49,- I. John McEnroe gaat tekeer UIM EEN MILJARD VOOR 'OLYMPISCHE FIFA wil WK-indoor Pijnen toch in zesdaagse van Maastricht AC Milan kijkt verbaasd rond in I Groningen klopt Heracles WOENSDAG 27 NOVEMBER 1985 'UBELEN 180 5 VÊÊÈÊ0 «hh Knderlecht op ■tweede plaats NEW YORK (Rtr/AFP) - Juan Antonio Sama ranch, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft een vergaand plan geopenbaard, dat een nieuw tijdperk in luidt voor wereldwijde sportsponsoring van de Olympische beweging. Oud-spelers trekken zich I terug uit top-tennis' Financiering overkapping Ijsstadion bijna rond Schaaktitel voor Sovjet-Unie Renquin naar Standard Luik EREDIVISIE - Plissé rok. Glans polyester. Mt. 38t/m 48. Zwart en fuchsia. ji~3r i?rfew "=-'}•& f -M öK'fi f - V-' oe blouse. |38t/m 48. J is ;et met lurex S t/m 46. oud en zilver. BOURNE (DPA) - Terwijl de regen het programma van de .de dag van de open Australische tenniskampioenschappen jjjëdig in de war stuurde - er werd geen partij gespeeld - ■gde John McEnroe op de van hem bekende wijze voor jeuws. fin het hotel duwde hij een fotograaf, die van hem en Tatum U'eal een foto wilde maken, ruw terzijde, spuugde een andere Itograaf, die de schermutseling wilde vastleggen in het gezicht jhield vervolgens een persconferentie van een uur, waarin hij jsn onvrede met de wereld nog eens met gebruik van de nodige ledigingen en krachttermen uiteenzette. „Als beroemdheid is het net alsof je verkracht wordt", aldus |t Amerikaan, die sinds enige tijd de eerste plaats op de wereld- jnglijst aan Ivan Lendl heeft moeten afstaan. Aanleiding tot de ftbarsting was de op zichzelf nogal onschuldige vraag of het waar was dat McEnroe's schoonvader in spé - de filmster Ryan O'Neal - het huwelijk van zijn dochter Tatum met de tennisser heeft aangekondigd. McEnroe, die nauwelijks had plaatsgenomen, slikte eerst een keer, schoof zoals gebruikelijk op zijn stoel heen en weer, krabde zich met de handen op het hoofd en barstte los: „Dat we ten jullie toch allemaal beter dan ik. Al meer dan tien jaar we ten jullie alles beter. Ik word er ziek van in elk land waar ik ben steeds dezelfde onzin te moeten aanhoren. Altijd weer door ge spuis lastig te worden gevallen en geen privé-leven meer te heb ben. Hoe vaak zeg ik tegen mezelf me niet meer op te winden. Maar het ergert me steeds weer opnieuw. Als jullie het echt wil len weten: Tatum en ik zijn niet getrouwd en ze is niet in ver wachting". McEnroe heeft in Melbourne voor elkaar gekregen, wat nog niemand voor hem bij een Grand Slam-toernooi is gelukt: hij T26 PAGINA SPORT 1 behoeft pas vrijdag voor zijn eerste partij aan te treden, tegen de eveneens linkshandige Zuidafrikaan Danie Visser. Maar ook die concessie heeft hem niet gelukkig gemaakt. „Ik moet altijd voor alle andere spelers de stront opruimen. Scheids- en lijnrechters weten niet waar ze mee bezig zijn en ik ben degene, die zich daar aan ergert. Ze proberen me allemaal kapot te maken. Ik vraag me in alle ernst af hoe lang ik het nog uithoud". Desondanks denkt de 26-jarige Amerikaan er in het geheel niet aan zich uit het tennis terug te trekken, zoals Björn Borg op dezelfde leeftijd deed. „Niet dat ik er niet aan gedacht heb. Maar zelfs als ik het deed, zou de wereld er niet aan ten onder gaan. Ik houd van tennis. Maar alles er om heen komt me langzamer hand de strot uit. Ik vraag me af wie het interesseert wat voor kleur mijn wc-papier heeft". Die laatste vraag was bij niemand opgekomen. IOC: nieuw tijdperk van sponsoring llRUSSEL (ANP) - Anderlecht leeft dinsdagavond de inhaal wedstrijd voor de Belgische Iterste divisie gewonnen. In let Astridpark werd voor llO.OOO toeschouwers Water- Isthei met 4-1 verslagen. Door de zege passeerde de Lidskampioen op de ranglijst JiA Gent. Met drie punten ithterstand op koploper Club ljrugge bezet de Brusselse peg nu de tweede plaats. I De doelpunten van Ander- ht, dat bij de rust met 1-0 leidde, kwamen op naam van lozano (2), Frimann en Grun. Het IOC sloot maandag in New York een langjarig contract af met de fabrikant van Coca Cola. De enorme som geld, die daarmee is gemoeid - de presi dent van de Amerikaanse fris drankgigant, Donald McKough, sprak over een orde van grootte van tenminste 350 miljoen dollar (ruim een mil jard gulden), het bedrag dat NBC betaalt voor de uitzend rechten van de Olympische Spelen van Seoel - komt vol- Van onze sportredactie BRUSSEL/AMSTERDAM - In Belgische voetbalkringen gaat het gerucht dat Anderlecht met Ajax overeengeko men is dat Marco van Basten na dit seizoen overstapt naar de Brusselse vereniging. Volgens de geruchten zou de Belgische topclub PC Utrecht-spits John van Loen niet meer nodig hebben. Zeker is in ieder geval dat Frank Arnesen bij Ander lecht mag vertrekken. Manager Michel Verschueren bracht de Deen gisteren op de hoogte van dat besluit. Ar nesen moet 600.000 gulden opbrengen. Verchueren ont kende dat PSV en Anderlecht reeds tot een akkoord wa ren gekomen.FC Utrecht heeft op zijn beurt bij Ajax ge ïnformeerd naar de vraagprijs van John Bosman. FC Utrecht houdt er dus nog altijd rekening mee dat Van Loen binnenkort voor Anderlecht speelt. Volgens FC Utrecht-voorzitter Aalbers valt vandaag de beslissing. Aalbers verklaarde ook niet beang te zijn voor een rechtszaak dat de manager van John van Loen, oud-spe ler Carbo, wil aanspannen als FC Utrecht de spits niet laat gaan. Arie van Eijden, bestuurslid van Ajax, reageerde ge prikkeld op de berichten in de Belgische kranten over Van Basten. „Een pertinente leugen. Een ongelooflijk verhaal. Waar halen ze het vandaan". Over de mogelijke transfer van Bosman naar FC Utrecht was de Ajacied wat genuanceerder. „Als Van Loen inderdaad naar Anderlecht vertrekt, zijn we bereid met FC Utrecht te praten over Bosman. Dat is in concrete alles". ZURICH (SID) - Er moet in 11988 een indoor wereldlcam- I Ploenschap voetbal komen. I Dat vindt het bestuur van de Internationale voetbalfedera- I He (FIFA) blijkens een persbe- I licht van dinsdag. I De FIFA kondigde aan dat I vo!gend jaar de regels van het I zaalvoetbal gestandariseerd hullen worden en het eerste pereldkampioenschap met 24 I Ploegen in januari of februari 1988 in Europa of Noord-Ame- rika zal plaatsvinden. Bij het profvoetbal in de Verenigde Staten heeft een in doorkampioenschap (MISL) de inmiddels failliete NASL op gevolgd. De regels daarvan wijken af van de twee in Europa gebruikelijke zaal voetbalversies. In Zuid-Ame- rika wordt volgens weer an dere regels gespeeld. |®EN HAAG (ANP) - Louk ganders, Rolf Thung en Tine Zwaan verlaten de Werkgroep optennis uit. protest tegen de voorgenomen benoeming van 't. Theo Tienstra tot vooral tter vai' deze nieuwe technische I commissie binnen de KNLTB. Zij zien niet in hoe een man, aio zozeer verbonden is met de <>ude structuur van de tennis- Pond leiding kan geven aan wn proces van vernieuwing. Het bondsbestuur heeft Ir. 'lenstra bij de Bondsleden- •argadering van zaterdag 7 uacember in Amsterdam als ,ni8(' kandidaat voor deze '"notie naar voren gebracht. De uit Noordwijkerhout af komstige Tienstra leidde ge- ""rende vele jaren de techni- °®e zaken binnen de bond. wee jaar geleden reeds werd 3? afscheid door bondsvoor- ofr^ Mr" Koen Hehenkamp datii66' aan6el?ondigd, maar bleek op een misverstand "frusten. Tienstra zelf wil I R ™cc iaar aanblijven. Van onze sportredactie HEERENVEEN - De financie ring van de bouw van de over kapping van het Thialf-qssta- dion in Heerenveen is bijna rond. Aan de benodigde dertig miljoen gulden, ontbreken nog slechts drie miljoen nu de ge meenteraad van Heerenveen akkoord ging met een bijdrage van zeven miljoen in het pro ject. In totaal zijn nu definitieve toezeggingen voor 27 miljoen (tien miljoen van de regering, tien miljoen van particulieren en dus drie miljoen van de ge meente) binnen. Het ontbre kende geld moet komen van Provinciale Staten van Fries land. Daar wordt deze week nog Over vergaderd. Het is de bedoeling dat in februari van het volgend jaar met de bouw van de overkap ping wordt begonnen. Eind '86 moet het karwei geklaard zijn. gens Samaranch ten goede aan de 'gehele Olympische fami lie'. De Spaanse IOC-voorzitter zei tijdens een persconferentie dat het project, dat bekend werd als Het Olympische Pro gramma, een betere verdeling van de sponsorgelden over alle aangesloten landen betekent en tevens de geldschieters voor het eerst garanties biedt. „Met dit programma zal elk lid van de Olympische familie meer dan ooit profiteren van de opbrengsten van het spon soren van de Olympische be weging", zei Samaranch. In het verleden werden de sponsoronderhandelingen al tijd gevoerd door het plaatse lijk organisatiecomité in het gastland van de Olympische Spelen. Het recht om gebruik te maken van de symbolen of mascottes voor promotiedoel einden buiten het gastland was daar niet automatisch aan verbonden. Voordat sponsors zich met dat materiaal op de buitenlandse markt konden begeven, moest eerst afzon derlijk overeenstemming wor den bereikt met de betrokken nationale Olympische comi- té's. In het nieuwe IOC-pro- gramma krijgen deelnemende sponsors uitgebreidere rech ten zich met Olympische sym bolen op de markt te richten. Voor speciale wensen moet nog worden onderhandeld met de plaatselijke organisatoren van een Olympisch evene ment. Volgens de Canadees Dick Pound, een lid van het IOC- bestuur, zullen meer dan hon derd landen (161 zijn lid) hun instemming betuigen met het sponsorprogramma. „Het geld wordt eerlijk verdeeld. Ieder deelnemend NOC krijgt een bepaald minimumbedrag. De uiteindelijke hoogte hangt on dermeer af van het aantal at leten, dat naar Olympische Spelen wordt afgevaardigd", zei Pound. Samaranch voegde er nog aan toe dat het voortbestaan van de Olympische beweging op deze manier goeddeels is te garanderen. „Olympische Spe len zijn zo gemakkelijker te billijken én te organiseren, fi nancieel gezien. Alle betrok kenen hebben er profijt van", aldus Samaranch, die verze kerde dat de nieuwe overeen komst niet zal leiden tot een 'uitstalling' van reclametek sten. „Het IOC verbiedt bij Olympische Spelen het maken van reclame op tenues of in stadions. Dat verandert niet". ZONDAGMIDDAG wordt in Eindhoven de eredivisie topper PSV-Feyenoord gespeeld. Om de supporters uit beide kampen geen gelegenheid te geven elkaar te besto ken met allerlei voorwerpen werden de vakken gisteren afgescheiden met kippegaas. De wedstrijd PSV-Feyenoord staat in het teken van de revanche. Afgelopen zondag won Feyenoord het beker duel tussen beide toppers met 4-1. De manier waarop met name Feyenoorder Tahamata die overwinning vierde, heeft in Eindhoven kwaad bloed gezet. - fotoanp LUZERN (DPA) - De Sovjet- Unie heeft het wereldkam pioenschap voor landenteams behaald. Hongarije is tweede, Engeland derde. In de negende en laatste ronde nam de Sovjet-Unie in de eerste zitting een voor sprong van 3-2 op West-Duits- land. Karpov remiseerde met Lo- bron. Joesoepov won van Pfle- ger. De partij tussen Smyslov en Bischoff werd afgebroken. Hongarije nam Afrika op de korrel (4-1). Engeland staat verrassend achter tegen Zwit serland (1%-214). De uitslagen van de afgebroken partijen uit de zeade, zevende en achtste ronde: Argentinië - Afrika 1-0, Zwitserland - Hongarije %-%, Afrika - Sovjet-Unie 0- 1, Engeland - Argentinië %-%, West- Duitsland - Frankrijk 1-0, Sovjet-Unie - Engeland 1-0, Zwitserland - Afrika 2-0. De uitslagen uit de negende en laatste ronde zijn na de eerste zitting:West- Duitsland - Sovjet-Unie 2-3 1 afg.); Roemenië - Argentinië 0-0 6 afg.); Afrika - Hongarije 1-4 1 afg.); Enge land - Zwitserland l%-2% 2 afg.); China - Frankrijk 1-1 4 afg.) Stand: 1. Sovjet-Unie 37 punten 1 afg.; 2. Hongarije 33% 1 afg.; 3. Engeland 30 2 afg.; 4. Frankrijk 26 4 afg.; 5. Zwit serland 26 2 afg.; 6. Roemenië 25% 6 afg.; 7. China 25% 4 afg.; 8. West- Duitsland 23+1 afg.; 9. Argentinië 22% 6afg.; lO.Afrika 6 1 afg. MAASTRICHT (ANP) - On danks aanvankelijke finan ciële problemen zal Neder lands beste baanrenner René Pijnen toch starten in de zes daagse van Maastricht. Het evenement, tiende In de reeks, staat van 13 t/m 18 december op de kalender. Pijnen vertrekt aan de zijde van de Deen Gert Frank, met een ook als favoriet voor de eindzege. De Nederlander, die de Zesdaagse van Maastricht al vijf keer op zijn naam bracht, zal vooral concurrentie te verduren krijgen van het Belgische koppel Tourné-De Wilde, dat deze winter naar de top is doorgebroken. Pogingen om publiekstrek kers als Joop Zoetemelk of Laurent Fignon te contracte ren voor deze jubileumzes- daagse strandden op de finan ciële eisen van de coureurs. Voor het eerst in de geschie denis van het Zesdaagse-ge- beuren komen in Maastricht naast amateurs ook dames in de baan. Elke avond zullen acht of negen wielrensters in de baan komen in een serie met een zesdaagseklassment. Gecontracteerd zijn onder an deren Petra de Bruin, Petra Groen, Lia van der Heyde en Anneke Barry. In het omlijs tende programma zullen er ook elke dag stayerswedstrij den worden gehouden. Peter Post heeft voor de tiende zes daagse van Maastricht het volgende veld samengesteld: Didi Thurau/ Sigmund Hermann (WDI/Liechten stein), Ralf Elshof/Peter Pieters (Ned), Leo van Vliet/Henry Rinklin (Ned/WDl), Michel Vaarten/Ton Sa wyer (Bel/GBr), Teun van Vliet/ Gary Wiggins (Ned/Aus), Danny Clark/Antony Doyle (Aus/GBr), Bert Oosterbosch/Jozef Kristen (Ned/WDl), Gerrie Knetemann/Ro- man Hermann (Ned/Liechtenstein), René Pijnen/Gert Frank (Ned/Den), Etienne de Wilde/Stan Tourné. GENEVE (AFP) - De Belgi sche international Michel Renquin speelt zondag zijn laatste wedstrijd voor de Zwitserse club Servette. Daarna treedt hij in dienst bij Standard Luik. Renquin miste de interland wedstrijd in Rotterdam tegen Nederland door een blessure. Hij werd vervangen door De Wolf van AA Gent. Afgelopen zomer verlengde Renquin zijn contract bij Ser vette tot 1991. Hij nam een clausule op, waardoor tussen tijdse terugkeer naar België mogelijk bleef. Van die pas sage heeft Standard, dat na het corruptie-schandaal bezig is een nieuwe, sterke ploeg op te bouwen, gebruik gemaakt. Renquin zelf voelde met het oog op de voorbereiding op de eindronde van het wereld kampioenschap in Mexico veel voor een rentree in de Belgi sche competitie. Alle partijen vonden elkaar snel. Met Ser vette werd de afspraak ge maakt dat de verdediger tij dens de winterstop in Zwitser land (1 december - 1 maart) de overstap zal maken. Door Chris van Nijnatten WAREGEM - In het Westvlaamse stadje Waregem doolt momenteel een groep Italianen rond, die van de ene in de andere verbazing valt Het zijn de ve detten van AC Milan die vanavond in het krakke mikkige 'Regenboogstadion' aantreden tegen de SV Waregem in de eerste wedstrijd tussen beide clubs in de derde ronde van de Uefacup. De Italianen, met in hun midden toppers als Ray Wilkins, Mark Hateley, Virdis en Di Bartolomeï, kunnen hun ogen nauwelijks geloven. Enigszins be grijpelijk is dat wel. De Zuid-Europeanen spelen week in week uit in volle stadions, werken de sterk ste competitie ter wereld af en lopen bij vrijwel iedere tegenstanders een of meer supervedetten te gen het lijf. Vanavond ligt dat bij SV Waregem allemaal even anders. Hoewel, de Vlamingen mogen niet onder schat worden. In hun voorhoede hebben ze altijd nog een Filip Desmet staan, met naast hem de Zaï rese spits Mutombo die op dit moment in blakende vorm schijnt te verkeren. Maar dan nog is SV Wa regem volgens de geldende voetbalwetten geen par tij voor de Italiaanse gigant. De roodwitten van trainer Urbain Haesaert moe ten het vooral hebben van een flink brok opportu nisme, gekoppeld aan een stugge verdediging. De Belgen geven zichzelf zelfs nog een overlevingskans tegen AC Milan. En wie had dat ruim drie jaar gele den gedacht in de 30.000 zielen tellende agglomeratie rond het 'Regenboogstadion'. Toen was Sandor Popovics daar oefenmees ter en dreigde de club te degraderen. Naar verluidt kwam het in die periode zelfs tot vechtpartijen waaraan ook Popovics deelnam. Dat was allemaal teveel voor eigenaar en superindustrieel Bekaert. Hij liet Popo vics de laan uitsturen en daarna ging het de club sportief gezien voor de wind. Financieel ook overi gens, Waregem is op Anderlecht na de rijkste club van België. De club bezit weliswaar vrijwel niets, maar heeft ook geen schulden, en dat laatste wil heel wat zeg gen bij onze zuiderburen. Langzaam maar zeker werd FC Waregem een subtopper in de eerste klas se. Vorig seizoen stond de ploeg lange tijd tweede op de ranglijst, een vierde plaats werd bereikt in de eindrangschikking. Die plek gaf de Waregemers recht op deelname aan het Uefacuptoernooi. Aan vankelijk werd daar met enige schroom aan begon nen. door de semi-profs. „Een eerste ronde is leuk, meer hoeft niet", klonk het op uit de spelersgroep. Nu Aarhus en Osasuna Pamplona al uit het toernooi gestoten zijn door Desmet en zijn maten, is het zelf vertrouwen bij Waregem tot ongekende hoogten ge stegen. Het doet de Waregemmers alleen een beetje pijn, dat hun accommodatie niet helemaal lijkt te beant woorden aan de wensen van de toppers uit Noord- Italië. Onze zegsman uit Waregem meldde dat een van de bestuurderen van de Belgische vereniging al heeft aangeboden de Italianen over twee kleedka mers te laten beschikken. Waregem zou zelf in dat geval met een teiltje water in de catacomben van de hoofdtribune genoegen nemen. Naar verluidt had het betreffende bestuurslid, terwijl hij zijn opmer kingen maakte, 'een flink stuk in zijn voeten'. Of de anecdote waar is of niet, hij tekent de sfeer waarin FC Waregem tegenstander AC Milan vanavond om acht uur tegemoet treedt. GRONINGEN (ANP) - Heel lang heeft Heracles, dat zich afgelopen zaterdag nog bla meerde in het bekertoernooi door van de zaterdag-eer steklasser Marken te verlie zen, weer eens uitzicht gehad op een positief resultaat. De hekkesluiter van de ere divisie zit echter in de bekende hoek waar de klappen vallen. En daar is het moeilijk wegko men. Zeker niet als de scheids rechter ook nog eens een black-out heeft. Dinsdagavond in het licht besneeuwde Oosterpark werd Heracles genekt door arbiter Van der Niet, die bij het schei den van de markt in een thea trale val van Roossien trapte en de thuisclub een strafschop cadeau deed. Houtman greep dit vroege Sinterklaasge schenk gretig aan. Met een simpele trap passeerde de Groninger topscorer de Alme lose doelman Tukker, die te gen zijn oude werkgever op een prima prestatie kan terug zien. FC Groningen - Heracles 1-0 (0-0) 89. Houtman (strafschop) 1-0. Scheids rechter: V.d. Niet Toeschouwers: 7.500. Gele kaart: Ten Cate (Hera cles). FC Groningen: Storm: Van Dijk, De Wolf, Van Tiggelen, Verkuyl, Mason, Van den Berg (Huistra). Roossien, Goble, Houtman, Huizingh (De Koek). Heracles: Tukker; Poell, Degenaar, Gritter, Richardson, Van Til, Billing, Krüzen, Ten Cate, Metz, Van Staa (Schepers). Uitslagen Groningen-Heracles 1 -0 Stand PSV 15 13 Feyenoord 15 11 Ajax 1410 Utrecht 15 8 Den Bosch 15 7 Roda JC 15 7 Groningen 15 7 Fortuna S 15 6 GA Eagles 15 6 Haarlem 14 5 Sparta 14 4 Twente 15 4 MW 14 3 AZ '67 15 4 V.V.V. 15 4 NEC 15 4 Excelsior 15 4 Heracles 15 2 1 2 0 3 4 3 3 4 2 3 5 4 5 3 2 2 1 10 1 12 1 27 2 24 4 20 4 19 4 18 5 17 5 17 5 16 7 14 6 13 5 13 7 12 6 11 8 11 9 10 9 10 9 5 50-10 35-15 46-17 24-16 26-13 34-26 19-19 21-20 20-26 21-22 15-19 11-26 14-24 16-32 14-28 14-31 16-25 10-37 TOTO/LOTTO DÉN HAAG (ANP) - De uitslagen van de (sport)prijsvragen van afge lopen weekeinde zijn: LOTTO Voor de ruim 80.000 winnaars van deze lotto was er een prij zenbedrag beschikbaar van f. 1.246.912,11. Ie prijs: geen winnaar. 2e prijs: 1 winnaar, die bruto f. 300.000,— ont vangt. 3e prijs: 86 winnaars, die elk bruto f. 2.830,80 ontvangen. 4e prijs: 4.534 winnaars, die elk f. 53,60 ont vangen. 5e prijs: 76.467 winnaars, die elk f. 5,— ontvangen. CIJFERSPEL Voor de ruim 2.000 winnaars van dit cijferspel bedraagt het totaal aan prijzen f. 168.480,—. 6 cijfers goed: 1 winnaar. 5 cijfers goed: 1 winnaar. 4 cijfers goed: 19 winnaars. 3 cijfers goed: 190 win naars. 2 cijfers goed: 2.048 winnaars. Voor de ruim 1.000 winnaars van deze toto was. er een prijzenbedrag beschikbaar van f. 105.810,50. Ie prijs: 2 winnaars, die elk bruto f. 20.939,30 ontvangen. 2e prijs: 107 win naars, die elk f. 170,70 ontvangen. 3e prijs: 1.267 winnaars, die elk f. 36,— ontvangen. TOTOGELIJK Voor de bijna 500 winnaars van deze toto-gelijk was er een prijzenbedrag beschikbaar van f. 9.481.—. Ie prijs: geen winnaar. 2e prijs: geen winnaar. 3e prijs: 17 winnaars, die elk f. 216,10 ontvangen. 4e prijs: 461 winnaars, die elk f. 11,— ontvangen. EUROPACUP 3 Het programma voor van avond. Derde ronde: Borussia MG (WDI) - Real Madrid (Spa), Waregem (Bel) - AC Mi lan (Ita), Spartak Moskou (Sov) - FC Nantes (Fra), Dnjepr Dneprop. (Sov) - Haj- duk Split (Joe), Hammarby IF (Zwe) - FC Köln (WDI), Athle tic Bilbao (Spa) - Sporting Lis sabon (Por), Dundee United (Sch) - Neuchatel Xamax (Zwi), Inter Milan (Ita) - Legia Warschau (Pol)

de Stem | 1985 | | pagina 9