'Feller protest tegen Belgische smeerpijp' DRIE AMBACHTEN WIL MEER INFORMATIE Bietencampagne 1985 ten einde ADVENT Zaterdag open dag van schietclub Dow RT ZEEUWS Kandidate Aardenbi moeizaai Auto tegen kerstboom DONDERDAG 12 DECEMBER 1985 VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND 3 HOOFDINGELAND VAN DE BILT: Lage opbrengst, goede kwaliteit Binnenschip tien uur vast op zandplaat Wim Roskam nieuwe lijst- aanvoerder PvdA Sas VOORMALIGE BOERDERIJ AANGEPAST politierapport Plaatselijk nieuws Hoek Philippine Terneuzen van de BMW-dealer markten DONDERDAG 12 DE T. Tas nieuwe lijsttrekker van CDA Sluis NA BIJEENKOMST Blanco MïïèSMMI T16 Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Hoofdinge land M. van de Bilt van het waterschap De Drie Ambach ten vindt het ongebrijpelijk dat er niet feller van leer wordt getrokken tegen de aanleg van de 'smeerpijp van Tessenderlo'. Het dagelijks bestuur van het waterschap wil volstaan met een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat waarin de bezorgdheid over de Belgische plannen ongezui verd chemisch afvalwater op De Schelde te lozen, wordt uit gesproken. Van der Bilt vindt dat er eerder sprake is van een grote ergernis. „U moet dat zien als de buurman die het vuil over de heg smijt. Als je toch ziet wat er in deze regio geïnves teerd wordt aan zuiverings- technische werken dan vind ik dat er veel feller tegen gepro testeerd moet worden". Het gaat om een totaal bedrag van 220 miljoen gulden dat zowel het bedrijfsleven als de drie aan De Schelde grenzende wa terschappen nog aan werken moeten investeren. Bijval kreeg Van de Bilt van hoofdingelangd P. Apers die vond dat er ook maar een brief naar minister Winsemius uit moest gaan. „Een kwestie van 75 cent". Tot aanscherping van de brief leidde de bezorgdheid van beide hoofdingelanden echter niet. De achterstand in betaling van het dijkgeschot en de ver ontreinigingsheffing rijst de pan uit. Reden voor hoofdin geland C. Schelfhoudt gister middag tijdens de algemene beschouwing aan de bel te trekken. „Het inlopen van de achterstand wordt verwacht binnen een jaar. Mijns inziens een te lange termijn. Binnen dat jaar komen er weer nieuwe bijAangemoedigd door sommige groeperingen moeten we helaas constateren dat de betalingsmentaliteit niet verbetert. Als dan na een ontvangen waarschuwing het nog lange tijd duurt voor er een serieuzere actie volgt, dan werkt dat het niet betalen in de hand". Schelfhout pleitte voor de aanstelling van een ambtenaar die zich speciaal met die achterstallige betalin gen gaat bezighouden. Zo'n vaart liep het volgens dijkgraaf P. van Hoeve nu ook weer niet. Er werken twee deurwaarders aan die klus. „Het gaat de goede kant op. Het lijkt ons niet zinnig nog een deurwaarder aan te stel len". Geen snelle komst van zuiver ings installatie TERNEUZEN - De beslissing over de bouw van de 41 miljoen gulden kostende rioolwater zuiveringsinstallatie in de Koegorspolder in Terneuzen is opgeschort tot februari 1986. Het algemeen bestuur van het waterschap De Drie Ambachten had gistermiddag te veel twijfels over de financiële onderbouwing van het plan. Een informele bijeenkomst in januari, na schorsing afgedwongen, moet meer duidelijkheid verschaffen. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De bietencampagne 1985 is, wat Zeeuwsch- Vlaanderen betreft, vrijwel voorbij. Afgelopen zondag draaide de CSM in Sas van Gent er de laatste -zaterdag aangevoerde- bieten door, gisteren kwamen de laatste leveringen aan bij de Suiker Unie. ren. Zij krijgen een 'bonus' voor ieder tiende procent bo ven de zestien. Daar wordt morgen (vrij dag) de laatste suiker van dit jaar geproduceerd. Voor de boeren wordt de campagne '85 gekenmerkt door een lage kilo-opbrengst per hectare, maar een hoog suikergehalte. Bij de beide Sasse fabrieken heerst grote tevredenheid over het verloop van de betrekke lijk korte campagne, die bij de CSM tien en bij Suiker Unie bijna twaalf weken duurde. Die iets langere periode is bij het laatste bedrijf ook te wij ten aan de kinderziekten van een nieuwe filtratie. Toen die onder controle waren, liep het verder 'als een trein'. Dank zij het fraaie herfst weer waren de suikerbieten van goede kwaliteit. Niet al leen lieten ze zich 'prima ver werken', ook leidde de nazo mer tot een onverwacht hoog suikergehalte. Gemiddeld kwam dat uit op 16,6 procent, wat een fikse financiële mee valler betekent voor de boe- Getwijfeld werd gistermid dag vooral aan de voorspelling dat in 1990, als de rwzi er staat, de zuiveringsheffing op 286 gulden per gezin uitkomt. Hoofdingeland Stahl, die het vuur op het dagelijks bestuur opende, kwam uit op een hef fing van 390 gulden per gezin. Nu betaalt een gezin 153 gul den. Hoofdingeland P. Apers stelde daarbij dat het alge meen bestuur onvoldoende tijd heeft gekregen zich een gefundeerd oordeel over de plannen te vormen. De zuive ringsheffing van 83 glden per inwoner equivalent in 1990 vond hij aan de hoge kant. „Houden we wel voldoende re kening met onze ingelanden. We praten over de centen van de burgers in dit gebied". Hij pleitte voor een informele bij eenkomst waarin deskundigen de zaak uit de doeken kunnen doen. „Zodat we er echt van overtuigd raken dat het moet worden zoals u denkt dat het moet worden", aldus Apers. Ook hoofdingeland M. Wee- maes liet zich niet onbetuigd. „245 in 1990 is niet niets. De verhoging is te drastisch. Ik stem tegen". Een medestander vond het dagelijks bestuur in de persoon van hoofdingeland Van Hecke. „Niet vergeten moet worden dat in de omlig gende waterschappen al jaren dat bedrag wordt betaald". Van uitstel wilde hij niet ho ren. „GS moeten niet de in druk krijgen dat wij niet ca pabel zijn om een beslisssing te nemen". Hoofdingeland C. Schelfhout daarentegen vond het argument, dat in andere waterschappen dat bedrag ook al betaald wordt, niet steek houdend. „Ik blijf erbij dat de Van onze correspondent BAARLAND - Woensdagmor gen heeft het Nederlandse binnenvaartschip Mirean (1109 ton) tien uur op de Wes- terschelde aan de grond geze ten. Het tachtig meter lange schip was, geladen met 750 ton tabioca, onderweg van Gent naar Utrecht toen het tijdens afgaand tij omstreeks kwart voor drie op de Plaat van i Baarland aan de grond liep. De schipper probeerde in eerste instantie het schip op eigen kracht vlot te brengen, maar moest deze poging sta ken omdat het water reeds te ver gezakt was. Sleepboten van de sleepdiensten Muller en Multraship uit Terneuzen voeren naar het gestrande schip om assistentie te verle nen maar de schipper wei gerde de aangeboden hulp. Tijdens laag water stond de Merean geheel droog op de zandplaat, maar het schip liep Jpn gevolge van de stranding geen schade op. Gistermiddag omstreeks kwatt voor een kwam het schip, dat was om it geven door diverse sleepboten, op eigen kracht vlot en voer, geëscorteerd door de sleepboot Alfa van het bergingsbedrijf Oberman uit Hansweert naar de haven van Hansweert. SAS VAN GENT - Wim Ros kam uit Sas van Gent is de nieuwe lijsttrekker van de PvdA voor de in maart van het volgend jaar te houden ge meenteraadsverkiezingen. Dit werd gisteravond bekend na afloop van een algemene le denvergadering van de Sasse PvdA in cultureel centrum De Speye. Tweede op de PvdA-lijst staat de huidige wethouder van financiën, Jan Platschorre uit Sas van Gent, gevolgd door sinds kort Westdorpenaar An- dré de Wolde. De drie lijstaan voerders hebben allen zitting in de huidige gemeenteraad. De overige kandidaten op de PvdA-lijst zijn 4. H. Lücken- Bomelijn (Westdorpe), 5. Joop van Hecke (Sas), 6. Wim ten Hoor (Sas), 7. N. Hinze-Ooster- dijk (Philippine), 8. Ko Doorns (Philippine), 9. R. Hemelsoet (Sas), 10. E. Schwartz. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Dinsdag avond omstreeks 22.00 uur is J. F. N. uit IJzendijke met zijn personenauto op het 17e Oktoberplein, toen hij zijn garage wilde inrijden, tegen een kerst boom aangereden. De kerstboom was er gedu rende de dag door Ge meentewerken neergezet en had 's avonds nog geen verlichting. De boom brak in tweeën en de auto liep lichte schade op. berekening ten minste aan vechtbaar blijft. Het dagelijks bestuur moet niet bang zijn voor gezichtsverlies. Het is tenslotte een gigantisch inge wikkelde materie". Dijkgraaf Van Hoeve, die met tegenzin zich de wil van het algemeen bestuur liet op leggen, snapte al die ophef over het heffingsbedrag van 245 gulden niet. „Dat verbaast mij. We zijn al jaren bezig met de voorbereidingen van de rioolwaterzuiveringsinstalla tie. Dat bedrag is al zo vaak genoemd. Ik dacht dat ieder een er intussen al mee ver zoend was. We overvallen u niet". Het waterschap draait ove rigens niet helemaal alleen op voor de bouw van de water zuivering. Van de totale kos ten, 41,2 miljoen gulden, draagt rijkswaterstaat 55 pro cent bij. Volgens de plannen moet de zuivering van de huishoudelijke vervuilers in 1988 via de installatie op de Westerschelde worden ge loosd. In 1990 moet dan het to tale aanbod, dus ook van de industriën, via de rwzi lopen. Door Piet Kentin TERNEUZEN - De Dow- schietvereniging houdt za terdag 14 december een open dag voor leden en andere be langstellenden en er zijn schietwedstrijden met luchtdrukwapens. De wed strijden beginnen vrijdag avond 13 december om 19.00 uur en worden de volgende morgen hervat rond de klok van tien uur. Vanaf zaterdag 12.00 uur, wanneer de deuren van het clubhuis open gaan voor iedereen die interesse heeft in de schietsport, zijn er at- tractiebaan-wedstrijden waaraan door jong en oud kan worden deelgenomen. Voor de kleinste bezoekers is er een grabbelton. 0 De schietvereniging is een van de 16 onderafdelingen van de personeelsvereniging van Dow, die ongeveer 2300 leden telt. „De doelstelling van de personeelsvereniging is het bieden van ontspan ning en het verbeteren van de onderlinge band", zegt de voorzitter van de vereniging Piet van Hofwegen. „Als je ziet wat er sinds de oprichting in 1965 tot stand is gekomen, kan je best van een succes spreken. Naast de vele vaste activiteiten, zoals het Sinterklaasfeest, de kin- derreizen, carnaval, tiener en personeelsfeesten, zien we de laatste jaren ook een toename van het aantal on derafdelingen. Deze onder afdelingen, die allemaal ipver een eigen bestuur be schikken, worden voor een groot gedeelte gesubsidieerd door de personeelsvereni ging en voldoen prima aan de stijgende behoefte aan vrijetijdsbesteding. Maar een oprichting van een on- derafeling hangt helemaal af van eigen initiatief. Dat geldt ook voor de activitei ten die binnen zo'n vereni ging worden gehouden". Zo'n eigen initiatief is ook de reden gweest tot de op richting van de schietvere niging. „De eerste daden da teren uit 1984", zegt Levien de Putter, die secretaris en instructeur is van de schiet vereniging. „Rob Kinkelaar, lid van de schutterij Clinge, polste bij enkele collega's of er interesse bestond voor de oprichting van een eigen schietverenigng". Nadat en kele mensen enthousiast reageerden, is er een verga dering belegd, contact opge- Schieten op de zolder van de voormalige boerderij nomen met de personeels vereniging voor startsubsi die en is er vervolgens een bestuur gekozen. Toen de oprichting een feit was, is het bestuur op zoek gegaan naar een passende accom modatie. Het toeval wilde dat Chiel Clemens, de voorzitter van de schietvereniging die alles met vergunningen op Dow te maken heeft, een sloop vergunning had voor het pand aan de Willemskerke- weg. „We zijn eens een kijkje gaan nemen en ieder een was het erover eens dat er best iets van te maken was. Er zijn muren gesloopt, hulpspanten gezet en het water- en elektriciteitsnet zijn gerestaureerd. We heb ben een compleet nieuwe trap gemaakt op de kop van het gebouw, omdat de be staande twee trappen mid den in de op zolder geplande schietbanen terecht kwa men", aldus Chiel Clemens. Ook de schietbaan, die uit zes banen bestaat waar zo wel staande, liggend als knielend geschoten kan worden en die uitgevoerd is met een schij ventransport systeem, is geheel door de schutters zelf gebouwd. Het is zo geconstrueerd dat men vanaf de schietplaats veilig en zonder risico de schiet schijven kan omwisselen. Deze zomer is er gelijkvloers hard gewerkt, zodat er nu een gezellig en sfeervol clubhuis staat. De vereni ging, die nu ongeveer ander half jaar actief is en een kleine twintig leden telt, gaat regelmatig op pad om me te doen aan wedstrijden geweer- en pistoolschieten klein kaliber. Hardlopen Dat het goed gaat met de sportieve prestaties van de Dow-schietvereniging blijkt uit de resultaten. Frangois Babijn heeft in oktober een loopbiathlon gewonnen in Middelburg. „Een loopbiath lon is een gecombineerde hardloop/ schietwedstrij d, Beneden is er een kantine vooreen natje - FOTO'S DE STEM COR J. DE BOER waarbij de deelnemers tel kens na een ronde van 500 meter uit zowel staande, als knielende en liggende hou ding treffers moeten plaat sen op een tien meterbaan". En in september heeft een afvaardiging van de schiet vereniging deelgenomen aan internationales schietwed strijden in Kralingen te Rot terdam op de onderdelen klein kaliber geweer 50 me ter en pistoolschieten 25 me ter. „Dat was een hele hap pening, die in totaal drie we ken duurde, omdat er hon derden deelnemers waren uit België, Engeland, Duits land, Frankrijk en Neder land", aldus een van de deel- Plannen Er werden door de Ter- neuzense schutters in totaal vier medailles gewonnen op de verschillende onderdelen. Hoewel er enkelen net bui ten de prijzen vielen, was men toch tevreden omdat het voor velen de eerste keer was dat zij op dit niveau presteerden. „We zijn nu volop bezig met de plannen voor een 50 meter baan voor klein kali ber", zegt Chiel Clemens. „Die zouden we graag naast ons clubhuis willen aanleg gen, maar de nodige proce dures zoals hinderwet en be stemmingsplan, vragen nu eenmaal de nodige tijd. Dus dat kan nog wel even du ren". Volgens de regels van de personeelsvereniging kun nen ook mensen die niet bij het bedrijf werken, lid wor den van een onderafdeling. Dat is wel aan een maxi mum gebonden, maar wordt al bij diverse onderafdelin gen toegepast. „Ook bij ons is men welkom", zegt Levien de Putter. Het clubhuis van de Dow-schietvereniging is gevestigd aan de Willems- kerkeweg achter Air Pro ducts. Het mooie droge weer be perkte ook de overlast op de Zeeuws-Vlaamse aanvoerwe- gen, waar niet al te veel mod der en blubber te zien was. Het zorgde er verder voor dat er op de fabrieken in Sas van Gent nauwelijks 'tarra' aankwam. De enige tegenvaller is de lage kilo-opbrengst, een gevolg van het slechte weer in voorjaar en zomer. Boeren die meer dan vijftig ton bieten van een hec tare oogstten, waren al posi tieve uitschieters, terwijl dat in andere jaren heel gewoon is. Vervoer Hoewel de hinder op de we gen deze campagne meeviel, werken de beide fabrieken nog steeds aan een plan om de tractoren en aanhangwagens zoveel mogelijk van de open bare weg te weren. In plaats daarvan moet het vervoer meer en meer in handen ko men van de beroepsvervoer ders, die grote hoeveelheden tegelijk naar de fabrieken kunnen brengen. Niet alleen uit verkeersoog- punt maar ook 'vanwege het bedrijfsbelang' willen de be drijven af van de kleine en trage eenheden. „Slecht voor het image van de suikerfa brieken en een crime voor de bedrijfsvoering," aldus giste ren een woordvoerder van Suiker Unie. De regeling zal neerkomen op een lagere kilo metervergoeding voor het eigen vervoer door bietente lers. Al begin van dit jaar werd een bedrag genoemd van maximaal 5,20 per ton. De regeling is landelijk, maar heeft de meeste gevolgen in Zeeuwsch-Vlaanderen om dat het eigen vervoer in dit ge bied verreweg het belangrijk ste is. Al geruime tijd dringen ook de beroepsvervoerders aan op het terugdringen van het vervoersaandeel van de te lers. HOEK - De gemeentepolitie te Terneuzen heeft gistermorgen uit een bij het recreatiegebied De Braakman geparkeerd staande personenauto een flo bertgeweer kaliber 22 en 110 patronen in beslag genomen. De eigenaar van de wagen is nog onbekend. KAPELLEBRUG - Gister avond werd bij een verkeers ongeval de bromfietser J.Z. uit Sint Jansteen licht ge- wond.Het ongeval gebeurde nabij het tankstation Van de B.,waar Z. op het fietspad werd aangereden door een personenauto bestuurd door L.D. te Sint Niklaas die wilde gaan tanken.Beide voertuigen werden aanzienlijk bescha digd. TERNEUZEN - De gemeente politie te Terneuzen heeft gis termiddag de 19-jarige in Ter neuzen verblijvende H. van H. aangehouden in verband met diefstallen van een aantal kratten met lege flessen, vo rige week bij een supermarkt in Terneuzen. De jongeman heeft bekend en werd na ver hoor weer op vrije voeten ge steld. TERNEUZEN - Bij een door de gemeentepolitie te Terneu zen gistermiddag tussen 13 en 15 uur op de Haarmanweg ge houden snelheidscontrole werden tien automobilisten bekeurd wegens het overtre den van de maximum snel heid. In die periode passeerden 213 voertuigen de controlepost, terwijl de hoogstgemeten snel heid 85 km per uur bedroeg. Ter plaatse is een maximum van 50 km per uur toegestaan Ruilavond - In buurthuis De Hoekse Rakkers kan iedereen donderdag 12 december te recht om postzegels, munten en andere verzamelobjecten te ruilen tijdens de ruilavond. Er is ook een kleine veiling van postzegels en munten. De avond begint om acht uur. Kaarting - De voetbalvereni ging Philippine houdt zater dag 14 en zondag 15 in restau rant De Fijnproever een serie- kaarting, annvang beide da gen 15.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de voetbaljeugd. Kerstmarkt - Zaterdag 14 de cember wordt in de Noord straat een ideële Kerstmarkt gehouden, aanvang 13.30 uur. Deelnemende groepen zijn Amnesty International, Greenpeace, Nanai, Unicef, Vrouwen voor Vrede, Wereld winkel en Werkgroep Kern energie. Bridge - Leden van bridgeclub Emergo speelden in restaurant De Milliano een onderlinge bridgedrive. Gespeeld werd in één lijn met een deelname van 11 paren. Uitslag: 1 gedeeld Dames De Heus-Smolders en dames Timmerman-Vreugde- hil, 3. heren Burm-Van Wijns- berghe, 4. mevrouw Haak-de heer Remijn, 5 en 6. mevrouw Hendrikse-de heer Hemert en mevrouw Olijslager-de heer Geene. Bridge - Leden van bridgeclub Luctor speelden in de zaal van de Goede Herderkerk de elfde wedstrijd van de eerste com petitie. Uitslag A-lijn: 1. heren Meeuwse-Risseeuw, 2. dames Touw-Van de Zande, 3. me vrouw Biesbroeck-de heer IJsebaert. B-lijn: 1. heren Koopman-Vergouwe, 2. me vrouw Sandrini-de heer Meu- lenberg, 3. heren De Jong- Vergouwe. C-lijn: 1. dames Mattens-De Jonge, 2. me vrouw Timmerman-de heer Verschelling, 3. echtpaar Bur ger. Soosavond - Het COC j Zeeuwsch-Vlaanderen houdt vrijdag 13 december vanaf 21.00 uur weer een soosavond in het gebouw van de wer kendejongeren, Blokken 16. Garage Verbrogge bv Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 AMSTERDAM, 11 dec. - In bintje 50mm werden 51 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van 20,60 tot 20,50 per 100 kg en voor levering mei 30 contracten tegen 22,20 tot 22,10. De stemming was kalm. GOES, 10 dec. - Aardappelen (excl. I BTW): Bintje, veldsgewas, directe levering, op auto geleverd 8-11 cent per kg. Voeraardappelen 6-6Vz cent per kg. Notering Rotterdamse Beurs 9-12: Bintje 35-50mm 6.75- 7.25 cent per kg. Bintje 50mm op- i waarts 16.50-17.50 cent per kg. Uien I (excl. BTW)Zaaiuien, directe le vering, op auto geleverd 8-13 cent per kg. Vlas (excl. BTW): ongere- peld op auto geleverd 33-43 cent per kg; afwijkende partijen 23-32 cent per kg. Granen, zaden en peulvruchten (excl. BTW): Tarwe, basis 16%, uit opslag handel en coöp. 46.50-48.25 per 100 kg. Tarwe, basis 16%, uit eigen opslag 49.50 per I 100 kg. Brouwgerst 51.50 per 100 kg Voergerst 42.75 per 100 kg. Haver, basis 16% 43.00-43.75 per 100 1" Erwten, kleine groene 80.00-93 per 100 kg. Capucijners 77.50-81.50 per 100 kg. Bruine bonen, vrij van grond en halve, basis 18% tot 169.00 per 100 kg. Karwij boerenschoon 237.50-320.00 per 100 kg. KarWiJ- prima doorsneekwaliteit 332.50 per 100 kg. Blauwmaanzaad, boeren schoon 122.50-142.50 per 100 kg. Blauwmaanzaad, prima doorsnee kwaliteit 170.00 per 100 kg. Hooi en stro (excl. BTW) op auto geleverd Weidehooi, le snede 350-385 per 1000 kg. Weidehooi, 2e snede 275- 300 per 1000 kg. Dijkhooi 250-275 per 1000 kg. Lucernehooi 400-425 per 1000 kg. Veldbeemd 250-300 per I 1000 kg. Roodzwenk 150-200 r' 1000 kg. Raaigrassen 150-225 L 1000 kg. Gerstestro 205-225 per 10W I kg. Tarwestro 195-210 per 1000 kg r Erwtenstro 185-210 per 1000 kg l Bruine bonenstro 175-210 per ÏOW I kg. Haverstro 185-200 per 1000 kg. O HANSWEERT - Duiven - Het generaal kampioenschap bij postduivenvereniging De Blauwe Doffer is dit jaar gewohne» door A. e Leeuw vóór A. Dommanchet en De Keijzer en zoon. Vi tesse oude duiven: De Keijzer en zoon; idem jonge duiven: A.« Leeuw; midfond oude duiven: A. de Leeuw; fond oude duiveff F. Vette; fond jonge duiven: A. Dommanchet; navluchten: De Keijzer en zoon; jeugdkampioesnchap: 1. Cees Lepoeter, 2. Pete' Ocké, 3. Aron Bogers. Generaal duifkampioenschap oude dui' ^-'lorsing aan en kreeg die ven: A. de Zeeuw; idem jonge duiven: C. Zuidweg. Bij de jeugd arnen met de Van Westrienen ging de titel naar Aron Bogers jr., die ook het jeugdvitessekanr Q"' pioenschap won. Eindstand koppelrace: 1. Peter Ocké jr, 2. A. de Leeuw, 3. J. Bil. Oeci vieri in Ai Van een onzer verslaggevers SLUIS - De Sluise CDA-leder hebben T. Tas aangewezen als lijsttrekker voor de komend< gemeenteraadsverkiezingen. Het bestuur had wethouder H Lokerse op de eerste plaats ge zet. De leden gingen daar ech ter niet mee akkoord. De wethouder is nu op de tweede plaats terecht geko men. Nummer drie is J. de Meijer. Hij wordt gevolgd door het raadslid mevrouw G. Ben schop. Momenteel zitten drie CDA'ers in de Sluise raad. Aangezien de gemeenteraad straks maar zeven leden zal tellen in plaats van het hui dige aantal van elf is Ben schop op een zo goed als on verkiesbare plaats terecht ge komen. De huidige fractievoorzitter van de confessionelen. P. de Broek, heeft geruime tijd gele den te kennen gegeven dat hij niet meer berschikbaar is voor een plaats op de kandidaten lijst. Hij vindt dat een jonger iemand zijn plaats in de raad moet overnemen. Van een on AARDENBURG - De same CDA-kandidatenlijst voor de zingen is niet zonder problen de plaatselijke leden akkoord, stuur. Maar voor het zover wij sprek gevoerd in een zijkamer Op de eerste plaats staat nu. mevrouw G. van Westrienen) ze wordt op de lijst gevolgd door wethouder R. van da Wijnckel en P. Scherbeijn. Hen CDA heeft momenteel drie ze-f tels in de Aardenburgse raad. Het scheelde niet veel of P. Scherbeijn was lijsttrekkerl geworden. Uiteindelijk heef tl hij echter bedankt voor de eerste plaats. Tijdens de bijzondere leden-I vergadering, waarop de defi-1 nitieve lijst moest worden sa-l mengesteld, waren 24 ledenl opgekomen. Na de eerste/ stemming bleek dat twaalf le-1 den mevrouw Van Westrienen! op de eerste plaats wilden. I Scherbeijn kreeg zes stemmend en Van de Wijnckel drie. Hetl raadslid A. van der Bliek - diel namens Dorpsbelangen en| toerisme (D&T) aan de ver-j luezing zal deelnemen - kreeg Wee stemmen en het raadslid S- Ferket één. 9mciat de vrouwelijke kan-1 idaat niet de steun had van' e meerderheid kwam er een leuwe stemming tussen de t eerste drie kandidaten. Ze I eeg wederom twaalf stem-| ',,n' Scherbeijn acht en de wethouder vier. Het bestuur r?10?1 toen dat alleen ge- md moest worden op Scher- i 'in, Van Westrienen. De 1J, kreeg weer van twaalf I aen steun, haar tegenkandi- f y^an 11 leden, een stemde Da^6t hestuur laste toen een na t ln om de reglementen 1 een f ZIen' T°en bleek dat er b *oute handeling was ge- af moest weer van voren een a? worderi begonnen. Na i nla.,tSng om de eerste ster., sevolgd door drie vrije >ln8e» hadden Van We sten en Scherbeijn elk de V(,,„ van twaalf aanwezigen, lot !!!n's de reeels had toen het liisttT'1!6,1611 heslissen wie de de f zou worden. Van i schortn vroëg echter een en oj van web trienen daarnn beijn verdween hij Toer, .ln een zijkamertje. Sche„Ke.ug kwamen deelde j mee dat hij zich te- voor de eerste nlaats.

de Stem | 1985 | | pagina 18