Frank Arnesen naar Praeses Roma beschuldigd van omkoping Waregem toont volwassenheid Oosteuropese officials naar Seoel IRSE BROOD JAMIN* in REAL MADRID HEEFT GEEN ANTWOORD OP WESTDUITSE WERVELSTORM I is met ld. 2&5 nu jonbons nu Sabetici. enagerie ldspecu- HI Off uizen van chocolade Igevuld. Per stuk tk45 |f met spijs nu nu DONDERDAG 28 NOVEMBER 1985 KANS OP OOSTBLOK-DEELNAME AAN OS '88 NEEMT TOE IDÜSSELDORF - Jupp Heynckes deed zijn uiterste best het gezicht in de plooi te houden, maar zijn ogen schitterden. De trainer van Bo russia Mönchengladbach speculeerde voor het begin van het eerste treffen met Real Madrid, in de achtste finales van het UEFA-bekertoer- nooi, op een overwinning met twee doelpunten verschil. Het werden er gisteravond in het uit verkochte Rheinstadion in Düsseldorf zelfs vier. UCI: strengere controle op dopinggebruik SPORT IN 'T KORT GELIJK SPEL TEGEN AC MILAN DOOR FOUTJE DOELMAN Rode Ster in kwartfinales EC Il-toernooi DUITSE LOTTO SPEL 77 nu V«#0 nwinkels met broodverkoop, ngen geldig t/m 7/12/1985. T26 PAGINA SPORT 1 HAMBURG (DPA) - De kans dat het Oostblok deel zal nemen aan de Olympi sche Spelen van 1988 in Seoel is de afgelopen dagen groten geworden. Naar uit be trouwbare kringen wordt vernomen, is tijdens de sportconferentie van de der tien socialistische landen in de Vietnamese hoofdstad Ho Chi Min-stad besloten als teken van goede wil de zit ting van het Internationaal Olympisch Comité van 21 tot 27 april 1986 in Seoel bij te wonen. De communistische lan den willen hun voorberei ding op de Zomerspelen in tensiveren. De formele be- slissing over het al dan niet meedoen in Seoel valt echter op zijn vroegst eind 1987. Waarnemers wijzen er in deze samenhang op, dat de DDR voorop loopt bij het streven de sport te vrijwa ren van boycot-acties. Par tij-secretaris Erich Honec- ker liet afgelopen zomer tij dens het IOC-congres in Oost-Berlijn in de wandel gangen IOC-president Juan Samaranch al weten, dat Oost-Duitsland een Olympi sche vertegenwoordiging naar Seoel zal sturen. Het feit dat de communis tische landen geen diploma tieke betrekkingen met Zuid-Korea onderhouden, is kennelijk een factor van minder gewicht geworden, nu het organisatie-comité van Seoel op soepele wijze tegemoet is gekomen aan de wensen en verlangens van het Oostblok. Zo zijn er vrij wel geen beletselen bij de verdeling van de visa, is er een demonstratie-verbod te gen vertegenwoordigers van de Sovjet-Unie en de andere communistische landen af gekondigd en heeft de Zuid- koreaanse pers opdracht ge kregen vriendelijk te schrij ven over alle sport-gasten. Het grootste risico dat het Oostblok alsnog er van zou kunnen weerhouden naar Seoel te komen, wordt ge vormd door de politieke ont wikkeling in Zuid-Korea zelf. Als de tegenstellingen tussen het militaire regime en de oppositie scherper worden dan zij nu al zijn, is het vrijwel uitgesloten dat de socialistische landen een afvaardiging zullen sturen. Een andere risico-factor wordt gevormd door Noord- Korea. Weliswaar hebben de sportvertegenwoordigers van de communistische lan den zich in Ho Chi Min-stad achter de eis van Pjongjang gesteld, dat de komende zo merspelen door Noord- en Zuid-Korea samen moet worden georganiseerd, maar dat schijnt vooral bedoeld te zijn als een formele geste. In Moskou en Oost-Berlijn is men realistisch genoeg te beseffen, dat een twee-de ling van de Olympische Spe len om velerlei redenen niet mogelijk is, maar men ver wacht wel een tegemoetko mende houding van Seoel in zoverre, dat tenminste en kele takken van sport naar Noord-Korea zullen gaan. MMMRMIMM MIIMIHIMIIiMMlPM! Grandioze uithaal van Borussia Door Jean Bruynen Zijn manschappen sloegen de 'Koninklijke' uit Ma- I drid met liefst 5-1 om de oren en verwierven zich daarmee een riante uitgangspositie voor de return over veertien dagen in de Spaanse hoofstad. Toch waarschuwde Heync kes, die deze triomf in zijn stoutste dromen niet zal heb ben bevroed, na afloop van het aantrekkelijke duel voor over dreven optimisme. „Natuur lijk, vie staan met anderhalf been in de kwartfinales, maar we zijn er nog niet. In het Ber- na'beu-stadion wacht ons een heksenketel. Honderdduizend Spanjaarden zullen hun ploeg tot extra daden aanzetten. Het zou niet de eerste keer zijn, dat een gerenommeerde club in die kolkende arena het hoofd verliest". In zijn achterhoofd zal hij ongetwijfeld gedacht hebben aan de frappante prestaties van Real in het voorbije UEFA-toemooi. Toen maakte de ploeg, opgezweept door de uitzinnige socio's, een 3-0 ach terstand tegen Anderlecht on gedaan via een klinkende 6-1 overwinning, terwijl vervol gens Inter Milan, dat zich na een 2-0 zege al in de finale waande, met de cijfers 3-0 van een illusie werd beroofd. Spelend in de vorm van gis teravond moét Borussia echter in staat worden geacht de Spaanse furie zonder kleer scheuren te doorstaan. Na een aarzelende openingsfase, waarin Borussia-doelman Sude gestrekt naar de hoek moest om een inzet van de Me xicaanse spits Sanchez on schadelijk te maken, sloegen de 'veulens' op hol. De Madri- leense veste kreeg aanval op aanval te verwerken, maar de massieve muur, waarin alleen spits Sanchez ontbrak, bleef tot negen minuten voor de pauze overeind. Toen bracht Mill de Westduitsers dik ver diend aan de leiding. Een trek- bal van Herlovsen werd door Criens half gemist, maar hij slaagde er nog net de bal vanaf de achterlijn (Real-trai- Tour de Femme DE Tour de France voor da mes gaat ook volgend jaar door. De internationale wie lerfederatie (FIAC) en de or ganisatoren zijn woensdag in Rome tot overeenstemming gekomen. De ronde zal acht tien dagen in beslag nemen: van 10 tot en met 27 juli, met inbegrip van drie rustdagen. ner Molowny: „De bal was ge garandeerd uit") terug te leg gen op de vrijstaande Mill, die doelman Ochotorena van dichtbij kansloos liet: 1-0. Vier minuten later was het op nieuw raak. Een voorzet van de mee opgerukte linksback Frontzeck bracht voorstopper Salguero dusdanig in verle genheid, dat hij de bal in eigen doel werkte: 2-0. Wie had gedacht dat Real in de pauze orde op zaken zou stellen, kwam bedrogen uit. De Spanjaarden bleven het antwoord op het hoge tempo en de vloeiende combinaties van het ontketende Borussia schuldig. De Westduitsers zochten veelal via de vleugels de aanval. Heynckes: „Daar had ik opdracht toe gegeven, omdat Real op de flanken kwetsbaar is. Het heeft won derlijk goed uitgepakt". De formatie uit Castilië leek zelfs helemaal weggespeeld te wor den, toen Rahn tussen de 55ste en 59ste minuut de voorsprong verdubbelde. Real-trainer Luis Molowny besefte eindelijk, dat het zo niet langer kon. Hij bracht met Butragueno en Santillana twee verse krachten in voor li bero Maceda en middenvelder Vazquez. De ingreep sorteerde zowaar binnen enkele minu ten effect, toen Gordillo de marge tot drie doelpunten re duceerde. Borussia leek even helemaal van slag te raken, maar pakte na een korte inzinking de draad weer op. Lienen profi teerde zeven minuten voor tijd van de ruimte voorin, ontstaan door het wegvallen van Mace- do, en liet de dolenthousiaste fans opnieuw in gejubel uit- barstea De Spanjaard Gor dillo meende de teleurstelling vervolgens te moeten afreage ren op Krisp en kon iets eerder dan zijn ploeggenoten onder de douche plaatsnemen. Zijn rode kaart onderstreepte al leen maar de teloorgang, die het eens zo roemrijke Real gis teravond in Düsseldorf beleef de. Borussia M.: Sude, Krisp, Bruns, Han nes, Frontzeck, Borowka, Rahn, Herlov sen, Criens (67. Drehsen), Mill en Lienen. Real Madrid: Ochotorena, Chendo, Ca- macho, Maceda (63. Butragueno), Sal guero, Gordillo, Vazquez (65. Santillana), Michel, Sanchez, Gallego en Valdano. Borussia-speler Lienen snelt in volle vaart langs Gordillo van Real Madrid. ROME (RTR) - De internatio nale wielrenunie (UCI) gaat strenger op het gebruik van verboden stimulerende mid delen controleren. Op advies van de medische commissie zal met ingang van 1 januari de zogenaamde bloeddoping bovendien op de verboden lijst komen te staan. De UCI zal het aantal con troles na eendaagse wedstrij den drastisch opvoeren. In het vervolg zullen de eerste vier aankomenden, in plaats van de tot nu gebruikelijke drie, worden gecontroleerd. Verder zullen nog twee renners door het lot voor controle worden aangewezen. In meerdaagse wedstrijden blijft de controle gelijk. Het betekent dat de lei der in het algemene klasse ment wordt gecontroleerd, de eerste twee aankomenden in de etappe, alsmede twee ren ners die door het lot worden aangewezen. Van onze sportredactie EINDHOVEN - Frank Arnesen speelt de komende tweeëneenhalf jaar voor PSV. Na dat de lijstaanvoerder van de eredivisie al eerder een akkoord had bereikt met Ame- sen's huidige club Anderlecht, werden de Deense middenvelder en dé Eindhovense vereniging het gisteren ook eens over een verbintenis. De transfer kan alleen nog afspringen als de Scandinaviër niet door de keuring komt. De Deen heeft in de afgelopen jaren ver scheidene operqties aan zijn knieën onder gaan. Met de overgang van Arnesen, die bij de Belgische kampioen sinds het begin van het seizoen geen basis-plaats meer had, is een bedrag van 600.000 gulden gemoeid. Met het contracteren van Arnesen troeft de Eindho vense ploeg Ajax af. De Amsterdammers waren enige weken geleden ook in onder handeling met Anderlecht en de middenvel der, waarbij een huurovereenkomst werd bewerkstelligd. Het grote aantal blessures bij de Belgische vereniging voorkwam toen de overgang van Arnesen naar de club, waar hij zijn internationale loopbaan is be gonnen. ROME (AFP) - De voorzitter van de Italiaanse voetbalclub AS Roma, Dino Viola, is be schuldigd van omkoping van de scheidsrechter in de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor lands kampioenen in het seizoen 1983-1984. De beschuldiging werd geuit door Corrado de Biase, de voorzitter van het onderzoeksbureau van de Ita- Militairen HET Nederlands militair elf tal heeft een oefenwedstrijd tegen RKC met 4-2 gewonnen. Bij de rust stonden de miltai- ren voor met 3-2. De doelpun ten kwamen op naam van Van Basten (2), Lammers en Joore (eigen doel). Voor RKC scoorde Van Velzen beide doelpunten. Over de knie NEDERLAND, net als Joego slavië al geplaatst voor de eindronde van het toernooi om het wereldkampioenschap basketbal, is woensdagavond in Den Helder door de Joego- slaven stevig' over de knie ge nomen. De wedstrijd was bin nen drie minuten 'afgelopen' (2-13), de rust werd bereikt op 32-56 en het bevrijdende einde met 73-110. Revanche-match OUD-WERELDKAMPIOEN Anatoli Karpov heeft na af loop van het schaak-wereld kampioenschap voor ploegen in Luzern laten weten, dat hij zich gaat voorbereiden op de revanche-match tegen de nieuwe titelhouder Kasparov. Deze verklaring staat haaks op hetgeen Kasparov enkele dagen geleden in Moskou naar buiten heeft gebracht. Jagerman DE Nederlandse tennisspeel ster Nicole Jagerman is woensdag doorgedrongen tot de halve finales van het in- doortoernooi van Telford (West-Engeland). Zij versloeg de Britse Wood met 6-4 6-2. tmmm Door Chris van Nijnatten WAREGEM - Hoe sterk het Belgisch eerste klasse-voetbal in de breedte wel niet gewor den is, bewees gisteravond subtopper Waregem tegen AC Milan, dat in de Italiaanse Se rie A op een tweede plaats staat. In het eigen Regenboog stadion hield Waregem de top- ploeg van de sinds 1949 in Ita lië verblijvende trainer Niels Liedholm op 1-1. Op het oog een in een Europa Cup-toer nooi slechte uitslag voor de thuisspelende club, maar Wa regem toonde aan een 'monu ment' als AC Milan aan te kunnen. Toegegeven, AC Milan speelde niet constant op volle sterkte. De Zuideuropeanen leken niet bepaald geïnspi reerd door de ambiance in Waregem, die in Italië waar schijnlijk maatgevend is voor de entourage bij amateur vierdeklassers. Maar dan nog, in het professionele voetbal mogen zulke zaken niet door slaggevend zijn. Wat dat be treft hadden de Milanezen een voorbeeld kunnen nemen aan het kleine Waregem. Waar de Italianen de indruk wekten de eerste wedstrijd in de derde ronde van het toernooi om de UEFA-beker als een verplicht nummer te beschouwen, daar pakte Waregem de zaak vast beraden aan. Niet in de rol van underdog, die op opgefokte wijze een 'grote broer' te lijf wil, maar als een volwassen ploeg. Het degelijke voetbal, waar mee Raymond Goethals ooit bij de Belgische ploeg en To- maslav Ivic bij Anderlecht een trend startten, en waarop de huidige bondscoach Guy Thijs voortborduurt, heeft ook bij de Belgische middenmoters school gemaakt, zo liet Ware gem gisteravond zien. De Westvlaamse verdediging toonde zich vakkundig dicht gemetseld onder leiding van de ervaren voorstopper Mare Millecamps. Vanuit die bijna onneembare veste counterden mannen als Decraeye en De- kenne er lustig op los. Op het middenveld vertrouwden de Belgen terecht op de techni sche vaardigheden van de Braziliaan Da Silva en de Zaï rees Mutombo. Voorin heeft Waregem het duo Desmet en Veyt lopen en wat dat tweetal kan, is sinds de interland van vorige week in.,'De Kuip' be kend. Veyt staat altijd op scherp en Desmet, die zich over het veld beweegt met de souplesse van een tank op zwenkwielen, is een perfecte aangever. Het was dan ook dit duo, dat de Vlamingen op voorsprong bracht. De Milanezen leken halverwege de tweede helft te slagen in hun opzet om de te genstander in slaap te wiegen met bijna stilstaand voetbal. Maar plotseling was daar dan weer de tussen alles en ieder een doorwurmende Desmet, die Veyt zijn zoveelste doel kans bood. Veyt schoot raak en boekte daarmee zijn zesde Europese treffer van dit sei zoen. Dat doelpunt pookte het zelfvertrouwen van de Ware- gemmers tot grote hoogte op. Een tweede goal hing zelfs in de lucht. Daarom was het voor de Belgen zo triest, dat de ove rigens goedspelende doelman Franky Dekenne van Waregem wordt door twee spelers van AC Milan op de huid gezeten. - fotoap De Coninck een gemakkelijke bal losliet, waardoor de Ita liaanse international Virdis zeven minuten voor tijd gelijk kon maken: 1-1. In het Belgische kamp heer ste na afloop echter geen ver slagenheid. Men acht zich niet bi> voorbaat kansloos op het bereiken 'van de vierde ronde, omdat het grote veld van het Meazza-stadion in Milaan de Waregemmers schijnt te lig gen. Bovendien ontdekte de ploeg van trainer Haesaert ook, dat sterren als Wilkins, Rossi en Di Bartolomei (de lichtgeblesseerde Mark Hate- ley bleef aan de kant, omdat de technische staf van AC Mi lan het beter achtte hem te sparen voor de derby tegen In- ter Milan komend weekeinde) slijtage-verschijnselen zijn gaan vertonen. In hoeverre die aftakeling door de Italiaanse artisten gespeeld zal zijn, blij kt over veertien dagen. liaanse voetbalbond. De voorzitter van Roma zou geprobeerd hebben de Franse arbiter Michel Vautrot om te kopen voor een bedrag van 100 miljoen lires (ruim 150.000 gul den). Volgens De Biase zou 'Viola dat bedrag aan een tus senpersoon ter beschikking hebben gesteld. In de halve fi nales speelde AS Roma de tweede wedstrijd tegen Dun dee United thuis. De Italianen hadden de perste ontmoeting met 0-2 verloren en zegevier den in de return met 3-0. AS Roma plaatste zich daardoor voor de finale, waarin Liver pool in Rome met 1-0 zegevier de. Michel Vautrot, de Franse scheidsrechter, verklaarde te genover het Franse persbu reau AFP, dat nog nooit een poging is ondernomen hem om te kopen. „Ik vind het vreemd dat men in Italië niet de moeite heeft genomen contact met mij op te nemen. Mijn naam wordt tenslotte ge noemd. Ik zou dan kunnen ge tuigen dat ik nooit contact heb gehad met zogenaamde tus senpersonen. Wanneer ik wel benaderd zou zijn, dan had ik onmiddellijk contact opgeno men met de UEFA". BELGRADO (RTR) - Rode Ster (Joe) heeft zich woens dagavond in Belgrado als achtste club geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor be kerwinnaars. De Joegoslaven wonnen voor 40.000 toeschouwers de uitgestelde tweede wedstrijd uit de tweede ronde tegen het Deense Lyngby met 3-1. De eerste ontmoeting was in een gelijkspel (2-2) geëindigd. Rode Ster (Joe) - Lyngby (Den) 3-1 (1-0). 25. Sugar 1-0, 59. Vilmar 1-1, 63. Mikulic 2-1, 84. Djurovic 3-1. Toeschou wers: 40.000. Borussia MG (WDI) - Real Madrid (Spa) 5-1 Waregem (Bel) - AC Milan (Ita) 1-1 Spartak Moskou (Sov) - FC Nantes (Fra) 0-1 Dnjepr Dnjeprop. (Sov) - Hajduk Split (Joe) 0-1 Hammarby IF (Zwe) - FC Köln (WDI) 2-1 Athletic Bilbao (Spa) - Sporting Lissa bon (Por 2-1 Dundee United (Sch) - Neuchatel Xa- max (Zwi) 2-1 Inter Milan (Ita) - Legia Warschau (Pol) 0-0 De karakteristieken zijn: Spartak Moskou (Sov) - FC Nantes (Fra) 0-1 (0-0). 77. Maurice 0-1 (straf schop). Scheidsrechter: Mldgley. Toeschouwers: 40.000. Dnjepr Dnjeprop. (Sov) - Hadjduk Split (Joe) 0-1 (0-0). 78 Poetsikov 0-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Igna. Toeschouwers: 35.000. Hammarby IF (Zwe) - 1. FC Köln (WDI) 2-1 (0-1). 32 Geilenkirchen 0- 1, 70. Holmberg 1-1, 88. Holmberg 2- 1. Scheidsrechter: Ravander. Toe schouwers: 9800. Waregem (Bel) - AC Milan (Ita) 1-1 (0-0). 65. Veijt 1-0, 88. Virdis 1-1. Scheidsrechter: Schmidhuber. Toe schouwers: 18.000. Borussia Mönchengladbach (WDI) - Real Madrid (Spa) 5-1 (2-0). 36. Mill 1-0, 40. Salguero 2-0 (eigen doel), 55. Rahn 3-0, 59. Rahn 4-0, 69. Gordillo 4-1, 85. Lienen 5-1. Scheidsrechter: Agnolin. Toeschouwers: 65.000. Rood Gordillo (Real Madrid). Geel: Bruns en Krisp (Borussia), Sanchez en Chendo (Real Madrid). Athletic de Bilbao (Spa) - Sporting Lissabon (Por) 2-1 (1-0). 14. Sarabia 1-0, 57. Salinas 2-0, 73. Meade 2-1. Scheidsrechter: Daina. Toeschou wers: 45.000. Inter Milan (Ita) - Legla Warschau (Pol) 0-0. Scheidsrechter: Prokop. Toeschouwers: 40.000. Dundee United (Sch) - Neuchatel Xa- max (Zwi) 2-1 (0-1). 21. Stieleke 0-1, 53. Dodds 1-1, 75. Redford 2-1. Scheidsrechter: Van Langenhove. Toeschouwers: 20.000. De returns worden gespeeld op 11 december. 2- 10- 14-24-26-35-36; reserve getal: 3

de Stem | 1985 | | pagina 7