels worden Boomen. Adventsdienst - De Her vormde Cantorij uit Terneu zen onder leiding van organist Arie Karreman is zondag 15 december te gast in de r.k. kerk te Sas van Gent tijdens de dienst van 11.00 uur. Het uit 65 dames en heren bestaand koor zingt dan diverse meer stemmige adventsliederen. De dienst zelf is aangepast aan de (advents)tijd voor kerstmis. Kerstman - De Kerstman zal ook dit jaar weer een aantal keren in de Terneuzense Noordstraat en omgeving aan wezig zijn om aan jong en oud presentjes uit te delen. Met paard en wagen (en bij vol doende sneeuw per arreslee) zal de Kerstman de Terneu zense winkelstraten bezoeken op zaterdag 14 en 21 december en op dinsdag 24 december tel kens van 14.00 tot 16.00 uur. Zoals gebruikelijk zal de Kerstman van de Terneuzense winkeliersvereniging Noord straat Promenade ook een aantal bezoekjes brengen bui ten de Noordstraat om daar een presentje af te geven. Dit jaar is de Terneuzense afde ling van de Zonnebloem ge vraagd een aantal adressen te geven aan de Kerstman om een presentje voor de Kerst aan te bieden. Kerstavond - De afdeling De Braakman van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen houdt maandag avond,16 december, aanvang 19 30 uur in de gehoorzaal te Hoek haar jaarlijkse kerst avond. Mevrouw Kempe - Van Strien zal vertellen over oude gebruiken en tradities rondom kerst- en nieuwjaarsviering. Verder wordt medewerking verleend door een koor onder leiding van mevrouw Van Sorgen.Voor deze avonjl vraagt net bestuur van c deling nog enkele dames djl willen meehelpen aan hel 'aankleden' van de gehoor! zaal.Zij kunnen daarvool vanaf maandagmorgen 09 ue| terecht. Excursie - De west-Zeeuwsl Vlaamse natuurbescheil mingsvereniging 't Duumpjl houdt morgen een excur&l naar het Paulinaschor. Aliei-f lei eenden, steltlopers en roo'l vogels zijn daar te zien. Vertol om 14.00 uur vanaf parkeer] plaats bij het gedenkteken k het schor, enkele kilometal ten oosten van Hoofdplaat (ADVERTENTIE) klaar terwijl u wacht. Loszittend gebit? WIJ verhelpen dit. Axelsestraat 1 Zaamslag I Tel. 01153-1650 Geopend van 8.00-18.00 uui Donderdags gesloten. GROENENDIJK - Gistermil dag om vijf voor twaalf wildj bestuurder B. uit waarde met zijn personenaul de Groenendijk oprijden fef mende vanaf het Poolsplei:| Hij moest uitwijken voor a tegenligger. B. remde metlif gevolg dat zijn auto nal rechts weggleed en tegen geparkeerde auto's van i vrouw E. uit Kioosterzandeel mevrouw C. eveneens i| Kloosterzande botste. Hierbij ontstond mater®] schade. OOSTBURG - Vrijdagmidi omstreeks 13.30 uur is op] kruising Walstraat en Oud stad een aanrijding ontsta] waarbij een personenauto/' stuurd door W. F. uit Oosttal geen voorrang verleende a] een andere personenauto,' stuurd door F. J. van V.i Zuidzande. De toedracht dat F. bij het afslaan de 0od stad op reed en geen voorrij verleende. Op dat moi kwam Van V. ook de straail doch reed ook te veel lintei de weg. Er was zware maj riële schade aan beide voert gen. AMSTERDAM - Aardapffl mijnmarkt, 13 december. In Ml 50 mm werden 103 contracten1! handeld voor levering april Mf prijs van ƒ20,60 tot 20,50 p® kg, voor levering mei 65 contra'! tegen ƒ22,10 tot ƒ21,90. De s ming was kalm. Van onze correspondent TERNEUZEN - In de scholen gemeenschap De Leeuwtjes in Terneuzen werd gisteravond een feestelijke afsluiting ge houden van de nazorg van de leerlingen van de internatio nale schakelklas van het schooljaar 1980/1981. Het programma bevatte on der meer een dia- en filmvoor stelling, bespreking nazorg en een gezamenlijke maaltijd. Uit heel het land waren oud-leer lingen en docenten naar Ter neuzen gekomen om het eerste lustrum van de internationale schakelklas Terneuzen te vie ren. Op zich geen opmerkelijk jubileum, ware het niet dat de ISK in Terneuzen tot nu toe als enige in Zeeland de vijf jaar heeft gehaald. Thans be zoeken twaalf leerlingen de school die tot doei heeft bui tenlandse jongeren in een pe riode van een of twee jaar het Nederlands eigen te maken en de leerlingen voor te bereiden op deelname aan het voortge zet onderwijs. Directrice, mevrouw D. de Buck: „Met deze twaalf leer lingen kunnen we voorlopig op de oude voet verder werken. Mocht het aantal leerlingen echter onder de tien dalen, dan moet de organisatievorm wor den veranderd en moeten we het verder alleen stellen met extra stimulering voor deze buitenlandse leerlingen". Dat de schakelklas door veel leerlingen met goed resultaat is gevolgd, bleek uit de meege brachte cijferlijsten van de oud-leerlingen. Op enkele cij ferlijsten van havo-leerlingen prijkte zelfs een negen1] het vak Nederlands. Pos#/ geluiden overheersten dan] bij de evaluatie van de r die na het verlaten van school nog vier jaar doore*l Vanwege de goede naam reeds vluchtelingen, Nederland zijn aangek0'] naar de Terneuzense keiklas doorverwezen. Tijdens de feestelijke eenkomst, waarvoor oo»| ouders waren uitgeef'1 was er veel foto- en film"; j riaal over de eigen school'] Verder was er een quiz,1' uiteindelijk als slogan J moest komen 'Vijf jaar Terneuzen'. Hoogtepunt de avond vormde een i menlijke maaltijd waarMI rechten van het land van™ komst werden opgediend Van een onzer verslaggevers UTRECHT - Rijkswater staat heeft gisteren ir. Walter Stevelink, hoofd ingenieur-directeur van 'Sluizen en Stuwen' uit geluid. Stevelink wordt per 1 januari directeur van het laboratorium voor grondmechanica in Delft. Hij wordt op 1 juli ko mend jaar opgevolgd door ir. Tjebbe Visser uit Zierikzee, thans projekt- leider van de bouw van de stormvloedkering in de Oosterscheldemon- ding. Tot 1 juli treedt ir. F. van Tol op als waarne mer bij 'Sluizen en Stu wen'. Ir. Stevelink was als hoofd van deze Rijkswa terstaatsdienst nauw be trokken bij de planning- /uitvoering van tal van grote waterstaatkundige projekten in Zuidwest- Nederland, zoals de vaste oeververbinding over en onder de Westerschelde en de bouw van sluizen in de compartimenterings- dammen achter in de Oosterschelde. Honderden - van wie velen uit het Deltagebied - kwamen gisteren in de vooravond tijdens een re ceptie in het gebouw van 'Sluizen en Stuwen' in Utrecht ir. Steelink de hand drukken. Van onze correspondent AMSTERDAM - Ir. W.P.J. Laros wordt op 1 april com mercieel directeur van De Schelde in Vlissingen. Hij is afkomstig van Van der Gies- sen-De Noord. dor| gerj Van een onzer verslaggevers SLUIS - Het dagelijks bestuur van Sluis wijst het verzoek ^a,I?..de stichting Maatschap pelijke Dienstverlening West- Zeeuwsch-Vlaanderen tot uit- reiding van het personeel af. en voorstel hiertoe komt vol gende week in de gemeente raad. dit jaar stelden de t-Zeeuws-Vlaamse ge- dp66? beschikbaar aan e stichting om negen maan- dii1 060 halve kracht in ,n!T te nemen. Eind dit jaar R J i?,eld voor deze kracht op. n w van Sluis hebben zich hjd beraden of er wederom geld beschikbaar oet worden gesteld voor zo'n ""IPverlener, het resultaat is echter negatief. rJ/et college geeft een aantal wïw en hiervoor op. Men middptri°P dat in de regi0 ge~ wèrt meer hulpverleners normei\ dan de landelijke niet de problemen hier de «i° (iI'nst'g zijn en dat er in stellis genoeg andere in- met ¥en ziin waar mensen kunn Problemen terëcht te I jaaj wal piel uit| pis aar hetl niel Del del! mei

de Stem | 1985 | | pagina 12