Alex Blanchard behoudt titel Real Madrid overtreft zichzelf SV Waregem schakelt AC Milan uit Spakenburg neemt wraak op KNVB »r 'N 01 va: 21.795,- yIND,ES 22445,- UITSLAGEN Baan houdt baan bij FC Den Haag EENTE BURG kleintje intje ONBESLIST IN LONDEN hnóerüulm wit snel zekerheid overNK allround NDMAKING ER 1985 MILAAN - Omgerekend bedroeg de premie voor de spelers van AC Milaan dertigduizend gulden als ze het kleine Waregem uit West- Vlaanderen uit de UEFA-cup zouden stoten. Europacup III Zware straffen voor Bulgaarse voetbal- officials A72 ouders van Oostburg bepaalde in artikel 2 ing het volgende be- voensdag 25 decem- sdag, woensdag 1 ja- kern Oostburg geen len. In plaats hiervan 3m Oostburg worden evelijk dinsdag 24 de- december 1985. r 1985. wethouders voornoemd, er, burgemeester, iris. at hi'er om de Nissan y en Sunny die met een ïpleet. Maar daar komt s Trends daarom terecht rd. Een gegeven dat tot D. peciale stoelbekleding - jinnenuit verstelbare scheiden neerklapbare ipiegeltje - kaartenvak in bumpers en zijstrips :r - Trend badge op de js metallic, rood/zwart sID- dieselmotor. Met extra: tierbekleding met stoffen ïrwiel - speciaal zwart :rsie) - volledig beklede binnenuit verstelbare jen - accent striping - e achterzijde, ijs) blauw metallic of grijs in Diesel. ND. of 1.7 liter dieselmotor, stoelbekleding - sportief stoffen gedeelte - grote :xtra op benzineversie) - versie - kaartenvak aan de hoofdsteunen - arm- egels - aërodynamische terzijde, ic-blauw of-grijs. Sunny ER ONDERHOUD I. NISSAN IS OOK DE MAKER VAN STANZA ANETTE EN CABSTAR. Veltersweg 1, tel. 01170-2679. rershofweg 15, tel. 01150-126(2 DE Van onze sportredactie LONDEN - Alex Blanchard is er in geslaagd de Euro pese bokstitel in het halfzwaargewicht te prolonge ren. De Nederlander kwam van nacht in Londen tot een onbe slist tegen de Engelse uitdager Dennis Andries en dat was voldoende om zich opnieuw kampioen te mogen noemen. Blanchard mocht met de uitslag van de jury niet onte vreden zijn, want hij kom be paald niet overtuigen. Pas in de laatste ronde was hij iets zelfverzekerder en dat heeft voor hem de doorslag gegeven. Andries had zeker verwacht dat een van beiden tijdens het twaalf ronden durende ge vecht neer zou Igaan, maar dat kwam er dus niet van. „Ik ben er heilig van overtuigd dat ik dat in ieder geval niet zal zijn," had Andries tevoren zelfbewust uitgeroepen. Ho- wel Blanchard tot twee keer toe acht tellen kreeg te incas seren, mocht hij uiteindelijk toch als overwinnaar de arena verlaten. Dennis Andries had tot aan het gevecht tegen Blanchard 33 wedstrijden gebokst, waar van hij er 26 op zijn naam schreef. Zeventien duels wist hij zelfs vroegtijdig winnend naar zich toe te trekken. Zowel Blanchard als An dries was ter voorbereiding op de onderlinge confrontatie naar de Verenigde Staten ge weest. Beiden benutten die pe riode om wedstrijden af te werken. Andries slaagde er daar in om in 29 dagen tijd drie wedstrijden te boksen, die hij alle via knock-out won. Zijn beste partij was die tegen Tim Broady, die al in de vijfde ronde genadeloos onderuit ging. Vannacht kon de Engels man een knock-out voorko men, maar de wedstrijd kon hij toch niet in zijn voordeel - beslissen. Blanchard reageerde na af loop opgelucht. „Het was een van de moeilijkste gevechten uit mijn carrière. Die Andries kwam steeds zeer wild in. Ik wist eigenlijk niet wat ik er mee aan moest. Dat ik twee keer neer ging, leek erger dan het was. Zeker de eerste maal was het niet erg. Toen heb ik bewust de volle acht tellen rust genomen. Ik had ook eer der de bokshouding weer kun nen aannemen, maar dat zou overdreven zijn geweest", al dus Blanchard. Blijdschap bij Alex Blan chard nadat hij door de uit spraak 'onbeslist' zijn Euro pese titel voor de derde maal heeft behouden. - fotoanp MADRID - Real Madrid heeft gister avond zijn reputatie bevestigd het on mogelijke waar te kunnen maken. Na vorig jaar zowel tegen Anderlecht als te gen Inter uit geslagen postitie te zijn teruggeko men, overtrof de record Europa Cup-houder gis teren zichzelf tegen Borussia Mönchengladbach. Na het 5-1 debacle van het Düsseldorfer Rheinstadion veertien dagen geleden, gaf nie mand nog een peseta voor de Spaanse kansen, temeer daar trainer Molowny maar liefst vier basisspelers miste. De trainer re-activeerde zijn oude en reeds afgedankte vedetten Santillana en Juanito, beval een totaal-offensief en zag zijn elftal in een thriller-achtige wedstrijd warem pel met 4-0 winnen, genoeg voor de kwart-fina le. Vorig jaar had Anderlecht na een 3-0 thuis zege met de Spaanse furie te maken gekregen (het werd 6-1 in Madrid), gevolgd door Interna- zionale, dat een 2-0 voorsprong in Madrid ver speelde (3-0). Maar dat die traditie gisteravond een vervolg zou krijgen, daar had niemand op gerekend, de Duiters in de laatste plaats. Zij moesten het weliswaar stellen zonder aan voerder-libero Bruns, maar dat woog niet op te gen de pil die de Madrilenen te slikken kregen, waar vier grote namen ontbraken, Cholo, Hugo Sanchez en Gordillo door een schorsing en het loopwonder Sanches door een blessure. Trainer Molowny, al twee decennia in dienst bij Real, raakte niet in paniek en nam de oud internationals Juanito en Santillano dit week einde al op in de basisformatie die Elche met 4-0 versloeg. Zijn gok pakte goed uit. Santillana scoorde twee keer en Juanito had de hand in de twee andere treffers, gescoord door Valdano. Voor 95.000 toeschouwers in de heksenketel van het Bernabeu-stadion was Real furieus be gonnen, op alle gebieden overigens. Met Valdano en Gallego in een dubieuze hoofdrol trachtten zij met sinistere middelen de Westduitsers te imponeren. De aanvallers Mill en Criens werden getrapt alsof op elke tackle een premie stond. De Schotse arbiter McGinlay trad er onvoldoende tegenop. Real bereikte er al snel zijn zin mee, want vooral de jonge invaller-verdedigers Krisp (die voor Krauss speelde) en Drehsen (hij stond in het veld voor de geschorste aanvoerder Bruns) konden die aanslag op geest en lichaam nauwelijks aan. Hans Georg Drehsen was er het ergst aan toe. Binnen 18 minuten keek hij twee keer versteend toe hoe Valdona voorzetten van Juanito achter Sude werkte. Trainer Jupp Heynckes greep in en belastte Hannes met de bewaking van de Ar gentijn. Het eerste wat Hannes van zijn nieuwe tegenstander zag, was diens rugnummer, maar doelman Sude redde flitsend op wat 3-0 in de 22ste minuut kunnen zijn. De Duitsers waren slechts één keer gevaarlijk, toen Mill aan zijn ci piers ontkomen was, maar met twee hijgende Spanjaarden in zijn nek gehaast overschoot. Met snelle en gevarieerde aanvallen trok Real richting Sude, die echter tot het rustpunt van zijn ploeg uitgroeide. Zeer on-Spaans hielden de 'Koninklijken' permanent vast aan het gedurfde concept met vier volbloed aanvallers. Krisp bleek in de rust doorgedraaid en moest door Hochstatter vervangen worden. De schrik sloeg de Duitse trainer Heynckes echter om het hart toen na luttele minuten libero ad-interim Herlovsen zich langs de zijlijn meldde. De ge blesseerd begonnen Noor kon echt niet verder en stond zijn plaats af aan Herbst, waarna uitgere kend Drehsen als nood-libero moest worden aangewezen. Real Madrid bleef een hoog tempo onderhou den en daarmee Borussia in een verstikkende omklemming houden. In het losgeslagen sfeertje leek Borussia de zaak te kunnen klaren, maar negen minuten voor tijd vond Santillana dan toch nog een gaatje en hield daarmee het Spaanse galjoen drijvend. Een sensatie hing in de lucht. Maceda kopte net naast, Drehen haalde in die adembenemende slotfase de bal van de doellijn en Cholo richtte onnauwekeurig. Borussia leek met een blauw oog weg te komen, maar in de 88-ste minuut maakte Santillana de sensatie compleet, door na een verre ingooi van Camacho de bal vallend over de lijn te werken. Van ome sportredactie HEERENVEEN - Hij bert van der Duim verdedigt alleen zijn nationale schaatstitel op de lange- baan, wanneer hij op tijd wordt uitgenodigd door de „Niet een week van te voren, dan zien ze me niet Öan kan ik me niet voor bereiden", aldus de naar de marathon uitgeweken al- «skmuier, die zonder het rijden van selectiewed strijden wil uitkomen in bet toernooi om het Neder lands kampioenschap bij de allrounders, 1 en 2 fe bruari in Assen, Van der was al zeven keer Bondscoach Henk Gem- ser maakte zich aan het begm van het seizoen al sterk voor deelneming van «e Pries aan de nationale titelstrijd. Be schaatsbond beeft nog niet gereageerd «P de wens van zijn teehtti- sche leider. Van der Duim wüde gisteren na zijn zege m Heerenveen weinig «wijt over zyn plannen op «at vlak. „Ik wil eerst we- «n of de bond mij wli uit» ®et zijn de technische van de gewes- van de KNSB die Van rf r dispensatie moe ten verlenen. Van onze speciale verslaggever Het bleek een te kleine prikkel voor de profs uit Lombardije. Hun aanvankelijke laksheid en het weerbarstige en soms slimme tegenspel van Waregem leverde aan het eind van de wedstrijd gisteravond in het Stadio Giuseppe Meazza een 1-2 uitslag op. Gevoegd bij de 1-1 van veertien dagen geleden in Bel gië, gaf die uitslag de SV Wa regem toegang tot de kwartfi nales. Een historisch feit, want de runner-up uit de Belgische competitie kwam nooit verder dan de tweede ronde in een Europees toernooi. De nederlaag was voor de Italiaanse tifosi nauwelijks te verteren. Voorzitter Barina moest onder politiebegeleiding van de tribune en een van de grensrechters raakte door een uit een menigte supporters ge worpen projectiel gewond aan het hoofd. Na enige ellendige jaren met het beruchte om koopschandaal en de gedwon gen degradatie naar de serie B als dieptepunten, waren de Milanezen weer weieens toe aan een succesje. Dat pakte dus anders uit. Voor de wedstrijd gaven al leen de spelers van Waregem zichzelf een kans op de vol gende ronde. Dat vertrouwen in eigen kunnen leek aanvan kelijk snel beschaamd te gaan worden. AC Milan tikte supe rieur, eigenlijk iets te hoog hartig. In de twaalfde minuut, de Waregemmers waren net gewend aan de ongekende am biance in het met 60.000 toe schouwers gevulde stadion, stichtten de Belgen voor het eerst gevaar. Filip Desmet le verde een prima voorzet op Danny Veyt, maar de momen teel een beetje uit vorm zijnde aanvaller kopte langs de ver keerde kant van de paal. Milan begreep de waar schuwing niet helemaal. Enigszins begrijpelijk was dat wel, omdat de Engelsman Ray Wilkins, in tegenstelling tot de voorstelling van twee weken geleden, in goede doen bleek te verkeren. Vanuit het centrum bestookte hij de Waregem-de- fensie met scherpe passes en onverwachte schoten. De Belgen schrokken niet en weigerden zich volledig aan te passen. Dekenne paste keurig op Virdis en De Sloover gaf Rossi geen enkele kans. De enige concessie tijdens de wedstrijd, die Waregem deed, was het terughouden van Veyt om Galli in de gaten te hou den. In zijn plaats kreeg Van Baekel de gelegenheid mee naar voren te gaan. Die zet pakte prima uit, Van Baekel sloofde zich uit, bleek onver moeibaar en schiep kansen. Toch nam AC Milan een voor sprong, op dat moment (vlak voor rust) was dat nog terecht ook. Wilkins produceerde weer eens een voorzet, Virdis leek die te verprutsen, maar Portolazzi knalde van ver raak. Langszij van 6e derde ronde van de strijd om Europacup III zijn (vet slae varf j ubs gaan over naar de volgende ronde; tussen haakjes de uit malMadrid Wedstrijd): Ac Mnm ISpa)-Borussia MG (WDI)4-0(1-5) "antes (F>ólal"Waregem <Belg'1-2(1-1) BaMuksJfir,,^1?!5 Moskou (Sov)1-1(1-0) Köln iwni i°^ iepropetrows^ (Sov'2-0(1-0) Sport i :'Ï;PL>-Hammarby (Zwe)3-1(1-2) Xarnax vf, <por)-AthIetic de Bilbao (Spa)3-0(1-2) Êegia «//"fnbatel (Zwits)-Dundee United (Sch)3-1 n.v. (1-2) Warschau (Pol)-Inter Milan (Ita)0-1 n.v.(O-O) Op slag van rust kwam Wa regem langszij dankzij een blunder van de overigens goed leidende arbiter Christov, die vijf gele kaarten uitdeelde, bij een actie van Van Baekel. Op de rand van het strafschopge bied werd hem door een Ita liaanse verdediger de bal van de voet getikt. Christov floot voor een strafschop. De vlam sloeg daarop in de Italiaanse pan, De Craeye werd getroffen door een mandarijn en ging theatraal neer, maar uitblin ker Desmet plaatste zich doodgemoedereerd achter de bal. Onder hels gefluit schoot hij 1-1 in. Na rust was het al AC Milan wat de klok sloeg. De Ita liaanse topploeg oefende een enorme druk uit op het doel van Wim de Coninck. In Wa regem leverde een blunder van hem het Italiaanse doel punt op. Die misser trok De Coninck zo op zijn fatsóen, dat hij in Milaan besloot onpas- seerbaar te zijn. In die opzet slaagde hij glansrijk. Door zijn tijdelijke onfeilbaarheid kreeg Waregem zicht op een aardig resultaat. Sterker nog, onder zijn vertrouwen wek kende impulsen durfde Ware gem af en toe uit te breken. Bijvoorbeeld in de 67e minuut. De net ingevallen Mutombo sprintte op een leep passje van Desmet, de Afrikaan hield de bal even aan de voet, gooide voor en Veyt tikte raak: 1-2. Het was de eerste Belgische aanval in de tweede helft. Het zou niet eens de laatste zijn. Waregem kreeg vijf minu ten voor tijd zelfs nog kans, via dezelfde Veyt, om 1-3 te maken. De Italianen kwamen er nauwelijks meer aan te pas. De vreugde-uitbarsting in het Vlaamse kamp kende geen grenzen. In maart betreedt de SV Waregem de kwartfinale van de UEFAcup. Gehoopt Filip Desmet brengt Waregem vanaf elf meter naast AC Milan. wordt nu, dat het publiek in de regio dan eindelijk waarde ring weet op te brengen voor de huzarenstukjes van Desmet en zijn vrienden. Bij de thuis wedstrijd tegen AC Milan kwamen er maar 9000 toe schouwers en afgelopen zon dag in de thuiswedstrijd tegen RWDM daagden er slechts 2000 kijkers op. De karakteristieken zijn: AC Milan (Ita)-Waregem (Bel) 1-2 (1-1). 40. Bartolazzi 1-0, 44. Desmet 1- 1 (strafschop), 68. Veyt 1-2. Scheids rechter: Christov (Tsj), toeschou wers: 45.000. De eerste wedstrijd ein digde gelijk (1-1), Waregem gaat ver der. Hajduk Split (Joe)-Dnjepr Dnepro petrovsk (Sov) 2-0 (0-0). 47. Guldelj 1- 0, 64. Gudelj 2-0. Scheidsrechter: Franco Martinez (Spa), toeschou wers: 25.000. Hajduk, dat de eerste wedstrijd met 1-0 won, plaatst zich voor de kwart-finales. Legia Warschau (Pol)-Inter Milaan (Ita) 0-1 (0-0, 0-0). 108. Fanna 0-1. Scheidsrechter: Eriksson (Zwe), toe schouwers: 25.000. De eerste wed strijd eindigde gelijk (0-0), Inter plaatst zich. 1. FC Köln (WDl)-Hammarby 3-1 (1- 1). 37. Andersson 0-1, 40. Littbarski (strafschop) 1-1, 66. Allofs 2-1, 86. Bein 3-1. Scheidsrechter: Quiniou (Fra), toeschouwers: 14.000. Gele kaarten: Ohlsson (Hammarby), En gels (1. FC Köln). 1. FC Köln, dat het eerste duel met 1-2 verloor, plaatste zich voor de kwartfinales. Nantes (Fra)-Spartak Moskou (Sov) 1-1 (0-0). 68. Tsjerenkov 0-1, 69. Tou- re. Scheidsrechter: Kohl (Oos), toe schouwers: 42.000. Nantes plaats zich omdat het de eerste wedstrijd met 1- 0 won. Real Madrid (Spa)-Borussia Mön chengladbach 4-0 (2-0). 6. Valdano 1- 0, 19. Valdano 2-0, 77. Santillana 3-0, 88. Santillana 4-0. Scheidsrechter: McGinlay (Sch), toeschouwers: 95.000. Gele kaarten: Michel, Juanito, Maceda (Real), Lienen (Borussia). Real, dat de eerste westrijd met 1-5 verloor, gaat naar de kwartfinales. Xamax Neuchatel (Zwi)-Dundee United 3-1 (2-1, 1-1). 17. Redford 0-1, 39. Nielsen 1-1, 56. Hermann 2-1, 104. Nielsen 3-1. Scheidsrechter: Rosa dos Santos (Por), toeschouwers: 17.400. Xamax, dat de eerste wedstrijd met 1-2 verloor, plaatste zich voor de laatste acht. Van onze sportredactie UTRECHT - Het verschil tus sen semi-beroepsspelers en oprechte amateurs blijkt soms minder groot dan verwacht Gisteravond in een koud, leeg en guur stadion De Galgen waard in Utrecht, was weer eens sprake van zo'n situatie. FC Den Haag, ongeslagen koploper in de eerste divisie, slaagde er niet in zich recht streeks te plaatsen voor de derde ronde van het toernooi om de KNVB-beker. De Hage naren kwamen tegen zater dag-kampioen Spakenburg niet verder dan 1-1. Het gevolg is, dat de twee clubs elkaar nog een keer ontmoeten en wel op zaterdag 8 februari in het Zuiderpark. Voor de amateur-kampioen is het resultaat van anderhalf uur hard werken een aardige revanche op de KNVB. Die vond, toen burgemeester Groen van het vissersdorp de wedstrijd verbood uit angst voor de Haagse supporters, dat Den Haag dan maar direct naar de volgende ronde moest. Het protest van verschillende kanten en het aanbod van Utrecht het stadion beschik baar te stellen, voorkwamen die misser van de bond. Al na één minuut kregen de Hagenaars een behoorlijke tik. Na een vrije trap van De Har der reageerde Beekhuis als enige op de juiste wijze. Hij kwam snel achter Lankhaar vandaan en verraste ook de weinig overtuigende doelman Stam. Het doelpunt luidde een uiterst matige fase in. Spaken burg nam rustig de tijd van de voorsprong te genieten. De Hagenaars moesten eerst eens bijkomen van de schrik. Die fase duurde eigenlijk tot aan de rust. Toen waren de profs na een ingestudeerde vrije trap van De Roode eindelijk eens gevaarlijk. Pas in de tweede helft ont stond er wat meer druk op de verdediging van Spakenburg. Het wachten op de treffer duurde niet lang. Na slecht uitverdedigen kwam de bal bij Groenendijk, die doelman Wijbenga kansloos liet. Het was het begin van een ware belegering, die echter nauwe lijks kansen opleverde. Daar voor waren er te veel Haagse spelers, met Bouwens als on betwiste kopman, die volledig faalden. De Spakenburgers slaagden er in de rest van de wedstrijd nauwelijks in over de middenlijn te komen. Het deerde hen echter absoluut niet. Het gelijke spel, met een waarschijnlijke uitschakeling voor de boeg, werd gevierd als een overwinning. Niet alleen op FC Den Haag maar wel licht nog meer op de KNVB. Het onrecht was gewroken. Spakenburg-FC Den Haag 1-1 (1-0). 1. Beekhuis 1-0, 58. Groenendijk 1-1. Scheidsrechter: Geurds, toeschouwers: 1500. Gele kaart: Van Geene (Den Haag). Spakenburg: Wijbenga; Van Diermen, De Graaf, Joop van de Groep en Hartog; Beekhuis (Kuis), De Harder, Arian van de Groep en Koops; Van de Beek (Hop) en Van Dijk. FC Den Haag: Stam; Van Geene, Jol, Lankhaar en Purvis (Tolsma); Otto, Groenendijk en Plak; Bouwens, Boe re en De Roode. SOFIA (AFP) - Drie top mannen uit een recent verleden van de Bul gaarse voetbalbond zijn door het hooggerechtshof in Sofia tot zware gevan genisstraffen veroor deeld. Zij werden er van beschuldigd sinds 1980 deviezen te hebben ver duisterd en steekpennin gen te hebben aangeno men. Dimitar Nikolov, oud voorzitter van de bond en Dotsjo Nanov, belast met de buitenlandse betrek kingen kregen tien jaar gevangenisstraf, een van hun ondergeschikten kreeg zeven jaar. Bulgarije heeft corrup tie en frauduleuze prak tijken in het nationale voetbal hard aangepakt nadat het centrale comité van de Communistische Partij in februari had aangekondigd alle maat regelen te zullen nemen om de sport weer zuiver te krijgen. Dat standpunt leidde ook tot het ophef fen -en weer oprichten onder andere naam en met andere bestuurders- van de topclubs Levski Spartak en CSKA na wangedrag op en om het veld tijdens de bekerfi nale tussen de clubs. De veroordeelde oud bestuursleden van de bond zouden geld hebben aangenomen om Bulga rije wedstrijden te laten spelen in Brazilië, Argen tinië en Griekenland. Bo vendien zouden zij op een andere manier dan was bedoeld geldmiddelen van de bond hebben ge bruikt. De rechter maakte daarnaast be kend dat de beklaagden geschenken hadden aan genomen bij de transfers van Jeliazkov (Feyen- oord), Tsvetkov (Austria Wien) en Kostov (Spor ting Lissabon). In het huis van Nanov werd een aanzienlijk bedrag aan geld, 13.600 dollar en 5000 Zwiterse franken, bij el kaar ongeveer 45.000 gul den, aangetroffen. Vol gens Nanov moest dat geld hebben toebehoord aan zijn overleden schoonmoeder. De rech ter geloofde dat niet. Van onze sportredactie UTRECHT - Het ongeloof was Rob Baan gisteravond in Utrecht na de bekerwed strijd tegen Spakenburg (1-1) nog steeds van het gezicht af te lezen. Eerder op de dag had hij vernomen, dat hij bij FC Den Haag mag blijven als hoofdtrainer. „Ja, het is voor mij ook wat onverwacht gekomen. Maar er is mij gezegd dat ik mag blijven. Dus niet of ik wil, maar dat ik mag. Het is dus een gunst die mij wordt verle nen". Voor Baan betekende de beslissing van het bestuur van Den Haag, in casu voorzitter Dé Stoop, het einde van een uiterst merkwaardige situatie. Twee jaar lang is Baan bezig met het opbouwen van een elftal, dat naar de eredivisie moet pro moveren. In het jaar, dat hij eindelijk zou kunnen oogsten na het vele werk, ligt hij voortdurend in de clinch met Stoop. De wa ter-en-vuur relatie tussen de twee lijkt ook nu nog niet bijgelegd. Baan: „Laten we dui-? delijk zijn. Ik blijf eventueel bij Den Haag, als aan mijn voorwaarden zijn voldaan, omdat de vereniging mij aanspreekt. Abso luut niet om de voorzitter". Voor Baan is het aanbod een prima basis om te gaan on derhandelen. „Ik ga rustig bekijken onder welke condities ik wil blijven. Pas als daar aan is voldaan, maak ik bekend wat ik doe", aldus Baan nog steeds glunderend.

de Stem | 1985 | | pagina 7