Kerstmarkt Terneuzen dit jaar van de baan positie ACTIVITEITENPLAN86 IS LEIDRAAD Het Zeeuwse Kruis wil nieuw gebouw in Sas van Gent RT ZEEUWS Sint en Piet ook goed voor Turken Forse boete voor onverzekerd rijden CDA im WOENSDAG 4 DECEMBER 1985 VAN ZEELAND VERGUNNING BLEEF UIT Inbraak in kledingzaak Stropers gepakt in IJzendijke Inbraak: boete van 300 gulden OYET wil nieuw parkeerterrein IN SLUISKIL KANTONRECHTER TERNEUZEN Plaatselijk nieuws Hoek Sas van Gent Sluiskil Terneuzen Westdorpe Zandstraat ADVIES BESTUUB A. de Feijter lijsttrekker CDA Oostburg Schietingen IN WEST-ZE T16 PAGINA ZEELAND 3| WOENSDAG 4 DECE Van een onzer verslaggevers TERNGUZEN Terneuzen krijgt dit jaar niet de primeur van een Kerstmarkt Hoewel enige tijd geleden door de ini tiatiefnemers (een aantal mid denstanders uit de Nieuw- straat) al vergunning hiervoor is aangevraagd heeft men tot op heden van het gemeentebe stuur geen uitsluitsel gekre gen. „Wij kunnen de eventuele deelnemers aan de Kerst markt niet in het ongewisse laten of het nu al dan niet doorgaat. Tenslotte moeten die mensen hun inkopen afstem- men op die markt en we kun nen het risico niet lopen dat de markt onverhoopt niet door gaat", aldus woordvoerder Henk van Tol. Hij had het fenomeen van de Kerstmarkt in Duitsland ontdekt en wilde dat ook eens in Terneuzen proberen. „Een aantal door ons benaderde mensen was enthousiast, maar nu die vergunning maar weg blijft blazen we de zaak af", aldus een teleurgestelde Van Tol. Informatie bij het gemeen tebestuur leerde hem dat het misschien wel volgende week woensdag zou zijn voor B en W zich over de gevraagde ver gunning zou buigen. „Onbe grijpelijk", aldus Van Tol. „Je kunt zaterdags in de Nieuw- straat een kanon afschieten, maar om te beslissen of op die bewuste zaterdag 21 december auto's uit de straat geweerd mogen worden schijnt weken nodig te zijn. Ik ga nu in ja nuari alvast vergunning vra gen voor de Kerstmarkt 1986. Misschien lukt dat wel". VLISSINGEN - In de nacht van maandag op dinsdag is in gebroken in de kledingzaak van de heer L. aan de Lange Zeike in Vlissingen. Door het vernielen van een ruit is men de winkel binnen gekomen en heeft men 60 gulden uit de kassa genomen. Elders uit de ruimte achter de winkel hebben de daders nog een bedrag van 500 gulden weggenomen. In café De Paauw aan de Vredehof laan te Vlissingen werd eveneens ingebroken. Daar wordt 250 gulden ver mist. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Dinsdagmor gen omstreeks 4.30 uur zijn in de Oranjepolder nabij IJzen dijke twee stropers aangehou den. Het bleken G. M. B. uit IJzendijke en J. M. B. uit Wa terlandkerkje te zijn. Toen de politie de auto van het tweetal controleerde vond men een dubbelloops jachtge weer, munitie en een lichtbak. In het voertuig vond de politie ook een haas, drie konijnen en munitie. De attributen, als mede de personenauto en de gedode dieren werden in be slag genomen. Tegen beide B.'s is proces-verbaal opgemaakt. SKW Sas wil meer dan ontspanning Van onze correspondenten PHILIPPINE - Het Zeeuwse Kruis heeft een nieuw gebouw nodig in Sas van Gent. Dat vindt de adviescommissie huisvestingszaken, die daarom een verzoek heeft ingediend bij het bestuur. Verder zijn re novatieplannen ingediend voor de gebouwen te Axel en Koewacht. Dit deelde J.W. Koek, voor zitter van de Kruisvereniging Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaa nderen mee in zijn openings woord tijdens de in Philippine gehouden algemene ledenver gadering van de kruisvereni ging. Op deze vergadering reikte P. Frantzen van het provin ciale bestuur aan de schei dende secretaris in de kanaal zone, J. Blok, de zilveren leg penning uit, en speldde hem vervolgens de zilveren draag- speld op, als blijk van waarde ring voor het vele werk ver richt, zowel plaatselijk als op provinciaal niveau. De heer De Blok treedt op 31 december af. Op voordracht van de con tactcommissie Axel is in het algemeen bestuur benoemd C. van Wijck en als plaatsver vangend bestuurslid A.P. de Ruijter. Met ingang van 1 ja nuari 1986 werd als secretaris benoemd M. Sarreboom-Du- pain. De contactcommissie Zaam- slag is wegens het zich niet herkiesbaar stellen van P. Ha melink niet meer vertegen woordigd in het bestuur. Het bestuur zal zich op korte ter mijn over deze ontstane vaca ture beraden. Het wijkgebouw van de kruis vereniging in Westdorpe wordt verbouwd. Het betreft een interne verbouwing, waarbij tegemoet wordt geko men aan de eisen van deze tijd. Het wordt een 'bureau- nieuwe-stijl'. In het wijkge bouw wordt naast de spreek kamer van de doker nu ook een aparte ruimte gecreëerd voor de wijkverpleegkundige. Van onze correspondente MIDDELBURG - Geldnood bracht de 23-jarige K. P. uit Terneuzen ertoe in te gaan op het voorstel van twee huisge noten om via inbraak de fi nanciële nood wat te verlich ten. De keuze viel op een kle dingzaak in zijn woonplaats en in de nacht van 3 op 4 maart toog het drietal op pad. Pogingen om via de regen pijp aan de voorkant van het pand een raam te bereiken mislukten, maar een zelfde weg aan de achterzijde bood wel uitkomst. Met een dolk mes werd vervolgens een raam ontgrendeld, waarna de drie jongens naar binnen klommen. Ook een geldkistje werd met het mes geforceerd en met de twee geldzakjes die daarin werden aangetroffen verliet het trio de zaak via de zelfde weg. De politie betrapte de inbre kers en op het dak werd het geld (517 gulden) teruggevon den. P., voor wie het de eerste keer (en de laatste, zo betoogde hij dinsdag voor de politie rechter in Middelburg met klem) was dat hij op het inbre kerspad ging, werd veroor deeld tot een boete van 300 gulden en een voorwaarde lijke gevangenisstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - De stichting sociaal cultu reel werk (het SKW) in Sas van Gent onder neemt volgend jaar een poging om zoveel mo gelijk mensen bij het werk te betrekken. Leidraad is daarbij een activiteitenplan voor 1986, dat op zaterdag 14 december aan de orde komt op een bijeenkomst in de Roselaer in Sas van Gent. Het SKW beoogt met het plan meer dan ontspanning. Het plan deelt het jaar in in vijf periodes, waarin steeds andere groepen aan bod ko men. Het is een indeling in leeftijdsgroepen, die bij toer beurt zes weken lang centraal staan in de- activiteiten. Het SKW trekt van dorp naar dorp. Twee keer is de Roselaer het middelpunt, twee keer de Schotse Hoek in Philippine en een keer Concordia in West dorpe. In januari begint het bij de bejaarden, in de Roselaer. De organisatie verzekert dat dit alles niet ten koste gaat van bestaande activiteiten. Maar een andere minder vrijblijvende benadering van het sociaal cultureel werk vond men wel op zijn plaats. Bovendien wordt er een nau welijks nog vrijblijvend be roep gedaan op de vrijwilli gers. „We hebben ruim hon derd vrijwilligers in de drie Sasse kernen. Maar die men sen is nooit gevraagd of ze nog wel kunnen opbrengen wat nu allemaal van ze wordt ver langd. Dat is steeds meer en daar gaan we het op 14 decem ber onder meer ook over heb ben," zegt beroepskracht Guido de Maayer van het SKW in Sas van Gent. Hij werkt daar lang genoeg om een oordeel te kunnen vel len over de ontwikkeling van het werk sinds de jaren zestig. De gang van zaken stemt hem eerder droevig. Zeker negentig procent van alle SKW-activi- teiten zijn gericht op ontspan ning. Het mag van hem een onderdeel zijn, maar zoveel is overdreven. „Er moeten meer mogelijkheden zijn dan alleen recreatief. Het echte sociaal- culturele werk. Dat maakt maar vier of vijf procent uit van het totaal." De Maayer stelt ook wat treurig vast dat er financieel veel minder kan. „We moeten de gang van zaken nu zelfs be drijfsmatig gaan bekijken, ze ker wat betreft de gebouwen. Zo'n SKW-gebouw moet een sociaal gebouw blijven, maar je moet er ook uit de kosten Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - OVET Terneuzen wil van het Havenschap Ter neuzen een terrein van 2500 vierkante meter huren om te ge bruiken als parkeerterrein. Tijdens zijn vergadering op 16 de cember, in het havenschapsgebouw te Vlissingen, zal het be stuur hierover een beslissing nemen. Besproken worden ook een aantal verlengingen van huurovereenkomsten. De bijeenkomst begint om 14.15 uur. O MIDDELBURG Poppenbeurs Dolphijn Poppenatelier houdt zaterdag 14 en zondag 15 december een poppenbeurs in de Vlees hal van het stadhuis in Middelburg. Het gaat om een verkoop beurs in kerstsfeer. Men kan er op beide dagen van 11 tot 17 uur terecht. Er is een twintigtal deelnemers dat antieke poppen en speelgoed, handgemaakte poppen, reprodukties van antieke poppen, kant, band, boeken, kalenders en dergelijke meeneemt. Verder zijn er demonstraties in het maken van porseleinen pop pen. Er wordt ook een instructiefilm vertoond. VLISSINGEN - Vrouw en werk - De deelneemsters aan de Zeeuwse cursus 'Vrouw en eigen bedrijf' krijgen op woensdag ochtend 4 december hun certificaten uitgereikt. Twee vrouwen hebben tijdens de cursus afgehaakt omdat ze het te druk hadden met het starten van een eigen bedrijf. Men wil aan de uitreiking een feestelijk tintje geven. Het gebeuren vindt plaats in de de pendance van de Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeenschap te Vlissingen. De cursus werd georganiseerd door 'Vrouw en Werk Zeeland' en de Zeeuwse stuurgroep werkloosheid. zien te komen. Dat is een nieuwe opgave voor bestuur, beroepskracht en vrijwilli gers, waaraan ze niet gewend zijn." Hij noemt de Roselaer als voorbeeld. Een onderhouds- kracht werkt daar zestien uur per week. De bezetting is een veelvoud. „Ga er maar aan staan dus." De Sasse SKW-ers verwij ten zichzelf dat ze te weinig aan de weg hebben getim merd. Al rechtvaardigt dat in hun ogen ook weer niet waarom het gemeentebestuur zo drastisch bezuinigt als nu gebeurt. „Als je hoort dat de voetbalclub Corn Boys zomaar veertig mille krijgt voor een opknapbeurt van de accom modatie daar. Onze totale huisvestingspot voor de drie kernen is nog niet zo groot. En voor activiteiten hebben we nog 25 mille beschikbaar. De rest gaat op aan vaste lasten. Dat wil wat zeggen." Toch zijn er tekenen dat het SKW, dat overal in de be dreigde hoek zit, in Sas van Gent juist tegen de verdruk king in groeit. Daaraan ontle nen de Sassenaars moed om het ambitieuze activiteiten plan 1986 te ontvouwen en ook uit te voeren. Veel mensen be trekken bij een grote verschei denheid aan activiteiten is een eerste opgave. De stichting denkt verder doelmatiger en systematischer te kunnen werken, meer animo te kwe ken voor het SKW, en dankzij de bundeling van bezigheden - onder meer met een program maboekje - de schaarser wor dende centen beter te kunnen besteden. Hoewel de discussieronde op 14 december nog moet plaats vinden, zijn de grote lijnen voor de eerste periode van zes weken, speciaal voor en door bejaarden, al uitgestippeld. Daarna komen kinderen - in de Schotse Hoek -, volwasse nen - in Concordia -, tieners - weer in de Roselaer - en jong volwassenen - nogmaals in de Schotse Hoek - aan de beurt. Alleen in juli en augustus zijn geen thema-weken gepland. Het Sasse SKW is van plan om steeds ruime ruchtbaarheid te geven aan de start van een nieuwe thema-periode. De Turkse kinderen hadden het best naar hun zin bij de Sint en John Dankaert Van een onzer verslaggevers SLUISKIL - Dat Sint Nicolaas en zijn Pieten zich ook wel eens bezighouden met meer dan 'zo maar in het wilde weg' cadeaus verstrekken bleek gisteravond in Sluiskil-Oost. Zo'n veertig Turkse kinderen en een aantal ouders waren daar op uitnodiging aanwezig bij John Danckaert aan de Zwaluwstraat. De Sint en zijn knechten stapten binnen om met gulle hand presentjes uit te delen. Dit initiatief was door John Danckaert genomen om iets terug te doen voor de Turkse gemeenschap in Sluiskil-Oost. „Want toen ik hier een half jaar geleden kwam wonen, ben ik door die mensen geweldig opgevangen", zegt Danckaert. „Veel vriendschap en uitstekende contacten heb ik er aan overgehouden en daarom heb ik uit dankbaarheid de Sint gevraagd om cadeautjes uit te delen". De Goedheiligman zelf loofde gisteravond het initiatief van Danckaert en noemde het een voorbeeld voor de vele woonwijken in ons land waar Nederlanders en Turken samen leven. FOTO'S CORJ.DE BOER Een Turks kind schudt vol verbijstering de hand van Sinterklaas Van onze correspondent TERNEUZEN - De schade die jaarlijks door ongevallen in Nederland onstaat door het rijden met een onverzekerd voertuig, bedraagt zo'n zestig gulden. Officier van justitie mr. J. de Bel bracht dit gister morgen even aan de orde voor het Terneuzense kantonge recht in de zaak tegen me vrouw D.S. uit Terneuzen. Ze was 29 november van het vorig jaar bekeurd wegens het rijden in een onverzekerde personenauto in de gemeente Hulst. Ze had het voertuig, dat bovendien niet de juiste ken tekenplaten droeg, van een vriend geleend. Mr. de Bel eiste een boete van 400 gulden of 8 dagen hechtenis met een voorwaardelijke rij ontzetting van 4 maanden en een proef tijd van 2 jaar. Plaatsvervan gend kantonrechter mevrouw mr. Vermeulen vonniste con form de eis. „Weer een geval van wel ge keken maar niet gezien". Tot deze conclusie kwam mr. De Bel in de zaak tegen H.E. uit Terneuzen. E. had 10 juli van dit jaar met zijn personenauto op de kruising Alvarezlaan- Rooseveltlaan in zijn woon plaats geen voorrang verleend aan de bestuurder van een motorrijwiel. Bij de aanrij ding die hiervan het gevolg was, werd de motorrijder vrij ernstig gewond. Eis en uit spraak 225 gulden of vijf da gen. M.S. uit Hulst was 10 maart van dit jaar op de Hulsterweg met een bedrijfsauto linksaf een zijweg ingeslagen en werd daarbij aangereden door een hem achteropkomend voer tuig. S. verweerde zich door te zeggen dat hij alle voorzorgs maatregelen in acht had geno men en was van mening dat niet hij maar de bestuurder van het andere voertuig, wel licht door zijn hoge snelheid, fout zat. Aan de hand van de ter zitting aanwezige foto's ging hij uitvoerig in over het ontstaan en de toedracht van het ongeval. Ook was hij van mening dat, zoals het proces verbaal luidde, de feiten enigszins waren verdraaid. De officier van justitie daarente gen vond dat S. nu met een heel andere lezing op de prop pen kwam dan eerder tegen de politie afgelegd. Hij eiste een boete van 150 gulden of drie dagen. Kantonrehter Vermeu len kwam tot een uitspraak van 75 gulden of twee dagen. S.K. uit Hengstdijk was 14 mei van dit jaar betrapt toen hij in zijn personenauto zat, waarin zich een luchtbuks met kogeltjes, klaar voor gebruik, bevond. K. zei niet te weten dat hij daardoor in overtre ding was. De politie dacht daar anders over, maakte pro ces verbaal op en nam de luchtbuks, de kogeltjes en ook nog een verrekijker in beslag. Mr. De Bel maakte de man duidelijk dat men zonder in het bezit te zijn van de vereiste vergunning, inderdaad zich niet met een dergelijk wapen op de ogenbare weg mag be vinden. Hij eiste een boete van 130 gulden of 3 dagen, met ver beurdverklaring van de lucht buks en de kogels, maar terug gave van de verrekijker. Mr. Vermeulen vonniste conform deze eis. H.K. uit Eede had in St.- Jansteen een café uitgebaat zonder de vereiste vergunning. Op 18 april van dit jaar liep hij tegen de lamp. Eis en uit spraak 350 gulden of zeven da gen, waarvan 250 voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. „Een ernstige nalatigheid tegenover een weerloos dier", aldus mr. De Bel tegen Hulste naar D.T. Op 30 mei van dit jaar werd geconstateerd dat in een weiland een pony van hem liep, die doordat de poten van het dier niet optimaal waren 'gekapt', kreupel was. Eis en uitspraak 150 gulden boete of drie dagen. Mevrouw L. de J. uit Axel had 14 maart van dit jaar te diep in het glaasje gekeken en was dronken thuis gekomen. Volgens de buren, die de poli tie waarschuwden, daarbij veel lawaai makend. Zoveel zelfs dat de kinderen er bang van werden. „Die mensen heb ben de pik op mij", aldus ver dachte, die het zich niet alle maal kon herinneren. Dat zou best kunnen zijn, kreeg ze van de kantonrechter te horen, want enkele weken later was het weer prijs. Met de officier van justitie was ze het eens dat er sprake was geweest van overlast. Eis en uitspraak 45 gulden of een dag zitten. Hengelen - Hengelsportver. niging Sport en Genoegd hield de laatste wedstrijd VJ dit seizoen die meetelt voor fcj clukampioenschap. Er ware 30 deelnemers. Hiervan vingJ 22 mensen samen bijna 29 f vis. Uitslag: 1. D. de Poort 2698 punten, 2. J. Harms 3. J. de Putter 2430,4. A. de ijl 2407, 5. mevrouw de Putti 2385 punten. Corn Boys - Sinterklaas i,:| zijn Pieten bezochten de pil pillen van Corn Boys in kantine van sportpark u Valcke. De jeugdige voetbal lertjes deden zich te goed chocolademelk en koek zongen uit volle borst, goedheiligman ontving zate] dagmiddag de kleintjes J deelde snoepgoed uit. Na ver] trek van de Sint keken de CbI leden samen met de inrmdd. binnengekomen junioren <jl verse video-tekenfilms. aI hoofdattractie stond een filj van Bud Spencer en Teren f Hill op het programma. Orj 'half zes was de middag voor] bij. Dialezing - De Heemkundig] Kring Sas van Gent hou;l dinsdag 10 december een dii| lezing in cultureel centrum D Speye. E. Gittenberger schets! tijdens de dialezing, met a| titel 'Cartografie in de Goudtl Eeuw', aan de hand val prachtige dia's een beeld va) de opkomst en bloei van i cartologie in dit tijdperk. M(| name de vakkennis en kunstenaarschap van de kaar| tenmakers uit deze period komen aan bod. De lezing j toegankelijk voor leden en c.| nateurs, maar ook huisgenol ten of kennissen zijn welkorl De lezing begint om 20.00 uT en maakt deel uit van het na) jaarsactiviteitenprogramma van de Heemkundige Kring. Kaarting - In café t'BrcJ wershuisje te Sas van Gel wordt zaterdagavond 7 d| cember,aanvang 20 uur open kaartwedstrijd gehoudl in bieden zonder roem,event] eel bij voldoende deelname tf vens gelegenmheid tot dee. name aan een jokerwedstrijdl Winnetou - Karabijndl Winnetou hield de jaarlijst vleesschieting in zaal Dallil ga. Er waren 64 schutters. Uil slag: topvogel: Peter Vanhr] Sluiskil; rechter zij vogel: dré van Brussel, Gent; linl zijvogel: Juliën Nevejal Gent; extra top: Patrick vl Damme, Moerbeke; groots) aantal (5): Arthur Hacquasj Sluiskil. De laatste schiet) in 1985 wordt zaterdag 21 d cember gehouden, weer in cal Dallinga, aanvang 19.30 uur COC-soosavond - Het COCij gio Zeeuwsch-VlaanderJ houdt vrijdag 6 decemt] vanaf 21.00 uur een soosavs l in het gebouw van de mf kende jongeren, Blokken 161 RIA - Nadat de jeugdcomrr sie van de voetbalclub RIAe leuke Sinterklaasmiddag hl gehouden voor de E- en F-pl pilen en de kinderen van f senioren-leden, namen avonds dertig jeugdspelers 1 leiders deel aan een geslaag] dropping. Na gedropt te zijnl de omgeving van Overs! moest men in groepjes nal het sportcomplex in Wesf dorpe zien te raken, waart! onderweg een aantal opdraaf ten moest worden vervuld! een aantal vragen bear! woord. Bij aankomst stond f erwtensoep al te wachten! na de inwendige mens te hel ben versterkt, bleven de dtj nemers nog even naprat) over deze dag. Oliebollen - De liefhebbt van carnaval zijn na de il tocht van prins Bernardo! wat in feeststemming geraas] Groepen en individuelen i ken plannen voor het carnaïl 1986. De carnavalsverenigil De Koeters wil met een fli'l programa uitpakken en p;[ beert nu al zoveel mogeiif geld in te zamelen door aller f activiteiten. Een gehoudf oliebollenactie werd een gw| groot succes. Leden van raad van elf namen huis-at huis bestellingen op en zorgden de bestelde oliebol!] later bij de cliënten. Vl Westdorpenaren toonden hf sympathie voor De Koeters smulden oliebollen. Bingo - Volleybalclub De Mj lenkreek houdt vrijdag 13 c cember een avondje bingol café De Molenkreek. Iedercf mag meedoen en er zijn mor prijzen. De eerste ronde worj om 20.00 uur gespeeld. Jokeren - De kaartc j d'Ouwe Smisse houdt zatf( dagmiddag 7 december in hoi clublokaal aan de Zandstr<| een open Jokerwedstrijd.a: vang 14 30 uur. De prijzen!) staan uit vlees- en vlees»! ren.Inschrijven voor deelna] vanaf 14 uur. Van onze correspondent BrESKENS - Het project Het Baken start volgende week pjeuwe actie. De ders gaan oud t goals hamers, zagen sen, maar ook naai. eI) andere werktuigen proberen bruikbaar - baardozen in Breskei ;k met ee Bressiaar gereedschaj ogen en me: naaimachine 'gen wet te makei 'fris dat gebeurd is, worden d gereedschappen naar Derd Wereldlanden gezonden. D: project, 'Gered Gereedschaj jS uniek voor Zeeland. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het afdeling bestuur van het CDA Oos burg heeft in zijn advieslij voor de komende gemeent raadsverkiezingen de huidii wethouder A. de Feijter a lijsttrekker geplaatst. De ai vieslijst, die unaniem door 1 bestuur is opgesteld, wor donderdag 12 december voo gelegd aan de ledenvergad ring die wordt gehouden hotel De Eenhoorn. Zoals gemeld stellen de hu dige CDA-raadsleden I. Bruijne, Cadzand en R. Calo Hoofdplaat, geen prijs meer i een verkiesbare plaats. De 'kop' van de CDA-li; ziet er als volgt uit: 1. A. Feijter, Cadzand, 2. mevroi L. Cuelenaere-Faes, Oostbui 3. het raadslid G. van Schaic Breskens, 4. H. Lippens, Ooi burg, 5. J. Quist, IJzendijke, mevrouw T. Dielema Rienks, Oostburg. HEINKENSZAND - Zaal Paloma, Soranus 2, liggen wippen, 36 schutters: Wip eerste hoge vogel: G. Voet, i ranus; tweede hoge vogel: Boogaard, Edele Handboc zij vogel: C. van de Dries, Een gezindheid; grootste aantal mevrouw Boogaard, Ed( Handboog. Wip 2: hoge vog J. van de Dries, Eensgzindhe zijvogel: Ch. Korstanje, D< naar Hoger; grootste aantal J. Kosten, Doel naar Hoger. OVEZANDE - Zaal Bar R2, Sebastiaan Kloetinge, 81 sch ters: Wip 1: hoge vogels: Koens, Spes Nostra en L. Rijke en B. Verburg, beic St.-Sebastiaan; eerste zij vog P. Meeuwse, St.-Sebastia: tweede zijvogel: J. Vermei Zeelandia; eerste klep: Koens, Spes Nostra; twei klep: G. Haasdonk; derde kl P. Boonman, beiden Will Tell; vierde klep: J. Schipp St.-Andries; vliegende vog< P. Meeuwse, St.-Sebastiaan J. Vermeule, Zeelandia. Wip eerste hoge vogel: M. v Beers, Spes Nostra; twe< hoge vogel: J. van Steenberg Willem Teil; eerste zijvogel: Korstanje, Doel naar Hog tweede zij vogel: G. Voet, Soi nus; derde zij vogel: F. Koe Spes Nostra; vierde zij vogel van de Guchte, Spes Nostra. WOLPHAARTSDIJK - Z: Ossewaarde, Doel naar Hog liggende wippen, 51 schutte Wip 1: hoge vogel: P. de Jonj tweede hoge vogel: P. Rei meester, beiden Willem T< eerste zij vogel: P. Vette, Cc cordia; tweede zijvovgel: van de Kamp, Doel naar Hog derde en vierde zij vogel: Stouthamer, Edele Handbcx eerste klep: P. de Jon, tweede klep: C. Rentmees Cz, beiden Willem Teil; dei klep: J. Harinck, Diana; gro ste aantal (6): J. Kosten, D' naar Hoger; vliegende vog€ A. Korstanje en A. van L beiden Doel naar Hoger. Wip eerste hoge vogel: G. van G: sel, Soranus 2; tweede hoge v gel: C. Stouthamer, Ed Handboog; eerste zijvogel: Schouwenaar, Juliana; twee zij vogel: P. de Jonge; derde z vogel: Eddy Rentmeester, b den Willem Teil; vierde zijv gel: M. van Liere, Sorani grootste aantal (6): N. Schc wenaar, Juliana. Van een onzer verslaggevers SLUIS - Het CDA We Zeeuwsch-Vlaanderen gaat problematiek rond betaling rechtspositie van de Ned land.se grensarbeider in Bel bestuderen en brengt daarv verslag uit bij de christen-c mocratische fractie in Europese parlement. Dit w< besloten tijdens de afdelin vergadering, die maand: avond in Sluis werd gehoud Daar werd Europarlemen nër P. Cornelissen nog eens dit hangijzer gewezen. „De problemen rond grensarbeiders kennen tv kernpunten: enerzijds de w selende valuta waarmee n

de Stem | 1985 | | pagina 12