première Assepoester Ballet van Vlaanderen Jenny Arean in Terneuzen Kerstzangavond met Asaf in Axel Lee Towers en Henk Wijngaard op drivers-bal Provinciale aankopen 2990.- <6£S 'SM Cine'83 presenteert Geëtste vrouwen Groepspresen ta tie 1750,- wm\ Uitgaan in België N L Concert van Ein Prosit in Sluiskil Y EERSTE LUSTRUM IN SAS VAN GENT Kerstconcert Cantorij in Sas van Gent Frances in filmhuis Terneuzen Vermandere in Zuid landtheater Concert-reis van Uit-West WfCMM. nONPERDAG 12 DECEMBER 1985 bingo!!! .a. JK COMPUTERADVIES UITVOERINGEN ANTWERPEN EN GENT Kerstman- 'GESCHEIDEN VROUW OP OORLOGSPAD m y Koffieconcert met klarinet 'September 80' in Biervliet Herman Broek speelt solo in De Ster ENERGIE PI EK' VAN 20.000 GULDEN Nog te zien Verwacht A67 JONGEM., 43 jr., zoekt langs deze weg leuke vr Ift. 35-43 jr.. knd. geei; bezw., mijn bedoeling rel. op te bouwen. Kom wie schrijft me (liefst mei tel.) o.nr. 934243 v.d. blad T1 VEERTIGER zoekt pro. gressieve vrouw. Br.on, 931314. de Moer. X 600.-1 X f 300,-. 812465. Boekje 10,-. excl. 19% B.T.W. 59 hoe beter u 'grepen. Bij het ken- inde lieme in nes. de U heeft al een „Samba" naaimachine 'y/ZCMMHAOMM •4 Jfe kleding te huur. A. Gene-1 faas, Callandstr 4, Breda I Tel. 076-870505. op 13 december brengt het Koninklijk Ballet van Vlaanderen in Antwerpen de Belgische première van As sepoester, het avondvullend ballet van Valery Panov naar het beroemde sprookje van Charles Perrault. Meer dan 10 dansers zullen deelnemen aan deze als 'betoverend' om schreven produktie op mu ziek van Sergei Prokofiev. Assepoester is door Proko fiev geschreven in de traditie van het klassieke ballet: er zijn pas-de-deux, adagio's, gavottes, walsen, een pavane, een passepied, een bourrée, een mazurka en een galop. Verder vallen op de sprook jesachtige sfeer, de ironise rende karaktertekening, de fijnzinnige humor en de neo klassieke vormgeving. Va lery Panov maakte zijn eer ste choreografie voor Asse poester in 1977 voor de Deut sche Oper Berlin en danste toen zelf de rol van de prins. In de premièrereeks te Antwerpen en Gent - een co- produktie met de Opera van Vlaanderen - zullen Vivien Loeber, Galina Pavona en Andria Hall om beurten de titelrol vertolken. Hun part ners zijn dan respectievelijk Tom van Cauwenbergh, Koen Onzia en Ben van Cau wenbergh als de prins. De andere figuren worden tot leven gebracht door de dan sers van het Koninklijk Bal let van Vlaanderen en door de kinderen van het Stedelijk Instituut voor Ballet. De uitvoeringen te Ant werpen zijn op 13 en 14 de cember (20.00 uur), 15 decem ber (15.00 uur), 20 en 21 de cember (20.00 uur) en 22 de cember (15.00 uur). Daarna gaat het gezelschap naar Gent waar wordt gespeeld op 27 en 28 december (20.00 uur), 29 december (15.00 uur), 4 ja nuari (20.00 uur) en 5 januari (15.00 uur). Plaatsbespreking vanuit Nederland kan telefonisch voor Antwerpen via het nummer 09-32.33.66.85 en voor Gent via 09-91.25.24.25. NADAT ZE de afgelopen ja ren met onder meer Ischa Meijer verscheidene pro gramma's deed en een hoofd rol speelde in de musical 'De Zoon van Louis Davids', brengt Jenny Arean dit sei zoen een solo-produktie op de planken onder de titel 'Ge scheiden vrouw op oorlog spad'. Daarmee komt ze za terdag in het Terneuzense Zuidlandtheater. Al zingend en verhalend kraakt Jenny Arean veel ste vige noten, die betrekking hebben op zaken als jeugd, volwassen worden, verhou dingen en nog veel meer. Daarbij schuwt ze niet om al haar angsten, lusten en emo ties op het podium zichtbaar te maken. Arean zet vrouwen neer tegen een achtergrond van kinderen, stuklopende rela ties en huwelijks-ellende, maar blijft ondanks de on derliggende tragiek toch leuk. Aanvang 20.00 uur. 'l HET CHRISTELIJK gemengd koor Asaf treedt zaterdag 14 december op in de gereformeerde kerk in Axel. Het koor zingt onder leiding van dirigent Anton de Kort een aantal geeste lijke liederen van Schop, Dedekind, Brahms en anderen. Het hoofdgedeelte van het programma betaat echter uit samen zang in kerstsfeer. Ook twee instrumentalisten verlenen hun medewerking. Jos Verpoorten op orgel en Filips Pieters op hobo leveren een solistische bijdrage. De samenzang wordt op het orgel bege leid door de vaste organist Jan Oppeneer. De avond begint om acht uur en de toegang is gratis. vier KLARINETTISTEN van formaat verzorgen zon dag 15 december een koffie concert in de Nederlands hervormde kerk te Klooster- zande. Het Antwerps Klari- nettenkwartet werd in 1979 I opgericht en bestaat uit oud leerlingen van de Vlaamse I klarinetvirtuoos Walter Boeykens. Het ensemble wil naast het klassieke reper- I toire ook minder bekende I composities voor gevarieerd klarinettenkwartet dichter bij het publiek brengen. Het repertoire gaat van Bach tot en met de heden daagse muziek. Het kwartet bestaat uit Raymond Dils, Hans Vanneste, Jan Guns en Ivo Lybeert. Op het pro gramma staan werken van Bach, Mozart, De Falla, Von Dittersdorf, Mortier en ande ren. Aanvang 11.30 uur. Toe gangvijf gulden. de breskense hardrock formatie 'September 80' geeft vrijdag 13 december in het Biervlietse buurthuis 'De Pe replu' een concert. De groep speelt zowel eigen nummers als covers van onder andere ZZ-Top. Het optreden begint om 20.30 uur, toegang 4,-. DE BLAASKAPEL Ein Pro sit uit Sluiskil geeft zondag een koffieconcert in het plaatselijke Gildehuis. Het optreden is speciaal bedoeld om de nieuw aangeschafte kostuums te presenteren." De kapel onder leiding van R. Jurriens speelt hoofdzake lijk Egelander, Beierse en Ti- roler muziek. Alleen met car naval zal nu nog in boeren kiel worden opgetreden. Aanvang 12.00 uur; toegang en kopje koffie gratis. i Jenny Arean. FOTO KORS VAN 8ENNEK0.1 Behalve Valéry Panov's As sepoester (II voorstellingen met première in KVO Ant werpen op vrijdag 13 decem ber, die nu reeds zo goed als uitverkocht zijn, gaat ook za terdag 14 december in het Nederlands Toneel Gent (NTG) de familiemusicial Pe ter Pan van James Matthew in een regie van J.P. de Dec ker in première. Het gezelschap van het NTG brengt deze musicial in een coproduktie met het Ko ninklijk Muziek Conservato rium te Gent. Het verhaal gaat over de wonderlijke avonturen van Peter Pan, die steeds vergezeld is van de fee Tinkelbel. Speeldata: speciaal voor de jeugdigen veel voorstellingen om 15.00 uur op 14, 15, 22, 25 en 29 december en 1, 5 en 12 januari. Om 15.00 en 20.00 uur op 21, 26 en 28 december en 2, 4 en 11 januari. Om 20.00 uur op 16,17,19,20,23,27 en 30 de cember en 3, 6, 7, 9 en 10 ja nuari. KNOKKE - Dinsdag 17 december in de H.-Hartkerk (Dumortier- laan) om 20.00 uur een con cert niet Anthems, Kantates en Concerti Grossi van com ponisten die geboren zijn in 1685, door Cantabile Gent en het Barokensemble onder leiding van Jos van den Bor- Henk Wijngaard. - FOTO'S ARCHIEF DE STEM LEE TOWERS en Henk Wijngaard zijn de top-ar- tiesten, die zaterdag zullen optreden tijdens het eerste lustrum van het truckdri- vers-bal, een feestelijk eer betoon aan beroepschauf feurs en transportonderne mers, dat wordt gehouden in de Vlaanderenhal te Sas van Gent. Beide artiesten worden be geleid door het Zeeuws- Vlaamse zesmans-orkest Bluesette. Tevens speelt dan in de foyer van het Vlaande- ren-complex de DAF-truck- Jazzband uit Eindhoven. Het bal is enkel toeganke lijk voor beroepschauffeurs, transporteurs en verladers, hun wederhelften en hun in- troducees. Organisator Rien Verbrugge rekent op zo'n 700 bezoekers. Fanfare Termieke uit Hulst zal dienst doen als muzikale opwarmer, terwijl de presentatie in handen is van Pierre Eysackers. Aanvang 20.00 uur en toe gang 15,00. De kaarten (voor Lee Towers. zover nog voorradig) zijn uit sluitend verkrijgbaar bij Ga rage Verbrugge in Terneu zen. DE HULSTER filmclub Cine'83 pakt vanavond uit met de rol prent Birdy (Vlucht uit het koekoeksnest) van Alan Parker. Het verhaal heeft als thema de verwerking van het recht op vrijheid. Vanwege de overweldigende belangstelling is de filmclub verhuisd naar een grotere zaal in het Cinemacentrum De Ko ning van Engeland in Hulst. Vanaf 12 december in zaal twee. Aanvang nog steeds 20.00 uur en de toegangsprijs is zes gul den. re. Toegangskaarten 250 Bfrs. BRUGGE - Dinsdag 17 december speelt de KVS uit Brussel in de Stadsschouwburg van T. de Molina Don Gil met der groene broek in een regie van Senne Rouffaer. Een dold waas verhaal met ontrouw, geschonden beloften, bedrog en travestie als ingrediënten. Aanvang 20.00 uur. - Woensdag 18 december ver zorgt het koor en orkest van het Lemmensinstituut een kerstconcert in de St.-Ja- cobskerk met werken van Bach, Handel en anderen en vele volkse kerstliederen. DE TERNEUZENSE zanger, componist en gitarist Her man Broek, voorman van de FFFF-Band, brengt morgen een akoestisch solo-pro gramma in café De Ster aan de Korte Kerkstraat in Ter- neuzen. Broek zal dan hoofdzake lijk nummers spelen van zijn onlangs in eigen beheer uit gebrachte cassette 'Mud in your eyes', waarop naast veel sterk eigen werk ook inter pretaties te horen zijn van nummers van Woody Guth rie en Bob Dylan. Het optreden in De Ster begint om 22.00 uur. Toegang 2,50. KOORTSTICHTING Canto- rij der Basiliek uit Hulst geeft zondag een kerstcon cert in de rk kerk te Sas van Gent. Dit concert vindt plaats onder auspiciën van de Culturele Commissie Sas van Gent. Solistische medewerking zal worden verleend door Jos Verpoorten (orgel), Filip Pie ters (hobo) en een klarinet- ensemble uit Sas van Gent, bestaande uit leerlingen van de Zeeuwse Muziekschool. De leiding berust bij Anton de Kort. Op het programma staan werken van onder meer J.S. Bach, J. Pachelbel, A. Ham- merschmidt en M. Praeto- rius. Aanvang 15.00 uur; toe gang gratis. HET FILMHUIS Zuidland te Terneuzen presenteert van avond de film Frances, over het tragische leven van de filmster Frances Farmer, die in 1935 werd uitgeroepen tot 'de nieuwe Garbo'. Jessica Lange speelt op fantastische wijze de rol van Frances, die nog geen tien jaar later werd opgenomen in een psychiatrische inrich ting, waar zij een afschuwe lijke shock-therapie moest ondergaan. In de jaren daarvoor was zij herhaaldelijk in aanra king geweest met de politie (onder meer wegens open bare dronkenschap), verzette ze zich tegen arrestatie, ging tekeer tegen haar rechters en werd derhalve door de schandaalpers keer op keer door het slijk gehaald. De film, die twee uur en 20 minuten duurt en werd ge maakt in 1982, begint om 20.00 uur. IN HET Terneuzense Zuid landtheater treedt morgen (vrijdag de 13e) de Vlaamse bard Willem Vermandere en zijn begeleidingsgroep op. Vermandere schrijft en zing melancholisch getinte liedjes, waar echter vol doende (zelf)spot in zit, zodat het geheel niet al te somber wordt. Zoals een recensent eens schreef: „Vermandere uit zijn twijfels over alles wat wij in de wereld aan het doen zijn en betrekt dat zeer direct op z'n eigen land". Aanvang 20.00 uur. DE STICHTING Uit West- Zeeuwsch-Vlaanderen ver zorgt zondag weer een con cert-reis naar Brussel, waar ditmaal een uitvoering van het symfonie-orkest van de RTBF wordt bijgewoond. Het orkest, onder leiding van Alfred Walter en met Peter Serkin als solist op de piano, voert dq# werken uit van G. von Eifüm, F. Schu bert en J. Brahms. Vertrokken wordt om 10.00 uur vanuit Oostburg en de aankomst te Brussel is ge pland rond 11.30 uur. Bij aan komst worden koffie en broodjes aangeboden, waarna men op eigen gele genheid Brussel in kan trek ken. Het concert begint om 15.00 uur. Voor inlichtingen en reser veringen: Den Hoekzak te Oostburg. Kerkstr. 12, tel. 01620-5423' Tiarktpassage 18, 076-13682' nkelcentrum 33, 01608-131'® Iw. Markt 71, tel. 01650-3423® icentrum, ,,17 Zuivelstr. 1, tel. 01640-360 ïierikzee MIDDELBURG - Het Zeeuws provinciebestuur Koopt dit jaar nog van 22 Zeeuwse kunstenaars werk aan. Met de aankopen is zo'n 123.000 gulden gemoeid, rieerendeels afkomstig van ae tijdelijke rijksbijdragere geling voor provinciale aan kopen van beeldende kunst. De duurste aanschaf is oen stalen 'energiepiek' van van Munster. De provincie jal er 20.000 gulden voor op jafel leggen. Een even groot yorsg gaat naar D. van der ™>P- Van hem koopt de pro vincie een houten sculptuur voor 16.000 gulden en twee aquarellen van elk 2.000 gul den. Ook M. Boezem, die vorig terneuzen - wie deze ajtd het Terneuzense vn ?uis binnenstapt, bij voorbeeld om z'n bootkaart _ver]engen, wordt in de hal «eoonfronteerd met een por- eon uSt' ^an be muren han- L beider gekleurde etsen an. de Edamse Gea Karhof, p. 'b de fineSses afgewerkt, «nten omlijsten het li- ^aam van de vrouw. 1 Jrrb°f maakte verschil- reizen naar grote na- lS en in Afrika en en Zuid Amerika. In- jaar veruit de grootste hap uit het budget mocht nemen, kan weer een werkstuk aan de provincie kwijt, althans wanneer hij nog enkele on effenheden wegrestaureert. Het gaat om 'Albero', waarop diverse technieken werden toegepast. Dit werk kost de provincie 17.500 gul den. Grotere bedragen telt de provincie ook neer voor werkstukken van P. Rijken (9.000 gulden), W. de Bles (8.500 gulden), C. van Dix- hoorn (twee maal 3.000 gul den), M. van Dijke (4.200 gul den), B. Pingen (4.000 gul den), S. Littel (3.000 gulden), F. van TH (3.000 gulden), J. Ratsma (2.500 gulden) en W. de Houck (2.000 gulden). Verder wordt werk aan gekocht van W. van Anraad, R. van Dokkum, I. van der Kooij, A. Lamper, J. Noest, P. de Nooijer, A. Planteydt, H. Rademakers, H. de Ruij- ter en W. Hofman. Met het oog op een mogelijke aan koop wordt nog een bezoek gebracht aan P. Dieleman. De werken zijn geselec teerd door de provinciale adviescommissie voor beel dende kunst, die de keus had uit meer dan 360 inzendin gen van in totaal 92 kunste naars. Men wil de aankopen niet alleen ophangen in overheidsgebouwen, maar ze ook gebruiken voor wis selende tentoonstellingen. Verder mag de Zeeuwse Kunstuitleen eruit putten. Werk van Gea Karhof drukken daarvan zijn in haar etsen terug te vinden. Maar ze heeft zich ook laten beïnvloeden door Japanse stijlen. Zo is een oosterse hang naar perfectie van haar etsen af te lezen. Ze stu deerde aan de Amsterdamse Rietveld Academie, deed aan vrije grafiek en schilderen, maar kwam vooral in de ban van het etsen. Ze exposeert al zo'n dertien jaar lang in bin nen- en buitenland. Te be zichtigen t/m 31 december, open tijdens kantooruren. Galerie Esprit Clinge. Schil derijen, met name vrouwen figuren, van José Heirbaut uit Hulst. Tot 15 januari. Open: dagelijks (behalve op dinsdagen) van 13.30-18 uur. Boekhandel-galerie Van Geyt Hulst. 'Kunstfeest '85', 250 grote en kleine werken van ruim 20 beeldend kun stenaars. Tot 15 januari. Open tijdens de winkeluren. Galerie Trouvaille Terneu zen. Pentekeningen en gra fiek van Elly de Koster (37) uit Sas van Gent. Tot 31 de cember. Open: dinsdag t/m zaterdag van 9-18 uur (op zaterdagen tot 17 uur). Galerie Blokken 7 Terneu zen. Unicef-wenskaarten uit diverse landen, onder an dere uit Mexico, Peru, Ne derland en Italië. Tot 32 de cember. Open: maandag t/m vrijdag van 14-18 uur, vrij dag ook nog van 19- 21 uur en zaterdag van 14-17 uur. Galerie Bellamy 19 Vlissin- gen. IJmuider kring. Schil derijen van Gérard van den Eerenbeemt. Tot 19 decem ber. Open: dinsdag t/m vrij dag van 10-12.30 en 13.30-17 uur, zaterdag van 13-17 uur. BKR-Centrum Balans 17 Middelburg. Keramische beelden van Teja van Hof- ten (34) uit Middelburg. Tot 24 december. Open: woens dag t/m vrijdag 12-17 uur, zaterdag 11-16 uur. Zeeuws Kunstenaars Cen trum, Kloveniersdoelen Middelburg. Structuurschil derijen van de oud-Zeeuw Henk Munnik (73). Tot 20 de cember. Open: dinsdag t/m zondag 14-17 uur, donderdag ook van 19-21 uur. Galerie Marquis Vlissingen. Sculpturen, tekeningen en keramische juwelen van Lidy Hoewaer uit Hasselt. Tot 6 janauri. Open: woens dag t/m zondag tussen 14 en 17 uur. In het Zeeuws Mu seum te Middelburg is Lidy Hoewaers lanbdschapss- culptuur Scotisch Hills te zien. Tot 3 januari. Open maandag t/m vrijdag 10-17 Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg. Dubbeltentoonstel ling. Werk van 53 heden daagse kunstenaars van Su rinaamse oorsprong en as pecten van de Zeeuwse be moeiingen met Suriname. Tot 30 december. 030828 21-10-85 12:22 HEPO VAN BRON VOOR AF 21- 10-85 12:22 ZE - - Kunstuitleen Middelburg, Kuiperspoort 22. Grafitti van Joop Dam (Wemeldin- ge) ontleend aan de mytho logie van het oude Grieken land en het oude Rome. Te zien tot 22 december. Open dinsdag t/m zaterdag 13.30- 17 uur, donderdag ook 19-21 uur. OOSTBURG - In Galerij 66, Oudestad 66, te Oostburg vindt vrijdag 13 december de opening plaats van een tentoonstelling van Henk Baartman. Fotokollages van zien hand zijn dan te zien. De expositie duurt tot en met 31 december en is woensdags tot en met zater dags tussen 14.00 en 17.00 uur geopend. Beeld van de expositie in St.-Anna ter Muiden ST. ANNA TER MUIDEN - Tussen Aardenburg en de Belgische grens ligt het idil- lische dorpje St. Anna ter Muiden. Ogenschijnlijk heeft de tijd er eeuwenlang stil ge staan, maar wie het voorma lig gemeentehuis van het plaatsje betreedt wordt er soms geconfronteerd met een aardige uitstalling van min der gedateerde kunst. Zo kan men er nu terecht voor een groepsexpositie, die werk laat zien van Joost Heeren, Liesbeth Huser, Ernest Joa chim, Rian Krull, Dirk Ver- straete en Gerrit Westerveld. Het gaat om schilderijen, beelden, etsen, keramiek en tekeningen. Te kijk t/m 29 december, maar slechts op zaterdag- en zondagmidda gen tussen 14 en 17 uur.

de Stem | 1985 | | pagina 23