om MULTINATIONAL HEEFT ONBEGRENSDE INVLOED Succes glipt NeVoBo door de vingers Veertien teams uit Nederland in Parijs-Dakar Van Kempen verrast gevestigde orde Körver nieuwe trainer van MVV J»# m mm I ar u schitterende, lijke of historische )C 'Willem enkingsmunt met oorzijde zijn verre rix. En de Gouden el puurgoud, bijna m geslagen. MEXICO STAD (DPA) - Voor buitenstaan ders is het een moeilijk te begrijpen zaak, dat het eindtoernooi van het wereldkam pioenschap voetbal volgend jaar plaats vindt in een land, dat gebukt gaat onder een schuldenlast van 300 miljard gulden, waar eenderde van de bevolking "van 78 miljoen aan ondervoeding lijdt en een grote aardbe ving onlangs dood en verderf heeft ge bracht. Het antwoord is eenvoudig. Het luidt: 'Televisa'. Bobby Robson wantrouwt WK-loting IN EERSTE WEDSTRIJD VAN SCHAATSMARATHON-ZESDAAGSE Masur klopt Schapers in Sydney Joop Atsma op plaats Elshof in wielerbond Luton Town weert supporters tegenpartij I v.- ?vr. 'el. te el. gevonden/verloren VERMIST in Breda: muis grijze poes met witte bef en sokjes, roepnaam Mausje. Bij zien of vinden s.v.p bellen 076-710723, Hoge beloning! Door Frank Bolder pOEXINCHEM - De Neder landse dames-volleybalploeg wordt vrijdag zeer waar schijnlijk gekozen tot 'sport ploeg van het jaar". Die onder scheiding komt op een mo ment, dat het Nederlands top- volleybal in een zware crisis verkeert en de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo), na de bronzen EK-plak van de dames, alle kansen heeft laten schieten om het volleybal een nieuwe stimulans te geven. Nog geen twee maanden na het succes van de Europese kampioenschappen is de ver deeldheid over het uitzetten van een beleid voor de ko- mende jaren zo groot gewor den, dat bestuursleden en spe lers in marstempo opstappen. Omdat de werkzaamheden van de Kommissie Nationale Top door de leegloop nagenoeg stil liggen, heeft het bondsbe- stuur vorige week enkele noodverbanden moeten leggen om in ieder geval met een team vertegenwoordigd te zijn op de grote internationale toernooien in Apeldoorn en Haarlem. Van de opzet om met deze evenementen de voorbe reidingen op de grote titeltoer- nooien van volgend jaar te be ginnen, is niets terecht geko men, want de twee teams heb ben nog geen uur kunnen trai nen. De herengroep zit zelfs nog zonder trainer, bij de da mes fungeert ex-bondscoach Johan van der Haar tijdelijk - tot 5 januari - als trainer. De plannen werden nog verder in de war gestuurd, toen de acht geselecteerde spelers van landskampioen Martinus de uitnodiging voor Oranje ver scheurden. Officieel heet het dat ze in het duister tasten omtrent de toekomstplannen voor het nationale team. De waarheid is dat ze clubtrainer Arie Selinger als bondscoach willen zien. Inmiddels is een 'oplossing' gevonden door het herenteam van AMVJ naar het toernooi in Haarjem te sturen. Het team van Voorburg speelt in Apeldoorn in de Oranje-shirts. Ook met de dames gaat het slecht. Agnes Brunninkhuis, één van de basis-speelsters van het succesvolle EK-team, heeft zich deze week in ieder geval voor de eerstkomende maanden afgemeld voor Oranje. Volleybal-moeheid en de vaagheid over de toekomst plannen voor het nationale team hebben haar tot het be sluit gebracht. Van de ploeg van Peter Murphy hebben zich nog maar drie speelsters ge meld: Jantien Berg, Ingrid Piersma en Helena van Eij ke ren. Omdat ze nog in onzeker heid verkeren over de organi satie, hebben Bianca Hooy- mans, Petra van der Linde, Carolien Keulen en Martje de Vries bedenktijd gevraagd. Indien het bronzen EK- team vrijdag de AVRO-onder- scheiding in ontvangst mag nemen, zal Carolien Keulen er sowieso niet bij zijn. Keulen: „Ze zoeken het maar uit. Er is nog geen trainer en niemand kan mij vertellen wat er ver der gaat gebeuren. Ik krijg wel een briefje dat we vrijdag netjes gekleed en niet in een spijkerpak in de AVRO-studio moeten komen. Daar bedank ik feestelijk voor. Ik zou de reiskosten ook nog zelf moeten betalen". MIK voetbal: 'n Televisa'-zaak Achter dat woord ver bergt zich een organisatie, waarvan de invloed in Me xico zelf vrijwel onbegrensd is. Televisa' is de naam van een multinational, die naar buiten treedt als radio- en tv-maatschappij. In Mexico en ook in Zuid-Amerika is het de dominerende zender. In de Verenigde Staten bezit Televisa' tweehonderd Spaanstalige tv-stations en kan de maatschappij, wat de omzet betreft, concurreren met de reuzen NBC, ABC en CBS. Maar 'Televisa' is meer. De firma controleert banken en onroerend goed-maat- schappijen. Zij bezit vier voetbalclubs, die op hun beurt in stadions van 'Tele visa' spelen. Aangezien 'Te levisa' als producent en ver koper van het produkt voet bal een monopolie-positie inneemt, treedt de onderne ming in feite op als organi sator van het wereldkam pioenschap. De sleutelrol daarbij speelt Guillermo Canedo. Hij is bij 'Televisa' in dienst als vice-president en is de rechterhand van zijn werk gever, de 'Televisa'-bezitter Emilio Ascarraca. Sinds ja ren is hij voorzitter van de Mexicaanse voetbalbond en heeft hij als zodanig de lei ding van het Mexicaanse or ganisatie-comité van het wereldkampioenschap. In de internationale voetbalfede ratie (FIFA) voert hij als vi- ce-voorzitter het woord. Daarnaast heeft hij als voorzitter van de OTI het toezicht op de samenwer kingsverbanden tussen de Latijns-Amerikaanse tv- stations. Canedo zit als een spin in zijn web. Dat is wel duide lijk geworden bij de behan deling van het protest van de Europese televisiemaat schappijen tegen de 'onbe schaamd hoge financiële eisen', die 'Tele Mexico' heeft gestéld voor het in richten van kantoren en stu dio's. Dit door 'Televisa' en het staatstelevisie-station 'Kanaal 13' gezamenlijk in het leven geroepen consor tium zal van alle 52 WK- LONDEN (AFP) - Bobby Robson, de trainer van het Engels voetbalelftal, houdt er rekening mee, dat de loting voor de eindronde van het we reldkampioenschap de Zuidamerikaanse deelne mers zal bevoordelen. Robson verklaarde er van overtuigd te zijn, dat de organisatoren een ont moeting in de eerste ronde van de drie Zuida merikaanse deelnemers tot hoge prijs willen ver mijden. „Ik wil niet be weren dat er zeker gerit seld zal worden", liet Robson weten, „maar het is wel een reëele moge lijkheid om de belang stelling voor het evene ment tot het einde levend te houden. Ik wil graag geloven in een volstrekt eerlijke loting. Maar mijn wantrouwen wordt gevoed door de druk, die van bepaalde zijde uitge oefend zal worden om de Zuidamerikaanse landen te scheiden". Brazilië, dat op grond van resultaten in het ver leden is geplaatst, Argen tinië en Uruguay kwali ficeerden zich voor de eindronde, die komende zomer in Mexico wordt gehouden. De loting wordt zondag in de hoofdstad Mexico Stad verricht. 'Piqué', de naam van de mascotte van het WK voetbal '86 in Mexico, dat vooral een zaak is van de multinational 'Televisa'. - fotoap wedstrijden de beelden leve ren. Als vice-voorzitter van de FIFA moest Canedo 'Te levisa' tot rede zien te bren gen, als 'Televisa'-man kon hem de prijs niet hoog ge noeg zijn. Zeker is, dat wanneer de kassa van het wereldkam pioenschap rinkelt, Canedo erbij is. De kaartverkoop (50 miljoen Zwitserse franken), De tv- (49) en reclame-rech ten (45) brengen minstens 144 miljoen Zwitserse fran ken binnen. Na afdracht van het aandeel van de FIFA (19 procent 27 miljoen Zwit serse franken) en alle kosten rekent de FIFA op een netto-winst van omstreeks 80 miljoen Zwitserse fran ken. Zeventig procent daar van wordt verdeeld over de 24 deelnemende landen, waarbij elke ploeg per wed strijd 400.000 Zwitserse franken wordt gegaran deerd. De resterende dertig procent gaat naar het orga nisatie-comité van Canedo. 'Televisa' deelt nog meer mee in de winst. De vier sta dions van de tv-maatschap pij worden bij het wereld kampioenschap gebruikt, waaronder het Azteken-sta dion van Mexico Stad, dat 110.000 toeschouwers kan bevatten. Verder komt via 'Tele Mexico' een flink deel van de buitenlandse tv- rechten in de geldla van 'Te levisa' terecht. Kenners van de Mexicaanse verhoudin gen zijn er van overtuigd, dat de inkomsten van de or ganisatoren veel hoger zul len zijn dan de uitgaven.' Voor Joseph Blatter, se cretaris-generaal van de FI FA, is dat alles geen be zwaar. „De FIFA moet juist blij zijn, dat zij in het orga niserende land over zoveel invloedrijke connecties be schikt". AMSTERDAM (ANP) - Voor de achtste editie van Parijs-Da kar, met zijn 15.000 kilometer in 22 dagen de zwaarste woestijn rally ter wereld, heeft een recordaantal Nederlandse deelnemers ingeschreven. Op tweede kerstdag ver trekken liefst veertien natio nale teams uit Amsterdam raar Brussel. Na de proloog op 29 december in Cergy-Pon- toise starten op nieuwjaarsdag 'n Parijs 565 teams, bemand door zo'n 1500 doorzetters, voor de monstertocht door Frank- hik, Algerije, Niger, Mali, Guinee, Mauretanië en Sene gal. Van de veertien Neder landse ploegen houdt de helft ach bezig met de ondersteu- tung van de rijders, die zich met het klassement van Pa- f'Js-Dakar willen bemoeien, bteun en verzorging uit de 'ucht is door organisator Sa- ame dit jaar niet meer toege staan. De reserve-onderdelen v°°r auto's, motoren en trucks moeten nu over de grond door ue Noordafrikaanse woestijn achter de kopmannen aange sleept worden. De grootste fa- °riet onder de Oranje-deel nemers is Jan de Rooy uit Son, ute met zijn speciale DAF- k de gedoodverfde win- aar in het vrachtwagenklas- sement is. In de strijd van de gewone jtcrwielers rijden zesvoudig ,°"y-kampioen Jan van der arel en circuitdirecteur Jim armeulen speciale prototy- juS' 'e pas volgende week aan ,eerste terreintest worden onderworpen. De Nederlandse dri,eWagen~bouwer Wiet Hui- ontwierp een auto, Wee onafhankelijke mo toren van 125 pk elk, waarin alle beschikbare woestijner varing van vaderlandse bo dem is verwerkt. De twee spe cials vormen ongetwijfeld de grootste kostenpost van de on derneming van de Stichting Dutch National Paris-Dakar Team, dat voor zijn tien ploe gen een budget van 850.000 gulden bijeenbracht. De privé- onderneming van Kees en Mieke Tijsterman, dit jaar twaalfde in de rally, werkt met meer bescheiden cijfers. Bij de tweewielers zet de Stichting het drietal Kies, Brouwer en Rond in. Anne Kies, in 1983 achtste bij de mo torcoureurs, rijdt de immense Parijs-Dakar, waarin de Ne derlandse initiatiefnemer Oosterhuis in 1982 het leven liet, voor de derde keer. Cross kampioen Gerard Rond en en- duro-specialist Arjan Brou wer debuteren in de 'overle vingstocht', die vooral door navigatie-problemen wordt bemoeilijkt. De Nederlandse ploegen: motoren: Anne Kies (Appelscha), Gerard Rond (Ingen) en Arjan Brouwer (Nijkerk); auto's: Vermeulen/Hut- chinson (Zoeterwoude/GBr), Van der Marei/Hemmes (Hoogland/ Den Haag), Bolderheij/Hoek (Am- stelveen/Bleiswijk), Moritz/Èlen- baas (Amsterdam/Muiden), Van Eijk/Doeswijk (Linschoten/Oude- water), Maarten Bottelier (Am sterdam), Kees en Mieke Tijster man; trucks: Jan de Rooy (Son, plus service-truck en -jeep) en Lubbers/Van Dedem/Polsvoort (Lochem/Bilthoven/Lochem). ALKMAAR (ANP) - Voor een vergulde schaats en 75 gulden rijdt de nationale marathon elite zich zes dagen in het zweet. Gisteravond in Alk maar opende het peloton de zesdaagse alsof het om een eendaagse inspanning ging. Richard van Kempen verraste de gevestigde orde in de snel ste race over de klassieke ma rathon-afstand uit de drieja rige historie van het evene ment. De 21-jarige rijder uit het Utrechtse gehucht De Hoef bleek in de slotfase van de boeiende strijd over onver moede krachten te beschikken. Hilbert van der Duim, de ge wezen wereldkampioen op de langebaan, moest het afleggen tégen de taaiheid en sprint kracht van nieuweling Van Kempen. De titelverdediger in de zesdaagse, Henri Ruiten berg, opende de serie op de na tionale kunstijsbanen met de derde positie. De zege van- Richard van Kempen, zijn eerste op het hoogste niveau, kwam niet echt als een verrassing. Bij de B-rijders was hij tot halver wege het vorige seizoen een klasse apart. Van de 25 wed strijden, waarin hij startte, won hij er 24. De ene misser was letterlijk. Een misslag op het laatste eind kostte hem toen de overwinning. Bij de A- rijders gebruikte Van Kempen de periode rond de Elfsteden tocht om te wennen aan het hardere metier. Dit seizoen bleek hij snel geleerd te heb ben. In Amsterdam en Utrecht werd hij op de meet geklopt door collega-orchideeënkwe- ker Dirk Maarssen, in de sprint momenteel de meest ge- Richard van Kempen leidt het veld tijdens de eerste marathon van de schaats-zesdaagse. Hij won even later, vóór Hilbert van der Duim. - fotoanp vreesde man van het peloton. Maarssen was niet verte genwoordigd bij het zestal, dat in de laatste ronden van race in Alkmaar ontsnapte uit de greep van een grote kopgroep van 21 man. Nederlands kam pioen Cazemier sprong zes ronden voor het einde weg met profwielrenner Jakobs en ploeggenoot Van der Duim in het spoor. Dat drietal leek niet achterhaald te worden, tot Van Kempen zich met de strijd bemoeide. Binnen de 600 meter had hij het supertrio, met de actiefste rijders van de avond verzameld, te pakken. Eén ronde voor het eind sloten ook Ruitenberg, lange tijd te ruggeslagen door een valpar tij, en Busser nog aan. Op dat moment achtte Hil bert van der Duim de tijd ge komen zijn suprematie te to nen. Hij dook achter de rug van teammaat Cazemier de ruimte in. Behalve de katach tig klauwende Van Kempen kon niemand de Fries meer volgen. Kansen werden Van Kempen niet toegedacht, tot Van der Duim in de laatste bocht een gaatje aan de bin nenkant liet. Zijn jeugdige ri vaal, feitelijk net zo onervaren in het marathonvak als de ge louterde allrounder, pakte hem binnendoor en haalde op de laatste honderd meter fa natiek door. Met de vuisten gebald kwam hij over de eind streep. „Ik heb me vandaag wat meer gespaard voor de finale dan anders. Ik ging op het juiste moment achter Van der Duim aan. Het gaatje, dat Hil bert liet vallen, kwam me uit stekend uit. Voor mij was deze winst een complete verrassing. Ik zal nu voluit mee moeten doen in deze zesdaagse. Ik be zit natuurlijk een prima uit gangspositie. Bovendien is de vorm goed. Daar moet ik de komende week gebruik van maken", was het commentaar van de sympathieke en dol blije winnaar. UITSLAGEN Tennis-toernooi Sydney (heren): eerste ronde: Peter McNamara (Aus) - John Frawley (Aus) 6-2 7-5, Mark Edmondson (Aus) - Tim Wilkison (VSt) 6-2 6-1, Kim Warwick (Aus) - Bill Scanion (VSt) 7-6 6-2, Brad Dre- wett (Aus) - Fransisco Gonzales (Pro) 6-3 7-6, Mark Dickson (VSt) - Huub van Boeckel (Ned) 6-4 6-4, Matt Doyle (Ier) - Nick Fulwood (Eng) 6-7 6-46-2; tweede ronde: Henri Leconte (Fra) - Mare Flur (VSt) 6-2 6-3, Danie Visser (ZAf) - John Lloyd (Eng) 6-3 6-4, Wally Masur (Aus) - Michiel Scha pers (Ned) 6-2 6-4, Christo Steyn (ZAf) - Wolfgang Popp (WD1) 6-4 6-4, Matt Anger (VSt) - Mike Bauer (VSt) 6-1 7-5, Jonathan Canter (VSt) - Pe ter Carlsson (Zwe) 6-4 6-4, Bud Shultz (VSt) - Eddie Edwards (ZAf) 4-6 7-6 7-6, Tim Mayotte (VSt) - Ricky Brown (VSt) 6-3 6-2, Scott Da vis (VSt) - Dahnir Keretic (WDL) 6-2 6-4, Amos Mansdorf (Isr) - Leif Shi- ras (VSt) 6-3 6-4. Tennis-toernooi Tokio (dames): eerste ronde: Alycia Moulton (VSt) - Kathy Horvath (VSt) 6-0 7-5, Grace Kim (VSt) - Molly van Nostrand (VSt) 6-3 6-2, Robin White (VSt) - Camille Benjamin (VSt) 6-1 6-2, Car- ling Bassett (Can) - Christiane Jolis- saint (Zwi) 6-2 6-3, Elizabeth Smylie (Aus) - Barbara Potter (VSt) 6-4 4-6 7-5, Annabel Croft (Eng) - Pam Cas- ale (VSt) 6-3 7-5, Katerina Malejeva (Bul) - Raffaella Reggi (Ita) 6-3 7-6 (7-3), Marcella Mesker (Ned) - Etsuko Inoue (Jap) 6-2 6-4. WK jeugd-dammen: tweede ronde: Jaggoe (Sur) - Hubner (Bèl) 1-1, Delhom (Fra) - Delforche (Bel) 2-0, Valneris (Sov) - Bader (Fra) 1-1, Roethof (Sur) - Schwarzman (Sov) 0-2, Camara (Ivo) - Tsentner (VSt) 2-0, Zeba (Ivo) - Wesselink (Ned) 2-0, Budé (Ned) - Manzana (Ita) 2-0, Piconese (Ita) - Bah (Mal) 1-1; stand: 1. Schwarzman, Delhom, Ca- mare, Zeba, Budé en Bah 3 punten, 7. Roethof, Valneris, Bader, Hubner en Piconese 2, 12. Jaggoe, Delforche, Manzana en Wesselink 1, 16. Tsent ner 0. NK indoor-tennis: eerste ronde: heren: Hak - Siemerink 6-3 2-6 7-6, Van de Marei - Van Dom melen 6-4 6-3, Stienen - Eltingh 6-2 6-3, Vissers - Rodriguez 6-2 6-3, Schuur - Dirriwachter 6-7 6-0 6-3, Bruin - Koek 5-7 6-3 7-6, Moos - R. Warmenhoven 6-4 6-3, Koopman - Gorter 6-3 3-6 6-3, Reijnders - Faas 6-4 6-1, Bogtstra - E. Warmenhoven 6-4 7-6, Garos - Pasman 3-6 6-2 7-6, Liewes - Theelen 1-6 7-5 6-2, Pan man - Hoek 6-4 6-3, Vekemans - Da vids 6-4 6-3, Gallas - Janssen 6-4 4-6 7-6; dames: Ver bruggen - Beltgens 6- 2 7-6, Rooymans - Schultz 6-2 7-5, Rads take - Rooymans 6-2 6-2, Bak- kum - Wel Ier 6-2 6-0, Grubben - Eij- kenboom 6-2 6-4, Ketelaar - Schreurs 6-1 7-6, Wilmink - Broers 6-1 7-6, Druyts - Simon 6-1 6-0, Bollegraf - Der Kinderen 7-6 6-1, Vlassak - Van Erven 6-4 7-5, Ter Riet - Van der Dussen 6-3 6-3, Jagerman - Solleveld 6-2 6-3, Leyten - Garos 6-2 6-4, Vis - Pakker 7-6 6-3. Zesdaagse marathon-schaatsen: eerste wedstrijd in Alkmaar: A-rij ders: 1. Richard van Kempen (De Hoef), 2. Hilbert van der Duim (Hee renveen), 3. Henri Ruitenberg (Olde- broek), 4. Gert Jakobs (Emmen), 5. Teun Busser (Utrecht), 6. Lex Caze- .mier (Den Hom), 7. Dirk Maarssen (Rijsenhout), 8. Ruud Christoffers (Vlaardingen), 9. Andries Kasper (Driel), 10. Jos Pronk (Oost-Graft- dijk), 11. Evert vart Benthem (Sint- Jansklooster), 12. Jan-Eise Krom kamp (Oldeholtpade), 13. Jos Niesten (Heemskerk), 14. Jan van Cappelle (Den Haag), 15. Jan Kooiman (Am- merstol), 16. Albert Bakker (Gronin gen), 17. Fokko Veen (Scheemda), 18. Ben Pleijhuis (Oldenzaal), 19. Jurgen Meyer (Utrecht), 20. Henk Holland (Ambt-Delden); dames: 1. Ingrid Paul (Zevenhuizen), 2. Ypie van de Ploeg (Assen), 3. Ineke Kooiman (Ammerstol), 4. Tilly Alderts (Hee renveen), 5. Betty Westerveld (Eem- nes); veteranen: 1. Marten Hoekstra (Heerenveen), 2. Jan Visser (Hoog- karspel), 3. Bernardus Gijzen (Balk). Bundesliga: Schalke '04 - Borussia Dortmund 6-1. Voetbalcompetitie reserveteams: divisie C: NEC 2 - Fortuna S 2 2-2, FC VW 2 - RKC 2 1-3, MVV 2 - Hel mond Sport 2 10-3, RBC 2 - Eindho ven 2 3-2. Van onze sportredactie MAASTRICHT - Frans Körver, op dit moment trainer van Roda JC, wordt meer dan waarschijnlijk de nieuwe trainer van MVV. Het wachten is op een beslissing van de Raad van Bestuur van de Maastrichtse club. Frans Körver en MW heb ben de afgelopen weken in het diepste geheim onderhandeld en een akkoord bereikt over een meerjarige verbintenis. MW-voorzitter Leon Mel- chior toonde zich gisteren ver rast, dat het nieuws was uitge lekt. „Ik kan alleen maar zeg gen dat wij zéér veel belang stelling voor Frans Körver hebben", liet hij weten, „maar wij moeten de kwestie van de SYDNEY (AFP) - Michiel Schapers, de verrassende kwartfinalist bij de open Australische kampioensch- gappen in Melbourne, is giste ren uitgeschakeld in de tweede ronde van het 125.000 dollar- toernooi in Sydney. De Nederlandse kampioen verloor met 2-6 4-6 van de Australiër Wally Masur. Deze grasbaan-specialist was bij de Australische kampioenschap pen één slag verwijderd van de zege op de latere winnaar Stefan Edberg. In de derde ronde had hij in de derde set twee matchpoints, alvorens in vijf sets tenonder te gaan. Huub van Boeckel, die vorig jaar in hetzelfde toernooi tot de finale doordrong, verloor in de eerste ronde met tweemaal 4-6 van de Amerikaan Mark Dickson. Marcella Mesker heeft zich gisteren geplaatst voor de tweede ronde van het 300.000 dollar-damestoernooi van To kio. Zij versloeg de Japanse Etsuko Inoue met 6-2 6-4. LOTTO Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 74 winnaars, bruto f. 5.299,10; vierde prijs: 4059 winnaars, f. 96,60; vijfde prijs: 68.443 winnaars, f. 5,00. De jackpot voor lotto 50 bedraagt ruim 70.000 gulden. Eerste prijs: 222 winnaars, f. 193,70; tweede prijs: 3740 winnaars, f. 4,90; derde prijs: 23.333 winnaars, f. 2,50. T0T0GELIJK Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 10 winnaars, f. 405,00; vierde prijs: 385 winnaars, f. 14,20. EUROPACUP 3 Het programma (returns derde ron de) voor vanavond is; Real Madrid - Borussia MG, AC Milan - Waregem, FC Jtantes - Spartak Moskou, Haj- duk Split - Dnjepr. 1. FC Köln - Hammarby IF, Sporting Lissabon - Athletic Bilbao, Neuchatel Xamax - Dundee United, Legia Warschau - Inter Milan. nieuwe trainer nog afronden in ons bestuur". Vitesse heeft gisteren Chris van den Dungen aangetrok ken. De 27-jarige linkerspits tekende een contract voor an derhalf jaar. Daarna heeft de Arnhemse eerste divisie-club nog een op tie van één seizoen op de aan valler, die overgenomen werd van het Belgische Beringen. Eerder speelde Van den Dun gen onder meer voor AZ '67, FC Den Bosch en Willem II. De eredivisieclub Heracles raakt weer een bestuurslid kwijt. Nadat voorzitter Mol vorige week op aandringen van de Stichting Betaald Voetbal Almelo zijn functie neerlegde, heeft het met tech nische zaken belaste bestuurs lid Engberts eveneens aange kondigd te stoppen. Hij verklaarde gisteren, dat hij zal aftreden, omdat hij zijn functie niet meer met zijn werkzaamheden kan combi- WOERDEN (ANP) - Joop Atsma is gisteravond tijdens een bijeenkomst in Woerden benoemd tot waarnemend voorzitter van de sportcom- missie van de KoninUijke Ne derlandse Wieier Unie (KNWU). De 24-jarige, in Surhuister- veen woonachtige, Atsma neemt de plaats in van Aad Elshof, die eerder door de Al gemene Vergadering van de KNWU was weggestemd. Atsma was lid van het hoofd bestuur van de Unie. LUTON (RTR) - Luton Town, uitkomend in de Engelse eer ste divisie, zal in het nieuwe seizoen supporters van bezoe kende clubs weren uit het sta dion aan Kennilworth Road. Directeur John Smith ver klaarde; „Wij zullen de ko mende maanden ongeveer vier miljoen gulden steken in de verbetering van onze accom modatie. Ons streven is er een plek van te maken, waar je met de hele familie naar toe kunt. Indien je dit wilt berei ken, moet je alle factoren die de plannen zouden kunnen dwarsbomen, proberen te eli mineren".

de Stem | 1985 | | pagina 7