Trainersmolen vroeg in gang gezet Schelde opperm; MICHIEL SCHAPERS BEREIKT KWARTFINALES IN MELBOURNE Timman heeft streken niet verloren BIG SMA. RINUS ISRAËL TEKENT BIJ FEYENOORD Ben van Erp trekt zich terug uit leiding Skala-ploeg kleintje intje WOENSDAG 4 DECEMBER 1985 UITSLAGEN TENNIS VOETBAL Van Ettekoven wil herziening eommuniqué Kampioenschap veldrijden over 2 dagen Weer boete voor McEnroe Peter Bonthuis definitief coördinator af LOTTO CIJFERSPEL T0T0GELIJK WOENSDAG 4 DECEME Auberge des Moules aan de leiding Jan Baart op tweede plaats s Uitsla; tgen Door Romain van Damme BREDA/ROTTERDAM Ab Fafié, trainer van Feyen- oord, weet nu al dat hij op zoek kan naar een nieuwe werkgever. Nog voor de winterstop heeft de Rotter damse club hem meegedeeld, dat zijn plaats straks inge nomen wordt door Rinus Is raël. De trainer van FC Den Bosch zette onlangs zijn handtekening onder een contract, dat hem vanaf 1 juli volgend jaar voor twee jaar aan Feyenoord bindt. De competitie betaald voetbal is nog niet eens op de helft. Maar de trainers-ca- roussel draait inmiddels al op volle toeren. Vroeger dan ooit zijn de eerste mutaties aan het licht gekomen. „We moesten wel", verklaarde Feyenoord-bestuurslid Blankemeyer, „we wisten dat er meer kapers op de kust waren. Daarom hebben we in een vroeg stadium contact gezocht. We waren bang anders te laat te ko men". Feyenoord deed het voor komen dat beide partijen pas gisteren tot een akkoord kwamen. In werkelijkheid wist Israël twee weken gele den al dat hij volgend sei zoen op de bank bij Feyen oord zit. Opmerkelijk is dat Ab Fafié deze gang van za ken vrij rustig over zich heen heeft laten komen. „Maar", liet hij weten, „het is wat raar dat er bij een club die tweede op de ranglijst staat en nog in het beker toernooi zit, zoveel onrust heerst. Verder kan ik er ook weinig van zeggen. Feyen oord kiest voor een ander. Dat is typisch de voetbalwe reld. Ik trek nu mijn eigen plan en ga op zoek naar een nieuwe werkgever". Ge ruchten willen dat die nieuwe werkkring in Grie kenland of België ligt. Fafié: „Ik heb contacten met de makelaar die Thijs Lie- bregts in Griekenland heeft ondergebracht. Dus mis schien wordt het wat". De spelersgroep van Feyenoord reageerde verrast op het nieuws. „We wisten officieel nergens van", aldus aanvoerder Ben Wijnste kers, „voor ons was het een complete verrassing, dat er zo vroeg gehandeld is. Met Fafié hebben de spelers nooit moeite gehad. We werken prettig met hem samen. De spelersraad is in ieder geval niet gehoord. Het is merk waardig dat oud-Feyenoor- ders eerder op de hoogte wa ren dan wij". Inmiddels heeft Feyenoord-bestuurslid Aad van der Laan excuses overgebracht aan de spelers groep. De 43-jarige Rinus Israël, die eind jaren zestig begin jaren zeventig bij Feyenoord een ijzersterk verdedigings duo vormde met Theo Lase- roms, had liever gezien dat zijn overgang naar Feyen oord wat langer geheim was gebleven. In de voetbalwe reld vrijwel nooit te realise ren. „Iedereen wist dat ik weg wilde. Het is nu toeval lig Feyenoord geworden. In derdaad, weer terug op het oude nest. Maar ik had ieder serieus aanbod in overwe ging genomen. Ik heb prettig gewerkt bij FC Den Bosch, maar ik wilde naar een club met wat meer sfeer". FC Den Bosch moet in De Kuip nog tegen Feyenoord voetballen. Stel dat beide ploegen in aanmerking ko men voor Europees voetbal, dan komen de verhalen weer goed los. „Maar", meent WON-voorman Jaap van der Leek, „die mensen zijn heel proffesioneel bezig. Dat speelt dan geen rol. Ja, het begint allemaal vroeg. Maar je kunt Israël moeilijk ver bieden in te gaan op een be ter contract. Hij kan slecht wachten tot maart. Wie weet wat er dan allemaal gebeurd is". Voor het publiek lijkt het dit seizoen trouwens een puzzel te worden. Immers, het is goed mogelijk dat FC Den Bosch een trainer con tracteert, die tot aan het eind van het seizoen gebonden is aan een andere vereniging. Verder zijn er een aantal trainers en verenigingen, die al hebben laten doorscheme ren dat er in de technische staf wat moet veranderen. Rinus Israël: „Ik wilde naar eeri club met wat meer sfeer". - foto anp Cor Brom lijkt bij MW be zig aan zijn laatste seizoen. Bij FC VW is het zeker dat Sjef Vergoossen opstapt. FC Den Haag stuurt na de laat ste wedstrijd van dit seizoen Rob Baan weg. Frans Kör- ver van Roda JC wordt nu alweer in verband gebracht met MVV en FC VW. Nol de Ruiter van FC Utrecht hen gelt naar een nieuwe omge ving. Hans van Doorneveld van Haarlem roept ieder jaar het bij die club wel ge zien te hebben. AZ'67 weet nog niet precies wat het met Joop Brand wil. Dat lijstje zal ongetwijfeld nog groter worden. Voor het publiek wordt het derhalve goed op letten. Heren: enkelspel achtste finales: Mats Wilander (Zwe) - Tim Wilkison (VSt) 7-6 6-36-3, Stefan Edberg (Zwe) - Wally Ma- sur (Aus) 6-7 2-6 7-6 6-4 6-2, John Lloyd (GBr) - Joakim Nyström (Zwe) 6-2 1-6 6- 4 6-7 6-4, Michiel Schapers (Ned) - Tim Gullikson (VSt) 7-6 Gullikson opgege ven ;dubbelspel derde ronde: Boris Bec ker/Slobodan Zivojinovic (Joe) - Jeremy Bates/Amos Mansdorf (GBr/Isr) 6-4 6-4, Mark Dickson/ Tim Wilkison (VSt) - Jo nathan Canter/Leonardo Lavalle (VSt/ Mex) 4-67-5 6-3. Dames: enkelspel kwartfinales: Martina Navratilova (VSt) - Helena Sukova (Tsj) 6-2 6-2, Chris Evert (VSt) - Manuela Ma- laeeva (Bui) 6-3 6-3, Claudia Kohde (WD1) - Catarina Lundquist (Zwe) 6-4 6- 0, Hana Mandlikova (TSj) - Zina Garri son (VSt) 2-6 6-3 6-3; dubbelspel derde ronde: Martina Navratilova/Pam Shri- ver (VSt) - Marcella Mesker/Pascale Pa radis (Ned/Fr a) 6-4 6-2. Bundesliga: FC Köln - Waldhof Mann heim 0-1, Hannover'96 - FC Kaiserslau- tern 3-2, VFB Stuttgart - Bayer Lever- kusen 2-2, Eintracht Frankfurt - Ham burger SV 3-0. Stand: 1. Werder Bremen 17-25 punten, 2. Monchengladbach 16-22, 3. Bayern Mün- chen 17-22, 4. Hamburger SV 17-21, 5. Le- verkusen 17-20, 6. Waldhof Mannheim 16-18, 7. Bochum 16-17, 8. Stuttgart 17-17, 9. Köln 16-16, 10. Uerdingen 16-16, 11. Kaiserslautern 17-16, 12. Schalke'04 16- 14,13. Dortmund 16-14,14. Frankfurt 17- 14, 15. Hannover'96 17-14, 16. Saarbrüc- ken 17-13,17. Niirnberg 17-10,18. Diissel- dorf 17-9. EDE - Voetbalarbiter Henk van Ettekoven (46) uit Ede heeft gisteravond van Leo van der Kroft, voorzitter van de scheidsrechterscommissie, een herziening geëist van het eer der op de dag door de KNVB verspreide perscommuniqué. In die officiële mededeling werd gezegd, dat de Gelderse arbiter de intentie had dit én het komende seizoen te blijven fluiten én dat hij afstand had genomen van de uitlatingen aan het adres van collega- scheidsrechter Jan Keizer uit Volendam. Dat laatste is volgens Van Ettekoven maandagavond tij dens een gesprek met de scheidsrechterscommissie niet aan de orde geweest. „Ik heb wel gezegd dat het nooit mijn bedoeling is geweest het gezin Keizer schade te berokkenen, hetgeen volgens Keizer het ge val zou zijn. Als die indruk is gewekt, betreur ik dat. Dat neemt echter niet weg dat ik achter mijn kritiek op Keizer blijf staan. Het communiqué van de KNVB is dus bezijden de waarheid op dat punt", al dus Van Ettekoven. De arbiter kondigde onlangs aan, nadat hij door de scheids rechterscommissie betaald voetbal van de KNVB voor twee wedstrijden was ge schorst wegens kritische op merkingen over Keizer, te stoppen. Op die beslissing is hij dus terug gekomen. Voor zondag is hij aangewezen voor de wedstrijd FC Utrecht - PSV. WOERDEN (ANP) - Voor bet eerst in de geschiedenis zal de nationale titelstrijd veldrijden over twee dagen worden ver werkt. Dit heeft de KNWU dinsdag bekend gemaakt. De wedstrijden worden op 4 en 5 januari in Lochem gehou den. Voor de wedstrijd van de profs hebben naast veldrijders Reinier Groenendaal en Hen- nie Stamsnijder ook wegspe- cialisten als Johan van de Vel de, Peter Winnen, Nico Ver hoeven, Gerard Veldschqlten en Henk Lubberding inge- qph povon 'Beloning voor hard werken' Van onze speciale verslaggever Léon Krijnen MELBOURNE - En het treintje blijft maar doorlopen. Wie veertien dagen geleden had durven te beweren dat Michiel Schapers tij dens de open Australische kampioenschappen best wel eens een paar partijtjes zou kunnen winnen, zou door de huisarts naar een psycho therapeut verwezen zijn. Toch schreef de 26-jarige Rotterdammer gisteren in Melbourne op de achtste dag van het plaatselijke ten- nisfestijn weer een stukje historie door als eerste Ne derlander sinds Tomas Samuel Okker de kwartfinales van een Grand Slam-toernooi te bereiken. is tenslotte niet voor niets ge weest". Michiel Schapers doelde daarbij niet eens op de ruim 38.000 gulden, waarvan hij nu al zeker is, maar meer op de lading ATP-punten, die hem nu ineens ver in de top 100 doen belanden. „Ach, altijd dat geld", aldus de nog niet afge studeerde econoom, „de men sen kijken alleen maar naar dat geld. We heten niet alle maal McEnroe of Lendl. Men is al gauw geneigd om te ver geten wat het alemaal kost. Een vliegticket hier naar toe kost vierduizend gulden, je moet een hotel of een apparte ment boeken. Als je dat alle maal op gaat tellen, komt de zaak wel in een ander licht te staan". Aan voorspellingen ten aan zien van het tennis in Mel bourne moet niet al te veel waarde worden gehecht, maar desondanks. Het wordt mis schien wel eentonig, maar Schapers mag in de kwartfi nales opnieuw bepaald niet kansloos geacht worden. Zijn tegenstander daarin wordt morgen de Zweedse 'Whiz Kid' Stefan Edberg, maar die ba lanceerde gisteren tegen de uit West-Australië afkomstige Wally Masur al op het randje van de uitschakeling. Twee sets tegen nul achter, en dan nog eens twee matchpoints overleven en vervolgens te rugkomen en winnen: 6-7 (4-7) 2-6 7-6 (7-4) 6-4 6-2. Op zo'n manier uit de as herrijzen, is voor weinigen weggelegd, maar desondanks zag Edberg het zelf allemaal somber in met zijn partij tegen Schapers in het vooruitzicht. Michiel Schapers heeft deze dagen niet te klagen. Viel aan zijn respectievelijke overwin ningen op Popp, Becker en Van Boeckel weinig af te din gen, gisteren werden hem de extra dollars, ATP-punten en Grand Prix-bonuspunten door stom geluk in de schoot ge worpen. Zijn tegenstander, de rechtshandige helft van de Gullikson-tweeling, verrekte al in de eerste set op 3-3 een rugspier en dat was dat. Scha pers, die net op dat moment met zijn rug naar zijn tegen stander stond, had het niet eens in de gaten en omdat het op dat moment ook nog begon te regenen en het spel onder broken werd, leek er nog niets aan de hand. Gullikson ver dween weliswaar kreunend en steunend in de kleedkamer, maar toen Schapers van dat feit op de hoogte werd gesteld, reageerde hij met: „Ach, dat zal wel meevallen, iedere ten nisser loopt wel eens naar zijn rug te grijpen". Een stief half uurtje later, toen het spel weer hervat werd, bleek toch dat Tim Gul likson bepaald geen komedie gespeeld had, want hij liep als een dooie pier over de baan. Weliswaar slaagde hij er met hangen en wurgen in om de tie-break te bereiken, maar toen hij daarin ondermeer drie aces om zijn oren kreeg voor dat het 7-0 werd, meldde hij zich tot de stomme verbazing van Schapers af bij de scheidsrechter. „Tja, wat moet ik daar nu van zeggen", aldus Schapers, Jammer van de wedstrijd, maar ik krijg wel zomaar 25 ATP-punten extra in mijn schoot geworpen. Ik heb nu natuurlijk wel makkelijk pra ten, maar ik had tot die 3-3 al het gevoel dat alles weer liep, zoals de laatste dagen. Mijn service, mijn volley, mijn fore hand, alles werkte weer aar dig. Van die ene set ben ik niet al te moe geworden, dus ik ga er vanmiddag nog maar eens een paar uur stevig tegenaan met Alex Antonitsch, mijn dubbelspel-partner". Schapers heeft bepaald nog geen capsones gekregen na zijn opzienbarende opmars in Melbourne. „Eerlijk is eerlijk", zei hij gisteren, „alles heeft natuurlijk van die wedstrijd tegen Becker afgehangen. Normaal gesproken verlies ik die en dan kan ik die andere wedstrijden niet eens spelen. Aan de andere kant moet je dan weer niet vergeten, dat ik bijna een jaar lang consequent pech heb gehad in drie-setters in de eerste ronde. Ik zie dit maar als een beloning voor een iaar keibard werken. Het Michiel Schapers: „Ik had het gevoel dat alles weer liep, zoals de laatste dagen". foto afp voltooid. In de halve finales ontmoet zij de Westduitse Claudia Kohde-Kilsch, die de Zweedse Catharina Lindquist met 6-4 6-0 afdroogde. De an dere halve finale wordt een herhaling van de finale van Flushing Meadows. Hana Mandlikova versloeg de Ame rikaanse Zina Garrison (2-6 6- 3 6-3), zodat Navratilova zich kan proberen te revancheren voor het verlies in de finale van het vorige Grand Slam- toernooi. De 'Bionische Vrouw' timmerde een andere Tsjechi sche, Helena Sukova, helemaal van de baan: 6-2 6-2. „Ik heb nog nooit tegen hem gespeeld", aldus de nummer vijf van het toernooi, „maar ik heb hem hier wel zien spelen en hij maakt een zeer solide indruk. Het zal een hele moei lijke wedstrijd voor mij wor den". En dat is ook weer eens iets nieuws, een Edberg, die het nodige te vrezen heeft van Schapers. Een andere Zweed sneu velde wel. Joachim Nyström, geplaatst als nummer zeven, ging in een thriller onderuit tegen de mannelijke helft van het echtpaar Lloyd-Evert: 6-2 1-6 6-4 6-7 (4-7) 6-4. Lloyd is momenteel de nummer 71 van de wereld, dus dat was ook een hele aardige surprise. Zijn eega, Chris Evert-Lloyd, stond op dat moment op het centre- court de vloer aan te vegen met Manuela, de oudste zuster van de Bulgaarse Maleeva-fa- milie:6-3 6-3. Met de wedstrijd van Evert- Llovd werden de kwartfinales Van onze speciale verslaggever MELBOURNE - De Ameri kaan John McEnroe is dinsdag tijdens het toernooi om de open Australische tenniskam pioenschappen in Melbourne opnieuw beboet. Hij kreeg 1500 dollar (ruim 4000 gulden) boete opgelegd, omdat hij in zijn kwartfinale wedstrijd van maandag tegen de Fransman Leconte een toe schouwer had uitgescholden. Eerder was de Amerikaan met 1250 dollar beboet wegens be lediging van een scheidsrech ter. Van onze sportredactie BREDA - Peter Bonthuis zal definitief niet meer optreden als intermediair tussen orga. nisatoren van profwielerkoer, sen en profcoureurs. De coör dinator, die gisteravond niet voor commentaar bereikbaar was, nam enkele dagen gele. den het besluit niet in dienal van de Koninklijke Neder, landse Wielren Unie (KNW(]| te treden. Het is niet uitgesloten dal Bonthuis volgend jaar toch nog een rol zal spelen bij hel samenstellen van de renners velden. Dick Groeneweg, de voorzitter van de Vereniging Van Beroeps Wielrenners (WBW) en Ad Rijnen, de voorzitter van de Vereniging van Organisatoren van Be- roepswielerwedstrijden (VOB) doen vandaag in een gesprek in Rotterdam een beroep op Bonthuis de profkoersen niet meteen helemaal de rug toe te keren. Ad Rijnen: „Wij willen Bonthuis proberen te bewegei tot een vorm van samenwer king voor 1986. Als de vlag zo over zou gaan, ziet zowel do WBW als de VOB een groot hiaat ontstaan. Je moet niet uitvlakken dat Bonthuis een know-how van acht jaar heeft. Wij willen voorkomen dat zijn opvolger (waarschijn lijk Gerrie van Gerwen, red, in een gat valt, hetgeen ook ten koste van de organisatoren zou gaan". Eerste prijs: 2 winnaars, die elk bruto 206.227,70 ontvangen; tweede prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 75.000,00 ont vangen; derde prijs: 125 winnaars, die elk bruto f. 1339,10 ontvangen; vierde prijs: 5065 keer f. 33,00; vijfde prijs: 71.811 keer f5,00. Eerste prijs: 1 winnaar; tweede prijs: winnaars; derde prijs: 13 winnaars; vierde prijs: 235 winnaars; vijfde prijs: 2118 winnaars. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 22 winnaars, die elk bruto f. 1366,30 ont vangen, derde prijs: 337 winnaars J- elk f178,30 ontvangen. Eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs geen winnaar; derde prijs: 23 winnaars die elk f. 172,20 ontvangen; vierde prijs 693 keer f7,70. Van onze sportredactie BREDA/TILBURG - Ben van Erp heeft besloten ziet terug te trekken uit de leiding van de nieuwe Skala Skil-profwielerploeg. Dit jaar fungeerde de Tilburget als ploegleider van de Skala-formatie, volgend sei zoen zou hij samen met Roger Swerts, die nu alleei aan het roer komt te staan, het nieuwe team leiden. Ben van Erp is tot zijn be sluit gekomen, omdat hij zich naar eigen zeggen niet kan verenigen met de gewijzigde opzet van de ploeg. „Het aan vankelijke consept van de jonge formatie die gedurende drie jaar zou moeten groeien naar een volwaardige ploeg, is verlaten. Dat betekent dat ik mijn idealisme zou moeten la ten varen. Ik heb daar lang over nagedacht, maar ik ben uiteindelijk tot de conclusie gekomen dat ik dat niet kan", aldus Van Erp. MONTPELLIER (ANP) - Jan Timman mag zijn lange, gol vende haren hebben verloren, zijn streken zeker niet. Dat werd Misja Tal dinsdagavond in Montpellier gewaar. De 49- jarige oud-wereldkampioen, gevreesd en gerespecteerd om zijn scherpzinnige positie spel, werd in de tweede partij van de herkamp om een plaats bij de laatste vier in het kan didatentoernooi met eigen wa pens verslagen. In een messcherpe, gecom pliceerde confrontatie ma noeuvreerde Timman zo supe rieur, dat de dolgedraaide Tal op de 28ste zet zijn 16 jaar jon gere tegenstander bewonde rend feliciteerde. Door de fraaie overwinning nam Tim man de leiding met 1,5 tegen 0,5. In de vier resterende par tijen heeft de Amsterdammer aan 1,5 punt voldoende om zich voor de halve finales te kwali ficeren. Tal blijft Tal, luidt een spreekwoord in de schaakwe reld. Inderdaad verloochende Tal zijn aard niet in de tweede partij. Gewoontegetrouw koos hij voor de scherpst mogelijke opening. Omdat Timman, ze ker met wit, de strijd zelden schuwt, kwam er een weinig gespeelde variant van het aangenomen dame-gambiet op het bord. Volgens de schaakjaarboeken van 1984 en het eerste half jaar van '85 speelden alleen de Tsjeehoslo- waak Ftacnik en de Brit Speelman in het toernooi van Moskou identiek. Timman volgde die leidraad zeven zet ten. Tal week met zijn zevende zet Df6 af. Na afloop gaf Tim man aan, dat deze manoeuvre te voorbarig was. Hij gaf de voorkeur aan Ph6. De juist heid van zijn bewering werd door het verdere verloop be wezen. De springer roestte vast op zijn plaats en nam nimmer aan het spel deel. De escapade met de zwarte dame stelde Timman in de ge legenheid zijn stukken gewel dig te activeren. De wandeling van de zwarte dame kreeg door het scherpe spel van wit het karakter van een klop jacht op grote schaal. Maar Tal liet zich evenmin onbe tuigd en bouwde met zijn zet ten voortdurend verbluffende complicaties in. Zo ontspon zich een trage, maar fascinerende strijd tus sen twee licht ontvlambare geesten uit verschillende ge neraties, die moeite hadden hun avontuurlijke daden drang zodanig aan banden te leggen, dat de remise-marge binnen het gezichtsveld bleef. Alle zetten droegen een explo sief karakter. De vraag was, wanneer de constant tikkende springlading onder de 64 vel den tot ontploffing zou worden gebracht. Timman bracht met de 21ste zet Pf5 de tijdbom pas tot ont ploffing en vier zetten later lag de even fraaie als fragiele defensiegordel van Tal volle dig in puin. Restauratie werd door wit uiteraard niet toege staan en Tal legde vermoeid het hoofd in de schoot. Het zettenverloop (wit Tim man): 1. d2-d4 d7-d5, 2. c2-c4 d5xc4, 3. e2-e4 e7-e5, 4. Pgl-£3 e5xd4, 5. Lflxc4 Lf8-b4+, 6. Pbl- d2 Pb8-c6,7. 0-0 Dd8-f6,8. e4-e5 Df6-g6,9. Pf3-h4 Dg6-g4, 10. Pd2-f3 Lc8-e6, 11. h2- h3 Dg4-e4, 12. Lc4-d3 De4-d5, 13. Pf3-g5 Lb4-e7, 14 Ld3-e4 Dd5-d7, 15. Pg5xe6 Dd7xe6, 16. Le4xc6+ b7xc6, 17. Ddlxd4 Ta8-d8, 18. Dd4-a4 Le7-c5, 19. Da4-c2 Td8-d5, 20. b2-b4 Lc5-d4, 21. Ph4-f5 Ld4xe5, 22. Tfl-el Ke8-f8, 23. Lcl-b2 De6xf5, 24. Dc2xf5 Le5-h2+, 25. Kglxh2 Td5x£5, 26. Tal-dl Tf5-d5, 27. Tdlxdö c6xd5,28. Tel-cl zwart geeft op. De Tilburger ontkent me! klem dat de komst van Swerti van invloed is geweest op zij" besluit. „Absoluut niet. De af spraak was gemaakt dat W als gelijkwaardige partnen samen zouden gaan werkeï- Daar had ik geen enkelf moeite mee. In de praktij! komt het er immers vaak of neer, dat ieder van ons in eet andere wedstrijd zou zitten Dat brengt het volle pro gramma nu eenmaal met zie) mee. Nee, Roger is nauwelijte in deze materie betrokken g weest". Ben van Erp zegt begrip kunnen opbrengen voor koerswijziging. „Dat de kat' op een snellere groei is gepakt kan ik best begrijpen. Public! tair is dat een goede zaak, huldig ik het standpunt dat V afgelopen seizoen met een be perkt budget ook veel goed' publiciteit hebben behaalt Maar goed, we zijn in goedf verstandhouding uit elkaa' gegaan. Ik respecteer de me ning van de geldschieters, zf die van mij Ben van Erp weet nog nie of hij volgend seizoen in he profpeloton terugkeert. „0 dit moment is er in elk gevi geen alternatief voorhanden' stelt hij. „Maar wie weet stal er vandaag een sponsor op, dl zich wel kan vinden in mij idealisme om met een aanti jonge renners een ploeg starten. Dan ben ik beschik baar. Ik keer zonder meer nil terug naar de rijen der ami teurs. Die periode heb ik vori jaar al definitief afgesloten" Van onze zwemmedewerker HIJLST - Nog nooit eerder is n zwemwedstrijd in Hulst zo spannend geweest als de tweede wedstrijd voor de lan delijke E-zwemcompetitie. De sterke ploeg van De Warande ujt Oosterhout had de eerste v ontmoeting met ruim verschil a -ewonnen, waardoor deze v< ploeg ook favoriet was voor de rr winst in de tweede ronde. Maar de ploeg van trainer li josé van de Berghe was uiter- h mate gemotiveerd en wilde zjCh niet bij een nederlaag le neerleggen. Er ontspon zich rr een buitengewoon spannende wedstrijd, waarbij het voor- k namelijk ging tussen de te zwemclub Koewacht en De warande. De overige clubs, De Schelde en De Zuidwester, h< STEEK Van onze tennismedeuwTker SAS VAN GENT - In de he rencompetitie van het be- drijfstennis in Sas van Gent staat Auberge des Moules na twee wedstrijden aan de lei ding, hoewel concurrent De Rijke een wedstrijd minder heeft gespeeld. Met 8-4 won Auberge des Moules het duel tegen De Vlaanderen, dat daarmee een voorlopge tweede plaats bezet. Patrick Marteijn was voor De Vlaanderen de enige die het enkelspel met winst af sloot. Met 10-6 versloeg hij Mark Albers, maar John Dijk man, Gerard Kouwij zer en Arjen Elderson bogen daarna de stand om in een voorsprong voor Auberge des Moules. Het duo Marteijn/Petiet bleek ook nu onverslaanbaar via een 9- 4-zege op de combinatie Dijk man/Albers. Uitslagen: De Vlaanderen- Auberge des Moules 4-8, DOW- TVS 10-2, Geuze/De Vries-Deij/ Van Driel 0-12. Van onze biljartmedewerker ETTEN-LEUR - Jan Baart van de biljartverengng GBC uit Groenendijk heeft een eer voile tweede plaats behaald tijdens het kampioenschap eerste klas driebanden van het gewest Zuid-Nederland van de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond. In de zesde ronde wist Jan Baart dat zijn titelkansen ver vlogen waren, toen hij een ne derlaag leed en de latere kam pioen Cor van Peer uit Ouden bosch opnieuw winst boekte. Jaap Snoep van de biljart vereniging Scheldezicht uit Wemeldinge werd in dit se lecte gezelschap vijfde. Jan Baart zette vijf partijen iri winst om, scoorde een moyenne van 0.645 en een hoogste serie van vijf. De re sultaten van Jaap Snoep wa ren: 7 matchpunten, algemeen gemiddelde 0.598 en een hoog ste serie van 4. C 1 A P n v n d n s d d ii d d v d A t: V d k w Z n ti e h V A 1< d n U I- 5 b: w st d( vi v: a' ei S l w A 1- St M 7. 8- A S/ Van onze zwemmeaewerKer TERNEUZEN - Het zit dit jaar niet zo mee met de ploeg van De Ganze uit Goes. De Goesenaren willen zo graag terug naar de landelijke E- zwemcompetitie, maar zij kunnen dit na de wedstrijd in Terneuzen wel vergeten. De meeste kans op promotie heeft nu de ploeg van Schel- destroom uit Breskens. Dit team kwam goed gemotiveerd aan de start, was praktisch compleet en dan komt men tot een goed eindresultaat. In deze ploeg gaat Heidi Luteyn een steeds belangrijkere plaats in nemen. Ook nu was zij goed voor enkele overwinningen. i jj officieuze einduitslag luidde: 1. Scheldestroom, Breskens 3127,5 seconden; 2. Bevelanders, Kapelle aooÜ'S' 3' De Ganze, Goes 4- De Braakman, Hoek 3400,6 seconden. 190 meter vlinderslag Rra ^n,ol 1- Lisette Kanse, 1 lfifi ?-„8; 2' Heidi Luteyn, ZVS inn Maryse Kanse, BRA 1.19.3. ™etei; rugslag 1971: 1. Therese de Munck, BEV 1.20.1; 2. Esther C se sl se B H le A vl V B 1. H re W m K M R 19 2. St te g< n< w 19 2. W n l.< l.( te de Jc 3. w 5.: G Sc de

de Stem | 1985 | | pagina 6