mi ADVENTS- EN KERSTDIENST Kandidatenlijst CDA Aardenburg komt moeizaam tot stand Verleden bewaard in ansichtkaarten Herman van Rie wil niet in Kikkerorde XASIONSI Snorkeltocht met nieuwjaar in Vlissingen Oostburg wil aanvragen subsidie voor evenementen versoepelen Weer veel activiteiten in zembad en sporthal NA ZEELAND 3 atselijk nieuws ppine Jieuzen in de BMW-dealer iVerixvggebv ïarkten nONDERDAG 12 DECEMBER 1985 VANZEELAND T. Tas nieuwe lijsttrekker van CDA Sluis AARDENBURG - De traditionele oecumeni sche kerstviering in Aardenburg is dit jaar vrijdag 20 december in de r.-k. kerk aan de Weststraat. NA BIJEENKOMST IN ZIJKAMERTJE Ordelijk 'WANNES' LUCIEER UIT TERHOFSTEDE Vijf jaar Verwoesting Oudervereniging houdt kerstfeest Plaatselijk nieuws Aardenburg Breskens Eede Studiedag aardappelen in Axel Jeugdkampioenschap De Wielertoerist Sluis Zuidzande Schietingen ROND DE JAARWISSELING ond - In buurthuis Dg Rakkers kan iedereen dag 12 december te- bm postzegels, munten ere verzamelobjecten te (tijdens de ruilavond. Er leen kleine veiling van leis en munten. De egint om acht uur. tig - De voetbalvereni- Ihilippine houdt zater- |en zondag 15 in restau- Fijnproever een serie- Jig, annvang beide da- |00 uur. De opbrengst is ld voor de voetbaljeugd. |narkt - Zaterdag 14 de- wordt in de Noord- i een ideële Kerstmarkt den, aanvang 13.30 uur. femende groepen zijn ptv International, ëace, Nanai, Unicef, pen voor Vrede, Wereld en Werkgroep Kern- Je - Leden van bridgeclub |go speelden in restaurant flilliano een onderlinge fcdrive. Gespeeld werd in In met een deelname van pen. Uitslag: 1 gedeeld. De Heus-Smolders en Timmerman-V reugde- heren Burm-Van Wijns- b, 4. mevrouw Haak-de jtemijn, 5 en 6. mevrouw pikse-de heer Hemert en puw Olijslager-de heer Ie - Leden van bridgeclub |r speelden in de zaal van de Herderkerk de elfde prijd van de eerste com- e. Uitslag A-lijn: 1. heren Iwse-Risseeuw, 2. dames I-Van de Zande, 3. me- Biesbroeck-de heer aert. B-lijn: 1. heren nan-Vergouwe, 2. me- Sandrini-de heer Meu- Irg, 3. heren De Jong- Ijuwe. C-lijn: 1. dames pns-De Jonge, 2. me- Timmerman-de heer phelling, 3. echtpaar Bur- pvond Het COC vsch-Vlaanderen houdt ag 13 december vanaf luur weer een soosavond pt gebouw van de wer- jongeren, Blokken 16. Industrieweg 37 4538AGTerneuzen Telefoon 01150-13451 iTERDAM, 11 dec. - In bintje ii werden 51 contracten ver leid voor levering april bij een van 20,60 tot 20,50 per 100 kg oor levering mei 30 contracten 22,20 tot 22,10. De stemming kalm. S, 10 dec. - Aardappelen (excl. 7): Bintje, veldsgewas, directe ring, op auto geleverd 8-11 cent £g. Voeraardappelen 6-6% cent kg. Notering Rotterdamse rs 9-12: Bintje 35-50mm 6.75- cent per kg. Bintje 50mm op- rts 16.50-17.50 cent per kg. Uien L BTW): Zaaiuien, directe le ng, op auto geleverd 8-13 cent kg. Vlas (excl. BTW): ongere- op auto geleverd 33-43 cent kg; afwijkende partijen 23-32 per kg. Granen, zaden en vruchten (excl. BTW): Tarwe, s 16%, uit opslag handel en j. 46.50-48.25 per 100 kg. Tarwe, lS 16%, uit eigen opslag 49.50 per tg. Brouwgerst 51.50 per 100 kg- rgerst 42.75 per 100 kg. Haver, s 16% 43.00-43.75 per 100 kg- rten, kleine groene 80.00-93.00 100 kg. Capucijners 77.50-81.50 100 kg. Bruine bonen, vrij van nd en halve, basis 18% tot 169.00 100 kg. Karwij boerenschoon 150-320.00 per 100 kg. Karwij, na doorsneekwaliteit 332.50 per kg. Blauwmaanzaad, boeren- oon 122.50-142.50 per 100 kg- juwmaanzaad, prima doorsnee- al iteit 170.00 per 100 kg. Hooi en (excl. BTW) op auto geleverd: idehooi, le snede 350-385 P^r (0 kg. Weidehooi, 2e snede 275- per 1000 kg. Dijkhooi 250-275 1000 kg. Lucernehooi 400-4^ 1000 kg. Veldbeemd 250-300 per 0 kg. Roodzwenk 150-200 P6* (O kg. Raaigrassen 150-225 P^r K) kg. Gerstestro 205-225 per 10W Tarwestro 195-210 per 1000 kg- wtenstro 185-210 per 1000 kg- uine bonenstro 175-210 per low Ha verstro 185-200 per 1000 kg- ïeraal kampioenschap bij de Doffer is dit jaar gewoïinen iet en De Keijzer en zoon. V|' >on; idem jonge duiven: A. de ie Leeuw; fond oude duiven- ommanchet; navluchten: lap: 1. Cees Lepoeter, 2. Peter uifkampioenschap oude dui' 'en: C. Zuidweg. Bij de jeugd die ook het jeugdvitessekanj- race: 1. Peter Ocké jr, 2. A. d T 20 PAGINA ZEELAND 4 Oecumenische viering in Aardenburg Van een onzer verslaggevers SLUIS - De Sluise CDA-leden hebben T. Tas aangewezen als lijsttrekker voor de komende gemeenteraadsverkiezingen. Het bestuur had wethouder H. Lokerse op de eerste plaats ge ut. De leden gingen daar ech ter niet mee akkoord. De wethouder is nu op de tweede plaats terecht geko men. Nummer drie is J. de Meijer. Hij wordt gevolgd door het raadslid mevrouw G. Ben schop. Momenteel zitten drie CDA'ers in de Sluise raad. Aangezien de gemeenteraad straks maar zeven leden zal tellen in plaats van het hui dige aantal van elf is Ben schop op een zo goed als on verkiesbare plaats terecht ge komen. De huidige fractievoorzitter van de confessionelen. P. de Broek, heeft geruime tijd gele den te kennen gegeven dat hij niet meer berschikbaar is voor een plaats op de kandidaten lijst. Hij vindt dat een jonger iemand zijn plaats in de raad moet overnemen. Van onze correspondente Op initiatief van de koninklijke muzieksociëteit Aar- denburgsche Fanfaren zullen tijdens deze viering niet alleen de vier Aardenburgse kerken de handen ineen slaan, maar ook alle plaatselijke koren en de fanfare treden die avond voor het voetlicht. Oorspronkelijk wilden zo wel de gezamenlijke kerken als de fanfare een afzonder lijke kersviering houden. Van wege het drukke kerstpro gramma in Aardenburg beslo ten zij uiteindelijk om één grote advents-kerstzangdienst te houden. Bedoeling hiervan is om speciaal de muziek en zangkoren in het zonnetje te zetten en uiteraard is ook sa menzang van alle aanwezigen gewenst. De viering begint om 20.15 uur met het 'Jesus Christ Su perstar' door de fanfare. Het welkomstwoord word gespro ken door pastoor Martens, ge volgd door een samenzang van het r.-k. jongerenkoor en de cantorijen van de Nederlands hervormde gemeente en de doopsgezinde gemeente, met orgelbegeleiding van Robbie de Vrieze. De voorbeden wor- Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De samenstelling van de Aardenburgse CDA-kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsverkie zingen is niet zonder problemen verlopen. Uiteindelijk gingen de plaatselijke leden akkoord met de ontwerplijst van het be stuur. Maar voor het zover was werd wel een geheimzinnig ge sprek gevoerd in een zijkamertje. Op de eerste plaats staat nu mevrouw G. van Westrienen, ze wordt op de lijst gevolgd door wethouder R. van de Wijnckel en P. Scherbeijn. Het CDA heeft momenteel drie ze tels in de Aardenburgse raad. Het scheelde niet veel of P. Scherbeijn was lijsttrekker geworden. Uiteindelijk heeft hij echter bedankt voor de eerste plaats. Tijdens de bijzondere leden vergadering, waarop de defi nitieve lijst moest worden sa mengesteld, waren 24 leden opgekomen. Na de eerste stemming bleek dat twaalf le den mevrouw Van Westrienen op de eerste plaats wilden. Scherbeijn kreeg zes stemmen en Van de Wijnckel drie. Het raadslid A. van der Bliek - die namens Dorpsbelangen en Toerisme (D&T) aan de ver kiezing zal deelnemen - kreeg twee stemmen en het raadslid E- Ferket één. Blanco Omdat de vrouwelijke kan didaat niet de steun had van meerderheid kwam er een nieuwe stemming tussen de eerste drie kandidaten. Ze kreeg wederom twaalf stem- nlu Scherbeijn acht en de wethouder vier. Het bestuur galoot toen dat alleen ge- ™md moest worden op Scher en of Van Westrienen. De l»a kreeg weer van twaalf «len steun, haar tegenkandi- Daarna heeft het bestuur alsnog geloot. Mevrouw Van Westrienen kwam toen als winnaar uit de bus. „Ik trok mij terug omdat ik het niet juist vind dat een lijsttrekker aangewezen wordt door het lot", zegt P. Scherbeijn desge vraagd. „We stonden voor een probleem, wie door het lot zou worden aangewezen moest de lijst aanvoeren. Feitelijk kan men zich afvragen of dat nu wel zo'n goede regel is. Loten past niet binnen mijn gedach- tengang. Ik heb mij toen terug getrokken". Hij vindt het niet vreemd dat Van de Wijnckel om schorsing vroeg. „De top drie was feitelijk bekend. Met z'n drieën moesten we er uit zien komen". Volgens hem is er geen druk op hem uitgeoefend om zich terug te trekken. R. van de Wijnckel wil noch bevestigen noch ontkennen dat hij een schorsing heeft aangevraagd en vervolgens met de twee andere kandida ten zich heeft afgezonderd. Hij wil ook niet vertellen wat hij heeft besproken met die twee. Van Westrienen wil ook niets loslaten. Volgens haar is er echter geen druk op een van de kandidaten uitgeoefend om zich terug te trekken. van n leden, een stemde blanco. Het bestuur laste toen een Pauze in om de reglementen 21en' Toen bleek dat er p foute handeling was ge- urd, moest weer van voren aan worden begonnen. Na ri stemming om de eerste gevolgd door drie vrije «mmmgen hadden Van We nnen en Scherbeijn elk de Vnii1 van twaalf aanwezigen. Int s de regels had toen het lü.,.mc|eten beslissen wie de de w- zou worden. Van srh, .nclt;e' vroëg echter een ïh°rsmg aan en kreeg die. en c!lmet de van Westrienen daa,aerbejjn verdween hij Toen°P in een zijkamertje. Seh„ ïe terug kwamen deelde ruetr ljn mee dat h'i zich te" Vf>or de eerste nlaats. Sam, Waarnemend afdelings voorzitter B. Grosfeld is niet blij met de hele gang van za ken. Volgens hem zou het be ter zijn geweest als via een ge wone stemming de nummer één was aangewezen. „De ver gadering is echter ordelijk verlopen en we zijn er uitge komen. De leden hebben het advies van het bestuur opge volgd". Volgens hem is allies volgens de regels verlopen. Verder wil hij niet op de zaak ingaan omdat alles zich af speelde tijdens een besloten vergadering. Na de loting gingen de leden stemmen over de tweede plaats. Scherbeijn en Van de Wijnckel kregen toen elk 11 stemmen. Bij de tweede stem ming kreeg de wethouder 13 mensen op zijn hand, zijn con current 11. Bij de stemming over de derde plaats kreeg Scherbeijn 18 stemmen. den gelezen door ds. Klander- man en de lezingen door leden van de verschillende kerken. Het kerstevangelie wordt in drie delen tussen de vele be kende kerstliederen door gele zen. Als bijzondere attractie zingt Julie Madows, een Ame rikaanse gaste van de doops gezinde gemeente, een duet met mevrouw Klanderman. Na het slotwoord door ds. Valk wordt de kerstviering besloten met een instrumentaal num mer voor orgel en trompet. Van een onzer verslaggevers Vlissingen - Het Duikteam Zeeland houdt op 1 januari 1986 de traditionele nieuw- jaars-snorkeltocht. De start van deze tocht is bij de duikto- ren in de Westerschelde ter hoogte van Boulevard Evert- sen te Vlissingen. De afstand bedraagt onge veer 900 meter. Eerst dienen de deelnemers naar de Nollendijk te snorkelen om daarna weer naar het beginpunt te gaan. Het parcours loopt evenwijdig aan de vaargeul zodat een es corte van grote zeeschepen tot de mogelijkheden behoort. Het organisatieteam vraagt de deelnemers zich zeer origi neel uit te dossen. Niet alleen voor het kleurrijke effect maar ook omdat de mooiste geklede zwemmer kans maakt op de nieuwj aarssnorkelprijs. Om 12.15 uur kunnen de zwemmers zich aanmelden in de kleedaccommodatie, onder de Boulevard Evertsen te Vlis singen. (Hete koffie wordt ge schonken.) De start is om 14.00 uur. Na deze koude krachtsin spanning, die ongeveer een half uur zal duren, biedt het duikteam Zeeland de ver kleumde deelnemers een glas Glühwein aan. Na afloop wordt de winnaar in het Strandhotel gehuldigd. Men kan zich aanmelden door 7,50 over te maken op rekening 46. 06.65.502. van de Amrobank ter attentie van Duikteam Zee land of gironummer 5482485 Duikteam Zeeland Meander laan 434 T.W. Middelburg. Na- inschrijving kan in de kleed- accomodatie op nieuwjaars dag 1986 vanaf 12.15 uur. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het dagelijks bestuur van de gemeente Oostburg wil de verorde ning voor het aanvragen van subsidie voor evene menten versoepelen. Een voorstel hiertoe wordt bin nenkort behandeld door de gemeenteraad. Tot nu toe is het zo dat subsidie-aanvragen voor 1 januari binnen moeten zijn. Door deze regel kunnen or ganisaties die op korte ter mijn een manifestatie willen houden vaak geen geld van de gemeente krijgen. Aan het begin van het jaar ver deelt de gemeente namelijk het beschikbare geld over de aanvragers. De Oostburgse handbalvereniging Operatie '71 heeft door deze verorde ning al enkele keren geen subsidie gekregen omdat de club steeds te laat met de aanvragen komt. Vanuit de sportraad wordt al geruime tijd aan gedrongen op een versoepe ling van de verordening. Het college wil daar nu gehoor aan. geven. Wanneer de ge meenteraad akkoord gaat met dat voorstel moeten or- ga.nisaties straks het evene ment van te voren aankon digen en achteraf verant woording afleggen. Dan zal de gemeente kijken of subsi die gegeven kan worden. Door Laurine Vandepitte TERHOFSTEDE - Een drui lerige najaarsdag in Retran- chement. Het bewuste adres is moeilijk te vinden, maar enkele inwoners wijzen hulpvaardig de weg. „De ge broeders Lucieer? Recht door tot bij dat witte brugje. Dan rechtsaf en steeds maar het klinkerpad volgen tot aan Terhofstede. Verder dan een kilometer is het niet". Hotsebotsend volgt de vierwieler het kronkelig spoor. Terhofstede: een vriendelijk ogend gehucht in diepe najaarsrust. Alleen een PTT-auto getuigt van enig leven. Braamdijk 15. Eindelijk. 'Wannes' Lucieer zwaait uitnodigend van ach ter het raam en even later zitten we gezellig te keuve len. Uiteraard komen we al vlug terecht bij zijn speci fieke hobby: het verzamelen van ansichtkaarten. De 71-jarige 'Wannes' houdt zijn hele verzameling bij in een 125 jaar oud an- siehtkaarten-boek, dat hij erfde van z'n moeder. „Als jongetje van vijf mocht ik vaak in dat boek bladeren", zegt hij. „Toen zaten er al 350 kaarten in. Toegezonden wenskaarten, dorpsansich ten en fantasiekaarten. Die laatste vind ik nog steeds de mooiste, want ze bestaan uit verschillende series, die elk een verhaal vertellen. Kijk, deze bijvoorbeeld zou ik voor geen geld willen weg doen". De liefdesgeschiede nis van een herderinnetje en haar aanbidder a la Maurice Chevalier staan in volle glo rie op zes fraai gekleurde postkaarten afgebeeld. Pas na zijn pensionering, nu zo'n vijf jaar geleden, is Lucieer met verzamelen ge start. Alleen de mooiste kaarten heeft hij bewaard. De rest is weggedaan of ge ruild voor ansichten van de eigen streek. Lucieer gaat ook veel ruilbeurzen af en is lid geworden van de Sluise vereniging van verzame laars De Collectie. Zijn ver zameling bestaat nu uit zo'n 500 kaarten, waarvan 200 ansichten van Sluis, zestig van Retranchement, tachtig van Cadzand en precies één van Terhofstede. Die laatste, een eenvoudig zwart/wit kartonnen kaart uit 1914, vertelt een verhaal op zich. „De Braamdijk", staat er duidelijk leesbaar op ge schreven, „met Mietje Sla ger, de vrouw van rijksveld wachter Bijl". En de kaart toont de straat waar 'Wan nes' Lucieer geboren en ge togen is. „Tja", verzucht hij. „Toen waren er in Terhofstede nog zeven kruidenierswinkels, een smederij, een aanne mersbedrijf en onze tim merwerkplaats, maar dat is nu allemaal verdwenen Maar daar staat tegenover dat er in de loop der jaren heel wat woningen zijn bij gebouwd in Retranchement en Terhofstede". Wie door het lijvige al bum bladert komt ook foto kaarten tegen van de ver- Wannes Lucieer woestingen in Oostburg en Sluis als gevolg van de oor logshandelingen in de herfst van 1944, de duinen van Cadzand, eeuwen oude Sluise geveltjes, kiosk en school van Retranchement en reeds lang overleden mensen. Ook is de ontwik keling van de ansichtkaart door de jaren heen goed te volgen. Oorspronkelijk wa ren ze van karton en voor zien van zwart/witte af drukken, later kwam de kleurenkaart in trek. Maar 'Wannes' Lucieer verzamelt niet zomaar, hij heeft er een doel mee. „Het - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER belangrijkste is dat ik met de ansichten uit deze streek het dorpsbeeld van vroeger zo volledig mogelijk voor het nageslacht kan bewaren". Ook zijn grootmoeder en zijn tante hadden vroeger dergelijke verzamelingen, maar die zijn in de oorlog verloren gegaan. „Het mag een wonder heten dat moe ders boek ongedeerd uit de strijd tevoorschijn is geko men", aldus Lucieer. „Moch ten er mensen zijn die hier of daar in een laatje nog an sichten over Terhofstede en omstreken hebben liggen, dan houd ik me ten allen tijde aanbevolen". Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - Het Aar denburgse D'66-raadslid Herman van Rie wil niet op genomen worden in Orde van de Aardenburgse Kik kers. Van Rie was door het Evenementen Comité Aar denburg uitgenodigd om vanavond in bet stadhuis aanwezig te zijn op de jaar lijkse viering van Kikker dag (12e van de 12e) waar hem, en 20 anderen, de ver sierselen van de orde uitge reikt zouden worden. „Met verwondering heb ik kennis genomen van uw uit nodiging om op kikkerdag opgenomen te worden in de Orde van de Aardenburge Kikkers. Bij de invoering van de Kikkerorde in 1973 heb ik reeds kenbaar ge maakt dat ik het gedoe rond de orde van kinderachtig ni veau vond getuigen. Ik heb nog steeds geen aanleiding gezien mijn mening hierom trent te wijzigen", aldus Van Rie die verder opmerkt te vinden dat decoraties en dergelijk op volstrekt wille keurige wijze worden uitge deeld op gronden die hem in ieder geval niet duidelijk zijn. Secretaris H. Tromp van het Evenementen Comité had de afwijzing van Van Rie reeds ontvangen. Hij wees nog eens op de doel stelling van de Orde: Het in het zonnetje zetten van mensen die zich voor de Aardenburgse gemeenschap in het algemeen of groepe ringen daaruit verdienste lijk hebben gemaakt ofwel als beschermer van de kik kerstand naam hebben ge maakt. „Wij betreuren de ziens wijze van de heer Van Rie. Zoals bekend vindt het ge hele gebeuren rond de Kik kerorde plaats in een beetje Aardenburgs D'66- raadslid Herman van Rie. - FOTO OESTEM/COflJ. DE BOER ludieke sfeer en kennelijk voelt de heer Van Rie zich hierin niet thuis. Dat is jam mer, maar niets aan te doen". EEDE - Traditiegetrouw houdt de oudervereniging van de rk basisschool te Eede voor de zesde keer een kerstviering voor alle inwoners van Eede en omstreken, zaterdag 21 de cember. Dit jaar koos de oudervereniging voor een her dertjesmis in de parochiekerk, gevolgd door een bonte kerst avond in De Hof van Eede. Om 19.00 uur begint in de versierde kerk de uitbeelding van de herdertjesmis door leerlingen en'leekrachten. Het thema voor deze viering luidt: Het grote bos en de kleine tak ken. Voorganger is pastor J. de Kerf, met als concelebrant pastoraal werker J. Damen. Organist Robbie de Vrieze en het gelegenheidskoor verzor gen de muzikale begeleidingg. Na afloop nodigt de oudee- vereniging alle aanwezigen uit in De Hof van Eede, waar de schoolse kerstviering is. Ieder een krijgt er gratis kojfie met tractatie. Op het programma staan onder meer kerstliede ren door de kleuters, een raad sel- en geluidsspel, een play back-show voor jong en oud en het bezoek van de kerst man. Kerkeblad - Voor de derde- keer hebben de vier gezamen lijke kerken van Aardenburg, de rk kerk, de Nederlands her vormde kerk, de gerefor meerde kerk en doopsgezinde gemeente, een oecumenisch kerkeblad rond het kerstge beuren uitgegeven. Deze wordt binnenkort huis-aan- huis verspreid in Aardenburg. Oliebollenactie - Fietscross- club De Forellensprin.gers houdt zaterdag 14 december een oliebollenactie. De op brengst komt ten goede aan de club. De actie start om 09.00 uur. Volkskerstzang - In de Neder lands hervormde kerk wordt vrijdag 20 december een volkskerstzang gehouden. Be halve de klassen van de basis scholen zingen er twee koren, het koor God is mijn lied en het bejaardenkoor Zanglust. Bovendien is er veel samen zang. De dienst begint om 19.30 uur. Biljartprijskamp - Biljartclub ABC houdt zaterdag 14 de cember een biljartprijskamp op twee biljarts. Deelnemers kunnen zich inschrijven in ca fé 't Zonneke. De inleg be draagt acht gulden, het biljar ten begint om 18.30 uur. Kerstmiddag - In gebouw De Uitkomst wordt woensdag 18 december een kerstmiddag ge houden voor alle ouderen uit Breskens en omgeving. Na de opening worden de overlede nen herdacht. Hierna wordt het kerstevanglie gelezen en zingt het bejaardenkoor. Dan volgen declamatie en samen zang. Na de pauze voert de openbare basisschool een kin dermusical op. De middag wordt besloten met samen zang. De dames van WH ver zorgen de middag, die om half twee begint. Van een onzer verslaggevers AXEL - De stichting ter be vordering van het Landbouw kundig Onderzoek in Zeeuwsch-Vlaanderen en het consulentschap voor Akker-en Tuinbouw houden op donder dag 19 december een studiedag in Axel. In het cultureel centrum De Halle wordt die dag het thema 'Kwaliteit en afzet aardap pelen' behandeld. De Zeeuws- Vlaamse studiedag wordt om 13.00 uur geopend door voor zitter J. Ramondt van de stichting. Om 13.30 uur volgen twee inleidingen. Ir. C. van loon van het Proefstation voor de akkerbouw en de Groente teelt in de Vollegrond te Lely stad praat over 'Welke kwali teit vraagt de gebruiker en hoe kan de teler daaraan voldoen'. Ing. A toren van het Consu lentschap in Algemene Dienst voor de kwaliteit en de bew- waring t.b.v. de Akker-en Tuinbouw te Wagen over 'Be waring, gericht op behoud van kwaliteit en bestemming van het produkt'. Van onze correspondent DRAAIBRUG - Ricardo de Smit uit IJzendijke is winnaar geworden van het eerste on derdeel van het jeugdkam pioenschap van de trimforma- tie De Wielertoerist. Dit eerste onderdeel bestond uit een veldrit in Draaibrug. De Smit beheerste samen met Abi van Lare deze veldrit en zij bezetten samen de eerste twee plaatsen. Het clubkam pioenschap bestaat uit vier onderdelen. Na deze veldrit staan er nog op het pro gramma een rollen wedstrijd, individuele tijdrit en rit in lijn. Uitslg veldrit; 1. Ricardo de Smit, 2. Abi van Lare, 3. The- rere van Lare, 4. Marco Cort- hals, 5. Edwin Blondeel. Grensbolders - Bij mevrouw De Geeter werd door De Grensbolders de derde club- bolling gehouden. Uitslag: 1. R. de Vriend-R. Verwulst-J. Blondeel, 2. P. Laridaen-M. Wieme-R. Dhont, 3. A. Blaauw-H. Verstraete-W. Taillie. KVO - De afdeling Sluis van de Katholieke Vrouwen Orga nisatie (KVO) houdt donder dag 19 december in zaal Bon Appetit 'een Kerstdiner, aan vang 18.30 uur. Pastoor M. Jansen zal die avond meevie ren. Dinsdag 7 januari is de nieuwjaarsreceptie in de zelfde zaal, aanvang 10.00 uur. De cursussen leerbewerking en hardangertechniek begin nen in januari. Fractiebedraad D&T - Be stuur en fractie van Dorpsbe langen en Toerisme houden dinsdag 17 december een openbaar fractieberaad in Het Wapen van Zeeland 20.00 uur KWADENDAMME - Zaal 's Lands Welvaren, ADLM, liggende wip pen, 51 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: P. Daalman, ADLM; tweede hoge vogel: R. de Meester, St.-Andries; eerste zijvogel: Ch. Korstanje, Doel naar Hoger; tweede zij vogel: C. Remijn, Spes Nostra; derde zij vogel: R. Beuke- ma, St.-Andries; vierde zij vogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; grootste aantal (7): J. Harinck, Diana. Wip 2: eerte hoge vogel: J. Harinck, Diana; tweede hoge vogel: A. Cla- rijs, ADLM; eerste zij vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog; tweede zij vogel: A. Clarijs, ADLM; derde zij vogel:; R. Beukema, St.- Andries; vierde zij vogel: W. Huige, Vooruitgang; vliegende vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog. KWADENDAMME - Zaal De Kroon, Victoria, liggende wippen, 47 schutters: wip 1: eerste hoge vo gel: J. Harinck; tweede hoge vogel: H. van Stee, beiden Diana; eerste zij vogel: P. Vette, Concordia; tweede zij vogel: P. Traas, Victoria; derde zij vogel: M. van de Walle, St.-Andries; grootste aantal (5): J. Kosten, Doel naar Hoger; vlie gende vogels: mevrouw Linden- berg, Diana en P. Boonman, Wil lem Teil. Wip 2: eerste hoge vogel; M. Verdonk, Concordia; tweede; hoge vogel: N. Schipper, St.-An dries; eerste zij vogel: A. Verhage, Vooruitgang; tweede zij vogel: C. Stouthamer, Edele Handboog;:, grootste aantal (5): Jac. de Baar, Willem Teil. 'S-HEERENHOEK - Bejaarden- schieting, Zaal De Korenbeurs, big gende wip, 34 schutters: eerste hoge vogel: E. Rentmeester; tweede hoge vogel: A. Rentmees ter, beiden Willem Teil; eerste zjj- vogel: Ch. Korstanje, Doel naar Hoger; tweede zijvogel: B. de Jon- ge, Concordia; derde zij vogel.:. J. van de Dries, Eensgezindheid; vierde zij vogel: C. van Weele,, Ju liana; grootste aantal (6): I*. de Jonge, Concordia; vliegende vogel: Ch. Korstanje, Doel naar Hloger. DE volgende schieting is 17 decem ber. Van onze correspondent OOSTBURG - Het zwembadpersoneel van de gemeeiate Oost burg heeft ook dit jaar tijdens de jaarwisseling een gmot aantal evenementen op het programma staan. Zaterdag 28 december is er een disco voor de jeugd van 12 tot en met 16 jaar in het zwembad. Dit van 19.00 tot 120.00 uur. Daarna wordt de disco voortgezet in de foyer van de s| porthal. Maandag 30 december is er het traditionele scha'tzwemmen voor de lagere schooljeugd in het zwembad, waarin een groot aantal muntstukken is gedropt. Dit in twee groepen en wel van half twee tot drie en van half vier tot vijf uur. Eveneens 30 de cember wordt van zeven tot tien uur het jaar uitgez wommèn in het zwembad. Op 3 januari tenslotte volgt het klapstuk met de zevende kerstinstuif voor de lagere schooljeugd. Met name wordt vooi% deze laatste dag nog een beroep gedaan op een aan'tal vrijwilli gers. „We hebben er op dit moment nog slechts twaa lf, terwijl er zeker 35 nodig zijn voor het slagen van die dag", aldus Pieter de Wilde, die samen met Marie Kareis, Hans Vergouwe, Peet van de Bekke en Rik Henry voor de organisatie zorgt.

de Stem | 1985 | | pagina 19