I IG TEGENSTANDER MISJA TAL RAAKT VERMOEID Lendl wacht schorsing Vechtpartij oorzaak onrust Noors schaatsen Amateurs iets minder verontwaardigd Etappeschema van ronde van Spanje N°g geen coach voor volleydames ZATERDAG 7 DECEMBER 1985 k i ïeet- en regelappara- Imensen: 24 in Schilde liljoen gulden. In 1984 ite ontstaan voor een: (P/I All ive kracht, die pe r com- t. Bestellingen opvolgt in de gaten houdt. 5 orders aan onze klan- eschikt, dan voldoet u ng, bij voorkeur met zoorraadsystemen. opleiding. 'uits sprekend. ^gelijkheid zich te ont- inte funktie, een prima Jsvoorwaarden. solliciteren. id B.V., t.a.v. de Direktie, OVER CONTRACT MET FILMNET Tennis- ranglijst Bestuurscrisis bij Heracles Tennissters zeggen af Bundesliga Vrijspraak voor Leen Looyen A63 timent wordt srsoneel wordt via pdachte wint meer srder dan alleen kwaliteiten groter) enige II- en parttime lljoen. Pwer en I kunnen dragen f nt dat: opstellen en i van de eigen i van jiistratieve lelfstandigheid Tliensten van het tmanagers. ar dingen aan u t u volop de Fn door te groeien, rite vak- of Itailbedrijf is [jitgebreid Helmond. T26 PAGINA SPORT 2 jm il P-49-52 i: DEN HAAG - De afgevaar digden van het amateurvoet bal in de bondsvergadering van de KNVB zullen van- daagin Zeist opnieuw hun mo tie van afkeuring tegen het beleid van het bondsbestuur inzake de Filmnetovereen- komst indienen. De motie is iets afgezwakt. Spraken de amateurafgevaardigden op 23 november in de eigen bijeen komst met algemene stemmen hun verontrusting, veront waardiging en afkeuring uit, voor vandaag is het woord verontwaardiging vervallen. „Het standpunt dat er ten minste onzorgvuldig met de reglementen is omgesprongen, handhaven de amateurafge vaardigden na de vergadering van maandag echter onver kort", meldde Hennie Troost, de woordvoerder van de ama teurs in de bondsvergadering waar beide secties dertig stemmen hebben. Zoals be kend is ook een aantal verte genwoordigers van de profs geen voorstander van de over eenkomst met Filmnet voor bij na-rechtstreekse uitzendin gen van wedstrijden uit het betaalde voetbal. Op de bijeenkomst van de amateurs op maandag, waar ook bondsvoorzitter Van Marie aanwezig was, is duide lijk gebleken dat het bondsbe stuur - vier leden uit de ama teursectie, vier van de profs en Van Marie - weinig gelukkig is met het standpunt van de volledige amateursectie en met de formulering van de motie. „Ik verwacht echter niet", zei Troost, „dat het bondsbestuur zal opstappen. Die indicatie heb ik in ieder geval niet uit de gesprekken opgevangen. Het is ook niet onze bedoeling om te proberen het bondsbestuur weg te zen den. Dan zouden wij wel een motie van wantrouwen indie nen". Ruim tien jaar geleden, tij dens de affaire-Burgwal, werd wel een motie van wan trouwen ingediend tegen het beleid van het bondsbestuur. In een bijzondere algemene vergadering in 1974 spraken slechts drie van de zestig afge vaardigden hun wantrouwen over het bestuur uit. De daarop volgende motie van af keuring echter werd met 57 te gen 3 stemmen aangenomen, maar het bondsbestuur bleef op de zetels. „Het lijkt mij", vertelde Troost, „een verge lijkbare situatie. Ook als za terdag de motie van afkeuring wordt aangenomen, verwacht ik niet dat het bestuur zal op stappen". Overigens heeft sectie voorzitter André van der Louw wel aangekondigd, dat als de motie wordt aangeno men, dat hij in ieder geval sterk overweegt om op te stap pen. Timman: nog een half mint Van onze speciale verslaggever MONTPELLIER - Jan Timman is nog een half punt verwijderd van de volgende stap op de lange weg naar het wereldkampioenschap. De vierde partij in de herkamp tegen Misja Tal om een plaats in de halve finales van het kandidatentoer nooi eindigde gisteren in Montpellier na 26 zetten op voorstel van Timman in remise. Jan Timman: nog een half punt nodig om door te dringen tot de halve finales van het kandidatentoernooi. - fotoanp MADRID (EFE) - De lucratieve ronde van Spanje 1986, in verge lijking tot vorig jaar is de prijzenpot verdubbeld tot 600.000 gul den, begint op 22 april met een individuele tijdrit op Majorca en eindigt drie weken later met een zelfde proef in Jerez de la Frontera. De organisatoren van de 'open' ronde onderhandelen HILVERSUM (ANP) - Net als in 1984 voeren Marcella Mes- ker en Michiel Schapers de nationale tennisranglijsten van dit jaar aan. Bij de dames wordt Marcella Mesker nu echter gevolgd door Marianne van der Torre, die een jaar ge leden nog vijfde was. Simone Schilder, lange tijd ziek, kelderde van de tweede naar de gedeelde tiende posi- tie. Bij de heren klom Huub van Boeckel van de vierde naar de tweede plaats en steeg Menno Oosting van de zesde naar de derde plek. Tom Nijs- sen daarentegen zakte van de tweede naar de vierde plaats. De ranglijsten, opgesteld aan de hand van de resultaten tussen 1 oktober 1984 en 30 september 1985, zien er als volgt uit (tussen haakjes de posities aan het eind van 1984) dames: 1. Marcella Mesker (1), 2. Ma- nanne van der Torre (5), 3. Nanette Schutte (6), 4. Karin Moos (4), 5. Hellas ter Riet (9), 6. Hester Witvoet (8), 7. Digna Ketelaar (7), 8. Manon Bollegraf (10), 9. Carin Bakkum (-), 10. Nicole Jagerman (-), Simone Schilder (2) en Mariëlle Rooymans; heren: 1. Michiel Schapers (1). 2. Huub van Boeckel (4), 3. Menno Oosting (6), 4. Tom Nijssen (2), 5. Johan vekemans (7), 6. Chris Vermeeren (9), 7. Mark Koevermans (-), 8. Vincent van Gelderen (13), Robert Jan Bierens (12) en Rene Moos (11), 11. Jan Willem Lodder (- t Eric Wüborts (14), Marc Albert (5), Rob Simon (15) en Mark van Eekeren (-). met de Sovjet-Unie, de DDR en Tsjechoslowakije over het deelnemen van de nationale amateurploegen. Van Majorca steken de naar verwachting 200 renners, een record, over naar Barcelona. De route leidt in grote lijnen vervolgens langs de zuidkant van de Pyrenéen naar de Noordkust tot Galicië en van daar dwars door het Castil- liaanse hoogland naar Anda- lusië. Behalve de proloogtij d- rit zijn nog drie individuele krachtmetingen met de tijd opgenomen. Het etappeschema ziet er als volgt uit: 22 april proloogtijdrit in Palma de Mallorca; 23 Palma-Palma; 24 Barcelona-Lerida; 25 Lerida-Zaragoza; 26 Zaragoza-Logrono; 27 Logrono-Santander; 28 Santander-Lagos de Enol; 29 Cangas de Onis-Oviedo; 30 Oviedo-Alto de Naranco (tijdrit); 1 mei Oviedo-Alto de San Isi- dro; 2 San Isidro-Palencia; 3 Palencia-Valladolid (tijdrit); 4 Valladolid-Segovia; 5 Segovia-Villalba; 6 Villalba-Leganes; 7 Leganes-Albacete; 8 Albacete-Jaen; 9 Jaen-Granada; 10 Granada-Malaga; 11 Malaga-Puerto Real; 12 Puerto Real-Jerez de la Frontera (tijdrit). Hoewel de Amsterdammer met wit voortdurend een tik- keltj e beter stond, maakte hij enkele keren de verkeerde keuze om de winstmogelijkhe den te verruimen. Door de de ling van het punt behield hij wel zijn voorsprong: 2.5-1.5. Onder het oog van de snor rende NOS-camera verraste Tal met zijn keuze van de wei nig meer gespeeld oud-Indi sche opening. De oud-wereld- kampioen geldt als een pionier op dit gebied. Hij bracht de vroegtijdige opmars van de koningspion op de vijfde zet in het spel. Timman heeft in het verleden ook leuke resultaten behaald met dit repertoire. Onder andere in 1982 in het toernooi in het Argentijnse Mar del Plata tegen de Deen Larsen. Larsen heeft later die partij uitgebreid geanalyseerd en kwam toen tot verschil lende verbeteringen voor zwart. Uiteraard bleek de vier weken geleden 49 jaar gewor den Tal daarvan op de hoogte. Het spel van Tal in de ope ning oogde vrij passief. Zeker in de wetenschap dat hij in de laatste drie partijen nog twee keer moet winnen om niet uit geschakeld te worden in de strijd om de wereldtitel. De Estlander heeft zich kennelijk al met die gedachte verzoend. Als tovenaar van Riga en ho gepriester van het - vaak in correcte - offer kreeg hij van Timman niet de gelegenheid zijn legendarische trucs en schijnoffers in de stelling te weven. Timman kwam bevredigend uit de opening. Verwierf geen groot aanwijsbaar voordeel, maar claimde het initiatief en een actievere stukkenopstel- ling. Op de vijftiende zet be ging hij zijn eerste lichte mis greep. Hij koos voor dxe5, maar gaf na afloop aan dat Tel in tempowinst had gere sulteerd en h3 het problemati sche Pg5 van zwart uit de stel ling had gehaald. Ook over zijn 23e zet was Timman niet tevreden. Daar had hij, zoals Tal aangaf, f4 moeten spelen met aantrekke lijke kansen. Op dat moment waren beide grootmeesters al beland in het eindspel. Tim man had op de 18e zet de grote afwikkeling ingeluid en bin nen enkele seconden vlogen de stukken van het bord de doos in. In het eindspel stond wit nog steeds een fractie beter. Maar niet voldoende, zeker niet na 23. Kg2, om voluit op winst te spelen. Timman con solideerde derhalve zijn voor sprong en bood na de 26e zet van zwart remise aan. Tal ging er zonder dralen op in. De oude meester ziet er al na vier weliswaar zeer intensieve partijtjes vermoeid uit. Een match over twaalf partijen te gen zijn landgenoot Joesoepov, de tegenstander van de win naar in Montpellier in de halve finale van het kandida tentoernooi, zou wel eens te veel van zijn toch al niét dave- WOERDEN (ANP) - Johan van der Haar zal tijdelijk in springen als trainer-coach van de nationale dames volleybal- ploeg. Het bestuur van de NeVoBo heeft Van der Haar aange zocht voor de toernooien rond oe jaarwisseling omdat er nog geen beslissing is genomen over de opvolging van de coach bij de dames Peter Mur- Phy, die de ploeg naar de derde plaats leidde bij de strijd om het Europese kam pioenschap. van der Haar zal de natio- na'e dames pioeg, in overleg met Murphy samenstellen voor de toernooien in Sindel- fingen (20-22 secember), Apel doorn (27-30 december) en Bremen (1-5 januari). De NeVoBo heeft geen na tionaal herenteam op de been kunnen brengen voor de Haarlemse driedaagse (21-23 december) en het Dynamo- toernooi in Apeldoorn. Twee verenigingen, moge lijk aangevuld met gastspe- lers, zullen nu, onder de naam van bondsploeg, uitkomen in die toernooien. AMVJ (Am stelveen) gaat naar Haarlem, Voorburg speelt in Apeldoorn. Omdat het 'echte' Neder landse herenteam ontbreekt in Apeldoorn en de dames van Zuid-Korea hebben afgezegd voor het evenement is de Ne VoBo heengestapt over de be zwaren Cuba toe te laten tot het toernooi. Cuba liet deze zo mer de Nederlandse damesse lectie in haar hemd staan voor een trainingsstage door een bijzonder late afzegging. De volleybalbond verklaarde daarop dat Cubaanse ploegen niet langer welkom waren, maar is - mede na Cubaanse verontschuldigingen - op dit standpunt teruggekomen. rende gezondheid kunnen ver gen. Dat kan hij beter aan Timman overlaten. Zetten verloop vierde partij: wit: Timman; zwart: Tal; oud-Indisch: 1. d2-d4, Pg8-£6; 2. c2-c4, d7-d6; 3. Pbl- c3, Pb8-d7; 4. Pgl-f3, c7-c6; 5. g2-g3, e7-e5; 6. Lfl-g2, Lf8-e7: 7. Ddl-e2, 0- 0; 8. 0-0, T£8-e8; 9. b2-b3, Le7-f8; 10. e2-e4, a7-a6; 11. Tti-dl, b7-b5: 12. c4- c5, Dd8-c7,13. c5xd6, Lf8xd6; 14. Lcl- b2, Lc8-b7; 15. d4xe5, Pd7xe5; 16. Pf3- d4, Ld6-c5; 17. Tal-cl, Ta8-d8; 18. Pc3xb5, c6xb5; 19. Dc2xc5, Dc7xc5; 20. Tclxc5, Lb7xe4; 21. Lg2xe4, Pf6xe4; 22. Tc5-cl, Td8-d5: 23. Kgl-g2, h7-h6, 24. Tcl-c2, Pe4-e5; 25. Tdl-el, Pc5-d3; 26. Tel-e4, Pd3xb2. Remise op voor stel van wit. Van onze sportredactie ALMELO - De Stichting Be taald Voetbal Almelo, een jaar geleden opgericht om het in moeilijkheden verkerende Sportclub Heracles te redden, heeft het vertrouwen in voor zitter Wim Mol opgezegd. De SBVA wil dat Wim Mol met onmiddellijke ingang op stapt waarmee dan de zoveel ste bestuurscrisis bij Heracles een feit is. Wim Mol wordt verantwoordelijk gesteld voor het slechte beleid binnen de eredivisieclub. Een woord voerder van de SBVA: „De man komt gewoon verschil lende zaken niet na. Op het fi nanciële vlak worden diverse beloften door hem gedaan. Nu blijkt dat het net zo'n finan ciële puinhoop is dan in het verleden. Zo kan het echt niet langer. We moeten wel ingrij pen willen we overleven. De sanering is ook nog steeds niet rond, hoewel Wim Mol anders doet geloven". Manager Arie Stehouwer wil over de ontstane situatie niet veel kwijt. „Ik weet wat er speelt. Zo moeten we zon dag naar Kerkrade en moeten we de spelers motiveren een goede prestatie neer te leggen. We zijn het Peyton Place van de eredivisie aan het worden". Shirt-sponsor Awa heeft zijn contract met Heracles ook opgezegd. „Ik heb dat gedaan om eens te kijken hoe de zaak zich gaat ontwikkelen. Pas in maart gaan we echter om de tafel zitten. Het kan best zijn dat ik dan toch besluit door te gaan als de zaken toch voor spoedig gaan", vertelde direc teur Best van Awa. DEN HAAG (ANP) - Ma rianne van der Torre, Nannette Schutte en Ka rin Moos zullen niet deel nemen aan het toernooi om het Nederlands in doorkampioenschap, dat woensdag in Valkens- waard begint. De drie topspeelsters zijn het niet eens met de loting. Een gesprek van het drietal in gezelschap van woord- voerdster Tine Zwaan met de lotingscommissie had gisteren geen resul taat. De drie gaan er niet mee akkoord dat Moos geen beschermde positie had gekregen. Ook wil den de speelsters Nicole Jagerman op de lijst ge plaatst zien. De plaat singscommissie ging niet op de verlangens in. Door de afzegging bereiken de tegenstandsters van Van der Torre (als eerste ge plaatst), Schutte (derde) en Moos via een walk over de tweede ronde. Mats Wilander in actie in zijn partij tegen de Joegoslaaf Zivojinovic, die door de ge stadige regenval in Melbourne zou worden afgebroken. - foto ap Van onze speciale verslaggever MELBOURNE - Net als John McEnroe staat Ivan Lendl een schorsing van 21 da gen te wachten. De Tsjechoslowaak kreeg donderdag tijdens het toernooi om de open Australische tenniskampioenschappen in Melbourne een boete van 1000 dollar voor het dragen van een te groot reclamevignet op de schouder van zijn shirt. Daarmee kwam zijn boetetotaal van de laatste twaalf maanden op 7850 dollar, 350 dollar boven de grens, die automatische schorsing voor een periode van 42 dagen voor alle Grand Prix- toernooien inhoudt. Als de betrokken speler echter te kennen geeft ook niet in lucratieve demonstratie wedstrijden uit te komen, wordt zijn schor sing gehalveerd. Lendl zal zeker voor deze laatste oplossing kiezen omdat hij de laatste weken van het jaar toch niets op zijn pro gramma had staan. McEnroe overschreed enkele dagen eer der in Melbourne de grens van 7500 dollar. De schorsing van beide spelers gaat direct na het toernooi in en duurt tot 29 december. Door overvloedige regenval hebben de organisatoren van het tennistoernooi om de open Australische kampioenschappen in Melbourne besloten het programma van vrijdag een dag te verschuiven. Toen de regen begon te vallen was de Zweed Mats Wilander een behoorlijk eind op weg zich voor de finale van het enkelspel te plaatsen. De als derde geplaatste Wilan der, die het toernooi de afgelopen twee jaar op zijn naam bracht, leidde in de halve fi nales tegen de ongeplaatste Joegoslaaf Slo bodan Zivojinovic met 7-5,6-1,0-1. Een partij voor de halve finales dames dubbelspel kwam wel tot een beslissing. De Westduitse Claudia Kohde en de Tsjecho- slowaakse Helena Sukova wonnen met 3-6, 6-4, 6-1 van het Amerikaanse duo Barbara Potter/Sharon Walsh. De organisatoren wachtten vijf uur tevergeefs op opklarin gen en besloten vervolgens het restant van het programma - met onder meer ook de partij Edberg-Lendl - naar vandaag te ver schuiven. Door Rob van Deursen OSLO/CHRISTIANSAND - Een vechtpartij tussen hem en de Noorse schaatser Björn Nyland tijdens het trainingskamp begin no vember in het Beierse Inzeil is er de oorzaak van dat Finn Halvorssen door de Noorse schaatsbond als trai ner/coach van de vijf man en een vrouw 'sterke' kern ploeg aan de kant is gezet. Tijdens de trainingsstage in Inzeil maakte Halvorssen op een bepaald moment Ny land er op attent dat hij daar niet verbleef om vakantie te houden, maar dat er serieus getraind moest worden. Ny land op zijn beurt verweet de coach uit Oslo dat hij niet in staat was te trainen, om dat hij door de afgewerkte schema's van de vorige da gen oververmoeid was ge raakt. Nyland gooide Hal vorssen verder voor de voe ten dat zijn opbouw totaal verkeerd was. Daarop ver trok de schaatser naar een van de twee in Inzeil aanwe zige disco's. Bij terugkeer raakte hij slaags met Hal vorssen. „Het is natuurlijk niet de enige reden dat Halvorssen buiten werd gegooid, maar toen dat vechten hier in Noorwegen bekend werd, was het wel de druppel die de bekende emmer deed overlopen", aldus Kees Ver kerk, die vanuit zijn Noorse woonplaats Christiansand de ontwikkelingen binnen het schaatsen in Noorwegen nauwlettend in de gaten houdt. „Iedereen heeft zich er mee bemoeid. Ook Falk Larsen heeft zijn trainer la ten vallen. Dus het was eigenlijk onmogelijk om Halvorssen te handhaven. Vandaar dat de Noorse bond de knoop heeft doorgehakt en hem ontsloeg. Hans Kris- tainsen, de vroegere trainer van Björg Eva Jensen is vanaf zaterdag (vandaag, red), als in Oslo de Oscar Mathisen-wedstrijden wor den verreden, de rnan. Hij heeft de opdracht gekregen om te redden wat er te red den valt. Maar ook nu blijkt er weer weinig eensgezind heid binnen het Noorse schaatsen omdat Geir Karl stad inmiddels zijn heil weer bij Arne Lier heeft gezocht. Op die manier blijven de schaatsers hier in Noorwe gen achter de Nederlanders aanhollen", aldus Kees Ver kerk, die in de praktijk na zijn mislukte avontuur als coach van de Zweden zich nauwelijks meer bezig houdt met het schaatsen. „In Stavanger op de kunstijs baan geef ik soms nog wel eens wat adviezen, maar voor de rest houd ik me af zijdig. Dat moet ik ook wel wat in ons hotel-bedrijf hier in Christiansand breken de drukke tijden aan. We zitten nu al dagelijks met 200 man bijna vol". Overwicht Voor Kees Verkerk is het geen verrassing dat Hal vorssen de laan werd uit ge stuurd. „Theoretisch was hij goed onderlegd, maar hij kon het niet in praktijk brengen. Daardoor verloor hij het overwicht op de jon gens. In mijn tijd bij de Zweden had ik ook wel eens problemen met Tomas Gus- tafson, maar tot vechten is het nooit gekomen. Halvors sen was de man, die van het ijs van elke baan ter wereld monsters liet nemen. Die liet hij onderzoeken op de uni versiteit van Oslo. Erg aar dig natuurlijk, maar ik denk niet dat je als schaatser har der gaat als je weet op welk ijs je je sport moet bedrij ven. Halvorssen wist de jon gens op het mentale vlak niet aan te pakken en dat is voor hem als coach de dood steek geweest", aldus Ver kerk. SPORT IN 'T KORT EK omnium DE WESTDUITSE wielrenner Josef Kristen heeft in Genève de Europese titel omnium voor professionals veroverd. Hij volgde de Australiër Danny Clark op. Kristen had net als de Zwitser Urs Freuler tien punten, maar de betere klas sering van Kristen op het on derdeel achtervolging gaf de doorslag. Sigmund Hermann uit Liechtenstein werd met 11 punten derde. De Nederlander Peter Pieters eindigde met 23 punten als zesde. Krüzen DE TUCHTCOMMISSIE van de KNVB heeft Henny Krüzen van Heracles voor drie wed strijden geschorst. Bovendien kreeg Krüzen een geldboete van 200 gulden opgelegd. Krü zen werd tijdens de bekerwed strijd op 28 november tegen Marken wegens slaan door scheidsrechter Kempers van het veld gezonden. De Feyenoorders Sjaak Troost en Henk Duut alsmede Anton Joore (RKC) en Jan van Dijk (FC Groningen) zijn voor één wedstrijd uitgesloten. Zij maakten een serie van drie gele kaarten vol. Amateurboksers DE DRIE Nederlandse bok sers, die In de ring kwamen bij internationale wedstrijden in Tungsberg (Noo), hebben dui delijke overwinningen be haald. Anton Zwezerijnen werd winnaar door interven tie, Silvio Messinga en Reino van der Hoek wonnen beiden met 5-0 op punten. Lipp< onen DE FINSE international Mika Lipponen zal vanavond voor FC Twente debuteren als rechterspits in de uitwedstrijd tegen het Nijmeegse NEC. Lipponen (21) is voorlopig ge huurd van FC Mallorca en zal minstens tot het einde van dit seizoen voor FC Twente uitko- Strijbi os DAVE STRIJBOS is in een motocross in sportpaleis Bercy in Parijs als derde geëindigd. Hij moest de Amerikanen Johnny O'Mara (eerste) en Broc Glover voor laten gaan. Door het gevaarlijke parkoers deden zich talrijke valpartijen voor. De Amerikanen Chand ler en Lechien moesten met ernstige verwondingen naar een ziekenhuis worden ge bracht. Gustafson TOMAS GUSTAFSON is aan voerder van de Zweedse schaatsploeg, die 15 en 16 de- cemmber in Eindhoven en Utrecht deelneemt aan de Ne derlandse wedstrijden van het wereldbekercircuit. Verder vaardigt Zweden Hans Mag- nusson, Claes Bengstsson en Joakim Karlberg naar de ont moeting af. Rahn DE WESTDUITSE internatio nal Uwe Rahn heeft zijn con tract met Borussia Mön- chengladbach met drie jaar verlengd. De 23-jarige mid denvelder is nu tot 30 juni 1989 aan zijn werkgever gebonden. Van Bracht NEDERLANDS KAMPIOEN Rini van Bracht ontbreekt in het deelnemersveld van een nationaal driebandentoernooi, dat de komende maanden in Rotterdam wordt gehouden. Voor het eerst zijn er tijdens een nationaal toernooi geld prijzen te verdienen. De eerste prijs bedraagt duizend gulden. Aan het toernooi, dat tot 19 april duurt, doen 32 biljarters mee; er wordt gespeeld vol gens het knock-out systeem. HAMBURG (SID/DPA) - De uitslagen van de wedstrijden, die gisteravond werden ge speeld in de Bundesliga, zijn: Waldhof Mannheim-Fortuna Düsseldorf 2-1, Borussia Dort- mund-Saarbrücken 3-1, Bayer Leverkusen-Hannover'96 4-1. WAALWIJK - Leen Looyen, de trainer van eerstedivisie- club RKC is gisteravond door de tuchtcommissie van de KNVB vrijgesproken. Looyen was afgelopen zon dag bij de wedstrijd RKC- NAC (2-0) door scheidsrechter Hobe'achter de omheining ge stuurd, omdat hij geregeld van de bank afgekomen zou zijn. Bij de mondelinge behande ling had Looyen getuigen mee genomen - onder anderen RKC-aanvoerder Leo van Veen en NAC-aanvoerder Adrie van Kraay - die ver klaarden, dat hij alleen was opgestaan om spelerswisselin gen te begeleiden.

de Stem | 1985 | | pagina 11