4 Sluis Promotie' bepleit gemeenteraad elf leden ads al wear lettes. 1699.- 1899.- 2595.- 00PAV0ND 4/ URGEMEESTER SPIJKERBOER: „HULST" m i Gregoriaans koor bestaat 15 jaar Zeeuws fruit als 'Beter snoepgoed' J ongerenpastoraat in Eede komt op voor brugklassers H I R T S bekijkt u t goed. P 't Zwin beheerst basketbal- toernooien Leden corrigeren VVD- bestuur in Oostburg loENSDAG 27 NOVEMBER 1985 IT 18-HULST VAN ZEELAND 'MINISTER MOET UITZONDERING MAKEN' in "Oriëntal" \eval H. Calon generaal kampioen bij YZY te Hoofdplaat I0STBURG - „Districtsbestuurder H. Len ing van de Bouw- en Houtbond FNV weigert i te gaan op het dringende verzoek van het jgelijks bestuur van Oostburg om met bewij- »n te komen over het slecht functioneren van igemeentelijke sociale dienst". VRIJDAGS Nieuwe pastor in Coensdike Politie waarschuwt voor plichting )pen dag van uropaschool W m 4 -1::^ VIERING IN UZENDUKE KERSTVEILING 1985 GOES: MAANDELIJKS BIJEENKOMSTEN IN PASTORIE RAADSLID MALCORPS VERKIESBAAR Aardenburg Eede Oostburg Sas van Gent A55, at T20 PAGINA ZEELAND 4 Vaneen onzer verslaggevers ILXJIS - De Sluise onderne- :frs die aangesloten zijn bij stichting 'Sluis Promotie' ringen in een brief aan mi eter Rietkerk (WD) van llgnenlandse Zaken aan op behoud van een gemeente- ,sd van elf leden voor Sluis. Onlangs liet de minister we rd dat na de komende raads- irkiezingen de gemeenteraad elf maar zeven leden zal jjen, omdat het aantal inwo- trs gedaald is tot onder de IOO. Ondanks enkele pogin- [H van burgemeester J. As- ilbergs is de minister onver- arwbaar. Van een aantal kanten ■ardt nu gepoogd de minister alsnog tot andere gedachten te brengen. De WD-afdeling Sluis heeft zich reeds tot Den Haag gewend, enkele liberale Tweede-Kamerleden hebben schriftelijke vragen gesteld en nu komt ook 'Sluis Promotie' met een dringend verzoek. De ondernemers vrezen dat door het verkleinen van de raad er een verschraling zal optreden en dat in plaats van de huidige vier partijen er straks nog maar drie fracties deel zullen uitmaken van het gemeentebestuur. Verder wij zen ze er op dat door het eco nomisch herstel en de toename van het aantal bezoekers de kans redelijk groot is dat de gemeente in de komende jaren ujeer meer dan 3000 inwoners zal tellen. Eind vorige maand telde Sluis 2964 bewoners. 'Sluis Promotie' vindt ver der dat voor een goed bestuur van de gemeente een raad van elf leden nodig is en wijst de minister er tevens op dat de gemeente plannen aan het voorbereiden is om nieuwe woningen te bouwen, zowel in de kern Sluis als in Retran- chement. Volgens de onderne mers neemt de gemeente een bijzondere positie in omdat Sluis erg afhankelijk is van het kooptoerisme. „Tesamen met de stimulering van het verblijfstoerisme aan de kust betekent dat dat de raadsleden veel meer werk hebben dan in vergelijkbare gemeenten", stelt de stichting. „U, als liberaal in hart en nieren, moeten deze argumen ten toch aanspreken om Sluis - met WD als grootste partij - te vrijwaren van een ver kleinde raad", schrijven de ondernemers. tieuvve collectie pn jelpen en koralen FNV gaat niet in op verzoek van Oostburg' Steenstraat 15 Hulst I® tel. 01140-13901 Van onze duivensport medewerker HOOFDPLAAT - Het gene raal kampioenschap bij de postduivenvereniging VZV te Hoofpdlaat is dit jaar gewon nen door H. Calon met 14.816 punten. 2. P. de Poorter 13.726, 3. A. de Poorter en zoon 13.305, 4. Ch. en H. de Poorter 10.651,5. B. de Poorter 10.330 punten. Aangeduide kampioenschappen, vitesse oude duiven: 1. A. de Poor ter en zoon, 2. H. Calon, 3. Ch. en H. de Poorter; fond oude duiven: 1. P. de Poorter, 2. H. Calon, 3. J. Boone; vitesse jonge duiven: 1. A. de Poor ter en zoon, 2. E. Temmerman (dorp), 3. M. Vermeere; fond jonge duiven: 1. B. de Poorter, 2. M. Ver meere, 3. R. Waebeke. Najaars kampioenschap: 1. A. de Poorter en zoon, 2. H. Calon, 3. J. Waebeke. Onaangeduide kampioenschap pen, vitesse oude duiven: 1. H. Ca lon, 2. P. de Poorter, 3. combinatie De Hamer; fond oude duiven: 1. H. Calon, 2. P. de Poorter, 3. J. Boone; vitesse jonge duiven: 1. E. Tem merman (dorp), 2. H. Calon, 3. A. de Poorter en zoon; fond jonge dui ven: 1. H. Calon, 2. A.d e Poorter en zoon, 3. B. de Poorter. Najaars- kampoenschap: 1. J. Waebeke, 2. E. Temmerman (dorp), 3. P. de Poor ter. Van een onzer verslaggevers Dit deelde gisteren burgemeester C. Spijkerboer ee. Volgens de burgemeester is hiermee de zaak, wat im betreft, afgedaan. es bij Philips VHS video. peze drie Philips VHS video- jdan krijgt u bij ons in de winkel lideocassette waardebon voor 1180 Quality Grade videocassettes Imen met een kopie van uw aan- net gedeelte van de verpakkings- vpe- en serienummer staan naar langst krijgt u de 4 gratis video- p gestuurd, in onze zaak staan deze peorecorders voor u klaar en krijgt Ir deze super video-aktie van van 1 t/m 30 november 1985. [6462. VHS-systeem Met Picture h stilstaand beeld Voorprogram- [tot 30 dage^ vooruit 35 voorkeur- 16660. VHS-systeem Geschikt als Irch voor- en achteruit 'en stilstaand van 6 programma's tot 31 dagen icorder VR 6860. VHS-systeem lotuner Met Picture Search voor- en 1 Voorprogrammering van 6 pro- ruit 35 voorkeurzenders TOT 21.00 UUR DINSDAGS GESLOTEN Lenting, geconfrontreerd iet deze uitspraak, is zeer erbaasd. „Hoe komen ze daar iij?", was zijn eerste reactie. ben vorige week gebeld »r iemand van de gemeente ie zei dat ik maar op 25 of 26 wember in Oostburg moest erschijnen om met bewijzen komen. Ik heb toen gezegd t ik in principe wil komen iaar dat ik even de tijd wilde ebben om een afspraak te laken. Ik heb het namelijk «lelijk druk". Anderhalve week geleden Van onze correspondent AARDENBURG - Met ingang tan 1 december neemt Dom F. Kil, gepensioneerd rector van let St.-Antoniusziekenhuis te Oostburg, zijn intrek in het bejaardentehuis Coensdike te Aardenburg, om daar ten be- loeve van de bewoners pasto raal werk te verrichten. Hij neemt de plaats in van pastor G. Temmerman, die vo- week werd begraven. Dom F. Kil was na zijn pensio ning vaak in de parochie Aardenburg om daar bij de dringen te assisteren. Van een onzer verslaggevers Roosendaal - De politie *aarschuwt voor een oplich ter die onder de naam Recla- raondo opereert. Volgens de Politie biedt dit Nijmeegse be kijf in diverse weekbladen thuiswerk aan waarmee men "50 zou kunnen verdienen. Belangstellenden moeten ttst een proefpakket ter waarde van twintig gulden ^stellen. Om te zien of ze ge- tehikt zijn, vraagt Recla- "ondo de mensen een 'proeve 'an bekwaamheid' toe te zen- ®en. Als dit is gebeurd, laat «clamondo niets meer van hoh horen en zijn de 'thuis werkers' twee tientjes lichter. jjUlDZANDE - De Zuidzandse JWopaschool voor basison- 'onvijs hield een geslaagde fPen dag, naar aanleiding van gereedkomen van de ver ruwing na de samenvoeging >an het lager en kleuteronder wijs. De open dag mocht zien in h ruime belangstelling ver- 'ugen. Men kon kennis ma- *en met veranderingen in de lesprogramma's, zoals het ingevoerde vak Engels, 'oorts werd een aantal video- fr°gramma's vertoond dat in "ot teken stond van het onder is. Voor de inwendige mens er koffie met wafels. deelde Lenting tijdens een bonds-bijeerikomst in Oost burg mee dat hij via zijn leden te horen kreeg dat de gemeen telijke sociale dienst slecht functioneert. Volgens hem zou er een hard beleid gevoerd worden in het uitvoeren van alle regelingen in negatieve zin. Bovendien zou de verant woordelijke wethouder J. Ver gouwe onvoldoende op de hoogte zijn van de bestaande regels. Verder zei hij dat de wethouder helemaal afhanke lijk is van zijn ambtenaren. Het college van B en W van Oostburg nam met verbazing kennis van de uitlatingen van de vakbondsman. Vorige week heeft men Lenting verzocht om met bewijzen te komen over het slecht functioneren van de dienst. „Ik heb toegezegd dat ik met bewijzen kom en dat zal ik dan ook doen. Ik krijg bij voortduring klachten over de Oostburgse sociale dienst. Vergeleken met enkele jaren terug is het wel wat verbeterd maar het is nog steeds echt niet goed", aldus Lenting. J. Vergouwe - FOTO ARCHIEF DE STEM <Jt9' l f is; I, Het West-Zeeuws- Vlaams Gregoriaans Koor herdenkt de komende weken zijn 15-jarig bestaan Van onze correspondent OOSTBURG - Het West- Zeeuws-Vlaams Grego riaans Koor viert komend weekeinde zijn 15-jarig be staan. Zaterdagavond luis tert het koor de eucharistie viering van 19.00 uur op in de parochiekerk van IJzen- dijke, waarna een feeste lijke bijeenkomst voor leden en hun dames wordt gehou den in het Hof van Koop handel. Zondag 1 december wordt het 15-jarig bestaan her dacht met een eucharistied- viering om 11.30 uur in de parochiekerk van de H.-Eli- gius te Oostburg, de feite lijke basis van het koor. Het koor werd eind 1970 opge richt en trad voor het eerst op op de eerste adventszon dag van dat jaar. Vandaar dat de viering nu ook wordt gehouden op de eerste zon dag van de advent. Jarenlang stond dit regio nale koor onder leiding van A. Verschoor. Toen deze ruim twee jaar geleden overleed, werd hij opgevolgd door Walter Dierick uit Aardenburg. De leden van het koor zijn afkomstig uit de plaatsen Oostburg, Schoondijke, Slijkplaat, Sluis, Aardenburg, IJzendij- ke, Hoofdplaat, Philippine, Sas van Gent en St-Mar- griete in België, 24 in totaal. Naast een vast maande lijks optreden in de paro- - FOTO ERIK OSSEWAARDE cniekerk van Oostburg, ver zorgt het koor elke veertien dagen de zang in andere pa- orchiekerken in de regio of treedt als gastkoor op bij bijzonder gelegenheden. Het bestuur van het koor werd kortgeleden opnieuw' sa mengesteld na het plotseling overlijden van voorzitter F. Hagenaar. Voorzitter is thans E. Steijaert uit Sas van Gent. W. van Moorten uit Oost burg is penningmeester en R. van Opdurp, eveneens uit Oostburg, vervult de secre tarisfunctie. Op eerste kerstdag van dit jaar gaat het koor naar verpleegte huis De Stelle te Oostburg, om er de liturgie op te luis teren. Deze dienst wordt uit gezonden naar het zieken huis door Radio Delta. Van onze correspondent OOSTBURG - De scholenge meenschap 't Zwin toonde zich tijdens de finaledag van het basketbal voor derde klassen en hoger van het voortgezet onderwijs oppermachtig. Deze school wist in vijf van de zes poules de zege naar zich toe te halen. Alleen LHNO IJzen- dijke kon een wig drijven in het Zwin-bastion. Opvallend was trouwens de grote belangstelling "van de meisjes bij dit evenement. Van de zes poules immers werden er vijf door meisjesteams ge vormd. De finales voor de tweedeklassers worden zater dag 30 november afgewerkt en de eerstklasser komen zater dag 7 december aan de beurt. De organisatie berust bij de gymleraren van de scholen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Eindstand derde klassen en ho ger: meisjes poule 1: 1. Zwin 3, 2. Zwin 10, 3. Zwin 1. Poule 2: 1. LHNO IJzendijke 1, 2. LHNO Schoondijke 1, 3. LHNO Schoon dijke 4. Poule 3: 1. Zwin 13, 2. christelijke mavo, 3. Zwin 14. Poule 4: Zwin 11, 2. Inas IJzendijke 2, 3. Zwin 4. Poule 5:1. Zwin 15,2. Zwin 16,3. Zwin 6. Jongens: 1. Zwin 17,2. LTS, 3. Zwin 8 en Zwin 18. Van onze verslaggeefster GOES - Burgemeester mr. YV. Blanken van Goes opent woensdag 4 december om 14.00 uur de CVZ-Kerstveiling 1985. Het is lange tijd onzeker ge weest of er dit jaar wel een kerstveiling zou komen. De kwaliteit van het fruit in Zee land immers hing aan een zij den draadje door vorst- en ha- gelschade. Toch hebben vol- Van onze correspondente EEDE - Op de benedenverdie ping van de pastorie te Eede worden vanaf vrijdag 29 no vember maandelijks bijeen komsten voor brugklassers gehouden. Initiatiefnemer voor dit gebeuren is de West- Zeeuws-Vlaamse werkgroep Jongerenpastoraat, met als voorzitter pastoraal werker Jan Duinen. De overige leden van de werkgroep zijn uit Eede Geertrud Roozen en Carla Pijfferoen, Thea van der Borgt, Marco Debaere en Ma ria Verschave uit Aardenburg en Xavier van Nieuwenhuize uit Sluis. Hoofddoel van de werk groep is een ontmoetings plaats bieden aan brugklas sers, waar zij op speelse wijze elkaar kunnen leren kennen. Reden hiervoor is het feit dat veel brugklassers bij hun overgang naar een andere school vaak aanpassingsmoei lijkheden vertonen. Gebleken is dat veel jongeren in deze leeftijdsgroep zich in hun nieuwe omgeving anoniem voelen en dat zij tot nu toe nergens met hun vragen daar over terecht konden. Momenteel telt de sub-regio Eede/Aardenburg/Sluis 49 brugklassers. De werkgroep wil op speelse manier vragen en ervaringen van deze jonge ren behandelen en op deze wijze een wisselwerking tus sen de jeugd onderling tot stand brengen. Zodoende kun nen de brugklassers zelf erva ren dat zij in feite allen het zelfde meemaken. Volgens Damen worden er tijdens de bijeenkomsten geen zware ge sprekken gevoerd, maar leert de jeugd er via allerlei spel vormen elkaar op een andere wijze dan op school kennen. Op het programma staat onder meer een kennisma kingsavond met elkaar en met de leiding, de dagelijkse inte resse van brugklassers, de eigen omgeving, het verder uitbouwen van activiteiten en een feestavond die de jeugd zelf mag invullen. Zij mogen tevens hun lokaal met eigen posters en dergelijke inrich ten. Deelname kost per avond een gulden, consumptie en materiaal inbegrepen. De avonden zijn telkens van kwart over zeven tot negen uur. Wie de eerste avond ver hinderd is, maar toch graag wil meedoen, moet even bellen naar J. Damen op donderdag avond na half zes. doende fruittelers zich gemeld met hun fruit, zodat de Kerst veiling door kan gaan. Het thema van de veiling is 'Zeeuws Fruit, Het Betere Snoepgoed'. Het tijdstip (een dag voor Sinterklaas) komt bij sommigen misschien wat vreemd over, maar de organi satie wijst op het feit dat het fruit, na het doorlopen van de gebruikelijke handelskanalen, zo rond de kerstdagen bij de consument op tafel moet lig gen. „Kerstfruit spreekt de mensen meer aan dan bijvoor beeld Sinterklaasfruit," zo werd gezegd. Het fruit wordt decoratief opgesteld en kan door het pu bliek gratis bezichtigd wor den, bovendien krijgen be langstellende een kopje koffie aangeboden. Voor telers en kopers bestaat de mogelijk heid zich via Viditel toegang te verschaffen tot de „Databank voor de Tuinbouw en de Han del". De traditionele prijs vraag is ook dit jaar weer uit geschreven. Het Kerstfruit is te bezichtigen in de veilingge bouwen aan de Fruitlaan te Goes, woensdag 4 december van 14.30 tot 20.00 uur Donder dag 5 december om 11.00 uur is de eigenlijke veiling. Van een onzer verslaggevers NIEUWVLIET De Oost- burgse VVD-fractieleider K. Malcorps is door de leden op de derde plaats van de kandi datenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen gezet. De leden hebben hiermee het ad vies van het bestuur naast zich neergelegd. Het bestuur had Malcorps namelijk op de vijfde plaats gezet. Momenteel zitten vier libe ralen in de Oostburgse raad. Nadat bekend was geworden dat het bestuur Malcorps op de vijfde plaats had gezet, besloot een aantal WD-ers speciaal naar de bijzondere ledenver gadering te gaan, die maan dagavond in Nieuwvliet werd gehouden. Het betrof vooral leden die gewoonlijk niet op deze bijeenkomsten verschij nen. Met name vanuit de re creatiewereld was men in grote getale opgekomen. Mal corps ziet zichzelf als de libe rale vertegenwoordiger van de recreatie-sector. Wethouder J. Thomaes is de lijsttrekker bij de komende verkiezingen. Hij wordt ge volgd door het raadslid A. Ro- sendaal. Op de vierde plaats is het raadslid A. Legrand te recht gekomen. Hij wordt ge volgd door de nieuwkomer J. Provoost. Op de zesde plaats staat D. Buysse. Op een totaal onverkiesbare zevende plaats staat de eerste vrouw, J. Ver- straeten-Verplanke. Malcorps is erg blij dat hij K. Malcorps - FOTO ARCHIEF DE STEM steun heeft gekregen van een deel van de leden. Van de 77 li beralen die op de bijzondere vergadering aanwezig waren kreeg hij van 43 steun. „Ik zit nu weer midden in het spel. Op een tweede plaats had ik niet gerekend, maar ais de le den het advies van het bestuur hadden gevolgd stond ik op een onverkiesbare plaats", zei hij. Plaatselijk nieuws Rolling - Bij De Zwaan werd een bolling gehouden, waar aan 30 pelotons deelnamen. Uitslag: 1. A. de Jaeger-E. Minnaert-B. de Greve, 2. R. Lampo-R. van de Steene-R. Haverbeke, 3. J. Blondeel-O. Vermeersch-A. de Dobbelaere. Carnavalslied - Tijdens een schuurbal op 18 januari wordt de presentatie van het carna valslied 1986 gehouden. Inzen dingen kan men tot 1 januari sturen naar E. de Cocq, Ro manlaan 23. Als men begelei ding op prijs stelt van de boe- renkapel De Blaesuuln, dient men dit voor 19 december te meldan aan dirigent Roger Martony. Hij is elke donder dags vnd te bereiken in het ge bouw van de sociëteit aan de Weststraat. WARVO - Winkeliersvereni ging WARVO houdt een ver- koopactie tot 5 december. Bij aankopen in plaatselijke win kels worden loten verstrekt. De trekking van de loterij is 6 december om 20.00 uur in cafe taria De Kaaipoort. Uuleboerekielebal - De carna valsstichting De Nachtuuln houdt zaterdag 30 november een 'Uuleboerekielebal' voor de jeugd in het dorpshuis aan de Westmolenstraat. Tijdens dit bal, dat om 14.00 uur be gint, worden de nieuwe jeugd prins en jeugdprinses gekozen. Disco Kojo zorgt voor de vro lijke noot. Weg is Weg - De reisclub Weg is Weg heeft tijdens een ver gadering in De Jonge Leeuw Gerard de Bruijne als nieuwe voorzitter gekozen. Het pro gramma voor het komende seizoen werd vastgesteld. Zon dag 13 april gaat de reisclub naar het domein van paleis Het Loo. De najaarsreis in 1986 gaat naar Fantasialand. Nieuwe leden kunnen zich op geven in gasthof De Jonge Leeuw. Oud papier - De koninklijke muzieksociëteit Aardenburg- sche Fanfare haalt zaterdag 30 november weer oud papier op. Bolling - Uitslag zevende clubbolling: 1. E. Rijckaert- Th. Vermeulen-J. van Hoecke, 2. O. Vermeersch-E. de Sloov- ere-C. van Rie, 3. J. de Vreeze- R. Schoonacker-R. Haverbeke. Raadsvergadering - In de maand december vergadert de gemeenteraad niet op de ge bruikelijke laatste dinsdag van de maand, maar dinsdag 17 december om 19.30 uur. Dan wordt onder meer de gemeen tebegroting voor het jaar 1986 behandeld. Kikkerorde - Het Evenemen tencomité Aardenburg reikt donderdag 12 december aan ongeveer twintig personen de bekende Kikkerorde uit. Per sonen die zich verdienstelijk gemaakt hebben voor de Aar- denburgse gemeenschap kun nen zo'n orde krijgen. Ook mensen die zich inzetten voor de bescherming van de kik kerstand, danwel het verho gen van de naamsbekendheid van Nederland als kikkerland kunnen zo'n onderscheiding ontvangen. De uitreiking is 's avonds in het gemeentehuis. Clubbolling - De Grensrak- kers hield een clubbolling. Uitslag: 1. mevrouw Blaauw- A. Breijaert-C. de Coock, 2. J. Blondeel-A. Blaauw-O. Cau- wels, 3. J. Riteco-P. Staelens- F. Standaert. Première - De Toneellliefheb- bers Eede voert zaterdag 30 november in De Hof van Eede de première op van het vro lijke mirakelstuk Het Dorp der Mirakelen van G. Martens. Het stuk begint om 20.00 uur en de zaal is vanaf 19.30 uur open. Zwemmen - In zwembad De Veerhoek hebben vorige week 40 kinderen en zes volwasse nen hun A-diploma gehaald. Voor het B-diploma kwamen 26 kinderen op. Allen haalden het fel begeerde papiertje. Sporthuldiging - In Oostburg is er volgend jaar weer een huldiging van sportlieden. De sportraad heeft onlangs een commissie in het leven geroe pen die de huldiging moet voorbereiden. Deze commissie gaat namen verzamelen van sportlieden en teams die het afgelopen jaar bijzondere prestaties leverden. Wie denkt voor de huldiging in aanmer king te komen moet zich of zijn team voor 31 december aanmelden. Bowling - Bowlingclub Sint- Albert maakte na tien compe- titieweken de stand op van het interne bowlinggebeuren. Deze stand geeft het volgende beeld te zien: A-dames: 1. E. Neve, 2. Y. Smolenaers, 3. N. Mannee. B-dames: 1. B. Delles, 2. A. Geerlings, 3. S. Echte- meyer. A-heren: 1. A. Sartain, 2. H. As, 3. R. Rammeloo. B- heren: 1. L. van der Hooft, 2. J. Geerlings, 3. L. Landa. Jeugd: 1. B. van Delden, 2. B. Wolff, 3. M. Bregonje. De hoogste game werd gesmeten door D. Scheele met een totaal van 237 pins. E. Neve schreef de hoog ste serie op haar naam met 603 pins. St.-Albert - Buurtvereniging St.-Albert hield een kaarting in het gelijknamige buurtcen trum. Uitslag; 1. W. Bertossi, 2. G. de Schepper, 3. mevrouw Haulez, 4. R. van Waterschoot. De volgende kaarting is zon dag 15 december in het buurt centrum. De spelsoort is bie den zonder roem en men speelt om vleesprijzen. Inschrijven vanaf 14.00 uur, de kaarting begint om 14.30 uur. Sinterklaas De actieve buurtvereniging St.-Albert denkt ook aan de kleintjes. Za terdag 30 november is Sint- Nicolaas te gast in het buurt centrum. Dit feest begint om 14.00 uur. KABO - De Katholieke Bond van Ouderen afdeling Sas van Gent viert donderdag 5 de cember het Sint-Nicolaasfeest in De Roselaer. Bij deze vie ring, die om 14.00 uur begint, zijn Sinterklaas en Zwarte Piet van de partij. De goedhei ligman reikt de prijzen uit van de afgelopen kaart- en sjoel competitie. Koffie met koek is gratis beschikbaar. Tevens houdt de KABO een loterij en staan de aanwezigen enige verrassingen te wachten. 1

de Stem | 1985 | | pagina 19