ZVU zoekt nieuw kantoor in Axel NILFISK Geriefhoutbosjes, het behoud waard M OVERVALTIJDENS LEDENVERGADERING Hulster wethouder wil BenW over de streep trekken JULIE LAUREYS (94) OVERLEDEN k George Sponselee 2 IDE STEM binnenkort gesprek met gemeente Jaarmarkt Axel rekent weer op ruime aanvoer van schoonmaakmachines tot mobiele afzuiginstallaties ITER DE PUTTER taria Scheele Iv plaatsvinden op vrij- J, om 14.45 uur op de Al ia ts te Zaamslag. WOENSDAG 4 DECEMBER 1985 VAN ZEELAND HULST - De heer H. Verstraaten uit Graauw trekt zich terug uit de CDA-politiek. LAATSTE OFFENSIEF VOOR JEUGDWERKER Afspraken Voor advies of demonstratie: L.W. Joosse - tel. 01185-1205 Musterds Mussen Plaatselijk nieuws Axel Hulst Koewacht Heikant Clinge markten |lplaats en is gezeten, tchaduw Psalm 91:1 -heid, nam de Heere tot lig lijden, mijn geliefde (vader en opa Jnoot van ■jaar. en: 1. de Putter-Scheele |g: 1. de Putter |L de Putter-Verduyn es, Lex, Mark fen: C. de Putter de Putter de Putter-Scheele |trja, Arjan, Eric, nemarie ►g: C. Moens-de Putter 1. Moens Jeanine 12 december 1985 |4 [amenkomst gehouden in lvangt om 14.00 uur. Jcomst en de begrafenis len worden verzocht om 1 te zijn. pndoleren in „de Rank" T22 PAGINA ZEELAND 2 Moosoesososeeoec en bedanken voor de fe- en kado's, die we heb- I/ ons huwelijk. een onvergetelijke dag ÏL en SI GRID ERSE-IVENS ie gaf, een an n stjes r Van een onzer verslaggevers AXEL - De Zeeuwse Volks universiteit wil op korte ter mijn een gesprek met de ge ënte Axel over vervan gende ruimte voor het kantoor jn het voormalige gebouw van ie dienst gemeentewerken aan de Westraat in Axel. j provinciale Waterstaat en de ZVU, die daar nu kantoor houden, moeten daar met in gang van 1 januari weg. In verband met de verhuizing van de dienst gemeentewer ken naar het stadhuis doet de gemeente het gebouw van de hand. Beide instanties zijn daardoor genoodzaakt elders onderdak te zoeken. De gemeente, die Provin ciale Waterstaat graag in Axel wil houden, heeft die dienst inmiddels vier alternatieve lo caties aangeboden. Drie wer den door de dienst totaal onge schikt bevonden. De vierde is inmiddels door waterstaat in overweging genomen. „We hebben goede hoop dat het voor elkaar komt", zei de bur gemeester A. Hack tijdens de laatste raadsvergadering. Een gesprek vorige week tussen de burgemeester en de dienst heeft echter nog niet tot con crete resultaten geleid. Huur opgezegd De ZVU daarentegen heeft tot nu toe enkel bericht gehad dat de huur wordt opgezegd. „Over een alternatieve locatie is nog niet gesproken maar we hebben wethouder J. van Schaik inmiddels benaderd voor een gesprek", zegt secre tariaat-medewerkster Vera de Koeyer. De ZVU vraagt niet veel. „Wat we nodig hebben is een kjeine kantoorruimte en even tueel een vergaderruimte. We zijn daarbij wel gebonden aan een lage huurprijs". Zelf heeft de ZVU nog geen gebouwtje op het oog. „We zijn eerlijk gezegd niet goed ge noeg op de hoogte van wat er mogelijk is". De ZVU wil de ruimte hoofdzakelijk voor se cretariaatwerkzaamheden. Er wordt doorgaans kantoor ge houden van 's morgens 9.00 tot 13.00 uur. Voor cursussen heeft de ZVU een gebouwtje niet nodig. Alle lessen worden 's avonds op de scholen gegeven. Een vereiste vindt Vera de Koeyer wel dat de toekomstige ruimte gemakkelijk toeganke lijk moet zijn voor het publiek. V erstraaten verlaat boos CD A-lijst Hulst Van een onzer verslaggevers Hij heeft zijn besluit genomen, nadat hij tijdens de ledenvergadering van afge lopen vrijdag van de vierde plaats op de kandidatenlijst naar een onverkiesbare zesde plek werd gezet. Hij wisselde stuivertje met mevrouw E. Hageman-Brands. Van een onzer verslaggevers HULST - Wethouder W. Kayser (jeugdzaken) wil het college van B en W met alle mogelijke moeite over de streep trekken, om met een positief voorstel naar buiten te komen voor de aan stelling van een jeugdwerker in Hulst. Het oorspronkelijke verzoek de jeugdadviescommissie van de Stichting Jeugd- Jongerenwerk zou de ge meente 80 tot 100.000 gulden kosten, maar de wethouder verwacht dat dit zal worden afgewezen. Immers, de ge meente heeft geen geld in kas voor zo'n fikse uitgave. Hij is echter volop bezig met het aandragen van een alter natief. De wethouder denkt daarbij in een richting die ook het Jeugd- en Jongerenwerk zelf al heeft geopperd. Een constructie in samenwerking met het VEJV. „Dat hoeft dan wellicht niet om een full-time baan te gaan", meent Kayser. Wethouder Kayser kan zich de verbijstering wel indenken over de brief die het Jeugd- en Jongerenwerk van de ge meente heeft gekregen. Daarin werd gemeld dat over de hele zaak nog eens advies moest worden ingewonnen bij en de welzij nscommissie. „Dat is een 'slippertje' geweest", aldus Kayser. In die commissies komt de zaak niet meer aan de orde. In de vergadering van 19 de cember zal de gemeenteraad in deze hele kwestie de knoop moeten doorhakken. De raadsleden zijn afgelopen tijd al bestookt met brieven van Hulster instellingen en orga nisaties die direct of indirect bij jeugdwerk betrokken zijn. Vanuit die hoek is nu blijk baar een laatste offensief be gonnen. Deze week arriveer den weer vijf pleidooien op het stadhuis. Dit keer klommen het Jongerenpastoraat Hulst, de Stichting Jongeren Zonder Naam Clinge, het Kinderclub werk Clinge, brommerclub The Red Wings, en het Open Jongerencentrum Nu in de pen. „Na wat vrijdag heeft plaatsgevonden", aldus Ver- straaten, „acht ik mij niet lan- I ger in staat in de nabije toe- I komst samen te werken met [personen, die blijkbaar ten op- I zich te van mij en van de ver- houdingen binnen het CDA I een verkeerde mentaliteit I hebben". Verstraaten werd vijf jaar geleden door het CDA bena derd om in de plaatselijke po litiek de belangen van de agrarische gemeenschap te behartigen. Na rijp beraad, hij had aanvankelijk helemaal geen politieke ambities, zegde hij toe. Vorige verkiezingen belandde hij op de vijfde plaats van de CD A-lijst. Toen was al bekend dat R. Scheele na de huidige zittingsperiode uit de politiek zou stappen en afgesproken werd dat Ver straaten voor de komende ver kiezingen zou opschuiven naar de vierde plaats. Met het oog daarop sloeg Verstraaten de afgelopen vier jaar vrijwel geen fractievergadering over. van paarden en schapen. Dat AXEL - De organisatoren van de traditionele Axelse vee jaarmarkt verwachten weer een fikse aanvoer. Axel beleeft donderdag 12 december de 37e editie van de jaarmarkt, die zich ieder jaar in een grote pu blieke belangstelling mag ver heugen. „We zijn blij dat het ge meentebestuur weer zo be reidwillig is geweest de Markt beschikbaar te stellen voor dit festijn", zegt Ben IJsebaert, voorzitter van het actieve l jaarmarktcomité, die samen met secretaris-penningmees- ter Jan Dieleman het belang rijkste aandeel heeft in de or- ganisatie van dit evenement. Hoewel de organisatoren ieder jaar voor een verrassing staan - het is in Axel een vrije markt - verwacht men toch een grote aanvoer. Voorzitter Ben IJsebaert: „Het is een puur Zeeuws gebeuren gewor- i den. We zijn altijd weer blij met de goede kwaliteit van het aangevoerde jongvee en I slachtvee in Axel. Dat is van I groot belang voor de handela- I ren, die traditiegetrouw uit stekende zaken doen tijdens de I Axelse jaarmarkt". IJsebaert en zijn staf van i medewerkers hopen voorts dat [er een leuke aanvoer zal zijn maakt de zaak er alleen maar aantrekkelijker op. De offi ciële opening van de jaar markt zal geschieden door burgemeester Hack van Axel. Omstreeks half tien 's mor gens wordt begonnen met de keuringen en in de middag uren is burgemeester Hack opnieuw van de partij om de prijsuitreiking voor zijn reke ning te nemen. Uit de verschillende catego rieën aangevoerd vee worden door een deskundige jury kampioenen gekozen. De Stichting Streekcentrum Axel stelt enkele bokalen beschik baar voor de twee algemene kampioenen van de jaar markt. In de directe omgeving van de jaarmarkt zijn er voor de liefhebbers landbouwma chines te bezichtigen. Aan de jaarmarkt is tevens een loterij verbonden met om in de juiste sfeer te blijven een heel varken als hoofdprijs en voorts een aantal kalkoenen. Voor de jeugd is er donder dag 12 december in het kader van de Axelse jaarmarkt een kleine huisdierenshow. De or ganisatie hiervan is in handen van de Stichting Streekcen trum Axel in samenwerking met de pluimveevereniging 'Ter Verbetering' te Axel. „Wij hebben ons aan de af spraken gehouden en niet ge probeerd om via een overval een meerderheid op de leden vergadering voor het samen stellen van de lijst voor 1982 te krijgen, om zodoende onze po sitie op de lijst te verbeteren", aldus Verstraaten. „Ook al was toen daarvoor een meer derheid op de ledenververga- dering wel aanwezig. Dat vond ik toen, en nu nog, niet een goede manier om samen te werken en iets te bereiken". „Het CDA-Vrouwenberaad, en blijkbaar ook haar voorzit ster, tilde kennelijk niet zo zwaar aan de fatsoensnormen en heeft deze taktiek wel toe gepast om zich te verzekeren van een verkiesbare plaats. Wanneer dan bovendien ook nog enkele van de mensen, die er toen op aandrongen dat ik de landbouwbelangen zou be hartigen, zich nu hebben inge zet om mij van mijn plaats te verdringen en daarbij steun kregen van enkele bestuursle den, dan zal het begrijpelijk zijn dat een samenwerking met het CDA voor mij verder onmogelijk is". Welke gevolgen het besluit van Verstraaten voor de ko mende verkiezingen zal heb ben moet worden afgewacht. Feit is dat hij in 1982 op twee kandidaten na de meeste stemmen voor het CDA in Hulst binnenhaalde. Verstraa ten is niet van plan zich aan te sluiten bii een andere Dartii. (ADVERTENTIE) WGBlftp VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ne risico's van vuurweo| jorbeeld door alleen afstand te nemen va et en nóóit zo in je hancj Jen en vooral niet de hel1] iet goede voorbeeld, de Stichting Consume!] ig Ideële Reclame Kantoren terneuzen, Hulst en Goes. I Adressen en telefoon- I nummers op pagina 2. Openingstijden: 30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef). Jan j Jansen (plv. chef), Emile I ^a'on, Co Meertens, Cor de i ~oer (foto). Ton Koomen f (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Hoes: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: Menu. privé tel. 01150- I 95839 85-10 Van onze correspondent CLINGE - Na een kortstondige ziekte is in de Blaauwe Hoeve te Hulst op 94-jarige leeftijd overleden mejuffrouw Julie Laureys. Tijdens haar leven heeft mejuffrouw Laureys zich op bijzon dere wijze ingezet voor de gemeenschap van het dorp Clinge. Op kerkelijk terrein was ze voortdurend actief bij allerlei inzame lingen voor het goede doel. Daarvoor kreeg ze enkele jaren gele den de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice. In 1926 was ze medeoprichtster van het Wit-Gele Kruis in Clinge. Vanaf het begin was ze daar penningmeester en haalde ieder jaar de contributie op. Zelfs wierf ze leden in het naburige Belgische De Klinge. Van de Nationale Kruisvereniging kreeg ze voor haar activiteiten de zilveren legpenning. Toen ze veertig jaar bestuurslid en penningmeester was volgde een koninklijke onderscheiding in de Orde van Oranje-Nassau. Tijdens haar laatste levensjaren was ze nog zeer actief in de bejaardenbond. Ook daar had ze het beheer over de centen. De uitvaardienst vindt plaats op vrijdag 6 december, om 11 uur in de Clingse parochiekerk. HET GEVIEL dat we on langs terecht kwamen bij twee krasse oude baasjes. Beiden vrijgezel, maar even zo goed opgeruimd en nog recht op de benen. Misschien wel vanwege die maagde lijke staat, wie zal het zeg gen? Opgeruimd van karak ter wel te verstaan. In huis was dat iets minder: zwart als een Lokerse hoed en kaf tot op de zolder. Maar hart stikke gezellig in huis achter de platte buis, waar de ene voortdurend probeerde in de kolenbak te sjieken. Dat lukte de laatste jaren niet meer zo best, aan het zeil te zien. En de verhalen die ze wis ten te vertellen! Een klein bedrijf op het zand is le venslang hun kostwinning geweest. Er zijn verschil lende redenen waarom ze ons boeiden, maar in dit ka der toch deze wel als aller eerste: in hun bedrijfsvoe ring hebben ze zeker de laatste veertig, vijftig jaar geen verandering meer ge bracht. Dan zie je eens hoe veel hout uit de onmiddel lijke omgeving gebruikt werd voor tal van doelein den. Geriefhout dus. Dat ze kachelhout stoken ligt voor de hand. Voor het slachtvar- kentje koken ze op gezette tijden nog een fornuis aard appelen af. Natuurlijk met musterds afkomstig van den ronken ofwel knotwilgen, die het weitje omzomen. De dikkere takken worden gebruikt voor weipaal. Ze zijn welis waar binnen een jaar zo rot dat ze afbreken, maar ze zijn opmerkelijk goedkoper dan de in de handel zijnde ge rechte en behandelde palen. Als je de arbeid niet meere kent natuurlijk, maar die hebben ze toch voor niks, zeggen ze zelf. Boontollen en hooiruiters van dezelfde kwaliteit hebben ze er ook van. Al mieter natuurlijk maar dat geeft niet: ze ge bruiken ze toch niet veel meer. Het handvat van het kapmes, de stelen van me- striek, mesthaak en stalbe zem zijn gekapt uit een es- senbosje. De zoldering in de stallen bestaat uti koddekes (wat zwaardere takken) waarop een laag recht stro. Geen planken zolder dus, maar toch gschikt om er hooi op te tassen. Ook de schelf boven de dorsvloer bestaat uit gewone stukken stam of tak. Niet gekantrecht of geschild of zo, niks daarvan, alleen aan de einden wat afgeplat om wegrollen te voorkomen. Het kafkot is op dezelfde manier afgedekt. Het rasteel (ruif) is van geschild rond hout; in de slieten zit dat hier en daar ook verwerkt. Het 'deisellje' van de drie- wielskar is van essenhout; er is wat aan gesnutterd, maar het blijft een brok paal. Het hek in de heg tus sen erf en wei is ook eigen maak. U kent ze wel die rus tieke van rondhout ge maakte dammen. Land schappelijk bijzonder fraai. Daarom veel getekend en gefotografeerd, maar in het gebruik onhandig en on praktisch. Maar aangezien praktisch werken bij de mannen een zeer lage prioriteit heeft, maakt dat niet uit. Ze moe ten er trouwens maar een paar keer per jaar door, want de koe is al een tijdje Knotwilgen zijn belangrijke leveranciers van gerief hout. Een voorbeeld van een geriefhoutbosje, bij een weel. opgeruimd. Even zo vrolijk maken ze ieder jaar de wei af en riskeren ze hun leven om uit de tronken de nodige palen te kappen: „We moe ten toch musterds hebben, dus het gaat in een moeite door", wat wil je daartegen in brengen? Zo'n schuur is wel wat an ders dan' de moderne loodsen van staal, bouwblokken en golfplaten. Want vergeet niet dat er in zon'n ouder wets rieten dak ook nog heel wat hout zit. Bandroeden bijvoorbeeld, wissen om te binden, ja eigenlijk de hele kapconstructie. Het ligt dan ook voor de hand dat in het verleden een bedrijf, groot of klein maakt niet uit, flink wat geriefhout nodig had. Hetgeen vanzelf meebracht kleine bossen, waar het be nodigde materiaal gewon nen werd. Zulke houtopstanden staan bekend onder de naam geriefhoutbosjes. Vaak is het niet meer dan een rijtje essen aan een slootkant. Of korte wilgentronken met hoog opgeschoten takken; veldiep, els, vlier, mei- en sleedoorn en op het zand eik. Al zijn ze niet groot, ze be palen in sterke mate het landschap. Zeker het pol derlandschap. Eentonig zo'n geweldige lap grond zonder een boom of struik erin, vin den velen. Een lust voor het oog, zeggen anderen, zo'n uitgestrekte vlakte van al leen maar goede, vuchtbare poldergrond, met niets er in waar niemand wat aan heeft. Want de tijd van het ge riefhoutbosje is voorbij, ge zien vanuit het praktische gebruik dan. Er zijn er dan ook niet veel meer. Veel mensen vinden dat jammer. Niet alleen om het uitzicht, om de eentonigheid te bre ken. Ook vanuit andere ge zichtspunten gezien hebben die verspreid staande bosjes een grote waarde. Woon plaats voor planten en die ren. Meerjarige planten als bijvoorbeeld 't maartse viooltje, wilgenroosje en fluitekruid die in de akker nooit een kans krijgen. Het zijn broed- en slaapplaatsen voor veel vogelsoorten, woonplaatsen voor insecten. Ós Aanpalende boeren zijn daar al bijvoorbaat meestal niet op gesteld! Vogels, dat zijn dan mussen. Die doen schade en met insecten zal het wel niet beter zijn, want daar heb je ook niet veel goede onder. Het valt mee. Die bosjes zijn juist zeer ge liefd bij insectenetende vo gels, bij uilen en ook bij de- torenvalk. Ze zoeken hun voedsel in het naburige bouwland en zijn dus alleen maar nuttig. Als we ook fa zanten noemen, komen de kaarten misschien iets an ders te liggen. Ook onder de insecten zijn er veel, zeer veel zelfs, die leven van andere insecten. Denken we maar aan lieve heersbeestjes, waarvan de larven bladluizen eten. De bodem van zo'n bosje is meestal bedekt met een dikke strooisellaag: gevallen blad, afgestorven planten, mos. Dat zijn uitstekende overwinteringsplaatsen voor padden en salaman ders. Een nadeel: zo'n voed selrijke plaats wordt ge woonlijk een oerwoud van kleefkruid en brandnetels. Daar zit niet direct iemand om te springen: die redden zich toch wel. Ook verschra len ze de plantengroei: ze concurreren de leuke soor ten weg. Langs de andere kant; brandnetels bevorde ren en de rust in zo'n hou topstandje. Er zijn immers niet veel mensen di er zich in wagen. Al met al zijn er toch heel wat argumenten om onze al lerlaatste geriefhoutbosjes te bewaren en, zoals dat no dig is bij al die dingen, te on derhouden. Want zonder on derhoud loopt het uit de hand. Wie daar zelf geen kans toe ziet, kan tegen woordig een beroep doen op vrijwilligers of op de Land- schapsverzorgingsdienst Zeeland (LVZ). In Goes, op Grote Markt 28, weet de coördinator van de LVZ u er alles over te vertellen. CBTB - De CBTB-kring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt dinsdag 10 december de jaar vergadering in De Halle. Be gonnen wordt om 14.00 uur. Bij de bestuursverkiezingen is mevrouw C. van Cadsand af tredend en herkiesbaar. Na de pauze bestaat gelegenheid tot een forumdiscussie waaraan deelnemen J. Boersma (hoofd sociaal-economische voorlich ting Nederlandse CBTB), W. van Herk (lid dagelijks be stuur CBTB West-Nederland), A. Vingerling (secretaris CBTB West-Nederland) en R. van Wekken, (lid dagelijks be stuur CBTB West-Nederland. Bridge - Ter afsluiting van de bridgecursus werd een slot- drive gespeeld in cultureel centrum De Halle. Er namen 44 cursisten aan deel. Uitslag: 1. mevrouw Van Bambost-de heer Meyer, 2 gedeeld, echt paar Teirlinck en dames Huys-Kock, 4. dames Wolfert- Zaman, 5. mevrouw Kruissen- de heer Vogels. Boekenbeurs - In winkelgale rie Cité wordt zaterdag voor de tweede keer alweer een tweedehands boekenbeurs ge houden. De beurs is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Tot in het voorjaar wordt de beurs elke eerste zaterdag van de maand gehouden. Prijskaarting - Aan de prijs- kaarting bij Ron de Vilder de den 46 kaarters mee. Uitslag: 1. G. Gijsel, 2. J. Haulez, 3. J. Asselman, 4. Fr. Buys, 5. P. Pauwels. HLB - Het generaal kam pioenschap bij de postduiven vereniging Hulster Lucht Bode (HLB) is dit jaar gewon nen door P.d'Hondt.Hij won tevens het asduifkampioen- schap bij de oude duiven.Bij de jaarlingen was dat L.Blom- maert en bij de jonge duiven ging deze titel naar F.Janssen en zoon.Categorie oude dui ven,onaangeduid: 1 P. d'Hondt, 2 H.Everaard,3 F.Janssen en zoon.Idem aan geduid: 1 P d'Hondt, 2 Ed de Nijs, 3 F Janssen en zoon.Jaar- lingen onaangeduid: 1 H.Ever- aard, 2 H Berkelmans, 3 L.Blommaert.Idem aange duid: 1 Alf. Nijs, 2 L.Blom- maert, 3 L. de Wilde.Midfond oude duiven: 1 M.Klaassen, 2 P.d'Hondt, 3 L.van de Gucht.Jonge duiven,onaange duid: 1 J.Dhanis, 2 J.Everaard, 3 F.Janssen en zoon,idem aan geduid: 1 Ed de Nijs, 2 Alf.Nijs, 3 L. de Wilde. Najaarskam pioenschap: 1 P.d'Hondt, 2 Ed. Strobbe, 3 J. de Witte. Tennisclub - Tijdens de alge mene ledenvergadering van tennisvereniging De Eikenhof waren de bestuursleden E. Martens en F. van Mossevelde aftredend, waarvan de laatste zich herkiesbaar stelde. Te vens stopten mevrouw F. de Waele en de heer J. Stam we gen drukke werkzaamheden. Als nieuwe bestuursleden werden mevrouw M. Kint en de heren F. Buys en M. Fisher gekozen. Met algemene stem men is het voorstel van het be stuur, de bouw van een clublo kaal, aangenomen. Door voor de senioren de contributie met tien gulden te verhogen en aandelen ten verkopen, wordt dit plan gefinancierd. Volgend seizoen worden door de bloeiende technsiche com- misssie allerlei activiteiten op touw gezet. Dansavond - In verband met het 15-jarig bestaan van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderne afdeling Hei kant, houdt de evementen- commsisie een dansavond. De avond is 7 december in 't Hei- ke, aanvang 20.00 uur. De deu ren gaan om half acht open. Op deze dansavond is jong en oud welkom. Er is een orkest dat voor elke leeftijd muziek brengt. Het entreebewijs is te vens geldig als lot voor een lo terij. Suppertersclub - De suppor tersclub van de voetbalvereni ging Steen gaat zondag 8 dec- meber met een bus naar RCS in Souburg waar het eerste elftal moet voetballen. Bij vol doende deelname rijdt er nog een tweede bus. Opgeven voor vrij dg bij J. Ringoot te Hei kant. Kaarting - In de kantine van de voetbalvereniging op het gemeentelijk sportterrein werd een kaarting gehouden, waaraan door 40 personen werd deelgenomen. Uitslag: 1. R. van Eerdenburg, 2. J. van de Voorde, 3. J. Weemaes, 4. P. Leeraert, 5. U. Willaert. De tritsing werd gewonnen door E. van de Brande jr. In café De Smidse werd een seriekaar- ting gehouden voor kippen en suiker. Er waren 60 inschrij vingen. AMSTERDAM, 3 dec. - Aardappel- termijnmarkt: In Bintje 50mm werden 26 contracten verhandeld voor levering april bij .een prijs van ƒ20,30 tot ƒ20,10 per 100 kg. De stemming was kalm.

de Stem | 1985 | | pagina 11