sse.® BIJ DE OVERBUREN ZEELAND DE ZWARTE BIET Begeleider ?'tee Zeeuwse Babbels Voor die vijf, zes man....! (3 ZOGEZEGD 7ATERDAG 7 DECEMBER 1985 T6 PAGINA ZEELAND 4 VAN ZEELAND >p de Thema ancia, verwen- niet alleen 'n zakelijke neus. s van f43.990,- exclusiefBTW e het volgende ie inspuiting, iging, stuurbe- gordijnen ach- ning voor, cen- elaagde voor- kpanel, 5 ver rondom, vullen met bij- eem, automa- tq, airco, asym- •ank. e breiden door te kiezen. De Turbo Diesel of kunt naar uw ïr in de Thema, e instantie. >ek >ek >ek >g Brasschaat Alfa Makelaars Breda r.k. kerkdiensten pastoriediensten A54 atste g en nter- Te- cke- Mar- chte. irjaar Nog ellen eker, Ook voor leid), houd, nuari: Jan- 67. won. 672. ZUNDERT, t.k.a 2/1 kap. won., beg.gr.: hal, toil,, ruime kamer met o.haard, gr. woonkeuken, 1e verd 2 slpk., badk., was lok., 2e verd. gr zolder e.v.t. 2 slpk. ruime gar met tuin, inl. 01696-3910. GILZE t.k. 2/1 kap woning met gr. garage. Beg. grond: woonk. en gr. keu ken, hal en berging. 1! verd.: 4 slaapk. en badk 2 verd.: gr. zolder. Prijs n.o.t.k. Tel. 01615-5692. Riante villa op 4 ha. grond met zwembad, tennisbaan, dubb. garage en congièr- geverblijf. Veel privacy, midden in de bossen. In® een nieuwe keuken naar eigen keuze, vraagpriis 1.200.000,-. Inl. Tel. 070-262331. Sjaorel droomdegen: IJ droomdegen dattij dood was! Nie leutig zulde zeggen. Da viel daovantrent mee; ik zal't ulder uitleggen. IJ droomdegen dattij dood was en voor d'emelpoort stong en ij was vaneigen toch wel benieuwd watter boven zijnen kop ong. Peterus deej open: „Mao, si, wie ammen daor en! Sjaorel, kjerel-nog-aon-toe, zijj't gij"? „Lik agge ziet Sinte Peterus, maor eh...oe staot mee mij „Euh dat zit wel goed kjerel, daor keuje gerust in zijn! Da's den emel, da's zo zeker as enen, neemta nou maor aon van mijn"! „Da's 'n ele gerustug'eid Sinte Peterus, geloofde gij da? Want al en'k alt mijn best gedaon, iedereen miskuist wel 's iva"! „Zwijgt'r over Sjaorel-jongen, daor weet'k van mee te pmo ten! Maor we gaomen eest 's wa d'anders doen voor ank ou binnen gaon laoten". „Daor oorde van op zien'k: gij deenkt daor is vast iets mis! Zij gerust! Maor we doemen ier segeswoordug lik de tillevisie bij nen kwis: we laoten eest zien wagge nie et en dan wa wel. Voor ou den emel, dus we gaomen eest naor d'el. 't Vaoegevier daor ijj'agau geen mens meer voor, daor gao men maor nie list; 'n paor nonnekes en 's enen die t'ammel nie sjuust wist. 't Zal 'n wost zijn voor den groten oop; Die bekijken laoter wel oe of 't ammel afloop". Ze waoren op 't padsjen naor d'el en nog nie eens talverwe gen of de leut en de meziek kivam ulder al volop tegen. „Da gao nie slecht", docht Sjaorel en da wier nog beter toentij zag wat't ammel om t'eten en te drinken op den toog en op de ta- ofels lag. En watter rondliep aon vrouwvolk da was belangemij ook nie mis! Sjaorel kreegt'r daonug zin in: „Nou wil'k wel 's weten oe oft in den emel is". Zulder op weg en deur die grote poort. Niks foren of te zien! Wasda nou Peterus, zo stil, slaopen z'ier ammel meschien? In d'el zovee volk, meziek, volop vertier, eten en drinken! 'k Aoi daor nog veel meer van verwacht ier"! „Maor Sjaorel, oe enk 't nou toch! Ge snap toch wel nondi- domme, dagge voor die vijf, zes man ier geen eel orkestjen keu laoten kommen"! iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiimHiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM^ DIRIGENT/ORGANIST. Bij het Gemengd Koor van de Willibrordusparochie in Terneuzen zijn die twee functies verenigd in de persoon van drs. F. de Waal. Soms een veeleisende dubbelrol. Daarom gebruikt De Waal het orgelbankje maar als opstapje. Leuke bezig heid hoor, een koor (bege)leiden, maar het moet alle maal wel overzichtelijk blijven. - FOTO DE STEM COR J DE BOER Slechte proef blijft vlaszak achtervolgen. En daar zit Roelojf- zen nog steeds achteraan. Die Franse schipper heeft beslist geen slag gehad van de mo len. Tholen bezorgd over hulpverlening. Op zondag? D'66 blij met rapport mini-campings. Het blijft een partij die bij het kleine zweert.. Dat wordt een slappe gemeenteraad in Hulst nu Staal er uit gaat. Eigenaars Goese dansschool nemen de benen naar Australië! Die dansen daar door.. Het Sinkende schip verlaten. Zeeland heeft nu zijn eigen Moerdijk, straks heeft Brabant z'n eigen Borsele. Zeeuwse staten geschrokken over rapport opslag kernafval. Zodra het een officieel rapport is schrikken ze, terwijl die ge gevens toch al lang bij iedereen bekend zijn. Nu zit tafeltje dek je' nog in het Hulster ziekenhuis. Maar straks krijgt het personeel de 'knuppel uit de zak'. Stimezo: 'Voor het zingen de kerk uit, maar velen horen toch nog het orgel spelen'. Postkantoor Terneuzen loopt vooruit op de plannen van Smit-Kroes, het krijgt nu al een commerciële bestemming. Dit jaar geen Kerstmarkt. Terneuzen 401 op z'n smalst. Hamperen bij de boer blijkt gat in de markt. Als het maar geen bres slaat in het inkomen van de grote camping ouders. 'n het natuurgebied Het Zwin mag de natuur van Rijkswa terstaat niet haar eigen gang gaan. Rtjks-water-staat-niet-stil Scholenfusie in Terneuzen: Er komt Vaart in de Leeuwtjes. Oostburgse winkeliers kunnen in beroep tegen afsluiting Kaas-en Broodsedijk. Die laten zich de kaas niet van hun brood eten. HET RONDJE raadsverga deringen hebben we weer gehad. Een bron van inspi ratie die altijd behartens; waardige opmerkingen op levert. Deels was dat al te le zen in de krant, een ander deel -dat wegens plaatsge brek en andere dringende redenen de nieuwskolom men niet haalde- bieden we bij deze aan. Als extraatje zogezegd... Raadslid E. Ferket (Aarden burg) tijdens behandeling emancipatienota „Vrouwelijke verpleger. Dat doet me altijd denken aan een vrouw in mannenkleren. Laten we gewoon blijven spreken over verpleegster, dat is veel leuker." wordt geweigerd voorstellen te doen met adequate maat regelen." Wethouder P. Mangnus van Hontenisse over bezuinigin gen op de bibliobus: „Men sen van Walsoorden gaan wel iedere dag naar Kloos- terzande om vlees of brood. Dan zeg ik, neem dan gelijk ook maar een boek mee uit de bibliotheek." Burgemeester Somers van Hontenisse over een in de begroting gereserveerd potje voor de beeldende kunste naarsregeling: „Je weet maar nooit of er eens iets creatiefs opstaat in onze ge meente." En de angstige re actie van raadslid L. Mang nus: „U gaat toch geen ad vertentie zetten, hoop ik." 60 Sasse erfpachters over de PvdA: „Een partij met twee gezich ten? Het ene gezicht met de aangeboden roos. Het an dere met de vuist onder de roos, die er niet voor terug- schroomt zelfs eigen partij leden, waar het water tot de lippen staat (woorden van Joop), een duw bij te geven." Somers bij afscheid van wa terschap Hulster Ambacht. „Voorzitter, ik heb er veel van opgestoken. Zelfs van daag nog. Ik heb geleerd wat inzakkers zijn. Toen ik in Zeeuwsch-Vlaanderen kwam, was ik er al gauw achter wat doorzakkers zijn, maar dit is nieuw voor mij DAT IS het risico: je begint over menselijke nukken, waarvan iedereen sterke staaltjes kent en het hek is van de dam. We hebben het gewe ten dat we begonnen over ver strooidheid en vergeetachtig heid. Een stortvloed van anec dotes was het resultaat. Sleu tels vergeten is wel het dank baarste onderwerp. Een voor beeld: 'Daar staat hij dan in het nachtelijk duister, voor de deur van zijn pas gereno veerde woning. Niemand wacht hem op, want na der tig jaar is zijn huwelijk stuk gelopen. Niet dat hij er wak ker van ligt, maar prakti sche probleempjes levert het wel op. Want er is niemand om hem binnen te laten nu hij de sleutel, die hem al 18 jaar toegang verschaft tot het huis, niet op zak heeft. Ergens laten slingeren. Een moment om broek- en jaszakken af te tasten, in de hoop er minstens een kwartje uit te peuren voor de telefooncel. Want van daaruit kun je een heleboel deuren openen. Maar een ongeluk komt nooit alleen: geen muntje te vinden. Gelukkig zijn de overbu ren ook late types, het licht brandt er nog. Op stoute schoenen aangebeld. Even vragen of hij de telefoon mag gebruiken, zodat-ie een taxi kan bellen, die hem naar het kantoor kan rijden waar hij de sleutelbos in een bureaula heeft laten liggen. Maar van telefoneren komt die nacht niets. Een maal binnen hebben ze het eerst uitgebreid over de re novatie, die de buren nog te wachten staat. En de echt scheiding is ook een dank baar onderwerp. Bij de kof fie en nog zo wat wordt het steeds later, of vroeger zo men wil. Vijf uur zelfs eer alles zo'n beetje de revue is gepasseerd en de slaap zich doet gelden. Nu doet de man zonder sleutel verwoede pogingen om geeuwend het gesprek gaande te houden, over koetjes en kalfjes als er niks anders voorhanden is, want over een uurtje gaat de eer ste bus al. Het zou zonde zijn om nu nog een taxi te bestel len. Het lukt, maar in de bus valt hij al in slaap en colle ga's treffen hem een paar uur later aan, ronkend met zijn hoofd op het bureau.' Eindredactie: Jan Jansen en Frank Deij E. Ferket: veel leu ker - FOTO DE STEM ARCHIEF „Dag meisje... Ben jij van de politie?" (Stern-medewer ker, op 'Veilig-Verkeer-re- portage', oneerbiedig tegen Tineke Verburg van Tros Aktua, die vorige week met dezelfde bedoelingen in Sas van Gent vertoefde). L. van Waes (CDA Sas): „Uw college blijft een hard nekkige hekel koesteren voor de rioleringsproblema- tiek. Deze cumuleert zorgwekkend en consequent Somers: inzakkers en doorzakkers... - FOTO DE STEM ARCHIEF OP HET eerste gezicht is het dit jaar nogal meegevallen met ongelukken veroorzaakt door bietentransporten. Het is redelijk droog geweest waardoor het verkeer van slipgevaarlijke situaties verstoken is gebleven. En ongetwijfeld hebben de acties van Veilig Verkeer Nederland een positieve in vloed gehad op het rijgedrag van menig automobilist en bietenvervoerder. Het nega tieve image van de bieten- boer als veroorzaker van le vensgevaarlijke situaties is evenwel nog gebleven. Er zijn nu eenmaal meer zwa luwen nodig om een zomer te maken. Maar de vraag rijst of de boer daar nu zelf verant woordelijk voor is of de bie tenvervoerders, die de in druk wekken zich van aller lei acties en waarschuwin gen niets aan te trekken. Het gebeurt namelijk nog maar al te vaak dat vrachtwagen combinaties door kleine dor pen denderen en daarbij een spoor van bieten achter zich laten. Het zal de eerste fiet ser niet zijn die gymnasti sche capriolen moet uithalen om een laagvallende biet te ontwijken. Een voorval op de weg naar Sas van Gent recht vaardigde andermaal de ge dachte dat niet de boeren zelf maar hun vervoerders de bietenboer een slecht image bezorgen. Een markt koopman kreeg in een bocht, met een trage trekker op honderd meter afstand voor zich, een vrachtwagencom binatie bieten met fel knip perende lichten achter zich omdat hij de wagen niet wilde laten passeren. „Die kerel reed zeker hon derd met vijftig ton bieten, ik zat zelf al boven de tach tig. Passeren was gewoon onverantwoord. Ik was zelf net van plan om de trekker voorbij te gaan. Als ik de vrachtwagen door had laten gaan had ik boven op mijn remmen moeten staan om niet op de trekker te knallen. En dat met een grote markt wagen achter je kont". Voor de brug in Sluiskil, waar gewacht moest wor den, trof de marktkoopman een woedende vrachtwagen chauffeur. Maar als je der gelijke stunts wilt uithalen met een vrachtwagencombi natie -met zo'n vracht en zo'n snelheid en in een bocht- lijkt stilzwijgen ge paster. De man bewees al leen maar dat de boer soms ten onrechte de zwarte biet krijgt toegespeeld. T.K. woonhuis anne* schuur ot bedrijfshal mei cv-gas. Ind.: gang, trap. zitkamer, keuken, halle'i®1 wc, douche. Verd.: 3 s]> 2 gr. sl.k. boven bedrij'S' hal. Vr.pr f 75.000,- k.k- Te bevr. tel 01157-1703. 2 prachtige belegging' panden te koop, pr.n.o.t.k Tel. 076-417717. aterdag 7 december ■evendedags adventisten eJ'lepZen (Goede Herderkerk): 10 S^Kerkvoort. Ou ,K urg 'Doopsgezinde kerk): Hv-Rön (HA). v'Ri)n?HAt).Anker): 9,15 U' dS' "Mug 8 december aS?HEMDE KERKDIENSTEN Winburl 1030u.ds.H.Valk. iercH ,U'„ H vande Berg. resken n?? u' ds.W.Meeuse. •Mzanï n „a u'de heer J-Ende' *roede ti o Ja. O.Balk. loek m9 30,u- ds. P.de Vries (HA). oofdn?U'. W-van Meeuwen, tai 10 u- da- J.Klander- Hontenisse: 9 30 u. de heer B.van de Wel. Hulst; II u. de heer B.van de aWel. Nieuwvliet: 9 30 u. de heer D. van Es. Oostburg: 10 u.eds. P.Feenstra. Sas van Gent: 9 30 u. ds I. Spiering. Schoondijke: 9 30 u. de heer Jor- ritsma. Sint Anna Ter Muiden: ll.u. ds. C.Balk. Sluiskil: ll.u.Uds. I.Spiering. Terneuzen.(Grote kerk) 10 u. ds. E.Rietveld. (Goede Herderkerk) 10.U. ds. C.Hoogendoorn, 19 u. ds.D.Koel- man. (Opstandingskerk). 10.30 u. ds.D.Koelman. Waterlandkerkje: 11 u. ds P. de Vries (HA). IJzendijke: 11 u. de heer W.Krui denier. Zaamslag: 10 u. ds R.de Jonge. Zuidzande: 11 u. de heer D.van Es. GEREFORMEERDE KERKDIEN STEN Axel: 10 en 17 u. dhr. P. Trimpe, Middelburg. Hoek: 10 en 15 u. ds. D. Warnik. Terneuzen (Opstandingskerk): 9 u. ds. Korendorff, 17 u. ds. M. Voet. (De Veste) 10.30 u. ds. Korendorff. Zaamslag: 10 u. ds. M. Voet, 15 u. ds. J. Jurjens. Aardenburg: 10.45 u. kand. Kra mer, Kampen. Breskens: 9.30 u. mevr. drs. M. Jan- se-de Jonge, Goes. 17 u. ds. J. Yts- ma, Middelburg. Oostburg: 9.30 u. kand. Kramer, Schoondijke. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10en 15 u. ds. J. Verkade. Hoek: 10 u. leesdienst, 16.45 u. ds. A. Kruizinga. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Mewe. Zaamslag: 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. A. Kruizinga. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. leesdienst. EVANGELISCHE GEMEENTE Terneuzen (De Kandelaar): 10 u. dhr. Williams. 19.30 u. dhr. Koster. LEGER DES HEILS Terneuzen (gebouw Donze Vis- serstr.): 9.30 u. gebed. 10 u. heili- gingsdienst. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat. 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-BathH. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat. 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat. 19 u. zond. 9.30 u. WEST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart, zat. 19 u., zond. 8 en 10 u. Biervliet - H. Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat. 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat. 17 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 9.45 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat. 17 u. IJzendijke - H. Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 10.30. Huize Em- maus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Paulus, Lombardstr. zat. 19 u. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 en 19 u. Lieve Vrouwe- kerk, Singel: zat. 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- zond. 8.45 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendrikus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. zond. 9 u. St. Jansteen - H. Johannes de Do per. zat. 19 u. zond. 10 u. Boschkapelle - H. Petrus en Pau lus. zat. 19 u. en zond. 9.00 u. Westdorpc - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Hengstdijk - H. Catharina. zat. 17 u. en zond. 11.30 u. Heikant - H. Theresia. zat. 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9 en 10.30 u. Koewacht - H. H. Philippus en Ja cobus. zat. 19 u. zond. 8.30 en 10 u. Lamswaarde - H. Cornelis. zat. 19 u. zond. 10 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zat. 17 u. zond. 10.30 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Sluiskil - St. Antonius. zat. 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zat. 19 u. zond. 8 en 10 u. Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond. 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemelvaart, zat. 19 u. zond. 9 en 11 u. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand, t.m. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond. 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemelvaart, zat. 17 u. zond. 9.45 u. Van zondag 12 u. tot dinsdag 12 uur is voor geestelijke bijstand onder staande pastorie te bereiken. OOST ZEEUWS VLAANDEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Past. F. Hermans, Boschkapelle, tel. 01147-1224, of ziekenhuis Hulst, tel. 01140-12651.

de Stem | 1985 | | pagina 23