Van Bentum wint in Austin Blanchard blaakt van zelfvertrouwen a WILANDER IN DRIE SETS VAN DE BAAN GEVEEGD Timman niet in toernooi Wijk aan Zee HTODOOD' ITENLAND atemala -Afrika t pensioen -chip jverzoek Fabius kleisitie intie Vitesse lonkt naar Koolhof Overwinning Schapers in Sydney Nederland - België in Kings Cup VOOR TITELGEVECHT TEGEN DENNIS ANDRIES IN LONDEN Franse arbiter bij gevecht Alex Blanchard De gematigde chris- overwinning opgeëist residentsverkiezingen, stevende de ehristen- e overwinning op zijn e Unie van het Natio- televisie meldde dat tenminste kon reke- n: 69,02 procent tegen s tegenstander, Jorge nrust in Zuid-Afrika volgens de politie vier ke-goudmijn ten wes- 1 toen de politie met rten wilde verspreiden Er vielen verder 18 ge- rd. Voorts werden een hun huis in de woon- d werd gestoken, in erkoolde lijk van een Filippijnen heeft gis- og voor de presidents- al gaan. Ver had wel dat hij gaat', aldus een Marcos had in een ten weten dat Ver, an- en 29 generaals zich ngers voor hen waren even het militaire ap- aal was vrijgesproken positieleider Benigno n toch mee te doen in de derlandse Philips-con- 'k willen ontwikkelen, e subsidie-bedrag van ét Siemens een licentie- oshiba, dat ook bezig is Nadat hij het Philips- oorlichten, is de Duitse )gie Heinz Riesenhuber nd was daarbij dat Phi- ondanks de voorsprong jdig met hun superchip Kyprianou is door de zijn door de oppositie ichte van de Turks-Cy- sh. Kyprianou's Demo- 'tslagen van vier-vijfde ~nst te hebben geboekt *ng zal Kyprianou vol- oncessies te doen aan de e troepen bevinden op -onservatieve oppositie- gezamenlijk tweederde Daarmee wilden zij Ky- oegde presidentsverkie- n hun aanslagen burgers, ood, mogen straffeloos r ze besluiten om de wa- inhoud van een nieuw volgens de krant El Pais hankelij kheidsbeweging ie voor de nieuwe gratie- fzweren van de wapens - blijven. Het nieuwe gra nd geïnformeerde Madril- (d juni meegedeeld aan de itar. Voor zover bekend reageerd. rrand heeft ontkend dat zijn ontslag zou hebben isluit de Poolse leider Ja- llysée. „Fabius is een op- beslissing", aldus Mitter- erantwoording te nemen len bezoek van de Poolse m in het belang van het Poolse verhoudingen, een nsenrechten in Polen ter het kader van een 'Euro interview voor de Franse Maan op: 06.34. Maan on- mder 16.27. Maan op: 08 10 rt 01.08-13.31. Terneuzen. leldinge: 01.36-14.02. MOR- "1-14.21 Terneuzen: 01.12- ■D2.32-14.52. nr Cabedello. ALPHACCA 8 v am. BARKEN 10 te Hamburg nr Southend, BROERE EME- 8 156 z Gran Canana nr Ant- IHaifa, FOSSARUS 8 rede Shi- GLLOYD BRAS1L 9 te Fortale- 4AASSTAD 8 v Sarroch nr Ma- Taranto, NEDLLOYD BALTI- :NCE 9 te Bahrein verw. NEO- i, NEDLLOYD HOLLANDIA 8 Ie mpton, NEDLLOYD KATWIJK 8 3 te Rio de Janeiro, NEDLLOYD D MANILA 9 te Guayaquil verw, -erw, NEDLLOYD ROSARIO 8 New York verw, PRINS FRE- \ND 6 te Amsterdam, SPRING 6 v Rotterdam nr Port Evergla- Madeira nr Las Palmas, COR- Y 8 v Gr. Yarmouth nr Antwer- INA BROERE 8 te Rotterdam, HOUTMANGRACHT 9 te Para- JACOBUS BROERE 8 te Am- Japuto, LEIDSEGRACHT 8 te r Hopmanholmen, LINDEBORG 8 in Str. v Gibraltar nr Theems, iRCHIONESS 8 200 n Parama- Iw Lesbos nr Larnaca, RING- idsekr35.25- 38.25 'se kr35.50- 38.50 ise kr29.25- 32.25 schilt15.79- 16.29 nsepes1.70- 1.95 se dr1.20- 1.90 mark50.25- 53.25 dinar0.50- 1.20 pond3.32- 3.62 r ip515 per kg jop585 per kg AUSTIN (RTR) - Conny van Bentum floreert in Amerika. Be blonde Barneveldse, die eind van de zomer in het Ja panse Kobe het snelst sprintte tijdens de Universiade, heeft weekeinde bij internatio nale wedstrijden in Austin op je 100 meter vrije slag zowel de Europese kampioene Heike Friedrich, als de hele Ameri kaanse zwem-elite verslagen. Als enige finishte zij binnen de 56 seconden-grens, 55.98, waarmee zij slechts een ge ringe terugval toonde ten op zichte van het hoogseizoen, toen zij in Japan met 55.87 se conden de op één na beste tijd uit de nationale zwemgeschie- denis zwom. Het record staat op naam van Annemarie Ver stappen met 55.79 seconden. Van Bentum, die tweede jaarsstudente is aan de uni versiteit van Berkeley, had nog het meest te stellen met de Amerikaanse 50 meter-specia liste Dara Torres en de tweede Amerikaanse Betsy Mitchell, die in respectievelijk 56.39 en 56.67 seconden aantikten. De 15-jarige Oostduitse Heike Friedrich (met 55.71 seconden houdster van de beste seizoen- tijd) kwam met 57.22 seconden niet verder dan de vierde plaats. De Olympische 200 me ter-kampioene Mary Waite eindigde met 57.60 seconden als zevende en voorlaatste. De Oostduitse zwemmacht, die komend weekeinde in de sterkste bezetting bij de Europa Cup-wedstrijden in Den Bosch aan de start komt, moest in Austin meer klappen incasseren. Mary T. Meagher, de tweevoudige Olympische kampioene, won zondag de 200 meter vlinderslag in de op één na beste seizoentij d van 2.08.75. Halverwege de race leek de 21-jarige Amerikaanse met een tussentijd van 1.01.53 regelrecht onder haar uit 1981 daterende wereldrecord van 2.05.96 te duiken. Bij gebrek aan tegenstand ging zij echter op de laatste baan niet meer voluit. Kornelia Gressler, zil ver bij de Europese kampioen schappen in Sofia, bleef meer dan drie seconden achter. De Oostduitse wereldre- cordhoudster Silke Hörner handhaafde zich met moeite op de 200 meter schoolslag. De vrij onbekende Amerikaanse Cindy Ounpuu gaf zich slechts met handslag gewonnen: 2.29.78 tegen 2.29.92. Sylvia Ge- rasch eindigde als derde in 2.31.76. Bij de heren werd de 100 meter vrije slag een dead heat tussen de nieuwe wereldre cordhouder op de 50 meter vrije slag Tom Jager en diens landgenoot Rick Oppel: beiden 50.36. De Canadees Tom Pointing won de 200 meter vlinderslag. Hij bleef daarin de Amerikaan Mike Heath een fractie van een seconde voor: 1.58.69 tegen 1.58.93. Bij afwezigheid van de Canadese Olympische kam pioen en wereldrecordhouder Victor Davis, die in de series met een achttiende plaats werd uitgeschakeld, werd de 200 meter schoolslag gewon nen door de Amerikaan Steve Bentley, vóór de Zwitser Etienne Dagon: 2.17.85 tegen 2.18.81. Edberg kampioen van Australië Door Léon Krijnen MELBOURNE - Nog geen twee jaar geleden, in maart 1984, maakte Nederland voor het eerst kennis met Stefan Edberg. In zijn eerste jaar als prof versloeg hij in het Rotterdamse ABN-toernooi meteen spelers als Johan Kriek en Eliot Teltscher. Het was ook het jaar van de Olympische Spelen in Los Angeles, waar Stefan Edberg zich de beste tennis ser van de 32 getalenteerde spelers onder de 21 jaar toonde. Zijn eerste toernooi, in Mi laan, had hij toen al gewon nen. Zijn tegenstander in de finale heette Mats Wilander, zijn maatje, met wie hij later dat jaar zijn eerste Davis Cup, tegen de Verenigde Staten, zou winnen. Gisteren in Melbourne was zijn tegenstander opnieuw Mats Wilander, maar nu ging het om 100.000 dollar en een volwassen Grand Slam-titel. Op zijn overwinning (6-4 6-3 6-3) was helemaal niets af te dingen, ook al sprak Edberg na afloop het vermoeden uit, dat zijn vriend wel eens meer last van zijn elleboogblessure gehad zou kunnen hebben dan hij zelf wilde toegeven. Dat bleek echter niet uit het aantal van negen aces, dat Wi lander wist te produceren. Ed berg sloeg er maar vier, maar desondanks blijft de opslag van de 19-jarige kampioen de sleutel van zijn spel. Bijna iedere bal stuitert met het Van onze sportredactie ARNHEM - De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat PSV'er Jurrie Koolhof, net hersteld van een slepende knieblessure en twee operaties, na de win terstop bij Vitesse gaat 'reva lideren'. De Groninger, die, na een uiterst succesvolle periode bij Vitesse, twee seizoenen gele den door de miljoenen-forma tie uit Eindhoven werd aange trokken, heeft onlangs de trai ning bij PSV hervat. „Het le nen of huren van Koolhof is één van de mogelijkheden om ons spitsen-probleem op te lossen", erkent Vitesse-mana ger Hans Dorjee. „Maar er zijn er meer en actie hebben we nog niet ondernomen". Henk Duut zal pas na de winterstop worden geope reerd. De Feyenoorder zou aanvankelijk vandaag onder het mes gaan. Clubarts Ben van de Bosch, die de operatie zou uitvoeren, is echter ziek. Duut moet een operatie aan de linker-enkel ondergaan. Hij is niet met zijn ploeggeno ten meegereisd naar Schot land, waar Feyenoord van daag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Hibernians speelt. Feyenoord kan de twee res terende wedstrijden voor de winterstop ook niet beschik ken over Ben Wijnstekers. De medische staf van de stadion- c|ub heeft bepaald, dat Wijn stekers' armblessure slechts met rust kan genezen. Optiebeurs-directeur Tjerk westerterp heeft gisteravond Bekendgemaakt, dat hij aan einde van het voetbalsei- oen de sponsoring van Roda za' beëindigen. Westerterp van mening dat het doel van l sponsoring naamsbekend heid, is bereikt. Roda JC zal een dezer dagen Jjni?ens een voorlopige nav- K,J~nn8 van de fiscus over o ontvangen. Die naheffing ,^n gevolg van de 'zwart- Li-i"e' waarin de voet- b sinds 11 juli van dit laar is verwikkeld. 'kick'-effect in de richting van het hoofd van de tegenstander, die er niet veel mee weet te doen. Schapers en Lendl wer den er eerder deze week al gek van, Wilander wist hem giste ren ook niet te hanteren. Eén service-break per set was voor Edberg voldoende, terwijl zijn eigen service-games geen mo ment in gevaar kwamen. Met Schapers en Lendl zijn tevens de spelers genoemd, te gen wie Edberg op het juiste moment zijn topvorm terug wist te vinden, nadat hij eer der in het toernooi tegen de Amerikanen Bud Schultz en Matt Anger, maar vooral te gen de Australiër Wally Ma- sur, hopeloos naar die vorm had lopen zoeken. Tegen Ma- sur overleefde hij in de derde set zelfs twee matchpoints en dat is iets wat een toernooi- winnaar toch maar zelden overkomt. „Nadat ik tegen Schapers zo gemakkelijk had gewonnen", aldus Edberg gis teren, „wist ik al dat er niet veel meer fout kon gaan. Hij speelde helemaal niet zo slecht tegen mij, maar hij kwam er helemaal niet aan te pas. Dat gaf me vertrouwen voor mijn partij tegen Lendl, en toen ik die gewonnen had, had ik he lemaal niets meer te verlie zen". Het is wellicht een voorba rige conclusie, die misschien pas over een jaar of twee ge trokken mag worden, maar desondanks. Stefan Edberg heeft zich in Melbourne defi nitief aangemeld als de nieuwe nummer twee of één van de wereld. Zijn voor naamste concurrent, ondanks die historische partij van Mi- chiel Schapers, is Boris Bec ker, terwijl ook Slobodan Zi- vojinovic nog wel eens stie- kum in de top-tien terecht zou kunnen komen. De tenniswereld kan zich nu op gaan maken voor de finale van het toernooi om de Davis Cup, eind deze maand in Mün- chen, tussen West-Duitsland en Zweden. De Zweden, met Edberg, Wilander en de van wege een blessure in Mel bourne afwezige Jarryd, lij ken daarbij hogelijk favoriet. Want ook al zou Boris Becker weer van de 'Schapers-schok' hersteld zijn, en zijn twee en kelspelen winnen, welke Westduitser zou er dan een ander partijtje moeten win nen? Het enige probleem van de Zweedse tennisbond is de samenstelling van het team. Want wie moet er enkel of dubbel spelen? Kandidaten genoeg na het Zweedse onder onsje in Melbourne. SYDNEY (RTR) - Michiel Schapers heeft de draad van zijn goede prestaties in Mel bourne weer opgepakt in Syd ney bij de tenniskampioen schappen van Nieuw-Zuid Wales. In de eerste ronde versloeg Nederlands topspeler gisteren de Argentijn Roberto Saad in drie sets. Menno Oosting ver loor van Mare Flur (VSt). Stefan Edberg loopt juichend naar het net, nadat hij de open Australische tennistitel heeft veroverd door in de finale zijn vriend en landgenoot Mats Wilander te kloppen. - fotoap LONDEN (RTR) - Zowei Ne derland als België is ingedeeld in de tweede divisie van het tennis-toernooi om de Kings Cup, waarvoor de wedstrijden van 22 tot en met 26 januari in Helsinki worden gespeeld. Naast Nederland en België is ook Ierland in deze zoge naamde 'blauwe groep' inge deeld. De winnaar van deze drielanden-ontmoeting komt uit tegen de winnaar van de winnaar van de 'gele groep'. Deze bestaat uit Oostenrijk, Finland en de Sovjet-Unie. De uiteindelijke nummer één pro moveert naar de eerste divisie. In de eerste divisie zijn mo menteel ondergebracht Zwe den, Zwitserland en Italië, die tesamen de 'blauwe groep' vormen, en de 'gele groep' be staande uit Tsjechoslowakije, West-Duitsland en Engeland. De wedstrijden voor deze groepen hebben in Londen plaats van 22 tot en met 26 ja nuari. Naast de eerste en tweede divisie zijn er nog een derde en een vierde divisie. De derde divisie speelt in Bordeaux met als deelnemers Joegoslavië, Monaco, Spanje, Denemarken, Hongarije en Frankrijk. De vierde groep verzamelt zich in het Noorse Bergen. Het zijn Griekenland, Bulgarije, Por tugal, Noorwegen, Cyprus en Polen. SPORT IN 'T KORT Gross niet DE OLYMPISCHE-, wereld en Europese kampioen zwem men Michael Gross zal bij de Europa Cup-wedstrijden op de korte baan, dit weekeinde in Den Bosch, niet in actie ko men. De 21-jarige student in de germanisitiek heeft afge zegd, omdat hij een trainings achterstand zou hebben. In de fout IN HET officiële verslag over de marathon van West-Berlijn in september 1985 staat dat vier deelnemers zijn gedis kwalificeerd. Drie mannen, omdat zij een stukje met de metro hadden afgestoken, een vierde, omdat hij, dankzij een geslaagde vermomming, als vrouw was gestart en aange komen. Flamengo FLAMENGO HEEFT het tweede deel van het voetbal kampioenschap van Rio de Ja neiro gewonnen. Met Flumi- nense, winnaar van het eerste part en Bangu, dat zondag door Flamengo werd versla gen (1-0), maar de meeste pun ten uit de totale competitie verzamelde, wordt nu verder gespeeld om de titel van de staat Rio de Janeiro. Sao Paolo is al zeker van een finaleplaats in zijn provincie. Hongarije HET HONGAARSE voetbal elftal heeft zijn eerste wed strijd uit het vier-landentoer- nooi in Mexico gewonnen. Zuid-Korea werd met 1-0 ver slagen door een treffer van Kiprich uit een strafschop, tien minuten na rust. Afgelo pen zaterdag had Mexico in de openingswedstrijd van het toernooi met 2-0 van Algerije gewonnen. Part-timer OM FINANCIËLE redenen moet de bondscoach van Wa les er voortaan een part-time baan bij nemen. De voetbal bond is niet langer in staat de post voor de volledige werk tijd te honoreren. Sinds vijf jaar wordt de positie van bondscoach bezet door Mike England, die een bruto salaris van 110.000 gulden incasseert. Wereldbeker EEN WESTDUITSE schaats- delegatie completeert het deel nemersveld van de Neder landse wedstrijd in het we reldbekercircuit. Aan de wed strijden 15 en 16 december in Eindhoven en Utrecht doen dertig rijders uit acht landen mee. LONDEN (ANP) - Alex Blanchard is gisteren vol zelfvertrou wen gearriveerd in Londen, waar hij morgenavond in het West hotel voor de derde maal in zijn carrière de Europese titel in het halfzwaargewicht verdedigt tegen de Engelse uitdager Dennis Andries. De 27-jarige Amsterdam mer, die op 28 mei van het vo rig jaar in Amsterdam de Europese titel veroverde, ba seert zijn vertrouwen op een gedegen voorbereiding. De afgelopen maanden reisde Blanchard met zijn trainer Erik van den Berg tweemaal naar de Verenigde Staten voor een trainingssta ge. In het 'gymnasium' van de Amerikaan George Benton in Philadelphia zegt Blanchard zich optimaal te hebben kun nen voorbereiden. „Vroeger lieten wij voor een belangrijke partij altijd een sparringpart ner overkomen. Wij hebben de zaak nu eens omgedraaid. Dat is mij uitstekend bevallen. In Philadelphia regelde Benton, met wie mijn trainer al jaren lang een uitstekend contact onderhoudt, alles. Zoiets brengt een stuk rust. Ik had niets aan mijn hoofd en kon mij volledig op de training richten. Ik stond dagelijks in de ring en had aan sparring partners in feite geen gebrek. Iedereen die bij Benton komt, bereidt zich voor op een partij en wil hard trainen". Blan chard zegt in Philadelphia fy siek sterker te zijn geworden. „Bovendien heb ik veel ge leerd in het gevecht op halve afstand. Invechten was nooit mijn sterkste zijde". Alex Blanchard, die op 8 ja nuari 1979 in Rotterdam, vijf dagen na zijn 21ste verjaar dag, zijn debuut als prof maakte met een overwinning door knock-out in de tweede ronde tegen de Westduitser Klaus Hein, staat in Londen voor zijn dertigste gevecht als professional. Van de 29 par tijen als profbokser verloor de 1,92 meter lange Amsterdam mer er slechts één en bokste hij eenmaal onbeslist. Het enige verlies leed hij op 15 november 1982 in het Rot terdamse Sportpaleis Ahoy' tegen Rudi Koopmans. Het ge vecht om de Europese titel werd in de achtste ronde door de Engelse arbiter John Coyle gestaakt. Blanchard moest daarna tot 28 mei 1984 wach ten, voordat hij opnieuw een kans op een titelgevecht kreeg. Begin februari 1984 kwam in Marseille een einde aan de bijna vijf jaar durende hege monie van Rudi Koopmans bij de Europese halfzwaarge- wichten. Koopmans verloor van de Fransman Richard Ca- ramanolis. Omdat destijds in de contraeten was opgenomen dat de Fransman zijn kam pioenschap als eerste tegen Blanchard zou verdedigen, reisde Caramanolis naar Am sterdam. De confrontatie met Blanchard eindigde voor de Europese kampioen in een drama. In de zesde ronde werd hij in de Edenhal na een zware afstraffing uitgeteld. Vier maanden later onder vond de Westduitser Manfred Jassmann in Dortmund de kracht van de nieuwe Euro pese kampioen. Op 15 septem ber gooide de verzorger van Jassmann in de vierde ronde de handdoek ten teken van op geven. Elf maanden nadat Ca ramanolis de Europese titel bij Blanchard had ingeleverd, deed de Fransman een poging die te heroveren. De revanche in het Sportpaleis Ahoy' ein- Alex Blanchard bij aankomst in Londen. Hij wordt geflankeerd door manager Henk Ruh- ling (links) en trainer Eric van den Berg. - fotoanp digde op 22 april van dit jaar na twaalf ronden onbeslist, waardoor Blanchard kam pioen bleef. Blanchard heeft drie titels op zijn naam. Naast Europees en Benelux-kampioen mag hij zich ook wereldkampioen in het halfzwaargewicht volgens de versie van de World Athle tic Association (WAA) noe men. Alex Blanchard hecht aan die benaming, die hij se dert 11 februari van dit jaar mag dragen, terecht geen waarde. Het 'gevecht' tegen de Canadees Jerry Reddick duurde nauwelijks vier minu ten en was in feite een aan fluiting. Reddick bleek veel te licht. Bovendien had de Cana dees zich nauwelijks voorbe reid. Alex Blanchard weet dat hij morgenavond in het West-ho tel in Londen, waar promotor Steene op een uitverkochte zaal van 2500 toeschouwers re kent, tegenover een uitste kende en geladen uitdager komt te staan. De op 5 novem ber 32 jaar geworden Dennis Andries wacht al enkele jaren op een gevecht om de Europese titel. De in Guyana geboren Andries kwam in 1963 als tien jarige jongen naar Engeland. Hij begon op 20-jarige leeftijd met boksen en kwam zestien keer als amateur in de ring. Hij debuteerde op 16 mei 1978 als professional met een over winning door technisch knock-out in de tweede ronde tegen de Engelsman Ray Pier ce. Sedert zijn debuut heeft Andries 33 gevechten gele verd. Daarvan won hij er 26, verloor zes maal en bokste één keer onbeslist. In Engeland was de uitda ger aanvankelijk bekend on der de bijnaam 'Andries, het dier', vanwege zijn brute kracht. In de loop der jaren heeft de uitdager, onder an dere door een aantal partijen in de Verenigde Staten, veel bijgeleerd. Zijn sterke punten zijn conditie, incasseringsver mogen, onophoudelijk aanval len en stootkracht. Blanchard maakt zich daarover niet al te veel zorgen. „Ik wil graag een tegenstander die komt, omdat je dan de kans hebt op een counter". Manager Henk Ruhling is wat gereserveerder. „Met En gelse boksers is het altijd op passen. Zij hebben een groot hart. Bovendien heeft Andries het voordeel dat hij een thuis wedstrijd bokst!' UITSLAGEN Internationale zwemwedstrijden in Austin; dames: 100 meter vrije slag: 1. Connie van Bentum (Ned) 55.98, 2. Dara Torres (VSt) 56.39,3. Betsy Mitchell (VSt) 56.67,4. Heike Friedrich (DDR) 57.22, 5. Jenna Johnson (VSt) 57.44, 6. Sandy Nelson (VSt) 57.52, 7. Mary Wayte (VSt) 57.60, 8. Annette Cowley (VSt) 57.86; 800 meter vrije slag: 1. Tiffany Cohen (VSt) 8.37.00, 2. Patty Sabo (VSt) 8.39.66,3. Kathy Hett- che (VSt) 8.45.15, 4. Debbie Wurburger (Can) 8.45.88, 5. Cornelia Sirch (DDR) 8.47.91,6. Monika Gyuro (Hon) 8.49.45; 200 meter schoolslag: 1. Silke Horner (DDR) 2.29.78, 2. Cindy Ounpuu (VSt) 2.29.92, 3. Sylvia Gerasch (DDR) 2.31.76, 4. Hiroko Nagasaki (Jap) 2.34.48, 5. Nina Herbert (VSt) 2.36.78, 6. Guylaine Cloutier (Can) 2.38.09; 200 meter vlinderslag: 1. Mary T. Meagher (VSt) 2.08.75, 2. Kornelia Gress ler (DDR) 2.12.13, 3. Donna McGinnis (Can) 2.12.44, 4. Kara McGrath (VSt) 2.12.76, 5. Tami Bruce (VSt) 2.13.92, Patty King (VSt) 2.14.09; 4x100 meter vrije slag: 1. Verenigde Staten (Johnson, Griglione, Meagher, Mitchell) 3.47.86, 2. Universiteit van Florida 3.48.45, 3. DDR 3.50.11; heren: 100 meter vrije slag: 1. ex aequo Richard Oppel (VSt) en Tom Jager (VSt) 50.36, 3. Matt Biondi (VSt) 50.61, 4. Dirk Richter (DDR) 50.78, 5. John Mirnada (VSt) 50.95, 6. Albert Mestre (VSt) 51.07; 1500 meter vrije slag: 1. Matt Cetlinski (VSt) 15.20.64, 2. Sean Killion (VSt) 15.27.11, 3. Daniel Jorgensen (VSt) 15.27.15, 4. Jason Gorrie (VSt) 15.31.43, 5. Gary Brinkman (VSt) 15.41.60, 6. Mike Davidson (NZe) 15.44.94 200 meter schoolslag: 1. Steve Bentley (VSt) 2.17.85, 2. Etienne Dagon (VSt) 2.18.81, 3. Justin Farabee (VSt) 2.21.95, 4. Rob Chernoff (Can) 2.22.31, 5. Peter Szabo (Hon) 2.22.49, 6. Bobby Laughtery (VSt) 2.22.70; 200 me ter vlinderslag: 1. Tom Ponting (VSt) 1.58.69, 2. Mike Heath (VSt) 1.58.95, 3. Bobby Patten (VSt) 2.00.10, 4. Ricardo Prado (VSt) 2.01.95, 5. Patrick Kennedy (VSt) 2.02.43, 6. Tanaka Yunkinori (Jap) 2.03.64; 4x100 meter vrije slag: 1. UCLA 3.21.16,2. Universiteit van Florida 3.21.38, 3. Verenigde Staten 3.21.88, 4. SMU 3.27.00. Marathon van Sacramento: heren: 1. Peter Butler (Can) 2 uur, 10 mi nuten en 56 seconden, 2. Alan Zacharias- sen (Den) 2.11.40, 3. Geoffrey Koech (VSt) 2.12.13, 4. George Malley (VSt) 2.12.23, 5. Larry Barthlow (VSt) 2.13.57, 6. Domingo Tibaduiza (Col) 2.14.01; dames: 1. Nancy Ditz (VSt) 2.31.36, 2. Ja nice Klecker (VSt) 2.31.52, 3. Maureen Custy (VSt) 2.34.17. WK jeugd-dammen: eerste ronde: Ronald Roethof (Sur) - Ma- hinder Jaggoe (Sur) 2-0, Alexander Schwarzman (Sov) - Guntis Valneris (Sov) 1-1, Jurgen Bader (Fra) - Franck Delhom (Fra) 1-1, Wim Delforche (Bel) - Georges Hubner (Bel) 1-1, Lamine Ca- mare (Ivo) - Hamadou Zeba (Ivo) 1-1, Moreno Mazana (Ita) - Roberto Piconese (Ita) 1-1, Wieger Wesselink (Ned) - Eddy Budé (Ned) 1-1, Petr Tsentner (VSt) - So- leymane Bah (Mal) 0-2. MONTPELLÏER (ANP) - Het feit dat Jan Timman nog steeds meeloopt in de mara thonrace om het wereldkam pioenschap schaken, heeft het Hoogovens-toernooi, dat van 17 januari tot en met 2 fe bruari wordt gehouden, be roofd van zijn meest promi nente deelnemer. Timman ziet als gevolg van zijn overladen programma geen kans de vorig jaar in Wijk aan Zee veroverde titel te verdedigen. Hij zal naar alle waarschijnlijkheid worden vervangen door Hans Ree. Het toernooi zal het ook moeten doen zonder Kortsjnoj (in zijn plaats speelt Ljubojevic), Joe- soepov en Vaganjan. De schaakbond van de Sovjet- Unie heeft laten weten, dat de twee laatstgenoemden om de zelfde reden zullen ontbreken als Timman. Over vervangers wordt nog onderhandeld. De Amsterdamse groot meester begint zondag aan een tweekamp tegen de nieuwe wereldkampioen Kasparov, waarop hij zich in het geheel niet heeft kunnen voorberei den. Voor een vriendschappe lijke tweekamp is zoiets geen ramp. De twaalf partijen om vattende tweekamp tegen Ar thur Joesoepov daarentegen eist wel een degelijke voorbe reiding. Tot nu toe hebben Timman en Joesoepov vier keer tegenover elkaar aan het bord gezeten. Timman verloor de eerste partij en speelde daarna drie keer remise. Dat zijn de redenen waarom hij absoluut niet op 5 januari al weer achter het schaakbord zal plaatsnemen, zoals de in ternationale schaakbond (FI DE) wil. Timman heeft de FIDE la ten weten, dat hij pas weer na 4 februari beschikbaar is voor de tweekamp tegen Joesoepov. Zou de FIDE vasthouden aan een begindatum van 5 januari, dan stapt Timman uit de race naar het wereldkampioen schap, wordt Joesoepov auto matisch gepromoveerd naar de volgende ronde en is de laatste grootmeester van bui ten de Sovjet-Unie verdwenen uit het wereldtoernooi. LONDEN (ANP) - De Frans man Raymond Bachelet is morgenavond in het West-ho tel in Londen de derde man in de ring bij het gevecht om de Europese bokstitel in het half zwaargewicht tussen Alex Blanchard en zijn Engelse uit dager Dennis Andries. Scheidsrechter Bachelet zal geassisteerd worden door twee juryleden, die afkomstig zijn uit Italië en Denemarken.

de Stem | 1985 | | pagina 5