GS eisen sanering grond busbedrijf in Borssele koninklijk zilver voor vier jubilarissen Bonden kraken plannen Fokker Bredere wegen voor landbouwmachines Twee maanden voor inrijden op menigte Weg bij Goes toch open voor verkeer veiling Provincie geeft meer jongeren tijdelijk werk HET WEER Toyota's met 12 maanden garantie Overige merken Bedrijfswagens Automaten Volvo inruilwagens Autobedrijf Van Dorst B.V- Toyota- en Volvo-Dealer I structuur-NV. ADVIES COMMISSIE: 0t0 Loos alarm in ziekenhuis 'ER WORDT GESOLD MET PERSONEEL' Aanvaring in dichte mist op W esterschelde Boete voor slaan met kapot bierglas ANIB klaagt over niet aangepaste stemhokjes Opklaringen Weer in Europa 'Grondverkoop belangrijker dan risico's kernafval' Licht gewonde ongeval Dow-Chemical A56 OPEL Manta GTC, 2 |t injectie, veel acc., hj nov.'78, tel. 076-614322. Peugeot 304 GLD, bi 70 i.z.g.st., 1750,-, 'tg 01640-56762. RENAULT 18 TL station- car, bj. Nov. '81, kl. beige met ondergeb. gasinstall radio, 77.750 km., i.pr.st prijs n.o.t.k. Tel. 01621- 14182. TOYOTA Celica sportuitv Valkenierslaan 98, Breda. VAUXHALL Chevette (Ka. dett), bijna '78, goede auto, vr.pr. ƒ1100,-. Tel 01647-3233. '84 '81 '81 5x Toyota Starlet'78t/m'84 2x Toyota Corolla Coupé'80-'8i 3x Toyota Corolla DX'80-'82 3x Toyota Corolla stationcar'80-'8i 2x Toyota Corolla Liftback'81-'83 2x Toyota Corolla Coupé'80-'8l 2x Toyota Corolla Coupé GT'81 2x Toyota Corolla DX'83-'84 Toyota Corolla diesel'83 3x Toyota Tercel coupé'79t/m'8l Toyota Tercel SR'83 Toyota Tercel DX.. '82-'84 Toyota Tercel 5-drs. DX'83 5x Toyota Carina 1600'77 t/m '83 Toyota Carina stationcar'83 Toyota Carina diesel... '83 Toyota Carina GL Liftback'84 Toyota Camry Liftback GL'83 2x Toyota Celica 1600 coupé ST'82-'83 4x Toyota Celica 2000 LB ST'79 t/m'83 Toyota Cressida benz. '82 Toyota Cressida diesel'82 Toyota Hi-Ace diesel'82 Citroen GSA Suzuki Alto Alfa Romeo Sud Austin Allegro Luxe Ford Taunus 1600L stationcar 2x Honda Civic 3-drs'80-'8l Honda Accord 3-drs.'80 Honda Accord Sedan'74 Mazda 323 Sedan'83 Mazda 323 3-drs'80 Mazda 626 Sedan'80 Mazda RX7 Sport'81 2x Mitsubishi Lancer'80-'82 Nissan Micra DX'83 Nissan Sunny'80 Nissan Sunny'83 Opel Kadett 5-drs'82 Opel Kadett 3-drs'80 Opel Kadett diesel'82 Opel Kadett Stationcar '84 Opel Ascona 1 6S LPG'82 Opel Ascona diesel'79 Peugeot 305 GL'83 2x Renault 5TI'79-'80 Fiat Panda45'82... 8450,- Fiat Uno 55S'83 Saab 900 GLS'80 Saab 99 GL'81 Fiat Ritmo 5-drs'83 Seat Ronda diesel'83 VW Jetta diesel VW Golf diesel'78 Citroën Aca Dyane bestelwagen Toyota Hi-Ace gesl. bestel diesel'8Z Toyota Hi-Ace 9-pers. bus diesel 2x Ford Escort aut'78-,® Toyota Sportsw. aut.'J Opel Kadett City aut. Mazda 626LB aut BMW 520I automaat 2x Toyota Corolla aut'80- 84 2x Toyota Carina aut'80-8 Volvo 66GL aut Volvo 343 aut 2x Volvo 340DL aut78-88 Volvo 340GL aut. 3-drs Volvo 760 GLE aut Renault 18 TS aut 5x Volvo 343DL'79 t/m w 4X Volvo 340 Winner'82 t/m f 2x Volvo 360GLE Sedan'84'M 3x Volvo ,7o 244DL'77 t/m 4X Volvo 240GL'80 t/m Volvo 244GL Diesel Volvo 245DL ,j| stationcar Volvo 740GLE met LPG.u Volvo 760GLE Stationsstraat 25, Riie" tel. 01612-3655 50-01 WOENSDAG 11 DECEMBER 1985 VAN ZEELAND Pagina zeeland 1 T27 Van een onzer verslaggevers BORSSELE - Het terrein van het tourwagenbedrijf De Muynck in Borssele is zo ernstig verontreinigd dat het op korte termijn moet worden gesaneerd. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben dat aan de ge meente Borsele laten weten. Als het aan het college ligt krijgt de sanering nog komend jaar z'n beslag. Nader onderzoek heeft uitgewezen dat de verontreiniging aan de voorkant van het terrein het sterkst is, maar ook de straat en de overkant van de straat, waar vier woningen staan, zijn niet schoon. De woningen zelf zijn nog niet aangetast. In de straat ligt een kunststoffen drinkwaterleiding, maar in het drinkwater is (nog) geen verontreiniging aangetroffen. In het grondwater bevinden zich hoge oliegehalten. Op enkele plaatsen is het gehalte aan aromaten, waaronder benzeen, en aan fenolen erg hoog. Er is ook een sloot verontreinigd. GS vre zen dat het grondwater op sommige plaatsen tot grote diepte is vervuild. Het college acht de vervuiling zo ernstig dat invloed op de volksgezondheid kan ontstaan. Hoe moet worden gesaneerd hangt onder meer af van de vraag of het bedrijf naar een ander terrein kan verhuizen. De gemeente heeft de provincie begin vorige maand om een bij drage in de verplaatsingskosten gevraagd. Het geld daarvoor zou moeten komen uit de knelpuntenpot voor stads- en dorps vernieuwing 1986. GS hebben daar nog geen uitsluitsel over ge geven. Wel heeft het college laten weten dat nieuwe vervuiling voorkomen dient te worden door voorwaarden aan het bedrijf te stellen die zijn gebaseerd op de hinderwet. Wijziging structuur PZEM MIDDELBURG - De directie van de Provin ciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) heeft nieuwe statuten opgesteld voor de om vorming van het bedrijf tot een zogenaamde Dat is gebeurd in opdracht van de Raad van Be stuur. De nieuwe statuten gaan j voor advies naar het provin ciebestuur, dat er de Zeeuwse gemeenten bij zal betrekken, j PZEM-directeur A. Tiktak maakte dit gistermiddag be kend tijdens de jaarlijkse hul diging van jubilarissen. De nieuwe structuur sluit aan bij [de structuur van de meeste [andere elektriciteitsbedrijven I in Nederland en geeft de Zeeuwse staten en gemeente- raden minder directe invloed op het PZEM-beleid. Tiktak sprak de verwach- ting uit dat de personeelsbe- zetting - bij de PZEM werken jzo'n 1500 mensen- komend [jaar zal toenemen met enkele I tientallen medewerkers. De PZEM huidige gisteren [meer dan zestig jubilarissen [en personeelsleden die met [pensioen gaan. Daarvan ont- vingen vier veertigjarige jubi- laiissen de zilveren ereme- daille verbonden aan de Orde van oranje Nassau. Het waren A. Dey uit Axel (opzichter gasdistributie), J. de I Feijter uit Axel (opzichter elektriciteitsdistributie), A. Wouters uit Middelburg (off- setdrukker) en W. van Riet uit [Middelburg (chef kasadmini- jstratie). De commissaris van de koningin, C. Boertien, Idde hen de koninklijke [versierselen op. PZEM-voor- zitter W. Don noemde de jubi- lerende en scheidende PZEM- medewerkers een soort voor- hoede van mensen, die binnen het bedrijf 'de hitte van de dag' hebben gedragen. Hij stond nog eens stil bij het afscheid van directeur C. Dalebout, die hij karakteri seerde als een 'man die het einde van een tijdperk mar keert'. Daarbij doelde Don op de verdwijning van het 'va derlijke type manager', die van alle markten thuis is. Daarvoor in de plaats, aldus Don, zijn managers gekomen die de professionalisering en specialisatie hoog in hun vaandel hebben geschreven. In dat verband sprak hij over een nieuwe zakelijkheid. Men kiest nu eerder voor een baan bij de PZEM, aldus Don, om het eigen beroep of het eigen specialisme uit te oefenen dan om bij het bedrijf te mogen horen. Hij sprak daar geen oordeel over uit, maar noemde het een 'gewel dige en moeilijke' opdracht om de organisatie te doen profite ren van de professionalisering, zonder 'de waarde van erva ring, toewijding en vakkennis, die door de bedrijfstraditie zijn gevormd en opgebouwd, te frustreren'. Tot de jubilarissen behoor den onder meer L. Willemsen uit Zaamslag, A. de Putter uit Zaamslag (beiden 25 jaar in dienst), J. Verschuure uit Kloetinge (40 jaar in dienst) en P. Zandee uit Kloetinge (25 jaar in dienst). Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het provinciebestuur zou moeten bezien of Plaatselijke wegen meer afgestemd kunnen worden op de steeds breder wordende landbouwmachines. De Provinciale Planologische Commissie (PPC) schrijft dit in I «en advies over de provinciale Landbouwnota. Men kan de nota in grote lijnen onderschrijven, maar vindt het niet juist dat voorbij is gegaan aan de steeds breder wor dende landbouwmachines. Ook vindt men meer aandacht op z'n Plaats voor verwerkingmogelijkheden van agrarische produk- ten. Verder wijst men op de mogelijkheden van 'aanpassingsin- hchting', een beperkte vorm van landinrichting. Va ne 1 een onzer verslaggevers I wDi)ELBURG - Gedepu- X e Staten van Zeeland zijn wr°g bereid om langzaam [^'"ngverkeer toe te laten op «n deel van de S 12, het laat ste stuk Kapelie van de oude weg van naar Goes. gebruikte auto-onderdeg uit magazijn voor na 1 en particulier. Div. motoren uit voorraad leverbaar 6, Breda, tel. 1 I zu'len 'stringente voor- I aarden' worden gesteld. Men I daarmee tegemoet aan Imt uwse fruitveiling, die 1J bereikbaarheidsproble- men worstelt. |vDat blijkt uit antwoorden I w? college °P schriftelijke I van de CDA-statenle- I Do ,00se' Dek en De Jager. I rnii statenleden hielden het I hot,ege Voor dat de provincie I ene,w te zorgen voor een I 7t«, ereikbaarheid van de I k^üWse fruitveiling. GS ont- I nietnen -^at: "W'i achten ons llijk" primair verantwoorde- üet probleem ontstond door het besluit van de Zeeuwse fruitveilingen (waaronder die van Terneuzen) om te fuseren. De veilingen besloten tot een concentratie van de fruitaan- voer te Goes in afwachting van de ingebruikname van een nieuw veilingcomplex te Kapelle. Pas achteraf reali seerde men zich dat de geko zen locaties niet of nauwelijks bereikbaar zijn voor het lang zame veilingverkeer. GS willen een ambtelijke werkgroep in het leven roe pen, die de bereikbaarheids problemen defintief moet op lossen voor de ingebruikname van het nieuw te bouwen vei lingcomplex in Kapelle. Alle betrokkenen zullen erin verte genwoordigd zijn. Eerder stel den GS als oplossing voor om een route door de polders te creëren. Daarvoor zouden ver schillende wegen verbreed moeten worden. Het plan ket ste af omdat men het over de financiering niet eens werd. Commissaris der Koningin, C. Boertien (midden) tussen de jubilarissen die koninklijk zilver ontvingen. Vlnr: A. Dey, J. de Feijter, W. van Riet en A. Wouters foto jaap wolterbeek MIDDELBURG - „Ik wilde niemand kwaad doen, maar ze al leen bang maken", was de reactie van de 20-jarige E.G. uit Wol- phaartsdijk op de beschuldiging van de officier van justitie dat hij met zijn auto was ingereden op een menigte in Goes. E.G. raakte daar op 16 sep tember van het vorig jaar be trokken bij een massale veiht- partij op de Grote Markt. Aanleiding was een ruzie die even tevoren in een bar be gonnen was. Op een zeker mo ment voelde G. zich door een groep vechters bedreigd en koos hij voor de vlucht in zijn auto. Met volle vaart reed hij vervolgens in op de menigte en een buitenstaander werd om ver gereden. Met een gebroken been moest deze man in het ziekenhuis worden opgeno men. Poging tot doodslag, zo luidde de aanklacht tegen G. die dinsdag voor de politie rechter in Middelburg terecht stond. Behalve dat hij de om standers slechts 'bang wilde maken' zou hij op de massa zijn ingereden om zijn twee maten uit de vechtende kluwe op te pikken. Dat G. helemaal geen kwaad in de zin had ge had, betwijfelde officier van justitie mr. Bouman, vooral ook omdat G. al vaker voor ge weldmisdrijven terecht had gestaan. Bovendien had hij op 31 december in Terhole een stereo-installatie 'meegeno men' door de eigenaar met een pistool te bedreigen. De man zou hem nog geld schuldig zijn 'en ik had geen zin om daar nog langer op te wachten', al dus G. Verder had hij op 30 juli een vriend erop uit gestuurd om een accu te stelen omdat de zijne het midden op het kanaal bij Goes had begeven en het tweetal juist op weg was ge gaan om te vissen. „En dit is nog maar een kleine greep uit de lijst", aldus mr. Bouman, die een gevangenisstraf eiste van zes maanden waarvan de helft voorwaardelijk. G.'s raadsman mr. Olie be toogde dat zijn cliënt intussen samenwoont met een vriendin en vastbesloten is zijn leven te beteren. Politierechter mr. Janzen van Oosten wilde hier rekening mee houden en ver laagde de straf tot zes maan den waarvan vier maanden voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. SLUISKIL - Gistermorgen rond 9.30 uur trad in het Elisa- beth-ziekenhuis te Sluiskil een automatische brandmelder in werking. Direct daarna kwamen brandweer en politie in actie. Bij hun aankomst bleek dat het een loos alarm betrof. Ver moedelijk is de brandmelder in werking getreden door een technische storing, die moge lijk is ontstaan doordat de PTT in de omgeving werk zaamheden uitvoerde. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het Zeeuws provinciebestuur wil wat meer jongeren in de gelegenheid stellen werkervaring bij de pro vincie op te doen. Daartoe wordt de begrotingspost voor tijdelijke hulpkrach ten verhoogd van 141.500 naar 241.500 gulden. Een tijdelijke klus, zo redeneren Gedeputeerde Staten, verbetert de ar beidsmarktpositie van de betrokken jongeren. Het budget voor tijde lijke hulpkrachten wordt gebruikt om jongeren met allerlei vooropleiding in de gelegenheid te stellen werkervaring op te doen, soms in combinatie met verdere scholing (onder meer ECABO-opleiding). Tijdelijke plaatsing bete kent soms ook een opstapje naar een definitievere ar- beidsplaats binnen het provinciaal apparaat. Bij het recruteren van tijdelijke hulpkrachten maakt de provincie onder meer gebruik van het uit zendbureau Start, dat be middelt voor ingeschreven werkzoekenden bij het ar beidsbureau. Verder wordt het budget benut voor het bekostigen van stageplaat sen ten behoeve van het academisch onderwijs en hoger-, middelbaar- en la ger beroepsonderwijs. De provincie maakt ook dank baar gebruik van tijdelijke hulpkrachten voor ver vanging tijdens ziekte of zwangerschap van perso neelsleden. Vervolg van pagina 1 WOENSDRECHT YPEN- BURG - De raad van bestuur van Fokker heeft gisteren slechts een gedeelte van de be leidsplannen bekend gemaakt. Gesproken werd alleen over reparatie en revisie. En niet over de vraag waar bijvoor beeld de produktie van kunst stof wordt geconcentreerd. Met kunststof houden Ypen- burg en Hoogeveen zich bezig. „Het is een slecht plan", zo kwalificeerde gisteren dis trictsbestuurder G. Frielink van de Industriebond FNV het huiswerk van de raad van be stuur van Fokker. „Bovendien is het plan onvolledig en wordt er gesold met personeel. Het plan is niet wat we hebben ge vraagd. We willen een totaal plan hebben. Wat nu is gepre senteerd heeft een verplette rende indruk gemaakt op de mensen van Ypenburg. Voor hen is dit een slecht en een on- aartvaardbaar beleid. De ko mende dagen zullen we bekij ken welke acties we daartegen kunnen gaan voeren." Ook de Industriebond CNV is verontwaardigd over de plannen van de Fokkerleiding. Volgens G. van den Heuvel van de Industrie- en Voe dingsbond CNV zijn de men sen van Ypenburg van plan stiptheidsacties te voeren en overwerk te weigeren. Fokker-Woensdrecht kan het extra werk, dat van Ypen burg komt, best gebruiken. De werkgelegenheid binnen het Woensdrechtse bedrijf was de laatste maanden niet rooskleurig. Om de mensen aan het werk te houden moest aardig wat personeel worden uitgeleend aan andere Fok- kerbedrijven. Bovendien ziet naar de mening van de raad van bestuur van Fokker de toekomst er op gebied van re paratie en revisie somber uit. Dat Woensdrecht werd aan gewezen voor de klus van re paratie en revisie is overigens geen verrassing. In het kader van het zogenaamde relocatie- onderzoek werd al eerder ge zegd dat concentratie van deze activiteiten binnen het Fok ker-concern het best in Woensdrecht kon plaatsvin den. Onrust Al in mei van dit jaar zou den de resultaten van het rea- locatie-onderzoek en de daar uit voortvloeiende beleids plannen bekend worden ge maakt. Grote onrust ontstond de laatste weken in de ver schillende Fokker-vestigingen omdat de raad van bestuur nog steeds niets had laten we ten. Omdat het allemaal zolang duurde werd verondersteld dat de plannen voor een of meer vestigingen weieens zwaar konden tegenvallen. Zo'n tegenvaller kreeg giste ren het bedrijf op Ypenburg te incasseren. Er werd rekening mee gehouden dat het repara tie- en revisiewerk zou ver dwijnen. Maar gehoopt werd op vervangend werk. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In dichte mist heeft zich gistermiddag in de pas van Rilland op de Wester- schelde een aanvaring voorge daan tussen twee kleinere schepen. Het ging om de Engelse coaster Moler Venture (597 brt) en de Nederlandse bin nenvaarder Rapide. De En gelsman was onderweg van Hansweert naar Antwerpen, toen het schip in dichte mist de Rapide raakte. De Moler Venture voer langszij het binnenschip om het buiten de vaargeul te ma noeuvreren, zodat de schade kon worden opgenomen. Later kwam de sleepboot Hoboken van de Antwerpse Unie van Reddings- en Sleepdiensten ter plaatse om assistentie te verlenen. De schepen zetten vervolgens voorzichtig koers naar Antwerpen. Van onze correspondente MIDDELBURG - Op 3 fe- bruari was de 24-jarige J.N. uit Bergen op Zoom getuige van een ruzie tussen zijn va der en een andere bezoeker van een bar in St. Maartens dijk. In het heetst van de scheld kanonnade over en weer gaf de bezoeker de vader een duw 'en toen sloegen bij mij de stoppen door', aldus N. die dinsdag voor de politierechter in Middelburg terecht stond. Onder het uiten van de strijdkreet 'wie aan mijn va der komt komt aan mij', sloeg N. een bierglas kapot en drukte dit in het gezicht van de aanvaller, die met verwon dingen aan neus en voorhoofd in het ziekenhuis moest wor den behandeld. Voor de politierechter ging N. uitvoerig in op de voorge schiedenis van zijn uitval. Het slachtoffer zou 'bepaald geen lieverdje' zijn en al eerder met de vader op de vuist zijn ge gaan. „Als ik niet had ingegre pen was het helemaal uit de hand gelopen", aldus N. „Die man moest eens een lesje heb ben en zijn verwondingen vie len nogal mee", zo besloot hij Officier van justitie mr. Bouman vond een en ander helemaal niet meevallen en eiste een gevangenisstraf van vier weken waarvan de helft voorwaardelijk. Politierechter mr. Janzen van Oosten wilde rekening houden met het feit dat N. nooit eerder met justitie in aanraking was geweest en dat een gevangenisstraf nade lig zou kunnen zijn voor het werk van N. Zij veroordeelde hem tot een geheel voorwaar delijke gevangenisstraf van drie weken en een boete van 750 gulden. Van onze correspondente THOLEN - De ANIB-afdeling Tholen St. Philipsland is boos op de gemeenten Tholen en St.-Philipsland. Met name zijn de onaangepaste stemlo kalen en stemhokjes de alge mene invaliden- en arbeidson- geschiktenbond een doorn in het oog. „Bij de vorige verkiezingen hebben wij om aanpassingen verzocht. Ook invalide keizers hebben het recht hun eigen stem uit te brengen", stellen zij in een brief aan beide ge meentebesturen. Op 31 januari 1983 lieten B en W van Tholen de ANIB we ten dat er een ambtelijke rege ling in voorbereiding was met betrekking tot aangepaste stemhokjes voor gehandicap ten. „Bij de jongste verkiezin gen waren stemhokjes voor rolstoelgebruikers niet te ge bruiken en moesten deze stemmers met een plankje op hun knie hun stem uitbrengen. Dit kan toch niet de bedoeling zijn", aldus de ANIB. Bij de brief aan de gemeen tebesturen heeft de ANIB een bouwtekening mee gezonden. „Deze tekening geeft aan hoe op eenvoudige wijze een oplos sing is aan te brengen". Het verzoek van de ANIB wordt mede ondersteund door de An- bo's uit de regio Tholen en Philadelphia-afdeling Tho len St.-Philipsland. De weersverwachting voor woensdag: in de ochtend ne vel en aanvriezende mist. Na het optrekken van de mist brede opklaringen. Maximum temperaturen van 0 tot 5 gra den. Er waait een zwakke over wegend zuidenwind. De voor uitzichten voor donderdag tot zondag: zonnig maar vrij koud weer na het optrekken van ochtendnevel en mist. (Brori: Ukkei) Amsterdammist......7gr Eindhovenmist7 gr Vlissingenmist7 gr Aberdeenregen4 gr Atheneonbewolkt16gr Barcelonalicht bew13 gr Berlijnregen7 gr Boedapestzwaar bew.6 gr Bordeauxzwaar bew..6 gr Brusselzwaar bew4 gr Dublinonbewolkt9 gr Frankfortlicht bew7 gr Genèveonbewolkt7 gr Helsinkisneeuw-3 gr Innsbruckregen4 gr KlagenfurtregenOgr Kopenhagen zwaar bew.6 gr Lissabonregen14 gr Locarnoonbewolkt9gr Londenzwaar bew.7 gr Luxemburgonbewolkt5 gr Madridzwaar bew.5 gr Malaga zwaar bew.17 gr Mallorcaonbewolkt17 gr Maltalicht bew.20 gr Moskou..sneeuw-5gr Münchenzwaar bew.4 gr Nicezwaar bew13 gr Oslo...:licht bew.-9 gr Parijsmist4 gr Praagzwaar bew.5 gr Romeregen14 gr Splitzwaar bew13 gr Stockholmonbewolkt....-11 gr Warschauregen5 gr STATENLID D' 66 OVER HAVENSCHAP: Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het haven schap Vlissingen blijkt ver koop van industriegrond be langrijker te vinden dan een integrale afweging van risi co's, die gepaard gaan met de opslag van (hoog-) radio-ac tief afval. Dat zei het D '66 statenlid J. Boogerd-Quaak gisteravond tijdens een spreekbeurt voor partijgenoten. Het statenlid noemde de houding van het provinciebe stuur ten aanzien van de mo gelijke opslag van kernafval in het havenschapsgebied 'uitermate gelaten en laks'. Ze daagde het CDA uit om de zorg over een verantwoorde aanpak van de afvalproble- matiek waar te maken. Het CDA, aldus Boogerd- Quaak, is de eerst aangewe zene om op nationaal niveau af te dwingen, dat Zeeland geen opslagplaats voor kern afval krijgt zonder dat eerst een behoorlijke risico-analyse op tafel ligt. „Het CDA", aldus het sta tenlid, „kan het niet maken om in deze nonchalant met haar verantwoordelijkheden om te springen. Temeer niet omdat de CDA-afgevaardigden ge kozen zijn op programma's, waarin kernenergie niet zou worden uitgebreid". Ze wees er nog eens op dat de risico's dienen te worden afgewogen tegen het gegeven dat Zeeland de recreatie verder uit wil bouwen, de Zak van Zuid-Be veland een natuurgebied is, en dat in de buurt van Borsele talloze explosiegevaarlij ke ac tiviteiten plaatsvinden. bij Van onze correspondent TERNEUZEN - Bij een be drijfsongeval bij Dow-Chemi cal is gistermorgen de Temeu- zenaar K. M. licht gewond ge raakt. Werknemers van de firma De Schelde te Terneuzen wa ren bezig met het verplaatsen van een stalen pijp, die op een gegeven moment kantelde en daarbij het rechter onderbeen van M. raakte. In het Juliana-ziekenhuis wezen foto's uit dat er slechts sprake was een flinke kneu zing. Na behandeling kon M. naar huis worden vervoerd.

de Stem | 1985 | | pagina 11