m* Raad Sas kampt met verkiezingskoorts CHRISTELIJKE FRACTIES TERNEUZEN: Verhoging erfpacht in Sas gaat door 'Leegstand flats zorgelijke zaak9 ck and Roll J. Berkel voorzitter Vliegende Hollander Vogeltentoonstelling in Breskens DANSCLUB DE PLU ■N NOORDSTRAAT ét MODE W. van Helden lijsttrekker van Gemeentebelangen St. Nicolaas in Biervliet VRIJDAG 29 NOVEMBER 1985 JLlllffiJSrrjBaM VAN ZEELAND T16 PAGINA ZEELAND 3 i 4- 'HIER DISTANTIËREN WU ONS VAN' i 7 7-29- TERNEUZEN 150-12152 GEMEENTE HONTENISSE fEREN VRACHTAUTO'S IN VOGELWAARDE TERNEUZEN - De drie christelijke fracties in Terneuzense gemeenteraad (CDA, SGP en GPV RPF) zien goede mogelijkheden voor gaswinning op de centrale stortplaats voor Zeeuwsch-Vlaanderen in de Koegorspolder bij 'erneuzen. Plaatselijk nieuws Terneuzen Biervliet Sluiskil Hulst HARMONIE TERNEUZEN GEMEENTERAAD TERNEUZEN: feva IN AARDENBURG markten Markt 30, Groede start woensdag 4 december :ursus voor paren Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Een uiting van stijgende verkie zingskoorts. Zo gingen ge meenteraadsleden en be stuurders in Sas van Gent gisteravond - tijdens de tweede ronde van de begro tingsbehandeling - met el kaar om: „Meneer de voorzitter, mag ik..." „Nee, sorry, ik bepaal de orde en ik heb u niet het woord gegeven." „Ja maar, meneer de voor zitter, dat kan toch zomaar niet. We krijgen geen ant woord op onze vragen." „Dat kan best zijn, maar deze termijn is voor u nu voorbij. En gelieve zo weinig mogelijk te interrumperen." „Precies voorzitter. Ik sta erop dat u de orde hand haaft. Dat is geen interrum peren meer. Nog een keer en ik maak m'n betoog niet af." De raadsvergadering stond van begin tot eind in het teken van de snel nade rende verkiezingen. Twee Erfpacht politieke confrontaties eisten voortdurend de aan dacht op van raadsvoorzit ter W. Dusarduyn. Het CDA tegen de rest - zoals steeds in de afgelopen jaren-, en raadslid C. Barbé (toekom stig aanvoerder van de voor Sas van Gent nieuwe Wil lijst) contra de fractie Ge meentebelangen Groot-Sas, waarvan hij (nog) deel uit maakt. Puinhoop Bij fractievoorzitter L. van Waes van het CDA moest vooral wethouder J. Platschorre (PvdA) het ont gelden wegens diens grote zuinigheid. In het algemeen voelden de confessionelen zich door het college zeer te kort gedaan, zoals viel af te leiden uit een vinnig debatje tussen Van Waes en burge meester (nota bene partijge noot) Dusarduyn. „Het college maakt zich er wel erg gemakkelijk vanaf. Het beantwoordt onze vra gen gewoon niet. Dat kan toch niet voorzitter", zei Van Waes. Dusarduyn: „Dat mag u concluderen. Ik zeg dat u niet tevreden bent met onze antwoorden en dat is wat anders." Later mengde ook wethouder L. Marquinie, aanvoerder van Groot-Sas, zich in de discussie. Hij richtte zich met name tot CDA'er R. Bruggeman, die bijvoorbeeld de sportnota van het college smalend had bestempeld als 'een voetbal nota'. Marquinie repliceerde bestraffend. „De puinhoop, waar wij voor stonden, is veroorzaakt door confessio neel getinte colleges," zei hij onder meer. De gisteren eindelijk be sproken erfpachtkwestie speelde het CDA in de kaart dankzij een overvolle pu blieke tribune. De christen democraten konden met hun voorstel om stapsgewijs te verhogen rekenen op ap plaus, alle anderen op boe geroep. Toch was het rende ment voor het CDA en voor de erfpachters gering. Al leen raadslid Barbé draaide een beetje bij, maar dat was lang niet genoeg voor een meerderheid. Een 'tussenvoorstel' in de erfpachtzaak was een van de pogingen van Barbé om zich te profileren als WD- voorman. Hij betrok vaker standpunten, die Groot-Sas niet kon volgen. „Hier dis tantiëren wij ons van", waarschuwde W. de Roo van die fractie dan ook, terwijl M. Weemaes smalend sprak van 'onze fractiegenoot tot op heden'. Wijselijk rea geerde de aanstaande lijst trekker niet. asvorm, keuze uit vele soorter Ible mantels, dus dubbele mo [ntkant). 2 tot 5 jaar garantie Pleidooi voor gas winning stortplaats iester en wethouders van Hontenisse mak dat zij het doen of laten staan op of aan len de bebouwde kom van Vogelwaarde v Buig met een lengte van meer dan 6 meier ijte van meer dan 2 meter, een oplegger ■wagen, schadelijk achten voor het uiterl ^an de gemeente. J daarvan is het de eigenaar, houder of t I van bovengenoemde voertuigen e.d„ Lze op of aan wegen binnen de bebouw I Vogelwaarde te doen of te laten staan ld geldt niet gedurende de tijd die nodig ■gebruikt wordt tot het onmiddellijk in- of ■van personen dan wel het onmiddellijk Tssen van goederen. Jng van het hierboven gestelde geldt hetvi peens niet voor de parkeergelegenheid a hstdijkse Keiweg, kadastraal bekend hontenisse, sectie S, nr. 1'988 ged. Op pn vrij worden geparkeerd. Ingenoemde besluit treedt in werking mei 1 december 1985. ^se, 29 november 1985 Burgemeester en wethouders Vi Hontenisse, Mr. M. Somers, burgemeester B.A. de Schepper, secretaris. Van een onzer verslaggevers Het gas zou gewonnen kunnen worden naar voor beeld van de stortplaats Midden-Zeeland. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De erfpacht in Sas van Gent gaat volgend jaar voor ongeveer zestig inwoners drastisch omhoog. Een motie van het CDA en ook van Gemeentebelangen/ Groot Sas-lid C. Barbé, overi gens op persoonlijke titel, die beiden pleitten voor een gelei delijke verhoging haalde het gisteravond tijdens de ge meenteraad van Sas van Gent niet. Door de raadsbesluiten van april en september uit te voe ren gaat de erfpachtverhoging gewoon door. Met deze beslis sing haalt Sas van Gent zich vrijwel zeker juridische stap pen op de hals van diverse be langenverenigingen die opko men voor de gedupeerde erf pachters. Het CDA stelde in een motie om de erfpacht ge durende tien jaar met tien procent per jaar te verhogen. L. van Waes: „De erfpacht ineens invoeren is sociaal ab soluut onaanvaardbaar. Het zal zeker een aantal erfpach ters in grote financiële proble men brengen. Dit is hakken met een botte bijl. Het CDA is voor een geleidelijke invoering en de consequenties dat we dan de financiële gezondma king van onze gemeente wat langzamer aan moeten laten verlopen, nemen we er graag bij". De mening van het CDA werd ten dele ondersteund door een op persoonlijke titel acterende C. Barbé van Ge meentebelangen Groot Sas (volgende raadsperiode is Bar bé lijsttrekker van de WD). Barbé: „Invoering op korte termijn, drie jaar, Tij kt mij een goede zaak. De mensen krij gen dan de tijd en de ruimte om te wennen aan de hogere erfpacht". Van Waes stelde verder nog dat het geld dat de verhoging van de erfpacht oplevert een onzeker dekkingsmidel is voor de begroting. Van Waes: „Het is zeker, tenminste dat spreekt uit de vele brieven die we heb ben ontvangen dat er juridi sche stappen zullen volgen, als we de erfpacht ineens zullen verhogen". Wethouder J. Platschorre: „Dat zijn misschien maar dreigementen. We zullen het recht echter op zijn loop laten en als ze ons juridisch willen aanvallen, zullen we dat dan wel horen. Het college is niet voor spreiding en vraagt u dan ook de raadsbesluiten van april en september gewoon te blijven steunen". De voorstellen van het CDA en C. Barbé met alternatieve dekkingsmiddelen voor de erf- pachtgelden die de gemeente zal moeten missen als er voor een geleidelijke invoering zou worden gekozen, werden door de meerderheid van Sas niet doorslaggevend genoeg geacht. Beide voorstellen wer den niet gehonoreerd en de zeer talrijk opgekomen gedu peerde erfpachters verlieten voor de tweede keer deze week ernstig teleurgesteld en mor rend de raadszaal in Sas van Gent. Bridge - Leden van bridgeclub Luctor speelden in een zaal van de Goede Herderkerk de tiende wedstrijd van de na jaarscompetitie. Uitslag A- groep: I. heren Koopman-Van Geel, 2. heren Meeuwse-Ris- seeuw, 3. heren Sandrini-Vis ser. B-groep: 1. dames Ris- seeuw-Van de Dries, 2. echt paar Bode, 3. echtpaar Speel man. C-groep: 1. heren Pel- Dourleijn, 2. dames Verloop- Van Fraassen, 3. dames Mat- tens-De Jong. Hengelen - Zondag 1 decem ber houdt visclub De Brand put haar jaarlijkse St.-Nico- laas-hengelwedstrijd. Deze begint om 14.00 uur en is voor junioren en senioren in De Brandput. Iedereen heeft prijs. Fanfare - In de berichtgeving over het jubileum-concert van de Sluiskile Fanfare, dat mor gen in De Sterre wordt gehou den, is een fout geslopen. Het optreden begint niet, zoals abusievelijk vermeld, om 15.30 uur maar om 14.30 uur. FNV - De FNV, afdeling Hulst, houdt vandaag zijn na jaarsvergadering in Den Dul- laert. Districtsbestuurder Tjeu Strous zal daar een uiteenzet ting geven over de onderwer pen 'Nieuwe kansen' en 'Be leidsplan '86-'90'. Aanvang: 19.30 uur. Volgens globale berekenin gen, gisteren tijdens de begro- tings-behandeling door de Terneuzense gemeenteraad gepresenteerd door de twee gereformeerde fracties, zou er per jaar 4,5 miljoen kubieke meter gas kunnen worden ge wonnen op de stortplaats. Beide fracties beriepen zich op een rapport van het Rijksin stituut voor Volksgezondheid en Milieuhygiëne over de win ning van gas uit vuilstort-ter- reinen. Fractievoorzitter F. Hame link van GPV RPF citeerde dit rapport door er op te wij zen dat op dergelijke wijze ge wonnen gas kan worden ver kocht aan proces-industrieën, terwijl het tevens kan worden toegepast bij gasmotoren voor de opwekking van electriciteit. „Het lijkt me dat de uit het on derzoek komende gegevens van zodanig gewicht zijn dat een nader onderzoek op zijn plaats is", aldus Hamelink. Wethouder A. Doorduyn (WD) stelde dat het gemeen tebestuur de ontwikkelingen wat betreft de mogelijke gas winning uit afvalstoffen, aan dachtig blijft volgen. Hij wees in dit verband op een onder zoek dat de PZEM momenteel uitvoert naar het winnen van gas op de stortplaats Midden- Zeeland. „We blijven deze zaak nauwlettend volgen", al dus de wethouder. Naar aanleiding van vragen van het CDA over het land- bouwverkeer antwoordde Doorduyn, dat door de betrok ken wethouders van de acht Zeeuws-Vlaamse gemeenten overleg is gevoerd met Rijks waterstaat. „Gezien de gemaakte af spraken kan ik niet al te veel onthullen, maar wel dat er plannen zijn om iets te doen aan de Zeeuws-Vlaamse we gen". Wat betreft het bieten- vervoer over de weg (die jaar lijks vele verkeersongelukken tot gevolg hebben) zei de wet houder, dat de suikerfabrie ken in Sas van Gent van plan zijn om binnen enkele jaren deze transporten te laten uit voeren door vervoersbedrij ven. Doorduyn: „En dat houdt dus in dat vanaf dat moment de landbouwtrekkers van de weg zullen zijn". Axelsestraat Wat betreft de steeds moei lijker wordende verkeerssi tuatie in de Axelsestraat (vra gen CDA en PvdA) stelde wet houder Doorduyn dat eerst de Mr. Haarmanweg moet wor den doorgetrokken tot aan de Axelsedam, alvorens ver keersmaatregelen kunnen worden genomen in de Axel sestraat. In antwoord op vragen uit de eigen WD-fractie zei Doorduyn, dat het plan van een project-ontwikkelaar om in de leegstaande LTS-gebou- wen aan de Axelsestraat en de Van Steenbergenlaan 46 ap partementen en zes winkel units te vestigen alle kans van slagen heeft. „Deze plannen zijn inmiddels ingediend bij Volkshuisvesting", aldus de wethouder. Van onze correspondent TERNEUZEN - Harmonie De Vliegende Hollander hield gister avond in café Du Commerce in Terneuzen een algemene leden vergadering. Tijdens deze drukbezochte bijeenkomst werd J. Eerkei gekozen tot nieuwe voorzitter. De algemene vergadering volgde hiermee het advies van het bestuur op. De voorzitter- sPost was in april vrij geko men door het vertrek van de heer J. Stenvert. J. Berkel, een man die volgens het bestuur beschikt over organisatorische capaciteiten en vooral een voorliefde heeft voor muziek, sprak vervolgens lovende boorden over de scheidende voorzitter. Naast de gebruikelijke huis houdelijke zaken kwam ook het concert op zaterdag 25 ja- auari in het Zuidlandtheater lor sprake. Het belooft, aldus vice-voorzitter J. den Toonder een zeer bijzondere uitvoering Ie worden. Dit jaar is harmonie De Vliegende Hollander gepro moveerd naar de ere-afdeling met het hoogst aantal punten, namelijk 314%, ooit in Neder land gegeven. De harmonie zal deze avond gedirigeerd worden door gast- dirigent P. Stalmeier die grote bekendheid geniet als dirigent van het Maastrichts conserva torium. Verder treden deze avond op de drumband plus majoretten en het jeugdorkest van de Vliegende Hollander. Tijdens de vergadering werd duidelijk dat de vereni ging door het voeren van een actief beleid op de goede weg is. Zij telt thans zo'n 130 leden. De samenwerking met de Ter neuzense muziekschool levert nogal wat nieuwe leden op. Vanwege de promotie naar de ere-afdeling zal het instru mentarium volgend jaar wor den uitgebreid met een fagot. Ruim 250 vogeltjes zijn de komende dagen te zien tijdens de elfde internationale tentoonstelling van de Breskense vogel vereniging 'De Vink'. De expositie wordt vanavond geopend door de Oostburgse cultuurwethouder J. Vergouwe. Alleen genodigden zijn hier bij welkom. Morgen en overmorgen kan het publiek echter de vogeltjes bekijken. Om 10.00 gaan dan de deuren open, het publiek kan zaterdag tot en met 22.00 uur terecht in de bovenzaal van de vismijn, de dag erop tot 19.00 uur. In totaal hebben 25 kwekers vogels naar de bovenzaal ge bracht. Tien van hen zijn lid van De Vink. Volgend jaar wor den in Breskens de Zeeuwse kampioenschappen gehouden. GOES - In de nacht van woensdag op donderdag tus sen 24.00 en 02.00 uur was het erg glad op de wegen rondom Goes. Tengevolge daarvan slipte op het viaduct te 's Heer Arendskerke de personenauto bestuurd door de 20-jarige mejuffrouw L.v.d.M. uit Mid delburg. De auto kwam tien meter lager in de sloot terecht. Me juffrouw V.d.M. liep rugletsel op en is per ambulance over gebracht naar het Bergzicht- ziekenhuis te Goes. Een mede- passagiere, de 24-jarige C.H. den B. kon na behandeling in het ziekenhuis weer naar huis. GOES - Op de secundaireweg 11 raakte een personenauto bestuurd door A.G. uit Rotter dam in een slip en belandde in een greppel naast de rijbaan. De bestuurder en drie inzit tenden zijn allen per ambu lance vervoerd naar het Berg- zicht-ziekenhuis te Goes.Na behandeling konden zij weer naar huis. De auto werd zwaar beschadigd. KLOETINGE - Nabij het via duct te Kloetinge werd een zwarte VW-kever aangetrof fen naast de weg in de sloot. Bij onderzoek bleek de auto te zijn gestolen in Hans weert. Er was een raampje ingeslagen en de bedrading bleek te zijn doorverbonden. GOES - Woensdagavond is op de Louise de Collignylaan de 72-jarige mevrouw H.G. uit Goes van haar handtas be roofd. Twee jongelui op een bromfiets rukten de tak uit haar hand. ER zaten geen waardevolle voorwerpen of geld in. BREKSENS - Op de Duivels- hoekseweg is een personenau to, bestuurd door mevrouw M. van de B. uit Breskens door onbekende oorzaak van de weg geraakt. De auto kwam met een betonpaaltje in aan raking en werd zwaar bescha digd. SLUIS - In de St. Annastraat kwamen drie personenauto's met elkaar in botsing. Dit ge beurde toen een personenauto, bestuurd door R. V. uit Nieuw- poort vanaf een benzinesta tion de weg wilde op rijden. Dit werd te laat bemerkt door R. V. uit Blankenberge, zodat hij op de auto van de eerste V. reed. Vervolgens kwam J. P. uit Oostende ook nog aan rij den en deze reed op de heer V. uit Blankenberge. Zowel de auto van de heer V. als B. wer den dusdanig zwaar bescha digd dat zij moesten worden weggesleept. BRESKENS - In een bunga low van het recreatiepark Schoneveld werd vanuit een zomerwoning een kleurentele visie ter waarde van 1100 gul den gestolen. Men is de woning binnen gekomen door een lichtkoepel op het dak te for ceren. SLUISKIL - Bij een woens dagmiddag door de gemeente politie te Terneuzen uitge voerde snelheidscontrole op rijksweg N 252 nabij de brug over het kanaal Gent-Terneu- zen werden 33 proces-verbalen opgemaakt aan automobilis ten wegens overtreding van maximum snelheid, die daar tijdelijk is gesteld op 50 km per uur.Tussen 14.00 en 16.00 uur passeerden in totaal 247 voertuigen de radarcontrole post. De hoogstgemeten snel heid bedroeg 89 kilometer. TERNEUZEN - Verdacht van diefstal en joyriding hield de gemeentepolitie van Terneu zen A. O. uit die plaats aan. Tijdens een verhoor bekende de man op 18 en 21 november zich daaraan schuldig te heb ben gemaakt. In beide geval len werd het betrokken voer tuig later elders onbeschadigd aangetroffen. TERNEUZEN - De tijdelijk in Terneuzen verblijvende Duit ser W. S. deed gisteren bij de gemeentepolitie aangifte van diefstal van een radio-casset terecorder. Deze werd woens dagnacht gestolen uit zijn op een parkeerplaats in de Ter neuzense binnenstad gepar keerd staande personenauto. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De toenemende leegstand van flats in Terneu- zen-Zuid wordt door de overgrote meerderheid in de Terneu zense gemeenteraad beschouwd als 'een zorgelijke zaak'. Tijdens de gisteren gehou den behandeling van de ge meentebegroting wist CDA- fractievoorzitter P. Hamelinck te melden dat alleen al in de Peter van Anrooylaan en de Alavarezlaan 124 van de in to taal 462 flat-woningen leeg staan. „En dat is 27 procent", aldus Hamelinck, die een drin gend beroep deed op B en W om samen met de Woning bouwvereniging Terneuzen maatregelen te treffen, zodat een herhaling van de Katspol- der-affaire wordt voorkomen. Hij drong er bij B en W op aan alle nieuwbouw-projecten stop te zetten, totdat de be trokken flats weer bewoond zijn. Een andere mogelijke op lossing werd aangedragen door naamgenoot J. Hamelink (PvdA), die voorstelde voor de flats een huurverlaging door te voeren, waardoor de be langstelling wellicht zal toe nemen. Volgens wethouder A. Door duyn (Volkshuivesting) is de geconstateerde leegstand geen typisch Terneuzense zaak. „Overal in Nederland staan in de hoogbouw momenteel veel woningen leeg". Van het CDA- voorstel om niet verder te bouwen totdat de flats be woond zijn, wilde de wethou der niets weten. „Want met dergelijke maatregelen krijg je die flats echt niet vol", stelde hij. „Het enige effect is dat de woningzoekenden dan ook feei traal bi meegeno station in een andere gemeente gaan wonen". Naar aanleiding van vragen van het CDA over de belab berde toestand voor zowel passagiers als buschauffeurs van de centrale bushalte op het Oostelijk Bolwerk, zei Doorduyn, dat bij de nieuw- bouwjfcpmet aanpalende Java ieuw en beter cen- >n zal worden lij dit nieuwe ook een horeca- [g annex wacht-ge- legenheld, zo meldde de wet houder. Burgemeester C. Ockeloen ging op vragen vanuit de di verse fracties over de moge lijke komst van het chemisch bedrijf IMC naar Terneuzen. Hij zei dat B en W positief staan tegenover dit bedrijf, mits het geen schade oplevert voor de reeds gevestigde indu strie en de gesignaleerde mi lieu-problematiek (stofover- last) kan worden opgelost. De burgemeester beklem toonde echter dat het reeds ge vestigde bedrijfsleven een flinke stem in het kapittel heeft wat betreft de komst van IMC. Ockeloen: „Want we mo gen uiteraard niet vergeten dat de gevestige bedrijven de laatste jaren voor honderden miljoenen guldens hebben geïnvesteerd". Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De huidige wethouder W. van Helden fungeert bij de komende ver kiezingen voor een nieuwe ge meenteraad als lijsttrekker van de groepering Gemeente belangen in Aardenburg. Hij kreeg die eerste plaats gisteravond toebedeeld op een vergadering van de groepe ring, die zich in het recente verleden steeds 'Lockefeer-ge- trouw' opstelde. Het andere raadslid dat na mens Gemeentebelangen zit ting heeft in de Aardenburgse raad, G. Bonte, heeft zoals ge meld de voorkeur gegeven aan een onverkiesbare plaats. Hij staat vierde op de lijst, die er verder als volgt uitziet: 2-W. Gijssel, 3-F. van Dongen, 5- R.Vermeire-de Clerck. Van onze correspondente BIERVLIET - Zaterdag 30 november bezoekt de Sint Bier vliet. Om 13.30 uur maakt hij vanaf het voetbalveld samen met zijn Pieten en drumband Willem Beukelszoon een rondrit door het dorp. Om 14.30 uur wordt hij officieel ivelkom geheten door wethouder Walraven op het bordes van het voormalig ge meentehuis. Daarna ontvangt hij in de bovenzaal van het gemeente huis de peuters. De kinderen van de klassen 1 en 2 en de kleuters gaan dan naar De Komme waar om 14.45 uur een film begint. In de pauze komt St. Nicolaas bij hen op be zoek, waarna hij naar Ter Walle gaat. Om 16.00 uur begint voor de kinderen van de klassen 3, 4, 5 en 6 de film, ook weer in De Komme GOES, 28 nov. - Knolselderij met bled st. kl. 1 15 0.08,10 0.11-0.12. Cox Orange Pippin kl. 1 80/901.71,70/80 "5-2.29, 65/70 1.16-1.26, 60/65 0.69, 80/90 1.72-1.74, 70/80 1.71-1.97, 1.13-1.29, 60/65 0.73-0.88, 55/60 r Jonathan kl. 1 70/80 0.66,60/70 Tkl. 2 70/80 0.71, 60/70 0.39-0.42, 0.19. Winston kl. 1 80/90 0.64, 10.75,60/70 0.42, kl. 2 70/80 0.50- 60/70 0.36. Sweet Carolien kl. 2 176, 80/90 0.88, 70/80 0.97, 60/70 0.44. Gloster kl. 1 80/90 1.05, 70/80 1.11, kl. 2 60/70 0.46. Elstar kl. 2 80/90 1.75-1.77, 70/80 2.23,60/70 1.62- 1.63. Golden Delicious kl. 1 60/70 0.58, kl. 2 80/90 0.67-1.09, 70/80 0.43- 0.71, 65/70 0.37-0.46, 60/70 0.34-0.42, 60/65 0.33. Goudreinette kl. 1 85/95 1.17, 75/85 1.06, 70/75 0.87, 65/70 0.75, kl. 2 75/85 0.93, 70/75 0.84,60/65 0.44- 0.57. Rode boskoop kl. 2 95 1.16, 85/95 1.22-1.31, 75/85 1.13-1.22. Kar mijn de Sonnaville kl. 2 91 0.78-0.90, 80/90 0.89-1.18, 70/80 0.85-1.29, 65/70 0.75. Jonagold kl. 1 91 1.14-1.17, 80/90 1.29, 70/80 1.09, kl. 2 80/90 1.54, 70/80 1.51-1.63, 65/70 0.42-0.58. Ap pels Kroet 29.30. Conference kl. 1 65/70 1.43, 55/65 1.20, kl. 2 65/75 0.72- 1.37, 60/70 0.69, 55/65 0.54-1.03, 50/60 0.51, 45/55 0.25-0.73. Saint Remy kl. 1 70/80 1.11, 60/70 1.11, kl. 2 80/90 0.87, 70/80 1.01-1.06, 60/70 0.96, 50/60 0.68. Winterrietpeer kl. 2 60/70 0.67. Doyenne du Cornice kl. 2 85/95 0.86- 1.01, 75/85 1.06-1.10, 70/80 0.91, 65/75 0.82-1.06, 60/65 0.43-0.62, 55/60 0.40. Totaal aantal colli 10.926. AMSTERDAM - Aardappelter- mij nmarkt, 28 november. In bintje 50 mm werden 53 contracten ver handeld voor levering april bij een prijs van ƒ20,50 tot ƒ20,70 per 100 kg, alsmede twee contracten voor levering mei tegen ƒ21,50. De stemming was kalm. .rijven v.a. heden 171-1358 neel gevraagd voor de bediening terdag- en zondagavond.

de Stem | 1985 | | pagina 17