extra j PoLkoon IN CLOOSTERSTRAAT K Wellicht meer uren voor baanlozen- proj ectleidster L. Rammeloo en E. van de Manacker benoemd tot erelid van CDA Hulst Geen zebrapad bij het postkantoor Plaatselijk nieuws Gemeenschapswerk Hulst in beroep bij de gemeenteraad IPTREDEN .APSTICK >S N.V. N.V. )S N.V. ZWN opent nieuwe busverbinding DE STEM ZATERDAG 30 NOVEMBER 1985 VAN ZEELAND I? er binnen voor: fiterdag 30 nov. 5-mans orkest met zangeres ÏKODILBAR iverteren reekt vertrouwen, EMEENTE IVOENSDRECHT WERKER (M/V) TUSSEN HENGSTDIJK EN HULST IKLOOSTERZANDE - Er komen voorlopig [geen maatregelen om de overlast van het Vrachtverkeer in de Cloosterstraat te Kloos- |terzande te beperken. Kampioenendag postduiven C.C. Hulst Weekenddienst Stem-redactie B EN WZWICHTEN NIET Vele natuur liefhebbers maken rommel G. van Berkel voorzitter Gemeenschapswerk Axel Clinge Heikant Hulst Kloosterzande Koewacht Lamswaarde St.-Jansteen Spui Terhole Zuiddorpe TEGEN NIET VERGOEDEN KOSTENSTIJGINGEN T22 PAGINA ZEELAND 2 12 HULST TEL. 01140-15846 Van een onzer verslaggevers (IJLST - Met ingang van ko- nende maandag 2 december pent de vervoersmaatschap- iij Zuid-West Nederland een jeuwe busverbinding -lijn tussen Hengstdijk en F'luist. Dit op verzoek van di- erse scholen uit Hulst. De inkomst en vertrektijden ko pen nu overeen met de meeste «gin- en eindtijden van de «holen. Lijn 15 rijdt voorlopig van 2 lecember tot en met 28 fe- afgebeeld model F450 |itomaat I computer /board voor 349,— bruidsmode ril axelsestraa» 119, 4537 ag lerneuien. lel. 01150-14207 voor de dag 1 1 *40 i 21 00 tot 2.00 uur losterzande inlichtingen De Slem. 076-23691 ecretarie komt binnenkort een vaca- financiën, belastingen en personeel. of Mavo-diploma en kantoorervaring, steund werk betreffende financiën en eel. lens normen ambtenaar 3 bruto: ir 11 december 1985 te zenden aan rn wethouders, Postbus 24, 4630 AA bet vermelding in linkerbovenhoek ind Loos N.V. te Hulst zijn leuw adres: anweg 14, 19414. i van uw zendingen kunt u ngenoemd adres. bruari, behalve in de school vakanties. „Indien het gebruik van lijn 15 daartoe aanleiding geeft, is het niet uitgesloten dat lijn 15 ook na 28 februari kan blijven rijden", aldus een persbericht van de ZWN. De nieuwe busverbinding begint 's morgens om 8.28 op de halte Hengstdijk dorp, 20 minuten later dan wanneer men met de huidige verbin dingen lijn 10 en 1 reist, en om 8.32 uit Vogelwaarde (29 minu ten later dan de huidige ver binding). Toch komt lijn 15 in Hulst op hetzelfde tijdstip aan als lijn 1, om 8.46 uur aan het bussstation Zandstraat. Reizi gers uit Vogelwaarde en Hengstdijk, waaronder veel scholieren, kunnen dus wat langer in bed blijven liggen. 's Middags vertrekt lijn 15 om 15.47 uur uit Hulst van de halte Van Maelstedeweg. Aan komst in Vogelwaarde en Hengstdijk is respectievelijk 16.06 en 16.10 uur. Indien men met lijn 1 en 15 reist komt men pas om 16.30 en 16.34 uur aan. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de lijn pas een jaar later in gebruik genomen zou worden. De rijksverkeers inspectie hecht echter zoveel waarde aan de directe verbin ding dat de ZWN nu al toe stemming heeft gekregen de lijn te openen. Geen maatregelen tegen overlast vrachtverkeer Van een onzer verslaggevers Burgemeester en wethouders van Hontenisse had- Iden daar bij Rijkswaterstaat om gevraagd, maar die llieeft nu laten weten daar niets voor te voelen. Van onze duivensportmedewerker HULST - Morgen wordt in De Bruijns restaurant te Hulst de 29e kampioenendag van de C.C.Hulst gehouden. Een eve nement waaraan de beste Zeeuwse postduivenhouders hun medewerking verlenen. Ongeveer 70 provinciale en kringkampioenen zullen met een stand van vier duiven aanwezig zijn. Begonnen wordt om 14 uur. De gemeente Hulst stelt en kele bekers beschikbaar voor de mooiste doffer en duivin op deze expositie. Na een gezamenlijke maal tijd zullen de kampioenen van de kring Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen hun prijzen in ontvangst mogen nemen. Zoals bekend bestaat de in druk dat nogal wat vrachtver keer de Cloosterstraat en ook Ide Groenendijk gebruikt als [sluiproute richting Terneuzen. |De geijkte weg is om vanaf de Iboot door te rijden naar Ter- I hole en daar de provinciale I weg te nemen. Door een route I via Kloosterzande en Vogel - Iwaarde te kiezen snijden de [chauffeurs echter een flink stuk af. Ook Rijkswaterstaat geeft oe dat er in de Cloosterstraat sprake is van enig hinderlijk [vrachtverkeer, maar dat kan [ook niet anders. Immers, in [Kloosterzande en Vogel- paarde zijn twee transportbe- drijven gevestigd en de chauf feurs daarvan kunnen dus [bijna niet anders dan door de [cloosterstraat. Geen sluipver- I keer dus, maar bestemmings- verkeer, concludeert Rijkswa- terstaat. Borden plaatsen aan de af- |slag Kloosterzande om door gaand vrachtverkeer richting Ter hole te verwijzen, ziet deze instantie nog niet zitten. Ge steld wordt dat een afrit in principe door alle verkeer ge bruikt moet kunnen worden. Bovendien, zo schrijft men aan B en W, wordt de route naar Terneuzen al duidelijk genoeg aangegeven via de normale wegwijzers. Versmallen Rijkswaterstaat vindt dat het probleem maar door de ge meente zelf moet worden op gelost. Ze doen het idee aan de hand om een verkeerscircula tieplan op te stellen en de Cloosterstraat in één richting af te sluiten. Ook wordt gewe zen op de mogelijkheid om de Cloosterstraat te versmallen, waardoor deze route voor vrachtverkeer onaantrekke lijk wordt. B en W hebben nu besloten de zaak voorlopig maar even aan te zien. Wel zullen ze het transportbedrijf in Vogel waarde vragen om de chauf feurs zoveel mogelijk bui tenom te laten rijden. AXEL - De kortgeleden voor 20 uur per week aangestelde projectleidster van het Sas/ Axelse baanlozenproject krijgt er wellicht al gauw uren bij- De projectleidster kan al het I werk binnen de gestelde tijd nauwelijks aan. „Dat is een si tuatie die we niet voort moe ten laten bestaan. We zullen het een tijdje aanzien maar als het niet lukt, zullen we een doelstelling van het project moeten weglaten of uren erbij geven", zei Axels wethouder van Sociale Zaken J. van Schaik gistermiddag bij de commissiebespreking van het werkplan voor beide gemeen ten. GPV en CDA voelden er gis termiddag veel voor het aantal uren uit te breiden. De moge lijkheid is aanwezig omdat Voor redactionele zaken, dus niet voor be zorgklachten of adver tenties, kunt u dit week einde contact opnemen met Eugène Verstraeten 01140-16755. B.g.g. 01153- 1534. Zondagmiddag 01150-17920. dagblad voor zuidwest Nederland Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef). Jan Jansen (plv. chef), Emile Calon, Co Meertens, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Frank Deij, Eugène Verstraeten. Middelburg: Henk Postma. Goes: Clé van Katwijk. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C Menu, privé tel. 01150- 95839. binnen de sociale dienst nog twintig werkuren open staan. PvdA en WD waren wat terughoudend. PvdA'er Vink stelde voor de mogelijkheden voor ondersteuning vanuit het 'stadhuis' eerst te bezien. En misschien raakten werklozen wel zo betrokken bij het pro ject dat die wat werk uit han den van de projectleidster zouden kunnen nemen. WD raadslid Loes den Doelder wilde ook niet te hard van sta pel lopen. „Tenmslotte komen er steeds minder werklozen". De commissie was gisteren blij dat er nu eindelijk een werkplan lag waarmee de projectleidster uit de voeten kan. Tot op heden is er veel over het werklozenproject ge discussieerd, maar heeft het steeds ontbroken aan een con creet beleid. „We hebben eigenlijk nooit aangetoond wat we er precies mee willen", aldus Van Schaik. Met name Loes den Doelder, die in het verleden het werklo zenproject als zinloze bezig- houderij afschilderde, was blij met het plan waarin volgens haar nu meer het accent is ko men te liggen op het sociaal- economische karakter. Zij heeft het altijd erg be langrijk gevonden dat mensen cursussen volgden waarmee ze een grotere kans kregen terug aan de slag te geraken. Dat ge beurde in de oude situatie vol gens haar te weinig. Van Schaik bestreed dat. Alles is nu op een rijtje gezet waar door een duidelijker beeld is ontstaan. Volgens hem was er in wezen niets veranderd. Loes den Doelder kon zich dan ook volledig vinden in een van de twee doelstellingen de herplaatsing van werklozen in het arbeidsproces te bevorde ren. De andere is het opvangen van de negatieve sociaal-psy chische gevolgen van de werk loosheid. „De plannen komen al aar dig in de richting waar ik naar toe wil", zei ze. Een puntje van kritiek had ze wel. „De inten tie van het project is duidelijk veranderd maar de belang stelling van de kant van de werklozen is nog niet groter geworden". Maar in tegenstel ling tot vroeger had ze er nu wel hoop op dat het project met de nieuwe leidster zich positief zal ontwikkelen. Voorzitter Th. Baert (links) van het CDA in Hulst overhandigt de heer Rammeloo een presentje namens de partij. In het midden de heer Van den Manacker. - foto wim kooyman Van een onzer verslaggevers HULST - De heren L. Ram meloo en E. van de Manac ker zijn gisteren benoemd tot erelid van de Hulster CDA-afdeling. Dat gebeurde tijdens de algemene ledenvergadering in zaal Tiffany te Hulst. Voorzitter Th. Baert deed de benoeming vergezeld gaan van een CDA-stropdas en een fles drank. Beide CDA'ers hebben ja renlang in het bestuur geze ten, maar stelden zich niet meer herkiesbaar. Voorzit ter Baert liet in een lovende toespraak de verdiensten van de twee de revue passe ren. Rammeloo is sinds 1946 lid van de partij, eerst van de KVP en later van het CDA. „Al die jaren was hij een partijman, die nooit op de voorgrond trad, maar die zijn politieke invloed wist te benutten ten voordele van zijn medemensen. Niet zel den wist hij bijvoorbeeld het vertrouwen dat men in Den Haag in hem had aan te wenden in het belang van de gehandicapte medemens, toen hij nog directeur was van de sociale werkplaats". Hetzelfde geldt voor de heer Van de Manacker in organi saties als het bejaardenwerk en het kerkbestuur. De twee hebben ook beiden actie meegewerkt aan de oprich ting van het CDA-Hulst. Van een onzer verslaggevers HULST - Een zebrapad is geen kwestie van met een bus verf en een flinke kwast een paar strepen trekken. Dat bleek tijdens de vergadering van de Hulster gemeenteraad. Aan de orde was het besluit van B en W om geen zebrapad te leggen bij het postkantoor, omdat er 40 meter verderop bij de Bierkaaistraat al zo'n voor ziening is. Om er dan zo kort bij nog eentje te leggen, zo re deneerde het college met de ANWB-normen in de hand, zou teveel van het goede zijn. Dit tot grote teleurstelling van J. van Dorsselaer (Clinge- belangen) die de kwestie had aangekaart. „Maar dit is een heel verschillende situatie dan andere verkeerssituaties", meende hij. PvdA'er B. Mar tens viel hem bij. „Het aantal overstekers bij het postkan toor is veel meer dan bij de huidige zebra. Die ANWB- normen zijn toch niet bindend, dus waarom er niet vanaf ge weken". Wethouder G. van de Voorde wierp tegen dat zo'n voorziening enige duizenden guldens zou kosten. Volgens hem hebben zich bij het post kantoor nog nooit problemen voorgedaan. „Ik weet zeker dat het wel hard nodig is", ging Van Dorsselaer er tegen in, „maar ik proef uit de woor den van de wethouder dat het er toch niet komt". „Dat is nog niet zeker. De redelijkheid zal misschien nog wel eens overwinnen", vond Martens, die opperde het hui dige zebrapad gewoon 40 me ter te verleggen. Maar ook daarmee bleek Van de voorde niet te vermurwen. „Wij heb ben gekozen voor een pad ze ven dagen per week een func tie vervult en bij het postkan toor zou dat maar vijf dagen gebruikt worden. Mochten zich toch gevaarlijke situaties voordoen, dan zullen we de zaak nog eens bekijken". Van een onzer verslaggevers EMMA HA VEN - De vele natuurliefhebbers die op excursie gaan in het land van Saeftinghe maken er nogal eens een rommeltje van. Dat constateerde A. Bruggeman (lijst Staal) donderdag tijdens de ver gadering van de Hulster gemeenteraad. Volgens hem wordt er op de dijk bij het vertrek en eindpunt in Emmahaven zomaar van alles wegge smeten. Van papier, zak ken en blikjes tot complete lunchpakketten. Voor deelname aan de excursies moet vijf gulden per per- Hulster raadslid: soon worden betaald. Met 25 a 30.000 excursiegangers per jaar, zo meende Brug geman, moet er toch wel wat geld over zijn om bij de dijk wat vuilnisbakken op te stellen. Hij vroeg B en W dan ook de zaak bij de beheerder van het natuur gebied, het Zeeuws Land schap, aan te kaarten. Wethouder G. van de Voorde zegde dat toe. Van een onzer verslaggever HULST - Oud Stern-journa list G. van Berkel is de nieuwe voorzitter geworden van de Stichting Gemeenschapswerk in Hulst. De benoeming vond plaats tijdens de deze week gehouden bestuursvergadering. De heer Van Berkel volgt J. van Eeke- len op, die gedurende 20 jaar in verschillende functies deel heeft uitgemaakt van het be stuur van de Stichting. Tot nieuwe bestuursleden werden benoemd mevrouw C. Nijskens-de Maat uit Kloos terzande en drs. J. van Loon uit Hulst. Tot penningmeester werd benoemd de heer J. van Eek uit Hulst. Soos - Zaterdag wordt in cul tureel centrum De Halle een soos voor alleenstaanden ge houden, aanvang 20.00 uur. De avond staat in het teken van het St.-Nicolaasfeest. Verder wordt er bingo gespeeld en is er een verloting. Muzikale me dewerking wordt verleend door het dansorkest The Wil liams. Zonnebloem - De Zonnebloem afdeling Axel houdt maan dagmiddag 2 december een Sinterklaasmiddag. Dat ge beurt in het gebouw van de Ichtuskerk in de Pironstraat te Axel, van 14 tot 16.30 uur. GOA - Hengelaarsvereniging Geduld Overwint Alles (GOA)te Axel hield voor haar leden een hengel wedstrijd in de Westerschelde. Gevist werd nabij het oude gemaal te Osse- nisse.Het was de vierde en te vens laatste wedstrijd die in dit jaar meetelde voor het clubkampioenschap.Zowel de deelname als de vangsten vie len tegen.Winnaar werd L.Ce- lie.2 H.van de Velde, 3 O.van Landeghem, 4 P.Ruben,5 A.Coone.Eindstand kampioen schap zoutwater: 1 L.Celie, 2 P.Ruben, 3 L.Audenaer- de.Eindstand kampioenschap zoetwater: 1 W.Peelman, 2 P.de Bakker, 3 W.van Bam- bost. Kampioenendag - De Snelle Duif hield in Clinge een ge slaagde kampioenendag. De prijs voor de mooiste stand ging naar R. Willaert, die te vens eerste werd bij de dof fers. Bij de duivinnen was die eer weggelegd voor S. van Duijse. Er waren 29 stands te bezichtigen. Gym-instuif - De Clingse Gymnastiekvereniging houdt zaterdag een instuif voor kin deren van de lagere school. Van 13.30 tit 14.30 uur worden de klassen 1, 2 en 3 verwacht. Tussen 15 en 16 uur de klassen 4, 5 en 6. De instuif wordt ge houden i gemeenschapscen trum Malpertuus en de toe gang is gratis. Bingo/kaartmiddag - Donder dag 5 december te 13.30 is er in het Heike weer een bingo- en kaartmiddag voor de bejaar den. Bejaardenschieting - Woens dag 4 december is er een be jaardenschieting in café 't Helleke. De schieting begint te 13.30 uur. Bridge - Bridgeclub Hulst speelde de dertiende wedstrijd in de najaarscompetitie. Uit slag: groep A: 1 en 2 gelijk: da mes Biesbroeck-Goossens en dames Snuverink-Beuzen- berg, -3 en 4 gelijk: dames Bruins-Sandrini en mevr. Aarts-dhr. Bar. Groep B: 1. mevr. de Kort-dhr. Atkins, 2. heren de Nijs-van Leeuwen, 3. dames Smulders-Den Boer, groep C: 1. heren Wendels- Boddaert, 2. dames Voet-van Hooteghem,3. mevr. Snoodijk- dhr.Van Leeuw. Disco - Vereniging De Jeug dige Speler houdt zondag in het gemeenschapshuis te Groenendijk een disco-avond voor de jeugd tussen 11 en 15 jaar. De disco duurt van 18.30 tot 20.30 uur. Entree is een gul den. Intocht Sint - Vandaag be zoekt Sint-Nicolaas met zijn Pieten Kloosterzande. Om 12.50 uur wordt hij aan de Hulsterweg/Oudeweg verwel komd onder muzikale noten van de koninklijke harmonie Sint-Cecilia. Om 13.00 uur volgt in de brandweerkazerne de begroeting door B en W waarbij de kleuters de hoge bezoeker de hand mogen drukken en van de Zwarte Pieten een versnapering krij gen. Om 13.30 uur begint de rondtocht van de Sint door het dorp, waarbij hij om 14.00 uur de basisschool Ter Duinen aan de Kennedysingel bezoekt. Om 15.00 uur tenslotte arriveert hij aan het hoofdgebouw van Ter Duinen, 's Avonds zullen de Zwarte Pieten hun werk zaamheden voortzetten en eventueel zieken bezoeken. Sinterklaas - In De Vla schaard wordt maandag 2 de cember een sinterklaasviering gehouden. Er wordt bingo ge speeld, en er is koffie met spe culaas. Ouderen die minder goed ter been zijn kunnen te gen een kleine vergoeding ge haald en gebracht worden. Opgeven bij mevrouw A. van de Sijpt, 01146-1482. De viering begint om 14.00 uur. Bond voor Ouderen - De bil jartclub voor ouderen van Koewacht 'De Vlaschaard' speelde deze week twee wed strijden. De uitslag: De Vla schaard 445, Gezellenhuis, Axel 368, De Vlaschaard 363, Waranda, Sint-Jansteen 398. Bridgewedstrijd - In café De Vier Jaargetijden speelden de leden van de bridgeclub hun 12e wedstrijd in de najaars competitie. Het was een draai ende mitchell met 15 paren. De uitslag was: 1. dames Bies- broeck-Goossen, 2. dames Smulders-Van Puyvelde, 3. dames Pouwels-De Bakker, 4/5 echtpaar Baggen, 4/5 he ren Rademakers-Van Leeu- St.-Nicolaasviering - Bij gele genheid van het St.-Nicolaas- feest biedt de Bond van Oude ren afdeling St.-Jansteen don derdag 5 december haar leden een gezellige middag aan in De Warande. Sinterklaas zelf is niet aanwezig, maar wel laat hij geschenken afgeven. Humorist F. de Schepper uit Hulst treedt deze middag met een gehele nieuw programma op. Naast een humorvol ge deelte brengt hij ook een kleine voordracht met ernstige inhoud. Vanaf 13.00 uur is de zaal open. Om 13.30 uur begint F. de Schepper met zijn voor drachten, om 14.30 uur is het pauze en om 15.00 uur treedt De Schepper weer op. Om 15.45 uur worden de cadeautjes uit gedeeld. Verlichting voetbalveld - Een grootse speuractie naar de oorzaak van de defecte lichten op het voetbalveld van St.- Jansteen heeft aan het licht gebracht dat een kabel door gebrand was. Vermoedelijke oorzaak is geweest dat een ij zeren reclameplaat precies op de kabel geplaatst was. De re paratie is inmiddels uitge voerd. Bejaardenschieting - Aan de schieting in De Warande na men 60 schutters deel. Uitslag: hoge vogel A. Cocqheyt, Abs- dale, eerste zij vogel A. Mahu, Hulst, tweede zijvogel C. Blommaert, Hulst. Dansavond - De evenemen tencommissie van het ge meenschapscentrum De Wa rande organiseert weer een grote dansavond op zaterdag 7 december. De avond begint te 20.30 uur. De muziek wordt verzorgd door het dansorkest 'Apple-Green.' Kaarten zijn op de bekende adressen te ver krijgen. Volksdansen - De werkgroep voor ouderen wil in Spui be ginnen met volksdansen voor bejaarden. In het buurthuis De Drie Gehuchten wordt drie keer proefgedraaid, woensdag 4 december voor de eerste keer, waarna de balans wordt opgemaakt. De drie proefles sen zijn gratis. Als er een ver volg komt, moeten deelnemers drie gulden per maand gaan betalen. Sinterklaas - Sinterklaas is zaterdagmiddag met zijn Pie ten te vinden in Terhole. Om 14 uur komt hij het dorp bin nen vanaf de Notendijk. Bege leid door de fanfare Excelsior maakt hij dan een rondgang, om een half uurtje later te ar riveren bij het dorpshuis. Daar worden dan ook alle kin deren verwacht om een ca deautje in ontvangst te nemen. De boerenkapel luistert de ge beurtenissen in het dorpshuis op. Sinterklaas - De ouderen van Zuiddorpe en Overslag vieren donderdag 5 december Sin terklaas in 't Kaaike. Er wordt een verloting gehouden. De middag begint om 14.00 uur. Van een onzer verslaggevers HULST - De Stichting Ge meenschapswerk Hulst is bij de gemeenteraad in beroep ge gaan tegen het niet vergoeden van eventueel hogere perso neelskosten in 1986. Het bestuur voelt zich door het standpunt van B en W 'overvallen'. Men vindt dan ook dat dit beleidsvoornemen te laat is bekend gemaakt. Immers, halverwege okto ber liet wethouder E. de Rech ter nog weten dat in het wel- zijnsprogramma in zijn alge meenheid was uitgegaan van de nullijn, met uitzondering van CAO-verplichtingen. Hij wees er toen wel op dat het niet uitgesloten kon worden dat nog van de nullijn zou worden afgeweken. Maar er was, aldus het Gemeenschaps werk, geen enkel signaal dat deze clausule ook gold voor de personeelskosten. De nu afgekondigde maat regel treft in feite alle instel lingen die met personeel wer ken en die wat hun subsidie betreft afhankelijk zijn van de gemeente. Het Gemeenschaps werk wijst er dat personeels kosten, voorvloeiend uit col lectieve arbeidsovereen komsten, op zich zelf staan. „Arbeidsvoorwaarden worden overeengekomen door werk gevers- en werknemersorga nisaties en verbindend ver klaard door de minister van sociale zaken en werkgelegen heid". Het niveau van kostenstij gingen in de personele sfeer en de ingangsdata daarvan zijn door het bestuur niet te voor zien en dus ook begrotings technisch niet in te passen. „Door kostenstijgingen in 1986 niet intergraal te vergoeden", aldus het Gemeenschapswerk, „moeten deze worden bekos tigd uit budgetten voor appa raatskosten en activiteiten". Maar dat kan ook niet. Im mers, door bezuinigingen in voorgaande jaren zijn deze budgetten dermate 'uigekne- pen' dat daar de kostenstijgin gen niet uit kunnen gefinan cierd, zonder het werk aan te tasten. Vandaar een dringend verzoek aan de gemeenteraad om loonkostenstijgingen vol gendjaar wel te vergoeden.

de Stem | 1985 | | pagina 11