ILE M/V DESTEM^OCar 'Supporters gelijk aan gevaarlijke stoffen' Geen zaterdagvoetbal 'Het is snel gegaan' Bongers zwak van start :denktijd IN DERDE RONDE AUSTRALISCH KAMPIOENSCHAP McEnroe drie weken geschorst ADVOCAAT SPOORWEGEN: Irak naar WK voetbal Schorsing Waslander huizen ersoonlijk advies kunt 200 postkantoren, e informatienummer: >vendien kan uw ma- ringsadviseur u alle i. U kunt ook direct aanvragen. H00 (van maandag t/m ur),ofstuurdebonin. ZATERDAG 30 NOVEMBER 1985 Martin Kemp bij ploeg V anvaerenbergh Uitslagen UITSLAGEN Geblesseerde Schalij niet in IJsselcup Beenhakker: herkansing tegen Belgen Interfinish scheidingswanden mooi en makkelijk te monteren en de prijs past perfekt in uw kalkulatie. interfinish SCHAATSTALENT LEO VISSER: Inspiratiebron A55 pmbinatie van algemene zie- chouwen-Dui veland lies In Goes en in Zierikzee pnplaatsen wordt een nieuw ziekenhuis wordt betrokken. pn de Stichting Oosterschel- 5 vragen wij een: procedures (erend or i haar automatisering verder ten zijn de studie voor het lontaktuele eigenschappen, ■vaardigheid. Isoneelsbezetting wordt ge- I- tot 3.745.-. Mogelijkheid r Personeel en Organlsa- te vermelden PZ. nr465. ie Koning, hoold admlnl- eek n. en. over de 7-jaarshypotheek met e bon in een envelop zonder post- irijf postgiro/rijkspostspaarbank, 8900 VC LEEUWARDEN. T26 PAGINA SPORT 2' UTRECHT (ANP) - „De Ne derlandse Spoorwegen lijden jaarlijks vijf tot tien miljoen gulden schade als gevolg van voetbalvandalisme. Het ver voer van supporters staat ge lijk aan het vervoer van ge vaarlijke stoffen. Bij het inla den zijn ze rustig, maar de mogelijkheid van onstekings- mechanismen of reacties met andere stoffen dwingt tot af zondering, toezicht en behoed zaamheid". Dit zei advocaat mr. H. Utermark gisteren namens de Nederlandse Spoorwegen in een kort geding dat drie Ajax- supporters en de Ajax-sup- porterclub F-side tegen de Spoorwegen hebben aange- spannen. Het geding diende in Utrecht. De supporters zijn erop te gen dat zij door de NS ver plicht worden met zoge naamde combi-treinen, spe ciaal ingezet voor supporters, naar wedstrijden van hun club, gebracht worden. Ze mo gen niet mee met 'gewone' treinen. Volgens de supporters is dit in strijd met de ver voersplicht van de Spoorwe gen. Volgens de advocaat van de NS is het niet zozeer het ver plicht reizen met de combi- trein dat de supporters dwars zit, maar richtten hun bezwa ren zich vooral tegen het alco holverbod. Dit zou uit ge sprekken tussen de F-side en de Nederlandse Spoorwegen naar voren zijn gekomen, al dus mr. Utermark, die het be leid van de NS volkomen rechtmatig noemde. „De ver voersplicht is niet gekoppeld aan een speciale trein. De NS is altijd bereid geweest de supporters te vervoeren. Daarnaast zijn de spoorwegen krachtens het Algemeen Reglement Vervoer wel dege lijk gerechtigd alcohol te ver bieden", aldus mr. Utermark. De president van de recht bank in Utrecht, mr. C. van Harinxma thoe Slooten, wijst op 10 december vonnis. Van onze sportredactie MADE - Martin Kemp (28), sinds eind vorig siezoen be roepswielrenner - hij reed steeds onder de hoede van Jos Elen - komt het volgend jaar uit voor de profploeg Valken- court-Roland-Colnago, waar bij Florent Vanvaerenberg als ploegleider zal fungeren. De Madenaar is de enige Nederlander in de formatie, die verder bestaat uit negen Belgen, twee Denen en een Zweed. Schapers legen Van Boeckel Door Leon Krijnen MELBOURNE - Dit weekeinde staat in Mel bourne het partijtje Van Boeckel - Schapers op het programma. De inzet van die titanenstrijd is een plaats in de vierde ronde van het open Australisch tenniskam pioenschap. Daarmee is dan een nieuw tijdperk sinds Tom Okker aangebroken. De voormalige Flying Dutchman is de enige Neder lander die ooit zover kwam in Melbourne, het laatst in 1971 toen hij in de halve finales van Ken Rosewall verloor. Hoe Schapers de derde ronde bereikte is nu wel ge noegzaam bekend; gisteren prijkte de foto van zijn vreug dedans op de voorpagina's van vrijwel alle Australische kranten onder het motto: 'Bec ker decked by Dutchman'. In het voetspoor van Scha pers sloop Huub van Boeckel geruisloos naar zijn plaatsje in de derde ronde. Op het knol- lenveld van baan vier, slechts gadegeslagen door een hand vol liefhebbers, onder wie zijn maatje Menno Oosting, was hij op alle fronten de meerdere van de Braziliaan Nelson Aerts; 7-5,6-3,6-3. Alleen in de eerste set zag het er benauwd lang naar uit dat die Aerts, als tennisser op gegroeid op de hete gravelba- nen van Zuid-Amerika, ver rassend aardig uit de voeten kon komen op de groene zo den. Want tot en met 6-5 in het voordeel van Van Boeckel, die dus bepaald geen spijt had van het gegeven dat hij na het winnen van de toss had verko zen om te serveren, speelden beiden een klassiek serveer en volley-spelletje dat er we zen mocht. Van Van Boeckel was al bekend dat zijn spel op de snelle baan uitstekend tot zijn recht komt, maar ook de lange Braziliaan, die een knal harde service heeft, was niet te beroerd om de aanval te zoeken. Zowel Aerts, in de eer ste ronde vrijgeloot, als Van Boeckel kwam niet eens in de buurt van een break-point. Het was dan ook zuur voor Aerts dat hij op een 6-5 ach terstand moest serveren om tenminste nog een tie-break uit het vuur te slepen en toen ineens op 30-40 tegen het eer ste breakpuntje van de wed strijd aankeek. Van Boeckel liet zich dat buitenkansje niet ontglippen en pikte met een stijlvolle volley de eerste set in. Het moreel van zijn tegen stander bleek door die onver wachte tegenslag danig aan getast. Dat kostte hem in de volgende twee sets nogmaals wat servicegames en daarmee de partij. Zodat heel Mel bourne dit weekeinde leeg kan lopen voor het partijtje 'Dou ble Dutch'. „Dat zal wel meevallen", grinnikte een gebruinde Huub van Boeckel na afloop, „het centre-court zullen we waar schijnlijk niet halen, maar misschien wel baan 10 of baan 20. Dat zijn tenminste niet van die knollenvelden. Op de ba nen waar wij nu stonden te spelen, werd vorige week nog volop getennist door huisvrou wen en leden van de Kooyong- club. Dat moest toch niet kun nen op een Grand Slam-toer- nooi. Op Wimbledon is het niet zo gezellig als hier, maar de banen zijn er wel een stuk be ter". Huub van Boeckel had, net als Michiel Schapers, geen flauw idee hoe vaak zij tegen elkaar gespeeld hebben, maar dat dat erg vaak is, staat in ieder geval vast. „Wat ik wel weet", aldus Van Boeckel, op dit moment op de wereldrang lijst nummer 103, een stuk ho ger dus dan zijn Rotterdamse collega, die voor zijn overwin ning op Becker 188 scoorde, „is dat ik de laatste drie jaar ge loof ik niet meer van hem ge wonnen heb". Van Boeckel heeft de statis tieken dus tegen, maar wat zeggen die eigenlijk nog na de stunt van Schapers. Boven dien speelt Van Boeckel per definitie een gedegen partijtje onder de Australische zon. Een jaar geleden nog verbaasde hij vriend en vijand door als eer ste Nederlander sinds een hele lange tijd de finale van een Grand Prix-toernooi te halen. Dat was in Adelaide, waar hij uiteindelijk van de Australiër Peter Doohan verloor. „Ik voel me hier altijd prima op mijn gemak", aldus Van Boeckel, „dit is toch een prachtig land. Je hebt er de ruimte en de mogelijkheden van Amerika, maar hier lopen tenminste normale mensen rond. In Amerika denken ze alleen maar aan geld. Als je daar in een restaurant iets zit te eten, zouden ze je het liefst weer naar buiten schoppen, want je neemt de ruimte van een volgende klant in. Hier zijn de mensen' tenminste aar dig, hier weten ze wat gezel ligheid is". Na de 'Australian Open', omgeacht of hij nu wel of niet van Schapers verliest, speelt Van Boeckel weer in Adelaide en Sydney. „Ik heb hier ten slotte nog wat punten te ver dedigen", beseft hij. „Over een paar weken is het toernooi in Adelaide een jaar geleden en dan worden de punten van mijn ranking afgetrokken. Als ik in de tussentijd niet scoor, zak ik zo weer naar een plaats rond de 150, en dat is niet de bedoeling". Wie van de twee Nederlan ders ook wint, een blik op het schema leert dat er wellicht nog meer inzit voor degene die verder gaat. Want voordat Sundström en eventueel Ed- berg het pad van de winnaar gaan kruisen, zitten er nog wat spelers van beduidend minder allooi tussen. Het Hol landse feestje in Melbourne zou dus nog wel eens een paar dagen verlengd kunnen wor den. Herenenkelspel: tweede ronde: Brad Gilbert (VSt) - Shahar Perkiss (Isr) 6- 3, 6-3, 7-6, John McEnroe (VSt) - Da- nie Visser (ZAf) 6-4, 6-3, 3-6, 6-3, Henri Leconte (Fra) - Amos Mansdorf (Isr) 6-4, 6-2, 7-5, Darren Cahill (Aus) - David Pate (VSt) 3-6, 7-6, 6-3, 6-0, Matt Anger (VSt) - Shlomo Glickstein (Isr) 6-2, 6-1, 5-7, 6-2, Roberto Saad (Arg) - Francisco Gonzalez (Par) 1-6, 7-6, 6-4, 7-5, Mark Woodforde (Aus) - Greg Holmes (VSt) 1-6, 6-1, 6-4, 6-2, Joakim Nyström (Zwe) - Sammy Giammalva (VSt) 6-3, 6-2, 5-7, 6-4, Jay Lapidus (VSt) - Peter Thrupp (Aus) 7-6,6-4,7-6, Peter Doohan (Aus) - Todd Nelson (VSt) 6-4, 7-6, 6-1, Nduka Odizor (Nig) - Dan Cassidy (VSt) 6-4, 6-3, 3-6, 6-4, Tim Mayotte (VSt) - Mark Dickson (VSt) 6-4,6-4,6- 4, Johan Kriek (VSt) - David Mustard (NZ1) 6-4, 4-6, 6-3, 6-4, Tim Gullikson (VSt) - Chris Lewis (NZ1) 4-6,6-2, 6-4, 6-4, Huub van Boeckel (Ned) - Nelson Aerts (Bra) 7-5, 6-3, 6-3, Stefan Ed- berg (Zwe) - Bud Schultz (VSt) 6-3,6- 4, 7-6, John Sadri (VSt) - Brad Dre- wett (Aus) 6-7,7-6,7-6,6-3. Damesenkelspel: tweede ronde: Clau dia Kohde-Kilsch (WD1) - Gigi Fer nandez (VSt) 6-1, 6-2, Helena Sukova (Tsj) - Robin White (VSt) 6-4,6-3, Ka- terina Maleeva (Bui) - Masako Yanagi (Jap) 6-3, 7-6, Amanda Ding wall (Aus) - Christiane Jolissaint (Zwi) 6-2, 7-6, Chris Evert-Lloyd (VSt) - Betsy Nagelsen (VSt) 4-6, 6-4, 6-0, Manuela Maleeva (Bui) - Myriam Schropp (WD1) 6-2,6-3, Zina Garrison (VSt) - Katerina Skronska (Tsj) 6-1, 6-1, Ann Hobbs (GBr) - Barbara Pot ter (VSt) 6-4, 7-5, Dianne Balestrat (Aus) - Amanda Brown (GBr) 6-0,7-5, Catarina Lindqvist (Zwe) - Etsuko Inoue (Jap) 6-4, 7-5, Jo Durie (GBr) - Sarah Gomer (GBr) 6-2, 6-3, Ann Henrickson (VSt)-Lisa Bonder (VSt) 2-6,6-3,9-7. Herendubbelspel: eerste ronde: Scha pers/ Antonitsch (Ned/Oos) - Doyle/ Keretic (VSt/WD1) 6-3,6-4. SKIËN Uitslag slalom heren in Sestrière (Ita): 1. Bojan Krizaj (Joe) 1 minuut 51,17,2. Robert Erlacher (Ita) 1.51,55,3. Rok Petrovic (Joe) 1.51,60, 4. Jonas Nilsson (Zwe) 1.52,03, 5. Mathias Ber- thold (Oos) 1.52,23, 6. Paolo de Chiesa (Ita) 1.52,34, 7. Klaus Heidegger (Oos) 1.52,37,8. Oswald Totsch (Ita) 1.52,39,9. Martin Hangl (Zwi) 1.52,53,10. Jörgen Sundqvist (Zwe) 1.52,55. VOETBAL Uitslag Bundesliga: Werder Bremen - VfB Stuttgart 6-0. John McEnroe klaagt steen en been over de gladde baan bij de umpire, die weigerde naar een andere baan uit te wijken. - fotoap MELBOURNE (SID) - John McEnroe is voor drie weken geschorst voor deelneming aan Grand Prix-toernooien. Dat is het ge volg van de boete van 1250 dollar (3750 gul den), die de Amerikaanse tennisser gisteren kreeg opgelegd door de organisatoren van de strijd om de open Australische tennis kampioenschappen in Melbourne. De straf gaat na 'Australië' in. Met de 1250 dollar overschreed McEnroe de 7500-dollargrens, waarna schorsing automatisch volgt. De nummer twee van de wereldranglijst werd niet alleen berispt, omdat hij zich na de winst op de Zuidafri kaan Danie Visser in de tweede ronde uit voerig beklaagde over de kwaliteit van de grasbaan ('net een ijsbaan') op het centre- court van het Kooyong-complex. De orga nisatie vond het erger, dat de als tweede ge plaatste McEnroe de kale umpire Peter Bellenger had beledigd. „Als deze baan goed is, heeft u een kop vol met haar", wierp McEnroe Bellenger voor de voeten. Hij had de umpire al verteld, dat Kooyong zonder twijfel de slechtste mat was, waar hij ooit op had gespeeld. DEVENTER - Kernploeglid Frits Schalij heeft zich terug getrokken uit de schaatsploeg van het gewest Noord-Hol land/Utrecht voor de wed strijden om de 24ste IJsselcup, vandaag in Deventer. Schalij kampt sinds de selectiewed strijden van zondag in Haar lem met een geblesseerde bil spier. De Noordhollander kwam op de 500 meter ongelukkig ten val. De plaats van Schalij in de gewestelijke selectie wordt in genomen door Hans Kaats. Dit jaar wordt de IJsselcup voor het eerst betwist tussen gemengde ploegen: drie dames en vijf heren. Tot vorig jaar reden de dames op invitatie een individuele wedstrijd en streden slechts de heren om de zege in de openingsklassieker van het Nederlandse lange baanschaatsen. Het gewest Friesland is titelverdediger. De selecties (eerst heren, dan dames) zien er als volgt uit: Friesland: Kuiper, Ykema, Terpstra, Kramer en Jonkman - Keulen, Mulder en Boorsma; Groningen: Kemkers, Nij- dam, Belga, Stikema en Loonstra - Uit ham, Loorbach en Pasveer; Drente: Groen, Post, De Kant, Koopmans en De Bruin - Rosing, Van der Scheer en Van der Meer; Overijssel: Vunderink, Sarei- se, Tel, Weulink en Nieuwenhuis - Lim- bach. Hekkers en De Vries; Gelderland: De Groot, Van Essen, Veen, Nij beken en Wijsman - Preuter, Knorth en Jonkers; Noord-Holland/Utrecht: Hopman, Kaats, Van Hameren, Nieuwenhuizen en Stecher - Van Gennip, Stam en Visser; Zuid-Holland: Vergeer, Brugmans, Mos, Janssen en Van Egmond - Bollaard, Paul en Struick; Noord-Brabant/Limburg: Ottervanger, De Ruijter, Den Boogert, Hofstede en Van Leeuwen - Knees ter, Van Son en Van Dijk. TAIF (DPA) - Irak heeft zieh als 23ste en voorlaatste deelnemer geplaatst voor de eindronde van het wereldkampioenschap voetbal, die van 31 mei tot 29 juni in Mexico wordt gehouden. Het elftal van Irak kwalificeerde zich door gisteren de return tegen Syrië met 3-1 (1-0) te winnen. Het eerste duel was in Da mascus in 0-0 geëindigd. Het laatste toegangsbewijs wordt op 4 december in Melbourne betwist in de tweede wedstrijd tussen Australië en Schotland. De Schotten wonnen de thuiswedstrijd met 2-0. Irak is na Canada en Denemarken de derde debutant op WK- niveau in Mexico. Het duel tegen Syrië werd op neutrale bodem in Taif in Sa- oedi-Arabië gespeeld. Volgens de regels van de FIFA mag Irak als oorlogvoerend land geen kwalificatiewedstrijden binnen de eigen grenzen spelen. Irak nam voor 25.000 toeschouwers in de 27ste minuut de lei ding door Hussein Saeed. Twee minuten na de rust verdubbelde Shaker Mahmoud de voorsprong. In de 54ste minuut bracht Wa- lid Abu Assel de spanning terug (2-1). Zeventien minuten later stelde Khalil Allawi voor Irak de tickets naar Mexico veilig. ZEIST (ANP) - Bondscoach Leo Beenhakker krijgt woens dag een nieuwe kans om een vertegenwoordigend elftal uit België te vloeren. Beenhakker, de verliezende coach bij het duel der A-elftallen van beide landen, begeleidt het nationale UEFA-jeugdelftal (tot 18 jaar) in Venlo. In stadion De Koel moet Nederland de Belgische leeftijdsgenoten verslaan om in de race te blijven voor de kwalificatie voor de Europese titelstrijd. De Oranje-jeugd heeft vier punten uit drie wedstrijden, verzameld in de duels tegen Wales (1-0) en Noord-Ierland (2-1). Tegen België werd vorig jaar, toen nog onder leiding van Ger Blok, met 1-3 verlo ren. Beenhakker heeft vijftien spelers aangewezen. De keuze van de zestiende junior, Schreuder van AZ'67, is in principe gedaan. Hij vervangt de geblesseerde Feyenoorder Lattmann. De selectie: De Jong, Uitman, Magielse (allen Feyenoord), Verlaat, Beuken kamp, Smak (Ajax), Waslander, Man- ders, Koorman (Groningen), Viscaal, Vos (PSV), Spork (Sparta), Lindenaar (Utrecht), Duim (PEC/Zwolle), Laamers (Wageningen) en Schreuder (AZ/onder voorbehoud). Op dezelfde woensdag, 4 de cember, speelt het UEFA- jeugdelftal tot zestien jaar in Zandvoort op het terrein van Zandvoortmeeuwen tegen Zwitserland. Het is een wed strijd uit groep 6 van het kwalficatietoernooi van de Europese titelstrijd. De selectie: F. en R. de Boer, Witschge (Ajax), De Ron, Lanckohr (PSV), Tege laar, De Graaf (UVS), Roubos, Van Vee- nendaal (Utrecht), Van de Star (Feyen oord), Alma (Cambuur), Weber (Twente), Heemskerk (Rijnsburgse Boys), Reinders (Groningen), Knippenberg (Daventria), Hui te ma (Drachten) en Jaspers (Rood Wit W). (ADVERTENTIE SCHEIDINGSWANDEN POSTBUS 285 1250 AG LAREN TEL.: 02153-122 44 ZEIST (ANP) - De KNVB heeft alle voor vandaag vastgestelde wedstrijden in het amateurvoetbal in verband met de slechte gesteldheid van de velden afgetast, inclusief de zaterdag te spe len duels voor de landelijke jeugdcompetitie. Ook alle afdelin gen van de voetbalbond hebben voor vandaag de wedstrijden in het amateurvoetbal afgelast. Door Rob van Deursen HAASTRECHT - Het kan raar lopen in het sportwereld- je. En dan zeker bij het schaatsen. De negentienjarige Leo Visser uit het Zuidhollandse Haastrecht staat sinds afgelopen weekeinde op de vijf kilometer in de strijd om de World Cup aan de leiding in het tussenklassement, maar vandaag verschijnt hij niet aan de start van de ope ningswedstrijd van het lange baanseizoen in Nederland, het toernooi om de IJsselcup in Deventer. In het Noorse Trona- heim versloeg hij op de in een 'pierebak' gelegen Leangen-kunstijsbaan mannen als Olympisch kampioen op de 5000 meter Tomas Gustafson, Rolf Falk Larsen en Geir Karl stad. En in een rechtstreeks duel de Amerikaanse stayer van naam, Dave Silk. Leo Visser, admini stratief medewerker in het transsportbedrijf van zijn vader, zette onder zware omstandigheden (sneeuw val) een tijd neer van 7.25.23, hetgeen een per soonlijk record betekende. Tot aan Trondheim had hij wat de vijf kilometer be treft een 'score' van 7.29.6 achter zijn naam staan. Leo Visser zal vandaag met gemengde gevoelens langs de baan van Deven ter vertoeven. Hij moet aanwezig zijn, omdat hij in het KNSB-gewest Zuid- Holland/Zeeland de rol van reserve kreeg toege wezen. Visser: „Er was voor Trondheim al afge sproken dat ik moest kie zen: of de World Cup of de selectiewedstrijden voor de IJsselcup. Ik koos voor Trondheim, maar ik vind het wel raar dat er na mijn goede presteren in Trond heim geen uitzondering wordt gemaakt. Ik ben kennelijk goed genoeg om de buitenlandse top te ver slaan, maar ik mag niet te gen de Nederlandse top uitkomen. Dat doet toch wel een beetje pijn. Zeker als ik daar in Deventer langs het ijs sta. Dan zal het waarschijnlijk flink gaan kriebelen zodra de jongens aan hun wedstrij den beginnen". Leo Visser is betrekken- lijk 'nieuw' in de schaats sport. Sinds vorig jaar de cember kan hij pas be schouwd worden als se rieus schaatser. Daarvoor kraste hij vrijblijvend zijn ovalen in het ijs, maar op het moment dat hij werd toegevoegd aan de ge westelijke selectie, kreeg Leo Visser door dat er mis schien meer in zat. „Het bijzondere is dat ik samen met Hein Vergeer, mijn plaatsgenoot, in hetzelfde seizoen ben doorgebroken. Alleen natuurlijk wel op totaal verschillende ni veaus. Voor mij ging het snel. Zeker nu ik dit sei zoen bij Jong Oranje van Leen Pfrommer zit. Ik train driemaal zo hard als vorig jaar. Die man bege leidt ons prima. Hij zag toen ik me bij hem meldde onmiddellijk dat ik niet gewend was aan zware trainingsarbeid. Hij zei: „Ik zie dat je vrij onge traind bent. Daarom moet je naar je lichaam luiste ren en je niet over de kop werken". Zo'n advies daar heb je wat aan. Tenslotte ben je nieuw en wil je je waarmaken. Zeker tegen over een man als Pfrom mer, een trainer met zo'n grote reputatie". Wereld- en Europees kampioen Hein Vergeer, die niet zo ver van Leo Vis ser in Haastrecht af woont, vormt uiteraard de grote inspiratiebron voor de Zuidhollandse junior, ,,'s Winters zie ik hem niet zo veel, maar in de zomer trainen we wel eens sa men. En dat stimuleert je enorm. Vergeer is na zijn titels van vorig seizoen niet naast zijn schoenen gaan lopen. Hij heeft zijn humor behouden. We la chen heel wat af. Hij is ook geen saaie pief, die alleen voor de sport leeft. Omdat we samen trainen, kijk ik ook niet zo tegen hem op. Tegen een Van der Duim bijvoorbeeld wel. Dat vind ik nog steeds een hele gro te, maar ik ken hem eigen lijk alleen maar van TV. Het is natuurlijk toeval dat Vergeer en ik uit Haast recht komen. Wij zijn een product van het gegeven dat er hier in de Krimpe- nerwaard veel aan schaat sen wordt gedaan. Ik denk dat het schaatsen in deze streek tot een van de meest beoefende sporten be hoort". In Trondheim fungeerde Leo Visser samen met Ge rard Kemkers en Henri Kraayenbos eigenlijk als buffer. Om nog enigszins goed te maken dat de Ne derlandse senioren-kern ploeg afwezig was. „Je merkte daar wel dat het bepaald niet op prijs werd gesteld. Silk was het eer lijkst met: „Ik ben hier ge komen om tegen Vergeer te schaatsen en nu moet ik tegen ene Leo Visser", Daar had hij gelijk in. Wij betekenen internationaal nog niets. De Noren hiel den zich op de vlakte, maar het werd wel duidelijk dat ze er geen bal van snapten. Ik denk toch dat ze ge schrokken zijn. Als wij als junioren al zo sterk rijden, dan moeten ze toch bang worden voor de vorm van jongens als Vergefer, want die traint nog harder. Ik hoop voor mij dat die vijf kilometer in Trondheim geen uitschieter zal blijken te zijn. Maar als ik reëel ben, dan moet ik toegeven dat ik iedereen, die tevoren tegen mij gezegd had dat ik zo'n tijd zou neerzetten, compleet voor gek zou heb ben verklaard". ZEIST (ANP) - Koos Waslander van PEC Zwolle blijft één wedstrijd aan de kant. De rossige aanvaller werd door de tuchtcommissie van de KNVB voor één duel ge schorst, nadat hij zaterdag in het bekerduel tegen Kozak ken Boys twee keer de gele kaart, dus rood, had gekregen. De straffen betaald voetbal: Koos Waslander (PEC Zwol le), Mark Verkuyl (Groningen), Cor Lems (DS'79) en Henk ten Cate (Heracles): allen één duel geschorst; tweede elftallen: M. Molenaar (RBC): één duel plus 100 gulden boete; P. van Zwaan (Ajax) één duel. Van onze speciale verslaggever DÜLMEN - Het verloop van het Europees kampioenschap bandstoten is op de eerste dag maar van een beperkte voor spelbaarheid geweest. Zo bleef het de vraag of Jos Bongers er wel in zou slagen de kwartfi nales te halen. De Nijmegenaar, die on langs in Alblasserdam vol overtuiging de nationale titel weghaalde bij grossier Hans Vultink, had dat te wijten aan een te koude start tegen Fran cis Connesson. De Fransman had tegen Bongers geen op zienbarende kunstjes of groots spel nodig om te winnen. Bon gers bleef niet alleen puntloos, maar zadelde zich ook nog eens op met een schamel ge middelde. In een groep met maar drie tegenstanders kan een dergelijke nederlaag een vroege eliminatie inhouden. Bongers was zich dat zeer wel bewust. Terwijl hij in de tweede ronde de pure Deense hobbyist Karsten Lieberkind lang genoeg op de stoel hield, was zijn aandacht tevens bij de buren. Een tafel verder worstelde de Westduitser Wolfgang Zenkner met Soteris Psiskonis. Zenkner won na tuurlijk van zijn opponent, maar gebruikte erg veel po gingen. Voor Bongers was dat een aardige wetenschap, want tenzij Zenkner tegen titelver dediger Ceulemans met succes de bijstand der goden aan roept - en daar rekent nor maal gesproken niemand op - klasseert de Nijmegenaar zich ook bij een niet al te bescha mende nederlaag tegen Dielis bij de laatste acht. UITSLAGEN POULE A EERSTE RONDE Zanetti150 18 37 8,33 Zenkner43 18 11 2,38 Ceulemans150 13 59 11,53 Psiskonis45 13 10 3,46 TWEEDE RONDE Zenkner150 27 49 5,55 Psiskonis58 27 13 2,14 Ceulemans150 14 67 10,71 Zanetti136 14 41 9,71 STAND 1. Ceulemans4 11,11 67 2. Zanetti2 8,93 41 3. Zenkner2 4,28 49 4. Psiskonis0 2,57 13 POULEB EERSTE RONDE Connesson150 19 51 7,89 Bongers61 19 25 3,21 Dielis150 9 37 16,66 Lieberkind43 9 17 4,77 TWEEDE RONDE Bongers150 17 40 8,82 Lieberkind89 17 20 5,23 Dielis150 7 89 21,42 Connesson69 7 61 9,85 STAND 1. Dielis4 18,75 89 2. Connesson2 8,42 61 3. Bongers2 5,86 40 4. Lieberkind0 5,07 20 POULEC EERSTE RONDE Grethen150 17 46 8,82 Wildförster142 17 40 8,35 Stenzei150 10 47 15,0 Arenaza-37 10 10 3,70 TWEEDE RONDE Wildförster150 15 62 10,0 Arenaza104 15 24 6,93 Grethen150 11 13,63 71 Stenzei111 11 10,09 29 STAND 1. Grethen4 10,71 71 2. Stenzei2 12,42 47 3. Wildförster2 9,12 62 4. Arenaza0 5,64 24

de Stem | 1985 | | pagina 19