IR SCHAKELT ADVOCAAT IN aterschappen loeten eigen laderzoek doen' Ï0 LOVE" iMARKT AND Alarm in Doel IV Première hoop van zegennadert STAATS IOUDKUNDE OP SCHOOL. INDIGER MET DE ERBIJ. Geen leesboekjes voor basisschool Heikant •ER HOOFT IaUTOALARM nu vanaf 99.- Zeven mille bijeen op bazaar Axel E SURPRISE-AVOND or Sint met 3 Pieten!!! e^e de krant. VAN ZEELAND JAARLIJKSE RAMPENOEFENING sl/oèt BMMil Intoonstelling l Vlaamse Gaai HULST - Slechts een zeer klein gedeelte van het personeel zal na de sluiting van het Hul ster ziekenhuis nog aan de bak kunnen komen. Te laat roet BB1®:# WERAERT VAN HULSTER AMBACHT: Onderling Motie Hulster Ambacht tegen aanleg smeerpijp MEERDERHEID RAAD HULST: HULSTER RAAD AKKOORD Verdubbeling van tarieven begrafenissen Binnenbrandje woning Hulst J&sV5ët weekenddiensten A12 fond 1 december a.s. in loosterzande ENISONDERNEMING Inusstraat 25, 's Gravenpolder 1103-1517, bg.g. 1327 verlening. Overal te ontbieden I en nacht bereikbaar JDAG 29 NOVEMBER 1985 122 PAGINA ZEELAND 2 Van een onzer verslaggevers l- In de kerncentrale te Doel werd woensdag een groot- pse rampenoefening gehouden. igens het scenario was er in Doel IV een lek ontstaan, bij giftige stoffen vrijkwamen. De eerste fase beperkte zich >t in een beschermde kamer stoppen van het personeel, even later werd de alarmtoestand ook naar buiten afge- jou een grote wolk radio-actieve stof zijn ontsnapt. On- lellijk werden twee crisiscentra ingericht. Eentje in Vra- en eentje in Walen, het bruggehoofd van de Civiele Be- scherming. In Antwerpen werd een crisisstaf samengeroepen en inmiddels waren de Oostvlaamse gouverneur Balthazar en bur gemeester Van der Aa van Beveren naar Vrasene gesneld voor beraad. De Beverse brandweer spoedde zich op zijn beurt naar de kerncentrale, waar tot overmaat van ramp ook nog eens brand was uitgebroken. Ook de Civiele Bescherming was daar al om via metingen vast te stellen of er een algemeen alarm zou moeten worden afgekondigd onder de bevolking. Volgens de de electriciteitsmaatschappij Ebes is de jaarlijkse rampenoefening vooral nuttig voor het evalueren van de ver bindingen vanuit Doel naar de buitenwereld toe. Dat bleek prima in orde te zijn. Dat gold ook voor de grensoverschrijdende communicatie. Immers, volgens strikte afspraken werd ook Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen gealarmeerd en ging er een seintje naar de commissarissen van de koningin in Zeeland en Brabant. omber e toekomst voor ersoneel St.-Luduina (ADVERTENTIE) - jEBThOUiVD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS JnjvanEflóenstraat 1 TERNEUZEN ItfisZa/xteplein 17 KLOOSTERZANDE lel. 01150-13456 a tel.01148-1412 l'GE - Het komende (einde wordt in zaal de Tbadour een vogeltentoon- gehouden, waarbij de («gewaardeerde vogel de 1 krijgt 'Kampioen van invsch- Vlaanderen 1985'. larganisatie is in handen 1 Je vogelvereniging De ise Gaai. Naast de vele lie trofeeën zijn ook waar- 111e prijzen in natura te «en, vooral bij het klasse- v an verdienste. (or deze tentoonstelling ten vogelliefhebbers van hillende Zeeuwse vereni- len in totaal 468 vogels bij Jar gebracht. Behalve een e sortering van kleur- en (kanaries, is er ook een I: aantal zeldzame tropi- 1 duifjes en andere tropi- I vogels te zien. De vogels Jan tevoren gekeurd door erkende keurmeesters lie Nederlandse Bond van Liefhebbers. Voor de (kanaries A. Gort uit Lis- ij de kleurkanaries C. Ak- Jtians uit Roosendaal, W. (rmans uit Steenbergen en Jheeuwse uit Gilze. De tro pe vogels, duifjes en par- i werden gejureerd door e Heer uit Middelburg, F. (den Berg uit Halsteren en fikmans uit Gemert. lanavond om acht uur wort Tentoonstelling officieel ge lid door districtsvoorzitter (van der Walle uit Hulst, fder is de tentoonstelling [end zaterdag van 13.30 tot l) uur en zondag van 10.00 (11.00 uur. Na het het sluiten 1de expo worden de prijzen fereikt. De toegang tot de tonstelling is gratis. Van een onzer verslaggevers Die conclusie trekt het Hulster Gemeenschapswerk in een notitie rond de totstandkoming van de Zieken huis groep Zeeuwsch-Vlaanderen. Het ziekenhuispersoneel van Hulst, zo is de vrees, zal in het toekomstige streekzieken huis te Terneuzen nog enkel kunnen solliciteren naar een paar overblijvende baantjes. En daarbij zullen ze nog moe ten concurreren met personeel uit Sluiskil, Terneuzen en Oostburg, dat bij de opstelling van het formatieplaatsenplan uit de boot is gevallen. Ook de ondernemingsraad van het Hulster ziekenhuis ziet de bui al aankomen, maar wil de schade zoveel mogelijk beperken. Daarom heeft de OR inmiddels een advokaat in de arm genomen, die moet be kijken hoe ernstig de situatie is. Het naderend onheil is vol gens het Gemeenschapswerk te wijten aan het te laat toe treden van het Hulster zieken huis tot de ziekenhuisgroep. Het ziekenhuisbestuur liet in juni aan Gedeputeerde Staten weten met de fusie te willen meedoen, op voorwaarde dat Hulst zou doorgaan met de strijd voor behoud van het zie kenhuis. De overige Zeeuws- Vlaamse ziekenhuisbesturen kregen weliswaar een af schrift, maar omdat Hulst geen rechtstreeks contact had gezocht, voelden ze zich niet aangesproken. Ze gingen een fusie aan zonder Hulst daarin (ADVERTENTIE) y 75 JAAR VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS CONTINENTAL BAND i V 155 SR 13 van 230.- voor 129.-gemonteerd f t Ffod van Eedenstr.1 Temeuzen t«t. 01150-13456 V Hor te Zandapi.17 Kloosteoande tel 01146-1412 7 Van een onzer verslaggevers ST - Hoofdingeland van het Hulster Ambacht P. Everaert f' er weinig vertrouwen in dat het nader onderzoek van GS F de financiële gevolgen van de voorgenomen waterschaps- («ntratie gunstig zal aflopen voor de drie Zeeuws-Vlaamse perschappen. Hulster Ambacht doet ("eter aan samen met de 't (ie van Sluis en De Drie (tochten een eigen onder- Is in te stellen om zo GS, die 'tee van zeven tot twee lappen voor ogen hebben, (andere gedachten te dwin- |net Hulster Ambacht ziet F nu van af omdat GS door r'ineiale Staten - met twee flies- gedwongen zijn de teillende alternatieven F verdere concentratie van (.'-'nappen nader te bekijken (•mandeel te onderbouwen. aarop je mening baseren (zelf niets te doen vind ik (tosgevaarüjk, juist op dit Ft zou de aanval wel eens de Ite verdediging kunnen ■lzei Everaert gistermid- s tijdens de begrotingsver- Fwing van het waterschap, [-"■oofdingeland, tevens sta- r'a, deed uit de doeken dat J, :et onderzoek van GS niet L Vee' verwacht moet wor lds animo was niet groot bij college. Verteld werd dat l echts om een globale stu- tou gaan. Als wij van oor- l' zijn dat concentratie °dig is, dan zullen we met goed doortimmerd werk moeten komen anders vrees ik het ergste", probeerde Eve raert de algemene vergade ring mee te krijgen. Dijkgraaf baron Collot d' Escury keek ervan op. „Ik ben er niet van op de hoogte dat we er niet al te veel van moe ten voorstellen. Ik ga er vanuit dat het college de motie se rieus dient te nemen en neem aan dat we een behoorlijke op stelling krijgen van de belang rijkste financiële punten". Voor een eigen onderzoek voelde de dijkgraaf de vorige vergadering al niet maar ge dwongen door de algemene vergadering polste hij 't Vrije en De Drie Ambachten. „Daar bleek de behoefte niet te be staan. Men denkt voldoende eigen argumenten in huis te hebben om concentratie tegen te gaan". Everaert, die zijn strijd al leen moest vechten, deelde het optimisme van de dijkgraaf niet. Zijn laatste waarschu wing sprak boekdelen. „Ik ben de laatste die zal beweren dat moties geen waarde hebben maar de toevoeging en inter pretaties zijn vaak belangrij ker. Ik vrees het ergste". te betrekken. Dat lijkt nu ernstige gevol gen te hebben voor het Hulster personeel. Immers, in het fu- siebèsluit Oostburg Terneu zen Sluiskil van 24 oktober wordt gesteld dat na de fusie een organisatiestructuur zal worden opgesteld en een daar aan opgehangen formatie plaatsenplan. „Als het St. Li- duina ziekenhuis vóór die da tum te kennen had gegeven toe te willen treden tot de zie kenhuisgroep", aldus het Ge meenschapswerk, „zou de lo pende procedure hierop wor den afgestemd en zou het Hul ster personeel gelijke kansen krijgen bij de verdeling." Nu gaan Terneuzen en Oostburg eerst onderling zor gen dat de zaak in kannen en kruiken is. Na het toetreden van Hulst zal het formatie plaatsenplan worden aange past. Dit in verband met de toekomstige polikliniek in Hulst, die organisatorisch ver bonden zal worden met het centrumziekenhuis te Terneu zen. „Het Hulster personeel zal dan samen met die personeels leden uit Terneuzen/Sluiskil en Oostburg die in eerste in stantie niet zijn opgenomen in het formatieplaatsenplan kunnen solliciteren naar de aldus additioneel beschikbaar gekomen arbeidsplaatsen. Het komt er dus op neer", aldus het Gemeenschapswerk, „dat slechts een zeer klein gedeelte van het Hulster personeel in de nieuwe situatie werk zal vinden". Van een onzer verslaggevers HULST - In navolging van het waterschap 't Vrije van Sluis heeft Het Hulster Ambacht zich gekeerd tegen de aanleg van een smeerpijp in België van Tessenderloo naar De Schelde. Een motie van hoofdinge land R. Eeman waarin de lo zing van ongezuiverd, indu strieel afval als onaanvaard baar wordt uitgesproken werd unaniem door de vergadering aangenomen. Dijkgraaf baron K. Collot d' Escury liep er in zijn ope ningswoord al op vooruit. Er worden volgens hem door alle ingelanden grote financiële offers gevraagd om het afval water gezuiverd de Wester- schelde in te krijgen. „De vier waterschappen aan de Wes- terschelde moeten samen nog 150 miljoen gulden investeren om het water geschikt te krij gen voor lozing: Het is triest dat zaken juist over de lands grens ongestraft kunnen voortgaan", aldus Collot. R. Eeman, indiener van de motie: „U heeft ongetwijfeld gehoord van de snode plannen met de smeerpijp. Het is goed dat ook Hulst zijn stem laat horen". In de motie, naar alle gezag hebbende instanties, wordt verder gewezen op de schade die een 'verdergaande vervui ling van de Westerschelde kan toebrengen aan de strand- en waterrecreatie en aan natuur en landschap'. De aanleg van de smeerpijp gaat ook 'lijn recht in tegen het beleid van de Nederlandse overheid met betrekking tot de kwaliteit van het oppervlaktewater'. Tijdens de repetities wordt er af en toe nog wel eens 'gespiekt'. - fotos de stem cor j de boer Van onze correspondente SINT-JANSTEEN - De le den van de toneelvereniging 'Camere van Rhetorics St. Jan ten Steene' hebben het razend druk. De première van het toneelstuk 'Op hoop van zegen' nadert met rasse schreden. De komende repe tities moeten de laatste on- effenheidjes nog worden bijgeschaafd. Het was voor de Steense toneelclub 'alle hens aan dek' om de achttien rollen voor dit stuk te bezetten. Ziekte en drukke werk zaamheden bracht de 'cast' in problemen, maar die zijn inmiddels opgelost. Onder regie van Piet Ver- wer wordt gewerkt aan een goede uitvoering. En ook achter de coulissen is heel wat werk verzet. Juliën Coppieters, Fons Dobbelaer, Roger Cleyman en W. Lau- ret leggen nu de laatste hand aan de decors. Bij dit toneelstuk worden hoge eisen gesteld aan het geluid. Daarvoor is Pol Vereecken uit St. Pauwels aangetrok ken. Hij wordt bijgestaan door Eddy Vermandel. Het toneelstuk 'Op hoop van zegen' werd door Her man Heijermans geschreven in 1900 en was toen zeer ac tueel, omdat het de wantoe standen in de visserij aan de kaak stelde. 'Rotte' schepen die bij de eerste de beste zware storm vergingen en de reder die een vette verze keringspremie incasseerde. Zo bekeken heeft het stuk zijn actuele functie verloren, maar Heijermans' figuren zijfi levende mensen en dit maakt het stuk tot een 'tra gedie aller tijden'. De uitvoeringen vinden plaats op 14, 21 en 22 decem ber in het gemeenschaps centrum De Warande te Sint-Jansteen. Toegangs kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar op de bekende adressen: kapsalon Wilfried en De Warande. Wat deze man in schijnbaar pure wanhoop verzucht, zal pas tijdens de echte voorstellingen duidelijk wor den. AXEL - De bazaar in het ver zorgingscentrum Het Tref punt in Axel heeft dik zeven mille opgebracht. Het geld wordt gebruikt om het jaar lijkse activiteitenprogramma van het gecoördineerd bejaar- denwerk te bekostigen. De hele dag was het een ge- zeligge drukte in Het Trefpunt waar de door de bejaarden ge maakte handwerken goed van de hand gingen. De koopjes dag werd onderbroken door de komst van Sinterklaas. Naast de vele attracties kon er in het Trefpunt behoorlijk gesmuld worden. Met name de olliebollen vonden een snelle weg naar de hongerige magen. De vrijwilligster hadden maar liefst vijftig kilo bloem nodig. Van een onzer verslaggevers HULST - De basisschool in Heikant krijgt van de gemeente geen geld om boeken te kopen voor moeilijk lezende kinderen. Het verzoek van het Heikantse schoolbestuur veroorzaakte gisteravond een fors debat in de Hulster gemeenteraad. Uitein delijk werd het met zes stemmen voor en tien tegen verworpen. Zoals bekend stelden B en W voor het verzoek af te wij zen, omdat dergelijke litera tuur is begrepen in de eerste inrichting van de school. J. van Dorsselaer (Clingebelan- gen) had daarover contact op genomen met het schoolhoofd en kwam tot de conclusie dat de boekjes bij het begin van de school nooit aanwezig zijn ge weest. „Als de school toen at tent was geweest op boeken voor moeilijk lezende kinde ren, dan had men die toen kunnen aanschaffen", wierp wethouder W. Kayser tegen. Ook B. Martens (PvdA) was in de Heikantse leesproblemen gedoken. Dat in het verleden een aparte beroepskracht voor lezen was aangesteld zei vol gens hem genoeg. „Die boeken zijn geen overbodige luxe". W. de Brouwer (Gemeenschappe lijke Belangen) vond dat Hei kant er slecht vanaf komt. Hij meende dat B en W zich in dit geval te formeel opstellen. „Als nou blijkt dat de kinde ren nu de dupe worden, dan pleit ik ervoor het verzoek te honoreren". Wethouder Kayser wuifde de argumenten echter van ta fel. Hij wees erop dat de scho len met de nieuwe wetgeving de scholen een bedrag krijgen, Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster gemeen teraad is gisteren met ge mengde gevoelens akkoord ge gaan met de verdubbeling van de begrafenistarieven. Het wordt zo duur, omdat begin volgend jaar de nieuwe begraafplaats in gebruik wordt genomen. „Als de raad dat van te vo ren had geweten, dan zou er wel meer aandacht zijn be steed aan het kostenaspect", meende W. de Brouwer (Ge meenschappelijke Belangen). „Dat de tarieven de kosten 100 procent moeten dekken gaat ons wel erg ver. Het heeft ge schort aan de kostenbewa king", stelde hij. Ook WD-er A. de Booy zei de tarieven nogal fors te vin den, maar begreep dat de ge meente daar eigenlijk niet on deruit kan. Waar hij wel moeite mee had was het re- kenfoutje, waardoor de be graafplaats nog enkele tien duizenden guldens duurder wordt dan verwacht. Het CDA ging bij monde van H. Vercau- teren 'met pijn' akkoord. R. Eeman (eigen lijst) wees erop dat nog vier kerkdorpen in de gemeente een eigen be graafplaats hebben, die moge lijk stukken goedkoper zijn. „Als we straks maar geen con currentiestrijd krijgen waar men begraven wil worden", zei hij. „Een pleister op de wonde", besloot wethouder G. van de Voorde de discussie, „is misschien dat niemand per soonlijk door de tarieven ge troffen wordt. Alleen de nabe staanden". Van een onzer verslaggevers HULST - In een leegstaande woning in de Zomerstraat te Hulst brak gisteravond rond 21.00 uur brand uit. De Hulster vrijwillige brandweer had het vuur snel geblust. Het brandje is volgens commandant A. der Weduwe vrijwel zeker ontstaan tussen het plafond in de hal. Vermoedelijk door een kort sluiting in de electriciteitslei- dingen. Er was een gat ge brand in het plafond en ook in de houten vloer. Omdat het huis goed was afgesloten, kre gen de vlammen te weinig zuurstof om zich snel te kun nen verspreiden. (ADVERTENTIE) 10 VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS 75 JAAR VERTROUWD VAKMA I Cadeau idee77? I) vindt er vele in onze v acceaaoireaabop Fred van Eedenstr.1 Temeuzan td. 01150-13458 g v Hol te Zandpl.17 Kloosterzande tel. 01148-1412 waarmee ze zelf mogen kopen wat ze willen. Vroeger moest het schoolbestuur voor alle wissewasjes naar de gemeente stappen. „Daar kunnen ze nu dus ook die boekjes voor ko pen", aldus Kayser. „Het heeft geen pas om te zeggen we gaan nu maar uit de losse hand wat geld geven. Dan staan binnen de kortste keren alle scholen op de stoep". Zijn betoog kon de meerderheid van de raad overtuigen. „Als je de wethouder zo hoort praten", verzuchtte De Brouwer, „dan weet hij er na tuurlijk veel meer van dan wij. Misschien zou het goed zijn als ieder van ons ook eens .achter die tafel zou komen". HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter W. Jongsma, Oude Kerkstr. 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maandag morgen 8 u. dokter G. Harskamp, Noord- str. 9, tel. 01155-1666. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzendijke - Dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 01176-1366 Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dok ter Kerckhaert, K. Julianastr. 23, Clinge, tel. 01140-12361. Breskens en Groede - Dokter R. Bona- rius, Walenstr. 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuid- zande - Dokter J. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maandagmorgen 8 u. dokter S. Wöstmann, Nieuwstr. 18a, Ovezande, tel. 01195-450. Goes - Van vrijd. 19 u. tot zond. 23 u. dok ter J. Deen, Valckeslotlaan 30, Goes, tel. 01100-14373. Spreekuur zat. en zond. 10- 10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dok ter M.v. Kalmthout, Groenendijk 52, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur spoedgevallen zat. om 11.30 u. Heinkenszand e.a - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Miermans wordt waargenomen door dokter J.A. Fortrie, Clara'spad 31, Heinkenszand, tel. 01106- 3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arendskerke, Nieuwdorp en Wolphaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aarnoutse en v.d. Vlugt wordt waarge nomen door dokter G. aarnoutse, Haven weg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327. (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter C.v.d. Mee, Wilhelminalaan 13, Hulst, tel. 01140-14215. De praktijk van dokter Niesten en dok ter Lips, Gr. Bagijnestr. 16, Hulst, tel. 01140-13373 wordt door eigen artsen ver zorgd. Spreekuur spoedgevallen zat.: 9.30-10 uur en 17.30-18 uur, zond. 12.30-13 uur. Hansweert, Yerseke, Zeeburg 1 en Krui- ningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter C. Risseeuw, tel. 01130-1566. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maandagmorgen 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter M. Jongsma, Julianastr. 2, Hoek, tel. 01154- 1356. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter C. Ephraim, Mich, de Ruyter- singel 1, tel. 01150-94000. Van zond. 8 utir tot maand. 8 uur dokter R. Slootweg, van Kinsbergenlaan 2, tel. 01150-13256. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Zaamslag - Dokter C. Verboom, Axel- sestr. 2, Zaamslag, tel. 01153-1377. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhel- minadorp - Tel. 01100-12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130-1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140-12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170- 3139. Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan deren - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150-13360. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienst doende wijkverpleegkundige u kan be reiken. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord-Beveland - Dierenarts H.v. Dijk, Simonswei 2, Heinkenszand, tel. 01106-1290. Hulst en Zaamslag - Dierenarts J. de Haas, Axelsestr. 108, Zaamslag, tel. 01153-1366 en R. Versol, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen, Terneu zen en Axel - Dierenarts M.P. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017, zaterdag; Terneuzen, W. de Zwijgerlaan 2b, tel. 01150-95017, spreek uur 13.30-14 u. en Axel Dierenkliniek, tel. 01155-1488. Spreekuur 11-12 u. Zondag volgens afspraak, tel. 01150-95017. Terneuzen e.o. - Praktijk J.P. en P. de Vos, Kliniek voor kleine huisdieren en bijzondere dieren, Van Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur: zat. van 12.30-14 u. Verder na telefoni sche afspraak. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dieren arts W. Kapsenberg, I Novemberstr. 1, Sluis, tel. 01178-1225. Spreekuur zat en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts Kv.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkliniek Min- nepoortstr. 14, IJzendijke. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts C. Moons, Mr. Risseeuwstr. 31, Oostburg, tel 01170-5115. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts J. Nijsten, Hondiusstr. 2, Terneuzen, tel. 01150-13780. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Sluis en Oostburg - Tandarts J. Schau- teet, Grote Maagdenstr. 24, Sluis, tel. 01178-1921. Spreekuur zat en zond. 9-10 a Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts R. du Toy van Hees, Prunusstr. 42, 's-Gra- venpolder, tel. 01103-2429. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Oranjestr. 6, teL 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Apotheek Goese Polder, de Spinne 1162, tel. 28228. Hulst - Apotheek Hulst, Steenstr. 35, tel. 01140-4255. Geop. zat. 11-12 uur en 15-17 uur, zond. 15.30-16.30 uur. Verder uitslui tend voor spoedgevallen. Terneuzen - Apotheek Hamann, tel. 01150-12060. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liwuinaziekenhuis tel. 01140- 12651. Oostburg - St. Antoniusziekenhuis, tel. 01170-3355. AMBULANCE EN BRANDWEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200.

de Stem | 1985 | | pagina 15