Biervliet wijst woonwagens nogmaals af GEBREK AAN VRIJWILLIGERS Veel inzendingen kleindieren-expo 'Relatie overheid- burgers moet beter' GESLAAGDE VERKOOPMIDDAG Sas van Gent streeft naar gelijkberechtiging van de drie voetbalverenigingen DONDERDAG 28 NOVEMBER 1985 3D1BT1M VAN ZEELAND Zelzaatse Radio: meer zendtijd9 op andere frequentie BRIEF AAN RAAD EN B EN W VLAANDERENSHOW IN WESTDORPE VERKIEZINGSPROGRAMMA PVDA SAS: van de BMW-dealer Garage VeriNvgge bv Cursus veiligheid voorjonge agrische vrouwen Studieavond agrarische vrouwen Plaatselijk nieuws Sas van Gent Sint-Kruis Terneuzen Actievergadering over jeugdlonen Open dagen verkeerspos Hansweert Schietingen IN UTRECHT Contactdag over Reye-syndrooni PONDERDAG 28 N OLTOF: NU r. Dierenasiel Terneuzen in de knel T16 PAGINA ZEELAND ZELZATE - De Zelzaatse Radio Omroep (ZRO) is deze week met een ver nieuwd en uitgebreid programma verhuisd naar een andere frequen tie: van 100,4 naar 106,2 meter. De ZRO zendt nu dage lijks uit van 8 tot 20 uur. De programma's bevat ten -voor een vrije Belgi sche zender- relatief veel informatie, voor een deel ook op Zeeuwsch-Vlaan deren gericht. Dankzij een nieuwe sterkere zen der heeft de omroep een heel wat groter bereik gekregen. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het Dierenasiel voor Zeeuwsch-Vlaanderen in Terneuzen begint wegens gebrek aan vrijwilligers steeds meer in de knel te geraken. „We komen mensen tekort om alle werkzaamheden die nodig zijn volgens schema te laten verlopen", al dus beheerster Coby van den Bout. En daarbij gaat het dan om dagelijks terugkerende werk zaamheden, zoals het schoon maken en ontsmetten van de hokken en buitenrennen, het voederen van de dieren, het verrichten van reparaties en het uitlaten van de honden. Omdat er ook bij het Diere nasiel bezuinigd moest wor den op personeelskosten, is men voor genoemde klussen vrijwel volledig op vrijwilli gers aangewezen. Coby van den Bout: „Maar omdat- we niet zoveel van dergelijke me dewerkers hebben, blijft er weinig tijd over voor de dieren zelf. Juist voor honden is het belangrijk om aandacht te krijgen. Want veel honden die hier terecht komen hebben nare ervaringen met mensen achter de rug. Wij moeten dus ons best doen om ze weer ver trouwd te maken met mensen. Het kan soms maanden duren voordat een hond z'n schuw heid kwijt is". Nacontrole En omdat de dieren in het asiel zowel overdag als 's avonds aandacht en verzor ging nodig hebben, kan men nog heel wat vrijwilligers ge bruiken. Want door perso neelsgebrek komt een aantal taken niet uit de verf, zoals bijvoorbeeld de nacontrole. „Daar hebben we niemand voor", zegt Coby van den Bout. „Daarom zouden we graag in contact komen met iemand, Wie voelt er voor te helpen bij de verzorging van dit beestenspul - FOTO DE STEM COR J DE BOER die op ons verzoek adressen afgaat waar een hond is ge plaatst om te kijken of dat dier wel goed terecht is gekomen". Bij negatieve ervaringen kan dan eventueel de Inspectie Dierenbescherming worden ingeschakeld. Twee vrijwilligers die na hun schooltijd, 's avonds en in de vakanties dikwijls in het asiel werken zijn Anette Ga- zan en Martin Tange uit Ter- neuzen. De bijna 18-jarige Martin Tange doet dit vrijwil ligerswerk al driejaar. „Daar voor was ik bang voor honden en daarom ben ik eigenlijk met dit werk begonnen", zegt hij. „Ik maak de hokken schoon, geef ze eten en drinken en vaak help ik ook bij het wassen, borstelen en uitlaten van de dieren". Anette Gazan is 15 jaar en houdt veel van dieren. „Nadat ik van een meisje op school had gehoord dat ze bij het asiel wel mensen konden ge bruiken ben ik eens gaan kij ken". Zij is zowel zaterdag- als zondagochtend present. Uit slapen is er dus voor haar niet bij, maar dat deert Anette niet". Wie er ook wel voor voelt om te helpen in het asiel of na dere informatie wil kan bellen (01150-13841) of binnenlopen. Het Dierenasiel voor Zeeuwsch-Vlaanderen is ge opend van 10.30 tot 11.30 en van 16.00 tot 17.30 uur. Van een onzer verslaggevers BIERVLIET - De inwoners van Biervliet wijzen de mogelijke komst van een woonwagencentrum nogmaals unaniem van de hand. Dat bleek tijdens een vergadering van het Contactorgaan Biervliet, een dorpsraad waarin alle geledingen van de bevol king zijn vertegenwoordigd. Hoewel de Terneuzense ge meenteraad al in een eerder stadium de locatie Biervliet heeft laten vallen, wil het Contactorgaan geen enkel ri sico lopen. „Want die hoge he ren in Terneuzen zijn niet te vertrouwen", aldus voorzitter J. Lippens van het Contactor gaan. Daarom gaat er alsnog een brief uit aan B en W en ge meenteraad van Terneuzen, waarin melding wordt ge maakt van dit afwijzend standpunt. „We hebben op zich niets te gen de woonwagenbewoners", zo licht Lippens de brief toe. „Maar een kleine kern als Biervliet opzadelen met een centrum van tien wagens, dat gaat echt te ver. Daar komt nog eens bij dat de woonwa genbewoners zelf niet naar hier willen komen". Mocht er in de toekomst nog sprake zijn van een veel klei ner centrum (twee of drie standplaatsen), dan kan er best met Biervliet gepraat worden, stelt Lippens. „Maar een dergelijk groot centrum kan het beste maar in Terneu- zen-stad komen". Van onze correspondent WESTDORPE - Nu al blijkt dat voor de negende Vlaande- renshow, een tentoostelling van konijnen, pluimvee, sier- duiven en cavia's, die van 6 tot en met 8 december in vereni gingsgebouw Concordia te Westsdorpe wordt gehouden, een grote belangstelling be staat. Er zijn niet minder dan 630 dieren ingezonden, waar onder een aantal bijzonder rassen. Bij de afdeling konijnen zijn onder meer de speciale rassen Angola's en kleine Lotharin- gers te zien. Bij de hoenders krijgen de witte Barnevelders ongetwijfld veel bekijks, ter wijl bij de sierduiven het unieke ras Franse Bagadette is ingezonden. De organisatie van deze jaarlijkse grote expositie is in handen van de tentoonstel- lignscombinatie Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze bestaat uit de verenigingen Westdorpe en Omstreken en Kleindierensportvereniging Sluiskil. De officiële opening is vrijdag 6 december om 19.00 uur door brugemeester W. Du- sarduijn van Sas van Gent. De tentoonstelling is die dag voor het publiek geopend tot tien uur 's avonds. Zaterdag 7 de- cei iber is de zaal open vanaf 's morgens tien uur tot 's avonds tien uur en zondag 8 december van 's morgens tien tot 's mid dags vijf uur. De keuring van de ingezon den dieren is vrijdag 6 decem ber. Keurmeesters zijn: voor de konijnen de heren Domisse uit Middelburg, Otten uit Schaesberg, Luysterburg uit Nieuwenhagen, Hilger uit Landgraaf en Wouters uit Heerlen. De hoenders worden beoordeeld door de heren Pa ter uit Nieuw-Amsterdam en Goessens uit Hoogerheide, de sierduiven door Quekel uit Helmond en Hauber uit Aren- donk. De cavia's worden ge keurd door Demisse uit Mid delburg. Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - Het Sasse gemeentebestuur moet een plan uitwerken om de relatie tussen bestuurders en burgers te verbeteren. Een betere uit voering van de wet openbaar heid van bestuur is daar ook onderdeel van, aldus het deze De verkoopmiddag, die gisteren door de handwerkgroep voor bejaarden in De Sterre te Sluiskil werd gehouden, kan geslaagd worden genoemd. Niet alleen oogstten de fraaie handwerken veel lof, ze werden ook goed verkocht. En tevens gingen de zelfgebakken wafels in een flink tempo van de hand. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER (ADVERTENTIE) Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het Zeeuws Agrarisch Jongeren Kontakt (ZAJK) wil in januari begin nen met een cursus veiligheid voor jonge agrarische vrou wen van 18 tot 35 jaar. De cursus is uitgespreid over zeven avond» De onderwer pen die behandeld worden zijn ondermeer 'hulpmogelijkhe den in geval van een ongeval', veiligheid als producent, ge bruik van gewasbestrijdings middelen' en 'machines, boer derij bouw en veiligheid'. De plaats waar de cursus gegeven gaat worden is afhankelijk van waar de meeste belang stelling voor de cursus bestaat. Er wordt gestreefd naar een groepsgroote van vijftien per sonen. Mensen die belangstel ling hebben moeten dat voor 18 december laten weten aan Karin van Herwaarden (01100- 11130 of 01100-31659). Van een onzer verslaggevers SAS VAN GENT - B en W van Sas van Gent hebben een plan uitgewerkt voor de gelijkbe rechtiging van de drie voet balverenigingen in de ge meente, Corn Boys (Sas zelf), RIA (Westdorpe) en Philippi ne. Tot nu bestonden er uit het verleden gegroeide grote ver schillen tussen vergoedingen en huurbedragen die de clubs ontvingen of betaalden. Er is nu een constructie be dacht die daaraan in een klap een eind maakt. Het college is er tevreden over en hoopt dan ook dat de gemeenteraad er in de vergadering van vandaag (donderdag) in principe mes akkoord gaat. Is dat het geval, dan zal nog advies worden ge vraagd aan de betrokken clubs, alvorens de nieuwe re geling kan worden bekrach tigd. Belangrijkste onderdeel van de nieuwe opzet is dat - voor een symbolisch bedrag van een gulden - de kleed/clubac commodatie op het sportpark De Valcke wordt overgedra gen aan Com Boys, zodat daar dezelfde situatie ontstaat als in Westdorpe en Philippine. Omdat de gebouwen in een slechte staat verkeren krijgt de club 40 mille ineens voor achterstallig onderhoud, waarbij wordt uitgegaan van de nodige zelfwerkzaamheid van de Sasse voetballers. Het bedrag wordt toegekend in de vorm van een investe ringssubsidie. Ook dat werkt volgens B en W de gelijkbe rechtiging in de hand, want RIA W en Philippine zijn op dezelfde manier behandeld, toen het bij hen ging om een nieuwe accommodatie. Verder wordt een uniforme regeling van kracht betref fende de huur die de clubs be talen voor de velden en de ver goeding die ze krijgen voor de kleedlokalen. De huur wordt bepaald op 400 gulden per veld per jaar en dat bedrag ligt voor vijf jaar vast. De vergoe ding die de clubs ontvangen van de gemeente zal jaarlijks 450 gulden per kleedlokaal be dragen. week gepresenteerde verkie zingsprogramma van de PvdA in Sas van Gent. „In dit plan worden onder meer initiatieven ontwikkeld voor een betere benadering van de burgers, het toeganke lijker maken van het gemeen telijk beleid en een actief en doelmatig voorlichtingsbe leid," aldus de Sasse socialis ten, die vinden dat best een deel van de huidige' uitgaven voor representatie voor dit plan kan worden gebruikt. Een ander onderdeel is spreekrecht voor burgers in commissievergaderingen. Verder schrijft de PvdA Sas dwingend: „Bestuurders gaan meer aandacht besteden aan de kleinere, maar vaak rede lijke verlangens uit de dorpen, buurtschappen en wijken." Tenslotte wil men meer voor lichting aan de zwaksten uit de samenleving en een zo groot mogelijke invloed van burgers op bestemmingsplan- Gemeentekas Het programma gaat uit van een slecht gevulde ge meentekas en een daaruit voortvloeiend stringent finan- ciëel beleid, zoals PvdA-wet- houder J. Platschorre dat in de afgelopen jaren heeft gevoerd. „Was dit beleid niet gevoerd, dan was Sas van Gent nu on getwijfeld een artikel 12 ge meente en werd het beleid nu en in de komende jaren be paald door andere instanties dan de gemeenteraad." De PvdA erkent dat ge meentelijke belastingen en rechten al hoog zijn, maar vindt dat niettemin niet valt te ontkomen aan belastingverho gingen in de komende jaren, 'om de gemeente buiten de ar tikel 12 zone te houden'. Op het vlak van de woning bouw bepleiten de socialisten een terughoudend beleid. Kleinschalige en middelgrote sanerings- en verbeterings projecten moeten de volle aan dacht hebben. Woningbouw in de vrije sector is volgens, de PvdA te overwegen op het Ka naaleiland. Voor dat gebied heeft men trouwens nog an dere ambitieuze plannen in gedachten. Er moet op het eiland meer worden gedaan voor de dagre creant. Dit kan in de vorm van langere openstelling en mo dernisering van het zwembad, en het aanbrengen van de no dige attributen. De socialisten denken aan een vorm zoals op het terrein voor de dagrecrea tie in de Braakman. En als het aan de Sasse PvdA ligt, komt er een onderzoek of het zwem bad op het Kanaaleiland niet kan worden verwarmd met de restwarmte van de plaatse lijke industrie. SLUISKIL - Woensdagavond 11 december kunnen jonge agrarische vrouwen zich ver diepen in het onderwerp 'mee werken en meewerkvormen van jonge voruwen op het agrarisch bedrijf'. Het thema wordt ingeleid met een diaserie over gezinsbedrij ven. De studieavond wordt ge houden in café Dallinga. Aan vang 20.00 uur. Bowling - Zaterdag 30 novem- ber wordt in de Vlaanderenhal een 12-uurs bowling gehou den, aanvang 12.00 uur. Veer tig deelnemers spelen dan 15 a 16 games. Tijdens de bowling worden als attractie 100 lootjes uitgedeeld onder de deelne mers en toeschouwers, be stemd voor deelname aan het rad van avontuur. Sinterklaas - Sint-Nicolaas brengt zaterdag 30 november een bezoek aan het dorp Sint- Kruis. Hij wordt daar om on geveer 14.30 uur in het dorps- huis verwacht, waar hij wordt ontvangen door een vertegen woordiger van het Aarden- burgse college van burge- meester en wethouders. Leger des Heils - Tot en mets december kan men collectan ten van het Leger des Heils in de straat of buurt verwachten, De kerstpotten staan weer het winkelcentrum Zuidpolder en in de Noordstraat. De gel den worden gebruikt voor kerstvieringen met bejaarden, in verpleegtehuizen en voor zieken en eenzamen. Kringraad - De kringraad Be scherming Bevolking Zeeuwsch-Vlaanderen verga dert maandagmorgen 2 de cember om 9.30 uur in de bur gerzaal van het Terneuzense stadhuis. Aan de orde komt onder meer de begroting voor 1986 en de verkiezing van een lid in het dagelijks bestuur. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De Zeeuws- Vlaamse Jongerenbeweging belegt morgen (donderdag) een actievergadering in het eigen pand aan de Blokken 18 te Terneuzen. Onderwerp is de mogelijke afschaffing van de minimum lonen voor mensen onder de jaar. In verband hiermee heeft de Jongerenbeweging vorige week folders uitgedeeld een aantal bedrijven en scho len. Tijdens de vergadering zal gezamenlijk worden bespro ken wat tegen deze voorgeno men maatregel van de rege ring kan worden ondernomen. Aanvang 19.45 uur. weei HANSWEERT - Van dinsd 3 tot en met zaterdag 7 decei ber worden op de verkeersp» Hansweert door Rijkswate itaat open dagen gehouden. Wel is het nodig om het b toek telefonisch (01130-14Ö 3000) te reserveren. Door verkeersleiders worden geil teresseerden verdeeld Itleine groepen, rondgeleid geïnformeerd; In de vergaderruimte op erkeerspost wordt informat verstrekt en is er een eenvoi dige tentoonstelling te beziel tigen. Hierna gaat men na< de controlekamer en ziet m» de scheepvaartverkeersleide met communicatie-appar: tuur en radar in actie. HULST - Zaal W. Blommaert, 40 schutters: hoge vogel: W. Kuyper; eerste zij vogel: E. Luykx, beiden Hulst; tweede zij vogel: L. Steyaert, Graauw; grootste aantal (6): Na- tasja Blommaert, Hulst. OUDELANDE - Zaal Centrum, Zorgvlied, liggende wippen, 41 schutters: Wip 1eerste hoge vogel: G. Voet, Soranus; tweede hoge vo gel: K. Schipper, St.-Andries; eer ste zij vogel: W. Remijnse, Edele Handboog; tweede zij vogel: P Maat, Zorgvlied; derde zij vogel: W. Remijnse; vierde zijvogel: J. de Rijke, beiden Edele Handboog, vliegende vogels: M. Koole, Sora nus 2 en P. Maat, Zorgvlied. Wip 2: eerste hoge vogel: K Schouwe- naar, Juliana; tweede hoge vogel: P. Vette, Concordia; eerste zijvo- gel: K. Schouwenaar, Juliana; tweede zij vogel: J. Harinck, Diana; derde zij vogel: C. Jeremiasse, Zorgvlied; vierde zijvogel: K. Schipper, St.-Andries; grootste aantal (7): J. Kosten, Doel naar Ho ger. ovezande - Zaal Bar R2, Zee- landia, liggende wippen, 67 schut ters: Wip 1: hoge vogel: F. Koens, Spes Nostra; eerste zij vogel: B. Glerum, Diana; tweede zij vogel: H Rentmeester Cz, Willem Teil; eer ste klep; J. Rentmeester Cz; tweede klep: P. Boonman, beiden Willem Teil; derde klep; J. Schip* per, St.-Andries; vliegende vogels; M. Koens, Spes Nostra en J. van Steenbergen, Willem Teil; grootste aantal (8): Jos Goense, Eengezind heid. Wip 2: beide hoge vogels: Boonman, Willem Teil; eerste zjJ' vogel: J. Bongers, Zeelandia; tweede zij vogel: H. Rentmeester Cz, Willem Teil; derde zij vogel :P Glerum, Diana; vierde zijvogel:f van de Dries, Eensgezindheid: grootste aantal (5): J. Bonge^ Zeelandia. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - In W' Utrechtse Kinderziekenhuis wordt zaterdag 7 decemb®' een contactdag gehouden v<K" ouders, die een kind hebhet verloren aan het zogehi Reye-syndroom. Dit syndroom is een accu» optredende ziekte, waarbij e®n kind snel in een diep coma f' raakt ten gevolge van ernstig hersen- en leverbeschadigiuS De oorzaak is nog onbekerw- De ziekte heeft meestal dodelijke afloop, maar doo snelle en doelmatige hulp® therapie kan soms het leve van een kind worden gered. Ouders die in het verled® met dit plotselinge overlijd® te maken hebben gehad, kuuj nen de contactdag in Utree" bijwonen. Telefonische inh®/!. tingen zijn te krijgen Mieke Curtius in Breda, Ui 222774. MIDDELBURG - Rode Krui begint op zaterdag 7 decemb vergadering van het Nederla komst wordt onder meer het leid door J. G. Lottgering (1 van zaken bij het Rode Kru voorzitter van de Welfaren vertelt over de Vrijwillige W- MIDDELBURG - Afscheid - van het Zeeuws provinciebe cember met vervroegd pensic trokken geweest bij de rest; Abdij complex, eerst in diensl provinciaal ambtenaar. Hij novatie en verbouwing van bouwen in Middelburg. Op 2 scheid nemen. Er vindt dan plaats in het statenzaalcompl MIDDELBURG - Drenkelin Middelburg houdt op 29 no Eerste Hulp aan Drenkelin! EHBO-Middelburg. Aan dez wisselbeker doen diverse red van Vlissingen, Oostburg wedstrijd vindt plaats in he burg. Aanvang 20.00 uur. GOES - Computer - De Hobb zaterdag 30 november een [leze presentatie, die om 10.00 tie over activiteiten van de I toond. Een aantal Goese bedi op dit gebied te demonstrer, zelf-stand zijn eveneens onde ma. Vanaf maandag 6 januai sten van de club in buurthui! tionele Amicitia in Kloetinge. MIDDELBURG - Genootsch; nootschap der Wetenschappe ®en algemene ledenvergader ting 1986 en andere huishoud» vatores Van Nieulande en Ht <ie schelpenverzameling van vindt plaats in de Zeeuwse B om 19.30 uur. middelburg - Kerken - d °P zaterdag 7 juni plaats in h Sanisator is de Provinciale R nisch vormingscentrum Hec Thema is 'het beleven van h< licht van veranderde en vera wordt afgesloten met eei laatste vergadering van de vertegenwoordigers van de N wam tot de conclusie dat Pastoresconventen een belanj Sionale en plaatselijke oecum GOES - Hoewel er al geruim 'ijd een intensieve samcnwei Mng bestaat tussen de drie oi "anisaties, Ambulante Geest» hjke Gezondheidszorg, t Stichting Dienst Sociaal Pedi 8°gische Zorg Zeeland en t Provinciale Vereniging H» reeuwse Kruis, op het terrei van de Vroegtijdige onderkei "jhg van ontwikkelingsstool jussen (VTO), is dit nu officie bekrachtigd door de aanste '"ig van een Zeeuws VTO b« stuur. De overheid bevordert ^richting van VTO-teams ben lande en ziet niets liev» "an dat dit per provinc s^ordt overkoepeld door ee officieel bestuur. Na aanvar lelijk als onafhankelijk •earns te hebben gefunctic beerd, krijgen de vier Zeeuws legio-afdelingen (Terneuzei Walcheren, Tholen en St.-Ph ,'Psland) met een algemee beleid te maken. Na vroegtijdige onderken b|ng van ontwikkelingsstool ™ssen bij kinderen tussen 0 e

de Stem | 1985 | | pagina 16