PREMIE BEN WVAN OOSTBURG: Open huis Rainbow druk bezocht W erklozenproj eet Oostburg-Sluis krijgt vaste man eer Truckdriversbal |in Vlaanderenhal Sas [ERSTDAG Imenu ii VOLWASSENEN 2 VOLWASSENEN |EN 2 KINDEREN 0 KLASSE3 Sfeervol jubileum-concert de St.-Jamteen Personenauto's botsten frontaal kils/n j Stroganoff of pepersaus It groentenkrans WaANPAG 9 DECEMBER 1985 ID)]E5[ VAN ZEELAND KUNSTGEBIT REPARATIE D. Dobbelaar generaal kampioen PY Met Moed Vooruit UTERDAG 14 DECEMBER EERSTE LUSTRUM Tfui gilden-" H.f. VAN OOSTERHOUT Alfabetisering Songfestival in Clinge NIEUW CLUBHUIS IN SCHOONDIJKE Zevenkamp Philippine Plaatselijk nieuws Aardenburg Hulst Oostburg Wandel- weekeinde in Maldegem Goede deelname tentoonstelling De Volière 31152-1474 iCrabcocktail fiere groentesoep I Idbeienbauaroise jfie met bonbons If 52.50 p.p. TOBBETJE n >TDAGEN. I RATTINGEN 25, hij 28 jaar. Beiden prima "job". Willen situatie uitbuiten om flink dóór te kunnen Overwegen hun zorgvuldig, prioriteiten. van 300,- tot 1.650,- per j voor een VGZ-premie Daarbij maakt het geen bf samenwonen. IVanaf Zij 34, hij 38 jaar. Een meisje van 5, de jongen 7. VGZ biedt ook dit gezin weer 8 eigen risiko keuzes (300,- tot 2.325,- per jaar), ondheid betreft in de inderen zitten in de an alles nodig. Bij het agt de premie 308,-. In het net 184,80 per maand illes op een rijtje te hebben maar eens een jaar kleinste premie. En die ijvoorbeeld de moeder het ziekenfonds zit. In die g maar voor 1 volwassene hts 132 -te worden igen risiko van 1.775,-. 600- 700,- 900,- 1 100- 800, 950,- 1 250,- 1 550,- 900,- 1 075,- 1 425,- 1 775,- 000 - 200,- 1 600.- 2 000 - 900,- 1 050,- 1 350,- 1 650,- 100,- 1 300,- 1 700,- 2 100,- 200,- ƒ1425,- ƒ1875- 2.325.- 300,- ƒ1550- 2 050,- 2 550- 043 -625140 080 -287882 04490- 15451 013 -430000 077 - 79391 T6 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondent gX.-JANSTEEN - De RK Muziekvereniging gt.ljan uit St.-Jansteen vierde haar 40-jarig jubileum met een concert. Voorzitter C. van Hecke verwelkomde in zijn openingswoord het college van burgemeester en wethouders, de afgevaardigden van muziekverenigingen uit de andere kern van de gemeente Hulst en talrijk opgekomen publiek. Verder memo reerde de heer C. van Hecke de ups en downs van de muziekvereniging St.-Jan. Hij was ervan overtuigd dat de muziek verenigingen veel te danken hadden aan de Zeeuwse Muziekschool, die zorgde voor goed opgeleide muzikanten en aan de plaatselijke overheid die, ondanks de slechte financiële positie, een goede subsidiergeling heeft. De door de plaatselijke overheid doorgevoerde bezuinigingen, dwingt de besturen tot meer creativiteit en zelfwerkzaamheid. De steun hierbij van de plaatselijk bevolking is onmis baar. V Lady-speaker mevrouw Carla van Weese- poel-Van Hecke kondigde de diverse uit te voeren werken aan. Onder leiding van diri gent Leo Verstiggel bracht de muziekvereni ging St.-Jan vele lichte en moderne werken ten gehore, die bij de volle zaal van het ge meenschapscentrum De Waranda veel succes hadden. Na de ingelaste pauze huldigde G. de Dec- kere, voorzitter van de afdeling Zeeland van de Westbrabantse en Zeeuwse Muziekver enigingen, enkele jubilarissen. De heer Piet Weemaes en Jo van Goethem waren 40 jaar lid als muzikant en de heer Guust Zaman was reeds 40 jaar muzikant. Zij kregen de gouden speld opgespeld. Mevrouw Jolanda Broeckmeijer-Weemaes was 15 jaar muzi- kante en zij kreeg de zilveren insigne met collier uitgereikt. Mevrouw H. van Hoye-De Bakker assisteerde hierbij. Voorzitter G. de Deckere vond de inbreng van deze leden zeer belangrijk. Door hun inzet hebben zij ertoe bijgedragen dat de Muziekvereniging St.-Jan goede tijden doormaakt. Als dank hiervoor speelde de fanfare Danke Schön Bert Kaempfest van Hans Kolditz. Mevrouw Jolanda Broeckmeijer-Weemaes krijgt voor haar vijftienjarig lidmaatschap het zilveren insingne met col lier - FOTO DE STEM COR J. DE BOER (ADVERTENTIE) klaar terwijl u wacht. Loszittend gebit? WIJ verhelpen dit. Axelsestraat 1 Zaamslag Tel 01153-1650 Geopend van 8.00-18.00 uur. Donderdags gesloten. Van onze duivensport-medewerker BOSCHKAPELLE - Het gene raal kampioenschap bij de [wstduivenvereniging Met Hoed Vooruit te Boschkapelle is dit jaar gewonnen door D. Dobbelaar, vóór A. Wauters en Fr. Dobbelaar. De eindstnden in de verschil- eende categorieën waren als volgt: Dnaangeduid, oude duiven: 1. D. Dobbelaar, 2. Fr. Dobbelaar, 3. A. Vauters; jaarlingduiven: l.D. Jobbelaar, 2. J. de Rijk, 3. Jos de (lerk; jonge duiven: 1. E. Stroob- ind, 2. D. Dobbelaar, 3. J. Wil- emse; najaarskampioenschap: 1. W Dobbelaar, 2. D. Dobbelaar, 3. A. Wauters. Aangeduid, oude dui ven: 1. D. Dobbelaar, 2. A. Wauters, I. Fr. Dobbelaar; jaarlingduiven: 1. Jos de Klerk, 2. D. Dobbelaar, 3. Th. van Vlieberghe; jonge duiven: 1. C. )obbelaar, 2. W. Dobbelaar, 3. E. strooband; najaarskampioen- ichap: 1. J, Stallaert, 2. J. de Rijk, 3. A Wauters. Asduifkampioen- ichap, oude duiven: 1. A. Wauters, [2. Th. Dobbelaar, 3. J. Stallaert; jaarlingduiven: 1. Jos de Klerk, 2 fen3. D. Dobbelaar; jonge duiven: 1. E. Strooband, 2 en 3. C. Dobbelaar. Minder uren voor Dienstverlening Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De stichting Maatschappelijke Dienstverlening in West-Zeeuwsch-Vlaande ren moét tien uur van de twintig uur extra, die de stichting begin dit jaar kreeg, inleveren. B en W van Oostburg vinden het onverantwoord de tijdelijk verleende subsidie van twintig uur te verlen gen, maar vinden het wel reëel dat de stichting tien extra uren behoudt. „Gelet het aantal formatie plaatsen voor het werkgebied, dat ruim boven het landelijk en ook duidelijk boven het Zeeuwse gemiddelde ligt, me nen wij, ondanks alle waarde ring, dat niet geheel aan het verzoek tegemoet gekomen kan worden", schrijft het col lege. 4. tü itfm. Daarbij wordt ook rekening gehouden met het feit aalT'ee"ft groot aantal bejaarden rela tief gezien minder beroep doet op het maatschappelijk werk'. En met het functioneren van tal van instellingen zoals het gehandicaptenbureau, het ZCAD, en het RIAGG. De commisie welzijn buigt zich donderdag 12 december over de problematiek. sas van gent - Het gebrui kelijke eerbetoon aan be roepschauffeurs, maar ook een bal met meer cachet dan nor- maal. Dat is het Truckdrivers bal 1885, dat op zaterdag 14 de cember plaats vindt in de Vlaanderenhal in Sas van Cent. Het extraatje is een ge volg van de viering van het eerste lustrum. Begin dit jaar stelde organi sator Rien Verbrugge een en- Im„te 'n on4er de chauffeurs, j wie willen jullie zien en ho- l.ren °P het volgende bal?' 1 luidde de vraag, waarop een overduidelijk antwoord *wam. Grote favorieten wa- j!?n Bee Towers en Henk wijngaard, een tweetal dat Ir?" van de partij zal zijn de Vlaanderenhal. Bij Verbrugge zijn 700 kaar- jen in de voorverkoop, waar van het merendeel al aan de man is gebracht. Een paar liaa rd ehauffeurs krijgen op december gezelschap van vamiiieleden, introduces en eeuws-Vlaamse onderne- vooral verladers. „Die en het ook een heel be- Er8kriik evenement," zegt erbroggg Zg stelcjen vij ftig Je dzen beschikbaar voor de van honderd tot twaalf- de ntc'^ers goochelend komt 1 ganisator tot de conclusie Lee Towers, bij veel vrachtwagenchauffeurs een graag geziene gast. - FOTO ARCHIEF DE STEM dat de aanwezige chauffeurs jaarlijks goed zijn voor een kleine twintig miljoen kilome ter. „En die hebben wel een extraatje verdiend." Zo'n ex traatje is ook de komst van de Daf Trucks Jazz Band en vooral een mini-kermis in de ruimte tussen foyer en evene mentenhal. Tenslotte treedt ook het orkest Bluesette op. Het feest begint om 20 uur. (ADVERTENTIE) AUTOMOBIELBEDRIJF Stationsweg 6 HULST Tel. 01140-13191-11489 De stichting Welzijn voor Ouderen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen kan van de ge meente Oostburg een subsidie tegemoet zien voor de aanslui ting van een groepje bejaar den op het alarmeringssys teem voor bejaarden (BAZ). Het gaat hier om eenmalige aansluitingskosten van 30 gul den per bejaarde en een struc turele bijdrage van ƒ2,25 per week in de exploitatiekosten. De bejaarden zelf, het aan tal dat gebruik gaat maken van BAZ, wordt op dit ogen blik op tien geschat, moeten dan nog ƒ1,50 per week bijbe talen. Los van de structurele sub sidie willen B en W ook de aanvragers die nog geen tele foon hebben, tegemoet komen. Het college stelt voor de totale aansluitingskosten van de te lefoon te vergoeden. Extra geld heeft het college ook over voor de stichting Al fa betiserings werk West- Zeeuwsch-Vlaanderen. In vijf jaar tijd is het aantal cursisten gegroeid van 11 tot 43. De stichting heeft daarmee haar bestaansrecht ruimschoots be wezen. Het college is in prin cipe bereid de subsidie op te schroeven tot ruim 32.000 gul den zodat de stichting, die tot nu toe werkte met vrijwilli gers, enkele krachten voor een aantal uren per week in dienst kan nemen. De voorwaarde is wel dat de gemeenten Sluis en Aarden burg meebetalen. De commis sievergadering begint om 19.30 uur. Van onze correspondent CLINGE - De carnavalsvere niging De Kriekeputters houdt zondag 19 januari in zaal De Troubadour een songfestival voor het vaststellen van het carnavalslied 1986. Er is een grote deelname, want 22 deel nemers verschijnen op het po dium. De jury bestaat ook dit jaar weer uit leden van de raad van elf. De organisatie van dit songfestival is in handen van Anita Lernout-Luycks en Ro- sita Luycks. Momenteel wordt er druk gerepeteerd. De deel nemers aan het festival wór den begeleid door een orkest. Van onze correspondent TERHOLE - In de nacht van zaterdag op zondag kwamen op de Hulsterweg vlakbij Terhole twee per sonenauto's frontaal met elkaar in botsing. Hierbij raakte een auto total loss, terwijl de andere zwaar werd beschadigd. Niemand liep verwondin gen op. Het ongeluk gebeurde toen bestuurder W. van C. uit Hulst die richting Hulst reed, zijn voorruit aan het schoonmaken was en daarbij op het midden van de weg terecht kwam. Het gevolg was, dat hij fröntaal in aanrijding kwam met A.S. uit Temse die uit tegenoverge stelde richting aan kwam rij den. Allemaal blij in het nieuwe onderkomen - FOTO DE STEM COR J DE BOER Van onze correspondent SCHOONDIJKE - Na gedane arbeid is het goed rusten. Dit bordje sierde za terdagmiddag de wand van het nieuwe clubhuis van de Schoondijkse jeugd soos Rainbow. Het nieuwe onderkomen bezorgde de leden in de afgelopen maanden veel werk, maar men kan nu gerust spreken van een parel, sfeervol ingericht met vele mogelijkheden om zich te amuseren. Vrijdagavond hadden de 'Uien' van het nieuwe honk, de dames De Wever en Geelhoed, de officiële opening ver richt door door dichtgeplakte deurope ningen te stappen. De Schoondijkse jeugd kan nu in zijn vrije tijd terecht in de nieuwe soos, die gevestigd is in het voormalig kleedlokaal van de plaatse lijke voetbalvereniging aan de Van de Slikkestraat. „Het duurde nog vrij lang voordat we konden openen door enige tegen slag", aldus een bestuurslid van Rain bow zaterdagmiddag tijdens het druk bezochte open huis. Rainbow had in de afgelopen maanden veel steun van de gemeente Oostburg, de SJC en de dorpsraad van Schoondijke. Van ge meen tezii de kwamen wethouder J. Vergouwe en sportambtenaar W. Naessens nog even langs. De verbouwing heeft nu bij elkaar zes maanden geduurd. Helaas stond zaterdag ook het voetpad naar de soos totaal onder water, waardoor de ge meente uit pure noodzaak een deel van de afrastering moest wegknippen. „Ho- penlijk kunnen ze er nog wat grint strooien, zodat het nieuwe onderkomen gemakkelijk bereikbaar is, zonder natte voeten", aldus een woordvoerder van Rainbow. De soos is geopend vrij dagavond vanaf half acht, zaterdag van 14.00 tot 24.00 uur en zondagmid dag tot tot 's avonds 23.00 uur. Vat» een onzer verslaggevers AARDENBURG GAAT OOK MEEDOEN PHILIPPINE - De organisatie van de zevenkamp in Philip pine houdt vrijdag 13 decem ber het tweede onderdeel. Dat betreft topbiljarten. Deze ontmoeting tussen ze ven uit Philippine afkomstige verenigingen wordt gehouden in café Marinet te Philippine, waar de gelijknamige biljart vereniging voor de organisatie zorgt. De avond begint om half zeven. OOSTBURG - Het werklozen- project Oostburg-Sluis, dat binnenkort ook de gemeente Aardenburg tot zijn werkge bied kan rekenen, krijgt een vaste projectleider. B en W van Oostburg willen voor 1986 in totaal 46.000 gulden uittrek ken voor het project. Dat is 31.500 meer dan aanvankelijk begroot. B en W van Oostburg zijn namelijk vol lof over het eva luatierapport, over de periode oktober 1984 tot oktober 1985, waaruit blijkt dat het project volledig door de Westzeeuws- vlaamse werklozen is geaccep teerd. Een positieve ontwikke ling is ook dat de deelname aan de activiteiten ten opzicht evan het vorige verslagjaar is gestegen van 96 tot 135 perso nen. „Wij zijn van mening dat de waarde van het project voor de haanlozen gedurende de laatste maanden van de ver slagperiode een sterk stij gende lijn vertoont. Wij delen de mening van de SJC dat ac centen moeten worden gelegd op werkervaringsprojecten en scholingsactiviteiten. Hiertoe is een absolute voorwaarde dat de professionele begelei ding van het project wordt ge continueerd", schrijven B en W van Oostburg. De projectleider wordt voor 32 uur per week aangesteld, en omdat ook de gemeente Aar- ctenburg heeft toegezegd aan het project mee te doen, gaat de man heel West-Zeeuwsch- Vlaanderen bedienen. Geld om de nieuwe man te betalen is er plenty. Oostburg heeft een potje van 50.000 gul den gereserveerd voor sociale minima. De praktijk leert dat dit geld zelden wordt opge maakt omdat de marges waarin de gemeente zelfstan dig een beleid kan voeren erg klein is. B en W stellen voor 30.000 gulden uit die pot structureel aan te wenden voor het werk- lozenproject. Voorts ligt er op de gemeente nog 27 mille aan herbezettingsgelden. Hoewel het project op zich prima draait erkent het col lege dat het moeilijk is om aan de doelstellingen van het pro ject te voldoen. Het is ook niet te doen om het rendement van het project aan te geven. Vooral wat betreft het (her) gebruik van de opgedane ken nis omdat het nog maar de vraag is of iemand ermee aan aan de slag geraakt. „Het me ten van een tussentijds rende ment kan alleen gebaseerd zijn op incidentele en indivi duele gevallen, het rendement van het totale project is op dit moment niet statistisch aan te geven". Het voorstel van het college 31.500 gulden extra uit te ge ven voor het werklozenproject komt donderdag 12 december aan de orde in de welzijns- commissie. De vergadering begint om 19.30 uur. Bekerbolling - Bij E. de Vreeze werd de zesde bolling gehouden voor de beker van 't Westen. Er namen 132 perso nen deel. Uitslag: 1.1. de Rijc- ke-W. de Meur-P. Wantel, 2. F. de Vlieger-R. Lips-D. Wit- toeck, 3. M. Longeville-G. Ker- hove-N. van Landschoot. Schieting - Prijsschieting: hoge vogels: R. Pielaet en M. Verploeg; zij vogel: R. Rijc- kaert; grootste aantal (7): A. Worst. Prijsvogels: H. Geer- naert, R. Pielaet, G. de Vriend, R. de Wispelaere, R. Rijckaert, M. van Iwaarden, W. Veld kamp, H. Ginneberge, M. Ver- ploeg en W. Scheele. Feestavond - De bouw-en houtbond afdeling Hulst houdt op zaterdag 14 december zijn jaarlijkse feestavond in café Van Oosterom. De avond wordt muzikaal omlijst door de Mandica's. Vrouwen voor Vrede - De West-Zeeuws-Vlamame werkgroep Vrouwen voor Vrede houdt morgen, dinsdag, de maandelijkse vergadering in vrouwencontact Lotje. Deze bijeenkomst begint om 9.00 uur. Er wordt onder andere gesproken over de Green- peace-avond, die woensdag 18 december in Den Hoekzak wordt gehouden, Vrouw- Vrede en veiligheid en de kof- fiemorgens. Belangstellenden zijn welkom. Van onze correspondente MALDEGEM - De afdeling Oost-Vlaanderen van de ver eniging Grote Routepaden houdt zaterdag 21 en zondag 22 idecember een wandelweck- einde te Maldegem in België, Baan Eekloo-Brugge. De deel nemers worden zaterdag ver wacht in jeugdherberg Die Loyale te Maldegem, tussen 14.00 en 15.00 uur. Vanaf 15.00 uur worden de jeugdherberg en het centrum van de ge meente verkend langs het 5 ki lometer lange Mevrouw Courtmanspad. Om 16.30 uur kan men tij dens de picknick het zelf mee gebrachte lunchpakket veror beren. Om 17.00 uur start de oriëntatieloop, waarbij men aan de hand van al dan niet eenvoudige richtlijnen en op drachten het eindpunt pro beert te bereiken. Na de tocht krijgen de deelnemers hutspot, een specialiteit van het huis. Overnachten gebeurt in de jeugdherberg. Zondag 22 december staat een dagtocht op het LAW-pad (lange afstands wandelpad) op het programma. Deze loopt over het grondgebied van Breskens en Cadzand en de af stand bedraagt ongeveer 20 ki lometer. Vertrek aan Die Loyale om negen uur. Deel name aan dit eerste verbroe derde wandelweekeinde be draagt 31,-, waarin inbegre pen overnachting in de jeugd herberg, hutsput, ontbijt, lunchpakket en deelname aan alle tochten. Van onze correspondent ZUIDZANDE - De dertigste tentoonstelling van de Oost- burgse vogelvereniging De Volière, traditiegetrouw ge houden in hotel De Zwaan te Zuidzande, mag zich in een ruime belangstelling verheu gen. Ruim driehonderd vogels werden ingezonden, om afge lopen woensdag beoordeeld te worden door een vijftal keur meesters. De verenigingstitel op deze jubileumtentoonstelling ging naar A. Stokkerman uit Oost burg. Bij de jeugd pakten de gebroeders Luc en Niek Maen- hout uit Oostburg de eerste plaatsen. De officiële opening werd verricht door districts voorzitter Jos van de Walle. De uitslagen: Kamp. pigment zr E.K. mevrouw Scherbeijn-De Ruysscher, IJzendijke, kamp. pig ment zr. O.K. W. Maenhout, Oost burg, kamp. pigment mr. E.K. te vens kamp. derby A. de We ver .Oostburg, kamp. vetst. zr. E.K. en bondskruis A. Stokkerman, Oostburg, kamp. vetst. zr. O.K. A. Stokkerman, Oostburg, kamp. vetst. mr. en kamp. stammen BM Th. Cornelis, Hoofdplaat, kamp. post. E.K en B.M./kamp. post! O.K./kamp. dames mevrouw S. Kools-Luteijn, Zuidzande, kamp. wildzang en B.M. C. Scherbeijn, IJ zendijke, kamp. bast. E.K. en B.M. J. de Wever, Breskens, kamp. ze- brav. en Jap. M. O.K. R. van Hove, Zelzate, kamp. tropen O.K. J. de Wever, Breskens, kamp. zebrav. en tropen E.K J. Verploeg, Oostburg, kamp. graspark. E.K en B.M. W. van Acker, Oostburg, kamp. gras park. O.K. en B.M. G. de School meester, Eede, kamp. graspark. R. van Hove, Zelzate, kamp. gras park. E.K. W. Boeye, Oostburg, kamp. duiven en kwartels E.K./ O.K. F. Delnad, Oostburg, kamp. jeugd O.K. Luc Maenhout, Oost burg, Verenigingskamp. A. Stok kerman, Oostburg.

de Stem | 1985 | | pagina 7