JVC JVC r\ Celstraf helpers valsemunter Burgemeester Somers ereburger Hontenisse Weerman Willy Twee jaar geëist voor doodrijden van bromfietser Links Perspektief gevraagd op volgende bouwvergadering Kamers van Koophandel over waterkwaliteit: Man valt uit boom Plannen voor nieuwe bedrijven te Eede HET WEER )ekomstige kabel tv uitbreiding IPAGINA ZEELAND 1 e serie JVC appara- ;egarandeerd wilt studio, de :s keuze uit twee ideorecorder en den. dig automatisch uur is zo groot, dat er verd kan worden, ste best voor doen om wensen tegemoet te e buurt hebben, vraag onze speciale dealerlijst in bij JVC 071-411514. - I I IT\/ I KI Pi P P Q :ing zo laag m°geliik UI 1 V I IN UH l\ O ;en", aldus de Kamei PERNEUZEN/ MIDDELB URG - De beide Zeeuwse Kamers van Koophandel vinden dat voor de waterkwaliteit van de Westerschelde de rijksnormen moeten worden gehanteerd en niet het provinciaal waterkwaliteitsplan als norm geldt. JS Waarschuwing voor nep- schooiarts VEEL LOVENDE WOORDEN BIJ AFSCHEID Tapijtweverij en bouwonderneming ANBO Sas van Gent viert eerste lustrum Beslag op vrachtwagen combinatie Twee inwoners Terneuzen aangehouden voor drugbezit ZATERDAG 30 NOVEMBER 1985 Regenachtig Alcohol Snelheid A57 t voorkeuze stations zijn liervoor ingebouwd en beslist noodzakelijk 2700.- ifcEsrn VAN ZEELAND T27 Van een onzer verslaggevers NJ_ KLACHTEN RENOVATIE FLATS TERNEUZEN IERNEUZEN - De Terneu- iense raadsfractie Links Per- spektief is uitgenodigd de eerstvolgende bouwvergade- ring in het kader van de reno vatie van de flats aan Kastan jelaan en Iepenlaan bij te wo nen. Naast de Woningbouw vereniging Terneuzen en alle gnderaannemers is dan ook de bewonerscommissie aanwezig. Op deze speciale bouwver- jadering worden de klachten behandeld die bewoners heb ben geuit naar aanleiding van Ie overlast en schade die wor- ïen ondervonden van de om vangrijke renovatie. Links Perspectief had hierover de bouwvereniging aangeschre ven en gedreigd de bewoners te adviseren desnoods een rechtsgeding aan te spannen. „Omdat het in uw geval gaat om een groot onder- houdsproject met zeer geva rieerde verbeteringspakketten waren èn zijn wij ons zeer be wust dat dit de nodige overlast voor u met zich mee zou bren gen. Dat er klachten zijn is dus begrijpelijk", aldus directeur H. Engelsma van de woning bouwvereniging in een brief aan de bewoners van de 108 flatwoningen en 4 bovenwo ningen aan de Kastanjelaan en Iepenlaan. Engelsma wijst er overigens op dat aan klachten die de bouwvereniging bereikt heb ben steeds aandacht is besteed en dat getracht is deze snel en effectief te verhelpen. Zelfs is voor de renovatie een speciale contactman aangesteld. „De positieve effecten van diens inzet zijn al merkbaar", zo wordt in de brief geconsta teerd. Betreurd wordt dat het vele goed opgeleverde werk zo overschaduwd wordt door 'de negatieve publiciteit van en kelen'. „Want wij doen met zijn allen echt ons best voor u als huurders/bewoners". In dit verband wordt opgemerkt dat enige tijd geleden het initiatief is genomen om te proberen bij de gemeente een soort vergoe ding voor de bewoners los te peuteren. „Of dat zal lukken is nog niet bekend". Ht-FI STEREO VCEO PTE RECORDER HR-OS65E EK liefhebbers opgelet! opklasse cassettedeck kost ïimaal net zoveel als deze lerfecte combi-recorder. loge kosten van wal 'Hanteer rijksnormen voor Westerschelde' Van een onzer verslaggevers Het formuleren van eisen aan zuiveringsinstallaties die lozen op de Westerschelde is volgens de kamer geen bevoegdheid van de provincie Zeeland omdat het rijkswater betreft. ieweg 412382 NC Zoererwoude, tel. 071 - 411514. de 3n. Op 28 november 1985 is door de gerechtsdeur waarder J.H. Voeten uitgebracht een exploit ten verzoeke van Gun- ter Robert Erdmann Fi scher, wonende te Til burg, o.m. woonplaats kiezende te Tilburg aan het Wilhelminapark 122 ten kantore van de ad vocaat en procureur mr. H. Poeth bij welk ex ploit is gedagvaard Eli sabeth Schreiber zonder bekende woonplaats of werkelijk verblijf zowel in als buiten Nederland, om op dinsdag 11 fe bruari 1986 des voor- middags om tien uur, niet in persoon, doch vertegenwoordigd door een procureur, te ver schijnen ter terechtzit ting van de Arrondisse mentsrechtbank te Breda alsdan aldaar ge houden wordende in het' Gerechtsgebouw aan de Kloosterlaan 174 te Bre da, zulks onder vermel ding dat een afschrift van gemeld exploit kan worden verkregen bij de bovengenoemde ad vocaat. De vordering strekt o.m. tot ontbinding van het op 12 maart 1976 tussen partijen gesloten huwelijk. Gerechtsdeurwaar derskantoor Pieters Voeten, Nwe Boschstraat 24, 4811 CX Breda. Het faillissement van Alro Breda BV, destijds gevestigd te Breda Koe- lemei 22-26 is op 9 no vember 1985 geëindigd door het verbindend worden van de enige uitdelingslij st. De curator mr T.P.W.M. Kamphuisen Baronielaan 133 4818 PE Breda Het faillissement van Alrodis Breda BV, des tijds gevestigd te Breda Koelemei 22-26 is op 9 november 1985 geëin digd door het verbin dend worden van de enige uitdelingslijst. De curator mr. T.P.W.M. Kamphuisen Baronielaan 133 4818 PE Breda „Dit klemt des te meer nu het rijk ten aanzien van de Westerschelde de mogelijk heid biedt om enige nuance ring in de lozingseisen aan te brengen om hiermee de toch al waterzui ve te bren- Kamers in een brief aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Volgens de Kamers wordt nu de indruk gewekt dat de provincie geen gebruik wil maken van de door het rijk aangereikte besparingsmoge lijkheden. „Ten onrechte wordt voorbijgegaan aan de zorgvuldige afweging van kosten en baten die op rijksni veau plaatsvonden". Het Zeeuwse bedrijfsleven is het niet eens met de provin ciale bemoeienis, die stoelt op de toezichthoudende taak die de provincie heeft op de wa terschappen. Men vindt dat de lozingseisen van het rijk een gegeven zijn voor het water- kwaliteitsbeleid van de water schappen. Gevraagd wordt dan ook het binnenkort door Provinciale Staten vast te stellen waterkwaliteitsplan in die zin aan te passen. Van een onzer verslaggevers DENDERMONDE (B) - De rechtbank in het Belgische Dender- monde heeft drie helpers van de Terneuzense meester-valse- munter Paul van der L.-V. veroordeeld tot (voorwaardelijke) gevangenisstraffen. Zoals bekend is Van der L.- V. enkele maanden geleden door de Middelburgse recht bank tot twee jaar cel veroor deeld. Het ging daarbij om het vervaardigen en in omloop brengen van zo'n 60.000 valse 100 dollar-biljetten in de pe riode 1979/1980. De dollars werden gemaakt Van een onzer verslaggevers De TERNEUZEN schoolartsendienst Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de basisscholen in zijn werkgebied schrifte lijk gewaarschuwd voor een pseudo-schoolarts. Aanleiding was een tele foontje dat werd ge pleegd met een basis scholier die - zoals op de scholen gebruikelijk - de telefoon beantwoordde. Nadat de leerling zich had gemeld stelde de man aan de andere kant di verse medische vragen. De directeur van de betrokken Terneuzense school stelde zich daarop in verbinding met de schoolartsendienst waar uit bleek dat geen der schoolartsen telefonisch contact met de school had gehad. Mevrouw Doppegieter- Thiel, voorzitter van de dienst, drukt daarom de schoolleidingen op het hart de leerlingen te in strueren niet in te gaan op telefonisch gestelde medische vragen. in een drukkerij in St. Pau wels bij St. Niklaas. De eige naar van deze drukkerij H.B. (50), diens helper J:V. (53) en de Antwerpse journalist E. van H. (52) moesten zich voor de rechtbank van Dendermonde verantwoorden voor hun aan deel in de hele affaire. Volgens de raadslieden van dit trio zouden hun cliënten slechts 'kleine visjes' zijn ge weest, die werden gemanipu leerd door 'de zeer gewiekste' graficus Paul van der L.-V. en diens Nederlandse opdracht gevers. Ontkend kon echter niet worden dat het drietal daadwerkelijk bij het aanma ken en verspreiden van het valse geld betrokken was ge weest. De rechtbank veroordeelde H.B. tot twee jaar cel, waar van een jaar voorwaardelijk en een boete van Bfr. 60.000 (3.300 gulden), diens helper J.V. tot twee jaar voorwaarde lijk en een boete van eveneens Bfr. 60.000 en de journalist E. van H. tot zes maanden voor waardelijk en een boete van Bfr. 6.000 (330 gulden). Van onze correspondent IJZENDIJKE - Bij zijn wo ning aan de Savoijaardsweg in IJzendijke is gisteren de heer B. gewond geraakt toen hij uit een boom viel. Dit als gevolg van een brekende tak. Het slachtoffer is eerst naar Brugge vervoerd, waar men aanvankelijk dacht aan ern stig rugletsel, doch bij nader onderzoek bleek dat alleen een rugwervel gekneusd was. B. mocht naar huis. Zonder tegenzin geeft burgemeester Somers de voorzittershamer over aan loco- burge meester Bruggeman. foto de stem cor j oe boer Van een onzer verslaggevers KLOOSTERZANDE - Burgemeester mr. M. Somers is door de gemeenteraad bij zijn afscheid benoemd tot ereburger van Hon tenisse. Hij is meteen de eerste persoon in de gemeente die deze onderscheiding is toegekend. De bijbehorende versierselen werden hem gisteren opgespeld door loco-burger meester H. Bruggeman, tijdens een spe ciale 'raadsvergadering' in zaal Van Leu ven. Het werd een bijeenkomst waarbij de verschillende sprekers de scheidende bur gervader, hij gaat met pensioen, heel wat lovende woorden toespraken. „U was een mens die afstandelijk leek, maar iemand die u nodig had, weet wel beter", typeerde Bruggeman hem. „U bent er in geslaagd Hontenisse als een rustige gemeente te la ten overkomen. Geen grote problemen, geen grote stukken in de krant. De laatste tijd daargelaten natuurlijk", aldus de wet houder. Daarmee doelend op de sexperike- len. De nestor van de raad J. Menu zette na mens zij collega's de lofbetuigingen kracht bij met een stoffelijke blijk van erkente lijkheid. Het gordijn werd voor het toneel weggetrokken en er verscheen een luxe tuinameublement. Voor gemeentesecretaris B. de Schepper was het gezellig af scheidsavondje vorige week voor het personeel tekenend geweest voor de goede banden. „Het heeft meteen tussen ons geklikt". Ook prees hij de wijze waarop Somers de raadsvergaderingen voor zat. „Hij liet zich niet verleiden tot uitstapjes op zijwegen". Hij had de voor zittershamer niet nodig om de raadsleden in het gareel te houden. Nadat Bruggeman het gereedschap en de ambtsketting in ontvangst mocht ne men, sprak die de hoop uit eveneens de ha mer niet te hoeven gebruiken en dat het dragen van de ambtsketen van korte duur zal zijn. „Ik heb hier graag gewoond, met plezier gewerkt en het Zeeuwsvlaams landschap is mij dierbaar geworden", aldus de schei dende burgemeester, die niet in Hontenisse blijft maar in Oosterhout gaat wonen. „Ik neem de beste herinneringen mee". Namens de Hontenisser bevolking, het bedrijfs- en verenigingsleven bood me vrouw N. Boogaert-de Bakker een hyper modern televisietoestel met bijbehorende videorecorder aan. Lovende woorden en cadeau's waren er tot slot ook nog van burgemeester W. Dusarduijn van Sas van Gent namens de burgemeesterskring en dijkgraaf Baron K. Collot d' Escury van het Waterschap Hulster Ambacht. De bijeenkomst werd gevolgd door een receptie, waarbij heel wat inwoners van de gemeente de scheidende burgemeester alle geluk kwamen toewensen. Een hoogtepunt was een gezamenlijke serenade door alle muziekkorpsen van Hontenisse. Met bur gemeester Somers vertrekt de 31e burge meester in de geschiedenis van Hontenisse. Wanneer de 32e zijn opwachting maakt, is nog niet bekend. AARDENBURG - De Eede naar T. B\rseijn heeft plannen om een tapijtweverij en een bouwonderneming te begin nen op het industrieterrein De Vlaschaard te Eede. Hij loopt al geruime tijd met die plan nen rond en hoopt dat hij nu medewerking van de ge meente krijgt. Hij heeft een gemeentegarantie aange vraagd om zijn ideeën te kun nen uitvoeren. Vorig jaar wilde hij zijn ta pijtweverij beginnen aan de Schoolstraat in Eede. Toen die plannen bekend werden, kwa men de omwonenden in actie. Ze vreesden overlast, waar door hij geen hinderwetver gunning kreeg. De gemeente besloot toen om alles in het werk te stellen dat Buzeijn zijn bedrijven op het nieuwe industrieterrein kan beginnen. De Eedenaar wil een spe ciaal soort stenen importeren uit België. Deze stenen zorgen volgens hem voor een flinke besparing van de stookkosten. „De stenen worden opgevuld met beton waardoor een extra isolatie van 45 procent ont staat", zegt hij. De tapijtweverij kan vol gens hem zeker twaalf ar beidsplaatsen opleveren. „Ik wil die weverij beginnen voor een handelaar uit het noorden van het land", verklaart hij. Volgens hem zijn de plannen rond en moet er alleen nog maar een bedrijfsloods komen. „Zodra dat gebouw er staat, kan ik aan de slag". Om aan te tonen dat de ste nen voor een fikse energie-be sparing zorgen, wil hij op het industrieterrein te Eede een modelwoning bouwen.De Aar- denburgse raadscommissie voor financiën bespreekt woensdag 4 december de aan vraag om de gemeentegaran tie, aanvang vergadering 19.30 uur. SAS VAN GENT - De afdeling Sas van Gent van de Alge mene Nederlandse Bond voor Ouderen (ANBO) gaat in de cember zijn vijfjarig bestaan uitbundig vieren. Op 3 decem ber krijgen de leden al een voorproefje tijdens het ge bruikelijk Sint-Nicolaasfeest, waar bingo de hoofdschotel vormt. Op 19 december wil men het jubileum gaan vieren in combinatie met de kerstvie ring. De feestelijke bijeenkomst begint om 14.00 uur met een bingo. Na de gebruikelijke partijtjes kaarten, sjoelen en biljarten volgt om 18.00 uur een uitgebreid koud buffet, waarna er nog wat gezellig wordt nagetafeld met een pas send stukje muziek. TERNEUZEN - Op verzoek van de rijkspolitie te Sas van Gent heeft de gemeentepolitie te Terneuzen vrijdagmorgen omstreeks half vijf op rijks weg 61 een vrachtauto met op legger aangehouden en in be slag genomen. De bestuurder van het voertuig, P.S. uit Ter- neuzen, werd ingesloten. De vrachtwagen-combina tie was geladen met een bouw- kraan die, zo vermoedt de po litie, van diefstal afkomstig was. Daarbij wordt ernstig re kening gehouden dat het nachtelijk vervoer van dit transport in verband moet worden gebracht met de illi- gale activiteiten op het ka naaleiland te Sluiskil. Zoals bekend werd daar on geveer twee weken geleden door de rijkspolitie bij drie Zeeuwsch-Vlaamse bedrijven een inval gedaan in verband met diefstal van containers, trucks,opleggers en wegen- bouwmachines in België. TERNEUZEN - De gemeentepolitie van Terneuzen heeft don derdagavond laat in de Nieuwstraat te Terneuzen een man en een vrouw aangehouden die in het bezit waren van kleine hoe veelheden heroïne en cocaïne. De man T. O. en de vrouw M.van de B. werden ingesloten. Ze zijn na verhoor gisteren op vrije voeten gesteld. De drugs werden in beslag genomen. Met uitzondering van het Mid- detiandsezee-.gebied is het koud over het grootste deel van Europa. Een storing boven Frankrijk verplaatst zich lang zaam noord-oost-waarts en zal ons weer beïnvloeden. Ze wordt gevolgd door zachtere onstabiele lucht. Vandaag wordt het betrok ken en regenachtig bij maxima tot 6 graden. Matige aan de kust soms vrij krachtige zuid tot zuid-oosten en tater zuid westen wind. De vooruitzich ten voor zondag tot woensdag: regenachtig en winderig maar zachter. (Bron: Ukkel) Dit wordt een weekeinde met een zeer wisselend ka rakter. Volgens de laatste gegevens moeten we van daag rekenen op vrij veel sneeuwval, maar of dat ook in onze provincie zo nadrukkelijk het geval zal zijn, valt niet met zekerheid te voorspellen. Hoewel het vandaag nog redelijk koud zal zijn, brengt het warmtefront van een oceaandepressie ons de komende nacht regen, een harde wind uit het zui den en temperaturen tussen de 9 en 11 graden. Het la gedrukgebied dat ons dagenlang zeer onstabiel weer bracht, is weggetrokken naar Skandinavië. De vooruitzichten tot woensdag: veel bewolking, nu en dan regen en temperaturen van gemiddeld 10 gra den boven nul. Bij zo'n weerbeeld ga ik wel eens ver gelijkingen maken met weersomstandigheden van vroeger. Wat de huidige situatie betreft, is er al een forse afbakening van weerbeelden. Wij hier in Zeeland hebben met goed fatsoen nog geen sneeuw gezien, maar in het Friese Surhuisterveen ligt een pak van 10 centimeter. Vriezen doet het al lang in november, het rijtje jaren waarbij het in november dagelijks vroor, is nogal lang. Een absoluut record is november 1858 toen van de 30 novemberdagen er 23 dagen waren waarbij het in de vroege ochtenduren vroor. In 1965 waren dat er 18 en volgens de laatste gegevens van ons KNMI in De Bilt benaderen we nu dit aantal van 18. Maar voor Zeeland is dat veel minder: tot nu toe slechts 12 vorst-dagen. Een goede vergelijking met deze week trof ik aan in gegevens uit 1620. Het begon toen in de nacht van 27 op 28 november zwaar te vriezen en te sneeuwen en dat duurde ruim drie maanden. In 1739 viel er op 26 ok tober veel sneeuw, het vroor toen tot 12 december vrij fors. De rest van december was zeer zacht met veel re gen en op 2 januari 1738 begon het te vriezen, wat duurde tot 26 februari. Overigens is het al volop winter in het noorden. Zuid- Finland gaf afgelopen nacht 23 graden onder nul, Noordwest-Rusland zelfs 26 graden vorst. Dichterbij huis in Stuttgart vroor het gisteren 11 graden. Als con trast: op de Canarische Eilanden was het gistermiddag 19 graden boven nul. In Spanje regent het volop, wat gepaard gaat met veel onweer. Zoals het er nu naar uitziet, zal het geen witte Sint-Nicolaas worden. De weerspreuken van de week: 'December verander lijk en zacht, geeft een winter waar men mee lacht' ot 'December-regen is géén zegen. (ADVERTENTIE) Alles voor de vereniging Handelshuis St.-Antonius Grensweg 18, Baarle-Nassau Tel 04257-9264 o( 9364 MIDDELBURG - Officier van justitie mr.Boogers, eiste giste ren, tijdens de zitting van meervoudige strafkamer van de rechtbank te Middelburg twee jaar gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de duur van 7 jaar, tegen de 24 jarige A.V.V. uit Middelburg. Dood door schuld werd v.V. door de officier van justitie tenlaste gelegd en ook bewezen geacht. Op 2 februari 1985 was v.V. onder invloed verkerend, bij Rilland-Bath op de Valckenis- seweg met een snelheid van 102 kilometer per uur de Bath- seweg (voorrangsweg) opgere den, zonder enige acht te slaan op de gevarendriehoek, het woord stop op de grond, het in werking zijnde knipperlicht en de stopstreep. De zestien jarige bromfietser v.d.M. die op de voorrangsweg reed, werd door de niet verzekerde Mercedes van v.V geschept en overleed ter plekke aan zijn verwondingen. Hoewel de dader in '83 en '84 reeds veroordeeld werd voor het rijden onder invloed was ook bij dit ongeval alcoholge bruik geconstateerd. De afge nomen bloedproef gaf een bloed- alcoholgehalte aan van 1,18 promille. „Waarom reed u zo hard?", vroeg rechter mr. De Wilde A.v.V. antwoordde dat hij op dat moment waar schijnlijk een aanval van epi lepsie had gehad. Getuige H.de W., die samen met de dader enkele café's had bezocht en op de passagiersplaats had ge zeten zei in zijn verklaring dat er bij verdachte thuis bier en later in verschillende café's toch wel zo'n 10 cola-tics wa ren gedronken. Ook verklaarde deze ge tuige dat de onder invloed ver kerende v.V. een politieauto had gesignaleerd en daarna met een veel te hoge snelheid over de Valckenisseweg was gaan rijden. „Het is een ver schrikkelijk geval", liet de president van de meervoudige kamer, mr. Nomes, zich ont vallen. „Het is de tweede keer dit jaar dat er iemand terecht staat voor rijden onder in vloed met dodelijke afloop". Voor de officier van justitie stond vast dat het ongeval door alcoholgebruik was ver oorzaakt. Diverse getuigen, waaron der een pompbediende, had den verklaard v.V. met een krankzinnige snelheid langs te hebben zien razen. Mond-op- mondbeademing toegepast door een van de ooggetuigen mocht voor de jeugdige brom fietsbestuurder niet meer ba ten. Advocaat mr. C. Kool ver weet de officier van justitie in zijn pleidooi, een selectie ge maakt te hebben uit alle be- wijsmatriaal, en bepaalde din gen buiten beschouwing te hebben gelaten. Met moeilijke rekensommen wilde mr. Kool aantonen dat zijn cliënt wel degelijk geremd had. „U had zich dit pleidooi kunnen be sparen als u de tenlastelegging goed had gelezen, antwoordde mr. Boogers. „Bij de nadering van de voorrangsweg is niet geremd en is uw cliënt met on verminderde snelheid de voor rangsweg opgereden". De rechtbank doet 13 december uitspraak.

de Stem | 1985 | | pagina 9